Schapend rijven in Driewegen Middelburger Derk Thijs: totaal verslaafd aan roetsen Het enige showroom model dat mag SHOWROOMKEUKENS TOT 70% KORTING Een keuken om in te wonen... w Test uw nieuwe hypotheek, www.rabobank.nl Keukencentrum Tieleman: Nederlands beste keukenzaak van 2003 én 2004 Geslaagd Nazomerfestival KEUKENS BADKAMERS »v Anke Polak over vredeseducatie Holland Acht mil t M Goes, Marconistraat 34, Telefoon 0113-246080 Het is tijd voor de Rabobank Revolver Staalkabel Minder snel Voor een nieuwe keuken gaat u naar Keukencentrum Tieleman. Kwaliteit, betrouwbare merken, een goed advies en een service, die staat als een huis! Keukencentrum Tieleman: al 40 jaar uw beste 'hulp' in de keuken Woensdag 14 september 2005 De Faam 'Ik ...vervolg van voorpagina... Er waren dit jaar ongeveer 32.500 bezoekers. Dat zijn er op zich niet meer dan vorig jaar, maar betekent toch een stijging omdat het programma in de Middelburgse Abdij dit jaar vier dagen korter duurde. De groot ste publiektrekkers waren de lo catietheatervoorstellingen Tasso van Goethe en Pheadra van Hu- go Claus. De organisatie denkt dat de goe de kaartverkoop vooral te dan ken is aan de hoge kwaliteit en de diversiteit van het gebodene, aan de publiciteit die het festival met de landelijke voorstelling Tasso heeft gekregen en vanwe ge de uitverkiezing tot het 'Bes te regio-evenement van Neder land 2005'. Ook de uitstekende weersomstandigheden hebben zeker bijgedragen aan de grote belangstelling voor deze editie van het Nazomerfestival. Volgend jaar is Zeeland Nazo mer Festival van 29 augustus t/m 10 september. ARNEMUIDEN - Zo'n vijftig 'handlers' komen zondag 25 september met hun border collies naar het land van scha- penboer Ko Goeree, even bui ten Driewegen. Daar houdt Frans Sturm uit Arnemuiden de kwalificatiewedstrijd van het Nederlands Kampioen schap Schapendrijven. Volgens Frans Sturm, die de wedstrijd organiseert voor de Border Collie Club Nederland, is de wedstrijd ook voor het pu bliek leuk om te zien. "Zeker vanaf de Staartsedijk. Het is een prachtige locatie." Bezoe kers kunnen aanschouwen hoe de border collies naar achteren rennen om de schapen op te ha len, om ze daarna rustig en in een zo recht mogelijke lijn over het weiland te drijven. De wedstrijd op 25 september bij Driewegen begint om 08.00 uur en duurt tot 17.00 uur.. Derk Thijs: "Vorig jaar werd ik achtste omdat ik verkeerd schakelde", (foto: Jaap Wolterbeek) MIDDELBURG - Roeifietsen is geweldig, het kan loodzwaar zijn maar je gaat ook flink hard en je rijdt lekker laag op de weg. Uitvinder en fabrikant van de roeifiets Derk Thijs houdt komend weekend (17 18 september) voor de zevende keer Europese kampioen schappen roeifietsen op Neel- tje Jans. Derk Thijs is zelf elk jaar een van de favorieten op zijn eigen EK. Toch greep hij vorig jaar, in tegenstelling tot de jaren ervoor, naast de prijzen. "Ik kreeg panne doordat ik verkeerd schakelde en werd achtste. Maar komend weekend ga ik voor de revan che", belooft Thijs. Dat is vol gens hem niet eenvoudig, want het deelnemersveld wordt steeds sterker en ook is er meer jong ta lent. Voor de EK hebben circa zestig deelnemers ingeschreven uit vijf verschillende landen. Regerend Europees roeifietskampioen 2003 2004, Ymte Sijbrandij, staat ook weer aan de start. Ver- V-y i Ongekende korting, maar wel een uitstekend advies? Uw droom zeer voordelig waargemaakt met de beste materialen? Er gaan weer vele showroommodellen de deur uit. Honderden keukens uit ons uitgebreide assortiment. Met kortingen die kunnen oplopen tot maar liefst 70%. Ontdek 't zelf dat alles kan met Brugman. BrugÊnan Ook vestigingen in: Alkmaar, Almere, Amersfoort, Amsterdam Centrum", Amsterdam Villa ArenA, Arnhem, Assen, Barendrecht, Breda, Capelle a/d IJssel, Den Haag, Goes, Groningen, Heerlen, Hengelo, 's-Herfogenbosch, Hoofddorp, Hulst", Leeuwarden, Numansdorp, Roermond, Roosendaal, Son/Eindhoven, Tilburg, Utrecht, Wateringen, Willemstad (Curacao), Zaandam, Zoeterwoude, Zutphen en Zwolle. Met deze actie vervalt het recht op andere lopende aanbiedingen, actie geldt niet bij aankoop van opruimingsmodellen en/of actiemodellen. Acties zijn alleen geldig bij aankoop von complete keuken. Vraag naar de actievoorwoorden in de showroom. Druk- en zetfouten voorbehouden. •Uitsluitend keukenshowroom. Voor meer informatie on openingstijden bel gipfis: 0800-0234560, of ki|k op www brugman nl Wanneer u uw nieuwe hypotheek afsluit bij de Rabobank biedt dat veel voordelen. Om te beginnen het 1e jaar tot wei lagere hypotheekrente. Maar ook de geruststelling dat uw hypotheek geen vervelende verrassingen voor u in petto heeft. Wilt u weten of uw nieuwe hypotheek geen verborgen verbreken heeft, ga dan naar www.rabobank.nl of maak een afspraak met onze hypotheekadviseur. - Vraag naar de actievooiwaarden. Toetsing bij BKR te Tiel Rabobank is opgenomen in vergunningenregisier AFM. Rabobank der wordt ook de Holland Acht, de Belgische roeikampioen Jo- han Marynissen en rugbyinter- national Arno Seijbel verwacht. De wedstrijden beginnen zater dag om 12.15 uur. Start en finish van het veertien kilometer lange criterium, de één-uurs race, sprint en vijftig kilometertour zijn op de Hoogh Plaetweg bij Neeltje Jans. Zondag start de 75/85 kilometer race bij café restaurant Bestevaer in Roompot Marina. Een jaar of twintig geleden kwam Thijs op het idee van een roeifiets. 'ik was een fanatiek roeier en daarnaast fietste ik graag. Maar de racefiets vind ik niks omdat je daar zo krom op zit en ligfietsen vond ik saai. Ik bouwde een ligfiets die liggend werd voortbewogen, zonder trappers, door een roeibeweging. Er ging wel even wat tijd over heen, eer de roeifiets naar mijn zin was", legt Derk Thijs uit. De eerste roeifiets kwam in 1991 op de markt, een model dat werd aangedreven door een ketting. Zeven jaar later bouwde de Middelburger een nieuwer mo del, de Thys 222, aangedreven door een staalkabel. "Van dit model heb ik de meeste ver kocht. Mijn nieuwste model is Thys 222 Revolver, die wordt aangedreven door een superlich- te dyneema aandrijfkabel die maar negentien gram weegt." Dit model is vast niet het laatste dat Thijs Industrial Designs pro duceert. "Ik blijf de fiets perfec tioneren. De roeifiets is nog al tijd iets minder snel dan de lig fiets", lacht Thijs. Zijn bedrijf is een éénmanszaak, waar op een ambachtelijke manier roeifiet sen worden gemaakt. Per jaar verkoopt hij zo'n vijftig fietsen, de meeste in Nederland, maar de laatste jaren gaat ongeveer veer tig procent naar het buitenland. Derk Thijs vindt het roeifietsen, ook wel roetsen genoemd, na al die jaren nog ontzettend leuk: "Het is een duursport, die een beroep doet op je uithoudings vermogen". MIDDELBURG - Ankie Polak houdt zondag (18 september) een lezing over vredeseducatie. Ze doet dit op uitnodiging van het Humanistisch Verbond Afde ling Walcheren. Haar lezing heet Vredeseducatieeen methode om oorlog te voorkomen Ankie Polak begint om 10.30 uur in de kantine van Zorg- stroom aan de Breestraat 15 in Middelburg. Anke Polak streeft al jaren naar een rechtvaardige en vreedzame samenleving. - v'Yv'

de Faam | 2005 | | pagina 12