Stranden in Zeeland zijn het schoonst Zeeland Nazomer Festival blijft groeien Zeeuws Museum dicht en toch open Jan Willem Simons I Illk ma Tuur lijk.. Werk aan tietstunnel weer hervat STOFFENBEURSGOES Digitale foto's Webprint(5)nl "Vlot en goed geregeld" WGGGNGR huis-aan-huiskranten Maandmenu 23,50 llf Demonstratie badminton op hoog niveau Zwanger uw huis op www.huislijn.nl Atzheimercafé Walcheren Popmuziekquiz in de open lucht Dialect in 't Kerkje Ellesdiek Open dag bij De Valkeniers Collecte kleding Mensen in Nood Weekkrant voor Walcheren Nieuws Gratis bus naar centrum van Middelburg Sport Boulevards als decor voor motorsport Breeduit Krachtmeting van Zeeuwse coverbands Dodelijk Kruistocht Parler francais? Zie: www.ebc.nl of bel 0164- 265679 VRIJDAG 16 SEPT. ZEELANDHAL ZIE ADV. REDACTIEPAGINA afdrukken op formaat 13x18cm* van Or25 voor 0,18 cent Kortingscode: whk5we3b8 delta werkt er aan: het wordt écht geregeld. Het leukste cadeau is n portret foto deFaam Woensdag 14 september 2005-37/ Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 Vooraf een huisgemaakte Franse uiensoep gegratineerd met kaas en tuinkruiden. Daarna een spies van varkenshaas gewikkeld in katenspek met een zachte honing-tijm saus. Als afsluiting een lekkere bavarois van frambozen met vanille-ijs. tel. (0118) 418 019 www.stefanos.nl a öbiÜBB!1^ VLISSINGEN - De Zeeuwse Noordzeestranden zijn de schoonste van Nederland. On der de zevenentwintig onder zochte strandgemeenten bezet ten Sluis, Vlissingen en Veere de eerste drie plaatsen. Een jury van Stichting Neder land Schoon riep het Zeeuws- Vlaamse Sluis als winnaar van de Gouden Wimpel uit. Die ge meente scoorde met al haar tvaalf stranden het predikaat KOUDEKERKE - Het werk aan de fietstunnei, onder de rondweg langs Koudekerke, is vorige week begonnen. Half november is de tunnel klaar voor gebruik. "In april werd de bouw van de fietstunnei bij de kruising van de Middelburgsestraat stilgelegd vanwege een lopende onteige ningsprocedure. De eigenaar van de grond, waarop een deel van het fietspad komt te liggen, was i i beroep gegaan tegen de ontei gening. Dit beroep is nu inge- t 'okkcn", legt Kees Steur van de Provincie Zeeland uit. Omdat de t annel niet afgebouwd kon wor- cen, werd een tijdelijk fietspad aangelegd, dat de rondweg ge- I jkvloers kruist ten zuiden van ce aansluiting met de Middel- fcurgsestraat. De fietstunnei ligt er al grotendeels. "Vier van de vijf benodigde tunnelmoten lig gen er. Voor het laatste deel moeten we de fundering nog aanleggen en heipalen slaan, daarna volgen de vloer en de wanden en moet het fietspad naar de tunnel aangelegd worden en geasfalteerd", vertelt Steur. De fietsers die nu van het tijde- 1 jke fietspad gebruik maken, zullen nu en dan hinder onder vinden van de werkzaamheden. "Het fietspad wordt steeds een stukje afgesloten waardoor de fietsers over de rijbaan moeten. Maar we gaan dat voor alle par tijen goed aangeven." Dagelijks maken zo'n 1400 fietsers ge bruik van dit fietspad, waarmee het één van de drukste fietspa- cen is van Zeeland. De fietstun- r el biedt meer veiligheid voor de fietsers. schoon tot zeer schoon. De stranden van Vlissingen en Veere volgen die van Sluis op de voet. Veere dat al twee keer eerder won, moet genoegen nemen met een derde stek, maar heeft in het individuele strandklassement wel het schoonste strand van Nederland in huis, dat van Oost- kapelle. Een ander Zeeuws strand kreeg ook een eervolle vermelding in de categorie kleine zoetwater- stranden. Het zand aan het Katse Veer bij Goes bleek zo schoon te zijn dat het van de tweeëndertig geteste kleine zoetwaterstranden de derde stek haalde. Ook het strand van Wemeldinge doet het goed met een plaats negen. Het strandje bij Yerseke doet het in de ogen van de jury niet zo goed en behaalde een-na-laatste plek. In totaal hebben inspecteurs van de ANWB in Nederland 218 stranden 3270 keer beoordeeld. In 2002 werd de prijs voor het eerst ingesteld. Het 'nazomerzingen' op het Abdijplein in Middelburg is vast onderdeel van het festival, (foto: ZNF/Lex de Meester) MIDDELBURG - De organisatie van het Zeeland Nazomer Festival kan terugblikken op een geslaagd festival. Niet alleen zijn er vijftig procent meer toegangskaartjes verkocht, ook het aantal bezoekers van buiten de provincie nam toe. Het mooie weer en het predikaat 'beste regio-evenement van 2005' droe gen daar ongetwijfeld aan bij. Het festival ging 30 augustus van start met het Griekse drama 'Phaedra' bij de Nieuwe Kerk van Zierikzee en werd zondag afge sloten met een concert van Riquelle Hautekiet De Luxe op het Abdijplein in Middelburg. ...lees verder op pagina 12... OOSTKAPELLE - Bad- mintontoppers Stan de Lange en Jurgen van Dijk demonstreren zaterdag 17 september in Oostkapelle het badminton op hoog niveau. De twee spelers uit de eer ste divisie zijn van 10.30 tot 12.00 uur te zien in De Hal ve Maan in Oostkapelle. Zij hebben hun sporen ver diend in de Top-Liga, dit is de eredivisie van het bad minton. Stan de Lange (1972) is een sterke linkshandige speler die beschikt over uitsteken de schijnslagen en snelle reflexen. Jurgen van Dijk (1976) heeft een dodelijke smash en een sterke bac khand. Hij maakte jaren lang deel uit van de natio nale jeugdselectie. Tijdens de Nederlandse Kampioen schappen vormden de man nen een geducht mannen- dubbel. MIDDELBURG - Het Zeeuwse Museum aan het Ab dijplein in Middelburg is wel iswaar 'gesloten vanwege ver bouwing', maar dat neemt niet weg dat het personeel duimen draaiend zit te wachten op de heropening. Niks doen is dode lijk voor een museum, luidt het credo van directeur Valentijn Bijvank. Er zijn volop projec ten en via De Schatkamer - tegenover het museum - wor den periodiek wetenswaardig heden uit de voorraad het pu bliek voorgeschoteld. Dat het museum geen beleid voert van wachten op wat moge lijk aanstaande is, bleek vorige week zaterdag. De komst van de aannemer(s) deze week werd ge vierd met - wat genoemd zou kunnen worden - museale schut tingtaai. Met kwast en verf ge wapend trok een geselecteerd gezelschap langs de 'lelijke bouwschutting' waarna een ka kofonie van kleur somberheid tot vrolijkheid verklaarde. Een ieder voelde zich geïnspi reerd. De één zei zijn of haar in spiratie te putten "uit dit prachtige Abdijcomplex", de an der was bevangen voor een och- Ook museumdirecteur Valentijn Bijvank maakte zaterdagochtend een schilderij voor de bouw schutting. (foto: Jaap Wolterbeek) tend kunstzinnige uiting door het enthousiasme van de museum medewerkers. Niks stilstaan, verklaarde Bij vank later. Dat is dodelijk voor een museum. "Naast het zoge naamde 'stille werk' zoals restauratie en inventarisatie, gaan we weer met nieuwe pro jecten beginnen in De Wonder- kamcr. Ook hebben wc een pro ject met de CSW over heden daagse kunst. In De Wonderka- mer is een project van Wim Hof man aanstaande en daarna zullen we Amerika in de schijnwerper zetten. Dat gebeurt samen met de Hogeschool Zeeland. En daarna staat weer een tentoon stelling met portretten van de Van Citters familie op het pro gramma. Overigens hebben we ook de afgelopen jaren toen het museum al dicht was niet stil ge zeten." Niettemin is het moeilijk voor mensen - zo geeft Bijvank toe - om te beseffen dat het Zeeuws (advertenties) zijn is vooruit zien! KRAAtoRG^ENTADMINlSrWTiE ■Drj£ Schrijf je in voor kraamzorg via: Tel: 0113 - 22 40 40 of E-mail: info@spkez.nl Museum dicht is en toch open. Daartegenover put hij moed voor zijn kruistocht het museum en zijn actvteiten overeind te hou den uit het aantal bezoekers af gelopen weekeinde. Hij denkt dat er rond de achttienhonderd bezoekers een kijkje zijn komen nemen. Dat gebeurde inderdaad ook in het kader van de lande lijke monumentendagen. (advertenties) zoek Meer dan 19.000 woningen. KOUDEKERKE - Overal ter wereld wordt op woensdag 21 september Wereld Alzheimer Dag gehouden. Op Walcheren wordt een extra alzheimercafé gehouden bij Huys ter Schelde in Koudekerke. De bijeenkomst begint om 14.30 uur en is bedoeld als trefpunt voor de patiënten verzorgers, vrienden en familie. Gastspre kers zijn Julie Meerveld van de Stichting Alzheimer Nederland en de Vlissingse wethouder Ellie Walrave. Na informatie en een discussie volgt een optreden van 'De Meissen' uit Westkapelle. Huys ter schelde is gevestigd aan de Vlissingsestraat 38/40. Inlichtingen zijn verkrijgbaar via: 0118-630618. MIDDELBURG - De allereer ste open lucht popmuziekquiz in Middelburg wordt op zater dag 17 september op de Markt gehouden. De quiz bestaat uit vier rondes met elk vijftien open vragen. Allerlei muziekvraagstukken uit de popgeschiedenis en de heden daagse muziek worden aan de deelnemers voorgelegd. Uit ie dere ronde komt een winnaar en natuurlijk is er ook een winnaar met de hoogste score over alle rondes. Tussen 13.00 en 17.00 uur wordt gespeeld. Tussen de rondes door zijn er optredens van Elvis, Dr. Disco en Doe 'Hennie' Maar. ELLEWOUTSDIJK - Op zon dag 18 september is er om 14.30 uur een oecumenische bijeenkomst in 't Kerkje van Ellesdiek in Ellewoutsdijk. De bijeenkomst vindt plaats in een Zeeuws dialect, namelijk dat van Duiveland. De overdenking wordt gehouden door Jan Over- beeke. Het thema is Saemen vadder, wat ook het thema van de vredesweek is. KOUDEKERKE - Scouting groep De Valkeniers uit Kou dekerke houdt op zaterdag 17 september een open dag rond om het scoutinggebouw aan de Van Speykstraat. De open dag wordt gehouden naar aanleiding van het 25-jarig bestaan van de club. Tussen 12.00 en 17.00 uur is er een ker misboek, zijn er presentaties van scoutingactiviteiten, en wordt aan worsthakken gedaan. Aan het begin van de middag zijn er shows met ongeveer twin tig roofvogels. Het geheel wordt muzikaal omlijst door samba band Obras de Lota. De Valke niers hebben eerder dit jaar al een jubilcumzomerkamp gehad in België. De scoutinggroep is de enige in de gemeente Veere. MIDDELBURG - De lan delijke najaarsacties van de kledingactie Mensen in Nood zijn weer begonnen. Draagbare kleding, schoe nen, huishoudtextiel en de kens kunnen ingeleverd worden. De kleding kan ingeleverd worden bij het kerkcentrum De Hoeksteen in Middelburg (woensdag 5 en donderdag 6 oktober 19.00-20.30 uur); Petrus Pauluskerk in Middelburg (5 en 6 oktober 19.00-20.30 uur); de Maria Magdalenakerk in Goes (woensdag 28 september van 18.00-20.00 uur en vrijdag 30 september van 9.00-10.00 uur). Verder in Kerk de Goede Aarde in Souburg (5 oktober van 19.00-20.00 uur); de On ze Lieve Vrouwekerk in Vlis singen (5 oktober van 9.30- 11.30 uur en 6 oktober 19.00-20.00 uur) en wijkcen trum Open Hof in Vlissingen (6 oktober 19.00-21.00 uur). De kledingactie zet zich de komende jaren in voor vluch telingen in Addis Abeba, hoofdstad van Ethiopië. (advertenties) Vul de kortingscode in vóór het bestellen Afdrukformaat is afhankelijk van de verhouding van de foto Geldig van 15 aug. t/m 15 sep. Vaste prijs 10x15: 0,09 cent Kijk op www.webprint.nl Foto's afdrukken met het gemak van internet. nieuw in vlissingen nieuw in vlissingen nieuw in vlissingen Maandag Dinsdag: Bij alle pizza's Woensdag: op alle schotels Donderdag: op alle broodjes Walstraat 25-27 Vlissingen tie de advertentie DELTA N.V. Alleen bij...

de Faam | 2005 | | pagina 1