Inloopavond WZ-Vlaanderen Milieu in begroting <r Provincie Zeeland ■T\ «Officiële Mededelingen mwmmmmmBm WÊÊÊÊÊÊim^m Dove bevalt! Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 42/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118)63 14 00 infocentrum@zeeland.nl WCT Volgend jaar wordt op de provinciale begroting zo'n dertien miljoen euro uitgegeven aan het milieubeleid. •- 'Vr W Provinciale Staten Milieu Ontwerpbeschikking wijziging vergun ning en overeen komst drinkwater winning Oranjezon Ontwerp-vergunnin- gen voor Transport en containerbedrijf Wielemaker B.V. RAAMZORG ENTADMlNISTRATjE 's-Gravenpolder, 's-Gravenstraat 47 Middelburg, Gortstraat 60-62 Oost-Souburg, Kanaalstraat 59 De Faam 11 Gebiedsplan en ecologische hoofdstructuur in de schijnwerpers Donderdag 27 oktober, 19.30 uur, wordt in het Ledeltheater in Oostburg een inloopavond geor ganiseerd. De onderwerpen zijn de voort gang in de uitvoering van het gebiedsplan West Zeeuwsch- Vlaanderen en het streefbeeld Ecologische hoofdstructuur. Vanuit de gebiedscommissie is er voorlichting over de kavelruil, waterdunen, de natuurcompensa tie voor als in het gebied wordt gebouwd (rood voor groen), de aanleg van natuurvriendelijke oevers en er is organisatorische informatie. Voor de verwezenlij king van de Ecologische hoofd structuur wordt inzicht verschaft in de diverse gebieden die onder handen worden genomen. De avond begint om half acht met een toelichting van voorzitter M. Kramer van de gebiedscom- »nmHH missie. Namens de provinciale werkgroep natuurontwikkeling wordt informatie verschaft door medewerkers J. Beijersbergen en J. de Moree van respectievelijk de provincie Zeeland en de Dienst Landelijk Gebied (DLG). Dat zal rond acht uur zijn. Daarna is voor beide onderwerpen gelegenheid tot individuele discus sie met de diverse deskundigen. In de zaal zijn informatieborden, waarbij steeds iemand beschik baar is voor nadere toelichting. Zo zijn er leden van de gebieds commissie en medewerkers van de diverse instanties, zoals het waterschap Zeeuws-Vlaanderen, de gemeente Sluis, de provincie en DLG. De zaal van het Ledeltheater, Ledelplein 17, Oostburg, is vanaf 19.00 uur geopend. Woensdag 26 oktober wordt een expertmeeting belegd om inzicht te verschaffen in de manier, waarop gegevens worden gebruikt voor de maatschappe lijke kosten-batenanalyse voor de Westerschelde Container Terminal (WCT). Met de bijeenkomst lost gedepu teerde drs. H. van Waveren van ruimtelijke ordening zijn belofte in die hij gedaan heeft tijdens een informatiebijeenkomst in septem ber. De vraag was hoe het onder zoeksbureau Ecorys, dat de maat schappelijke kosten- en batenana lyse namens de provincie uitvoert, met de diverse gegevens omgaat die beschikbaar zijn vanuit andere onderzoeken. Een medewerker van Ecorys en deskundigen rond de plannen voor de Westerschelde container- terminal gaan met elkaar in dis cussie over de achtergrondinfor matie die is benut om de kosten en baten te kunnen doorrekenen. Wie meent vanuit specifieke des kundigheid over de WCT een bij drage te kunnen leveren aan de expertmeeting wordt gevraagd contact op te nemen met de afdeling communicatie van de provincie, telefoon 0118- 631634/631396. Deelneming door anderen dan deskundigen is niet aan de orde. Voor algemene informatie over de WCT-plannen komt na de voltooiing van de maatschappelijke kosten- en batenanalyse een algemene informatiebijeenkomst. Daar is iedereen welkom. De bijeenkomst zal te gelegener tijd in AbdijNieuws worden bekendgemaakt. Nieuws Het gaat dan vooral om de kosten van de milieuvergunningen voor en -controles bij bedrijven, het hergebruik van afvalstoffen, energiebeperking en onderzoek van het zwemwater. Gezond en veilig Gezondheid en veiligheid zijn de twee belangrijke uitgangspunten in het milieubeleid. Bij de verlening van vergunningen wordt dan ook gekeken hoe bedrijven zo schoon mogelijk kun nen produceren en hoe zij hun reststoffen het best kunnen her gebruiken of afvoeren. Door allerlei regels in de vergun ningen op te nemen, wordt ver vuiling voorkomen. Er wordt gewerkt aan het digitaal toegankelijk maken van gege vens. Enerzijds is dat handig voor de bedrijven, die dan allerlei for mulieren van de provinciale site kunnen halen. Anderzijds kan iedereen zien welke voorwaarden de provincie aan een goed milieu stelt. Nadat de vergunningen zijn ver leend, zorgen provinciale mede werkers voor controle op de bedrijven. De inspecties kunnen aangekondigd en onverwacht worden uitgevoerd. Waar bedrij ven zich niet aan de voorschriften houden, worden zij aangeschre ven en in volhardend afwijkend gedrag van de vergunning kan het provinciaal bestuur dwang maatregelen opleggen. Voor het komende begrotingsjaar wordt gemeld dat een actieplan fijn stof moet worden opgesteld. Bestaande vergunningen moeten te zijner tijd dan aan de nieuwe eisen worden aangepast. Ook wordt gewerkt aan een inventari satie van de geluidsbelasting van industrie. Op basis van metingen kan worden bepaald hoe groot A'- i 3 Ook volgend jaar wordt verder gegaan met bodemsanering geluidzones rond industriegebie den en individuele bedrijven moe ten zijn. Op bodemgebied wordt doorge gaan met sanering van vervuilde grond. Deels voert de provincie dat zelf uit, op andere plaatsen zijn andere partijen daarvoor ver antwoordelijk. De provincie con troleert dan alleen. Zwemwater Het provinciaal bestuur heeft een taak in het bewaken van de kwa liteit van het zwemwater. Vanaf het vroege voorjaar tot in het late najaar worden - door rijkswaterstaat en de waterschap pen - monsters genomen van het open zwemwater. Waar de kwa liteit niet aan de normen voldoet, moet de provincie een zwemver- bod instellen. De toestand van het buitenwater wordt bekendge maakt via de website van de pro vincie. Eventuele zwemverboden worden daar ook gemeld. En natuurlijk worden zulke verboden ook via de media bekendgemaakt. De provincie controleert zelf de zwembaden. Aan de hand van de uitkomsten van die controles kun nen de eigenaren van de baden worden gedwongen maatregelen te nemen, bij voorbeeld in ver band met toevoeging van chloor of de pompcapaciteit. Ook hier geldt steeds dat gezondheid en veiligheid moeten worden gewaarborgd. Inzien De programmabegroting 2006 is in te zien in het provinciaal informatiecentrum en op www.zeeland.nl. De begroting kan voor negen euro worden gekocht bij het pro vinciaal informatiecentrum, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118- 631400, e-mail infocentrum@zee- land.nl. De openingstijden van het centrum zijn: werkdagen van half tien tot half vijf. wmmmmtKmom Zeeland Tijdens de vergadering van Provinciale Staten van 7 oktober werd er onder andere gesproken over: Ontwikkelingsschets 2010 Schelde-estuarium Met het Derde Memorandum van Overeenstemming hebben Nederland en Vlaanderen gezamen lijk kaderstellende besluiten geno men over de uitvoering van de Ontwikkelingsschets 2010 Schelde- estuarium. Kern van de visie is de inzet op een integrale ontwikkeling van het Schelde-esturarium op het gebied van veiligheid tegen over stromingen en transportrisico's, bereikbaarheid van de haven van Antwerpen en natuurlijkheid. Gesproken wordt over de rol van de provincie bij de uitvoering van het totaalpakket aan maatregelen en het convenant dat de provincie met het rijk gaat afsluiten. Provinciale Staten stemmen in met: het convenant rijk-provincie en de kaderstellende notitie waarmee deze rol duidelijk ingekaderd wordt. Daarmee wordt Gedeputeerde Staten gemandateerd deze rol op zich te nemen en daaraan uitvoe ring te geven binnen de kaders uit het convenant en de kaderstellende notitie. Amendement ingediend door de leden Heijning (WD), Van Beveren (CDA) Roeland (SGP) en Luijt-Verheij (PvdA) inzake de Ontwikkelingsschets Schelde-estuarium 2010, wordt voorgesteld om het ontwerp besluit gewijzigd vast te stellen. De wijziging betreft de uitgangspo sitie. Hierbij wordt om de estuarie- ne natuur te realiseren de benodig de 600ha verkregen door middel van vrijwillige medewerking van grondeigenaren. Het amendement wordt aanvaard. Voor het amendement stemden de leden van de fracties: WD, CDA, SGP en PvdA. Beleidsvisie externe veiligheid De provinciale commissie Omgevingsbeleid (PCO) heeft de provincie geadviseerd over de beleidsvisie externe veiligheid. Het college van Gedeputeerde Staten heeft besloten dit advies over te nemen, behoudens enkele punten. De beleidsvisie externe veiligheid 'Risico's InZichf wordt door Provinciale Staten unaniem vastgesteld. Motie ingediend door het lid Van Ginkel (Christenunie), inza ke veiligheid en rampenbestrij ding Westerschelde Het College van Gedeputeerde Staten wordt verzocht: - Te bevorderen dat het recente scheepsongeval met de Fowairet op korte termijn wordt geëvalu eerd. - Ten behoeve van de Staten een notitie te verzorgen, met daarin conclusies en aanbevelingen uit de evaluaties van recente scheepsongevallen, incl. het voorgaande, en uit de onderzoe ken 'Calamiteitenbestrijding Zeeuwse Stromen' en 'Eindrapportage Rampbestrijding Westerschelderegio' alsmede andere relevante documenten. - In de notitie een overzicht te geven van de stand van zaken ten aanzien van de conclusies en aanbevelingen en van de acties die naar verschillende actoren waaronder de Rijksoverheid, zijn ondernomen. - Op basis van deze informatie met de Staten van Zeeland en eventueel andere betrokkenen op korte termijn een bijeenkomst te organiseren waarop men hierover met elkaar in debat kan gaan. De motie wordt unaniem aanvaard. Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provinciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de website: www.zeeland.nl onder provinciale staten. Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben van Evides Waterbedrijf een aanvraag ontvangen voor wijziging van de vergunning Grondwaterwet en de over- eenkomst met betrekking tot de drinkwaterwinning te Oranjezon. Gedeputeerde Staten willen een gewijzigde vergunning verlenen met voorschriften ter bescher ming van de bij het grond- waterbeheer betrokken belangen en de overeen komst met betrekking tot de winning opzeggen. De ontwerpbeschikking ligt van 20 oktober tot en met 16 november 2005 ter inza ge bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkdagen van 9-12 en 14- 16 uur en op donderdag avond van 17.30 -19.00 uur. Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, lig gen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 16 november 2005, bij voor keur schriftelijk, zienswijzen over de ontwerpbeschikking indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan wor den verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Enkel belanghebbenden die zienswijzen hebben inge diend of belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben inge diend over de ontwerpbe schikking en de adviseurs die advies hebben uitge bracht over de ontwerpbe schikking kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toe lichting, kopieën van ter inzage gelegde stukken of voor het mondeling indienen van zienswijzen, kunt u zich wenden tot E.J. Lere, tel. 0118-631189. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aanvragen ontvangen om vergunningen Wet milieubeheer en de Wet verontreiniging oppervlakte wateren van Transport- en containerbedrijf Wielemaker B.V. voor het veranderen en in werking hebben na die verandering (revisie) van de inrichting aan de Ampèreweg 1-3 te Middelburg. De aanvragen worden op grond van de Wet milieube heer gecoördineerd behan deld. Gedeputeerde Staten en Waterschap Zeeuwse Eilanden willen de vergunnin gen verlenen met voorschrif ten ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunningen liggen van 20 oktober 2005 tot en met 16 november 2005 ter inzage: - bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren; - bij de gemeente Middelburg, dienst ruimte, afdeling vergunningen en handhaving, Kanaalweg 3, op werkdagen van 8.00- 12.00 en 13.00-16.30 uur en (na telefonische afspraak 0118-675287) op donder dagavond; - bij de receptie van het waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 te Middelburg, op werkdagen van 9.00-12.00 en 13.00- 16.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-621000) van 18.00-21.00 uur. Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 17 november 2005 schriftelijk bedenkingen over de ont- werp-vergunning Wet milieu beheer indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Bedenkingen over de ont- werp-vergunning Wet veront reiniging oppervlaktewate ren dienen te worden gericht aan Waterschap Zeeuwse Eilanden, doch te worden gezonden aan Gedeputeerde Staten van Zeeland. Hierbij kan worden verzocht om persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Enkel belanghebbenden die bedenkingen hebben inge diend of belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingediend over de ontwerp- vergunning(en) en de advi seurs die advies hebben uit gebracht over de ontwerp- vergunning(en) kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toe lichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot dhr. P. Beijaard (tel. (0118) 631071). HHHHH -" Sr. Zwanger? Gefeliciteerd! Geniet ervan en regel de kraamzorg tijdig en goed. Schrijf je bij ons in via: Tel: 0113 - 22 40 40 of via: info@spkez.nl Per jaar verlenen wij zorg bij ruim 3300 bevallingen. Dit doen wij op een persoonlijke manier met meer dan 200 professionele medewerkers. www.kraamzorgzeeland.nl KPROVINCIALE 11 Advertentie geldig vanaf 19.10.2005 t/m 01.11.2005 zolang do voorraad strokt Prijswijzigingen voorbehouden.

de Faam | 2005 | | pagina 11