Relieken en dode vogeltjes in vitrines Drie kernen met pit Ook hond en poes reizen per taxi Cursusaanbod van MEE Zeeland uw huis op Huislijn.nl Waterschap bestrijdt meeste onkruid milieuvriendelijk 'T WETEN WAARD BV WALCHEREN 12,5 jaar Christy's Huidverzorging Bakkerij in Nieuw- en Sint Joosland Multiculturele muziek en dans ZVU-cursus over duurzame energie Bollen planten Kinderdienst RONDJE WALCHEREN HUISARTSEN TANDARTSEN APOTHEKEN VERLOSKUNDIGEN TEL. HULPDIENST DIERENARTSEN DIERENAMBULANCE Picassomuseum Gekleurde tulpen U zoekt een huis? U vindt een huis! Meer dan 19.000 woningen op www.huislijn.nl DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Beauté AromaUQii' Woensdag 5 oktober 2005De Faam Walcheren: Huisartsenpost Walcheren, Koudekerkscweg 86, Vlissingen, tel. 0900-1985. Voor spoedeisende hulp is de huis-art- senpost bereikbaar vanaf 18.00 tot 08.00 uur. in het weekend of tij dens feestdagen. Spreekuur na afspraak. Stad Middelburg: De praktijken van A.P. Bruijnzeel, S.A. van den Haak, C.J.E.M. Albers, J.L.F. Wortelboer en F.J. Heere zijn voor spoedgevallen bereikbaar via 0118-644301. Visites aanvragen voor 10.00 uur. De Veerse Huisartsen: Praktijken van de artsen Van Tol, Ubels, Helmes, Rullens, Bats, Spekhorst, Van Ecde, Van Eede-Hidskes, en Van der Male worden zaterdag en zondag waargenomen door A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, 0118-561282 en R. van Tol, Markt 36, Veere, 0118-501271 Spreekuur voor spoedgevallen zaterdag en zondag van 11 tot 12 uur: G. de Witte, Doornenburg 31, Vlissingen, 0118-478811. Stadsgewest Vlissingen-Middelburg: Zaterdag van 10 tot 17 uur: Mummelen, Markt 69, Middelburg, 0118-612134 en Ringeling, Lange Delft 133, Middelburg, 0118-612538. 24-uurs dienst vanaf vrijdag 16.00 uur: Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26, Vlis singen. 01 18-466345. Vlissingen en Oost-Souburg: Donderdag 20 uur tot vrijdag 20 uur: J. van Dierendonck. Vrijdag 20 uur tot en met zondag 22 uur: H. de Pundert, 0118-471140. Middelburg: van vrijdag 21.30 uur tot zondag 21.30 uur 0118-641192. Dag en nacht: 0900-0767 Gezelschapsdieren: Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur: Zaterdag en zondag: J. Oostenbrug, Oude Domburgse- weg 33a, Oostkapellc, 0118-581443. Landbouwhuisdieren en paarden: Dierenartsenpraktijk Walche ren. Visites aanvragen zaterdag en zondag tussen 8 en 9 uur, 0118- 633803. Dierenartsenpraktijk Roskam: Kelderweg 1, Meliskerke, tel. 592838. Spreekuur zaterdag van 10-12 uur en volgens af spraak. Dagelijks 0900-7673437 Christy Ouwendijk. (foto: Manfred Berrevoets) SEROOSKERKE - Christy's Huidverzorging in Serooskerke be staat in november twaalf en een half jaar. Schoonheidsspecialiste Christy Ouwendijk biedt huidbehandelingen en gezichtsmassages. Daarnaast is zij gespecialiseerd in het ontharen. Veel vrouwen heb ben last van overbeharing op het gezicht, benen of armen. En ook steeds meer mannen weten de salon te vinden. Naast harsen en elektrisch ontharen werkt Ouwendijk sinds kort met de nieuwe El lipse ontharingsmethode, oftewel de flitslichtontharing. "Het is een veilige methode waardoor tussen de veertig en negentig pro cent van de haren verdwijnen", zegt Ouwendijk. In haar salon werkt zij met het huidverzorgingsmerk Mary Cohr, dat betekent hoogwaardige behandelingen gebaseerd op essentiële oliën. De schoonheidssalon is gevestigd aan de Torenstraat 59 en bereikbaar via telefoonnummer: 0118-592599. Nieufv- en Sint Joosland heeft sinds kort weer een winkel. (foto:Jaap Wolterbeek) NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Bakkerij Steketee heeft vrijdag 23 september een winkel geopend aan de Veerstraat 6 in Nieuw en Sint Joosland. "Het was een daverend succes", zegt eigenares Hannie Steketee blij. "De mensen in het dorp - ook de jongeren - hebben mij al wel honderd keer verteld hoe blij ze zijn met onze komst, want winkels zijn er hier niet meer." Hannie en Maarten Steketee verkopen een ruim assortiment brood en banket in hun winkel, aangevuld met een basisassortiment boodschappen. In de schappen staat onder meer thee. koffie, koffiefiIters, nasi, pasta's, rijst, pindakaas, eieren, chips en snoep, verschillende biersoorten en frisdrankflesjes. "Gewoon de vergeten boodschappen. We kij ken waar behoefte aan is en passen ons assortiment aan", vertelt Hannie. Het echtpaar Steketee en zoon Korné heeft al ook een zaak aan de Euromarkt in Middelburg en in de Kanaalstraat in Oost-Souburg. MIDDELBURG - De werk groep Mozaïek Walcheren houdt zaterdag (8 oktober) een multicultureel evenement op de Markt in Middelburg. De Chanel One Band laat reg- gea-muziek horen. Virus brengt rap. Daarnaast zijn er optredens van Servische, Koerdische en Afghaanse dansgroepen. In de werkgroep Mozaïek Walcheren zijn Nederlandse en allochtone organisaties vertegenwoordigd. Het evenement op de Markt be gint om 14.00 uur en duurt tot 17.00 uur. MIDDELBURG - De Zeeuwse Volksuniversiteit verzorgt van af maandag 6 oktober, van 19.30 tot 21.30 uur, een cursus over duurzame energie. In zes bijeenkomsten wordt in gegaan op de belangrijkste vor men van duurzame energie, zo als wind, zon, waterkracht en biomassa. Per avond wordt een thema besproken en in de Zeeuwse of nationale context geplaatst. De cursus is vooral in formatief en vraagt geen techni sche achtergrond. Voor meer in formatie en opgave (vóór 10 ok tober): ZVU, Spanjaardstraat 51, Middelburg, telefoon 0118- 634800. KOUDEKERKE - Bij Intratuin in Koudekerke is zaterdag 15 oktober een workshop Lasagne- beplanting. Bollen worden in meerdere lagen onder elkaar in de grond gestopt, om zo een lan gere periode te kunnen genieten van de bloemenpracht. De bol- lenspecialist is er van 10.00 tot 16.00 uur. ARNEMU1DEN - In de Gere formeerde Kerk aan de Kerk- laan in Arnemuiden wordt zon dag (9 oktober) een speciale kinderdienst gehouden. Deze dienst begint om 9.30 uur. Kinderkoor De Notenkrakers en combo Passion verlenen hun muzikale medewerking. Domi nee Scholing gaat voor. Ramon de Nennie: "Als je van alle kunst goud wilt maken, heb je geen leven." (foto: Ramon de Nennie) MIDDELBURG - "Deurknoppen, een stuk kachelpijp, plastic bekertjes en verpakkingsmateriaal zijn zo mooi dat ik ze tentoon wil stellen", zegt kunstenaar Ramon de Nennie. Zijn 'relieken' vullen als eerste de tien vitrinekasten in de streetgallery van de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren (CSW) in Middel burg. Door Ellen De Vriend In de eerste vitrinekast staat op een zuil een stuk kachelpijp op een paar voetjes. "Eigenlijk wil ik er nog wel zo'n petje met een kwast op zetten, zoals die studenten in Amerika op hebben", grapt De Nennie. "De achterliggende gedachte hierbij? Die is er niet. het is gewoon volslagen onzin!" De vitrine ernaast is vrijwel leeg met alleen een zuil en vier deurknoppen in een doosje. Deurknoppen met een neus. "Dat bedacht ik zomaar. Ik had ze nog over. Ik ben aan het verhui/en, zo kom ik mooi van m'n rommel af!" De Nennie vermaakt zich kostelijk. "Je kunt deze tentoonstelling vergelijken met het Picassomuseum in Parijs, daar worden ook aller lei frutsels tentoongesteld." In een vitrine die bekleed is met zilveren noppenfolie staat een soort eierdoos. "Hier zit ook helemaal niets achter, ik vind het gewoon een mooie verpakking...écht prachtig!" De Nennie loopt een stukje verder en blijft staan voor een kast waar in twee kistjes staan, één met een oude handschoen in een plastic taartdoos en de ander met een loden hoofd. Peinzend bekijkt hij zijn werk. "Deze is anders. Het hoofd is van koning Midas, die overal goud van wilde maken, waardoor zijn leven onleefbaar werd. Als je van alle kunst goud wilt maken heb je ook geen leven." De volgende vitrinekast is voorzien van een poster met vrolijk ge kleurde tulpen. Onderin ligt een foto van een dood vogeltje. "Ik weet niet wat ik daarmee heb, eigenlijk wil ik het leven van het vogeltje voor het voetlicht brengen. Wat is dat leventje waard geweest?", legt De Nennie uit. Nutteloos zijn de opengeknipte plastic bekertjes die in de laatste vitrinekast in een hoop op de grond liggen. "Ze zijn ge woon mislukt!", verduidelijkt De Nennie. De streetgallery is een initiatief van ckv-docent Ko de Jonge van de CSW. "Kunst is de grote motor van het leven en ik vind het belang rijk dat kinderen daarmee in aanraking komen. Door deze lange gang loopt iedereen, een mooie plek voor de tentoonstelling", meent De Jonge. Het werk van de kunstenaars komt in tien vitrinekasten en in de vier overige komt werk van de leerlingen. De tentoonstelling Relieken is tot en met 4 november te zien in het gebouw van de CSW aan de Sir Winston Churchilllaan in Middel bug, van dinsdag tot en met donderdag van 14.30 tot 17.00 uur en op vrijdag van 14.30 tot 16.00 uur. MIDDELBURG - Stichting 't Meandertje in Middelburg moet zich met het Hallovveen- feest bewijzen. Mag de club zich een 'kern met pit' noemen, of niet? Samen met nog twee ande re Walcherse projecten is 't Me andertje doorgedrongen tot de tiende en laatste ronde van de leefbaarheidswedstrijd van de Koninklijke Nederlandse Hei demaatschappij (KNHM). "Wij zijn heel trots op deze nomi natie", stelt Rob Dreessens van Stichting 't Meandertje. Hij ver volgt: "Het Hallowcenfeest dat wij op 29 oktober houden is geen grootschalig feest, maar bedoeld voor de kinderen in de wijk Me anderhof." Het feest is om de woonkern te verbeteren en dat past precies binnen de doelstelling van Kern met Pit, de leefbaar heidswedstrijd van de KNHM. Met Kern met Pit wil KNHM buurt- en dorpsbewoners een extra duwtje geven om hun woon omgeving (nog) beter te maken. Elke bewonersgroep die tussen 1 september 2005 en 31 augustus 2006 een concreet plan wil uit voeren om de leefbaarheid van de stadswijk of het dorp te verbete ren, kon zich vóór 1 mei aanmel den. Voor deze ronde schreven ruim honderdzeventig groepen in. Zestig juryleden bezochten de projecten en bekeken of deze aan de basisvoorwaarden voor deelna me voldeden. Uiteindelijk zijn 161 projecten toegelaten tot de tiende ronde van Kern met Pit. Behalve Stichting 't Meandertje doet ook het Sint Jansgebied mee met het project 'Duurzaam Middelburg'. Zij hebben een lijst en plan van aanpak voor diverse leefbaarheidinitiatieven. In Kou dekerke doet het project100 jaar Tram Koudekerke' mee. Deze groep wil een blijvende herinne ring realiseren aan het feit dat een eeuw geleden de eerste stoom tram vanuit Koudekerke ging rij den. Elke groep die zijn project voor 1 september 2006 eigenhan dig uitvoert, wint het predikaat Kern met Pit plus duizend euro. De prijzen worden uitgereikt in het voorjaar van 2007 in de ver schillende provinciehuizen. MIDDELBURG - Waterschap Zeeuwse Eilanden brengt dit jaar het gebruik van bestrij dingsmiddelen tegen onkruid zo ver terug dat het onkruid volledig milieuvriendelijk be streden kan worden. Dit is niet alleen beter voor het milieu, maar ook voor een schoner en gezonder oppervlakte water, waarbij zowel planten als die ren zijn gebaat. Bestrijdingsmiddelen hebben negatieve effecten op het opper vlaktewater. De zorg voor schoon en gezond oppervlakte water is een van de kerntaken van Waterschap Zeeuwse Eilan den. Bij het terugdringen van be strijdingsmiddelen heeft het wa terschap dan ook een nadrukke lijke voorbeeldfunctie. Het be strijden van onkruid gebeurt nu bijvoorbeeld door distels en brandnetels te maaien, door rond beplantingen te wieden en schof felen, door onkruid op verhar dingen te verbranden, borstelen of met heet water te behandelen en door het gebruik van hout snippers rond bomen en langs afrasteringen. Het dagelijks be stuur van Zeeuwse Eilanden be sprak onlangs de rapportage over het eigen gebruik van bestrij dingsmiddelen in 2004. Uit de rapportage blijkt dat het gebruik van chemische bestrijdingsmid delen door het waterschap in 2004 ten opzichte van 1999 met 94 procent is verminderd. Dit jaar moet het gebruik van chemi sche bestrijdingsmiddelen volle dig tot het verleden behoren. De doelstellingen zijn beschreven in het Convenant Duurzaam Be heer dat in 2001 door het dage lijks bestuur is ondertekend. Ze ven Zeeuwse gemeenten, de Zeeuwse Waterschappen, de Provincie Zeeland, Rijkswater- staal en Zeeland Seaports nemen deel in dit convenant.In het da gelijks bestuur is afgesproken dat nadrukkelijk aandacht wordt besteed aan het mechanisch be strijden van distels en kleef kruid. Bij het aanbrengen van verhardingen (wegen en dijk trappen) houdt Zeeuwse Eilan den rekening met onkruidweren- de verhardingen, zodat dit be sparingen oplevert op het gebied van onderhoud en ook nog eens goed is voor het milieu. VLISSINGEN - De Dierenbe scherming Noord en Midden Zeeland heeft er een service bij: de Dierencombi. Deze taxi verzorgt niet-spoedeisendc ritten van huisdieren naar een dierenarts, specialist, pension of trimsalon. De eerste taxi reed gisteren. Waarom de nieuwe service 'Die rencombi' heet en geen 'Dieren- taxi' weet bureaumanager Inge Zwecdijk van de Dierenbescher ming niet. "We wilden origineel zijn, denk ik. En ach...what's in a name!" De Dierenbescherming begon de service omdat niet iedereen een auto heeft en taxibedrijven veelal geen huisdieren vervoe ren. "Wij worden wekelijks ge beld door mensen die denken dat de Dierenambulance hen wel bij de dierenarts kan ophalen met een geopereerd huisdier. Maar daar is de Dierenambulan ce niet voor. Die wordt ingezet bij noodmeldingen over gewon de dieren", legt Zweedijk uil. "Als je mensen met hun hond naar de dierenarts brengt en er komt een noodmelding binnen, kun je de passagiers niet uit de auto gooien. Wc moesten dus Een speciaal ingerichte auto waarmee huisdieren van en naar de dierenarts kunnen worden gereden, (foto: Jaap Wolterbeek) eerst een goede oplossing heb ben. Die is er nu, want sinds een paar maanden hebben we een tweede ambulance." Gisteren, op Werelddierendag, is de vervoersservice begonnen. De Dierencombi werkt op af spraak. Dieren worden vervoerd naar dierenartsenpraktijken in Zeeland, gespecialiseerde die renklinieken buiten Zeeland, pensions, asielen en trimsalons. Deze nieuwe service wordt ge boden in het werkgebied van de afdeling: Walcheren, de Beve- landen en Schouwen-Duiveland. Een enkele rit kost acht euro cn een retourtje twaalf euro. Men sen die gebruik willen maken van de Dierencombi kunnen bel len met: 0118-490510. Leden van de Dierenbescherming ont vangen vijfentwintig procent korting op de ritprijs en iedereen kan ook een jaarabonnement af sluiten. MIDDELBURG - Mee Zee land heeft een nieuwe cursus- gids, met daarin haar cursus aanbod voor mensen met een beperking, chronisch zieken en voor ouders en opvoeders. De veelal kortdurende cursussen worden gehouden in heel Zee land. Mee Zeeland ondersteunt bij le ven met een beperking, maar het cursusaanbod van Mee is gevari eerd en bedoeld voor een brede doelgroep. Nieuw is de cursus 'Effectief omgaan met instan ties'. Deze cursus is bedoeld voor volwassenen met een lichame lijke beperking of voor chronisch zieken. Voor deze groep zijn nog meer cursussen in ontwikkeling. Voor jongeren met een verstan delijke beperking is er keuze uit de cursussen 'Omgaan met el kaar', 'Met elkaar op het werk', 'Opkomen voor jezelf'en 'weer baarheid voor meiden'. Voor vol wassenen met een verstandelijke beperking is het aanbod groot. Enkele voorbeelden zijn: 'Vriendschap en liefde', 'Om gaan met seksualiteit', 'Omgaan met spanningen', 'geldzaken' en 'zelfstandig wonen'. Voor ou ders is er 'Zo opvoeden, zo ver der' en 'omgaan met pubers'. Daarnaast zijn er speelleergroe- pen voor heel jonge kinderen met een ontwikkelingsachterstand. Bij deelname komen ouders en jonge kinderen samen. Vanuit Mee worden ook pedagogische tips en adviezen gegeven. Dc nieuwe cursusgids geeft een vol ledig overzicht van het aanbod, met daarbij de specifieke om schrijving per cursus, voor wie dc cursus bedoeld is en uit hoe veel bijeenkomsten de cursus be staat. Cursisten kunnen overigens ook specifieke wensen doorge ven, zoals bijvoorbeeld een ring leiding voor slechthorenden of rolstoeltoegankelijke locaties. Voor mensen die moeite hebben met lezen is de cursusgids op au- dio-cd verkrijgbaar. De gids en de cd zijn gratis op te vragen bij Mee Zeeland. Singelstraat 9 in Middelburg, 0118-615051 vind (advertentie) Biggekerke, Dorpshuis, open bare vergadering, dorpsraad 20.00 uur Vlissingen, Oranjemolen, open stelling bunker, 13.00-16.00 uur Middelburg, Zeeuwse Bi bliotheek, lezing, 'Mijlpalen in de criminalistiek', Natuurkun dig Gezelschap Middelburg, 20.00 uur Domburg. Peuter speelzaal Hummelhonk, Singel 8. kinderkleding- en speel goedbeurs, 19.00-20.30 uur Aagtekerke. Pekclingseweg 6, rommelmarkt. Dorcas Walche ren, 9.00-12.30 uur Koudeker ke, Intratuin, demonstratie hondentoilet, 10.00-16.00 uur Middelburg, winkelcentrum Dauwendaele. boeken- en ver- zamelmarkt. 10.00-17.00 uur Middelburg, winkelcentrum Dauwendaele, beurs, f.v. De Zeeuwse Delta, 10.00-16.00 uur Middelburg, wijkcentrum Pa let, rommelmarkt. 9.00-12.00 uur Middelburg, 't Gasthuis, Alzheimercafé, 'De heldere eenvoud van dementie', 14.30- 17.00 uur *Middelburg. Markt, multiculturele evenement, Walcheren Mozaïek, 14.00- 17.00 uur Middelburg, Arne- kanaal, roeiwedstrijden, water werkgroepen Scouting Neder land, 12.00-16.00 uur* Middel burg, De Vergulde Baars, hob- bybeurs en tentoonstelling. 10.00-16.00 uur Domburg. Peuterspeelzaal I lummel honk, Singel 8, kinderkleding- en speelgoedbeurs, 10.00-12.00 uur Vlissingen. Bibliotheek 't Spui, kinderboekenweek, to- veracademie voor kinderen van 8 tot 12 jaar, 19.00-22.00 uur Oost-Souburg, Bibliotheek, kinderboekenweek, toveraca- demie voor kinderen van 8 tot 12 jaar, 19.00-22.00 uur Me liskerke, Zijdemuseum, Dorps straat, wintermodeshow. 14.30 uur, reserveren: 0118-593305 Ritthem, Rammekensweg. rondleiding door het natuurge bied Rammekcnshoek cn het Fort Rammekens, 14.00-15.30 uur Zoutelande, duinopgang 't Pauwtje, openstelling bunkers, 13.00-17.00 uur Zoutelande. Langstraat, vliegerdemonstra tie, 11.00-16.00 uur Koude kerke, De Couburg, diddl ruil beurs. 13.30-17.30 uur Middelburg, Gasthuiskcrk. kerkdienst, ds. G. Vogel. 9.30 en 16.30 uur Vlissingen, Buurt- en Speeltuinvereniging De Oude Stad. klaverjasmid- dag, 13.30 uur Veere, Kleine Kerk, cantatedienst met Het Bachkoor, Lutherse mis in g- klein, 16.30 uur Serooskerke. camping Olmenveld. instuif- middag. Country Coast Line Dancers, 14.00-17.30 uur Middelburg, Gasthuiskerk, En gelstalige kerkdienst. 'On Your Own', St. Time 4 God, 19.00 uur Middelburg, Grote Markt, boe ken- en verzamelmarkt, 11.00-17.00 uur Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek, schrijven voor Amnesty International, 19.00-20.30 uur Vlissingen, Open Hof, openbare vergade ring, wijkraad Paauwenburg, 20.00 uur Middelburg. Abdij- plein, aftrap Nationale Dag Geestelijke Gezondheid. 'Klaart het nog op?', 15.30 uur Middelburg, Hotel Arneville, dag van de Palliatieve Zorg, 15.00 uur Middelburg. Zeeuwse Bibliotheek, avond met Jan Siebelink, over zijn laatste roman. 20.00 uur Grijpskerke, Boerderijgalerie De Osseberg, lezing, 'Getijden boeken', Nico Out, 20.00 uur Oost-Souburg. Dc Ark. Aglow samenkomst. 19.30 uur Zoutelande, duinopgang 't Pauwtje, openstelling bunkers, 13.00-1 7.00 uur Vlissingen, Ziekenhuis Walcheren, bijeen komst, Astma Fonds, 14.00- 15.30 uur Middelburg. Zeeuwse Bibliotheek, diaver telling, 'Ileksenfee', naar het prentenboek van Briggitte Min ne, 13.30-14.15 cn 14.30-15.15 uur, kinderen van 4 t/'m 8 jaar Middelburg, Zeeuwse Biblio theek, poppenspel. Bcttie Sluy- zer, 9.30-10.20 en 10.30-11.20 uur, kinderen van 2 t/m 5 jaar Oostkapellc, Zionskerk, lezing, 'Innerlijke en uiterlijke schoon heid', 9.00 uur Vlissingen, Bi bliotheek 't Spui, kinderboe kenweek. voorlezen en knutse len, 14.00-15.30 uur Oost- Souburg, Bibliotheek, kinder boekenweek, voorlezen en knutselen. 14.00-15.30 uur Meliskerke, boekhandel De Boekenmolen, voorleesmiddag, Nelleke Scherpbier, kinderen van 4 tot 8 jaar van 14.00-15.00 uur, kinde ren van 8 jaar en ouder 16.00 uur V

de Faam | 2005 | | pagina 3