Badstrand voor twintigste keer strijdtoneel motorcross GOES VRIJDAG 16 SEPTEMBER ZEELANDHALLEN STOFFEN BEURS p Zeven weken Tibet in beeld beroepsopleidingen Congres veteranenzorg van BNMO MODE INTERIEUR KUNST TE KIJK Nachtbrakers en schimmen Tuinwedstrijd in Paauwenburg Mandala-expo en workshops Geiten-lezing CVA-trefpunt in 't Gasthuis Open dag ANWB rijopleidingen Open huis bij DanceMasters Genezing langs geestelijke weg Cursus over Egyptische inwijding Concert Rotte's Mannenkoor Nieuwe tankautospuit voor Veere 9:30 - 16:30 uur entree €2,- ARNEMUIDEN DOMBURG GRIJPSKERKE MIDDELBURG NEELTJE JANS OOSTKAPELLE RITTHEM VEERE VLISSINGEN VROUWENPOLDER WESTKAPELLE Dronten Nomaden Tentenkamp Bij jou in de buurt: korte praktische op administratief, secretarieel en managementgebied. Met diplomagarantie en werkbemiddeling! Bel gratis 0800 - 099 33 55 of kijk op www.scheidegger.nl/opleidingen (code 7663) DAMES STOFFEN KINDER STOFFEN INTERIEUR STOFFEN FOURNITUREN Woensdag 14 september 2005 De Faam 9 Zandsculpturen bij Neeltje Jans. Museum Arnemuiden, Langstraat 35, 'Erremuenaers schilderen Erremu' t/m 30 oktoberwoensdag en zaterdag 13.30 - 16.30 uur Restaurant Oranjeplaat, Muidenweg 1, olieverfschilderijen van Jac. Caljouw, 'Water en wind', t/m 30 september. Restaurant Take Off, Calandweg 4, aquarellen van Adric Eversdijk, dagelijks van 11.00-20.00 uur. t/m 15 september. Galerie Art Aurum, Noordstraat 8, werken van 10 internationale sieradenontwerpers, sculpturale sieraden van Annette Clay, acryl- schilderijen van Sabine Tusche en beelden van Michael Gebauer, dinsdag t/m zaterdag van 10.30-18.30 uur, zondag van 13.00- 17.00 uur, t/m 5 november. Rabobank, Markt 1, tekeningen en schilderijen van Jan Toorop, 'Jan Toorop (1858-1928). Sporen van een Leven', dinsdag t/m zondag van 13.00-17.00 uur, t/m 2 okto ber. Galerie Het Noorderlicht, Noordstraat 13, werken van kunstenaars die in verschillende plaatsen op Walcheren werkten of woonden, hoogstaande kunstwerken uit de periode van het moder nisme, '10 jaar Zomer-Salon Domburg', dinsdag t/m zondag van 13.00-17.00 uur, t/m 18 september. Marie Tak van Poortvliet Museum, Ooststraat 10a, olieverfschilderijen en aquarellen van Hans Hecren, 'Verstilde Wereld', dinsdag t/m zondag van 13.00- 17.00 uur, t/m 6 november. Voormalig gemeentehuis, centrum, een overzicht van het jazzfestival vanaf 1991, foto's, krantenknip sels, persberichten en het programma voor het 15e festival, dins dag t/m zondag van 13.00-17.00 uur, t/m 18 september. Galerie De Osseberg, Singelweg 11, tekeningen, stof- en papier objecten van Etuschka B., beelden en sieraden in hout van Simone Levy, Navah Tehila en Etuschka B., 'Improvisatie zijdezwart', dinsdag t/m zaterdag van 14.00-17.00 uur, t/m 17 september. Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7, foto's, 50 jaar jong in Zeeland, 'My Generation!', Deel 1 1955-1975, t/m 29 oktober. Sieraden van Anne Pool- de Kam, 'Blauwe Hope', t/m 24 septem ber. 18e eeuwse kasteeltekeningen van Abraham Radermakers, t/m 1 oktober. Twee muurtekeningen van Markus, 'De rest is zoek', t/m 24 september. Selectie uit de handschriftencollectie van de Zeeuwse Bibliotheek, thema: School (1650-1950), t/m 15 oktober. Acrylschilderijen van Elly Brinkman, 'Divers', t/m 15 oktober, maandag van 17.30-21.00 uur. dinsdag t/m vrijdag van 10.00- 21.00 uur en zaterdag van 10.00-13.00 uur. Café Bommel, Markt 85, foto's van 'rustende' klassieke Amerikaanse auto's, 'Sleeping Beauty's', van Jacob Baken, tijdens openingstijden van het café, t/m september. Galerie Revolution, Herenstraat 6 b, di verse werken van verschillende kunstenaars, 'Gelijktijdigheid be staat niet', dinsdag t/m zaterdag van 13.00-17.00 uur en eerste zondag van de maand van 13.00-17.00 uur, t/m 17 september. Galerie Tina, Dam 21, dagelijks 13.00 -17.00 uurZon/Zee/Zo mer. Galerie De Cleene Houttuyn, Langeviele 45, werken van Saskia Eggink- De Burck, donderdag t/m zondag van 13.00-17.00 uur, t/m 24 september. De Lange Jan, Abdij, olieverfschilderijen van Emanuela Slanzi, maandag t/m vrijdag van 10.30-17.00 uur, zaterdag en zondag van 13.30-17.00 uur, t/m september. Gallery Maritime, Gortstraat 43, schilderijen van Ina Fekken en Prichard, keramiek van Edith de Gooijer, 'Levende sporen van de zee', dins dag t/m zaterdag van 12.00-17.00 uur en eerste zondag van de maand van 12.00-17.00 uur, t/m 30 oktober. Delta Plaza, foto's van Harrie Hablous, 'Een getijdengebied van werkelijkheid en fantasie', t/m september. Diverse zandsculptu ren, t/m september. Werken van deelnemende kunstenaars aan Dy namic Art Delta 2005, 'Licht, lucht, land, water, beweging', dage lijks van 10.00-17.30 uur, t/m 31 oktober. Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, allerlei aspecten van gebitten van mensen en dieren en spelletjes over de tandver- zorging en de cultuur rond tanden, 'Klapperende Kaken', t/m 30 oktober. Olieverfschilderijen van Inge Caljouw, 'Wilde Beesten boel', dagelijks geopend van 10.00-17.00 uur, t/m 30 oktober. Duingebied De Manteling, tussen Domburg en Oostkapelle, kunstwerken van natuurlijke materialen van verschillende kunste naars, 'Verborgen Lanen', van zonsopgang tot zonsondergang, t/m 30 oktober. Fort Rammekens, Rammekensweg, beelden van Anneke de Wit te, 'Eilanden en Fortificaties' en werken van Iris Bouwmeester, dinsdag t/m zondag van 13.00-17.00 uur, t/m 16 oktober. Museum De Schotse Huizen, Kaai 25-27rouwkleding en rouw- gebruiken eind 19e en begin 20e eeuw, 'In 't akelig zwart'. Olie verven, werken op papier van Dirk Jan Koets, 'Een bewogen Veers kunstenaarsleven', dagelijks van 13.00-17.00 uur, t/m 31 oktober. Stadhuismuseum De Vierschaar, Markt 5, diverse voorwerpen die betrekking hebben op de markiezen van Veere, 'Bourgondië Oranje', maandag, dinsdag, woensdag, donderdag, zaterdag van 13.00-17.00 uur, t/m 29 oktober. d'Oude Lantaarn, Oudestraat 55-57, schetsen van Jan de Quelery, dinsdag t/m zaterdag van 11.00-17.00 uur, t/m oktober. Zeeuws maritiem muZEEum, Nieuwendijk 15, tekeningen van Jan Sanders, 'Werk in uitvoering', maandag t/m vrijdag van 10.00-17.00 uur, zaterdag en zondag van 13.00-17.00 uur, t/m 2 oktober. Galery De Quelery, Coosje Buskenstraat 200, Maritie me schilderijen, na telefonische afspraak 0118-414407. Arse naal, schilderijen in olie en acryl van Thea van Soelen, gedurende openingstijden van Het Arsenaal, t/m 30 oktober. De Glazen Pui, Walstraat 41etalage, schilderijen van Arianne Bakker, t/m 15 oktober. Ziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, werk van leden van fotoclub De Draadontspanner, 'Oud', t/m oktober. De Willem3, Oranjestraat 4, foto's, films en designs van Micha Klein, woensdag t/m zondag van 12.00-17.00 uur, t/m 6 november. Bi bliotheek 't Spui, Spuistraat 6, mandala's van Joke Floresse en Etta Risakotta, maandag van 13.00-20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 10.00-18.00 uur, zaterdag van 10.00-17.00 uur, t/m 2 oktober. Sauer Oonk Notarissen, Badhuisstraat 181, foto's van Frank Husslage, 'Zeven weken in Tibet', maandag t/m vrijdag van 9.00- 12.30 en 13.45-17.00 uur, t/m 2 november. Oude Waterpompstation, Kon. Emmaweg, diverse werken van Miekc Schellens, 'Duin en strand', dagelijks van 9.00-17.00 uur, t/m september. Polderhuis Westkapelle, Dijk- en oorlogsmuseum, Zuidstraat 154-156, foto's, objecten, verhalen, herinneringen van mensen en filmmateriaal, 'Terug in de tijd', klederdrachtfiguren, 'Op z'n boers', dagelijks van 10.00-18.00 uur, t/m 30 september. De strandcross trekt elk jaar duizenden mensen naar de boulevards van Vlissingen. (foto: MSV de Uitlaat) VLISSINGEN - Luid motor geronk en grote stofwolken zijn zondag 25 september weer waar te nemen in Vlissingen. Voor de twintigste keer staat het badstrand in het teken van de Motor Strandcross. Ook wordt dit jaar in Vlissingen voor het eerst gestreden voor het Nationaal Strandcross Kampioenschap. Voor elke klasse mogen maxi maal honderd rijders aan de start komen. De Strandcross is, net als voorgaande jaren, nog steeds een topper. Nadat het fenomeen strandmotorcross voor het eerst haar intrede deed in Schevenin- gen, gingen de mensen van MSV De Uitlaat direct aan het werk om zo'n spektakel in Vlissingen van de grond te krijgen. Aan de eerste Zeeuwse Regionale Strandmotorcross in 1986 deden bijna honderd vijftig rijders mee en kwamen zo'n twintigduizend toeschouwers kijken. Twintig jaar later is de Motor Strandcross Vlissingen nog steeds populair. Rijders van internationale naam en faam ko men zondag 25 september vanaf 12.30 uur aan de start om elkaar sportief te bevechten in respec tievelijk de 125 cc, de 250cc en de 500 cc (superklasse) en off- the-road-klasse. René de Nood van de organise rende vereniging MSV De Uit laat: "We hebben al aanmeldin gen binnen van favorieten als Heiki van de Berg, Arno Ruttin- ger, Peter Rottier, Casper Ovaa en Erwin Robins. Voor de MX2 hebben Pascal Brons, Patrick Roos en Jarno Verhorenvoort zich al ingeschreven en niet te vergeten Rinus van de Ven". De startposities worden door lo ting bepaald, al zijn de eerste vijftien posities van ieder klasse gereserveerd voor de eerste vijf tien rijders uit het klassement van vorig jaar. Tevens zullen de VLISSINGEN - De Middel burgse fotograaf-bergbeklim mer Frank Husslage was dit voorjaar twee maanden in de Himalaya om de Cho Oyu te beklimmen. Een selectie uit de duizenden foto's die hij tijdens zijn expeditie maakte, is in Vlissingen te zien. Husslage maakte foto's van stadsbewoners, monniken en no maden, van de Boeddhistische cultuur en van het majestueuze Himalaya-landschap. De berg beklimmer deed dit voorjaar, sa men met vijftien anderen, een poging om de op vijf na hoogste berg ter wereld, de Cho Oyu (8.201 meter), te beklimmen. Deze berg ligt op de grens van Nepal en Tibet, dertig kilometer ten westen van Mount Everest, en is pas door twaalf Nederlan ders beklommen. De reis naar Cho Oyu voerde via het Nepalese Kathmandu naar Lhasa, de hoofdstad van het my thische Tibet. Tibet wordt sinds 1956 door China bezet en de Tibetaanse cultuur wordt door de Chinezen hardhandig onderdrukt. In Lha sa en op weg naar het Everestge- bied kwam Husslage terecht in bombastische Chinese hotels, schilderachtige nomadententen en mystieke kloosters. In het Everestgebied maakte Husslage eerst een voettocht in de Kangchungvallei, een volle dig geïsoleerd gebied in het hart van de Himalaya, aan de voet KOUDEKERKE - De Bond van Nederlandse Militaire Oorlogs- en Dienstslachtoffers (BNMO) afdeling Zeeland houdt vrijdag (16 september) een lustrumbijeenkomst in Partyrestaurant Huys ter Schelde aan de Vlissingse- straat 38-40 in Koudekerke. De bijeenkomst is van 10.00 tot 20.00 uur en staat in het te ken van zestig jaar veteranen- zorg van de BNMO. Al zestig jaar behartigt de BNMO inmiddels de belangen van militaire slachtoffers. Lange tijd vervulde de organisatie vooral een pioniersrol en draai de alles vooral om de belangen van veteranen uit onder meer de Tweede Wereldoorlog, de poli tieke acties in voormalig Neder- hoogst geklasseerde rijders van de Strandcross Dronten hierbij ingepast worden. "Het is de eerste keer dat de strandcross Vlissingen samen werkt met Dronten. De overal winnaar van deze twee wedstrij den mag zich nationaal kampi oen strandcross noemen", legt De Nood uit. Het parcours is tweeduizend me ter lang en is gevarieerd, met zware stukken door het mulle zand passages langs de glooiing en een recht stuk langs de water lijn. De motorcross is gratis bij te wonen vanaf de unieke tribune die de boulevards van Vlissingen bieden. van de onbekende kant van Mount Everest. Een week was hij daar onderweg in de sneeuw met een karavaan jaks. Later klom hij in de Rongbukvallei tot ruim zesduizend meter hoogte, op de flanken van 's werelds hoogste berg, voordat hij uitein delijk doorreisde naar Cho Oyu. In de vijf weken die volgden deed hij twee pogingen om de top van de Cho Oyu te bereiken. In de tussentijd woonde hij in een tentenkamp op 5.700 meter hoogte. De eerste poging strand de in een hoogtestorm, de twee- lands-Indië, Nieuw-Guinea en Korea. Inmiddels is de vetera- nenwereld in Nederland sterk in ontwikkeling en hebben de oude generaties veteranen langzaam plaats gemaakt voor een nieuwe lichting veteranen van vredes missies, zoals Libanon, Cam- bodje, Bosnië, Iritrea, Afgha nistan en Irak. Door de jarenlan ge ervaring en de deskundigheid heeft de BNMO inmiddels een groot aantal verworvenheden opgebouwd. Zo zijn er voor de leden van de bond tal van dien sten beschikbaar, zoals maat schappelijk werk, juridische ondersteuning, een nazorgcen trum, aangepaste bungalows en AWBZ-gefinancieerde apparte menten. De BNMO is een particuliere organisatie en is gevestigd in OOSTKAPELLE - Het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle houdt zaterdag 17 september de rondleiding 'Nachtbrakers en zwarte schimmen'. De activiteit is van 22.30 tot 24.00 uur. Samen met de bos wachter van Staatsbosbeheer gaan deelnemers op het landgoed Westhove op zoek naar onder an dere uilen en vleermuizen. Met de batdetector zijn de vleer muizen in elk geval te horen. Re serveren is noodzakelijk via: 0118-582620.Walensingel 63a. VLISSINGEN - De jaarlijkse tuinwedstrijd van Wijkcen trum Open Hof in Vlissingen heeft weer prijswinnaars opge leverd. Dit jaar waren de tuinen aan de Goeman Borgesiusstraat aan de beurt. De schitterende rozentuin van J. de Jong op nummer 13 won de eerste prijs. Hij kreeg een jaarabonnement op het tijd schrift Groei Bloei. De fami lie Walhout op nummer 89 en Goedegebuur op nummer 25 kregen respectievelijk de tweede en derde prijs. Doel van de wedstijd is de buurt (nog) mooi er te maken. VLISSINGEN - In bibliotheek 't Spui in Vlissingen zijn tot maandag 3 oktober twintig kleurige mandala's te bekij ken. De mandala's zijn gemaakt door Joke Floresse en Etta Risakotta. Ze zijn gemaakt op doek en acryl papier met acryl- en goua che verf, ecoline, inktpennen en gelpennen. De makers van de mandala's geven ook workshops mandalatekenen. Op zaterdag 24 september in bibliotheek 't Spui van 10.00 tot 12.00 uur voor kin deren en van 13.30 uur tot 16.00 uur voor volwassenen. Op woensdag 28 september is er een workshop van 19.00 tot 21.30 uur in de bibliotheek in Oost- Souburg. de poging heeft hij zelf afgebro ken omdat hij het niet meer vei lig genoeg vond. De top van de Cho Oyu is niet bereikt. Wel is Frank Husslage heelhuids terug in Zeeland ge komen. Hij vond de reis niet al tijd leuk, maar wel heel bijzon der. De fototentoonstelling is tot en met 2 november te zien in het kantoor van Sauer Oonk nota rissen aan de Badhuisstraat 181 in Vlissingen. De foto's zijn daar van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.45 tot 17.00 uur te bezichti gen. Doorn. Daar staat op zaterdag 5 november ook een jubileumcon gres op het programma. Hier staat de vernieuwing van Vetera- nenzorg centraal. MIDDELBURG - Dierenarts Angelique Duvivier van dieren artspraktijk Walcheren in Oost kapelle houdt woensdag 21 sep tember een lezing bij kinder boerderij de Klepperhoeve in Middelburg. De lezing begint om 19.30 uur op de zolder van de Klepperhoe ve aan het Meiveldpad 55. Aan bod komen onderwerpen als ba sisverzorging, registratie en ziektes. MIDDELBURG - Het CVA- trefpunt is een ontmoetings punt voor vragen, informatie en het uitwisselen van ervarin gen na een beroerte. Op zater dag 17 september is in 't Gast huis in Middelburg zo'n tref punt. Het ontmoetingspunt is bedoeld voor CVA-patiënten en hun fa milie. Het begint om 14.30 uur en is een initiatief van 't Gasthuis in samenwerking met de CVA- patiëntenvereniging 'Samen Ver der' regio Zeeland. Thema van de dag is de jysiotherapeutische be geleiding na een CVA. Gastsprekers zijn Lenny Boo gaard (fysiotherapeut) en Mirjam El Fadili (eerste medewerker zorg). Het volgende CVA-tref punt is op 26 november. GOES - ANWB Rijopleiding houdt op zaterdag 17 septem ber van 9.00 tot 17.00 uur een Rijbewijs Instapdag in Goes. Iedereen kan kennismaken met de ANWB Rijopleiding en zijn medewerkers. Het bedrijf ver zorgt autorijlessen, maar ook rij opleidingen voor de aanhangwa gen, motorrijlessen en theorie trainingen. Tijdens de Open Dag kunnen bezoekers deelnemen aan theorie oefenexamens of een gratis proefrit. Aanmelden voor de proefles kan via: 0900-8118. De open dag is aan de Van Door nestraat 14. MIDDELBURG - Van Eijke- ren DanceMasters houdt don derdag 15 en vrijdag 16 sep tember open huis. De volwassenen kunnen op don derdag 15 september van 20.00 tot 22.00 uur terecht en de jeugd op vrijdag van 19.30 tot 22.00 uur. Het cursusaanbod is te zien en er worden demonstraties ge geven. Het cursusaanbod dit sei zoen bestaat uit stijldansen voor de jeugd en volwassenen, street- dance, breakdance, clubdance, country-line-dance en rock Roll. Ómdat de dansschool vijf jaar bestaat, is er een speciale ju bileumactie. Van Eijkeren Dan ceMasters is te vinden aan de Walensingel 63a. MIDDELBURG - Over het onderwerp 'Hulp en genezing langs geestelijke weg' door Bruno Gröning wordt op woensdag 21 september een le zing gehouden in Middelburg. De lezing is van 14.00 tot 16.00 uur in Ontmoetingscentrum Dauwendaele aan de Vrij landstraat 65. Gröning (1906- 1959) wees de mensen op de ge nezende kracht in de kosmos, die hij heilstrom noemde. De Bruno Gröning Vriendenkring wil de leer en het werken van de gene zende kracht kosteloos verder geven. MIDDELBURG - Een cursus over hermetische wijsheid be gint op donderdag 22 septem ber in Middelburg. De cursus wordt gegeven door de internationale school van het Gouden Rozenkruis. Het gaat om zes lessen, steeds in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg, uit de reeks 'De Innerlijke Bron'. De eerste bijeenkomst is 22 sep tember, daarna zijn de lessen tweewekelijks van 20.00 tot 22.00 uur. De cursus vergt geen speciale vooropleiding. Meer in formatie is verkrijgbaar via 023- 5323851. HEINKENSZAND - Het Rotte's Mannenkoor geeft 25 september vanaf 16.00 uur een gratis twee uur durend concert in de Blasi- uskerk in Heinkenszand. Het concert heeft de titel Razboinika en het thema is muziek uit Oostelijk Europa. Het optreden is georganiseerd in samenwer king met een werkgroep van de caritas Heinkenszand. Het koor heeft momenteel ruim zeventig leden en staat onder leiding van dirigent René Verhoef. VEERE - Burgemeester A.C. de Bruijn van Veere kreeg zater dag de sleutels van een fonkelnieuwe tankautospuit voor de brandweer overhandigd. De uitrukpost Veere moest er 230 dui zend euro voor op tafel leggen en zit nu bijna op het gestelde kwaliteitsniveau. Op de foto burgemeester de Bruijn, die de sleu tel krijgt van A. de Goede van fabrikant MAN/HDS uit Hoog- eveen. (foto: Manfred Berrevoets) (advertentie) www.stoffenbeurs.nl «1 S jaar helewnal sTöf STOFFENBEUItSunA De Middelburgse fotograaf Frank Husslage zag adembenemend mooie beelden tijdens zijn laatste reis. (foto: Frank Husslage)

de Faam | 2005 | | pagina 9