Theater bij de Seismolen Werk aan Koudekerkseweg en Poelendaeleweg Besluit A-theater valt Sportbuurtwerk gaat door in september Geen chatsessie Transferiumbus Mortiere - Binnenstad Onderhoud aan asfalt kaaien Vergadering commissie Straatnaamgeving Bijeenkomst in wijkgebouw Nieuw-Middelburg over veiligheid Wijkfeest in Nieuw-Middelburg 'l. --\ Gezocht: actieve buurtbewoners wijk Nieuw Middelburg Woensdag 24 augustus 2005 De Faam 5 £KNXï2ï!®9>i i urn TT" r ïïnwHiiH t* piiip* ihihim» inn iim het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, Meer info: www.middelburg.nl folders en inzage van stukken kunt u terecht in Maximaal Text, vanaf pagina 830 De Seismolen stond vorige week in het middelpunt van de belangstelling. Voor ongeveer 150 belangstellenden speelde Compagnie Barrevoet er de the atervoorstelling LUW. Een ver haal gebaseerd op oude molen- legenden, fantasieën en verha len die de groep verzamelde naar aanleiding van gesprekken met molenaars. Het optreden bij de molen maakte deel uit van een tournee langs 25 molens door heel Nederland. Vanaf maandag 5 september vinden onderhoudswerk zaamheden plaats aan de Koudekerkseweg en een gedeelte van de Poelendaeleweg, vanaf de Laan der Verenigde Naties tot en met het Banckertplein. Het werk wordt uitgevoerd tus sen 7.30 uur en 18.00 uur. Voor de werkzaamheden is het noodzakelijk de asfaltrijbaan van de Koudekerkseweg en een gedeelte van de Poelendaeleweg af te sluiten voor autoverkeer. De werken houden frezen en aanbrengen van asfalt in en herstel van trottoirbanden, goot en rioolputranden. In het week end ligt het werk stil. Het is de bedoeling dat het karwei rond 23 september klaar is. Met slecht weer kan het zijn dat deze datum op wordt gescho ven. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Peter Weijmans, telefoon 67 53 31 p.weijmans@middelburg.nl en Bob van Vliet, telefoon 67 53 17, b.van.vliet@middelburg.nl De chatsessie van donderdag 25 augustus om 19.30 uur gaat niet door. Op hetzelfde moment start een extra commissievergadering over het A-theater. Het hele col lege van b&w is hierbij aanwe zig. Volgende week is er wel een chatsessie op middelburg.nl. Die begint om 19.30 uur en duurt een uur. Afgelopen maandag zijn de reparatiewerkzaamheden begonnen aan de naad tussen de rijbaan en het fietspad aan weerszijden van de Londensekaai en Rouaansekaai. De naden zijn versleten. Tijdens het werk is een van de rijstroken afgesloten. Er wordt in vakken van 75 meter gewerkt. Een mobiele verkeersinstallatie regelt het verkeer en 'schuift' op met het werk. De werktijden zijn tussen 9.00 en 15.00 uur, dus buiten de spits. Het is de bedoeling dat de klus op 26 augustus klaar is. Voor meer informatie kunt u bellen met de heer Weijmans van de Gemeente Middelburg, telefoon 67 53 31 of met de heer Versloot, telefoon 47 54 54. Om de binnenstad voor bezoe kers van de winkels op Mortiere gemakkelijk en snel bereikbaar te maken rijdt er vanaf donder dag 13 september een transfe riumbus. De opstaphalte is bij het parkeerterrein op de meu belboulevard en de bus zet de passagiers bij de Nieuwe Haven, aan de rand van het centrum af. Passagiers hoeven niet te betalen voor de rit en de parkeerplaats op Mortiere. De transferiumbus rijdt van september tot en met juni op donderdag en op zaterdag. De bus vertrekt om de 20 minuten vanaf de halte bij het parkeerter rein aan de meubelboulevard (aan de kant van Groenrijk). In juli en augustus rijdt de bus dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag en op zaterdag. Op donderdag rijdt de bus van 9.00 tot 21.30 uur. Op de andere dag(en) van 9.00 tot 18.30 uur. Het is ook mogelijk om vanuit de binnenstad naar Mortiere te pendelen en weer terug. In de stadweek van de transferiumbus Mortiere Binnenstad ook op dinsdag 13 september (1e dag), woensdag de 14e, donderdag de 15e (nor male dienstregeling), vrijdag 16 september en zaterdag de 17e (normale dienstregeling). Proefjaar In eerste instantie blijft de bus een jaar lang rijden. Daarna wordt geëvalueerd en besloten of de pendelbus blijft bestaan. De dienstregeling wordt betaald door de gemeente Middelburg en er is een subsidie ontvangen van de Provincie. Op 13 september opent Mediamarkt haar deuren op Mortiere. Ook Kwantum en Poppeliers openen binnen enkele maanden hun deuren aan de meubelboulevard. De Middelburgse gemeente raad neemt op maandag 5 september een besluit over de toekomst van het A-thea ter. Voordat het besluit valt, komt de raadscommissie Maatschappelijke Zaken twee keer bij elkaar om te vergaderen. De afgelopen maand heeft het bureau Toornend Partners de voors en tegens van alter natieve locaties in beeld gebracht en is bekeken of de invulling van het gebouw ver soberd kan worden. De com missie Maatschappelijke Zaken bespreekt het rapport op woensdag 24 augustus. Gert Blüm van Toornend Partners geeft een toelichting. Voor de commissieleden is er gelegenheid om inhoudelijk- technische vragen aan Blüm te stellen. De tweede vergadering van de commissie Maatschappelijke Zaken is op donderdag 25 augustus. Voor Middelburgers is er gelegenheid om in te spreken en de commissieleden kunnen vragen aan het college stellen. Dan is het politieke debat. Alle raadsleden zijn hiervoor uitgenodigd. Het definitieve besluit over het theater valt tijdens de raads vergadering van maandag 5 september. Het college stelt de raad voor om voor de bouw van het theater te kiezen uit vier varianten: nieuwbouw aan de Zuidsingel, op de Mortiere of de Punt, danwel het opknappen van de huidige schouwburg. Alle vergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor en zijn bij te wonen vanaf de publieke tribune. Het rapport en raadsvoorstel ligt ter inzage bij de informa tiewinkel van het stadskantoor. U kunt de stukken ook op middelburg.nl bekijken. Op woensdag 31 augustus is er een openbare vergadering van de commissie Straatnaam geving. Deze vergadering begint om elf uur in het stadskantoor (fractiekamer 0.13.16) aan de Kanaalweg. Om half een is de vergadering afgelopen. Op de agenda staan onder andere de naamgeving van een nieuw park in de Veersepoort en van een plein in Arnemuiden. Het zomerprogramma van Middelburg in Beweging zit erop. De afgelopen weken konden Middelburgse kinde ren kennismaken met een keur aan sporten: frisbee, rugby, darts, tafeltennis en nog veel meer. De zomeracti- viteiten zijn vorige week op de Markt afgesloten met de finale Panna, maar het sport buurtwerk gaat verder. Kinderen uit Dauwendaele kun nen iedere dinsdagmiddag van 15.30 tot 17.30 uur in de gym zaal aan de Roozenburglaan terecht om te sporten. Bij lekker weer wordt uitgeweken naar het aangrenzende schoolplein van De Vossenburch. Voor de jeugd uit de Magistraatwijk zijn er op maandag van 16.00 tot 17.00 uur en op woensdag van 13.30 tot 16.30 uur sportactiviteiten. Ook kinderen uit de Stromenwijk en Nieuw- Middelburg kunnen vanaf 4 oktober iedere week sporten. Daarvoor is in de Stromenwijk de gymzaal aan de Baarsjesstraat op dinsdag van 15.30 tot 17.30 uur beschik baar. Kinderen uit Nieuw- Middelburg kunnen iedere don derdag van 15.30 tot 17.30 uur in de gymzaal aan de Rotterdamsekaai terecht. In schoolvakanties zijn er geen activiteiten in de gymzalen. Kijk voor informatie over het sportbuurtwerk in Middelburg op middelburg.nl onder de knop Sport en recreatie/Middelburg in bewe ging. Of bel met sportbuurtme- dewerkers Dennis Winne 67 56 76 of Patrick de Guchteneire, telefoon 06-464 064 96. waarin burgerinitiatieven cen traal staan. Initiatief De avond eind april werd gestart met een aantal korte inleidingen om het doel van de avond toe te lichten en een schets te geven van de bestaande situatie in Nieuw- Middelburg. Met behulp van een vragenlijst konden bewo ners aangeven welke onder werpen (zoals verkeer, jonge ren, sociale contacten) zij belangrijk vinden om aandacht aan te schenken. De aanwezi ge buurtbewoners op de eer ste avond zijn begonnen met een aantal initiatieven rondom een zestal thema's. De initiatieven hebben het doel om de verkeersveiligheid in de wijk te vergroten, het begrip tussen ouderen en jon geren te vergroten, elkaar te leren kennen, de wijk een beter aanzicht te geven, het opzetten van een wijkontmoe- tingspunt en een groter gevoel van veiligheid creëren in de brandgangen. Actie In de tussenliggende maanden hebben 25 bewoners van Nieuw-Middelburg niet stilge zeten. Tijdens de bijeenkomst van 7 september zullen zij presenteren wat er tot nu toe bereikt is. Voor een aantal ini tiatieven is dit een eindpre sentatie. De doelstellingen zijn bereikt. Voor een aantal ande re initiatieven geeft de presen tatie een tussenstand. Deze moeten nog verder uitgewerkt of zelfs nog opgestart worden. Misschien komen er ook nog een aantal initiatieven bij. Als er weer nieuwe ideeën zijn, of wanneer nieuw mensen de bij eenkomst bezoeken kan dit zomaar gebeuren. In ieder geval reden genoeg om 7 september naar de wijk bijeenkomst te komen. Het is een vrije inloop dus u hoeft zich vooraf niet aan te mel den. De gemeente zal van de gelegenheid gebruik maken om informatie te geven en vragen te beantwoorden over de voortgang van het actie plan, wat in januari 2005 is gepresenteerd, met de naam 'samen aanpakken: maatrege len voor de wijk Nieuw- Middelburg 2004-2005' Wees welkom op het wijkfeest Nieuw-Middelburg. Zaterdag 27 augustus zijn er tussen 14.00 en 22.00 uur tal van acti viteiten voor jong en oud. De activiteiten zijn geconcen treerd op vier locaties. Deze kunt u vinden op het bijge voegde kaartje van de wijk. 1Het wijkgebouw vindt u aan het einde van de Sportlaan, vlak bij de sporthal. Het wijkgebouw wordt onder andere gebruikt door de Turks-Nederlandse Vereniging (TNSCV)en Stichting Welzijn Middelburg (SWM). Zij zullen zich hier ook presenteren op zaterdag. 2. Het onderkomen van Stichting Meker (nummer 2) vindt u vlak naast het wijkgebouw, ook aan de Sportlaan. Hier zullen de jon geren zich presenteren. Aanvang 20.00 uur. 3. De speeltuin (nummer 3 op het kaartje) vindt u aan het Van Epenpark een zijstraat van de Zacharias Jansenstraat. 4. Molen 'De Koning' (nummer 4) is zaterdag geopend voor belangstellenden. Tussen 14.00 en 16.00 uur worden hier rondlei dingen verzorgd. U vindt de molen aan de Veerseweg. V Ta. W l% Woensdag 7 september is de vervolgbijeenkomst van de campagne 'Initiatieven voor Veiligheid' in de wijk Nieuw-Middelburg. De avond in het wijkgebouw aan de Sportlaan begint om 19.30 uur. Alle bewoners van Nieuw-Middelburg, maar ook andere belangstellen den, zijn hiervoor van harte welkom. Eind april is in de schouwburg het startschot gegeven voor de campagne 'Initiatieven voor Veiligheid'. Het doel van deze campagne is om door burgerinitiatieven de veiligheid in de wijk Nieuw-Middelburg te vergroten. Er werd direct resultaat geboekt; het Wijkfeest bijvoorbeeld is één van de initiatieven die zijn bedacht en zaterdag 27 augustus is het zo ver. De campagne is opgezet door de stichting Agora Europa, een landelijke organisatie die de nodige ervaringen heeft opge daan met het opstarten en begeleiden van campagnes Voor de activiteiten in de wijk waar bewoners mee bezig zijn of initiatieven die nog opgestart moeten worden is de wijk Nieuw-Middelburg op zoek naar enthousiaste buurtbewo ners. Belangrijk daarbij is dat mensen zich bezig houden met de eigen woon- en leefomge ving en wat tijd vrij willen maken om hier samen met buurtgenoten verbeteringen in aan te brengen. Sinds de start van de campag ne 'Initiatieven voor veiligheid' is er al veel gedaan door de wijk. Het opzetten van een wijkbeheergroep, de wijko- pruimdag en het wijkfeest zijn hier goede voorbeelden van. Om hier mee verder te gaan en de activiteiten uit te breiden is het belangrijk dat de groep bewoners die al dit werk heeft verzet wat groter wordt. Tijdens het wijkfeest en uiteraard ook op de bijeenkomst van 7 sep tember kunt u gemakkelijk informatie krijgen over deze activiteiten en initiatieven. U druk maken over uw wijk is een, maar er samen met uw buurtgenoten wat aan doen is veel effectiever. Dus kom naar de bijeenkomst op 7 septem ber in het Wijkgebouw. Wijkgebouw (1) Van 13.00 tot 17.00 uur: Fototentoonstelling, Demonstratie Turkse Volksdans, Presentatie Turkse keuken en Turkse voorwerpen, Open dag TNSCV, Open dag SWM, Start Kunst voor Kids, Film Van gewest tot gewest. Van 13.30 tot 16.00 uur: Cios en Scouting activteit. 16.30 uur: Prijsuitreiking tuinwedstrijd en naam gebouw. 17.00 tot 18.30: Intercultureel buffet. 19.30 tot 22.00 uur: Lezing over de wijk en fototentoonstelling. Meker (2) Buitenprogramma va. 20.00 tot 22.00 uur: Expositite, Graffiti, Streetdance, Breakdankce, Speakerscorner. Binnenprogramma va. 20.00 tot 01.00 uur: optredens, dj's, open mie, hip-hop, rock, N.T.B. Speeltuin (3) Van 13.00 tot 17.00 uur: speeltuin open, live band en schminken. 13.30 tot 15.00 uur: Spelcircuit. 14.00 uur tot 16.00 uur: Vossenjacht. 15.00 tot 16.30 uur: kleedjesmarkt. Molen (4) 14.00 tot 16.00 uur: rondleidingen. Uitvoering van Kunst voor Kids in de Z. Janssenstraat Foto: Gemeente Middelburg/Mieke Wijnen Sportbuurtmedewerker Patrick de Guchteneire is weer aan de slag in Dauwendaele en de Magistraatwijk. Foto: Chris Marijs Foto: Mieke Wijnen

de Faam | 2005 | | pagina 5