vulpen Een tafel is meer dan een blad met vier poten Jan de Nooiier vof jassen, sjaals of sleutels de Circus draagt het wel Test uw nieuwe hypotheek, www.rabobank.nl Heraldiek in sfeervol showkastje www.bovenenbeneden.nl Bloemenatelier c,ïsperance Damplein 40 - Middelburg - 0118-638096 Glanslak rukt op Vernuftige barkruk Woning- en meubelstoffeerder Rabobank U kunt terecht voor al uw bloemenwerken. Tevens verkoop van antiek en curiosa. Met vriendelijke groet, Mirjam Gabriëlse Tafeltje van glas en hout hypotheekrent, Het is tijd voor de Rabobank. Woensdag 19 oktober 2005 De Faam 15 Een blad met vier poten eronder, zo tekent een kind een tafel. Maar zo simpel is het toch niet. Geef vijftig ontwerpers de opdracht een tafel te maken en je krijgt vijftig verschillende modellen. Hoog, laag, rond, vierkant of langwerpig. Van uiteenlopende materialen zoals hout, kunststof, perspex, glas, en - sinds enige tijd - ook van roestvrij staal. - Rijk versierde Chinese dolken in lijst. Voor wie van heraldiek en sfeer houdt lijken de showcases - show kastjes - van Eichholtz ontworpen. In de 'new classic' stijlkamers van de sfeerleverancier sieren de kijkkastjes met geornamenteerde lijsten, waarin rijk bewerkte decoraties als dolken, werktuigen en schilden getoond worden, de wanden. Vooral in een set van twee, opgehangen boven bijvoorbeeld een bureau of sidetable, doen de decoraties het goed. Theo Eichholtz laat met genoegen zijn recente uitbreiding van de collectie zien: "Het zijn met een soort oud-zilve ren finish bewerkte voorwerpen van Chinese oorsprong. Samen met de lijst vormen ze een heel decoratief drie dimensionaal schil derijtje. De indirecte verlichting geeft extra sfeer". -♦www.eichholtz.com zettafeltjes van Van Beek. Het raffinement zit 'm in de eenvoud en het gebruik van de materia len. Opgebouwd uit twee houten schijven die verbonden zijn door gla zen staanders, waardoor het tafeltje een luchtige, transparante aanblik krijgt. De schijven wor den geleverd in eiken, noten of gelakt hout. Ontwerper is de immer productieve Roderick Vos. -♦www.vanbeekis.com Langzaam maar zeker rukt het glanslak op. Ikea komt met een glanzend gespoten keuken, en gerenommerde meubel- merken als Pastoe en Van Bree hebben ook diverse we bij Van Bree het ruim drie meter lange dressoir Podium uit de DaVinci lijn uitgevoerd met prachtige hoogglans deurtjes in de chique kleur basalt. De kastdeur- tjes zijn, naar de nieuw ste trend, greeploos. De lage, eiken kast kreeg een omranding van roestvrijstaal. De ontwer per is Martin Haksteen. -♦www.bree5neww0rld.nl De eet- of ontbijtbar is al jarenlang een niet weg te denken onderdeel van de meeste moderne keu kens. Dat is geen nieuws. De trend wordt gezet door de barkrukken. Nieuw is de schijnbaar simpele en onopvallende barkruk Koho die desig ner Karim Rashid voor het merk Label heeft ontworpen. De kruk heeft een royale voeten steun en is in hoogte verstelbaar van 66 tot 85 centimeter. De comforta bele zwarte zitting is gegoten uit polyuret- haan. Het onderstel is van roestvaststaai of alu minium. -♦www.label.nl Barkruk Koho heeft een royale voetensteun. Het blad van salontafel Low Tide heeft een 'gegolfde' struc tuur. Opmerkelijk is de salontafel Black Kabbes die Henk Vos ont wierp voor Linteloo. De tafel heeft een flinterdun, drie meter lang blad. De ontwerper is er met succes in geslaagd om de tafel als een 'lijntje' in het inte rieur neer te zetten. Een speciale constructie maakt het mogelijk die drie meter te overspannen. Al oogt de tafel subtiel, het model is volgens Vos zeer stabiel en solide. "Oersterk. Hij kan veel hebben". De appel valt niet ver van de boom: zoon Roderick Vos maak te de minstens zo opmerkelijke salontafel Low Tide voor Linteloo. De kracht van het ont werp zit in de driedimensionale structuur van het blad. Vos liet zich inspireren door de zand- golfjes die op het strand achter blijven bij eb ofwel 'low tide' Ondanks het grillige patroon voelt het blad vlak aan. Vos: "Tot en met een jeneverglaasje blijft er stevig op staan". De salontafels, uitgevoerd in ver schillende modellen, worden vervaardigd van speciaal geloogd eiken. Design Lines gooit hoge ogen met de roestvrij stalen tafels van de Steel Factory. Tafelblad en poten zijn prachtig mat gestraald en in vele maten en diktes te bestellen. Eventuele lasnaden zijn onzichtbaar weg gewerkt. De metallicgrijze tafels zijn krasvast en houden zich ook buiten goed www.linteloo.nl www.desicnlines.nl Voor binnen en buiten: de naadloze roestvrij stalen tafels van Design Lines. De drie meter lange salontafel staat als een 'lijntje' in het inte rieur. BENEDEN H4A GROEN IS ONDERDEEL VAN DE H4A-GROEP Monsterweg 47 4454 AA Borssele Tel: 0113-352100 NTER EUR Langstraat 79 - Arnemuiden www.jandenooijervof.nl Meubels Overgordijnen en vitrage I. "Verlichting "Meubelstoffen Tapijt Vinyl Laminaat Rolluiken Lamellen Behang Textiel Binnen- buitenzonwering Voor al uw meubelstoffering (ook boot- en caravanstoffering) kunt u bij ons terecht. Wij stofferen zelf en komen vrijblijvend langs voor een gratis offerte. Design ten top: de bij- ontwerpen in hun collec tie van een hoogglan- slaag voorzien. Zo zagen Design ten top: geraffineerde bijzettafels. Sleutels, jassen, post, sjaals, kranten of tijdschrif ten. Ze worden vaak zomaar ergens neer gegooid. Dat hoeft niet meer. De oplossing heet Circus. Door de bijzon dere vorm, de verschillende haakjes en rin gen, biedt het ontwerp van Roderick Vos tal van opbergmo- gelijkheden. Circus is uitge voerd in geëx- poxeerd staal en leverbaar met een door snede van 17, 30 en 45 cen timeter. Omdat het decoratieve ont werp verkrijgbaar is in acht vrolijke kleuren zijn de klei ne Circusjes bij uitstek geschikt om te gebruiken als kinder kapstok. Het fami liebedrijf Van Esch brengt de Circus voor een klein prijsje op de markt. Foto: Pr -♦www.van-esch.nl Wanneet u uw nieuwe hypotheek afsluit bij de Rabobank biedt dat veel voordelen. Om te beginnen liet 1e jaai tot wel 1% lagere hypotheekrente. Maar ook de geruststelling dat uw hypotheek geen vervelende verrassingen voor u in petto heeft. Wilt u weten of uw nieuwe hypotheek geen verborgen verbreken heeft, ga dan naar www.rabobank.ni-of maak een afspraak met onze hypotheekadviseur. Vraag naar de acne-voorwaarden Toetsing bij BKR te wel. Rabobank is opgenomen in verguoningeniegister AFM. v V

de Faam | 2005 | | pagina 15