Opruimwoede in Koudekerke voor jaarlijkse Boerenkoopdag-veiling ZVU breidt talenaanbod uit Don Quichotte in ontwikkelingsland zoekt helpende handen en donateurs Kapelse Dag met Corry Konings uw huis op Huislijn.nl BV WALCHEREN Hilltop is nu Mountain pc's Alles voor de kapper bij Hairstuff Twintig jaar Onderdelenhuis Ytsma Souburgers naar voetbalduel Computercursus in Middelburg RONDJE WALCHEREN Open dag bij asiel De Mikke Mandala Weinig support Hoop Jonge Kracht Hoogtepunt U zoekt een huis? U vindt een huis! DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Woensdag 24 augustus 2005 De Faam Mountain-bcdrijfsleider Martin Cijsouw. (foto Jaap Wolter- beek) MIDDELBURG - Mountain PC'S aan het Goudend 10/02 in Middelburg heeft de activiteiten van Hilltop Automatisering over genomen. Mountain PC'S levert op maat computersystemen en laptops, legt netwerken aan en doet dit bij bedrijven, instellingen en particulieren. Daarnaast bieden zij hun klanten service en onderhoud. Oorspronkelijk voortgekomen uit het ICT oplei dingstraject is Mountain de aangewezen leverancier voor zowel uitgebreide als stand-alone computerapparatuur. Eigenaar Wilfred Bal: "Wij denken een sterk pakket te kunnen leveren in combinatie met de daarvoor geëigende opleidingen." Voor alle servicezaken die Hilltop bood kan men bij Mountain terecht: "Naast veel nieuwe klanten, is het grootste deel van de voormalige Hilltop klanten al langs geweest. Wij leveren service zoals ze dat gewend waren", al dus bedrijfsleider Martin Cijsouw. Telefoon 01 18 - 674542, info www.mountainpc.nl Eigenaars Hans en Elly Finklenberg van Hairstuff: jarenlange ervaring in kapsalons, (foto: Jaap Wolterbeek) MIDDELBURG - Hairstuff, winkel voor kappersbenodigdheden, opende 16 augustus zijn deuren in de Sint Janstraat in Middelburg. Hairstuff is gespecialiseerd in kappersproducten en kappergereed schap, en bedrijft zowel groot- als detailhandel. Permanentvloei stof, haarkleurproducten, shampoo, gels, alle gebruiksartikelen voor het haar, Hairstuff heeft ze, en alleen van professionele mer ken. Voor scharen, kammen, borstels en föhns kan de klant natuur lijk ook bij Hairstuff terecht. Eigenaars zijn Hans en Elly Finklen berg die al een poos met het idee rondliepen om een groothandel te beginnen. "Kappers hebben vaak niet veel tijd om te bestellen. Hairstuff komt met de bestelbus langs en levert direct uit. Wij leve ren bekende merken als Schwarzkopf, L'Oréal, Indola en Tigi." In de winkel wordt deskundig advies gegeven aan kappers en particu lieren."Wij hebben jarenlang ervaring in kapsalons en weten waar over we praten." Maandag tot 13.00 uur gesloten, telefoon 0118- 613 690. Arjen en Ciska Ytsma verkopen onderdelen voor wasmachi nes, koelkasten, stofzuigers en nog veel meer apparaten, (foto: Jaap Wolterbeek) MIDDELBURG - Onderdelenhuis Ytsma bestaat deze maand twintig jaar. Arjen en Ciska Ytsma begonnen in 1985 als installa tie- en reparatiebedrijf. De winkel aan Achter de Houttuinen was een verlengstuk van het magazijn. Nu is de winkel hoofdzaak en het installeren bijzaak. "Groot voordeel is dat door je praktijker varing klanten in de winkel goed bediend worden. Je weet precies waar het over gaat, je kent de situatie", weet Arjen Ytsma. "Wij geven advies, zelfs over de juiste zak voor de stofzuiger." Onder delenhuis Ytsma beschikt over allerlei onderdelen voor wasma chines, drogers, koelkasten, vaatwassers, kookapparatuur, stof zuigers, sanitair en kleine huishoudelijke apparatuur. Tevens is het serviceadres van Whirlpool, Candy, Indesit en Blue Air. Van wege het twintigjarig bestaan is een kleurwedstrijd uitgeschre ven; kleurplaten kunnen tot 26 augustus ingeleverd worden. De uitslag wordt 3 september bekend gemaakt. Telefoon: 0118- 628795. OOST-SOUBURG - De Souburgse familie Van den Berge won twee vrijkaartjes voor de voetbalwedstrijd Nederland-Duitsland op 17 augustus. Vader en zoon Van den Berge reisden die dag af naar Rotterdam om het duel in De Kuip bij te wonen. "Het was prima verzorgd, we hebben genoten. Voor herhaling vatbaar", blikt zoon Jeffrey terug. Bij alle SuperdeBoer-vestigingen werd een wedstrijd gehouden waarbij twee vrijkaarten voor Nederland-Duitsland te winnen waren. Bij besteding van 25 euro ontving de klant een wedstrijdkaart waarop een slagzin afgemaakt moest worden. Die kaart kon tot 7 augustus ingestuurd worden en uit alle inzendingen zijn door een onafhankelijk bureau per SuperdeBoer-winkel een of meer winnaars geselecteerd. Tot 27 augustus maken de klanten kans op kaarten voor de voetbalwedstrijd Nederland-Andorra. Info www.superdeboer.nl KOUDEKERKE - Ruim 250 objecten gaan zaterdag (27 au gustus) onder de hamer op de zesde boerenkoopdag in Kou dekerke. Jonge hondjes, rijtui gen, authentieke trekkers en zinken teilen vormen nog maar een kleine greep uit het te vei len assortiment. Door Ellen De Vriend Wanneer een boer vroeger wilde stoppen met zijn bedrijf, deed hij dat met een boerenkoopdag. Zijn MIDDELBURG - De Zeeuwse Bibliotheek verzorgt in de bibliotheek in Middel burg in de maanden oktober en november drie cursussen waarmee ze haar klanten wegwijs wil maken op de computer en op het internet. De eerste cursus, 'Eerste ken nismaking met de computer', is bedoeld voor mensen die nog zelden of nooit met een compu ter hebben gewerkt. 'Surfen in de bibliotheek', de tweede cursus, is een begin nerscursus internet. Medewer kers van de Zeeuwse Biblio theek leggen onder meer uit wat het internet precies is en wat je er mee kunt. Tot slot is er een cursus 'Uitge breid zoeken op internet'. Deel nemers leren hoe ze op het internet betrouwbare informa tie kunnen vinden. Ook is er aandacht voor computervirus sen en het downloaden van in formatie. Inschrijven voor één of meer dere cursussen kan bij de klan tenservice van de Zeeuwse Bi bliotheek in Middelburg of via 0118-654250. Elke cursus duurt twee keer één dagdeel per week. veestapel, werktuigen en soms zelfs zijn inboedel werden ver kocht. De koopdagen trokken veel belangstellenden en agrari ërs uit de omgeving. De Stich ting Zeeuwse Boerenkoopdagen in Koudekerke blies de traditie zes jaar geleden nieuw leven in. Tijdens de boerenkoopdag, aan staande zaterdag, worden tussen de 250 en 300 artikelen per op bod verkocht. "Meer willen we niet, want dan duurt de veiling veel te lang. We zijn nu om on geveer zes uur klaar", legt be stuurslid Jan Brasser van Stich ting Zeeuwse Boerenkoopdagen uit. Onder de hamer komt van al les: oude auto's, een paar rijtui gen, jong vee, handgereedschap pen en allerlei leuke en handige tuin- en gebruiksvoorwerpen. "Bijna gloednieuwe machines staan naast hebbedingen met daartussen ook veel oude rom mel. Je moet er maar nét naar op zoek zijn", lacht Brasser. Tijdens de verkooprondes is er voor elk wat wils: voor de hob byist, de verzamelaar en de vak man. Veilingmeester Jan Ver meulen rijdt op een boerenkar langs de voorwerpen en dieren, om deze stuk voor stuk te veilen. De verkoping staat onder toe zicht van het notariskantoor Jan- se-de Jonge. Meestal wisselen tweedehandsspullen vanuit kraampjes van eigenaar. Maar Koudekerke kiest voor een heel ander concept, (foto: pr) In de pauzes kunnen bezoekers iets drinken of eten bij één van de agrarische kraampjes op het evenemententerrein aan de Groeneweg. Ook zijn er ringrijd- wedstrijden. Voor automobi listen is er een groot parkeerter rein beschikbaar. De veiling be gint om 9.00 uur. De kijkdagen zijn op donderdag 25 augustus van 18.30 tot 20.30 uur en vrij dag van 16.00 tot 20.30 uur. MIDDELBURG - De Zeeuwse Volksuniversiteit in Middel burg gaat het nieuwe cursus jaar in met ruim 120 cursussen op het programma. Dit jaar biedt de universiteit twee nieu we taalcursussen aan. De volksuniversiteit in Middel burg is één van de bijna honderd Nederlandse volksuniversiteiten. Cursisten kunnen zich er onder meer zo'n veertig vreemde talen eigen maken. In Middelburg zijn dat behalve de 'bekende' vreemde talen alsl Engels en Frans bijvoorbeeld ook Grieks, Noors, Portugees, Hongaars, Tsjechisch en Zweeds. Dit jaar bevat het talen aanbod van de Zeeuwse Volks universiteit voor het eerst ook Arabisch en Chinees. Er is variatie genoeg. De univer siteit biedt niet alleen taalcursus sen aan. Zo kunnen studenten bijvoorbeeld deelnemen aan een kookcursus 'de mediterrane keu ken', een basiscursus sterrenkun de, een cursus platbodem zeilen op het Veerse Meer óf de creatie ve cursus mandalatekenen voor beginners. Hierin leert leert docente A. Massink-Strikwerda haar cur sisten in acht lessen een mandala te tekenen. Iedereen kan deze oude manier van tekenen vol gens Massink beoefenen: "Crea tiviteit is een gave die iedereen van nature heeft". Behalve uit culinaire, wetenschappelijke en creatieve cursussen, bestaat het programma voor het cursusjaar 2005-2006 ook uit opleidingen op het gebied van cultuur, mu ziek en theater, ambachten, in formatica, geschiedenis, filoso fie, politiek en psychologie. Een programmagids met het complete cursusaanbod is gratis te verkrijgen via de ZVU: 0118- 634800. MELISKERKE - Doet hoop leven? Of is hoop op een beetje beter de aandrijfas voor pas sie? Piet Roskam haalt zijn schouders op. De ontwikke lingswerker in vrije tijd zit vol passie. Maar hij staat alleen en hoopt dat mensen mee gaan doen, al is het alleen maar via een maandelijks bedragje. Be halve van een handvol vrien den krijgt hij weinig support. Door Ad Hanneman Voorlopig betaalt de 73-jarige vutter uit Meliskerke de hulp aan de armste van de armste weesjes van overleden aidsou- ders in Kenia voor het grootste deel uit eigen zak. Het is voor een habbekrats, stelt hij vast, om die kindertjes op een spoor met toekomst te zetten. De hoop dat zijn project om die kinderen een schooltje te geven slaagt heeft hij nog niet opgege ven, hoewel hem de moed vaak in de schoenen zakt. "Maar het houdt me ook bij de les. Ik ben niet iemand die achter de spreekwoordelijke geraniums kruipt," wuift hij de vergelijking van zijn leeftijd met de zwaarte van wat hij als een plicht be schouwt en voelt daar in Kenia van de hand. En hij vertelt nog maals wat hem zo dwars zit. Bijvoorbeeld de periode dat hij voor Ontwikkelingswerk in Ke- De weeskinderen wonen vlakbij een kerkhof zodat ze - naar ver luid - 'snel opgeruimd zijn bij overlijden', (foto: Piet Roskam) melt er van het ongedierte." Dat hij weinig support krijgt verbaast hem niet. Wat zich daar afspeelt achter de voor bezoe kers en toeristen opgebouwde coulissen is onbeschrijflijk. "Ik heb er wel eens over zitten den ken om een soort 'tour for poor' te organiseren, zeg maar een rondje Nairobi of Kishumu langs de echte armen. Er zijn genoeg Kenianen die dat aan de blanken willen laten zien. Ze zouden dan zonder twijfel vast stellen dat de armsten in Neder land nog rijk zijn in vergelijking met de modalen in Kenia." Roskam wil die kinderen wat hoop geven door ze vooral de mogelijkheid geven om wat te leren. Een schooltje is - zoals eerder gemeld -hem door een Walchers bedrijf toegezegd. "Ik kan dat niet in mijn uppie daar geen regelen," stelt hij vertwijfeld vast. Niettemin gaan wel al vijf wezen tussen de dertien en vijftien jaar naar een school zo'n acht kilometer van hun woonplaats bij het kerkhof. Het kostte volgens Roskam een paar honderd eu ro. Er moet nu nog voor boe ken worden gezorgd. Dat kost ook geen vermogen. "Ik was er laatst en één van die jongens liet me zien wat hij had geleerd over eb en vloed. Zoiets heb ik vroeger op de HBS ook ge leerd. Dat was wel leuk." Aanstaande vrijdag vertrekt de Walchenaar weer richting Na irobi. Hij blijft er iets langer dan een maand. Wie meer wil weten kan contact opnemen met Roskam via nummer 0118-594049 of (bij voorkeur) viaa e-mail hproskam@wxs.nl nia een stoomturbine aan de praat probeerde te krijgen met gelimiteerde middelen En hoe hij ineens de achterkant zag. Het ergste van het ergste. 'Zijn' weeskinderen, die vlakbij een kerkhof wonen zodat ze snel op geruimd zijn bij overlijden. De stank daar. "Je loopt daar door de zeik en stront. Een fatsoen lijke afvoer is er niet. Het we- de Faam Verschijnt in een oplage van 53.400 elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Middelburg. Vlissingen en Veere. Directie Algemeen Directeur J.V. Munsterman Commercieel Regiodirecteur C/i. van den Oosterkamp Kantoor Fruitlaan 4c. postbus 5. 4460 AA GOES Openingstijden Maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 8.30 lot 17.00 uur. Woensdag gesloten. Arsluiltijden Redactie Vrijdagmiddag 17.00 uur Advertenties Maandag 12.00 uur, Duo's vrijdag 17.00 uur Bezorging De Faam niet ontvangen? Bel 0113-274093 Redactie Algemeen Hoofdredacteur Mw. G. Arendsen-Ticben lioofd Redactie Jan Dirk van Scheyen Eindredactie Ellen de Dreu 0113-274023 of 06-54267132 red.faam@whk.wcgcner.nl Advertentieverkoop Bladmanager Pieier Karman Verkoopteam Mineke Crucq 0113-274017 (privé 06-51221131) Linda Heikoop 0113-274013 (privé 0118-641569) Sam Kook 0113-274060 of 06-20616936 De Eaam is een uitgasc van Wegener Huis-aan-liuiskranten BV. Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van hel Wegener-concem. Op al onze adverlenliccontructen en aanbiedingen daarloe zijn van toepas sing de Algemene Advertentievoorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. De door u aan ons verstrekte gegevens heb ben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (laten) informeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt kunt u dat schriftelijk melden hij Wegener Huis-aan-huiskranten BV. t.a.v. A.T. Kooij. Hoofd Marketing, postbus 692. 7500 AR Enschede. Druk Wegener Nieuwsdruk Breda KAPELLE - Kapelle viert de laatste zaterdag van au gustus een verjaardagsfeest je, want dan hult het dorp zich voor de vijfentwintigste keer in de festiviteiten van de Kapelse Dag. Corry Konings, Jody Bcrnal en een Frans Bauer look-a-like zijn het verjaardagscadeautje voor en van het organisatiecomité dat al een kwart eeuw Kapel le op de kaart zet. Hoewel de Kapelse Dag op za terdag 27 augustus het hoogte punt bereikt, is het programma wel over drie dagen verdeeld. De donderdag begint 's mid dags om vier uur met de ker mis op het kerkplein en in de Weststraat en dat geldt ook voor vrijdag. Vrijdag is er een avondpro gramma met op de kermis om 19.00 uur dc Pret Piraat Kin dervoorstelling, een skihut op het podium voor café De Her berg en een dj die Hollandse knallers draait bij hotel De Zwaan. Om 22.00 uur treedt de Frans Bauer look-a-like Jurgen Jonkers op. "Die is niet van echt te onderscheiden", weet Herselman. Zaterdag staat Kapelle bol van de activiteiten en dat begint al om 8.00 uur met ringrijden op de Van der Biltlaan. De officië le opening is rond 10.00 uur met het oplaten van ballonnen in samenwerking met Jonge Kracht op het bordes van het gemeentehuis. Die dag staat in het teken van de jaarmarkt bovendien zijn er vele activiteiten. Toren beklimmen, de vrij markt, rondrijden met politie voertuigen, een ritje maken met de paardentram, een optre den van majorettenkorps Jonge Kracht, dc Magic Rabbit Bal loon kindershow, het is slechts een kleine greep uit het dag programma. Als hoogtepunt zijn Corry Ko nings en Jody Bernal gecon tracteerd. Corry Konings wordt om 17.30 uur verwacht en Jody Bernal treedt om 20.00 uur op, beiden op het podium voor De Herberg. Daarna is er een show van drumband Ons Genoegen. Verder zal Alwin optreden voor Corry Konings en in een pauze van de Amstel Live Band. De Kapelse Dag wordt afgesloten met muzikale shows bij Hotel Dc Zwaan en Café De Herberg die tot 2.00 uur doorgaan. (advertentie) vin Middelburg, Wonderkamer Zeeuws Museum, film, klom- penschildercn, verkleden. 13.00-17.00 uur Middel burg, Vismarkt, antiek- en ambachtenmarkt, 9.00- 16.00 uur Middelburg, Lan ge Jan, middaggebed, 13.00- 13.30 uur Middelburg, Lan ge Jan, koffiehoek, kerken pad. 13.30 uur Oost-Sou burg, Palazzoli, ontmoetings middag, 14.00-15.30 uur Wcstkapelle, tuin Polderhuis, roofvogeldcmonstratie, 11.00 uur Vlissingen, Stad huis, raadsvergadering, 18.30 uur Koudekerke, Groeneweg. kijkdag boeren koopdag. 18.30-20.30 uur Vlissingen, bunker bij Oran jemolen, openstelling. 13.00- 16.00 uur Westkapelle, Markt, seizoenmarkt, 12.00- 20.00 uur Vlissingen, cen trum en binnenhaven, Small Sail Festival, 14.00 uur Koudekerke. Groeneweg, kijkdag boerenkoopdag, 16.00-20.30 uur Middelburg, 't Gasthuis, Alz- heimercafé, thema: rechtsbe scherming en dementie, 14.30-17.00 uur Vlissingen, centrum en binnenhaven. Small Sail Festival, 10.00 uur Zoutclande. sportvelden De Meeuwen, skeelertoer tocht, 11.00 uur Zoutelan- de, strandpaviljoen Dc Bran ding, beachvolleybal toer nooi, 10.00 uur Middel burg, Loskadc, kanaal door Walcheren, zwemwedstrijd, 9.30-16.00 uur Westkapelle, Markt, ringrijden, 7.30- 18.00 uur Domburg, cen trum, ringrijden, 9.00-17.00 uur Veere, centrum, ringrij den, 8.00-17.30 uur Bigge- kerke, centrum, ringrijden, 8.00-17.30 uur Middelburg, Onder de Toren, Nieuwe Kerkgang, Zeeuwse dag, ver schillende ambachten, 10.00- 16.00 uur Middelburg, Ska- tepark Meker, De Speeltuin, Het Wijkgebouw, De Molen, wijkfeest Nieuw Middel burg, diverse activiteiten, 14.00-22.00 uur Koudeker ke, Groeneweg, traditionele boerenkoopdag, veiling 9.00 uur Vlissingen, Falckstraat 2, open dag, 14.00-17.00 uur Domburg, Zorgcentrum SIMNIA, zomerfeest. 10.00- 17.00 uur Ritthcm, Fort Rammekens, rondleiding natuurgebied, 14.00-15.30 uur Vlissingen, St. Jacobskerk, kerkdienst, 'Sea Sunday', met optreden Scheldeloodsenkoor. 10.00 uur Vlissingen, centrum en binnenhaven. Small Sail Festival, 12.00 uur Middel burg, Gasthuiskerk, kerk dienst, ds. G. Vogel, 9.30 cn 16.30 uur Middelburg, Grote Markt, boeken- en verzamelmarkt, 11.00-17.00 uur Middel burg, Stadskantoor, vergade ring commissie Ruimte, 19.30 uur Oostkapelle, Zeeuws Biologisch Museum, (w)onderwaterwereld, acti viteit voor kinderen vanaf 6 jaar, 10.30-11.30 uur Ritthcm. Fort Rammekens, rondleiding natuurgebied, 19.30-21.00 uur Oostkapel le, Zeeuws Biologisch Mu seum, roofvogelvluchten. 16.30 en 19.00 uur Middel burg, Stadskantoor, vergade ring, commissie Algemeen Bestuur, 19.30 uur Middelburg, Wonderkamer Zeeuws Museum, film, klom penschilderen, verkleden. 13.00-17.00 uur en 19.00- 21.00 uur Oostkapelle, wijngaard Dc Westerhoeve, rondleiding, 19.00-20.30 uur MIDDELBURG - Vogel- en Zoogdieropvang de Mikke in Middelburg opent zaterdag 17 september de deuren voor het publiek. Vrijwilligers van het asiel aan de Koudekerkseweg ontvangen vanaf 10.00 uur bezoekers met koffie, thee, broodjes en soep. Daarna leiden ze de belang stellenden rond door het op vangcentrum.

de Faam | 2005 | | pagina 3