Provincie Zeeland Provinciale natuurbescherming GEBRUIKT II MEDICIJNEN TEGEN LK3J 0418-595333 Scaldiahaven Officiële Mededelingen 8 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 44/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl. Woningonderzoek Sinds 1 oktober is het provinciaal bestuur verantwoordelijk voor de Natura-2000-gebieden. Provinciale Staten Milieu Bodemverontreini ging/saneringsplan Gildeweg 19-21 te Vlissingen -y Diabetes Fonds 0P=0P SCHLECKER HOME SHOPPING www.SCHLECKER.com Dash 2in1 Prodent 1 Trïonalc 1 1 3x 75 ml 1 rï^% voordeel 2.79 Schwarzkopf Boodschappen- trolley Een SCHLECKER winKel bij u in de buurt Support Plus gratis Turboborstel twv 19.99 's-Gravenpolder, 's-Gravenstraat 47 Middelburg, Gortstraat 60-62 Oost-Souburg, Kanaalstraat 59 DELTA Woensdag 2 november 2005 De Faam 11 Sea-lnvest uit Gent en Zuidnatie uit Antwerpen gaan in een geza menlijk bedrijf, een joint-venture, een terminal exploiteren. Zij doen dat op 53 hectare met een kade van ruim 1.150 meter aan de Scaldiahaven in Vlissingen-Oost. Schepen tot een diepgang van 14 meter bij de laagste laagwa- terstand kunnen er worden ont vangen. Op en rond de terminal kunnen zo'n 200 mensen komen te wer ken. De directe werkgelegenheid iigt tussen de tachtig tot honderd banen in havenarbeid, administra tie en aanverwant logistieke arbeid. Naarmate er meer behan deling van producten in de Scaldiahaven plaatsvindt, levert dat afgeleide werkgelegenheid op: zo'n honderd banen. Behalve aan de overslag van con tainers wijdt het bedrijf zich aan de overslag van stukgoed en spe ciale vracht op bestelling; dat laatste heet in jargon project cargo. Andere werkzaamheden zijn reparatie, herinrichting en het voor hergebruik geschikt maken Abdij van containers. Goederen kunnen tijdelijk worden opgeslagen. Sea-invest is vooral actief in op en overslag via de Belgische, Franse, Duitse en Zuid-Afrikaanse havens; dochterbedrijven zorgen voor de op- en overslag. Bulkgoederen, fruit en voedsel en vloeibare vracht horen tot het pakket; het vervoer gaat per zee- en binnenschip, per spoor en over de weg. Zuidnatie is met haar dochterbe drijven vooral actief in de op- en overslag in Antwerpen. Lossen en laden, opslag en behandeling van onder andere koffie, tabak en sui ker horen tot de dagelijkse werk zaamheden. Het bedrijf zorgt via de weg en de binnenvaart voor het voor- en natransport. Beide moederbedrijven verenigen hun kwaliteiten in de Scaldia haven. Zij kozen voor die haven vanwege de ligging: aan het diepe vaarwa ter van de Westerschelde. Boven dien zijn alle vervoersmodaliteiten voorhanden: water voor zee- en binnenvaart, spoor en weg. Tot eind van het jaar loopt een onderzoek naar hoe mensen in Zeeland wonen en welke woon wensen zij eventueel hebben. Het ministerie van volkshuis vesting, ruimtelijke ontwikkeling en milieu voert het onderzoek uit, samen met de provincie en de gemeenten. Al in september zijn zo'n 4.500 huishoudens aangeschreven met de vraag mee te doen aan de enquête. Zij krijgen vragen voor gelegd over hun huis, de woon omgeving en welke wensen er zijn om (nog) aangenamer te kun nen wonen. Ook zijn er vragen over vrijetijdsbesteding, werk en eventuele behoefte aan zorg en hulp. Waar mogelijk worden de interviews telefonisch gehouden en als dat niet kan dan worden de mensen thuis bezocht. Het ministerie doet dit onderzoek in het hele land. Aan de hand van de uitkomsten kan het beleid voor woningbouw en woningverbetering zoveel mogelijk worden afgesteld op de wensen en verlangens van de (toekomstige) bewoners. De besturen van de provincie, de gemeenten en de woningbouw corporaties kunnen er ook hun voordeel mee doen. Zo kan de provincie de gegevens laten mee wegen bij de opstelling van het omgevingsplan en gemeenten kunnen er rekening mee houden in hun bestemmingsplannen. Wie vragen heeft over de enquê te die in Zeeland wordt gehou den, kan terecht bij medewerk ster woningbeleid drs. J.E. Heijstek van de provincie, tele foon 0118-631165. Algemeen directeur J. van der Hart van Zeeland Seaports heeft dit, mede namens de exploitatie maatschappij Schelde/Maas aan Provinciale Staten laten weten. De brief komt 21 november in de vergadering van de Statencommissie economie en mobiliteit aan de orde. Nieuws Natura-2000-gebieden hebben internationaal belangrijke natuur waarden die vallen onder de Vogel- en habitatrichtlijnen en daarom bescherming verdienen. In Zeeland gaat het in totaal om een kleine 150.000 hectare. Sommige gebieden zijn grens overschrijdend; het deel dat bui ten de provinciegrenzen valt, is niet meegerekend in de opper vlakte. De Zeeuwse naturagebieden zijn de Canisvlietse Kreek (143 ha), het Groote Gat (78 ha), de Kop van Schouwen (2.149 ha), de Manteling van Walcheren (717 ha), het Markiezaat (569, maar grensoverschrijdend en in totaal dus groter), de Vogelkreek (100 ha), de Yerseke en Kapelse Moer (485 ha), het Zwin en de Kievitte- polder (143 ha), de Grevelingen (6.631 ha, grensoverchrijdend), het Krammer/Volkerak (1.551 ha, grensoverschrijdend), de Oosterschelde (36.422 ha), het Veerse Meer (2.577 ha), het Zoommeer (317 ha, grensover schrijdend), de Westerschelde en Saeftinghe (42.938 ha) en de Voordelta (53.691 ha, grensover schrijdend). Hoewel het Zwin ook grensover schrijdend is, wordt het Belgische deel niet meegerekend. De aan wijzing is namelijk aan de hand van de Europese Vogel- en habi tatrichtlijn geregeld in de Nederlandse natuurbescher mingswet. En de zeggingskracht van wetten houdt op bij de lands grens. Vergunningen Afhankelijk van de activiteiten die in of bij de naturagebieden ont plooid gaan worden, is een ver gunning nodig van het rijk - de minister van landbouw, natuur en voedselvoorziening - of de pro vincie. iiiiiii Zeeland mmm—i—m Vergadering van Provinciale Staten De vergaderingen van Provinciale staten zijn openbaar. Belangstellenden zijn van harte welkom op op de publieke tribu ne de debatten bij te wonen of de vergaderingen te beluisteren via de kabel op frequentie fm 91.0. Datum: vr 11 november Aanvang: 09.30 uur Locatie: Statenzaal, Abdij 10 te Middelburg Voorz.: drs. W.T. van Gelder Griffier: drs. B.L. Allewijn Statengriffier@zeeland.nl Agenda: Statenvoorstel Programmabegroting 2006; - Statenvoorstel Najaarsnota; - Statenvoorstel Investeringsplan 2006 - Statenvoorstel Meerjarenprogramma Infrastructuur Zeeland 2006- 2010; - Statenvoorstel 2e bestuursrap- portage; - Statenvoorstel 6e begrotingswij ziging; - Statenvoorstel Begroting 2006 met meerjarenraming 2006- 2009 van het Fonds Nazorg gesloten stortplaatsen provincie Zeeland; - Statenvoorstel Beleidsplan Openbaar Vervoer; Statenvoorstel Herschikking wegenbeheer tussen Rijk en pro vincie. Het rijk is de instantie die gaat over de niet-handmatige schaal- en schelpdiervisserij, de sleepnet visserij en activiteiten die aan het Traktaat met België raken. Ook voor het niet onder Zeeuws bestuur vallende deel van de Voordelta blijft de zeggenschap bij het rijk. De provincie is aan bod voor alle andere activiteiten en gebieden. Wie iets in de naturagebieden wil ondernemen, doet er verstandig aan tijdig bij de provincie te toet sen of een vergunning nodig is. Beheersplannen Op termijn zal via beheersplan nen al goeddeels duidelijk wor den wat wel en niet kan in de gebieden. De provincie moet van die plan nen maken voor de Kop van Schouwen, de Manteling van Walcheren, de Yerseke en Kapelse Moer, de kreken in Zeeuwsch-Vlaanderen en het Zwin. Het rijk (de minister van verkeer en waterstaat) doet dat voor de grote wateren. Binnen drie tot vier jaar moeten de beheersplannen er zijn. Geld en mensen Doordat er meer werk komt op provinciaal niveau - vergunning verlening, bezwaar- en beroeps procedures en handhaving - zal personeelsuitbreiding nodig zijn. Het rijk stelt voor het hele land zeven miljoen euro per jaar beschikbaar om de natuurbe schermingswet te kunnen uitvoe ren. Daarvan is een kleine 9,5 ton voor Zeeland bestemd. Gedeputeerde Staten schrijven aan Provinciale Staten dat zij hier mee denken uit te komen. De commissie ecologie en water heeft de naturagebieden en de gevolgen voor Zeeland op haar agenda van 16 november. Het ministerie van landbouw, natuurbeheer en voedselvoor ziening heeft informatie over de naturagebieden in het algemeen op www.minlnv.nl/natuurwetgeving. Bezoek een openbare vergadering van Provinciale Stalen Provinciale Staten Provinciale Staten, uw volksvertegenwoordiging, vergaderen vrijdag 1 juli over onderwerpen die u als inwoner van Zeeland betreffen! Heeft u belangstelling om een Statenvergadering bij te wonen? Vul dan onderstaande bon in. Statenleden en fractiemedewerkers heten u welkom, maken u wegwijs en geven uit leg over de agenda. De vergaderingen van Provinciale Staten worden gehouden in de Statenzaal, Abdijplein 10 te Middelburg en beginnen om 09.30 uur. Naam Adres Postcode Woonplaats e-mail Datum 11 november 9 december 27 januari 2006 17 februari 2006 (omcirkel uw voorkeursdatum) Retourneerde bon aan Provinciale Staten, t.a.v. de Statengriffie, Antwoordnummer 75, 4330 WB Middelburg Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provinciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de website: www.zeeland.nl onder provinciale staten. Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op 14 sep tember 2005 de ontwerp beschikking betreffende de bodemverontreiniging op de locatie Gildeweg 19-21 te Vlissingen gepubliceerd. Naar aanleiding van deze ontwerp-beschikking zijn geen zienswijzen ontvan gen. Gedeputeerde Staten heb ben vastgesteld dat op deze locatie sprake is van ernstige bodemverontreini ging en hebben met het saneringsplan van de heer M.A. Bouff te Vlissingen ingestemd (artikel 29 en 39 Wet bodembescherming). De beschikking ligt van 3 november tot en met 14 december 2005 ter inzage bij de directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9-16 uur en op donder dag van 9-19 uur. Belanghebbenden die naar aanleiding van de ontwerp beschikking een zienswijze naar voren hebben gebracht of belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verwe ten kan worden dat zij geen zienswijzen hebben inge bracht, kunnen binnen deze termijn beroep tegen de beschikking instellen bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Gedurende de behandeling van het beroep kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuurs recht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden inge diend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De beschikking treedt 15 december 2005 in werking, tenzij binnen die termijn een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval treedt het besluit niet in werking, voordat op dat verzoek is beslist. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopie ën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). HOGE BLOEDDRUK? Hoge bloeddruk gaat vaak samen met diabetes. 250.000 Mensen in Nederland hebben diabetes zonder dat ze hetzelf weten. Daarom zou iedereen de Diabetes Risico Test moeten doen op www.diabetesfonds.nl of bei osoo - 5766123 7 Word vriend van een vluchteling www.vluchteling.org SCHLECKER 5,94 kg elders 9.99 cor?#" «11*1»'1 SmI diverse soorten Shampoo 400 ml diverse soorten elders 1.99 per 100 ml: 0.45 waterafstotend diverse elders kleuren 14.95 Alleen bij SCHLECKER HOME SHOPPING Minimale bestelwaarde: 15.- GRATIS THUISBEZORGD Best.Nr. 850255 att Cycloon Stofzuiger 2200 V Vermogen: max 2200 Watt, regelbare zuigkracht, uitwasbare HEPA-filter. Werkt zonder stofzak. Stof- container mef^^een inhoud van maar liefst 2,5 Itr, deze is snel en makkelijk af te koppelen. elders 90.99 bij ons (Prijs incl verwijderingsbijdrage) Bestel nu per telefoon: 0900-7777444 20 ct min. Advertentie geldig vanaf 02.11.2005 t/m 15.11.2005 zolang do voorraad strokt. Prijswijzigingen voorbohoudon. De Kop van Schouwen is één van de natura-2000-gebieden Zierikzee Breskens Hulst Axel Veere Zoutelande Kruiningen Brouwershaven Rilland Goes Wolphaartsdij k Kraanplein, ter hoogte van de fontein Oranjeplein, ter hoogte van nr. 7 Grote Markt Markt, ter hoogte van de bibliotheek Oranjeplein Langstraat, ter hoogte van de dijkovergang Markt, ter hoogte van de Rabobank Omgeving Markt Haven Zuidzijde Burg. van Gorselstraat, ter hoogte van nr. 1 DELTA N.V. Oostwal, ter hoogte van de Aldi Wolfertsplein, ter hoogte van de kerk www.delta.nl Week kk Donderdag 03-11 Vrijdag Oi+-ii Week k5 Maandag 07-11 Dinsdag 08-11 Woensdag 09-11 Donderdag 10-11 Vrijdag 11-11 Week k6 Maandag iif-115 Dinsdag 15-11 Woensdag 16-11 Donderdag 17-11

de Faam | 2005 | | pagina 11