a 1 Tuurlijk... Jan Willem Simons Nieuwe opzet provinciale popprijzen Masia sluit tweede Ramadan trots af Sprankelplek voor Vlissingse kinderen Zie ginds komt de stoomboot... I Herdenking 7 1 ZM I Wildmenu 23,50 Speed Design Cursus Tibet in Vlissingen Line Dance NIJNTJE Burgpng 1 •Middelburg Tel. (0118) 62 36 52 Mantelzorgers- kraam bij Spar Wandeltocht met pannenkoeken Rit vol puzzels en gezelligheid Wereldmarkt Literaire lezing Groei en Bloei Kroon lauwert Middelburgers Emergis viert 'Wensendag' Üf Zwanger WGGGNGR huis-aan-huiskranten Eervol Glansrijk eerste Herdenking seizoen voor verkeersslachtoffers dames roeiteam in Zeeland BreedIIit Haagse rock van Di-rect in Arsenaal theater Vlissingen Weekkrant voor Walcheren 'n portret foto om nooit meer te vergeten! CiUA ui-t de Quote zot Tg rjmn "vforcten ïteedJ rjker. Nog voor de feestdagen een kledingmaat minder? De Hypoxitrainer zorgt voor spectaculaire resultaten 1e plaats 2e plaats 3e plaats 4e plaats 5e plaats Kinderdagverblijf Uw kind in goede handen... Flexibele opvang zonder extra kosten TUSSENSTAND Albert Slinger Vlissingen Tilroe Optiek Vlissingen Super de Boer Migieisen Steketee damesmode Vlissingen Just Kidding Woensdag 9 november 2005 Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 Alleen bij-. D« mwl compl.1. 1 uur 'olowmk.l - oiiwimi ommowmkmm *y di^i We beginnen het wildseizoen bij Stefano's met |een heldere wildbouillon met bospaddestoelen.] Als hoofdgerecht een wildtrio van haas, hert, j en wildzwijn met een saus van rode port en pruimen1 en natuurlijk met een bijpassend wildgarnituur. Tenslotte een parfait van hazelnoot met karamelsaus.^ MIDDELBURG - Het grote Sinterklaasliedjesboek kan weer van zolder gehaald worden. En wie nog niet begonnen is met oefenen, doet er verstandig aan zo snel mogelijk te beginnen. Zaterdag (12 november) is het zover. Zwarte pieten, cadeau tjes, rijmdichten en pepernoten: Sinterklaas is weer in 't land... ■dheiliurnan wordt zaterdag in Middelburg en Vlissingen ^ventjes wachten n alle Walcherse Sinterklaas-intochten, (ioio; LllUi Voor januari 2006 je rijbewijs halen! R.S.N. 0900 20 20 778 ie0.22p/min) www.rijbewijsservice.nl io-i 1-12-13 november 2005 Jaarbeurs Utrecht www.speed-design.nl in 1 maand een kledingmaat minder! In 12 behandelingen wordt overtollig vet op buik, billen en benen afgebroken. Kom langs of bel voor informatie. Oostperkweg 25 - Middelburg (J J Fltnttt tn Powtrplauctntrum A. AIISportsBodyGym Tel.: 0118 - 634566 www.allsnortsbodvgvm.tilow.i VLISSINGEN - De Zeeuw se Volksuniversiteit houdt vanaf dinsdag 22 november de cursus 'Tibet: een be klimming van de godin van het turquoise' in de Biblio theek Vlissingen aan de Spuistraat 6. In een lezingenserie van twee avonden, steeds van 19.30 tot 21.30 uur, wordt het publiek door het oog van de Middelburgse klimmer fotograaf Frank Husslages foto- en videocamera's mee genomen op een enerverende en afwisselende reis over het dak van de wereld. Voor meer informatie en opgave kan contact opgenomen wor den met de Zeeuwse Volks universiteit, telefoon 0118- 634800. SEROOSKERKE - The Country Coast Line Dancers houden zondag 13 november een dansmiddag in café 01- menruif op Camping Olmen- veld aan de Gapingseweg 5 in Serooskerke. De dansmid dag is van 14.00 tot 17.30 uur en de toegang is gratis. Nu: vanal 5,- per week. Lespakketten vanal 605,- incl. examen mei garantie. wwvv, kind t rdmivtrb lUfuUullc ,nl MIDDELBURG - Zeeuwse singer-songwriters en bands kunnen meedoen aan de pro vinciale voorselectie van de PopNL-prijs. Doel van de prijs is talent een opstap geven naar landelijke bekendheid. De landelijke koepelorganisatie voor popmuziek PopNL houdt een eigen competitie als reactie op het besluit van de Grote Prijs van Nederland om de opzet van het popconcours te wijzigen. Belangrijkste verandering is dat de winnaars van de regionale WESTKAPELLE - De Vrij willige Thuiszorg Walcheren staat op 11 november van 10.00 tot 17.00 uur met een mantelzorgkraam in Spar Minderhout in Westkapelle. popprijzen niet meer kunnen doorstromen naar een van de re giofinales van de Grote prijs. In de nieuwe opzet worden de deel nemers nu beoordeeld door scoutingteams. PopNL onder steunt dat nieuwe plan niet. Voor de competitie van PopNL stuurt elke provincie één act in. In Zeeland gebeurt dat door het recent opgerichte Popplatform, dat de Stichting Popmuziek Zee land vervangt. Zo worden 13 acts afgevaardigd. Wie mee wil doen moet vóór 20 november een demo-cd insturen naar Cor de Jonge van Scoop in Middel burg. Voorwaarde om mee te doen is wel dat de dcelnemer(s) minimaal één keer hebben opge treden op één van de Zeeuwse poppodia of bij een provinciale popcompetitie. 31 november wordt bekend wie Zeeland ver tegenwoordigt bij de POPNL- prijs 2006, op 13 januari tijdens het Noorderslag-festival in Gro ningen. Belangstellenden kunnen hier informatie krijgen over onder steuningsmogelijkheden voor mantelzorgers en een attentie meenemen om aan een mantel- zorger in hun omgeving te ge ven. Voor meer informatie: De Middelburgse Masia Fatina Leijting bekeerde zich tot moslima: "Vasten moet, om iets over te houden voor de allerarmsten in de maatschappij", (foto: Jaap Wolterbeek) tic zelfrespect en geloofsovertui ging gewonnen. Ik heb geen se conde de verleiding gevoeld om dingen te doen die niet mogen. VLISSINGEN - Wandelsport vereniging Willen is Kunnen uit Vlissingen houdt zaterdag 12 november een Pannenkoek- tocht. Dit is een wandeltocht over van vijf, tien, vijftien of twintig kilo meter. De start is bij het clubhuis van wandelsportvereniging Wil len Is Kunnen, in het Welzijns- ccntrum aan de Adriaan Coorte- laan 1 in Vlissingen. Wandelaars kunnen starten van 9.00 tol 11.00 uur voor de af standen van vijftien en twintig kilometer. Deelnemers aan ove rige afstanden kunnen tussen 9.00 en 13.30 uur beginnen. Na de wandeling is er traditiege trouw voor elke deelnemer aan de tocht een pannenkoek. De eerste week was ik trager op mijn werk, maar mijn collega's toonden begrip. Enkelen deden zelfs een dag mee. Dat was leuk. Maar ik doe het voor de Schep per. Hij zegt dat het moet om iets over te houden voor de arm- sten in de maatschappij". Ze stond er alleen voor. "Mijn ouders hebben wel begrip voor mijn keuze. Maar hier in de buurt ken ik weinig mensen die bekeerd zijn en dus ook alleen staan. Vandaar dat ik vaak naar vriendinnen ging in Rotterdam. Tussendoor las ik veel en dacht na over het leven. Daardoor kom je heel dicht bij jezelf. Ik ben er best trots op dat ik het gedaan heb". VLISSINGEN - Vlissingen heeft als enige Zeeuwse ge meente een Sprankelplek ca deau gekregen van Jantje Be ton. Een Sprankelplek is een kunstwerk waar buurtkinde ren met elkaar kunnen spelen en waar jongeren of volwasse nen elkaar kunnen ontmoeten. Hij is te vinden in het Midden gebied; op het grasveld tegen over het basketbalveld aan de Blocmenlaan. Jantje Beton schonk dit jaar aan 25 plaatsen een Sprankelplek ter gelegenheid van het Zilveren re geringsjubileum van Koningin Beatrix. De Sprankelplek be staat uit 25 diamantvormen die zijn gemaakt van roestvrij staal. Acht sprankels vormen samen een kroon. De andere sprankels zijn te vinden op de grond. Leerlingen van basisscholen Het Vlot, St. Jozef en Ravenstein maakten tekeningen ter decora tie van de kroon. De Sprankel plek is vorige week dinsdag, 1 november, feestelijk geopend. DE SPORTIEFSTE AUTO MOTORBEURS Steunpunt Mantelzorg Walche ren, telefoon 0118-553530. OOST-SOUBURG - Motor en Autoclub De Zeeuwen houdt zaterdag 12 november een puzzel-gezelligheidsrit voor mensen met een auto, motor of scooter. Inschrijven kan van 13.30 tot 14:30 uur bij Auto Shopping Centre Dij kwel aan de Marie Curieweg 3 in Oost-Souburg. De rit is uitgezet voor beginnen de rijders, met eenvoudige op drachten in de gemeente Vlissin gen. Bij inschrijving ontvangen de deelnemers een waardebon voor een gratis wasbeurt na de rit. ZOUTELANDE - In Zaal Mid dendorp aan de Smidsstraat in Zoutelande is zaterdag 12 no vember van 10.00 tot 16.00 uur een wereldmarkt. Er worden ca deau-artikelen, tweedehands boeken en handwerk verkocht door de Wereldwinkel. De op brengst is voor het goede doel. MIDDELBURG - Ze stond er die pakweg dertig dagen ei genlijk een beetje alleen voor. "De meeste moslims hebben aansluiting bij hun familie ais ze Ramadan houden. Ik be sloot twee jaar geleden zelf om me te bekeren tot de Islam". Door Ad Hanneman Masia Fatma Leijting uit Mid delburg (28) maakte de vasten periode voor de tweede keer mee. Anders, was het deze keer. Minder zoeken en meer onder gaan, vertelt ze tijdens het drie dagen durende suikerfeest. Ze is drie kilo afgevallen en haar maag is zoveel kleiner geworden dat moeite heeft haar bord leeg te eten. "Ik heb nu maat 34," stelt de assistent-bedrijfsleider van Cool Cat Middelburg vast. Ze bekeerde zich na een uitvoe rige studie. "Ik voelde me niet alleen gevoelsmatig tot de Islam aangetrokken. Naarmate ik meer in de Koran studeerde en er boe ken over las, wist ik dat het me antwoorden gaf op mijn levens vragen. Ik vergeleek de verhalen met die in de Bijbel en besefte dat het hiernamaals het belang rijkste levensdoel is. Ik ben er nog lang niet. Ik moet nog veel leren. Maar met de Ramadan heb ik weer een behoorlijke por- SEROOSKERKE - KMTP Groei en Bloei afdeling Wal cheren houdt woensdag 9 no vember een lezing over 'Lite raire sporen in tuinen en par ken'' in De Zandput in Seroos kerke. De lezing wordt verzorgd door Veronica Frenks uit Oost-Sou burg. Zij gaat in op het belang van een Italiaanse liefdesroman uit 1499 voor de tuinkunst in West-Europa. De lezing begint om 20.00 uur en de entree is gra tis voor leden van Groei en Bloei. Nict-leden betalen 2,50 euro. MIDDELBURG - Burgemees ter K. Schouwenaar van Mid delburg heeft donderdag 3 no vember in de burgerzaal van het Middelburgse stadhuis Koninklijke Onderscheidin gen uitgereikt aan J. den Hol lander en W. Kievit. Beiden zijn benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Den Hollander zet zich al sinds 1948 in voor de Heemkundige Kring, de Landelijke korfbalbond, de Stichting Beheer Bewoners Gel den/de Cliëntenraad Van den Berg en de Stichting Steun Be vrijders Walcheren 1-8 novem ber 1944. Ook Kievit kreeg zijn onderscheiding voor zijn inzet voor de Stichting Steun Bevrij ders Walcheren 1-8 november 1944. Advertenties Heeft u afgelopen week uw winkel van het jaar al gekozen? In deze krant presenteren diverse ondernemers zich nogmaals. Kies en win een weekendje weg. GOES - Emergis in Goes ver vult deze week meer dan hon derd hartenwensen. Zo wil het Centrum voor Geestelijke Ge zondheidszorg een bijdrage le veren aan de landelijke week van de chronisch zieken, die deze week gehouden wordt. Donderdag gaan er zeventien chronisch zieken naar Blijdorp in Rotterdam. Anderen vertrek ken naar een kartbaan. een chi- nees-indisch restaurant of een optreden van de band My Gene ration. Eerder was er een voet balwedstrijd tussen personeel en de clicntenvoctbalclub. Dinsdag gingen patiënten met een bus langs hun geboortedorp. Vol gende week wordt er afgesloten. Vijftien langdurig zieken krijgen dan een schoonheids- en kap persbehandeling van ROC-lecr- lingcn. Advertenties zijn is vooruit zien! KRAAMZORC^F^tVTADMINlSTRAtTE Schrijf je in voor kraamzorg via: Tet 0113 - 22 40 40 of E-moil: info®spkez.nl

de Faam | 2005 | | pagina 1