Aanvraag subsidie voor evenementen Drie jubilea in een week 'Raap het op, raap het op! In de afvalbak, in de afvalbak!' Nieuw groenplan voor Middelburg Faambezorging Het woord aan raadslid Piet Castenmiller Commissievergadering Chatten met wethouder Leo Luitwieler Stadskantoor gesloten Ondersteuning voor bewegingsonderwijs Geen theater op Zuidsingel Monumentendag goed bezocht Nederland Schoon in Middelburg Woensdag 14 september 2005 De Faam 5 Met een krappe meerderheid (15 stemmen voor en 14 tegen) heeft de raad besloten om af te zien van het bouwen van een theater aan de Zuidsingel. De raad heeft nog geen keuze genomen over de vraag of en waar er een nieuw theater moet komen in Middelburg. Het college moet in oktober met een notitie komen op basis waarvan de raad kan bepalen welke zaken nog nader onderzocht moeten worden. De verplichtingen die zijn ont staan na 1 maart 2005 (een bedrag van 852.000 euro) wor den ten laste gebracht van de reserve strategische projecten. Dit is een reservepot om tegen vallers bij de grote projecten op te vangen. Schade-afhandeling Het college heeft opdracht gekregen om met bewoners overeenstemming te bereiken over de inhoud van een schade regeling en daarover voor het einde van het jaar aan de raad te rapporteren. Er wordt een bedrag van 600.000 euro gere serveerd om dit te realiseren. Alternatieve bestemming Zuidsingel Het besluit van de gemeente raad betekent dat er een alter natieve bestemming gezocht moet worden voor de Zuidsingel. Woningbouw ligt daarbij het meest voor de hand. De raad heeft het college opge dragen om op korte termijn met een voorstel te komen. Plan voor afboeking verlies Nu er geen theater komt aan de Zuidsingel moeten de tot nu toe gedane investeringen (een bedrag van ongeveer elf miljoen euro) in een keer afgedekt wor den. Dan kan uit de aanwezige reserves, maar ook uit eventue le andere beschikbare midde len. Het afboeken van het bedrag van elf miljoen kan tot gevolg hebben dat de algemene reser ve negatief wordt en dat kan weer betekenen dat de gemeente Middelburg onder financieel toezicht komt te staan van de provincie Zeeland. Om dit te voorkomen, moet de gemeente met een plan komen om de financiële positie weer op peil te brengen. Dat plan moet er al snel liggen, want de gemeenteraad wil die informatie bespreken bij de behandeling van de begroting 2006 op 7 november 2005. Het groen in onze gemeente kan vaak rekenen op veel belangstelling. Bewoners en bestuurders vinden het een belangrijk onderdeel van onze leefomgeving. De gemeente werkt samen met een klank bordgroep aan een nieuw groenbeleidsplan. Sluit de inrichting en uitvoering van het groen nog aan op de woonwensen en situatie in de stad? Hoe verloopt het beheer en onderhoud in het algemeen? Hoeveel tijd en geld is daarvoor nodig? Waar kan er snipper- groen uitgegeven worden? Om antwoord te geven op bovenstaande en meer vragen, is begonnen met de ontwikke ling van een praktisch en resul taatgericht groenstructuurplan voor de komende tien jaar. Hiervoor worden eerst de eco logische structuren in de wijken bepaald. Dan wordt gekeken welke architectonische en eco logische kwaliteitsverbeterin gen gewenst zijn. Het water plan, de kwaliteitsatlas 2030, het onderhoudsplan voor de bolwerken en het speelruimte plan worden bij het plan betrok ken. De gemeenteraad gaf begin deze maand toestemming voor dit traject. Voor het inventarise ren van de gewenste verande ringen wil de raad dat er een klankbordgroep wordt inge steld. Daarvoor krijgt een geva rieerd gezelschap een uitnodi ging. Voor het opstellen van het werkplan is Jeroen de Vries van landschapsbureau DG uit Boskoop aangetrokken. Het werkplan wordt de komen de maanden opgezet. De klank bordgroep bespreekt het plan eind dit jaar. Daarna wordt het plan voorgelegd aan het college van burgemeester en wethou ders, waarna de gewone inspraakprocedures volgen. Met al deze informatie neemt de gemeenteraad in het voorjaar van 2006 een besluit. Voor verdere vragen en inlich ting kunt u terecht bij Dick Sakko van het ingenieursbureau van de gemeente Middelburg, telefoon 67 53 13. Meer info over het groen op www.middel- burg.nl. Duizenden monumentenlief hebbers uit het hele land lie pen afgelopen zaterdag door de Middelburgse binnenstad op de jaarlijkse Open Monumentendag. In de gemeente Middelburg waren zevenentwintig monu menten te bezoeken. Een oldti merbus verzorgde het vervoer tussen Middelburg en Vlissingen en gidsen gaven rondleidingen door het centrum. Gemeente Middelburg bedankt alle monumentenbezitters die hun pand openstelden voor hun inzet. Huist uw organisatie in een monument of wilt u uw woning openstellen op Open Monumentendag? Neem dan contact op met Annet Hannewijk, telefoon 67 52 82. Helaas zijn sommige bezor gers van de Faam niet zo accuraat als zou horen en komen regelmatig bezorg klachten binnen bij de gemeente. Bezorgklachten kunnen voor een snelle afhandeling het beste worden doorgegeven aan het huis-aan-huisblad zelf. U kunt dan bellen met telefoon nummer (0113) 274 014 of (0113) 274 018. Vraagt u naar Anita de Schipper, Helma Hannewijk of Frangoise Moerman. De gemeentelijke pagina en de officiële besluiten van de gemeente Middelburg staan ook op www.middelburg.nl. Kijkt u onder de knop Actueel. De vergadering van de raads commissie Algemeen Bestuur op 27 september is komen te vervallen. Er is een gebrek aan agendapunten. De verga deringen van de commissies Maatschappelijke Zaken op 21 september en Ruimte op 26 september gaan wel door. De vergaderingen beginnen om 19.30 uur in het stadskan toor. U bent van harte wel kom. Ook de maandelijkse informa tiemarkten in het stadskantoor gaan weer van start. De eerste is op woensdag 12 oktober. De onderwerpen die op de infomarkt aan de orde komen, leest u binnenkort op deze pagina. Iedere donderdag kunt u op middelburg.nl chatten met de burgemeester of een van de wethouders. Op 15 september is wethouder Leo Luitwieler van 19.30 tot 20.30 uur on-line. Hij heeft onder andere Reiniging, Groenbeheer, Sociale Zaken, Volksgezondheid en Verkeer in portefeuille. Dus heeft u een vraag over het groen in de stad of de N57, chat dan vooral mee. Het stadskantoor is op vrijdag De deuren sluiten eerder van- 23 september tot twaalf uur wege een bijeenkomst van open. medewerkers van de gemeente. Het zomerseizoen met de grote evenementen zit er bijna op. Veel evenementen bestaan mede dankzij een subsidie. Hoe gaat de aanvraag in zijn werk? Als u in 2006 voor een even ementensubsidie in aanmerking wilt komen, vragen wij u om uw subsidieaanvraag vóór 10 okto ber 2005 op te sturen. De beste manier voor het aanvragen van subsidie is om gebruik te maken van het formulier 'Subsidie aanvraag evenementenbudget 2006'. Het formulier is te down loaden via middelburg.nl. Kijkt u onder de knop Kunst en Cultuur/formulieren. In de loop van november wor den de ingediende subsidiever zoeken beoordeeld. Bij de beoordeling van uw aanvraag zullen wij vooral kijken of uw aanvraag aansluit op het vastge stelde evenementenbeleid, het stadspromotiebeleid en het binnenstadsbeleid van de gemeente Middelburg. De crite ria staan vermeld op onze inter netsite. Hoe verder? Burgemeester en Wethouders neemt op 6 december 2005 een besluit over de ingediende sub sidieverzoeken voor 2006. U krijgt voor 1 januari 2006 van de gemeente een brief waarin staat of uw subsidieverzoek is geho noreerd. Vanwege het beperkte evenementenbudget is het onmogelijk om alle activiteiten die aan de criteria voldoen te subsidiëren. Hoewel het altijd vervelend is om mensen teleur te stellen, hopen we hierbij op uw begrip. Het aanvragen van een subsidie betekent niet dat uw evenement automatisch opgenomen wordt op de evenementenkalender. Daarom vragen we u om buiten evenementen voor 1 november 2005 aan te melden bij de afde ling Vergunningverlening en Handhaving. Een toekenning van subsidie betekent ook niet dat automa tisch een vergunning wordt ver leend voor uw evenement. U moet minimaal acht weken van tevoren de vereiste vergunning (en/of ontheffing) schriftelijk aanvragen. Voor zowel de aan melding voor de evenementen kalender als de aanvraag voor een vergunning kunt u zich rich ten tot Peter Maas of Bas Weeda van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, telefoon 0118-67 53 05. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer A., van den Buuse van de afde ling Sociaal Stedelijk Beleid, telefoonnummer (0118) 67 56 41, e-mail a.van.den.buuse@middelburg.nl De heer en mevrouw Gouweloos-De Bruijn vierden afgelopen maandag hun 60-jarig huwelijk. Burgemeester Koos Schouwenaar heeft het deze week druk met bezoeken aan echtparen die een jubileum te vieren hebben. Maar liefst drie paren vieren hun trouwdag. Afgelopen maandag vierden meneer en mevrouw De Troije- Joosse en het echtpaar Gouweloos-De Bruijn hun zestigjarig huwelijk. Meneer en mevrouw Sturm-Van Winkelen vierden dinsdag hun zeventig jarig huwelijk. Vieren uw vader en moeder binnenkort hun 60 of 70-jarig huwelijk? De burgemeester foto: Mieke Wijnen komt graag langs om het paar te feliciteren. Neemt u tijdig contact op met zijn secretaresse, telefoon 67 54 31. Men stelt wel eens: een gemeente krijgt een raad, die zij verdient. Door een zeer grote verdeeldheid in de gemeenteraad, onder andere tien verschillende fracties, is Middelburg bestuurlijk een moeilijke stad. Mijn ervaring is, dat met 29 raadsleden ver deelt over tien fracties, verga deren langdurig en moeizaam verloopt. Deze stelling is gisteravond (dit stukje wordt geschreven 6 september, een dag na het besluit niet door te gaan met de bouw van het A-Theater op de Zuidsingei) wederom bevestigd. De Middelburgse CDA fractie volgt een consistent beleid dat terugkomt in de besluit vorming bij de behandeling van de raadsvoorstellen. Hoe komt dat beleid tot stand? Als uitgangspunten en de gedragscode van CDA politici gelden een aantal uitgangs punten: Gerechtigheid: mensen nemen zelf verantwoordelijk heid Gespreide verantwoordelijk heid: mensen dragen zorg voor elkaar Solidariteit: mensen hebben een boodschap aan elkaar Rentmeesterschap: bewa ren, en beheren hetgeen tot stand is gebracht, zowel voor de huidige als voor toekomsti ge generaties. Wat betekenen deze uit gangspunten nu bij de behan deling van doorgaan of stop pen met een A-theater op de Zuidsingel? Uit oogpunt van rentmeester schap heeft Middelburg als hoofdstad reeds lange tijd een vooraanstaande culturele positie opgebouwd. Door niet te kiezen voor een A-theater, uitstel en opnieuw plannen maken voor de locatie, wordt deze positie prijsgegeven. De desinvestering, die plaatsge vonden heeft door het A-thea ter niet op de Zuidsingel te bouwen, is in strijd met de gespreide verantwoordelijk heid. Want deze gelden moe ten wel opgebracht worden en zullen onder andere ten koste gaan van een sociaal beleid, foto: fotoatelier Liesbeth onderhoud scholen, onder houd wegen etc.Uit solidari- teitsoogpunt heeft de commo tie rond het A theater gezorgd voor een wig, zowel in de raad als ook in de Middelburgse gemeenschap, hetgeen ik als Middelburger zeer betreur. Zeker bij moeilijke beslissin gen moet er voor een voorstel een ruime meerderheid bestaan, dan pas hebben de mensen een boodschap aan elkaar. Mijn inschatting is, dat de beslissing van de bouw van het theater en wat te doen met de kavel Zuidsingel een cen traal verkiezingspunt wordt voor de gemeenteraadsver kiezing op 7 maart 2006. Het zal dan duidelijk worden of sterke consistente schouders gewaardeerd worden. Graag nodig ik de inwoners van Middelburg uit een mon delinge, schriftelijke of e-mail bijdrage te leveren aan de CDA fractie of ondergeteken de, niet alleen over het theater maar ook andere onderwer pen, die onze mooie stad aan gaan. Piet Castenmiller, CDA raadslid Blauwedijk 15, 4331 JC Middelburg. Telefoon: 63 67 15; e-mail: pietcas@zeelandnet.nl De gemeenten Vlissingen en Middelburg en de Archipelscholen tekenden vorige week het convenant bewegingsonderwijs. De overeenkomst houdt onder andere in dat Archipel vakdo centen inzet als coördinato ren om groepsdocenten te ondersteunen op het gebied van bewegingsonderwijs. Door de komst van de breedte sport zijn in Vlissingen en Middelburg mogelijkheden ont staan om het bewegingsonder wijs op basisscholen te onder steunen. Orp dit voor. elkaar te krijgen, werken beide gemeen ten samen met Archipel Scholen. Archipel levert drie vakdocenten, die als coördina toren optreden op basisscho len. Zij ondersteunen de groepsdocenten in het bewe gingsonderwijs. Voorafgaand aan de onderteke ning gaf een van de coördinato ren een gymles nieuwe stijl aan een speciaal voor deze dag samengestelde klas. Deze informatiepagina van de Gemeente het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, Meer info: www.middelburg.nl folders en inzage van stukken kunt u terecht in Maximaal Text, vanaf pagina 830 Dansende stelletjes op bor stelschoenen, percussiemu- ziek en een presentatie op het podium van Nederland Schoon. De Nieuwe Burg was vorige week donderdag het toneel van een actiedag van de landelijke campagne die er op uit is zwerfafval uit het straatbeeld te bannen. De actie werd onder meer ondersteund door de gemeente. Er stond een splinternieuwe veegwagen opgesteld en een inwerpzuil van de ondergrondse afvalinzameling. Beiden zijn erg belangrijk bij het bestrijden van zwerfafval. Wethouder Adrie van 't Westeinde hield een toe spraak nadat directrice Marielle van Aggelen van Nederland Schoon de actie had geopend en de dansers van dansschool Bras een ludieke dans danste. Zij deden de quickstep met bor stels onder hun schoenen en poetsten zo de straat schoon. Nederland Schoon deed dit jaar voor het eerst de provincie Zeeland aan. De hele week waren er in het land activiteiten, zoals in Emmen, Groningen en Kijkduin. Percussiegroep Art 'n Rythm toerde door het centrum om passanten te vermaken, maar gelijk ook de boodschap over te brengen: Nederland wordt steeds schoner als het afval in de afvalbak verdwijnt. Ook Adrie van 't Westeinde ging in zijn bijdrage nader in op de eigen verantwoordelijkheid van inwoners. Immers: hoe beter inwoners omgaan met afval, des te minder stijgen de gemeentelijke lasten voor reini ging. Hij vertelde ook over wat de gemeente verder op het gebied van stadsreiniging doet. foto: Mieke Wijnen Onlangs heeft de gemeente bij voorbeeld een enquête gehou den over zwerfafval om de aan pak daarvan te verfijnen. Om het goede voorbeeld te geven was groep 8 van de Cederhof ook present. Met afvalknijpers en vuilniszakken en onder begeleiding van opzwepende percussie verwij derden zij zwerfafval uit de win kelstraat. MIC MEC flankeerde het podium met een kraam met allerhande info. Bij de winkel van MIC MEC in de Reigerstraat kan je daar altijd voor terecht. foto: Gemeente Middelburg Dick Sakko

de Faam | 2005 | | pagina 5