Controle hondenbelasting in Middelburg Archievendag in Zeeuws Archief Informatieavond Stationsgebied Doe mee aan de brandtest Nieuwe skatebaan in Toorenvliedt Jeugdmonitor Geen raadsvergadering op 31 oktober Afscheidsreceptie wethouders Het woord aan raadslid Aty Harwijne Bijeenkomsten voor Middelburgse senioren Promotie transferiumbus Opening Juridisch Loket Bijeenkomst Middelburg-West Woensdag 26 oktober 2005 De Faam Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 Op woensdag 26 oktober is er een informatieavond over de bebouwing in Stationsgebied west en de bijbehorende reconstructie van de Kanaal- weg. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en wordt gehou den in het wijkcentrum Dauwendaele. De gemeente en de projectont wikkelaar geven een toelichting over de reconstructie en bouw activiteiten. Ook de vormgeving van de toekomstige bebouwing komt aan bod. De verkeerswerkgroep Dauwen daele zal een uiteenzetting geven over een plan tot moge lijke afsluiting van de Segeerssingel. Het oostelijk deel van het Stationsgebied is inmiddels vol tooid met de realisatie van het busstation, het waterschaps- en het stadskantoor en de recon structie van de Kanaalweg. De ontwikkeling van het westelijk deel van het Stationsgebied begint langzaam op gang te komen. De eerste werkzaamhe den aan de Kanaalweg zijn gestart. Binnenkort word de bouwkavel aan de Schroeweg bouwrijp gemaakt. Bewoners en bedrijven aan de Segeerssingel en Stations gebied west hebben een uitno diging ontvangen. Andere belangstellenden zijn uiteraard ook van harte welkom. Dit voorjaar ontvingen alle Middelburgse ouders met een kind geboren in 2001 een vra genlijst. Zes van de tien ouders vulden de vragenlijst in. De gemeente stuurt alle ouders een rapport met de uitkomsten. Voor meer informatie zie www.jeugdmonitorzeeland.nl. De raadsvergadering van 31 ook de programmabegroting oktober komt te vervallen. De 2006 op de agenda. De verga- voorstellen die voor deze verga- dering begint om 19.30 in het dering gepland stonden, worden stadskantoor aan de Kanaal- behandeld in de raadsvergade- weg. ring van 7 november. Dan staat U bent van harte welkom. De voormalige wethouders Adrie van 't Westeinde (GroenLinks) en Leo Luitwieler (Christenunie) nemen op donderdag 27 oktober afscheid van de Gemeente Middelburg. In het oude stadhuis aan de Markt is er van 17.00 tot 19.00 uur een openbare receptie. Besturen, verenigingen, stichtin gen en andere belangstellenden zijn van harte welkom. Van 't Westeinde was onder andere verantwoordelijk voor Milieu, Water, Cultuur en Onderwijs in Middelburg. Leo Luitwieler had Verkeer, Reining en Groenbeheer, Sociale Zaken en Volksgezond heid in portefeuille. Een goede communicatie tussen gemeente en inwo ners, het actief betrekken van de inwoners bij plannen in de eigen buurt of wijk en hen in de gelegenheid stellen daar daadwerkelijk invloed op te hebben vindt de PvdA belangrijk. Hét overlegplat form voor een wijk is de wijk- tafel. Daar kunnen bewoners en gemeentebestuur met elkaar communiceren. Onze fractie bezoekt alle wijk- tafels en heeft een goede indruk gekregen van het functi oneren ervan. Een aantal wijk- tafels draait prima en kent een grote belangstelling. Andere wijktafels worden minder bezocht. We moeten helaas constateren dat het regelmatig voorkomt dat onderwerpen steeds terugkeren op de agen da van de wijktafel. De gemeente belooft zaken aan te pakken maar komt die belofte niet na. Wil je dat inwoners ver trouwen hebben in de gemeen te, dan zul je altijd je beloften na moeten komen. En dat iets soms niet gerealiseerd kan worden, dat je nee moet ver kopen, dat hoort er ook bij. Maar dat is iets anders dan dat je helemaal niets doet met de opmerkingen van de wijktafel. Het betrekken van de bewo ners bij plannen in hun straat of buurt is duidelijk verbeterd, toch gaat het regelmatig nog fout. Bij de wijktafel centrum informeerde een vertegen woordiger van de bewoners van de Gortstraat en Plein 1940, waarom de bewoners niet op de hoogte waren foto: fotoatelier Liesbeth gesteld van het vervallen van parkeerplaatsen voor de plaat sing van fietsenrekken en het inrichten van taxistandplaat sen. Wat bleek: er is overleg gevoerd met de winkeliers- en horecavereniging, maar de bewoners zijn over het hoofd gezien. Wij hebben de indruk dat niet alle inwoners de wijktafels ken nen of bezoeken. Sommige wijktafels en wijkbeheergroe- pen informeren hun wijkbewo ners actief door de uitgave van een nieuwsbrief. Wij vinden dat ook van gemeentezijde energie gesto ken moet worden in de promo tie van de wijktafel. Onze frac tie komt hiervoor met een voor stel. Aty Harwijne PvdA fractie De brandweer organiseert tij dens de Nationale Brand preventieweek van 5 tot en met 12 november een gratis huisactie. De actie 'Doe de brandtest' wordt bij bewoners thuis gedaan om samen met hen de elektrische apparatuur te inspecteren. Aanmelden kan tot 1 november aanstaan de. Met het aanbieden van de test wil de brandweer bereiken dat het aantal branden in woningen fors afneemt. Veel branden ont staan namelijk door het niet goed functioneren van elektri sche apparaten. Maar liefst 6.000 keer per jaar rukt de brandweer uit voor woning brand. Daarbij komen jaarlijks circa vijftig mensen om het leven en zijn er ruim 1.300 slachtoffers met brandwonden. Daarnaast zijn er ook duizenden brandjes die mensen zelf blus sen en kleine brandwonden die thuis worden behandeld. Naast menselijk leed gaat het hierbij ook nog eens om miljoenen euro's schade. De brandweer erkent dat elektri sche apparatuur door de jaren heen veiliger is geworden, maar concludeert dat de hoeveelheid elektrische apparaten in een gemiddelde woning in vergelij king met vroeger enorm is toe genomen. Meer apparaten bete kent ook meer kans op falen, bovendien is niet iedereen op de hoogte hoe apparaten onder houden moeten worden. De brandweer is er van over tuigd dat het aantal woning branden zal dalen als mensen beter geïnformeerd worden over het onderhoud aan elektrische apparatuur en roept mensen op zich aan te melden voor een brandtest. Wanneer u de brand veiligheid wilt laten beoordelen door de brandweer kunt u voor 1 november uw interesse ken baar maken via de website van de brandweer www.brandweer- stadsgewest.nl of telefoonnum mer 0118 - 494500. De Seniorenraad Middelburg houdt informatiebijeenkom sten voor de achterban, dus voor alle 55-plussers in Middelburg. Op de agenda staan onder meer de plannen die er zijn voor een nieuwe samenstelling van de senio renraad in 2006. Deze bijeenkomsten zijn op dins dag 1 november om 19.30 uur in de Schouwburg aan het Molenwater en op woensdag 16 november om 13.30 uur in het Palet (Brede School) aan de Johan van Reigersbergstraat. Voor beide bijeenkomsten geldt hetzelfde programma. Naast de praktische zaken zijn er voor deze bijeenkomsten drie sprekers uitgenodigd. Wethouder Albert de Vries praat over de invoering van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning in Middelburg. Huib Kilsdonk gaat het hebben over de Stichting Welzijn Middelburg, waar de Stichting Welzijn Ouderen Middelburg onderdeel van is. CZ geeft uitleg over de nieuwe Zorgverze- keringswet. Er is tijd voor het stellen van vra gen en voor discussie. Het totale programma duurt drie uur. De onderwerpen zijn van belang voor de senioren van Middel burg, dus laat u informeren en doe mee aan de discussie. Tevens zal er een kraam aanwe zig zijn waar onder andere infor matie verkrijgbaar is over de het blijven wonen in eigen huis, wat verandert boven de 65 jaar, de bijzondere bijstand, de nieu we Zorgverzekeringswet en Stichting Welzijn Middelburg. Op donderdag 27 oktober wordt in Middelburg de trans feriumbus extra onder de aan dacht gebracht. Connexxion pakt in samenwerking met de Middelburgse markt op deze dag extra uit. Iedere passagier die opstapt op de halte transferiumterrein Mortiere, kan op vertoon van de flyer die in de transferiumbus wordt uitgereikt, aan de markt kraam van Connexxion een gra tis boodschappentas (zolang de voorraad strekt) en een gratis bakje koffie af halen. Tevens geeft deze flyer recht op een aantal kortingen op de markt. De Transferiumbus lijn 63 rijdt op alle donderdagen (Marktdag en zaterdagen. Vertrek vanaf halte transferi um (Mortiere Boulevard) rich ting Nieuwe haven. Op donderdag vertrekt de eer ste rit om 09.00 uur en vervol gens elke 20 minuten tot en met 18.20 uur. Op zaterdagen vertrekt de eer ste rit om 09.00 uur en vervol gens elke 20 minuten tot en met 17.20 uur. Vertrek vanaf halte Nieuwe Haven richting Mortiere. Op donderdag vertrekt de eer ste rit om 09.10 uur en vervol gens elke 20 minuten tot en met 18.10 uur. Op zaterdagen vertrekt de eer ste rit om 09.10 uur en vervol gens elke 20 minuten tot en met 17.10 uur. Tijdens de zomerperiode wordt een afwijkende dienstregeling gereden. Op 8 november houdt de gemeente Middelburg in de Morgenster aan de Adriaen Lauwereyszstraat twee bij eenkomsten voor bewoners van de wijken Griffioen, 't Zand en Stromenwijk. De dag gaat over gevoelens van onveiligheid en criminaliteit, over leefbaarheid en bereik baarheid. De bedoeling is om samen een plan voor verbete ring van de veiligheid te maken. De bijeenkomst voor ouders van kinderen onder de twaalf jaar is van 9.00 tot 11.00 uur. Voor min- der-validen en 50-plussers is de bijeenkomst van 13.00 tot 15.00 uur. Na twee uur ronden we af en gaan op pad in de omgeving om te kijken naar voorbeelden van onprettige situaties. We houden speciaal rekening met minder-validen. Laat het ons weten als u komt. U kunt dat doorgeven aan Harry Siebelink op telefoonnummer 67 55 36 of via h.siebelink@middelburg.nl. Donderdag 27 oktober ver richt burgemeester Koos Schouwenaar de officiële ope ning van het Juridisch Loket aan de Rotterdamse Kaai 69 in Middelburg. Burgers kunnen daar voortaan terecht voor juridische hulp en advies. Het Juridisch Loket heeft vooral de taak om rechtsbijstand te verlenen aan burgers die in aan merking komen voor gesubsidi eerde rechtshulp. De medewer kers verstrekken advies en bie den hulp of verwijzen u door naar andere instanties. Het Juridisch Loket neemt een deel van de taken over van het Bureau Rechtshulp. In totaal komen er dertig vestigingen in het hele land. foto: Mieke Wijnen Naast de skatebanen op het Meiveld en aan de Koepoortlaan kunnen jongeren nu ook terecht in Park Toorenvliedt. Achter de jeu de boules baan aan de Koude- kerkseweg is een skateparcours aangelegd. De baan werd afge lopen vrijdag geopend door ska ter Quinten Corré en burge meester Koos Schouwenaar. Ook BMX-fietsen mogen de baan op. Om er te komen, moet je het asfaltpaadje volgen in het verleng de van de fietseroversteekplaats bij de Kruisweg. Naast de baan is een basketbalveld aangelegd. In Middelburg moet u belasting betalen voor het houden van een hond. Voor zover bekend betalen bijna alle Middelburgse hondenbe zitters die ook. Toch is een regelmatig terugkerende con trole nodig, daarom gaan de inspecteurs vanaf midden november op pad De controleur kan ook bij u aan bellen. Hij of zij stelt enkele vra gen over het al dan niet hebben van een hond. Het is de bedoe ling dat de controleur de vragen aan de deur afhandelt. Als u niet thuis bent, maakt de inspecteur ter plaatse een oor deel op over het wel of niet aanwezig zijn van één of meer honden. De controleurs kunnen zich legitimeren met een door de gemeente verstrekt legitima tiebewijs. Tarief Voor het houden van één hond betaalt u 56,60 euro per jaar. Mensen die twee honden heb ben betalen 113,20 euro extra, in totaal dus 169,80 euro. Voor de derde en volgende hond moet per hond nog eens 113,20 euro extra betaald worden. Aangifte Wanneer u een hond heeft, bent u verplicht dit aan te geven bij de gemeente. Misschien heeft u sinds kort een hond en bent u nog niet in de gelegenheid geweest daarvan aangifte te doen. Wij adviseren u daarmee niet te lang te wachten. Het is uiteraard beter, dat u aan uw wettelijke verplichting heeft vol daan voordat de controleur komt. In de publiekshal van het stadskantoor aan de Kanaal weg 3, liggen formulieren die u kunt gebruiken om aangifte te doen. U kunt het formulier ook op middelburg.nl downloaden via de knop Bestuur en Organisatie/Belastingen/Formu lieren. Wilt u meer weten en heeft u nog vragen? Bel dan met een van onze medewerkers van onze afdeling planning en con trol, 0118 - 675 772. Het Zeeuws Archief en de Stichting Vrienden van het Zeeuws Archief houden dit jaar tijdens Landelijke Archieven-dag, zaterdag 29 oktober, een open dag over onderzoek naar de Zeeuwse geschiedenis. Het programma is geschikt voor zowel de 'beginneling' als de gevorderde archiefbezoe ker. De activiteiten beginnen om 10.00 uur en eindigen om 17.00 uur. De studiezaal is ech ter al vanaf 9.00 uur geopend, evenals de expositie My Generation! 50 jaar jong in Zeeland. Archiefschatten Depots zijn verboden terrein voor bezoekers, behalve aan staande zaterdag. Elk uur vanaf 10.00 uur vertrekt een rondlei ding door de depots. Een gids vertelt u over deze ondergrond se schatkamers en leidt u langs opmerkelijke archiefschatten. Dit jaar heeft de Landelijke Archievendag als thema 'buren'. Het Zeeuws Archief vult dit thema in met archief schatten over België. Zeeuws Vlaanderen Neederlandsch! Aan het einde van de Eerste Wereldoorlog in 1918 gingen er in België stemmen op om het Nederlandse Zeeuws- Vlaanderen in te lijven. De korte documentaire Zeeuws Vlaanderen Neederlandsch! wordt doorlopend vertoond. Zoeken Heel veel archiefonderzoek kunt u thuis doen. Via internet vindt u informatie over uw voorouders, uw woonomgeving, bedrijf of instelling. De gevonden infor matie en archiefstukken kunt u later in het Zeeuws Archief zelf inzien. Maar hoe kunt u het beste zoeken? In twee work shops van elk 60 minuten, om 11.00 en 15.00 uur, krijgt u uit leg en tips. Vraag het een expert Vragen over uw eigen zoektocht kunt u voorleggen aan de des kundigen van het Zeeuws Archief. Een team van experts staat u vanaf 10.00 uur bij in de studiezaal. Het maakt niet uit of u net begint of al ver gevorderd bent met uw onderzoek. Heemkundige kringen en historische verenigingen De geschiedenis over Zeeland is interessant, maar de historie van uw eigen dorp of streek is vaak nog veel interessanter. Heem-kundige kringen en historische verenigingen zijn een bron van informatie, organi seren activiteiten en geven tijd schriften en andere publicaties uit. Zaterdag 29 oktober pre senteren Zeeuwse heemkundi ge kringen en historische vere nigingen zich op een informa tiemarkt in het Zeeuws Archief. Demonstraties in het restauratie-atelier Voordat archiefstukken een plek krijgen in het depot controleren behoudsmedewerkers ze onder andere op schade, schimmels, inktvraat of 'verzuring'. Op zaterdag 29 oktober kunt u demonstraties zien van diverse restauratie- en conserve ringstechnieken. Kijk ook op www.zeeuwsarchief.nl foto: Mieke Wijnen V

de Faam | 2005 | | pagina 7