Provincie Zeeland Provinciaal Sociaal-Economisch Beleidsplan (PSEB) Noordzee Kustpad CINE CITY VLISSINGEN SCHUTTERSHOF MIDDELBURG ■■Officiële Mededelingen Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 34/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Provinciale Commissie Omgevingsbeleid (PCO) Hoorzitting In de definitieve nota PSEB 2005-2008 wordt voor het eerst onderscheid gemaakt tussen een beleidsdeel (A) en een operationeel deel (B). Deel B is het meerjarenprogramma met 41 concrete beleidsvoorstellen. Provinciale Staten Zomerreces BHBBBBBBBH Bezoek een openbare vergadering van Provinciale Staten HHBB Ontwerp- vergunning Koninklijke Schelde Groep B.V. ■■BHHHHHflBHBHH Bodemveront reiniging Kwelsloot langs Kanaal door Walcheren Saneringsplan gedempte sloten in buitengebied van Veere en Middelburg Donderdag 25 t/m woensdag 31 augustus Wedding Crashers The Skeleton Key Deuce Bigalow: European Gogolo Monster in Law The Island The Perfect man O Mr Mrs Smith Piet Piraat en de beto verende kroon 0 Zoop in Afrika Sjakie en de chocolade fabriek 0 Charlie and the Chocolate Factory Herbie: Fully Loaded 0 Nederlandse versie De Kameleon 2 0 Madagascar Nederlandse versie Valiant Sneak Preview Le Conseguenze deil'Amore Zielen van Napels Asshak, Tales from the Sahara Milieu Woensdag 24 augustus 2005 De Faam mmttmaa SS>^»®S!Sa86J«»«S»M «■BW mui i HJH.IIJ UJJj—i Abdij Nieuws Wandelen Westerschouwen (Foto: Jaap Wolterbeek) Zondag 4 september wordt het Noordzee Kustpad in Nederland geopend. De deelnemende partij en, waaronder de provincie Zeeland, organiseren die dag een estafette, waardoor op één dag het hele Nederlandse deel van Sluis tot Nieuweschans kan wor den gelopen. Het pad is ontwikkeld als inter- regproject en loopt van Schot land via Engeland, België, Neder land, Duitsland en Denemarken naar Noorwegen. Vanwege het internationale karak ter wordt het pad officieel aange duid als "North Sea Trail". Gezamenlijk wordt er gewerkt aan het ontwikkelen van nieuwe kustpaden en het verbinden van bestaande kustpaden. De gang bare rood-wit markering voor lange afstands wandelpaden is aanvullend gemarkeerd met het North Sea Trail logo. Zeeuwse etappes De Zeeuwse etappes zijn bij elkaar meer dan 100 km lang en maken deel uit van het zogeheten Deltapad. Ze lopen van Sluis naar öuddorp, net over de provincie grens van Zuid-Holland. De etappe Sluis-Cadzand-Bad is 13 km lang, vanaf daar naar Breskens haven/Vlissingen NS 12,5 km. De tocht over het water tussen Breksens haven/Vlissin gen NS kan alleen met het fiets/ voetveer afgelegd worden. Van Vlissingen NS naar Zoutelande is het traject 13 km lang en vervol gens tot Domburg 12,5 km. Van Domburg naar Vrouwenpolder gaat de etappe over 12 kilome ter. Daarna volgt het langste stuk van de route: 21 km tot Burgh- Haamstede. Naar Renesse bedraagt de afstand vervolgens 11,5 km. Het laatste stuk tussen Renesse en Ouddorp in Zuid- Holland is 20 km lang. Meedoen Wandelaars die aan een etappe mee willen doen op 4 september kunnen zich inschrijven via info@ecosouvenir.nl. Wie 4 september niet mee kan doen, kan deelnemen aan de zogeheten Kilometervreter-cam pagne. Een jaar lang kunnen deel nemers langs het Kustpad zo veel mogelijk kilometers lopen. Bij 46 pleisterplaatsen kunnen langs de route stempels verza meld worden. De stempelkaarten kunnen bij inlevering prijzen ople veren. Overige activiteiten Het hele jaar door worden, behal ve de Kilometervreter, nog ande re activiteiten georganiseerd, zoals de Holland Mysterie Tour, Kunst Cultuur en Stiltepad. Meer informatie over de campag ne is te vinden op www.northseatrail.nl. Donderdag 1 september om 14.00 uur vergadert de PCO in het gebouw van de directie Ruimte, Milieu en Water, Groene Woud 1 in Middelburg. Behalve de gebruikelijke agendapunten en een aantal informatiebladen komen aan de orde: De recon structie- en gebiedsplannen van de provincie Noord-Brabant; het Provinciaal Sociaal-Economisch Beleidsplan 2005-2008; advies over notitie en motie Provinciale Staten "Locatiecriteria hotels"; advies over groenblauwe kern waarden in het Integraal Omge vingsplan Zeeland; advies over Strategische Milieubeoordeling kustversterking Zuidwest Walche ren; presentatie over Investe ringsbudget Landelijk Gebied/ Agdenda Vitaal Platteland en de nieuwe besprekingsronde over het Ontwerp Integraal Omge vingsplan. Woensdag 7 september worden tijdens de zitting van de Hoor- commissie de bezwaren behan deld die zijn gemaakt tegen het bestemmingsplan "Groenproject 't Sloe". De heer J.M. Nijsten uit Borsele en de heer mr. E. Marcus van Remie, fiscaal juridisch adviesbureau zijn uitgenodigd hun bedenkingen nader toe te lichten. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Borsele is eveneens uitgenodigd om op de bezwaren te kunnen reageren. De zitting begint om 9.15 uur in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. De provincie kent een aantal structurele problemen dat zich over een breed terrein van de Zeeuwse economie uitstrekt. In de periode 2005-2008 is een flin ke stijging van de werkgelegen heid nodig om de stijging van de beroepsbevolking op te kunnen vangen. Groei van de economie is dus nodig, maar de hoofddoel stelling is: streven naar een even wichtige groei en een duurzame ontwikkeling. Dynamiekvariant Op basis van een aantal uitgangs punten is, na vooronderzoek, gekozen voor de zogenaamde dynamiekvariant. Dat is de vari ant met de grootste geraamde werkgelegenheid en de beste vooruitzichten voor de concurren tiepositie van de Zeeuwse econo mie. In het kort komt het erop neer dat het huidige beleid wordt aangescherpt en dat wordt inge zet op het realiseren van grote(re) projecten. Ook op gebieden als tweesporenbeleid innovatie en arbeidsmarkt scoort deze variant het best. Er is dan ook voor gekozen om alle zes de volgende clusters ontwikkelings gericht aan te pakken, te weten: landbouw, visserij/aquacultuur, industrie en havens, recreatie en toerisme, MKB (midden en klein bedrijf) en wooneconomie. Zeeland hhbwam De'leden van Provinciale Staten vergaderen niet in de vakantie maanden. Het zomerreces loopt van 9 juli t/m 21 augustus. De eerstvolgende vergadering is die van de commissie Ecologie en Water op 7 september. De volgende statenvergadering wordt gehouden op vrijdag 7 oktober. Meer informatie over actuele zaken en bijeen komsten van Provinciale Staten of statencommis sies kunt u bekijken op de website: www.zeeland.nl onder provinciale staten. Veranderingen Ten opzichte van de vorige perio de wordt het beleid op drie pun ten veranderd. Allereerst krijgen de zes clusters expliciet aan dacht, maar ook de samenhang tussen de clusters onderling wordt versterkt. Ten tweede is er sprake van een meer integrale aanpak van het sociaal-econo misch beleid. Het derde punt is de uitdaging voor de provincie om meer ontwikkelingsgericht te werken en zo het motto "Ruimte maken voor kansen" gestalte te geven. De provincie wil ook een regisserende en coördinerende functie vervullen op het gebied van regionale samenwerking en netwerken om zo gezamenlijke initiatieven van de grond te krij gen. Beleid Het beleid per cluster is aan de hand van vijf hoofdthema's uitge werkt, te weten: ruimte voor bedrijvigheid, duurzaamheid, innovatie, arbeidsmarkt en scho ling, promotie, acquisitie en imagoverbetering. Hoe het provinciaal beleid ten aanzien van de eerdergenoemde zes clusters er concreet uit komt te zien, staat in het beleidsdeel (A) beschreven. Het operationele deel met 41 concrete beleids voorstellen staat in het meerja renplan (B). Om dat beleid te kunnen realise ren moet de provincie financiële middelen inzetten. Hiervoor is 31 miljoen uitge trokken. Bij dit bedrag is geen rekening gehouden met middelen die vanaf 2007 beschikbaar komen vanaf Europese structuur fondsen. Voor het grootste deel van deze gelden is al een bestemming voorzien. Ongeveer acht miljoen twee miljoen per jaar) is nog vrij besteedbaar. Of dit genoeg zal zijn hangt voor al af van de eventuele opzet van een ontwikkelingsbedrijf. Informatie Het volledige Provinciaal Sociaal- Economisch Beleidsplan (deel A en B) kan ingezien worden op de website van de provincie www.zeeland.nl. Het plan kan ook besteld worden bij het informatie centrum, Nieuwe Burg 42, Post bus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118-631400, e-mail- adres: infocentrum@zeeland.nl. Provinciale Staten, uw volksvertegenwoordiging, vergaderen vrijdag 7 oktober over onderwerpen die u als inwoner van Zeeland betreffen! Heeft u belangstelling om een Statenvergadering bij te wonen? Vul dan onderstaande bon in. Statenleden en fractiemedewerkers heten u welkom, maken u weg wijs en geven uitleg over de agenda. De vergaderingen van Provinciale Staten worden gehouden in de Statenzaal, Abdijplein 10 te Middelburg en beginnen om 09.30 uur. Naam Adres Postcode Woonplaats e-mail Datum 7 oktober 11 november 9 december (omcirkel uw voorkeursdatum) Retourneer de bon aan Provinciale Staten, t.a.v. de Statengriffie, Antwoordnummer 75, 4330 WB Middelburg Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg «BH Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een aan vraag ontvangen om een vergunning Wet milieube heer van Koninklijke Schelde Groep B.V. voor het veran deren van de inrichting aan de Glacisstraat 165 te Vlissingen. De verandering behelst het aanbrengen en in gebruik nemen van de volgende nieuwe voorzieningen: - een nieuwe afbouwkade, ten noorden van dokloods 2; - een nieuwe steiger op het huidige bedrijfsterrein, tegenover de bestaande hellingloodsen; - het gebruik van een bestaande kade aan de Piet Heinkade. Door de verplaatsing van de activiteiten wordt de terrein- grens van de inrichting gewijzigd. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voorschriften ter bescher ming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 25 augustus 2005 tot en met 21 september 2005 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8.00-17.00 uur en des gevraagd buiten kantoor uren en in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werk dagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00- Een ieder kan tot en met 22 september 2005 schriftelijk bedenkingen over de ont werp-vergunning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 14 september 2005 kan een ieder verzoe ken om een gedachtenwis- seling over de ontwerp- vergunning (tel: 0118- 631071). Bij de gedachten- wisseling wordt de aanvra ger in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge bedenkingen worden inge bracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-vergunning, de advi seurs die advies hebben uit gebracht over de ontwerp- vergunning en belangheb benden aan wie redelijker wijs niet kan worden verwe ten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toe lichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot dhr. P. Beijaard (tel. (0118) 631071). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben vastgesteld dat de bodemverontreini ging van de Kwelsloot aan de westkant van het Kanaal door Walcheren in de gemeenten Middelburg en Veere ernstig is (artikel 29 Wet bodembescherming). Een sanering is noodzake- De beschikking ligt van 25 augustus tot en met 5 oktober 2005 ter inzage bij de directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg, op werkdagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren. Tevens is inzage mogelijk bij de gemeente Middel burg, dienst ruimte, afd. vergunningen en hand having, Kanaalweg 3, op werkdagen van 8-12 uur en 13-16.30 uur en (na telefo nische afspraak 0118- 675287) op donderdag avond, en in het gemeen tehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkdagen van 9-12 uur en 14-16 uur en op donder dagavond van 17.30 - 19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 5 oktober 2005 een bezwaarschrift tegen de beschikking indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaarschrift kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto arti kel 36 van de Wet op de Raad van State, een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorziening wor den ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's Gravenhage. De beschikking treedt 6 oktober 2005 in werking, tenzij binnen die termijn een verzoek om een voorlo pige voorziening is gedaan. In dat geval treedt het besluit niet in werking, voordat op dat verzoek is beslist. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopie ën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben onder zoeksrapporten en een saneringsplan ontvangen van de Dienst Landelijk Gebied te Goes met betrek king tot de bodemverontrei niging ter plaatse van een viertal gedempte sloten in het buitengebied van Veere en Middelburg. Het betreft de locaties Hoogelandse- weg, Koekoeksweg, Kelderweg in de gemeente Veere en Zandvoortweg in Middelburg. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreini gingen als niet-ernstig te beschouwen en tevens met het saneringsplan in te stemmen (artikel 29 en 39 Wet bodembescherming). De ontwerp-beschikking, met de daarop betrekking hebbende stukken, ligt van 25 augustus tot en met 5 oktober 2005 ter inzage: - bij de directie ruimte, milieu en water van de provincie Zeeland, Het Groene Woud 1 te Middel burg op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren; - in het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkdagen van 9-12 uur en 14-16 uur en op donderdag avond van 17.30 -19.00 uur; - en bij de gemeente Middelburg, dienst ruimte, afd. vergunnin gen en handhaving, Kanaalweg 3, op werk dagen van 8-12 uur en 13-16.30 uur en (na tele fonische afspraak 0118- 675287) op donderdag avond. Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schrif telijk of mondeling hun zienswijze over de aan vraag of de ontwerp beschikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118- 631722. Alleen zij die zienswijzen naar voren heb ben gebracht over de ont werp-beschikking en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan wor den verweten dat hij/zij geen zienswijzen naar voren hebben gebracht, kunnen later beroep instel len tegen het definitieve besluit. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopie ën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw S.M. v. Baal (tel. 0118-631722). Première 'Sb Dagelijks 16.15, 18.45, 21.45 uur. Zondag ook om 11.00 uur Zaterdagnacht 24.15 uur John en Jeremy zijn zakenpart ners en dikke vrienden. Ze struinen, in deze filmkomedie, bruiloften af om vrouwen te versieren voor een one night stand. Dagelijks 16.15, 19.15, 22.00 uur. Zaterdagnacht 24.15 uur Een nuchtere verzorgster van een bejaard echtpaar raakt ver strikt in geheimen en mysteriën van een bloedstollend en si nister verleden. Dagelijks 13.45, 19.30, 21.45 uur. Zondag ook om 11.00 uur Een komisch avontuur van de sexy gigolo Deuce Bigalow, die door zijn voormalige pooier wordt uitgenodigd voor een va kantie in Amsterdam. Dagelijks 13.45, 19.00, 21.30 uur. Zondag ook om 11.00 uur Zaterdagnacht 24.00 uur. Charlote komt van de ene rela tie in de andere terecht. Uitein delijk vindt ze de ware Jakob, alleen blijkt zijn moeder de vrouw uit haar nachtmerries te zijn. Komedie. Dagelijks 16.15, 19.00. 22.00 uur. Zaterdagnacht 24.00 uur Een mens in de 21e eeuw, een kloon, komt erachter dat zijn li chaam alleen bestemd is als re serveonderdelen-leverancier voor zijn origineel. In The Is land probeert hij aan deze be stemming te ontkomen. Dagelijks 19.15 uur Wanneer er een nieuw vriendje op het toneel verschijnt loopt alles vast in het doorgaans ge smeerde leven van alleenstaan de moeder Jean Hamilton. Dagelijks 13.30, 19.00, 21.45 uur. Zaterdag ook om 24.00 uur. John (Brad Pitt) en Jane Smith (Angelina Jolie) zijn een ge woon koppel Maar ze hebben elk een eigen geheim. Dagelijks om 13.30 uur Zon dag ook om 11.00 uur Piet Piraat en zijn kornuiten van de Scheve Schuit vinden op zee een magische afbeelding van de slechte kapitein Snorre- baard die eens per honderd jaar drie dagen ontwaakt en dan probeert een vloek over te dra gen. Dagelijks 16.15 uur In deze jeugdfilm, gaan de ran gers van de dierentuin, via een uitwisselingsprogramma naar Zuid-Afrika. Daar beleven ze het avontuur van hun leven! Dagelijks 13.30, 16.15 uur Zondag ook om 11.00 uur Sjakie beleeft een fantastisch en hoogst merkwaardig avon tuur. Jeugdfilm. Dagelijks 21.30 uur Niet op maandag. Sjakie beleeft een fantastisch en hoogst merkwaardig avontuur. Jeugdfilm. Dagelijks 13.45 uur. Zondag ook om 11.00 uur De meest geliefde auto van alle maal, beleeft in deze komedie nieuwe avonturen. Donderdag 13.30, 16.15 uur Zondag ook om 11.00 uur Nieuwe avonturen van de schip pers van de Kameleon. De be woners van Lenten dreigen de dupe te worden van een op geld beluste aannemer die een snel weg en villawijk wil aanleggen in het dorpje. Familiefilm. Dagelijks 16.45 uur Animatiefilm van de makers van Shrek. Vier dieren uit de zoo ko men op Madagascar terecht en moeten zich daar zien te redden. Dagelijks om 15.00 uur Animatiefilm over de kleine on handige duifValiant die zich wil aansluiten bij de duivenpostbri- gade. Maandag 22.00 uur Verrassingsfilm voor de liefheb ber Vrijdag 22.00 uur Zaterdag 19.30 uur Zondag en dinsdag 20.00 uur Italiaans meesterwerk over een man die al 8 jaar in afzondering in een Zwitsers hotel leeft. Wat is zijn geheim? Vrijdag 19.30 uur Woensdag 20.00 uur Inspirerend portret van deze 2500 jaar oude stad van Vincent Monnikendam. Filmzomer: Donderdag 20.00 uur. Zaterdag 22.00 uur Maandag 20.00 uur Adembenemend portret van een nomadisch woestijnvolk. Mosselkotter (Foto: Jaap Wolterbeek) 19.00 uur. Daarna, tot het einde van de beroepster mijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaat sen en tijden.

de Faam | 2005 | | pagina 9