VAN DE Skeelertoertocht rond Zoutelande INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN 1 Cursus: Netjes Leren Praten Whiskydiner in Ter Schelde 'Dyslexie in veel gevallen goed behandelbaar' gemeente Middelburg V F F 'P MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE Woensdag 24 augustus 2005 De Faam INFORMATIE OVERHEID AANVRAGEN KAPVERGUN- NING De gemeente heeft de volgende kapvergunning-aanvragen ont vangen: Oosterscheldestraat 127, één esdoorn; Kuipersweg, acht esdoorns; (achter) Arnesteinweg, vieren dertig knotwilgen; Torentrans 153, één (zilver)berk; Europalaan 21, één berk; Baliuwlaan 63, één berk; Park de Mouckeron 33, één berk. Belanghebbenden kunnen binnen veertien dagen na publicatie hun zienswijze indienen bij de Afdeling Vergunningverlening en Handhaving, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3, telefoonnummer 67 50 00. VERKEERSMAATREGEL GOUDEND Burgemeester en wethouders heb ben besloten het verkeersbesluit om het parkeren te verbieden op een aan de Goudend 70, 4337 NA te Middelburg gelegen par keervak, behalve voor de gehan dicapte waarvoor het parkeervak is bestemd in te trekken. belanghebbende op grond van de Algemene wet bestuursrecht tot oktober 2005 bij burgemeester en wethouders bezwaar maken door hef indienen van een gedagtekend en gemotiveerd bezwaarschrift. Degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen tevens op grond van artikel 8:81 van voornoemde wet de Voorzieningenrechter bij de recht bank Middelburg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. U dient ait verzoek te richten aan de Voorzieningenrechter, sector bestuursrecht, Postbus 8109, 4330 EC Middelburg. Voor het behan delen van een dergelijk verzoek worden griffierechten geheven. Het volledige verkeersbesluit ligt ter inzage bij informatiewinkel van het stadskantoor, Kanaalweg 3 te Middelburg. VERKEERSMAATREGELEN MAGISTRAATWIJK Burgemeester en wethouders van Middelburg maken de volgende verkeersmaatregelen bekencT Marcus de la Palmastraat Aan de noordoostzijde (schoolzij- de) van de Marcus de la Palmastraat wordt een parkeerver bod ingesteld. Ook wordt eenrich tingsverkeer ingesteld in de rich ting van de Baliuwlaan, uit; derd fietsen en bromfietsen. het besluit kan iedere ting van de Baliuwlaan, uitgezon- Johan van Reigersbergstraat Op de twee rijbanen van de Johan van Reigersbergstraat wordt een richtingsverkeer ingesteld, zoda nig dat het middenterrein vanuit beide richtingen uitsluitend aan de rechterzijde gepasseerd mag wor den. Twee parkeervakken op de meest zuidoostelijke punt van het terrein tussen de twee rijbanen worden aangeduid als algemene gehandicaptenparkeerplaats. Op de bevoorradingsweg achterlangs de winkels wordt eenrichtingsver keer ingesteld in noordwestelijke richting. Op de wegvakken tegen over de in- en uitrit van de bevoor radingsweg wordt een parkeer verbod ingesteld van circa 30 repectievelijk 25 m. Johan Adriaen van de Perrestraat Aan de zuidwestzijde van de Johan Adriaen van de Perrestraat vordt parkeerverbod van 20 m ingesteld vanaf de aansluiting met de Baljuwlaan. Dit besluit ligt ter inzage bij de informatiewinkel van het stadskan toor aan de Kanaalweg 3 te Middelburg. Kopieën hiervan zijn aldaar tegen betaling verkrijg baar. Tegen dit besluit kunnen belang hebbenden binnen zes weken na de dag volgende op die van de bekendmaking van dit besluit bij burgemeester en wethouders bezwaar maken door het indienen van een bezwaarschrift. Het bezwaarschrift moet ondertekend zijn en ten minste bevatten de naam en het adres van de indie ner, de dagtekening, een omschrij ving van het besluit waartegen hef bezwaar is gericht en de gronden van het bezwaar. Degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend, kunnen tevens de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg verzoeken een voorlopige voorziening te tref fen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, aat vereist. Hef verzoek hiertoe moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter, sector Bestuursrecht, Postbus 4330 8109, EC Middelburg. Voor het jrg. voc behandelen van een dergelijk ver zoek wordt griffierecht geheven. Dit recht bedraagt 1 38,— voor natuurlijke personen en 276,-- voor andere dan natuurlijke per sonen. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: het wijzigen van de in een vast kozijn met perceel Middelgat Arnemuiden.- het gedeeltelijk veranderen van de indeling van het provinciehuis op het perceel Abdij 6; het gedeeltelijk vernieuwen van de ramen en kozijnen op het per ceel Lange Noordstraat 8; het wijzigen van de voorpui op het perceel Noordpoortstraat 5; aragedeur leur op het 24 te het laatsen van een dakkape pei Postkwartier 36; op iet perceel Johannes het uitbreiden van de woning aan de achterzijde op het perceel Ter Hoogestraat 40; het plaatsen van twee vlaggen masten op het perceel Klarinetweg 2a; het vernieuwen van de lichtrecla me op het perceel Lange Delft 103; het wijzigen van de functie en het verbouwen van het pand op het perceel Seisdam 42. Informatie over deze bouwplan nen is verkrijgbaar bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3, telefoon (0118) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een bouwvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden inge diend. NB.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kun nen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, gebruiks- en/of sloopvergunningen zijn verleend (tussen haakjes staat ae datum van verzending): het gedeeltelijk vernieuw en/veranderen van de woning op hef perceel Blindenhoek 3 (12-8); het plaatsen van binnen voor- zetkozijnen (ramen) i.v.m. geluidwering op het perceel Langeviele 51 (12-8); het aanbouwen van een serre op het perceel Molenwater 1 1 3 (12-8)- het slopen van een dak van een schuur op het perceel Walcherseweg 248 (12-8); het in gebruik nemen van het pand als een kinderdagverblijf op het perceel Meiveldpaa 2(12- 8). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tus sen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopi ge voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 8109, 4330 EC Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. VRIJSTELLINGSPROCEDURE EX ARTIKEL 19, LID 3 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19. lid 3, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrij stelling te verlenen van: het bestemmingsplan "Uitbrei dingsplan in hoofdzaak 1959 plan in onderdelen 1959" ten behoeve van het plaatsen van een dakopbouw op hef perceel Burgemeester Dregmanstraat 9 te Middelburg. De (bouw)aanvraag ligt met ingang van vrijdag 26 augustus 2005 gedurende 4 weken (tof en met 22 september 2005) ter inza ge bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk zijn/haar zienswijze omtrent één of meer (bouw)aanvragen kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Kijk voor meer informatie van gemeente Middelburg op pagina 5 in deze Faam, www.middelburg.nl en Maximaal Teletekst pagina 830. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen t.b.v.: A) Lichte bouwvergunning: het ver groten van een dakkapel in de Glacisstraat 103 en het plaatsen van een aanbouw in de Verdilaan 27. B) Reguliere bouwvergunning: bou wen van een aanbouw in de Talmalaan 18. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een bouwvergun ning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de .ver gunning worcft verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. VERLEENDE BOUW-, SLOOP- en GEBRUIKSVERGUNNIN GEN In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1plaatsen van een nissenhut en portocabines Europaweg Zuid 4 04-08-2005 2. bouwen van een bedrijfswoning Landbouwweg 7 16-08-2005 3. plaatsen van een tuinhuisje Vlissingsestraaf (K)27 volkstuin 175 17-08-2005 4. plaatsen van een tuinhuisje Vlissingsestraaf (K)27 volkstuin 109 17-08-2005 5. in gebruik nemen van het pand Troelstraweg 364-366 ten behoeve van detailhandel in fietsen, daaraan gerelateerde fitnessapparatuur en netskleding incl. reparatie, service, onderdelen en accessoires 19-08- 2005. Tegen deze besluiten kan door een rechtstreeks belanghebbende binnen de termijn van 6 weken na de dag van verzending van de ver gunning, schriftelijk bezwaar wor den gemaakt bij het college van burgemeester en wethouders. WELSTANDSCOMMISSIE De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag. De stuk ken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplan nen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nf/welstandscom missie. De agenda is dan ook in te zien in net stadhuis, Paul Krugerstraaf 1De data van de vol gende welstandsvergaderingen zijn 25 augustus 2005 en 8 september 2005. INSPRAAK VOORONTWERP BESTEMMINGSPLAN OOST SOUBURG Burgemeester en wethouders maken bekend, dat vanaf 25 augustus 2005 t/m 5 oktober 2005, gedurende een periode van zes weken, in het stadhuis, Paul Krugerstraaf 1 te Vlissingen, en in de openbare bibliotheek te Oost- Souburg, Kanaalstraat 56, ter inzage ligt het voorontwerp van het bestemmingsplan Oost- Souburg. Het voorontwerp van dit bestemmingsplan betreft de juri- disch-planologische regeling van de bestaande bebouwing en het bestaande gebruik van ae gron den in Oost-Souburg. In dit bestemmingsplan zijn geen nieu we ontwikkelingen opgenomen. Nieuwe ontwikkelingen zullen via een afzonderlijke procedure onderwerp van inspraak zijn. De ontwikkelingen aan de J.l. Sandersestraaf, Ambachtsveld en de uitwerking van het plan Souburg-Noord zijn daarom niet in dit plan verwerkt. Het bestem mingsplan legt de per 1 april 2005 feitelijk bestaande situatie in Oost-Souburg, waarvan de lig ging in de volgende alinea staat omschreven, vast. Dit bestem mingsplan vervangt de in dit gebied geldende en hoofdzakelijk verouderde, bestemmingsplannen Oost-Souburg, Zeewijksingel, Schoonenburg en Koopmans voetpad. De Wet op de Ruimtelijke Ordening verplicht tof het actuali seren van verouderde bestem mingsplannen. Het plangebied wordt begrensd door: - De Nieuwe Vlissingseweg, aan de westzijde van het Kanaal door Walcheren; - De Rijksweg A58; - De geledingszone die de schei ding vormt tussen Vlissingen en Middelburg; - De zuidgrens van het bestem mingsplan van de woningbouwuit- breiding Souburg-Noord. Een klein deel van de bestaande bebouwde kom van Oost-Souburg is in dat plan ondergebracht en valt buiten het plangebied van bestemmingsplan Oost-Souburg. Gedurende bovenvermelde ter mijn kunnen belanghebbenden ten aanzien van dit bestemmingsplan een schriftelijke inspraakreactie indienen bij ons college. RECTIFICATIE De voorzitter van de Commissie bezwaarschriften Vlissingen maakt bekend dat op maandag 29 augustus 2005 in het stadhuis, Stadhuisplein 2 te Vlissingen een openbare hoorzitting wordt gehouden waar (onder voorbe houd) de volgende zaak wordt behandeld: 19.45 uur: bezwaar schriften van de heren A. de Munck en R.J. Gomperts tegen de besluiten van het college van 18 april 2005 inzake het verlenen van een sloop- en bouwvergunning van een woning op het perceel Boulevard Evertsen 30 te Vlissingen [zaaknummer 05- 009/014). Het procesdossier ligt vanaf heden tot en met 29 augustus 2005 voor iedereen ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraaf 1bij de afdeling Bestuurszaken. U kunt zich met vragen over de procedure wenden tot de secretaris, mevrouw F. Vermeulen, telefoon 0118 - 487 292. WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat op grond van artikel 8.40 en 8.41 van de Wet milieubeheer meldin gen zijn ingekomen ingevolge het: Besluit voorzieningen en installaties van Hattink Advies BV te Bergen op Zoom voor hef oprichten van een grond- en grondwaterreini- gingsinstallafie. De inrichting is gelegen op hef perceel Cruquiusstraaf 50 te Vlissingen. Besluit detailhandel en ambachts- bedrijven milieubeheer Van Lidl Nederland GmbH te Huizen voor het voeren van een discountsupermarkt. De inrichtin is gelegen op het percee Paauwenburaweg 63-73. Besluit inrichtingen voor motor voertuigen van Autobedrijf Melse te Vlissingen voor het uitbreiden van de showroom. De inrichting is gelegen op het perceel Mercuriusweg 25 te Vlissingen. De meldingen en alle relevante stukken liggen van donderdag 25 augustus t/m 21 september 2005 elke werkdag tijdens openingstij den ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraaf 1 Op afspraak kunnen de stukken ook op donderdagavond van 17.00 tot 20.00 uur worden inge zien, telefoon 0118-487339 of 0118-487300 (e-mail whe@vlis- singen.nl). Desgewenst wordt er onder kantoortijden door de afde ling Milieu aan de Vredehoflaan 950 een mondelinge toelichting gegeven op de stukken. Vlissingen, 24 augustus 2005 Burgemeester en wethouders van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSIN GEN Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de informatiepagina 'In den blauw geruiten kiel' elders in dit blad. GEMEENTE Postbus 1000 Tel. 0118-555 444 4357 ZV Domburg Fax 0118-555 433 gemeente@Veere.nl www.Veere.nl TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tijdens openingstijden inzien bij de centrale pubÏÏeksbalie van het gemeentehuis, Traverse 1 te Domburg. BEZWAAR/BEROEP/VOOR LOPIGE VOORZIENING Volgens de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden bezwaar maken tegen overheidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en vrijstellin gen). Dat moet schriftelijk, gemoti veerd en ondertekend gebeuren. Het bezwaar moet uiterlijk worden verzonden (per ptt-post) op de laatste dag van de in de publicatie genoemde termijn. U moet uw bezwaren richten aan hef bestuursorgaan dat de beslissing heeft genomen: het college van B W, de burgemeester of de gemeenteraad. Naast het indienen van een bezwaarschrift kunt u de voorzieningenrechter van de Arrondissementsrechtbank in Middelburg ook verzoeken een voorlopige voorziening te treffen als er sprake is van spoed. Hiervoor zijn griffierechten ver schuldigd. Arrondissementsrecht bank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Informatie: (0118) 555444. VRIJSTELLINGSPROCEDURE Domburg - vrijstelling van het gebruik van een woning als atelier Karregat 9 (art. 19.3 Wet RO); - het oprichten van een vrijstaande woning en een zomerwoning Hopmande 1 (art. 15 Wet RO); Oostkapelle - het vergroten van een zomerhuis Dunopark 38 (art. 19.3 Wet RO). Het bouwplannen zijn (gedeelte lijk) in strijd met de ter plaatse gel dende bestemmingsplannen. Wij willen vrijstelling c.q. vergunning verlenen door toepassing van genoemd artikel van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (Wet RO). In verband hiermee liggen de bouw tekeningen van 25 augustus 2005 t/m 5 oktober 2005 tijdens de openingstijden ter inzage op het gemeentehuis te Domburg. Tijdens deze periode kunt u uw schriftelijk zienswijze tegen hef bouwplan bij het college in te dienen. INSPRAAK AANPASSEN SLUISDEURENOPSTEL- PLAATS VEERE Op grond van de Inspraak verordening ligt van 25 augustus t/m 21 september 2005 op hef gemeentehuis te Domburg ter inzage het plan van de provincie Zeeland voor het aanpassen van de sluisdeurenopstelplaafs aan de Kanaalweg Oostzijde (ong.) te Veere. Er komt ruimte voor de reservesluisdeuren van Vlissingen en er komt een opslagloods bij. Tijdens deze termijn kunnen belanghebbende inwoners, natuurlijke- en rechtspersonen schriftelijk een inspraakreacfie indienen bij burgemeester en wet houders van Veere, Postbus 1000, 4357 ZV Domburg. Daarna zal bekeken worden of net plan aan gepast moet worden. 10e WIJZIGING BESTEM MINGSPLAN BUITENGEBIED Aanleg nieuwe percelen bos bij Zoutelande De Dienst Landelijk Gebied te Goes heeft gevraagd het bestem mingsplan Buitengebied te wijzi gen voor het aanleggen van nieu we percelen bos bij Zoutelande, kadastraal bekend, kaart Valkenisse, sectie D 251 8, E 1 71 3 en E 1793. Het natuurgebied voldoet niet aan het bestemmingsplan omdat de desbetreffende gronden nog een agrarische bestemming hebben. In het bestemmingsplan is de bevoegdheid voor burgemeester en wethouders opgenomen om de geldende bestemming te wijzigen in de bestemming natuurgebied met de subbestemming bos. Het verzoek voldoet aan de in het bestemmingsplan opgenomen cri teria voor net toepassen van deze bevoegdheid. Wij zijn daarom van plan om daarvan gebruik te maken. Het ontwerpwijzigingsbesluit ligt van 25 augustus t/m 21 septem ber 2005 voor iedereen ter inza ge op het gemeentehuis. Gedurende deze periode kunnen schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerpwijziging van het bestem mingsplan worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders. Toelichting Het gaat om het gebied direct ten noorden van het dorp Zoutelande tot aan het zomerhuizenterreiri Kustlicht I en de Thijsweg en de oostelijke begrenzing is een kavelsloot ter hoogte van de brandweergarage. Het plan heeft af van 14 april t/m 11 mei 2005 ter inzage gelegen. In dit plan is de uitkomst van de inspraakreacties verwerkt. De insprekers zijn daarvan schriftelijk op de hoogte gesteld. BOUW/SLOOP/AANVRA GEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/sloopver gunning zijn ingekomen voor: Domburg - het plaatsen van een dakkapel Duinstraat 20; Serooskerke - het oprichten van een schuur Noordweg 80; Veere - het veranderen van een kantoor in expositieruimte Landschuurweg 5; - het oprichten van een zwembad Polredijk 23; Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-/sloopver- gunning géén bezwaarschrift inge diend kan worden. Een bezwaar schrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 12 weken). VERLEENDE BOUW/SLOOP/ AANLEG)VERGUNNIN- GEN/MONUMENTENVER- GUNNINGEN. De volgende vergunningen zijn ver leend: (tussen haakjes staat de datum van verzending.) Biggekerke - net slopen van voornamelijk asbesthoudend materiaal en 2 stuks - het veranderen van een kantoor in restaurant Markt 11 e fase)( 1 1 -8) Koudekerke - het veranderen van een zijgevel Nolleplaatlaan 45;(11-8) Meliskerke - het oprichten van een bakkerij Torenstraat 27;(11 -8) Veere - het oprichten van een veranda en een kelder Kanaalweg WZ 9;( 11 - 8) Zoutelande - het vergroten van een woning Roompotstraat 24; Belanghebbenden telijke mogelijkheid 11-8) lebben een wet- om tot 6 weken olietanks van het voormalic station Pompstation 11 H Domburg pomp- na de tussen haakjes staande datum bezwaar te maken tegen de verleende vergunningen en ver leende vrijstellingen .(Zie: bezwaar, beroep en voorlopige voorzienin gen) U kunt de stukken inzien op het gemeentehuis te Domburg. VERKEERSBESLUIT Wij hebben besloten om een ver keersbesluit te nemen in Koudekerke voor de reservering van een gehandicaptenparkeer plaats ter hoogte van het perceel Keiweg 44. Tegen dit besluit kan iedere belang hebbende op grond van het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na de openbare kennisgeving, dus van 24 augustus 2005 tot en met 6 oktober 2005, een gemotiveerd bezwaarschrift bij ons indienen. In die periode ligt het besluit met de situatietekening tijdens de ope ningsuren ter inzage aan de cen trale publieksbalie van het gemeen tehuis, Traverse 1 te Domburg. AANVRAAG KAPVERGUNNING Wij hebben een aanvraag ontvan gen voor het kappen van 4 essen aan de Zandputweg te Vrouwen polder. Belanghebbenden kunnen tof en met 7 september hun ziens wijze indienen bij de afdeling Openbare Ruimte, postbus 100, 4357 ZV Domburg. Voor meer informatie kunt u terecht bij de balie Grondgebied, tel 0118- 555447. UITGIFTE BOUWGROND IN VROUWENPOLDER ('NOORDDIJK') Wij maken bekend dat op 8 augustus 2005 de inschrijving is gestart voor de uitgifte van een kavel bouwgrond in hef plan 'Noorddijk' te Vrouwenpolder. Er zal 1 kavel bouwgrond (twee onder-één-kap) worden uitgege ven. De inschrijving eindigt op 5 september 2005. Bij de uitgifte van de kavel bouwgrond worden strikte bindingseisen gehanteerd. Dit houdt in dat uitsluitend bouwgrond zal worden toegewezen aan gego lden die een sociale of economi- binding hebben met de kern Vrouwenpolaer.Er kan alleen inge schreven worden met een inschrijf formulier dat onderdeel uitmaakt van een informatiebrochure. Deze brochure kan tijdens de inschrijfpe- riode worden opgehaald bij de balie van het cluster Grondgebied (balie nr.6) in het gemeentehuis te Domburg. De gemeenteraad heeft voor heel de gemeente Veere een éénheidsprijs vastgesteld. De grondprijs 2005 voor een bouwka- vel t.b.v. twee-onder-één-kap woning bedraagt: 162,- per m* (exclusief BTW). WET MILIEUBEHEER REVISIEVERGUNNING Noordweg 39 te Oostkapelle Wij maken bekend dat van 26 augustus 2005 tot en met 7 oktober 2005 voor iedereen ter inzage ligt op het gemeentehuis te Domburg, de revisievergunning die wij heb ben verleena aan de maatschap Janse te Oostkapelle, voor de inrichting Noordweg 39 te Oostkapelle (gemengd agrarisch bedrijf). Buitenom de openingstij den kunnen de stukken ingezien worden na telefonische afspraak (cluster Grondgebied, tel. 0118 - 555447). De vergunning is niet gewijzigd ten opzichte van het ontwerp. T/m 7 oktober 2005 kan beroep ingesteld worden bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State door: - degenen die zienswijzen hebben ingebracht tegen de ontwerpver- gunning; - de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ont- werpvergunning; - degenen die zienswijzen hebben tegen wijzigingen die bij het verle nen van de vergunning ten opzich te van het ontwerp aaarvan zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben inge bracht tegen de ontwerpvergun- ning. Indien u spoedeisende belan gen heeft kunt u een voorlopige voorziening vragen aan ae Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. De vergunning wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, dus op 8 oktober 2005, ten zij voor deze datum beroep is inge steld en een verzoek om een voor lopige voorziening is gedaan. Het oeroepschrift dient te worden gezonden aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State en het verzoek om een voorlopige voorziening aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA 's - Gravenhage). BUITENGEWONE RAADS VERGADERING 30 AUGUS TUS 2005. Deze vergadering is uitgeschreven voor het vaststellen van de profiel schets voor het vervullen van de functie van burgemeester voor de gemeente Veere. Tijdens deze ver gadering is de Commissaris van ae Koningin aanwezig. Artikel 61 van de Gemeentewet bepaalt namelijk dat de Commissaris over leg voert met uw gemeenteraad over de eisen die gesteld worden aan de te benoemen burge meester. De voorlopige agenda ziet er als volgt uit: -Spreekrecht voor de burgers over de geagendeerde en de niet- geagendeerde onderwerpen -De profielschets voor de burge meester en het vaststellen van de verordening vertrouwenscommis sie. 'Degene die gebruik wil maken van het spreekrecht meldt dit voor de aanvang van de vergadering aan de griffier. Het woorakan niet worden gevoerd over besluiten waar bezwaar of beroep op de rechter openstaat, benoemingen, keuzen, voordrachten of aanbeve lingen van personen en klachten in de zin van de Awb. Elke spreker krijgt maximaal vijf minuten het woord. Domburg, 24 augustus 2005 Burgemeester en wethou ders van Veere MIDDELBURG - Het nieu we bedrijf Alphaforce geeft vanaf zaterdag 27 augustus in Middelburg workshops 'Neuro Linguïstisch Pro grammeren', ofwel 'Netjes Leren Praten' (NLP). M. de Bokx van Alphaforce leert deelnemers onder meer hoe ze, bijvoorbeeld in ge schillen op het werk, hun boodschap op een goede ma nier over kunnen brengen. „Bekijk een lastige situatie niet allen vanuit je eigen per spectief, maar kruip ook eens in de huid van de ander", ad viseert De Bokx. Zowel be drijven als particulieren kun nen zich via info@alphafor- ce.nl opgeven voor de work shop NLP. Alphaforce houdt de workshops in het Kultureel Pakhuis in de Brakstraat 18 in Middelburg. Deelname kost veertig euro voor een hele dag. KOUDERKERKE - Whisky liefhebbers kunnen vrijdag 21 oktober genieten van een speci aal diner in hotel ITuys ter Schelde in Koudekerke. Slijter Niek Peters uit Vlissingen en Young Chief of the Year Evert van Dilst zetten dan een diner bereid met whisky op tafel. Whiskypublicist Hans Offringa geeft tijdens een 'nosing tasting' uitleg over de whisky. Deelname aan het evenement kost vijftig euro. ZOUTELANDE - Schaats en skeelervereniging SKA uit Middelburg en skeelercomité Westkapelle houden zaterdag 27 augustus de skcelertoer- tocht Skating by the Sea. De toertocht begint om 11.00 uur bij de sportvelden aan de Westkapelseweg in Zoutelan de. Deelnemers aan Skating by the Sea kunnen zich vanaf 10.00 uur inschrijven voor een tocht van 15, 40 of 80 kilome ter. De ronde gaat volgens skeelercomité Westkapelle over goed geasfalteerde en be tonnen fietspaden en wegen. Onderweg is er iets te eten en te drinken voor de skeeleraars. Deelname kost 7,50 euro en voor de jeugd vijf euro. MIDDELBURG - Twee specia listen, Albert van Gemert en Jelte Holwerda, spreken woensdagavond 31 augustus in de Stadsschouwburg in Middelburg over de vraag 'Is dyslexie behandelbaar?' Volgens Van Gemert, is het ant woord op die vraag in negentig procent van de gevallen 'ja'. „Ik heb nu 1580 mensen behandeld en constateer dat mijn behandel methode werkt, ondanks dat de methode niet wetenschappelijk bewezen is", betoogt Van Ge mert, die zelf dyslectisch is. Van Gemert's visie gaat ervan uit dat dyslexie zich heeft kunnen ontwikkelen door een foutieve beeldverwerking in de hersenen. Daarom begint hij zijn behande ling met een oogmeting met be hulp van computerapparatuur. Aan de hand daarvan meet hij een bril aan die de foutieve beeldverwerking door de herse nen moet opheffen. Daarna begint een traject waarin medewerkers van Van Gemert's kliniek het behandelde kind taal gevoelig proberen te maken. De kliniek behandelt mensen van al le leeftijden, maar richt zich vooral op kinderen. Van Gemert is eigenaar van drie klinieken. Aan het Noordbol- werk 33f in Middelburg opent hij eind augustus zijn vierde kliniek. Orthopedagoog en psycholoog Holwerda wordt het aanspreek punt van deze kliniek. Donder dag 1 september kunnen ouders er met hun kind langskomen voor een intakegesprek. De informatieavond in de Stads schouwburg in Middelburg op 31 augustus begint om 20.00 uur.

de Faam | 2005 | | pagina 8