Herfstige wandeling vol paddestoelen Middelburgse schildert vanuit hart Jan Willem Simons Srf-- - Trekpaarden zetten schouders eronder Maritieme Dag wordt Watersportbeurs Tuurlfjk 7=1X1:7 ASCO BV ES weGeNeR huis-aan-huiskranten Maandmenu 23,50 w.stefan os-nl Biograaf prinses Wilhelmina geeft lezing in archief MEE helpt met zorgtoeslagen Workshop over stille kracht Domburg eert slachtoffers Jubileum voor ouderenbond 'VERSCHOf Weekkrant voor Walcheren Westernrijden steeds populairder in Zeeland HALLOWEEN 5 Meanderhof bereidt zich voor op eng griezelfeest Kleurrijk festival in Arsenaaltheater Vlissingen Goed gevoel koe g&fr melk dsn l<oe in 'BraUnf en f«e.( i M Parler francais? Zie: www.ebc.nl of bel 0164- 265679 Jammer Binnenin Seniorenkrant Pagina 20 Leuk voor later is 'n portret foto Alleen bij... MP3 SPELER Zaterdag 22 oktober ieder uur op Maximaal TV Aanstaande zaterdag: Aflevering 2. Wonen bij Zorgstroom Beste service, laagste prijs! M H GRATIS KLEURADVIES! deFaam Giranêca/fé otefano s Vooraf een kruidige salade met gandaham, pijnboompitten en tomatendressing. Als hoofdgerecht rode mul met een fantastische paprika-pernod saus. En als afsluiting een witte chocolademousse met pure chocoladesaus. tel.(0118)418 019 - Woensdag 19 oktober 2005/ Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 Specialist in kunststof kozijnen en glas Wij installeren kunststof kwaliteitskozijncn van het merk VEKA. Uiteraard leveren wij ook kozijnen en panelen van andere merken. Ruitschade? Wij vervangen snel en deskundig uw (dubbel) glas. Dit alles tegen aantrekkelijke lage prijzen. Noordwcg 70 Middelburg Mob 0630966904 Tel. 0118625034 www.ascokozijnen.nl MIDDELBURG - Onder de ti tel Persoonlijke Herinneringen geeft prof. mr. dr. Cees Fas- seur zaterdag 29 oktober een lezing in het Zeeuws Archief. Hij praat over de betekenis van archiefonderzoek. Fasseur, historicus en jurist, is vooral bekend van zijn biografie van koningin Wilhelmina. Daar voor deed hij onder andere on derzoek in het Zeeuws Archief, waarbij hij inzage kreeg in tot dan toe geheim materiaal. In de lezing toont Fasseur het belang van archiefonderzoek aan. Ook licht hij zijn keuze voor geschiedenis toe en gaat hij in op de invloed die zijn ge schiedkundige achtergrond heeft op zijn werk als jurist. Fasseur geeft de lezing op verzoek van de Stichting Vrienden van het Zeeuws Archief. De lezing duurt van 13.00 tot 14.30 uur. Kaarten zijn voor vijf euro te reserveren via 0118-678800. MIDDELBURG - Mensen met een beperking die hulp nodig hebben bij het invullen van de formulieren voor de huur -en zorgtoeslag kan te recht bij MEE Zeeland, aan de Singelstraat 9 in Middelburg. De formulieren voor de huur- en zorgtoeslag dienen voor 1 november ingevuld en terug gestuurd te worden. MEE Zeeland biedt ondersteu ning bij leven met een beper king. Dit kan een lichamelijke beperking zijn, een verstandelij ke beperking, een vorm van au tisme, een visuele beperking, een gehoorbeperking of een ch ronische ziekte. MEE is bereikbaar op telefoon nummer 0118-615051. Voor meer informatie: www.meezee- land.nl. MIDDELBURG - De Stich ting Padma Zeeland houdt zondag 20 november de workshop 'De Stille Kracht van Eutonie'. Tijdens deze workshop leren deelnemers over eutonie, wat op een bijzondere wijze luisteren naar het lichaam is. De workshop is van 9.30 tot 17.15 uur bij de Stichting Padma aan de Seissingel 4 in Middel burg. Deelname kost twintig euro en voor opgave en meer informatie kunnen belangstellenden terecht bij Rina Kaland, 0118-465744 of rinka@zeeland.nl, of bij Fran<;oise de Kuiper, telefoon 0118-592110 of fekuiper@zee- landnet.nl. Het weer is de laatste tijd nog zomers, maar ondertussen zijn er al volop paddestoelen te vinden, (foto: Jaap Wolterbeek) OOSTKAPELLE - Het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle houdt donderdag 20 oktober een herstige padde stoelenwandeling. Deelnemers gaan, samen met een boswach ter, de natuur in om alles over zwammen te weten te komen. Zonder paddestoelen zou de we reld er heel anders uitzien. Som mige soorten zorgen er samen met insecten voor dat afgestor ven materiaal in het bos wordt verteerd. Maar er zijn ook soor ten die voor uitwisseling met bo men zorgen. En behalve giftige zijn er ook zwammen die ge bruikt worden om geestverrui mende effecten. Het ZBM houdt zondag 23 oktober ook nog een herfstwandeling met de bos wachter van Staatsbosbeheer. Dit keer gaan de wandelaars langs de buitenplaatsen in na tuurgebied De Manteling, waar ooit rijke kooplieden woonden. Het speciale najaarslicht en de herfstgeuren zorgen in deze om geving voor een bijzondere sfeer. De boswachter weet de mooiste en meest verborgen plekjes te vinden. De wandelingen beginnen om 14.00 uur bij het museum aan de Duinvlietweg te Oostkapelle. en duren tot 15.30 uur. Voor beide rondleidingen geldt een mini mum van 10 en een maximum van 25 deelnemers. Aanmelden: 0118-582620. DOMBURG - Het Comité Herdenking Domburgse Oorlogsslachtoffers houdt dinsdag 1 november een bijeenkomst. Op verschil lende plaatsen in het dorp worden de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog herdacht. Voor het eerst is behalve een Belgische ook een Noorse delegatie aanwezig bij de plechtigheden. Dat komt om dat er tijdens de dodenher denking in mei van dit jaar een monument voor de ge vallen Noorse militairen is geopend. De herdenking begint om 14.00 uur in Het Schutters hof. Kinderen van de open bare basisschool De Golfslag houden er een voordracht en ere-kolonel P. de Groot van het Koninklijk Verbond der Belgische Oorlogskruisen geeft een toespraak. Op de begraafplaats is er de kranslegging en een minuut stilte voor de gevallenen. Daarna vertrekt het gezel schap naar de Boulevard Van Schagen, waar bij de monu menten opnieuw een krans legging en een minuut stilte volgt. NICE - Zelf zit ze nog in Nice, in haar atelier. Maar onder tussen kan er volop op haar worden gestemd. "Maar men sen moeten uiteraard alleen op me stemmen als ze mijn werk ook echt mooi vinden. Het moet vanuit het hart zijn. Zo schilder ik ook", vertelt Toos van Holstein, kunstenares uit Middelburg en één van de 25 genomineerden voor de ver kiezing van de Nederlandse Kunstenaar van het Jaar 2005. door Elise de Lange In die verkiezing draait het nu allemaal om de tweede ronde: welke acht kandidaten gaan door naar de derde en laatste ronde? De internetverkiezing van Kun stenaar van het Jaar vond al twee keer eerder plaats, in 2003 en 2004. En langzaam maar zeker krijgt de verkiezing steeds meer status in de Nederlandse kunst wereld. Corneille, vertegen woordiger van de oude kunst garde en Juriaan van Hall, als die van de jongere garde, waren de eerste twee winnaars. Dat haar naam nu voorkomt op een lijst met Karei Appel en Jan De Middelburgse kunstenares Toos van Holstein maakt kans op de titel Kunstenaar van het Jaar 2005. (foto: pr) meer dan Voe int? boe koe boe. Wolkers, geeft Toos van Hol stein een heel goed gevoel. "Het is een grote erkenning van mijn werk. Maar dat ik als enige in Zeeland woonachtige kunste naar ben doorgedrongen tot de MIDDELBURG - De Middel burgse afdeling van de Prote stants-Christelijke Ouderen bond (PCOB) bestaat vijfen twintig jaar. Daarom viert de afdeling woensdag (26 okto ber) feest in de kerkzaal van De Morgenster. Leden van het eerste uur worden speciaal in het zonnetje gezet. De feestmiddag begint om 14.00 uur in De Morgenster aan de Adr. Lauwerijszstraat in Mid delburg. De middag wordt muzi kaal opgeluisterd door muziek gezelschap De Krekels uit West- kapelle. Advertentie laatste 25, stemt natuurlijk hele maal tot tevredenheid. En als ik straks dan ook nog eventueel bij de laatste acht zou kunnen ho ren, dat zou echt wel heel erg bijzonder zijn." Hoewel van Holstein meestal in haar atelier in Middelburg -aan de Korendijk 56- te vinden is, gaat ze ook regelmatig naar haar andere atelier in Nice. "Hier heb ik zon, hier heb ik rust en hier kan ik afstand nemen van alles. Dat heb ik gewoon allemaal no dig om te kunnen werken." lees verder op pagina 3. Advertentie WALCHEREN - Dat het boe renleven niet altijd een lolletje is, weet iedereen. Vooral Zeeuwse trekpaarden moeten soms hard werken. Dat is za terdag (22 oktober) te zien op de open dag die verschillende trekpaarden-eigenaars in de regio houden. Zeeuwse boeren zetten de deu ren wijd open voor publiek. Dat kan komen bekijken wat die Zeeuwse knollen in deze tijd van het jaar zoal moeten doen. Er zijn demonstraties ploegen, land klaar maken om wintertarwe te kunnen maken met behulp van eggen en cultiveren. Ook tonen de boeren met hun dieren hoe voederbieten binnen gereden worden. De open dag is op alle boerenerven te bezoeken tussen 10.00 en 12.00 uur en van 13.30 tot 15.30 uur bij A. Pauwe (Weelweg 2 in Gapinge), A. Verhage (Sn. Hurgronjeweg 2 in Serooskerke), A. Blaas (West- hovenseweg 5 in Oostkapelle), L. de Visser (Zandweg 54a in Ritthem) en A. Krijger (Molen- werf 10 in Mcliskerke). VLISSINGEN - Zondag werd de negende editie van de Mari tieme Dag in Vlissingen gehou den. De dag werd, net als in voorgaande jaren, een succes. Toch is het de laatste keer in Vlissingen. Volgend jaar is het onderdeel van de gloednieuwe beurs Watersport Totaal Maritieme Dagen Zeeland in Goes. Watersport Totaal Maritieme Dagen Zeeland worden in het Paasweekend, van 15 tot en met 17 april, gehouden in de Zee landhallen. De organisator van de Vlissingse Maritieme Dag, Carla Wanst, is door de water sportbeurs benaderd. "Gezamenlijk willen we Zee land op maritiem en watersport gebied meer op de kaart zetten, want Zeeland heeft veel water maar is daarin lang niet zo be kend als bijvoorbeeld Friesland. Ik ga nu werken als medeorgani sator van Watersport Totaal Maritieme Dagen Zeeland", legt zij uit. Ze vindt het wel jammer dat het evenement voor Vlissingen ver loren gaat. "Maar eigenlijk heb ik na negen jaar al zoveel ver schillende dingen verzonnen en gedaan, dat ik niet veel kanten meer op kan.", legt Wanst uit. Advertenties Het verzilveren van de vergrijzing Gilde Samenspraak Driemaal vooruitzien! i O. mccil complot» 1 Uü( lotowlnlcH Type 10256. LCD-display. Ingebouwde 256 MB opslagcapaciteit Voice-recording 7 Standen equalizer. USB aansluiting. Ultra' lichtgewicht. Stereo hootdteletooi Nekkoord. USB-kabel. Compleet met installatiesoftware en batterij. zorgstroom Zorj met ren/reet. waar» mout Zorgstroom is een zorgorganisatie met een breed pakket aan diensten op Walcheren en op De Bevelanden. Op Maximaal TV worden, verdeeld over vier afleveringen, enkele van deze diensten behandeld. Vraag naar onze voorwaarden JE MAAKT HET MET FIXET Wilgenhoekweg 2 Serooskerke Tel. 0118-591473 Janny Kousemaker Kleur- interieuradviseuse

de Faam | 2005 | | pagina 1