Meanderhof bereidt zich voor op heftig griezelfeest voor iedereen Schotse politiek en folk Lester en Sluyterman spelen en zingen van Judy Garland en Liza Minnelli BV WALCHEREN RONDJE WALCHEREN LEZERS SCHRIJVEN Bakkerij Daane bakt op Vrijburg HET WETEN WAARD 'Atlas Fight Night 4 Impact' O AutoTrack.nl Eddy Merckx opende Endura Sport Hulpmiddelen bij leesblindheid Muzikale kerk in Oost-Souburg mi DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG WOENSDAG Cartoon HUISARTSEN TANDARTSEN APOTHEKEN VERLOSKUNDIGEN TEL. HULPDIENST DIERENARTSEN DIERENAMBULANCE Info-avond over remedial teaching Speciaal gekweekt NU BIJ topqeurfn.nl Vlissingen, Buurt- en Speel tuinvereniging De Oude Stad, bingo, 20.00 uur Oostkapel- le, Zeeuws Biologisch Muse um, paddestoelenwandeling, 14.00-15.30 uur Vlissingen, Oranjemolen, openstelling bunker, 13.00- 16.00 uur Vlissingen, Koop mansvoetpad, speeltuin, lam- pionoptocht, 18.30-20.00 uur Vlissingen, sporthal Baskens- burg, snuffelmarkt, 7.30- 16.00 uur Middelburg, Dau- wendaelestraat 30- 32, rom melmarkt, 10.30-15.00 uur Vlissingen, vismijn, Binnen haven, eerste dag van de Zeeuwse visserij, open dag, 10.00-17.00 uur Middel burg, Dauwendaelsestraat 30- 32, rommelmarkt, St. Liliane Fonds, 10.30-15.00 uur Vlis singen, Arsenaal, WNF dag, activiteiten voor jong en oud, 10.00-19.00 uur Middel burg, garage 't Zand, Koude- kerkseweg, rommelmarkt, Zeeuwse doven vereniging, 10.00-15.00 uur Vlissingen. welzijncentrum, A. Coorte- laan, rommelmarkt, werk groep Opo Doro, 10.00-15.00 uur Ritthem, Rammekensweg, rondleiding door het natuur gebied Rammekenshoek en het Fort Rammekens, 14.00- 15.30 uur Zoutelande, dui nopgang 't Pauwtje, openstel ling bunkers, 13.00-17.00 uur Middelburg, Zeeuwse Bibli otheek, wetenschapsdag, 11.00-17.00 uur Vlissingen, St. Majoraat, Van Hogendorp- weg, bingo, 13.30 uur Oost- kapclle, Zeeuws Biologisch Museum, herfstwandeling met de boswachter, 14.00- 15.30 uur Middelburg, Stadskantoor, vergadering, Commissie Ruimte, 19.30 uur Zoutelande, duinopgang 't Pauwtje, openstelling bun kers, 13.00-17.00 uur Mid delburg, wijkcentrum Palet, bijeenkomst voor leerkrach ten Zeeuwse basisscholen, 'Hoe herken je een depressie bij een kind', 14.00-17.00 uur Vlissingen, Ziekenhuis Wal cheren, bijeenkomst voor mensen met astma, COPD en andere luchtwegaandoenin gen, Astma Fonds, 14.00- 15.30 uur Middelburg, De Morgenster, Adr. Lauwerijsz- straat, feestmiddag, PCOB. m.m.v. De Krekels uit West- kapelle, 14.15 uur In de cartoon van Jan Willem Simons, die de Faam weke lijks siert, wordt de waarheid over de situatie waar zwanen- verjager Twister momenteel in zou verkeren, wel erg veel ge weld aangedaan. De Rottwei ler, die afgelopen week één van de 75 ontvangers was van een welverdiend lintje van de landelijke Dierenbescherming, zou volgens de cartoonist, na ontvangst van haar lintje, weer in haar asielhok zitten. De cartoonist laat Twister, door middel van een tekstbal lon vertellen: Weet je. Ik dacht dat ik een baasje kreeg, was 't een lin tje... en dan 't hok weer in... dag Twister en be dankt.... De cartoonist had een passen der tekst kunnen verzinnen, en dan één die niet zo ver bezij den de waarheid is. Twister heeft namelijk al maanden een fantastische baas, dankzij de gezamenlijke actie die is ge voerd door de Dierenbescher ming en het dierenasiel Zee land Zuid. Een actie, die des tijds ook ruimschoots aan dacht kreeg in de Faam. Een verhaal met satirische on dertoon? Niets op tegen, maar dan moet er wel een kern van waarheid aanwezig zijn. De tekst gebezigd in het cartoon, is zowel kwetsend voor het asiel, als voor de eigenaar van Twister (wiens foto met bijbe horend artikel nota bene op dezelfde pagina staat als het cartoon) Inge Zweedijk, bureauma nager Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Dieren, Afdeling Noord en midden Zeeland - Vlissingen Echte Bakker Piet Daane (foto: Jaap Wolterbeek) VLISSINGEN *- Echte Bakker Piet Daane heeft zijn bakke rij op 24 september verhuisd van de Sint Jacobsstraat in Vlissin gen naar het bedrijventerrein Vrijburg. Aan de Logistiekweg staat een gloednieuwe, drie keer zo grote bakkerij. "We hebben nieuwe ovens, vriescellen en rijskasten", somt eigenaar Peter Daane op. Sinds hij drie jaar geleden het roer overnam van zijn vader Piet zijn de winkels in het Vlissingse centrum en in de wijk Paauwen- burg verhuisd. En nu ook de bakkerij. De jonge bakker is trots op wat hij met zijn personeel wist te bereiken. Tegelijk met de offi ciële opening van zijn nieuwe werkplaats introduceerde Peter het nieuwe Michiel de Ruyter meergranen broodje. In het nieuwe broodje zijn zeven granen en zaden verwerkt en een motief van 'gevlochten touw'. "Het broodje is ontwikkeld met een knipoog naar de plek van onze oude bakkerij, want De Ruyter is in de Sint Jacobsstraat geboren." Walcheren: Huisartsenpost Walcheren, Koudekerkseweg 86, Vlis singen, tel. 0900-1985. Voor spoedeisende hulp is de huisartsen post bereikbaar vanaf 18.00 tot 08.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen. Spreekuur na afspraak. Stad Middelburg: De praktijken van A.P. Bruijnzeel, S.A. van den Haak, C.J.E.M. Albers, J.L.F. Wortelboer en F.J. Heere zijn voor spoedgevallen bereikbaar via 0118-644301. Visites aanvragen voor 10.00 uur. De Veerse Huisartsen: Praktij-ken van de artsen Van Tol, Ubels, Helmes, Rullens, Bats, Spekhorst, Van Eede, Van Eede-Hidskes, en Van der Male worden zaterdag en zondag waargenomen door F. van Eede, De Casembrootstraat 24, Westkapelle, 0118-571234 en R. Ubels, 't Plein 2, Serooskerke, 0118-591212. Spreekuur voor spoedgevallen zaterdag en zondag van 11 tot 12 uur: C. Bekker, Langeviele 47, Middelburg, 0118-650510. Stadsgewest Vlissingen-Middelburg: Zaterdag van 10 tot 17 uur: Pauwenburg, Dreestraat 2a, Vlissingen, 0118-470717. 24-uurs dienst vanaf vrijdag 16.00 uur: Hummelen, Markt 69, Middelburg, 0118-612134. Vlissingen en Oost-Souburg: Donderdag 20 uur tot vrijdag 20 uur en vrijdag 20 uur tot en met zondag 22 uur: 0118-471140. Middel burg: van vrijdag 21.30 uur tot zondag 21.30 uur, M. De Jonge, 0118-641192. Dag en nacht: 0900-0767 Gezelschapsdieren: Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur.en 17- 18 uur: Zaterdag en zondag: A.J. Diender, Dr. Stavermans-traat 57, Vlissingen, 0118-410910. Landbouwhuisdieren en paarden: Dierenartsenpraktijk Wal-che- ren. Visites aanvragen zaterdag en zondag tussen 8 en 9 uur, 0118- 633803. Dierenartsenpraktijk Roskam: Kelderweg 1. Meliskerke, tel. 592838. Spreekuur zaterdag van 10-12 uur en volgens af spraak. Dagelijks 0900-7673437 VLISSINGEN - De Schot Dick Gaughan brengt zondag 23 oktober folk en muziek bij een. Hij doet dat vanaf 15.00 uur in het Arsenaaltheater in Vlissingen. Gaughan kreeg de muziek met de paplepel ingegoten. Hij groei de op in de jaren vijftig en zestig in Glasgow en later in Eding- burgh. Op zijn zevende tokkelde hij al verdienstelijk op de gitaar. De jaren zestig boden de moge lijkheid om een geheel eigen stijl te ontwikkelen. Zijn muziek sloot het best aan bij de folk sce ne waar muziek en politiek el- kaars hulpmiddelen waren. Na menige omzwervingen in een aantal bands, zit hij nog steeds vol vragen. Zo zingt hij zondag ook in Vlissingen poli tiek getinte teksten, in harmonie met zijn eigen muziek. MIDDELBURG - Stichting De Stadsring houdt zaterdag 22 oktober van 15.00 tot 23.00 uur de 'Atlas Fight Night 4 Impact' in sporthal De Kruit- molen aan de Kruitmolenlaan in Middelburg. Tijdens deze dag smelten boksen, muay thai, shooto, karate, fitness en bodybuilding samen. Het doel is geld in te zamelen voor de Stichting De Stadsring. 'Atlas Fight Nighl 4 Impact' wordt gehouden in samenwer king met Hot Sports Zeeland. Zaterdag is er onder meer een Zeeuwse bodybuilding en fit ness verkiezing en Zeeuwse bankdrukwedstrijden. Kaarten kosten tien euro in de voorver koop en vijftien euro aan de zaal. De voorverkoopadressen zijn: Fit for All en Fit Health Shop in Middelburg en Sp. Punt Edison in Vlissingen. Advertentie Groot feest was het zaterdag bij Edah aan de Glacisstraat 22 in Vlissingen! Dhr. Jilleba kreeg uit handen van Lex Versantvoort, regiomanager Edah zuid, de gloednieu we Ford Ka uitgereikt die hij heeft gewonnen met de Edah Scheur Win actie. R-42-14 S MIDDELBURG - In Life is a Cabaret staat naast de moe der-dochter relatie ook het ge vecht voor de eigen identiteit en de eenzaamheid van 'het di va zijn' centraal. Het klassieke, muzikale verhaal speelt zondag (24 oktober) in de Middelburgse Stadsschouw burg, aanvang 20.00 uur. Heddy Lester en Frederique Sluyterman van Loo spelen moeder en doch ter Judy Garland en Liza Min nelli, twee legendarische Ameri kaanse actrices en zangeressen. Beiden zijn eigenaar van enkele Awards, maar er zijn meer over eenkomsten. Ze worden alle twee heen en weer geslingerd tussen emotionele uitersten. Advertentie De allergrootste autosite van Nederland Woensdag 19 oktober 2005 Eddy Merckx en burgemeester Koos Schouwenaar openen Endura Sport, (foto: Manfred Berrevoets) MIDDELBURG - De legendarische wielrenner Eddy Merckx verrichtte vrijdag 14 oktober de officiële openingshandeling van de winkel van Endura Sport in Middelburg. De speciaalzaak is sinds 17 september gevestigd aan de Achter de Flouttuinen 12. Endura Sport is de complete speciaalzaak waar de wielersporter terecht kan voor racefietsen, mountainbikes, kleding, schoenen, voeding, massage olie, onderdelen, reparaties en tevens spinning- kleding en schoenen. Endura Sport heeft een goed uitgeruste werkplaats voor reparaties en onderhoud. Ook verzekeringsscha des worden verholpen. De winkel is geopend op dinsdag en vrij dag van 12.30 tot 21.00 uur (behalve tussen 18.00 en 19.00 uur), woensdag en donderdag van 10.00 tot 18.00 uur en zaterdag 9.00 tot 16.00 uur. Endura Sport is bereikbaar via telefoonnummer: 0118-650485. De Faam VLISSINGEN - In de biblio theek 't Spui in Vlissingen is dinsdag 1 november, om 19.30 uur, een presentatie over hulp middelen die een leven met dyslexie gemakkelijker kun nen maken. De presentatie is een initiatief van de Vereniging Woortblind en de Bibliotheek Vlissingen en is voor iedereen die met dyslexie te maken heeft. Er is gelegen heid om diverse hulpmiddelen, zoals bijvoorbeeld de zoge naamde Reading Pen, uit te pro beren. Toegangskaartjes kosten 7,50 euro (leden van Woortblind be talen vijf euro). De kaartjes zijn verkrijgbaar in de bibliotheek, via inlichtineen@spni.nl of tele fonisch op 0118-422122. KOUDEKERKE - In de prak tijk voor remedial teaching 1:1 aan de Dishoekseweg 41 in Koudekerke is dinsdag 25 ok tober een informatie avond over remedial teaching. Er wordt onder meer uitgelegd wat remedial teaching inhoudt en wat een remedial teacher kan betekenen voor ouders en kind. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden via telefoonnummer 06-43410279. Een groep vrijwilligers leerde deze week hoe de engste gezichten worden geschminkt, (foto: Manfred Berrevoets) MIDDELBURG - De Mean derhof verandert zaterdag 29 oktober in de griezeligste straat van Middelburg. Stich ting 't Meandertje houdt voor het tweede jaar een Hallo- weenfeest voor iedereen. Door Ellen De Vriend "Het Halloweenfeest wordt dit jaar extra groot", belooft voor zitter Rob Dreesens. Vorig jaar namen meer dan negentig kinde ren deel aan de happening in de Meanderhof, nu verwacht hij er meer dan tweehonderd. De voor zitter benadrukt dat het een feest is voor alle kinderen is die wil len komen, ook uit andere wij ken. ledereen kan zich melden bij de keet die midden in de wijk staat. Het feest begint om 13.00 uur met het uithollen van pompoe nen. Tweehonderdvijftig stuks zijn speciaal gekweekt voor 't Meandertje. Om 19.00 uur wordt verzameld in de Meander- hofstraat, die het decor is van het Halloweenfeest. Een half uur la ter valt het licht uit in de buurt en kan in de luguber verlichte en van rook voorziene straatjes ge griezeld worden. Verklede kinderen gaan langs de deur om snoep op te halen. Wie geen snoep heeft, wordt de stui pen op het lijf gejaagd. Buurtbe woners die geen behoefte heb ben aan deze Amerikaanse 1 trick or treat'-traditie kunnen een nee-sticker op hun deur plakken. Deze huizen worden overgesla gen door de op snoep beluste kinderen. Rob Dreessens vervolgt: "De kinderen staat heel wat te wach ten. We hebben veertien figuran ten die in elk hoekje en gaatje wachten om de kinderen te laten schrikken. Het wordt één grote griezeltocht", voorspelt Drees sens. Hij dringt er op aan dat ouders meelopen met angstig kroost. Een groep vrijwilligers van 't Meandertje heeft gisteren een schminkcursus gevolgd bij 't Kostuumpje in Arnemuiden, zodat ze de kinderen goed op kunnen maken en om de figur anten er eng uit te laten zien. In totaal zorgen twintig vrijwilli gers voor een geweldig feest. Halloween is een Amerikaans feest dat steeds vaker ook in Ne derland wordt gevierd. OOST-SOUBURG - In de Hervormde Kerk in Oost-Sou burg is zaterdag 22 oktober een zang- en muziekavond met als thema 'Hervorming'. Op het programma staan het ge mengd koor Soli Deo Gloria uit Oost-Kapelle, Jeugdkoor de Jonge Zangers uit Vlissingen en het duo Anko Vleugel en Ankie Kaljouw op orgel/piano en pan fluit. De muzikale bijeenkomst begint om 19.30 uur. DE NIEUWE ESCADA! Relax en kom op adem. Neem tijd voor jezelf, tijd voor jou alleen... Een kostbaar moment van pure luxe, want jij bent kostbaar. Laat het leven glinsteren... fonkelen... als een diamant. Escada, een fris-sensuele en bloemige geur. Nu verkrijgbaar in parfumerie, drogist en warenhuis. Bovendien 20% korting C I P R PI op sieraden met diamant bi| 31 L D L L Actie geldig t/m 31 oktober 2005 Schitterend halssieraad cadeau* bij het nieuwe ESCADA Eau de Parfum. 'zolang de vootroad strekt. I yo^ofjdt gtur dit bij jou p«H

de Faam | 2005 | | pagina 5