PR?MO op de volledige collectie Fruitige verleiding is business en nostalgie Ui I Single is nalatenschap Dennis Kouijzer 95 Met griep op de loer nog vogelvrij Wij zijn u graag ter plekke weer van dienst PROMO-DAGEN WGGGNGR huis-aan-huiskranten Wildmenu 23,50 swtpn Boekenmarkt in Blauwe Hof Koudekerke Informatie- en discussieavond Serie lezingen op winteravond Nieuw bestuur Anbo Domburg Nut Genoegen IIMHOUDCffl gg»450GR. myF Jwn Honderdelf jaar www.stefanos.nl Mozaïek Multiculturele ontmoetingen op heel Walcheren Een hele pagina over Zeeland van 1985 tot 1995 Walcheren 21 Tatoeages en punkmuziek in Arsenaal Vlissingen Weekkrant voor Walcheren TALIRANT HET 3-gangen keuzemenu voor €18,50 VAN 31-10 T/M5-1 1-05 Middelburg Markt 43 - 45 Muiden Maxis Center Pampusweg 1 - 4 (open op zondag 6/i 1/osj Leeuwarden De Centrale 14 Bergen Op Zoom Van Konijnenburgweg 45 .Zaterdag 5 november ieder uur op Thuiszorg Centrum Zeeland Beste service, laagste prijs! USB WEBCAM Zonder slotakkoord We beginnen het wildseizoen bij Stefano's met een heldere wildbouillon met bospaddestoelen. Als hoofdgerecht een wildtrio van haas, hert, en wildzwijn met een saus van rode port en pruimen en natuurlijk met een bijpassend wildgarnituur. enslotte een parfait van hazelnoot met karamelsaus cel. (01 18) 418 019 deFaam Woensdag 2 november 2005 w44 Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 VLISSINGEN •Aten CJJ VCees- en 'Visgerechten De hoogste tijd om bij te tanken? Restaurant Het Station is fraai verbouwd en biedt als vanouds een verrassende kijk op lekker etci Tel. 0118 - 465909 Vorig jaar benaderde nam hij één van zijn teksten mee naar Franklin Schieman, die in de muziekbusiness zit. Zo ging het balletje rollen en kwam Dennis in contact met zangeres Josie Kneepkens (31). Zij componeer de muziek bij zijn woorden en regelde bovendien een strijkar- rangement van het Zeeuws Or kest. "De single begint met getik. Dan klinkt de tekst, die begint met The clock is movingtowards the end of my life. Het lied eindigt zonder een slotakkoord, want het' leven gaat door", legt Josie uit. Dennis knikt. "Josie heeft het geweldig gedaan. Het leven gaat inderdaad door. Als de dag komt, dan zie ik het wel. Ik maak van elke dag iets moois. Het leven is ook mooi, zeker met Josie erbij!" Dennis lacht hard wanneer het woord 'slijmbal' valt. Josie: "Ja, af en toe is hij dat wel. Maar we zijn echte maatjes geworden. We bespre ken van alles, luisteren muziek en zijn zelfs samen naar een concert van Blof geweest. Ik heb van Dennis geleerd dat je nu moet leven en moet kijken naar wat je wel kunt in plaats van naar wat niet gaat." De single is voor vijf euro te koop bij De Drvkkery en De Waterput in Middelburg, Zwier gitaarbouw in Vlissingen en de Gors winkel in Goes. Advertenties Voor januari 2006 je rijbewijs halen! Nu: vanaf 5.- per week. Lespakketten vanat 605,- incl. examen met garantie. R.S.N. 0900 20 20 778 0,22p/min) www.rijbewijsservice.nl l?$f -f'3'-■'fy - KOUDEKERKE - In Het Blauwe Hof aan de Bree- weg 11 in Koudekerke is zaterdag 5 en zondag 6 no vember een grote overdek te boekenmarkt. Er zijn allerlei boeken over Zeeland, kinderboeken, boe ken over kunst, maritieme zaken en antiek, maar ook romans en items voor verza melaars te koop. De boekenmarkt in het Blau we Hof is zaterdag en zon dag geopend van 11.00 tot 16.00 uur. De toegang is gra tis. f SPORTS FACTORY, DE SPECIALIST IN SPORT VRIJE TIJD Zie de advertentie elders in deze krant. DELTA N.V. Advertenties Zorg mt; ■tnpece, warn voorn Maximaal TV Zorgstroom is een zorgorganisatie met een breed pakket aan diensten op Walcheren en op De Bevelanden. Op Maximaal TV worden, verdeeld over vier afleveringen, enkele van deze diensten behandeld. Aanstaande zaterdag: Aflevering 4. Knip uit en profiteer! Kijk voor onze vestigingen op www.mtkro.nl MIDDELBURG - De Stichting Hart voor Palestina houdt woensdag 9 november een in formatie- en discussieavond in de Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg. Het begint om 19.00 uur. Op het programma staan onder meer de vertoning van de film Palesti nade geschiedenis van een tand'' en een lezing door Anja Meulenbelt. De toegang is gra tis. Voor meer informatie kan gebeld worden naar 0118- 623050 of 06-29045019. VLISSINGEN - De Christelij ke boekhandel Bestevaer en de Christelijke Gereformeerde Kerk van Vlissingen houden de komende maanden een se rie winteravondlezingen. De eerste lezing is op woensdag 16 november en het thema is de Bijbel: Gods woord of mensen woord?'. De lezing wordt ge houden in boekhandel Bestevaer aan de Scheldestraat 60 in Vliss ingen en de entree bedraag 3,50 euro (2,50 euro voor studenten). DOMBURG - De ANBO afde ling Domburg heeft een nieuw bestuur. Dit bestuur bestaat uit voorzitter Linie van Steen uit Oostkapelle, secretaris Wim Goedhart uit Oostkapelle, penningmeester Grietje Hutten uit Domburg en de algemene bestuursleden Ria Wilbrink uit Westkapelle en Henk Asbeek Brusse uit Oostka pelle. Het secretariaat is geves tigd in Oostkapelle, telefoon 0118-582087. KAPELLE - Of het nu om Flipje uit Tiel gaat of om de campagne 'Snoep gezond, eet een appel', fruit is big busi ness. De manieren hoe al de cennia lang mensen worden verleid om toch vooral fruit te kopen, zijn vanaf 2 november te zien in het Fruitteeltmuse um in Kapelle. Er hangt een bonte mengeling van allerlei reclame-uitingen. Er is plek voor nostalgische recla meborden, maar ook voor een fotoreportage van eigengemaak te reclameborden zoals die veel al op het platteland bij boerderij en en fruitbedrijven staan. Be zoekers kunnen bovendien her inneringen ophalen bij de grote collectie oude etiketten van fruitproducten als appelmoes, bessensap en jam. De expo is tot 23 april te bezichtigen van woensdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur in het museum, Biezelingseweg 10. HTöUrw» Advertenties Zangvereniging Nut en Genoe gen staat onder leiding van diri gent Gerard Wortman uit Oost- Souburg. Flet gezelschap telt ne gen sopranen, zes alten, drie bassen en vijf tenoren. De jubi leum-uitvoering vindt plaats in verenigingsgebouw Amicitia en begint om 19.30 uur. Toegangs kaarten kosten vijf euro. In de pauze is er een verloting. Type QUICKCAM EXPRESS. USB aansluiting. Geen ingewikkelde installaties. Inclusief camera voet. IWTI1133I Dennis Kouijzer en Josie Kneepkens hopen met de single veel geld te verzamelen voor (foto: Jaap Wolterbeek) VLISSINGEN - Dennis Kouij zer (25) uit Vlissingen lijdt aan de ongeneeslijke spierziekte Duchenne. Hij is grotendeels verlamd en weet dat hij niet lang meer te leven heeft. Om iets na te laten schreef hij de tekst Before I'll be gonedie sinds deze week te horen is op een single. De opbrengst gaat naar de Vereniging voor Spierziekten Nederland. door Ellen De Vriend Dennis zit in een multifunctio nele rolstoel. Een machine zorgt voor beademing. Zijn spierziek te werd ontdekt op vijfjarige leeftijd: "Ik viel steeds. Na on derzoek bleek dat ik Duchenne heb. Toch heb ik in mijn jeugd gewoon aan alles meegedaan. Toen ik acht was, kreeg ik een rolstoel waar ik blij mee was, want zo kon ik overal heen". Hij is niet zo met de dood bezig. "Ik leef van dag tot dag. Steeds minder spieren in mijn lichaam doen wat ze eerst wél deden. Maar ik ben heel positief inge steld. Het helpt om dingen op te schrijven, zo kan ik mijn emo ties kwijt. Ik schrijf veel over vriendschap en liefde. Mijn grootste wens is een vriendin krijgen, iemand om lief en leed mee te delen". AAGTEKERKE - Zangver eniging Nut en Genoegen uit Aagtekerke viert 11 november haar 111-jarig bestaan met een jubileum-uitvoering. De zangvereniging wordt dan bij gestaan door Philharmonie 50 Plus en schoolkinderen van de Diaconieschool De Spring plank. „coöperatieve groot-y^s sl handelsvereniging oe handels kam er /j «jx-haka* (la. rotter üam bh3333i3x Kies deze week uw winkel van Het jaar en win een heerlijk weekendje weg in een park van Roompot Vakanties! MIDDELBURG - Zeeuwse vogelliefhebbers houden hun hart vast. Hoewel de ophok- plicht nog niet voor de siervo- gels geldt, komt de vogelgriep wel erg dichtbij. In Middel burg werd dit weekend gede monstreerd tegen het binnen houden van papegaaien. De Vogelvrienden uit Goes ho pen dat de beruchte aviar influ enza niet de jubileumtentoon stelling van het vijftigjarig be staan in het water gooit. Ook Zang en Kleur uit Kapelle houdt in november een tentoonstelling. Voorlopig lijkt er nog niets aan de hand. Landbouwminister Veerman wil de vogelclubs nog niet opzadelen met een ophok- plicht. Hij zei dat vorige week onder meer in het Reformato risch Dagblad. De beide voorzitters van de vo gelverenigingen zien in die uit spraak voorlopig een bijna abso lute goedkeuring. Peter de Jonge van de Vogelvrienden in Goes schat een verbod op de tentoon stelling tussen de één en twee procent. Zijn collega Leonard Schrijver van Zang en Kleur is het daar volmondig mee eens. Beiden beseffen wel dat de pluimveesector er op heeft aan gedrongen de tentoonstellingen te verbieden. "Pas als die vogel- De Moderne Papegaai vindt - vogelgriep of niet - dat vogels niet in hokken thuishoren. Zaterdag was de groep met papegaaien in Middelburg om voorlichting te geven, (foto: Jaap Wolterbeek) griep nog dichterbij komt, zullen de tentoonstellingen worden verboden." De Jonge en Schrij ver weten dat er een kans is dat de in hun volière opgesloten vo gels buiten besmet worden met het vogelgriepvirus. Maar dat hoeft dan nog geen gevolgen voor de mensen te hebben, voe gen ze er snel aan toe. In Middelburg kwamen afgelo pen zaterdag leden van Stichting De Moderne Papegaai met hun lorres naar de binnenstad. De stichting is fel tegen het de hele dag opsluiten van papegaaien in kooien. Ze moeten vrij in de huiskamer of tuin kunnen kuie ren, vinden ze. Maar ook hier komt de vrees voor de vogel griep om de hoek kijken. Met een wandeltocht en een stukje voorlichting probeerden leden van de stichting die vrees weg te nemen. i

de Faam | 2005 | | pagina 1