Media Markt Middelburg is klaar voor de Zeeuwse start Gratis bus naar centrum Middelburg Voorzitter Rienstra is ondanks concurrentie toch tevreden Blik achter schermen van Rijkswaterstaat uw huis op Huislijn.nl - de Faam - Meer tijd voor je kinderen? BV WALCHEREN Bras danst Middelburg schoon Café 1618 voor 20-plussers 'T WETEN WAARD Waterschap baggert vijver van Duinbeek Profronde één dag voor WK in Spanje Fietstocht voor Hartstichting Relackx houdt cursussen Nieuwe cursus Tango Al Azar Frankrijk-lezing Huisartsen Tandartsen Apotheken Verloskundigen Tel. hulpdienst Dierenartsen Dierenambulance Geheim concept .^N^SEBIBUOt^ - a I Vreemde eend Verleiden Promotie Mooie namen Hoofdsponsor U zoekt een huis? U vindt een huis! Plan je verlof op pggm.nl/pensioenplanner PGGIT1 Weet wat je waard bent. Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Woensdag Woensdag 14 september 2005 De Faam Dansend de stoep aanvegen, (foto: Mineke Crucq) MIDDELBURG - Op speciale borstelschoenen dansten Gerard Bras en zijn leerlingen vorige week (donderdag 8 september) de Nieuwe Burg in Middelburg schoon. De dansschool werkte mee aan de start van een nieuwe landelijke campagne van Nederland Schoon. De door het bedrijfsleven, overheid en belangenorganisa ties opgerichte club wil mensen bewegen meer rommel in de afval bak te gooien. "Het is een leuke actie en een eer als je daar voor ge vraagd wordt. Wij staan achter schoon, het thema spreekt ons aan", zegt Gerard Bras, eigenaar van Dansschool Bras. "De speciale bor stels kun je net als schaatsen onderbinden. Het zijn net twee schuurborstels met voor en achter brede steunpunten zodat je er toch goed op kunt dansen." De leerlingen van T.E.G. Bras dansten in een T shirt met opdruk 'Nederland Schoon". Wilco Hogenaar. (foto: Manfred Berrevoets) MIDDELBURG - Een gezellig café voor 20-plussers met een lek kere 'daghap'. Dat is wat Wilco Hogenaar wil. Hij opende eind au gustus het nieuwe Café 1618 aan de Pottenmarkt 10 in Middel burg. "Op de gevel van het pand staat 1618 en aangezien ze in Middelburg nogal moeilijk doen over gevelreclame, heb ik de naam maar aangepast", legt Hogenaar uit. Hij schenkt het stan daard assortiment en heeft ook zeventien soorten flesbier en vier biersoorten op tap. De horecaman zegt zelf nog zoekende te zijn naar wat hij precies wil. Wat zeker is, is dat hij van het imago af wil dat het café onder de naam 'Kleine Jongen' had. "Mijn doel groep is veel breder. Ook wil ik binnenkort het assortiment tosti's uitbreiden met een smakelijke en betaalbare maaltijd." Café 1618 heeft binnen plaats voor zeventig mensen en op het terras vijftig zitplaatsen. Het is vanaf 12.00 uur geopend tot ongeveer 2.00 uur. Walcheren: Huisartsenpost Walcheren, Koudekerkseweg 86, Vlissingen, tel. 0900-1985. Voor spoedeisende hulp is de luiis-arl- senpost bereikbaar vanaf 18.00 tot 08.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen. Spreekuur na afspraak. Stad Middelburg: De praktijken van A.P. Bruijnzeel, S.A. van den Haak, C.J.E.M. Albers, J.L.F. Wortelboer en F.J. Heere zijn voor spoedgevallen bereikbaar via 01 18-644301. Visites aanvragen voor 10.00 uur. De Veerse Huisartsen: Praktijken van de artsen Van Tol. Ubels, Helmes, Rullens, Bats, Spekhorst, Van Eede, Van Eede-Hidskes, en Van der Male worden zaterdag en zondag waargenomen door R. Ubels, 't Plein 2, Serooskerke, 01 18-591212 en A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, 0118-561282. Spreekuur voor spoedgevallen zaterdag en zondag van II tot 12 uur: H. Giliam,, Suikerpoorl 7, Middelburg, 0118-613403. Stadsgewest Vlissingen-Middelburg: Zaterdag van 10 tot 17 uur: Mummelen, Markt 69, Middelburg, 01 18-612134 en Ringeling, Lange Delft 133, Middelburg, 0118-612538. 24-uurs dienst vanaf vrijdag 16.00 uur: Pauwenburg, Drcestraat 2a. Vlissingen, 0118- 470717. Vlissingen en Oost-Souburg: Donderdag 20 uur tol vrijdag 20 uur: H. Hament. Vrijdag 20 uur tot en met zondag 22 uur:J. van Dierendonck, 01 18-471140. Middelburg: van vrijdag 21.30 uur tot zondag 21.30 uur: M. Sinke 0118-641 192. Dag en nacht: 0900-0767 Gezelschapsdieren: Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur: Zaterdag en zondag: E. van den Akker en M. de Bruijn, Kanaalstraat 3, Oost Souburg, 01 18-460860. Landbouwhuisdieren en paarden: Dierenartsenpraklijk Walche ren. Visites aanvragen zaterdag en zondag tussen 8 en 9 uur, 0118- 633803. Dierenartsenpraklijk Roskam: Kelderweg 1, Meliskerke, tel. 592838. Spreekuur zaterdag van 10-12 uur en volgens af spraak. Dagelijks 0900-7673437 MIDDELBURG - De golf waarmee Media Markt Neder land overspoelt, heeft ook Zee land bereikt. De elektronicagi gant opende gisteren zijn win kel aan de Mortiere woonbou levard in Middelburg. Door Ellen De Vriend Vestigingsdirecteur Barry van Ruiven is erg enthousiast over de locatie van Media Markt in Middelburg. "Een betere plek is niet te vinden: we hebben vol doende gratis parkeerplaatsen en zitten ook nog vlakbij de A58." De van huis uit Duitse keten heeft een ongekend uitgebreid assortiment op het gebied van huishoudelijke apparaten, consu- OOSTKAPELLE - De vijver van landgoed Duinbeek in na tuurgebied De Manteling bij Oostkapelle wordt uitgebag gerd. Dit karwei duurt tot eind september. Door te baggeren herstelt de kwaliteit van het watersysteem. I Iet water is troebel en te voed selrijk, waardoor er te veel al gen in zitten. Ook raakt de af watering naar de aangrenzende sloot wel eens verstopt. De vijver is eigendom van Staatsbosbeheer. Omdat het wa terschap verantwoordelijk is voor schoon en gezond opper vlaktewater, voert Zeeuwse Ei landen het werk uit. Het baggeren maakt deel uit van het Herstelplan Staatsnatuur- monument De Manteling van Walcheren dat in 1989 werd op gesteld. mentenelektronica, telecommu nicatie, computers, foto en film. "We konden zonder moeite de drieduizend vierkante meter winkeloppervlak vullen. We roe pen niet zomaar dat we de laag ste prijs en het grootste assorti ment hebben. Dat gaan we ook bewijzen", belooft Van Ruiven. Media Markt heeft volgens hem geen geheim, maar juist een heel simpel concept. "We geven onze klanten het gevoel dat zij wel kom zijn en bieden een megasu- permarkt in elektronica waar je lekker doorheen kan lopen en genieten. Onze producten staan niet in vitrines, je kunt ze ge woon uitproberen. Ook laten we alle laatste snufjes zien en die hebben we, net als onze aanbie dingen, ruim op voorraad. Klan ten krijgen niet direct een verko per op hun nek, maar elke afde ling heeft wel een team met ver koopspecialisten." Aankopen kunnen direct meege nomen worden of door de afde- Media Markt is klaar voor de opening (foto: Ellen De Vriend) ling logistiek in de auto gezet worden. Media Markt heeft ook een eigen bezorgdienst en een servicecenter. Hoewel Media Markt een lande lijk concern is, gelooft het in lo kaal ondernemerschap. "Ons as sortiment is afgestemd op de Zeeuwse markt. Dat kan omdat we alles zelf in huis hebben van een eigen prijsbeleid tot het ei gen marketingteam. Samen met mijn team neem ik alle beslissin gen. Bijna al mijn medewerkers zijn Zeeuwen, de enige vreemde eend in de bijt ben ik zelf", grapt Van Ruiven. De Rotterdammer noemt het jammer dat de Middelburgse ondernemers tegen de komst van Media Markt waren. "Het is niet zo dat alleen de grootste kan overleven, want dan was de dino saurus er ook nog geweest ter wijl de kleinere wolf en vos nog gewoon rondlopen. De consu ment bepaalt waar hij koopt. Ik ben ervan overtuigd dat klanten bij Media Markt Middelburg met plezier komen!" MIDDELBURG - De nieuwe transferiumbus in Middelburg reed gisteren (dinsdag 13 sep tember) zijn eerste rit. De bus rijdt tussen de nieuwe winkels in de Mortiere en de Middel burgse binnenstad. De bus rijdt op donderdag en zater dag en wordt geëxploiteerd door busmaatschappij Con- nexxion. Door Ellen De Vriend De transferiumbus rijdt van het parkeerterrein in de Mortiere, via de busbaan op de Schroeweg en de Kanaalweg over de Sta- tionsbrug naar de Turfkaai en de Nieuwe Haven. Via de Koestraat en Het Groene Woud rijdt de (grote lijn)bus terug naar de het parkeerterrein in de Mortiere. De pendeldienst rijdt de eerste week, tot en met zaterdag, dage lijks van 9.00 tot 18.20 uur. De weken daarna rijdt de bus voor lopig op donderdag (9.00-18.20 uur) en op zaterdag (9.00-17.20 uur). Passagiers kunnen elke twintig minuten opstappen. De pendeldienst is gratis. "De transferiumbus moet ervoor zorgen dat bezoekers van de winkels op het bedrijventerrein in de Mortiere naar de binnen stad van Middelburg gaan en an dersom. Het begin van de transferiumbus viel samen met de opening van elektronicagigant Media Markt op de Mortiere. Wij verwachten dat dit bedrijf een aantrekkings kracht heeft op heel Zeeland. De goede en frequente buslijn moet bezoekers ertoe verleiden om ook naar het centrum van Middelburg te gaan", legt amb tenaar Gert Stevense (ruimtelijk beleid) van de gemeente Middelburg uit. Hij vervolgt: "De gemeente zorgt voor de bus, de ondernemers moeten de lijn promoten en het Consortium Mortiere zorgt voor het parkeer terrein dat, in fasen, negenhon derd parkeerplaatsen krijgt." Voor de nieuwe transferiumbus in Middelburg heeft de provin cie I 1.000 euro subsidie uitge trokken. Het gaat om een experi ment van één jaar, tot I oktober 2006. De gemeente Middelburg verwacht in die periode twintig duizend passagiers te kunnen vervoeren. KAMPERLAND - Een dag voor de wereldkampioen schappen op de weg in Spanje de Delta Profronde houden is natuurlijk de goden verzoe ken. Toch zijn dezelfde goden het organiserende comité gun stig gezind geweest, want er zijn nog genoeg sterke discipe len overgebleven. Voorzitter Lieuwe Rienstra: "De ideale datum bestaat niet, een opti male datum wel. We wisten dat we een dag voor het WK zit ten, maar we zijn tevreden met het deelnemersveld." Door Peter Godrie De 45e Delta Profronde, voor heen de ronde van Midden-Zee land, wordt zaterdag 24 septem ber verreden. De start is in tegenstelling tot voorgaande niet in Middelburg, maar op de fraaie gerenoveerde Grote Markt in Goes. De gemeente Goes, al jarenlang één trouwe geldschieter van de ronde, wilde de start graag heb ben vanwege het zeshonderdja rig bestaan. De finish is zoals gewoonlijk ook in Goes (aan de Anthony Fokkerstraat). Tussen het begin en het einde leggen de 202 kilometers af over Walcheren, Schouwen-Duive- land en de Bevelanden. De start is om 12.30 uur en rond vijf uur wordt er gefinished. Ondanks de concurrentie van het wereldkampioenschap heb ben Rienstra en de zijn comité mooie namen gestrikt. De Delta Profronde herbergt twee oud winnaars: Maarten den Bakker (1994) en Stefan van Dijk (2003). Den Bakker neemt zijn Rabobank-ploeggenoten zoals Steven de Jongh, Jan Boven, Karsten Kroon en Roy Sentjes mee. Van Dijk, lid van MrBook- maker, wordt onder meer verge zeld door Geert Omloop, Bob bie Traksel en Frank Vanden- broucke. Andere deelnemende ploegen zijn Fondas (met de Zeeuwen Pieter Israël en Fran cois Franse), Ag2R (met de Franse sprinter Jean-Patrick Na- zon), Team Skil (met Bart Vos kamp) en Dom ina Vacanze (met Angelo Furlan). Verder is de organisatie in verre gaande besprekingen met Quick Step. een sterke formatie waar toe ook Servais Knaven behoort. Mocht Quick Step inderdaad toezeggen, dan is Knaven de derde oud-winnaar (1999) die 24 september meedoet. Met of zonder Knaven, koersdi- recteur Rini Wagtmans kijkt al uit naar de enige profwedstrijd in Zeeland. "Ik vind de ronde van Midden-Zeeland mooier dan de Amstel Gold Race. Wan neer je die zou verliezen, zou dat een aderlating zijn. Laat hem blijven bestaan want het is een schitterend mooi evenement", aldus de oud-coureur. Wat Wagtmans precies met zijn lovende woorden bedoelde, laat zich moeilijk raden. Misschien was het wel een duwtje in de goede richting naar de aanwezi ge sponsors. Delta NV stopt na melijk na 2006 als hoofdsponsor van het wielerevenement en blijft daarna nog twee jaar co- sponsor maar wil de organisatie nog wel bijstaan naar het zoeken van een nieuwe grote geldschie ter. Rienstra maakt van die zoek tocht niets meer mee. Na zeven jaar voorzitter te zijn geweest, vindt de geboren Fries het welle tjes. Wie hem gaat opvolgen, is nog niet bekend. (advertenties) vind Meer dan 19.000 woningen op www.huislijn.nl www.pggm.nl KAPELLE - Rijkswaterstaat houdt op zaterdag 17 septem ber landelijk open huis. Ver spreid door Nederland zijn bijna vijftig objecten en pro jecten te bezoeken. Het werkveld van Rijkswater staat is erg gevarieerd: sluizen, stuwen, verkeerscentrales en een vuurtoren. Ook kunnen bezoe kers kijken in de pijlers van een brug. Medewerkers van Rijks waterstaat tonen hoe het dage lijks werk er aan toe gaat en ge ven uitleg over hun werk. Voor ARNEMUIDEN - De Kring Zeeland van de Vrienden van de Hartstichting houdt zater dag (17 september) een fietstocht bij het Veerse Meer. De tocht begint bij de kanoha ven De Piet, vlakbij het vlieg veld Midden-Zeeland. Via Ar- nemuiden, Nieuw- en St. Joos- land en Lewedorp rijden de deelnemers terug naar het be ginpunt. De uitgezette route is ongeveer dertig kilometer lang. Deelne mers kunnen tussen 10.00 en 12.00 uur inschrijven bij de tent van de Hartstichting bij de ka nohaven. Informatie is verkrijg baar via 0118-602167. MIDDELBURG - Pakhuis 22 begint op 4 oktober met het geven van autogene training. Autogene training is een ont spanningstechniek die uitkomst biedt voor mensen met bijvoor beeld stressklachten, hyperven tilatie, piekeren, burnout en faalangst. Maar ook bij licha melijke klachten zoals rug-, nek- en schouderklachten. Meer informatie is verkrijgbaar via: 0113-257533. kinderen zijn er activiteiten als waterproeijes en spelletjes. In Zeeland zijn drie locaties te bekijken: het hoofdwegensteun punt Vierwegen in Kapelle, waar dc zoutopslagplaats, strooiwa gens en meetwagens te zien zijn; De Krammersluizen in Bruinis- se met een rondleiding door het hart van de sluis en verschillen de presentaties en het sluizen- complcx in Terneuzen. Daar is een rondleiding door de bascu lekelder, zijn rondvaarten en is het informatiecentrum wrako pruiming te bekijken. Verschijnt in een oplage van 53.400 elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Middelburg, Vlissingen cn Vecrc. Redactie Hoofd Redactie J.D. van Scheyen Eindredactie E Je Drvu 0113-274023 of 06-54267132 red faam(i/- whk.wcgcncr.nl Commercieel Regiodirecteur Ch. van Jen Oosterkamp Advertentieverkoop Bladmanager 1'. Karman Vcrkooptcam M. Cnicij 0113-274017 (privé 06-51221131) Heikoop 0113-274013 (privé 0118-641569) 5 Kook 0113-274060 of 06-20616936 Kantoor Fmitlaan 4c. postbus 5. 4460 AA GOES Openingstijden; Maandag, dinsdag, donderdag cn vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur. Woensdag gesloten. Afslulttijdcn Redactie Vrijdagmiddag 17.00 uur Advertenties Maandag 12 00 uur. Duo's vrijdag 17.00 uur Bezorging De Faam niet ontvangen? Bel 0113-274093 Druk Wegener Nicuwsdruk Breda Algemeen Directeur J. V. Munsterman Algemeen Hoofdredacteur Mw. G. A rendsen - Ticben De faam is een uitgave san Wegener Huis-aan-huis- kranten BV. Wegener Huis-aan-huiskranten BVli een onderdeel van hel 11'egener-eoncent. Op al onze adivrtentircontraclcn en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentievoorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV Een exemplaar \an de Algemene Advertentievoorwaarden Hordt op uw wrzoek kosteloos toegezimden. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie cn om u te (laten/ informeren over voor u relesanlc diensten en producten mn de ritels en de werkmaat schappijen tan W egener of door ons zorgvuldig geselec teerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt kunt u dat schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan- huiskranten BV, t.a.v. A.T. Kooij, Hoofd Marketing. Iwstbus 692, 7500AR Enschede. Middelburg, Van Eijkeren DanceMasters, open huis. voor volwassenen, 20.00- 22.00 uur Middelburg, Lan ge Jan, middaggebed, 13.00- 13.30 uur Vlissingen, Buurt en Speeltuinvereniging Dc Oude Stad, bingo, 20.00 uur Zoulelande/Domburg/Dishoek Jazz bv the Sea. 14.00-1.00 uur. Middelburg, het Finse Winkel tje aan de Molstraat 13, mo deshow, vanaf 14.00 uur Vlissingen, bunker bij Oranje molen, openstelling. 13.00- 16.00 uur Middelburg, Van Eijkeren DanceMasters, open huis, voor de jeugd, 19.30- 22.00 uur Vlissingen, wijk centrum De Lammcrenburcht aan de Zuidbeekseweg, Drc- a m-Pa a u we r- Pa r tyva na 1 20.30 uur. Middelburg, De Drukkcry, presentatie cursusaanbod Al liance Francaise Walcheren. 11.00-15.00 uur Middel burg, Dancing The Opera, café Brooklyn, club Havana, Dan- ceparade Flashback Party. 22.00 uur Oostkapelle, Zeeuws Biologisch Museum, nachtwandeling, 'Nachtbra kers en zwarte schimmen', 22.30-24.00 uur, aanmelden: 0118-582620 Oostkapelle, Halve Maan, badmintondc- monstraties sportvereniging DOK, 10.30-12.00 uur Middelburg, Markt, open lucht popmuziekqtiiz, 13.00- 17.00 uur Koudekerke, scou- tinggebouw aan de Van Speyk- straat 1open dag met roofvo gelshow, 12.00-17.00 uur Diverse plaatsen op Walche ren, Jazz by the Sea. 11.00- I.00 uur. Ritthem, Fort Rammekens, rondleiding natuurgebied. 14.00-15.30 uur Domburg, café 't Groentje, wandelroute Zeeuws Damespad, fietstocht, kunstroute, acti viteiten, 10.30 uur Oostka pelle, Zeeuws Biologisch Mu seum, rondleiding, natuurge bied De Manteling, 14.00- 15.30 uur, aanmelden: 0118- 582620 Middelburg, Stads schouwburg, lezing, 'Dc /.in van het leven volgens de kab bala', Spirituele Sociëteit Zee land, 10.30-13100 uur Middelburg, Gasthuiskerk. kerkdienst, 9.30 en 16.30 uur Middelburg, Stadsschouw burg, de lezing 'De zin van het leven volgens de kabbala'. 10.30-13.00 uur. Middelburg, Grote Markt, boeken- en verzamelmarkt, II.00-17.00 uur Middel burg, Zeeuwse Bibliotheek, le zing met dia's over 'Frank rijk en de eilanden', vanaf 20.00 uur. Middelburg, Stadskantoor, vergadering, commissie Maatschappelijke Zaken. 19.30 uur Middelburg, Mol straat 13, kennismaken met line-dance voor 55-plussers, 9.00-10.00 uur Middelburg, ontmoetingscentrum Dauwcn- daele, lezing 'Hulp en gene zing' langs geestelijke weg door de leer van Bruno Gro- ning, 14.00-16.00 uur Middelburg, Kinderboerderij de Klepperhoeve, lezing over geiten, vanaf 19.30 uur Middelburg, Kloveniersdoe len, proefles en presentatie nieuwe danscursus Stichting Tango Al Azar, 19.30-20.30 uur. Vlissingen, Huys ter Schelde, Alzheimer-café Wal cheren extra, vanaf 14.30 uur MIDDELBURG - Stichting Tango Al Azar start woensdag 21 september met de nieuwe cursusreeks. De danslessen zijn in de Klove niersdoelen in Middelburg. Ge ïnteresseerden kunnen een gra tis proefles krijgen van 19.30 tot 20.30 uur. MIDDELBURG - In de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg is maandag 19 september een lezing over 'Frankrijk en de eilanden'. Historicus Jean-Marie Hornet, verbonden aan de Université du Temps Libre in Aix Marseille besteedst in zijn lezing aandacht aan de geografische, historische en culturele aspecten van de ei landen. De lezing begint om 20.00 uur.

de Faam | 2005 | | pagina 3