Onderzoek naar kastanjeziekte Werk aan asfalt Groenewoud Werkzaamheden op internet Informatie over het gemeentebestuur Chatten met wethouder Kool-Blokland Het woord aan raadslid Boersma Ruim baan voor de Koepoortlaan* Raadsvergadering Symposium over wederopbouw Middelburg Informatieavond Dokstraat Arnemuiden Evenementen 2006 voor november aanmelden Nieuw fietspad bij Van Cittersweg Woensdag 28 september 2005 De Faam Het asfalt op het Groenewoud, tussen de Poelendaelesingel en de Zandstraat, is aan onderhoud toe. De klus is afgelopen maandag begon nen en duurt tot 7 oktober. Het werk vindt plaats tussen acht uur 's avonds en zes uur 's ochtends. Overdag en in het weekend is het een doorgaan de route als altijd. Om het werk goed te kunnen uitvoeren is het nodig de rijbaan van het Groenewoud 's avonds en 's nachts af te sluiten tussen de Poelendaelesingel en de Zandstraat. Verkeer wordt dan omgeleid via de Nieuwe Vlissingseweg, Stromenweg, Koudekerkseweg en de Laan der Verenigde Naties. Van de toeleidende weg en het parkeerterrein bij Konmar kun nen bewoners, medewerkers, klanten van de winkel en mede werkers van Provinciale Waterstaat tot 19.45 uur afrij den. Voor meer informatie kunt u bel len met Peter Weijmans van de gemeente, telefoon 67 53 31 en de heer Versloot, telefoon 47 54 54. De straat opgebroken of asfalteringswerkzaamheden? Surf naar middelburg.nl. Via de link 'Wegwijs in Middel burg' krijgt u een overzicht van wegwerkzaamheden in de stad. De Wegwijs in Middelburg is de gemeentegids Thuis in Middel burg', maar dan op internet. Handig is dat u via de Wegwijs ook de werkzaamheden in de stad kunt bekijken. Via de knop 'Wegwerkzaamheden' roept u een kaartje op, waarop u kunt zien waar gewerkt wordt. Ook geeft het kaartje aan wat er pre cies gebeurt en hoe lang de klus duurt. Voor actuele informatie over de situatie die is ontstaan in het gemeentebestuur van Middelburg verwijzen wij u naar www.middel- burg.nl. Besluitvorming vermel den wij onder de knop Nieuws en Projecten/Theater. In de weblogs van de politieke partijen kunt u meer lezen over de meningen en overwegingen van de gemeenteraadsleden. GroenLinks en de Christenunie hebben zich terug getrokken uit de coalitie. De wethouders Adrie van 't Westeinde (GroenLinks) en Leo Luitwieler (Christenunie) heb ben hun ontslag ingediend. Over een maand leggen zij het werk echt neer. De overgebleven partij en CDA en PvdA willen samen met een andere partij een nieuw dagelijks gemeentebestuur vor men. Vragen aan het college van bur gemeester en wethouders? Log dan in op www.middelburg.nl op donderdagavond 29 september. Tussen 19.30 en 20.30 zit wet houder Hannie Kool-Blokland achter de computer om uw vra gen te beantwoorden. Zij is onder meer verantwoordelijk voor Ruimtelijke Ordening, Financiën en Monumenten en Archief. Een van de projecten van Kool-Blokland is Mortiere. U kunt ook een afspraak maken voor het persoonlijke spreekuur op dinsdagmiddag. Belt u dan even met het secretariaat op nummer 675 431. De PvdA heeft de laatste tijd veel tijd besteed aan een goede oplossing voor de pro blemen rond het A-theater. Wij hebben in 2001 het meerder heidsbesluit van de raad om op de Zuidsingel te gaan bou wen gerespecteerd. Wij heb ben daarbij aangegeven dat wij pas opnieuw over deze locatie zouden discussiëren, indien zou blijken dat de kosten met meer dan 5% overschreden zouden worden en/of er niet verantwoord gebouwd zou kunnen worden. Deze situatie deed zich het afgelopen jaar voor. Zelfs een theater zonder filmzaal en zon der kleine zaal op deze locatie zou miljoenen meer kosten dan daarvoor gereserveerd was. Bovendien zou er een zwaar verlies op de parkeer kelder worden geleden. Wij hebben daarom bekeken of het niet beter en goedkoper zou zijn een volledig theater op een andere plaats te bou wen. Wij hebben hiervoor oplossingen gevonden. Wij willen van de raad spoedig een besluit over waar het the ater zal komen en wat er op de plaats van de huidige bouwput gebouwd zal worden. Er zijn veel meer onderwerpen waarvoor wij ons inzetten. Een jongerencentrum in de binnen stad wordt inmidde >n zeer dringende zaak. Ook daarvoor moet snel een goede oplos sing komen. Voor alle inwo ners zal voldoende, betaalbare huisvesting gerealiseerd moe ten worden. Hieraan heeft de PvdA inmiddels een behoor lijke impuls kunnen geven, Foto: Fotoatelier Liesbeth maar jongerenhuisvesting schiet nog tekort. Scholen kunnen zich ontwikkelen als hart in de wijk. Ze kunnen zich ontwikkelen tot Brede School, met voor-, tussen- en naschoolse opvang en soci aal-culturele activiteiten. Voor de oudere inwoners van de stad is het belangrijk dat zij in hun huidige omgeving kunnen blijven wonen, waarbij zij vol doende zorg, voorzieningen en sociale contacten hebben. De PvdA denkt dat woonservice- zones hieraan een belangrijke bijdrage kunnen geven. Wij vinden dat alle bewoners moe ten kunnen deelnemen aan de maatschappij. Daarom zullen wij ons blijven inzetten voor voorzieningen, voorlichting over mogelijkheden en een goede communicatie. C. Boersma Raadslid PvdA Ruim baan voor de Koepoortlaan, want de kastanjes gaan eraan! Generaties rapers geknuppeld uit hun dromen van de groenste bomen. Noodwoning, herrijs op je oude plek voor de ontheemde stekelbolster met zijn ver van blanke pit - die nooit meer aan het licht mag komen. Gehakt, gezaagd, geruimd, gezuiverd: een vreemd kastanjeloze laan. Zo gek, nooit meer tijd meer voor droom of ziekte (zie het lot van 10.000 onzichtbare iepen). Straks ook hier alleen maar lucht en ruimte en de ijlheid van je ontklede herinnering die moet vergaan, achter de bomen aan: de kastanjes, doodstil gevallen in hun laan. "Gedicht, geschreven naar aanleiding van een hardnekkig gerucht dat de kastanjebomen in de Koepoortlaan wegens dreigende ziekte gerooid zouden worden. Inmiddels blijkt dit gerucht vals: de kastan jes blijven onaangetast. De kracht van poëzie? Jan J.B. Kuipers, stadsdichter Middelburg De gemeenteraad komt op maandag 3 oktober bijeen voor haar maandelijkse verga dering. Die begint om 19.30 uur en vindt plaats in het stadskantoor aan de Kanaal- weg. U bent van harte wel kom. De stukken liggen ter inzage in de informatiewinkel in de centrale hal van het stadskantoor. U kunt daar op werkdagen terecht van 8.00 tot 17.00 uur en op donder dagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Hieronder de agenda. 1Opening en vaststelling agen da 2. Vaststelling notulen van de vergadering van de raad van de gemeente Middelburg, gehou den op 20 juni 2005 3.Mededelingen en ingekomen stukken 4. Adviesaanvraag door de staatssecretaris van OCW m.b.t. het verzoek van de Stichting Bunkerbehoud om het Landfront aan te wijzen als beschermd rijksmonument 5. Verzoeken planschadever goeding ex artikel 49 WRO/Nieuwe beslissing op bezwaarschrift n.a.v. uitspraak Afdeling bestuursrechtspraak Raad van State 6. Overgaan tot werving van het perceel en opstallen, gelegen aan de Dampoortweg 29 7. Gemeentelijk Lokaal Jaarplan Onderwijsbeleid 2005-2006 8. Begroting 2006 van gemeen schappelijke regeling Zeeuwse Muziekschool 9. Verslag over de uitvoering WWB/IIB 2004 10. Dekking afboeking kosten theaterdeel locatie Zuidsingel 11Initiatiefvoorstel Lijst Damman inzake verkoop aande len Delta Radio Radiozender Cool FM is iedere raadsvergadering aanwezig om verslag te doen. In het program ma Politiek Lokaal kunt u luiste ren naar het verloop van de avond en reacties van raadsle den en bezoekers. De uitzen ding over de raadsvergadering van 3 oktober staat op voor donderdag 6 oktober tussen 20.00 en 21.00 uur. Herhaling op maandag 10 oktober tussen 19.00 en 20.00 uur. Cool FM is via de kabel te beluisteren op frequentie 94.4. De etherfre quentie is 105.3 FM. Op 17 mei was het 65 jaar geleden dat het monumentale hart van Middelburg door een bombardement, beschietin gen en brand werd verwoest. Om deze dag op een passen de wijze te herdenken organi seert de gemeente Middelburg op dinsdag 18 oktober een symposium over stadsvernieuwing en stads ontwikkeling. Het symposium is in het oude stadhuis aan de Markt. In de burgerzaal komen vier sprekers aan het woord. Koos Bosma is hoogleraar architec tuurgeschiedenis en erfgoedstu dies aan de faculteit der letteren van de VU Amsterdam. Hij houdt een lezing met als thema 'Bescherming van stedelingen tegen luchtaanvallen 1933- 1945'. De wederopbouw van Middelburg komt aan bod in de bijdrage van architectuurhistori ca Marinke Steenhuis. Haar onderwerp is 'De toekomst van het verleden. Een nieuwe histo rische binnenstad voor Middelburg'. 'Verder na de opbouw' is het thema van de heer Erik Jan Brans. Hij is als restaurerend architect verbonden aan het bureau Rothuizen van Doorn 't Hooft Architecten. Middelburg en de Kwaliteitsatlas 2030 wordt besproken door mevrouw Hilde Blank, algemeen directeur van BVR adviseurs stedelijke ont wikkeling, landschap en infra structuur. Zij geeft een lezing met als thema 'Ontwikkelingen en vernieuwingen in een histori sche stad'. Na de lezingen is er ruimte voor het stellen van vragen en dis cussie. Belangstellenden kun nen zich inschrijven bij Els Verhage van de gemeente Middelburg, telefoon 0118-67 54 38 of via mail e.verhage@ middelburg.nl. Op woensdag 5 oktober houdt de gemeente een informatieavond over de invulling van het terrein aan de Dokstraat, daar waar nu de Koningin Beatrix School staat. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en vindt plaats in het verenigingsgebouw de Arne aan de Radermacher- straat in Arnemuiden. Tiidens de biieenkomst zullen de randvoorwaarden worden besproken waaronder ge bouwd mag worden. Er zal ook worden gesproken over een plek als compensatie voor het verdwijnen van de speelvoor- ziening aan de Clasinastraat. De bewoners van 't Poldertje ontvangen een uitnodiging. Andere belangstellenden zijn uiteraard ook van harte wel kom. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 In de bomenwereld houden deskundigen zich al weer een tijdje bezig met de kastanje ziekte, de bloedingsziekte. De gemeente Middelburg werkt ook mee aan de onder zoeken. Onlangs zijn de ruim 1.200 gemeentelijke paarden- kastanjes nagelopen door de bioloog Rudolf Bijl. Slechts een drietal is aangetast en zal op termijn worden ge rooid. Met het overgrote deel van de kastanjes gaat het goed, en enkele bomen vertonen matige aantasting. Omdat de kastanje ziekte in het hele land voor komt, maar vooral in de provin cies Noord Brabant, Utrecht en Zuid- en Noord Holland, vindt de gemeente waakzaamheid geboden. Daarom zal Bijl in oktober een vervolgrapportage opstellen: alle kastanjes wor den weer onderzocht. Er is nauw contact met de werk groep Aesculaap, waarin onder meer het ministerie van Landbouw, Natuur en Visserij en de universiteit van Wageningen samenwerken in de bestrijding van de ziekte. Uit onderzoek blijkt dat een bacterie de mogelijke oorzaak is van de ziekte. Voor het laat ste nieuws kunt u meer infor matie vinden op de website www.kastanjeziekte.wur.nl. Kastanjes hebben ook te kam pen met de kastanjemineermot. Larven daarvan tasten de bla deren aan zodat fotosynthese onmogelijk wordt. De bladeren sterven dan af. Zo kan het zijn dat kastanjes veel vroeger als anders hun bladeren verliezen. Op deze pagina staat ook een gedicht van de stadsdichter van De statige Koepoortlaan, een populaire plek om kastanjes te rapen in de herfst. foto: Mieke Wijnen Middelburg, Jan Kuipers. De Koepoortlaan waar hij over dicht is ook onderzocht. De kastanjes aan de Koepoortlaan maken het goed, op één na, die is licht aan getast. De bomen daar zijn in 1933 geplant. Als het goed is kunnen we er nog tientallen jaren van genieten. In Middelburg worden, vooral in de binnenstad, steeds meer buitenevenementen georganiseerd. Dit varieert van verschillende soorten markten tot muzikale en sportieve evenementen. Op al deze evenementen komt veel publiek af; ze dragen dan ook bij aan de levendig heid en de aantrekkings kracht van de stad. De mogelijkheden voor het organiseren van buitenevene menten zijn beperkt. Zo wordt de druk op bepaalde data, vooral in de weekeinden in de zomer, en locaties (vooral de Markt en het Abdijplein) steeds groter. Ook is niet elke locatie geschikt, bijvoorbeeld omdat bepaalde voorzieningen ont breken, omdat de (verkeers) veiligheid in het geding is of omdat er onaanvaardbare overlast ontstaat voor de (woon)omgeving. En voor de meeste evenementen geldt dat er maar één evenement op één locatie tegelijk kan plaatsvin den. Om de planning en vergunning verlening van de evenementen in goede banen te leiden, wordt net als vorig jaar een tijdplan- ning aangehouden. Organi satoren die in 2006 een (bui- ten)evenement willen houden, moeten dit voor 1 november melden bij de gemeente. Aan de hand van de binnengeko men meldingen stelt de gemeente een voorlopige evenementenkalender vast. Voor 1 februari krijgen de orga nisatoren bericht of hun evene ment op de gewenste datum en locatie kan plaatsvinden en of een vergunningaanvraag kan worden ingediend. Bij knelpun ten voor datum of locatie over legt de gemeente voor vast stelling van de evenementen kalender met de organisator. De aanmelding van evenemen ten moet worden gedaan voor 1 november. Hiervoor kunt u gebruik maken van het 'mel dingsformulier voor activiteit/ evenement op openbare grond'. Dat formulier is op te vragen bij Peter Maas van de afdeling Vergunningverlening en Hand-having, telefoon (0118) 67 53 05, e-mail p.maas@middelburg.nl of Bas Weeda, telefoonnummer (0118) 67 53 10, e-mail b.weeda@ middelburg.nl Alle bij de gemeente bekende organisatoren van jaarlijks terugkerende activiteiten of evenementen op openbare grond zijn of worden hierover apart schriftelijk ingelicht. Subsidie Als u een subsidie wilt aanvra gen voor het evenement, moet de aanvraag daarvoor voor 10 oktober aanstaande bij de gemeente binnen zijn. Het aan vraagformulier vindt u op middelburg.nl onder de knop Kunst en Cultuur/formulieren. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afde ling Stedelijk Sociaal Beleid op nummer 67 56 41. Foto: Mieke Wijnen Voor fietsers op weg naar de sporthal de Blikken of de Oleanderhof is het een stuk veiliger geworden. Vorige week is het nieuwe fietspad langs de Van Cittersweg offici eel in gebruik genomen door wethouder Luitwieler (van ver keer) en de leerlingen van de drie Arnemuidse basisscho len. De Van Cittersweg is van ouds her een drukke weg, waar veel fietsen en auto's gebruik van maken. Met de komst van sport hal De Blikken en de nieuwe basisschool De Oleanderhof, die afgelopen vrijdag officieel geo pend werd, is het alleen maar drukker geworden. Om de ver keersveiligheid voor de fietsers te verbeteren is daarom het nieuwe fietspad aangelegd. De wethouder maakte samen met de kinderen een fietstochtje van de sporthal naar het spoor. Daar knipte hij een lint door. j v

de Faam | 2005 | | pagina 7