Dubieus bedrijf licht ook Zeeuwse ondernemers op Ben de Graaff doet onze derde verhuizing al..." 69' Ben de Graaff al35 t (W tapijt&parket L Echte vakmensen. Je ziet 't verschil. ZMF: 'Laat het donker donker' row»"" Orkaan Katrina zet Waterland Neeltje Jans op US A-kaart Rijkswaterstaat Boulodrome is paradijs voor jeu des boules-spelers Kijk voor een overzicht van alle locaties op www.rijkswaterstaat.nl/openhuis Ben de Graaff Service Garantie ffè) Plaatsen en leggen zonder zorgen j]$) Wij komen wanneer het u uitkomt fp) U kunt thuis betalen met PIN ra Bonaparte [ie fjgolfere parade tapijt tretford Heuga (jbdbo Telefoniste Gedupeerden Valse voorwendselen tapijt karpetten gordijnen parket laminaat planken vloeren vinyl www.bendegraaff.nl Woensdag 14 september 2005 De Faam 13 Open Huis Op zaterdag 17 september van 10.00 tot 17.00 uur houdt Rijkswaterstaat landelijk Open Huis. Op deze dag zijn verspreid door heel Nederland bijna 50 objecten en projecten van Rijkswaterstaat gratis te bezoeken. Belangstellenden kunnen op deze dag een kijkje achter de schermen nemen. Veel plekken die anders niet toegankelijk zijn voor publiek, zijn deze dag geopend. Krammersluizen, Krammersluis 1 te Bruinisse; hier vinden o.a. rondleidingen plaats door het hart van de sluis, diverse presentaties en er kan een bezoek worden gebracht aan het bedieningsgebouw. Hoofdwegensteunpunt Vierwegen, Vierwegen 3 te Kapelle. Hier kunnen de zoutopslagplaats, de strooi wagens en meetwagens bezichtigd worden. Ook hier worden diverse presentaties gehouden. Voor de kinderen staat er een springkussen, er zijn kleurplaten en er is een clown. Zeesluizencomplex Terneuzen, Buitenhaven 2 te Terneuzen. Ook hier worden diverse presentaties gehouden in het duurzaam gebouwde kantoor, er zijn rondleidingen door de bascule kelder, er zijn rondvaarten en het informatiecentrum van de wrakopruiming kan bezocht worden. Wij heten u van harte welkom. Komt u ook langs? Ministerie van Verkeer en Waterstaat GOES - Het dubieuze bedrijf Intermart uit Nijmegen, dat door het hele land onderne mers oplicht, heeft ook in Zee land toegeslagen. Een gedu peerde Zeeuwse ondernemer is een kruistocht tegen het be drijf begonnen. Hij roept op gelichte collega's in Zeeland op een blok te vormen en Intermart samen voor de rech ter te slepen. Ook het tv-pro- gramma Tros Radar besteedde al aandacht aan de praktijken van Intermart. Door Dennis Rijsbergen De Zeeuw die een klussenbe drijf op Zuid-Beveland heeft, wil niet met zijn naam in de krant. Hij vreest represailles van Intermart. "Het bedrijf heeft een eigen incassobureau. Ik heb geen zin om die gasten op de stoep te hebben." Het zijn vooral kleine bedrijfjes en eenmanszaken door het hele land die door Intermart gedu peerd zijn. De Bevelandse klus jesman kreeg vorig jaar juli een vertegenwoordiger van Inter mart over de vloer. "Ik kon bij Intermart een abonnement op een eigen 0900-nummer krijgen met een voiceresponssysteem. Goed om reclame te maken en een klantenkring op te bouwen, vertelde die man me." Contract De Zeeuwse ondernemer schrok wel van de prijs. Een abonne ment kost 650 euro per jaar plus 95 euro aansluitkosten. "Maar ik kon een gratis proefabonnement krijgen. Ik hoefde dan alleen die 95 euro te betalen. Ik ben toen gewoon onder tafel gepraat." De ondernemer tekende een contract. "Maar dat abonnement blijkt weinig voor te stellen. Ik heb er niets aan gehad. De ver tegenwoordiger beloofde een paar maanden later terug te ko men om te evalueren en te vra- Ben de Graaff gaal jaren met u mee! farviif \/nr\r Schitterend frisé tapijt voor alle ruimten in uw huis. 100% nylon, antistatisch, 400 cm breed. 7 jaar garantie. In 7 kleuren leverbaar. Inclusief vakkundig leggen. t 1 i BBSRL' Het mooiste tapijt vindt u bij Ben de Graaff. Al 35 jaar. En niet alleen tapijt. Ook voor parket, laminaat en houten vloeren bent u bij Ben de Graaff altijd op het juiste adres. We bieden ruime keuze, uitstekend advies en als u wilt, leggen we het ook nog netjes voor u. Want de vakmensen van Ben de Graaff komen van goeden huize. En dat verschil ziet u. Inbetween (300 cm hoog). Zeer actueel type gordijnstof in eigentijds dessin. Inclusief meten, maken en hangen. BERGEN OP ZOOM Rooseveltlaan 72-78, telefoon 0164-250050 BREDA Fatimaplein 10, telefoon 076-5613650 CULEMBORG Anth. v. Diemenstraat 10, telefoon 0345-532743 EINDHOVEN Ruijsdaelbaan 33, telefoon 040-2457280 's-HERTOGENBOSCH Graafseweg 354, telefoon 073-6422185 SPRANG-CAPELLE Van der Duinstraat 128, telefoon 0416-274966 TERNEUZEN Schoolweg 8, telefoon 0115-697111 TILBURG Bredaseweg 191, telefoon 013-5356605 VLISSINGEN Koudekerkseweg 9, telefoon 0118-418414 Prachtig marmo- leumdessin met een zeer slijtvaste toplaag. Leverbaar in 10 trendy kleuren. Dus prima te combineren in de diverse kamers in uw huis. 400 cm breed. 7 jaar garantie. DESSCMKahrs l'aiijua&lnxp.hition floor line QU&step' ÜPERGO gen of het contract al dan niet verlengd moest worden." De vertegenwoordiger kwam nooit en de Zeeuwse ondernemer ver gat de hele zaak totdat vorige maand een rekening van Inter mart op de mat viel. "Het proe fabonnement was, omdat ik niet had opgezegd, voor driejaar ver lengd. Of ik dus bijna tweedui zend euro wilde ophoesten." Bellen met Intermart is ook een vrij onmogelijk opgave. "Er is bijna nooit iemand. En krijg je iemand aan de lijn dan blijkt al leen de telefoniste er te zijn en is de rest van het bedrijf op vakan tie. Ook zou ik teruggebeld wor den, dat is nooit gebeurd." De Zeeuwse ondernemer is er van overtuigd dat meer collega's in de provincie de dupe zijn van de praktijken van Intermart. "Ik had het er toevallig met mijn zus over. Die heeft een garagebedrijf in Zeeland. Blijkt dat zij hetzelf de heeft meegemaakt. Zij heeft uiteindelijk toch maar betaald, maar ik heb meteen de automati sche incasso laten blokkeren." Op het prikbord van Zeelandnet heeft de ondernemer een oproep geplaatst om medegedupeerden te vinden. "Er zijn namelijk al rechtszaken tegen Intermart ge weest. Ondernemers die geza menlijk naar de rechter stapten, zijn in het gelijk gesteld. Ga je in je eentje dan is het jouw woord tegen dat van Intermart en maak je weinig kans." Intermart is gevestigd in Nijme gen. Uit onderzoek in de re gisters van de Kamer van Koop handel blijkt dat op hetzelfde adres tientallen andere bedrijven en stichtingen zijn gevestigd. Zo ook Itec dat met dezelfde recla meteksten als Intermart schermt. Tros Radar waarschuwde in een uitzending van 19 april 2004 al voor de werkwijze van Inter mart. "Onder valse voorwendse len worden ondernemers verleid tot jarenlange nutteloze abonne menten", stelt Radar. "De laatste tijd hebben we geen klachten meer over Intermart", zegt een woordvoeder van het program ma, "maar we raden onderne mers die vastzitten aan zo'n abonnement aan om juridische hulp te zoeken." De Zeeuwse ondernemer is geenszins van plan de rekening te betalen. Hij heeft inmiddels contact met gedupeerden uit heel Nederland. Het liefst zou hij ook lotgenoten uit de provin cie willen spreken. "Samen sta je namelijk sterk tegen dit soort praktijken, in je eentje heb je geen poot om op te staan." Ondernemers die zich ook opge licht voelen door Intermart kun nen mailen naar ookbeetgeno- men@tiscali.nl. NEELTJE JANS - Hoe kan een klein landje ver onder de waterspiegel overleven? Nadat orkaan Katrina New Orleans trof, hebben tientallen Ameri kaanse journalisten en bur gers met die vraag Waterland Neeltje Jans platgebeld. Door Dennis Rijsbergen Jaarlijks bezoeken zesduizend Amerikanen Neeltje Jans. De Deltawerken zijn wereldbe roemd. En, zo zegt directeur B. van de Hoef, de site van Neeltje Jans is makkelijk op het internet te vinden. En dus werd het at tractiepark opeens een 'deskun dige'. Journalisten uit binnen- en buitenland wilden alles weten over de Ramp. Reportages bij de orkaanmachine bleken ook po pulair. Woordvoerder T. Sluijter van Neeltje Jans had er bijkans een dagtaak aan om alle vragen te beantwoorden. In kranten als de Herald Tribune en de Washing ton Post zijn verhalen over Neel tje Jans verschenen en gisteren nog kwam een Amerikaanse filmploeg van CNBC een repor tage maken. "We zijn blij met dit stukje gratis reclame, maar we hebben het verhaal nu wel zo onderhand verteld", zegt Sluij ter. "We verwijzen ze nu zoveel mogelijk naar de ministeries in Den Haag." Al die media-aandacht bracht ook enkele boze e-mailtjes te weeg. Amerikaanse journalisten hadden uit de mond van Sluijter opgetekend dat een orkaan als Katrina in Zeeland nooit zo veel schade had kunnen aanbrengen. "We kregen toen een handvol boze e-mailtjes van vaderland lievende Amerikanen. Ook die hebben we keurig beantwoord. Met mensen die me toen van al les en nog wat verweten heb ik leuk e-mailcontact. Ze begrijpen het nu ook allemaal beter. Wij verkondigen hier ook geen arro gante verhalen over hoe goed Nederland wel niet is. We geven de feiten en cijfers." Het aantal telefoontjes van Amerikaanse journalisten is vol gens Sluijter ietwat tanende. Hij hoopt intussen dat de aandacht volgend jaar extra bezoekers op levert. MIDDELBURG - Wethouder Albert de Vries opent zaterdag 1 oktober het nieuwe boulo drome van de Club Jeu de Boules (CJB) Middelburg aan de Koudekerkseweg 141. Op het terrein van de CJB Middelburg is een hal gebouwd met daarin negentien jeu de bou les banen. De nieuwe banen be tekenen voor de clubleden, dat zij in de winterperiode gewoon door kunnen spelen. Buiten heeft de club drieëndertig banen met een lengte van dertien meter en een breedte van drie meter. Na de opening van het nieuwe boulodrome volgt van 13.30 tot 16.00 uur een receptie. De CJB Middelburg is opgericht op 17 augustus 1976 en daarmee de oudste pétanquevereniging in Nederland. Sinds 1997 gebruikt de vereniging het boulodrome aan de Koudekerkseweg, naast Toorenvliedt. Het clubhuis 't Boeluus is eigenhandig ge bouwd. De vereniging heeft on geveer tweehonderd leden in al le leeftijdsgroepen. VROUWENPOLDER - In het kader van de campagne 'Laat het donker donker' van de Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) houden verschillende Zeeuwse natuurclubs in sep tember nachtexcursies en maanwandelingen. De ZMF wil hiermee aandacht vragen voor de schoonheid van de Zeeuwse donkere nacht en het belang van de duisternis voor de natuur. Uit onderzoek is gebleken dat verlichting een ne gatief effect heeft op onze die renwereld. Omdat meer dan vijf tig procent van de dieren 's nachts leeft, heeft dit een grote impact. Sommige soorten zijn erg gevoelig voor verlichting. Op zaterdag 17 september zijn er drie excursies. Er is een nachtvlinderexcursie van de Vlinder- en Libellenwerkgroep Zeeland in het Goese Poelbos. En ook is er een vleermuizenex- cursie van Stichting Land schapsbeheer Zeeland in samen werking met Nationaal Park Oosterschelde bij de Schelp- hoek op Serooskerke. De derde excursie is een nachtwandeling van Staatsbosbeheer bij het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle. Op dinsdag 20 sep tember is er een vleermuizenex- cursie van de Stelkluut in Braak man-Noord in Terneuzen en op maandag 17 oktober een volle- maan wandeling van Stichting Het Zeeuwse Landschap op Neeltje Jans. Meer informatie over de excur sies is te vinden op de website www.laathetdonkerdonker.nl

de Faam | 2005 | | pagina 13