Groot feest bij opening van basisschool Oleanderhof High-tec bibliobus zorgt voor meer leefbaarheid Veertig jaar RAWA: dag en nacht muziekverzoekjes Meidenkelder is vol van emoties KUNST TE KIJK Lezing over pompoenen Open repetities van Matthanja Wandkleden van len van den Berg in De Osseberg IN DE STERREN Diddl ruilbeurs in Koudekerke ARNEMUIDEN DOMBURG GRUPSKERKE KOUDEKERKE NEELTJE JANS OOSTKAPELLE OOST-SOUBURG VEERE VLISSINGEN lojjjjoq wil t/m 27. ti WESTKAPELLE Nieuwe naam Vruchtbaar Aanhanger Proefproject Gedetineerden Sociale functie RAM STIER TWEELINGEN KREEFT LEEUW MAAGD WEEGSCHAAL SCHORPIOEN BOOGSCHUTTER STEENBOK WATERMAN VISSEN Woensdag 28 september 2005 De Faam 21 Museum Arnemuidcn, Langstraat 35, 'Errcmuenaers schilderen Erremu', woensdag en zaterdag 13.30 - 16.30 uur, t/m 30 oktober. Restaurant Oranjeplaat, Muidenweg 1, olieverfschilderijen van Jac. Caljouw, 'Water en wind', t/m 30 september. Galerie Art Aurum, Noordstraat 8, werken van 10 internationale sieradenontwerpcrs, sculpturale sieraden van Annette Clay, acryl- schilderijen van Sabine Tusche en beelden van Michael Gebauer, dinsdag t/m zaterdag van 10.30-18.30 uur, zondag van 13.00-17.00 uur, t/m 5 november. Rabobank, Markt 1, tekeningen en schilde rijen van Jan Toorop, 'Jan Toorop (1858-1928). Sporen van een Le ven'. dinsdag t/m zondag van 13.00-17.00 uur, t/m 2 oktober. Ma rie Tak van Poortvliet Museum, Ooststraat 10a, olieverfschilderij en en aquarellen van Hans Heeren. 'Verstilde Wereld', dinsdag t/m zondag van 13.00-17.00 uw; t/m 6 november. Galerie Pop, West straat 6. klompen van Traas uit Heinkenszand, tentoongesteld door Nora, woensdag, donderdag, vrijdag, zaterdag, maandag van van 9.00-18.00 uur, zondag van 10.00-17.00 uur, t/m 16 oktober. Boerderijgalerie De Osseberg, Singelweg 11, weefkunst van len van den Berg, keramiek van Femke van den Berg, beelden in brons van Stijn Eijsbroek en sieraden van Corry van Rees, dinsdag t/m za terdag van 14.00-/7.00 uw; t/m 5 november. Woontrend Zeeland, Duinstraat 18a, werken van 12 Zeeuwse kun stenaars, 'Zeeuws karakter', maandag t/m vrijdag van 9.00-17.30 uur en zaterdag van 10.00-17.00 uur en eerste zondag van de maand 'LOzJ.7MIuul tlm april. Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7, foto's, 50 jaar jong in Zee land, 'My Generation!', Deel 1 1955-1975, t/m 29 oktober. Werken van Hans Overvliet, 'Dreams false Alarms', t/m 5 november. Ope ning 30 september om 17.00 uur. Bekroonde kinderboeken: Griffel, Penseel, Vlag en Wimpel. Kijkdozen van de kijkdozenwedstrijd en magische voorwerpen van schrijfster Yet Baas, 'Kinderboekenweek: de Toveracademie', t/m 15 oktober. 18e eeuwse kasteeltekeningen van Abraham Radermakers, t/m 1 oktober. Selectie uit de hand schriftencollectie van de Zeeuwse Bibliotheek, thema: School (1650-1950), t/m 15 oktober. Acryl schilderijen van Elly Brinkman, 'Divers', t/m 15 oktober, maandag van 17.30-21.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 10.00-21.00 uur en zaterdag van 10.00-13.00 uur. Ca fé Bommel, Markt 85, foto's van 'rustende' klassieke Amerikaanse auto's, 'Sleeping Beauty's', van Jacob Baken, tijdens openingstijden van het café, t/m september. Galerie Tina, Dam 21, dagelijks 13.00-17.00 uurZon/Zee/Zomer. De Lange Jan, Abdij, olieverf schilderijen van Emanuela Slanzi, maandag t/m vrijdag van 10.30- 17.00 uur, zaterdag en zondag van 13.30-17.00 uur, t/m september. Gallery Maritime, Gortstraat 43, schilderijen van Ina Fekken en Prichard. keramiek van Edith de Gooijer, 'Levende sporen van de zee', dinsdag t/m zaterdag van 12.00-17.00 uur en eerste zondag van de maand van 12.00-17.00 uw; t/m 30 oktober. De Vleeshal, Markt 1diverse werken van Ahmed Aynan, Alex van de Beid, Peter Delpeut, Jos de Putter, Marjolein Rothman en Annelys de Vet, beel dende tradities, 'Nieuwe symbolen voor Nederland', dinsdag t/m zondag van 13.00-17.00 uur, t/m 27 november. CBK Zeeland, Ba lans 17, diverse werken van Giel Louws, 'Portret van een zelf, maandag t/m donderdag van 9.00-17.00 uur en eerste zondag van de maand van 13.00-17.00 uur, t/m 4 november. Zeeuws Mu seum, Wonderkamer, Bogardstraat 33, een bonte verzameling van wonderlijke objecten van Wim Hofman, 'Kabinet van Zeldzaamhe den', woensdag t/m zondag van 13.00-17.00 uur, t/m 30 oktober. De Kabinetten van De Vleeshal, Zusterstraat 7, werken van Chiara Banfi, 'Fire Hous', dinsdag t/m zondag van 13.00-17.00 uw; t/m 27 november. 't Gasthuis, Noordpoortplein 2, schilderijen van Netty Vromans, t/m 30 oktober. CSW Streetgallery, Churchilllaan 8, re lieken van Ramon de Nennie, opening 30 september 16.00 uw; dins dag t/m donderdag van 14.30-17.00 uur, vrijdag van 14.30-16.00 uw; t/m 3 november. Galerie 'T', Turfkaai 25, schilderijen van Denny Baggen en Harrie Frijns, beelden van Sjaak Smetsers. Via de beeldentuin naar het pand aan de Vismarkt, werken van twintig kun stenaars, 'Kind Kunst', zondag 2 oktober van 13.00-17.00 uw: Galerie De Cleene Houttuyn, Langeviele 45, werken van Béa Ver heul, donderdag, vrijdag en zaterdag van 13.00-17.00 uur en eerste zondag van de maand van 13.00-17.00 uur. t/m 6 november. Delta Plaza, foto's van Harrie Hablous, 'Een getijdengebied van werkelijkheid en fantasie', t/m september. Diverse zandsculpturen, t/m september. Werken van deelnemende kunstenaars aan Dynamic Art Delta 2005, 'Licht, lucht, land, water, beweging', dagelijks van 10.00-17.30 uur, t/m 31 oktober. Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, allerlei aspecten van gebitten van mensen en dieren en spelletjes over de tandverzorging en de cultuur rond tanden, 'Klapperende Kaken', t/m 30 oktober. Olieverfschilderijen van Inge Caljouw, 'Wilde Beestenboel', dage lijks geopend van 10.00-17.00 uur, t/m 30 oktober. Duingebied De Manteling, tussen Domburg en Oostkapel Ie, kunstwerken van na tuurlijke materialen van verschillende kunstenaars, 'Verborgen La nen', van zonsopgang tot zonsondergang, t/m 30 oktober. Zorgcentrum De Zoute Viever, Dongestraat 1, mandala's en aqua rellen van Etta Risakotta, maandag t/m vrijdag van 10.00-16.30 uui; t/m 31 oktober. Museum De Schotse Huizen, Kaai 25-27, rouwkleding en rouwge- bniiken eind 19e en begin 20e eeuw, 'In 't akelig zwart'. Olieverven, werken op papier van Dirk Jan Koets, 'Een bewogen Veers kunste naarsleven', dagelijks van 13.00-17.00 uw; t/m 31 oktober. Stad huismuseum De Vierschaar, Markt 5, diverse voorwerpen die be trekking hebben op de markiezen van Veere, 'Bourgondië Oranje', maandag, dinsdag, woensdag, donderdag, zaterdag van 13.00- 17.00 uw; t/m 29 oktober. d'Oude Lantaarn, Oudestraat 55-57, schetsen van Jan de Quelery, dinsdag t/m zaterdag van 11.00-17.00 uw; t/m oktober. Zeeuws maritiem niuZEEum, Nieuwendijk 15, tekeningen van Jan Sanders, 'Werk in uitvoering', t/m 2 oktober. Foto's van Lex de Meester, 'Tobago', maandag t/m vrijdag van 10.00-17.00 uw; zater dag en zondag van 13.00-17.00 uw: Galery De Quelery, Coosje Buskenstraat 200, Maritieme schilderijen, na telefonische afspraak 0118-414407. Arsenaal, schilderijen in olie en acryl van Thea van Soelen, gedurende openingstijden van Het Arsenaal, t/m 30 oktober. De Glazen Pui, Walstraat 41, etalage, schilderijen van Arianne Bakker, t/m 15 oktober. Ziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, werk van leden van fotoclub De Draadontspanner, 'Oud', t/m ok tober. De Willem3, Oranjestraat 4, foto's, films en designs van Mi- cha Klein, dinsdag t/m zondag van 12.00-17.00 uw; t/m 6 november. Bibliotheek 't Spui, Spuistraat 6, mandala's van Joke Floresse en Etta Risakotta, maandag van 13.00-20.00 uw; dinsdag t/m vrijdag van 10.00-18.00 uw; zaterdag van 10.00-17.00 uw; t/m 2 oktober. Sauer Oonk Notarissen, Badhuisstraat 181, foto's van Frank Husslage, 'Zeven weken in Tibet', maandag t/m vrijdag van 9.00- 12.30 en 13.45-17.00 uw; t/m 2 november. KSG terrein, plaatwer kerij, Glacisstraat 165, fotografie, video's, installaties, virtuele bouwplaatsen, verhalen en geluidskunst van diverse kunstenaars, 'Mijn Domein: binnen is niet buiten', woensdag t/m zondag van Oude Waterpompstation, Kon. Emmaweg, diverse werken van Mieke Schellens, 'Duin en strand', dagelijks van 9.00-17.00 uw; t/m september. Polderhuis Westkapelle, Dijk- en oorlogsmuseum. Zuidstraat 154- 156, foto's, objecten, verhalen, herinneringen van mensen en film materiaal, 'Terug in de tijd', klederdrachtfiguren, 'Op z'n boers', da gelijks van 10.00-18.00 uw; t/m 30 september. Het Baken en de Koningin Beatrixschool zijn samengegaan tot de Oleanderhof. Leerlingen vieren de ingebruikname van de nieuwe school, (foto: Jaap Wolterbeek) ARNEMUIDEN - De nieuwe Christelijke basisschool Ole anderhof aan de Pereboom- weie in Arnemuiden is vrijdag 23 september op feestelijke wijze officieel geopend door wethouder van onderwijs A. van 't Westeinde en de direc teur van de basisschool J. Pa- pe. Het nieuwe gebouw vervangt de oude schoolgebouwen van Het Baken en de Koningin Beatrix school. Beide schoolteams door liepen een intensief fusieproces en konden met hun leerlingen bij de start van het nieuwe schooljaar ook het nieuwe schoolgebouw in gebruik ne men. De nieuwe school lijkt op het eerste gezicht op een traditione le boerenschuur, maar heeft door het gebruik van eigentijdse materialen een moderne uitstra ling gekregen. Na de officiële opening konden ouders en andere belangstellen den vrijdagavond uitgebreid een kijkje nemen in het nieuwe schoolgebouw, waar onder meer ook een tentoonstelling over het bouwproces en de totstandko ming van de nieuwe naam te be zichtigen was. De nieuwe naam van de school, Oleanderhof, is gekozen door ouders van de leerlingen van de school. Net als de andere scholen van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs Middelburg heeft ook deze school nu de naam van een bijbelse boom in de hof. De andere scholen zijn Acacia hof, Cederhof, Cypressenhof, Wilgenhof, waarbij ook de school voor asielzoekersleerlin gen De Iris hoort, en de Palmen- hof in St. Laurens. De Oleanderhof wil als plaats voor ontwikkeling en groei een veilige en vruchtbare omgeving zijn voor de leerlingen. SEROOSKERKE -Groei en Bloei afdeling Walcheren houdt op woensdag 5 oktober een le zing over pompoenen in De Zandput in Serooskcrke. De lezing 'Pompoenen, een lust voor het oog en een streling voor de tong' wordt gehouden door A. Sanders van Sanders Pumpkins uit Spang-Capellc. De lezing be gint om 20.00 uur. GOES - Het regionaal Zeeuws jongerenkoor Matthanja uit Goes houdt op 28 september en 5 oktober open repetities in het Calvijn College in Goes. Jongeren, in de leeftijd van 15 tot 35 jaar, kunnen repeteren tussen 20.00 en 22.00 uur. Het koor ver verst vaak haar repertoire, maar de inhoud blijft gelijk: psalmen, gezangen en vaderlandse liederen. Het koor houdt ongeveer acht op tredens per jaar. iedereen die affi niteit heeft met muziek is wel kom. Informatie is verkrijgbaar via: 06-27161716. SINT LAURENS - De weefkun- stenares len van den Berg staat centraal in een expositie in boerderijgalerie De Osseberg in Sint Laurens. Ze is deze maand tachtig jaar geworden. Naast de wandkleden van de jari ge zijn werken te zien van Femke van den Berg (keramiek), Stijn Eijsbroek (beelden in brons) en Corry van Rees (sieraden), len van den Berg maakte speciaal voor deze tentoonstelling een col lectie wandkleden. De Middel burgse doet dat werk sinds de ja ren zeventig. Veel van haar werk is te zien in openbare gebouwen, zoals de Zeeuwse bibliotheek, de bibliotheek in Goes, het gebouw van de Delta en het PZC-gebouw. Aanvankelijk maakte ze grote kle den, tegenwoordig zijn ze kleiner. Op bijvoorbeeld één bij één meter geeft ze symbolisch de aspecten weer van het leven. MIDDELBURG - De nieuwe Biblioservicebus van de Zeeuwse Bibliotheek met allerlei hightech diensten was maandag in Middelburg te be kijken. De bus rijdt vanaf eind oktober op Noord-Beveland. In januari wordt de route uit gebreid met vier extra Wal- cherse stopplaatsen. Dorpelin gen kunnen er geld pinnen en bioscoop- en treinkaartjes printen maar er ook nog steeds gewoon boeken lenen. De Zeeuwse Bibliotheek heeft in Zeeland vier Bibliobussen rondrijden, die in tachtig dorps kernen op Schouwen-Duive- land, Walcheren en Noord-Be veland een standplaatsen heb ben. Afgezien van een school ontbreken hier voorzieningen als banken, postkantoren en winkels. De Zeeuwse Biblio theek heeft nu een nieuwe bus laten bouwen om het voorzie- ningenpeil in de dorpen te ver hogen en zo te zorgen voor een leefbaarder platteland in Zee land. De bus is ontwikkeld in samenwerking met de Rabo bank, RAAF Open Systems en LogicaCMG. De Biblioservicebus is geen bus maar een truck met een aanhan ger en ziet er heel anders uit dan de vertrouwde Biebbus. Het ge vaarte heeft een lengte van veer tien meter, hetgeen drie meter langer is dan de gewone Bieb- bussen. Ruud Bosgraaf van RAAF Open Systems weet ze ker dat de Biblioservicebus beter manoeuvreert dan de Biebbus. "Deze bus heeft een meesturen- de achteras, waardoor rotondes rijden en parkeren veel makke lijk gaat." RAAF Open Systems heeft het hele project gecoördineerd. De bus heeft een geldautomaat, een chipknip oplaadpunt en een in formatiezuil waar bioscooptic kets en treinkaartjes geprint kunnen worden. Ook kunnen de dorpsbewoners een kaartje kopen voor bijvoorbeeld De Ef- teling of een theatervoorstelling of postzegels en een stippen- kaart kopen. De zuil is in hoogte verstelbaar, zodat ook minder validen er gebruik van kunnen maken. Een draadloze EDGE- verbinding, nieuw en uniek voor Nederland, voorziet de compu ters van een snelle draadloze breedband internetverbinding. Voor de gloednieuwe Biblioser vicebus is veel landelijke aan dacht, maar ook internationaal is er veel interesse voor het Zeeuwse proefproject. De bus stond vorige week op de 5 0-plus beurs in Utrecht en was ook in Madurodam te bekijken. Andere bibliotheken volgen de Zeeuwse pilot van anderhalfjaar met gro te belangstelling, want ook an dere provincies overwegen om een soortgelijke biblioservice bus te introduceren. De nieuwe biblioservicebus ver vangt vanaf 31 oktober de Bieb bus Rosegaert, die op Noord- Beveland en Schouwen-Duive- land rijdt. De Biblioservicebus gaat voorlopig dezelfde route rijden op Noord-Beveland en op Schouwen-Duiveland. Vanaf 1 januari wordt de route gewijzigd Voor deze nieuwe bibliobus bestaat tot over de landsgrenzen be langstelling. (foto: Ellen De Vriend) en krijgt de bus ook een stand plaats in Biggekerke, Zonneho- ve. Zanddijk en Gapinge in de gemeente Veere. In november is de officiële opening van de bi blioservicebus. Eind 2006 wordt besloten of de dienstverlening wordt voortgezet. MIDDELBURG - Zieken- huisomroep Radio Walcheren (RAWA) wordt na veertig jaar nog erg gewaardeerd door de zieken, bejaarden en gehandi capten. RAWA viert op vrij dag 30 september het jubi leum met een feest in het Ar senaaltheater voor leden, oud leden en genodigden. In het ziekenhuis Walcheren in Vlissingen en in de verzor gingstehuizen worden weke lijks muziekverzoekjes opge haald door medewerkers van de RAWA. Uit een rondje door het Zorgcentrum Ter Reede in Vlis singen blijkt dat veel bejaarden de ziekenhuisomroep waarde ren. Ze luisteren over het alge meen graag naar de omroep, maar ze willen niet met hun naam in de krant. Zeventig pro cent van de aanvragen komt van vrouwen. Zij vragen nummers aan variërend van psalmen en gezangen als 'U zij de Glory' tot lichte klassiekers als 'Schone Blaue Donau' en Nederlandse hits van Frans Bauer en de Sel- vera's. Ook de aanvragen uit het Ziekenhuis Walcheren zijn erg divers: 'Roling Home' van het Scheldeloodsenkoor wordt ge vraagd, evenals Vivaldi's 'De herfst' uit de vierjaargetijden. Patiënten dienen ook verzoek jes in voor nummers van André Hazes, Willeke Alberti, Vange- lis en Anouk. De RAWA begon in oktober 1965 in het Huis van Bewaring met een verzoekplatenprogram- ma voor gedetineerden cn groeide uit tot de grootste zie kenomroep van Zeeland. Vier entwintig uur per dag zijn de li ve-uitzendingen vanuit de stu dio in het Jan Matenshuis in Middelburg te horen in het zie kenhuis Walcheren. Ook ver zorgt de RAWA iedere zondag een live uitzending van de kerk dienst die in het ziekenhuis is. Na verloop van tijd kwamen er ook programma's bij voor de zorgcentra Swerfrust, De Zoute Viever, Ter Reede en Schelde- hof. Behalve de radioprogram ma's verzorgt RAWA, in op dracht van de Stichting Gespro ken Weekblad, de opnamen van een gesproken krant. Dit is een band voor blinden en slecht zienden met anderhalf uur ge sproken Zeeuws nieuws uit de kranten. Ook verzorgt de afde ling vier keer per jaar de ge sproken versie van het perso neelsblad van het integratiebe- drijf LétE. "Momenteel is de RAWA een volwaardige ziekenhuisomroep die, ondanks de komst de dag televisie, radio met meer dan dertig zenders en cd-spelers, nog steeds veel luisteraars heeft", zegt voorzitter Wille- mien van Nassau. "We hebben als ziekenomroep ook een soci ale functie. Voor sommige mensen is de vrijwilliger die langskomt om een verzoek- plaatjc te noteren het enige be zoek." De stichting heeft onge veer honderd vrijwilligers, maar kan nog steeds mensen gebruiken. VLISSINGEN - Vijf meiden tussen de 16 en 19 jaar oud spelen vrijdag 7 oktober het stuk Meidenkelder van Coen van Onselen. Dat gebeurt in Vestzak 99 in Vlissingen en be gint om 20.15 uur. Het stuk zit vol emoties en plaatst vijf meiden in de kijker die onafhankelijk van elkaar ontvoerd zijn. Ze zitten in een kleine, vochtige kelder, niet we tende wat er gaat gebeuren en of hoe ze hier ooit uit kunnen ko men. Gedurende het stuk leren ze elkaar en zichzelf beter ken nen en zoeken ze houvast in de gewone dingen. Op den duur kunnen ze zelfs lol met elkaar maken, totdat het noodlot toe slaat. Meidenkelder is een theatrale bewerking van wat er zich afge speeld kan hebben bij de slacht offers van types als Mare Du troux en Michel Fourniret. Het toneelstuk vertelt vanuit de bele ving van de meiden. Er is echter geen sprake van waarheidsge trouwe verbeelding van wat er zich echt heeft afgespeeld rond Sabine Dardenne en Laetitia Delhez of andere meiden die het niet kunnen navertellen. Meidenkelder is ontstaan vanuit de persoonlijke walging van de maker. Achter het gegeven gaat een universele en actuele wéreld schuil, die in dit verhaal onont koombaar aan de oppervlakte komt, namelijk die van het res pect voor de integriteit van een (jong) mens. De maker van het toneelstuk heeft zich laten inspi reren door wat er in de media bekend is geworden, de rechts zaken en Sabine Dardenne 's boek (Ik was twaalf en ik fietste naar school). Coen van Onselen, is een erva ren en gewaardeerd regisseur, acteur en scriptschrijver. Hij ontving diverse prijzen voor zijn werk De speelsters hebben allen ambitie om het professionele theatervak in te gaan. De uitvoe ring is een initiatief van de thea tergroep Karen's Way. Met ge zelschap draagt experimenteel, geëngageerd theater hoog in het vaandel. U bent zo nu en dan aan het door(d)rammcn zonder de an der de kans te geven zijn of haar zegje te doen. Die ander wil de kans hebben zich te ui ten en u op die manier tegen wicht geven. Dus deze week gas terug nemen en een af- wachtender houding dan u van uzelf gewend bent. U heeft een merkwaardige ma nier van aandacht vragen. On der andere door ongezouten kritiek te geven, wat in uw om geving heel wat oproept. Om dat men u goed kent wordt het van u geaccepteerd, vooral omdat u zelf goed kritiek ver draagt. Verlies uw goede humeur niet door kleine ergernissen. Houd uw eigen doelen in het oog cn blijf positief. Er zijn financiële zaken die om een oplossing schreeuwen. Het loopt wat stroef in uw leven, maar zeker niet slecht! Iemand in uw omgeving, waarschijnlijk een vis, kan het u flink moeilijk maken deze week. U zit als een soort buf fer tussen twee uitersten. Het is belangrijk dat u zich niet van de wijs laat brengen cn ge woon doorgaat met dc doelen die u voor ogen heeft. Geef wat aandacht aan uzelf want uw omgeving wordt da nig moe van al uw opruim woedes en activiteiten. Pro beer te ontspannen, bedenk een rustig uitje en haal de ban den met uw dierbaren aan. U zult zien hoe goed dat voelt als u er rust en tijd voor neemt. Het is belangrijk dat u wat din gen uitspreekt cn anderen de kans geeft iets recht te trekken, want er zit u heel wat dwars. Als u verstandig en redelijk blijft, gaat er veel goed deze week, meer dan u verwacht. U kunt best eens tevreden zijn. De dingen lopen in uw leven soepeler dan u zelf ervaart. Er staan kleine veranderingen op het programma deze week en als u niet verder wilt springen dan uw polsstok lang is zal al les prima voor elkaar komen. Eis niet te veel van uzelf, liet is een week om uw eigen boontjes te doppen en u niet van de wijs te laten brengen door iemand die alles voor u wil regelen. U krijgt contact met iemand waar u al lange tijd niet meer mee omging. Uw humeur kan niet stuk om dat u kunt terugzien op een aantal heel goede dagen. Ro mantische ervaringen komen voorbij die u hoop geven voor de toekomst. Probeer het vast te houden zonder te veel van anderen te eisen. In grote lij nen is dit een heel goede week. Ga door in een rustig gangetje en eis niet te veel van uzelf. Zet uzelf eens in het zonnetje. U krijgt veel voor elkaar door dat u een goed inzicht heeft in het karakter van mensen. Het kost u veel energie en denk werk, maar de resultaten mo gen er zijn. Probeer niet te bemiddelen in een conflict dat in uw omge ving speelt, want het gaat daarin feitelijk niet om menin gen maar om de ingewikkelde menselijke verhoudingen die er onder liggen. Iemand wil een ander aftroeven en het is verstandig als u er buiten blijft. Het wordt geen gemakkelijk week voor u, maar er zit niets bijzonders achter, gewoon toe vallige factoren die wat tegen zitten. U heeft het gevoel dat u wordt tegengewerkt en u twij felt of dat echt zo is of dat u spoken ziet. Het wordt zeker geen slechte week. KOUDEKERKE - In samen werking met de Expo-Diddl- Shop uit Middelbrug wordt zon dag 9 oktober een Diddl ruil beurs gehouden in Sporthal de Couburg aan de Duinstraat 4a in Koudekerke. Dc ruilbeurs is van 13.30 tot 17.30 uur cn de toe gang kost één euro (inclusief een Expo-Diddl attentie).

de Faam | 2005 | | pagina 21