Prinselijke Rondleiding f ^WeightWatchers Provincie Zeeland :i Inzicht in uw woonwensen Officiële Mededelingen BEKIJK HET EENS VAN DEANDERE KANT 2~eg rceerc tegevc overtollige kiio'f Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 37/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Week van de vooruitgang In het kader van het zilveren ambtsjubileum van Hare Majesteit Koningin Beatrix organiseren de provincie Zeeland en het Zeeuws Museum een Prinselijke rondleiding. Provinciale Staten Spreekrecht Bezoek een openbare vergadering van Provinciale Staten - Ontheffingen Flora- en faunawet Verkeer en Vervoer Verkeersmaatregel voor Westelijke Bermweg langs het Kanaal door Walcheren Milieu Bodemveront reiniging en saneringsplan Gildeweg 19-21 te Vlissingen Giro 479 www.autismefonds.nl Autisme. Hun wereld is anders dan je denkt. Fonds !1 :i GRATIS inschrijving - Bespaar 14* Menuplannen voor een flitsende start* Uw geld wordt goed besteed Hoe? Kijk op www.giro555.nl Woensdag 14 september 2005 De Faam11 SN-; xx-NW s® cx :-::syiSKXCKS-;--r:-:: :--»xs Nieuws Foto: Oudelande (Jaap Wolterbeek). In samenwerking met de provin cie en de Zeeuwse gemeenten wordt onderzoek gedaan naar woonwensen door het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (VROM). Dit minsterie houdt met enige regelmaat een WoonOnderzoek Nederland (WoOn). Een dergelijk onderzoek geeft inzicht in de manier waarop mensen wonen, hoe zij hun woning en woonomgeving bele ven en waarderen en wat hun woonwensen zijn. Niet alleen het ministerie, maar ook de provin cie, gemeenten en woningcorpo raties hebben dit inzicht nodig om een aantrekkelijk woningaan bod, een prettige leefomgeving en goede voorzieningen te kun nen realiseren. Interview In heel Nederland zullen 70.000 mensen benaderd worden om mee te werken aan een interview. In Zeeland zullen dat er ongeveer 4500 zijn. Via een willekeurige selectie uit het bevolkingsregister krijgen deze personen in septem ber een brief thuisgestuurd, waar in uitleg gegeven wordt over de manier van interviewen en het gebruik van de gegevens. Alle gegevens die door de geïn terviewden worden verstrekt zul len vertrouwelijk worden behan deld. Op zowel het verzamelen als het verwerken van de gege vens is de Wet bescherming per soonsgegevens (Wbp) van kracht, wat onder andere betekent dat een adres of eventueel telefoon nummer nooit meegenomen wordt bij de verwerking van de ingevulde vragenlijsten. Vragen In het interview zullen vragen aan de orde komen over de kenmer ken van een woning, of deze ken merken gewaardeerd worden en welke wensen er zijn ten aanzien van een woning en de woonom geving. Ook zal een aantal vra gen gaan over werk, vrijetijdsbe steding en de behoefte aan zorg en hulp bij het wonen. Informatie De provincie en de gemeenten hopen dat velen bereid zullen zijn mee te werken aan het onder zoek. Indien er behoefte is aan nadere informatie, kan contact worden opgenomen met mevr. drs. J.E. Heijstek van de provin cie Zeeland, telefoonnummer 0118-631165. In de week van 16 tot en met 22 september organiseren provin cies, gemeenten en bewoners in het hele land activiteiten om alter natieven voor de auto, zoals de fiets en openbaar vervoer te pro moten. De organisatie van de week is in handen van Milieu defensie, 3VO, Campagnebureau Fiets naar je wek, COS Neder land, Reizigersvereniging Rover en de Stichting voor Gedeeld Autogebruik. Gratis Openbaar Vervoer Zaterdag 17 september is de Openbaar Vervoer promotiedag. Aangezien de provincie Zeeland het gebruik van openbaar vervoer graag wil stimuleren kan op die dag gratis gebruik gemaakt wor den van de bus van en naar Goes. Het gaat om de buslijnen 20 (Terneuzen), 23 (Borssele), 24 (Stadsdienst), 25 (Tolplein), 27 (Kruiningen), 28 (Kruiningen/ Yerseke), 31 (Kamperland), 132 (Schouwen-Duiveland) en 50 (Middelburg tot Tolplein). Behalve de wekelijkse zaterdag- markt is er een kunstmarkt en zullen vervoerder Connexxion, rei zigersvereniging Rover en de Fietsersbond met een stand aan wezig zijn op de Goese Markt. Overige activiteiten Zondag 18 september is uitge roepen tot Autovrije dag en een andere activiteiten op woensdag 21 september is de zogeheten "Op de fiets naar je werk-dag". De gemeente Veere zal op deze dag deelnemers verrassen, die op de fiets naar hun werk gaan. Voor alle overige activiteiten die in Zeeland georganiseerd worden kan gekeken worden op de web site: www.weekvandevooruitgang.nl Zeeland hhhh De Provinciale Staten en de com missies vergaderen in principe maandelijks. De agenda van de betreffende vergadering wordt tijdig gepubli ceerd in het Abdij Nieuws onder het kopje Provinciale Staten. Ook is het mogelijk agenda's en bijbe horende stukken in te zien via de provinciale website www.zeeland.nl. Onder de knop Provinciale Staten - vergader schema, treft u de gewenste informatie aan. Indien u belangstelling heeft om uw mening over een van de geagendeerde onderwerpen te laten horen is daartoe gelegen heid tijdens de commissieverga deringen. U dient minimaal een half uur voor aanvang van de commissievergadering bij de commissiegriffier te melden waarover u wenst in te spreken. Het is ook mogelijk telefonisch of via de e-mail van uw voornemen melding te maken. De telefoon nummers en e-mail adressen treft u in de publicatie van de agenda aan. De tijd voor inspraak is beperkt. De voorzitter zal aan het begin van de vergadering aangeven wanneer u kunt inspreken. Hiervoor zijn maximaal 5 minuten uitgetrokken. Petities kunt u aan het begin van de Statenvergadering aan de voorzitter aanbieden. Foto: Ingang Statenzaal (Mechteld Jansen). Tijdens deze rondleiding maakt de bezoeker in het Prinsenloge ment van het statencomplex van de Abdij in Middelburg een reis door de tijd. Sinds 1574 is de Abdij van Middelburg het bestuur lijk centrum van Zeeland en vanaf die tijd dateert ook de relatie van Zeeland met het Huis van Oranje. Programma Zaterdag 1 oktober worden er vanaf 10.00 uur tot 17.00 uur ieder half uur gratis rondleidingen verzorgd door een gids. De rond leiding begint bij de ingang van de Statenzaal, Abdij 11 in Mid delburg. Daar kunnen bezoekers hun jas kwijt en kan een kopje koffie of thee gedronken worden. In de voorhal van de Statenzaal draait de compilatiefilm van de Koninklijke Bezoeken aan Zeeland van de koninginnen Wilhelmina, Juliana en Beatrix en worden foto's getoond van het kennisma kingsbezoek van Prins Willem Alexander en prinses Maxima aan Zeeland in 2002 en het jubileum bezoek van Koningin Beatrix aan Zeeland op 10 juni jl. Als eerste wordt daarna met een gids de eetzaal van het prinsenlo gement bezocht. De tafel is gedekt alsof de koningin op bezoek zou komen. Er hangen portretten van Prins Maurits en Koning Willem II. Er is een foto op ware grootte van één van de Zeeuwse wandtapijten, het zoge heten Prinsentapijt en er is een vitrine met unieke voorwerpen uit de collectie van het Zeeuws Museum, zoals zilveren medail lons, een messing tabaksdoos en een zilveren geuzenpenning. Vervolgens wordt een bezoek gebracht aan de twee studiever trekken van het Prinsenlogement, waarbij nader ingegaan wordt op de 400-jarige geschiedenis. De rondleiding wordt afgesloten met een kort bezoek aan de Staten zaal, waar het bronzen beeld van Koningin Beatrix kan worden bekeken. In de loggia kan de ten toonstelling "Beatrix 25 jaar in beeld" worden bezichtigd. Kaarten De gratis kaarten voor de rondlei dingen op 1 oktober zijn tot 28 september 16.00 uur te bestel len via telefoonnummer 0118- 631315. Als er daarna nog kaar ten beschikbaar zijn, zijn deze vanaf 29 september verkrijgbaar bij de Wonderkamer van het Zeeuws Museum, Bogardstraat 33 in Middelburg. De rondleidin gen duren ongeveer een half uur en aan iedere rondleiding kunnen maximaal 15 personen deelne men. Overige activiteiten Voor alle overige activiteiten in het kader van de jubileummaand September 2005-Zeelandmaand kunt u terecht op www.zeeland.nl./nieuws/overig. rv Provinciale Staten Provinciale Staten, uw volksvertegenwoordiging, vergaderen vrijdag 7 oktober over onderwerpen die u als inwoner van Zeeland betreffen! Heeft u belangstelling om een Statenvergadering bij te wonen? Vul dan onderstaande bon in. Statenleden en fractiemedewerkers heten u welkom, maken u weg wijs en geven uitleg over de agenda. De vergaderingen van Provinciale Staten worden gehouden in de Statenzaal, Abdijplein 10 te Middelburg en beginnen om 09.30 uur. Naam Adres Postcode Woonplaats e-mail Datum 7 oktober 11 november 9 december (omcirkel uw voorkeursdatum) Retourneer de bon aan Provinciale Staten, t.a.v. de Statengriffie, Antwoordnummer 75, 4330 WB Middelburg Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg Door Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn in het kader van artikel 68 van de Flora- en faunawet de vol gende ontheffingen ver leend. Ter voorkoming van belang rijke schade aan gewassen, vee, bossen, bedrijfsmatige visserij en wateren zijn ont heffingen verleend aan de Faunabeheereenheid (FBE) Zeeland te Goes voor het doden van grauwe gans, kolgans en Canadese gans en daarbij gebruik te maken van een hagelgeweer van een half uur voor zonsop komst tot 12.00 uur voor de periode van 15 septem ber 2005 tot en met 31 maart 2006. De ontheffingen hebben betrekking op schadegevoe- lige percelen met kwetsbare akkerbouwgewassen, volle- grondsgroententeelt en eer ste jaars grasland gelegen binnen het werkgebied van de FBE, met uitzondering van de ganzenopvanggebie- den, zoals op de bij het besluit behorende kaarten staan aangegeven, de gebieden die krachtens de Natuurbeschermingswet zijn aangewezen als Staats- en Beschermd natuurmonu ment, Vogelrichtlijngebieden en Ramsargebieden. Bezwaar De ontheffingen liggen van 16 september 2005 tot en met 27 oktober 2005 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Mid delburg, werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd bui ten kantooruren. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toe lichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Wijgman (tel. 0118-631984) of de heer R. Steijn (tel. 0118- 631196). Belanghebbenden kunnen tot en met 27 oktober 2005 bezwaar tegen de ontheffingen indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 l_A te Middelburg. Tevens bestaat op grond van artikel 8.81 van de Algemene wet bestuurs recht de mogelijkheid om, indien -gelet op de betrok ken belangen- onverwijlde spoed dit vereist, gelijktijdig met of na het indienen van een bezwaar een voorlopi ge voorziening te vragen bij de president van de rechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben besloten de volgende verkeersmaatregel te treffen op de Westelijke Bermweg langs het Kanaal door Walcheren: - het betreffende wegge deelte als verplicht (brom)fietspad aan te dui den; hiertoe dienen ver keersborden G12A van het Reglement verkeers regels en verkeerstekens (RW) 1990 op de hoofd rijbaan te worden ge plaatst. Toelichting: Langs het Kanaal door Walcheren is in Vlissingen aan de oostzijde ervan de Westelijke Bermweg (tevens bekend als Zwarte Jaagpad) gelegen. Komend vanaf Oost-Sou burg is het voor automobi listen toegestaan tot aan de voormalige loswal te rij den en daar begint het fietspad. Gebleken is dat de huidige situatie misver standen en daarmee onvei lige omstandigheden op roept. Gelet op de verkeersveilig heid voor (brom)fietsers is het derhalve gewenst de gehele Westelijke Bermweg als (brom)fietspad aan te duiden. Hiertoe dienen de nodige verkeersborden te worden geplaatst zodat dit weggedeelte als verplicht (brom)fietspad voor het (brom)fietsverkeer in beide richtingen wordt aangeduid. Het overige verkeer kan gebruik maken van de parallel lopende wegen, in casu de Energieweg en de Stroomweg. Het betreffende verkeers- besluit ligt met ingang van 15 september 2005 tot en met 26 oktober 2005 ter inzage bij de Directie Infrastructuur en Ver voer te Middelburg, Abdij 6, kamer B3.10, op werk dagen van 9 -16 uur en desgevraagd buiten kantoo ruren. Voor het inzien buiten kan tooruren, een mondelinge toelichting of kopieën van ter inzage gelegde stukken, kunt u zich wenden tot de heer W.L. Houmes, telefoon 0118-631545. Belanghebbenden kunnen tot en met 26 oktober 2005 tegen dit verkeersbe- sluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Infrastructuur en Vervoer, Postbus 524, 4330 AM MIDDELBURG. Alleen zij die een bezwaar schrift hebben ingediend, kunnen tevens bij de voor- zieningenrechter te Middelburg om een voorlo pige voorziening vragen. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben onder zoeksrapporten en een saneringsplan ontvangen van de heer M.A. Bouff met betrekking tot de bodem verontreiniging op de loca tie Gildeweg 19-21 te Vlis singen. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreini ging als ernstig te beschou wen en tevens met het saneringsplan in te stem men (artikel 29 en 39 Wet bodembescherming). De ontwerpbeschikking, met de daarop betrekking hebbende stukken, ligt van 15 september 2005 tot en met 26 oktober 2005 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren, en in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op don derdag van 9.00-19.00 uur. Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schrifte lijk of mondeling hun zienswijze over de aan vraag of de ontwerpbe schikking naar voren bren gen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118- 631736. Alleen zij die zienswijzen naar voren heb ben gebracht over de ont werpbeschikking en belang hebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden ver weten dat hij/zij geen ziens wijzen naar voren hebben gebracht, kunnen later beroep instellen tegen het definitieve besluit. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot de heer G. Schrage (tel. 0118- 631736). Autisme: levenslang opgesloten in een eigen wereld, zoeken naar structuur en dingen compleet anders zien dan wij. Leven met autisme is onvoorstelbaar moeilijk. Voor iedereen! Het AutismeFonds probeert daar iets aan te doen. Bekijk het eens van de andere kant en word donateur! Het AutijmeFonds is gelieerd aan de Nederlandse Vereniging voor Autisme (NVA). Autisme C0-R ZT 40^ 11 i i i z 11 I f I O Bergen Op Zoom - De Moerkens - Kapittelstraat 21 - Dinsdag 14.00 19.30 uur - Woensdag 10.00 uur Goes - Hotel Terminus - Stationsplein 1 - Maandag 18.30 20.00 uur Hulst - Cafe De Ster - Overdamstraat 7 - Maandag 19.30 uur Middelburg - De Zeeuwse Bibliotheek - Kousteensedijk 7 - Dinsdag 19.30 uur Terneuzen - Scheldorado - Stuvesande 2 - Woensdag 10.00 uur - Donderdag 19.30 uur Vlissingen NIEUW M.I.V. 07 SEPTEMBER - Speeltuinvereniging Lammerenburg - Zuidbeekseweg 18 - Woensdag 19.30 uur Zierikzee - Gezondheidscentrum Take Care - Grevelingenstraat 35 (achter de Praxis) - Woensdag 19.30 uur Kom gratis een kijkje nemen op de wekelijkse cursus. Wil je jezelf na afloop inschrijven, dan ontvang je het programma en de uitleg ervan voor slechts 9 (Voordeeltarief indien je wekelijks komt). Je ontvangt van ons een welkomstgeschenk. Bovendien hebben wij een leuke verrassing als je een vriend(in) meebrengt. Vele ziektekostenverzekeraars vergoeden een deel van de kosten. Informeer daarom vooraf bij je verzekeraar. Gelieve deze advertentie mee te brengen bij jouw eerste cursus en je steeds een 1/2 uur voor het begin van de cursus aan te melden. Voor meer Informatie omtrent de cursussen, onze postorderdiensten of het MP5 pakket voor mannen, bel 0900/202 60 60 (Tarief: 0,1 O/min) of surf naar www.weightwatchers.nl HU Aanbiedingen niet cumuleerbaar. •Geldig van 5/9 tot 15/10/2005 op de traditionele cursussen. Oofoom-OM» IN N00D/C0R0AID, NEDERLANDSE Actie Aardbeving Azië Giro 555 SAMENWERKENDE HULPORGANISATIES T 0800 7 800 800 (gratis) voorlichting@lilianefonds.nl Al 25 jaar hét fonds voor kinderen met een handicap in ontwikkelingslanden

de Faam | 2005 | | pagina 11