Op zoek naar leuke anekdotes over Oostenrijkse woningen Speelstad wordt Muziekstad Danceparade in Middelburg wordt grootser dan ooit Frisse en 'onfrisse' limonadeprijzen Stormloop op kaartjes Vlissingen pakt uit met activiteiten Korren en zeeschuimen Pannenkoeken voor Oeganda Els Gerbrands bij World of Silk Met Sint Jacob naar Santiago CineCity geeft 'Herbie' Kevers Rommelmarkt in Domburg Oud-katholieken houden viering Bestelling van één glas fris (cola, 7-up, sisi, etc) Shownewz Speelstadbus Woensdag 20 juli 2005 De Faam VLISSINGEN - Met geza menlijke inspanningen en alle neuzen dezelfde kant op pro beren Vlissingcrs bezoekers te lokken. Evenementen van goed niveau zijn de ingrediën ten voor het lokaas naar toe rist en streekbewoner. "We moeten vooral het gebied dat de klappen krijgt promoten", stelt de Wim de Smit namens alle organisaties in Vlissingen. Tot eind augustus zijn er elke wekelijks tijdens de weekmarkt evenementen georganiseerd in de Scheldestad. Over de te or ganiseren attracties en in welke mix ze per vrijdag aan het pu blick aangeboden worden, is volgens De Smit goed nage dacht. Hij is aangetrokken voor de promotie van de activiteiten en fungeert als adviseur van de mensen achter het groene la ken. Vrijdag 22 juli noemt hij een topdag. Naast de zomerkermis is er een wedstrijd tussen stadsomroe pers en op Plein Vierwinden is een kunstmarkt. De Smit stelt vast dat er serieuze kunst wordt getoond en verkocht en dat al les in een rustiek sfeertje dat zo eigen is aan het historische plein. "De hele dag zijn er mu zikanten," vult de promotor aan. Maar er is meer. Rond de Oude Markt staan kramen met boe ken. Daaraan stallen boekwin kels koopwaar uit. Ook de Vlis- singse bibliotheek is vertegen woordigd. Voor mensen met een beperking wordt kermisbe zoek geregeld. De attracties zullen tijdens hun bezoek min der snel draaien. En er zijn uit voeringen van minder valide dansers en sporters in de stad. Volgens de adviseur doen alle betrokken Vlissingse instanties eenstemmig hun best om de ontstane problemen bij de bouw van de parkeergarage de kop te bieden. De zomervakantie staat weer voor de deur, dus op naar het strand. En met de Walcherse stranden zo nabij, is het handig om te weten waar je je schep en emmer het goedkoopste kunt par keren. De Faam vroeg in verschillende strandpaviljoens wat een glas fris kost. Een lekker koud glas limonade, daar gaan er deze zomer weer tiendui zenden van over de toonbank. De limonade kost op de Walchers/ Noord-Bevelandse stranden gemiddeld 1.69 euro. Vier strandpavil joenhouders vragen de relatief lage prijs van 'slechts' 1,50 euro. De Zuiderduin Beachclub in Westkapelle en Kaapduin in Koudekerke drijven de gemiddelde prijs op door twee euro en meer te vragen voor het drankje. Zuid Walcheren: Panta Rhei Piet Hein Herwegh Kaapduin Vlissingen Vlissingen Groot-Valkenisse Koudekerke 1,70 1,70 1,50 2,00 West Walcheren: Zuiderduin Beachclub De Zeeuwse Riviera 't Zuiderhoofd Scheldezicht Westkapelle Zoutelande Westkapelle Westkapelle 2,25 1,50 1,50 1,60 Noord-Walcheren: Lage Duintjes Neptunus Boomerang Plaza Breezand Oostkapelle Vrouwenpolder Domburg Vrouwenpolder 1,70 1,80 1,75 1,50 Noord-Beveland: De Banjaard Kamperland 1,50 - de Faam Verschijn! in een oplage van 53.400 elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Middelburg, Vlissingen en Veere. Directie Algemeen Directeur J.V. Munstermun Commercieel Regiodirecteur Ch. vuii den Oosterkamp Redactie Algemeen Hoofdredacteur Mw. G. Arcndscn-Tiehcn Hoofd Redactie Jan Dirk van Scheven Eindredactie Ellen de Dreu 0113-274023 of 06-54267132 red.faam@wlik.wegener.nl Advertentieverkoop Bladmanager Pieler Karman Verkoopteam Mineke Criiïi) 0113-274017 (privé 06-51221131) Linda Heikoop 01 i 3-274013 (privé 0118-641569) Sam Kaak 0113-274060 of 06-20616936 üe kaam is een uitgave ran Wegener Huis-aan-huiskrantcn BV. Wegener Huis-aan-huiskranteu BV is een onderdeel van het Wegener-conecm. Op al onze advertentieeuntraeten en aanbiedingen daartoe zijn van toepas sing de Algemene Advertentievoorwaarden huis-aan-huiskrantcn Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. De door u aan ons verstrekte gegevens heb ben wij opgenomen in een bestand, dal wordt gebruikt door onze administratie en om u tc <latcn) informeren over voor tl relevante diensten en producten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs steil kunt u dat schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskrantcn BV. La.V. A.T. Kaoij, Hoofd Marketing, postbus 692. 7500 AR Enschede. Kantoor Fruitlaan 4c. postbus 5.4460 AA GOES Openingstijden Maandag, dinsdug, donderdag en vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur. Woensdag gesloten. Afsluittijden Redactie Vrijdagmiddag 17.00 uur Advertenties Maandag 12.00 uur. Duo's vrijdag 17.00 uur Bezorging De Faam niet ontvangen? Bel 0113-274093 Druk Wegener Nicuwsdruk Breda Oud-burgemeester van Vlissingen, Jaap van der Doef, zit in het Initiatiefcomité dat de geschiedenis van de Oostenrijke huizen in Vlissingen boven water wil halen, (foto: Jaap Wolterbeek) VLISSINGEN - Toen de Vlis singse gemeentearchivaris Adri Meerman vorig jaar de ge schiedenis van de Oostenrijkse woningen in Vlissingen be schouwde, sloeg onder de aan wezigen een vonk over. Die ge schiedenis was zo boeiend, dat werd besloten een boekje over deze opmerkelijke huizen uit te gaan geven. Volgend voorjaar moet het in de schappen van de boekwinkel liggen. Hoewel het Initiatiefcomité de Vlissingse Houtkust de meeste informatie al in kannen en krui ken heeft en de fotograaf ook al zijn beelden heeft ingeleverd, zoekt het comité nog naar meer anekdotes. Meerman kwam ruim een jaar geleden met zijn betoog over de ze huizen op verzoek van een aantal bewoners, onder wie de voormalige Vlissingse eerste burger Jaap van der Doef. Ui teraard werd de ex-burgemeester in het comité gevraagd en dat ging aan de slag. Tot tevreden heid, stelt Van der Doef nu vast, kwam de informatie na enig speurwerk binnen. Vlissingen kocht de houten bouwpakketten in 1948 in het ka der van de naoorlogse wederop bouw. "We zien dan bijvoor beeld", stelt Van der Doef vast, "dat er wel een film is over de aankomst van die pakketten, maar er is helemaal geen materi aal van de bouw. Wel van de be woonde huizen later. Het Vlis singse gemeentebestuur twijfelde trouwens over de aanschaf van deze huizen. Het was voor die tijd nogal een dure aangelegen heid. Ze gingen uiteindelijk ak koord met de aankoop van dertig huizen. Enkele jaren er na wer den ze te koop aangeboden aan de bewoners. Sommigen koch ten, anderen niet en bleven er tot hun dood als huurder wonen." Van der Doef en zijn Initiatiefco mité willen nog van alles weten. Zo zouden ze bijzonder in hun sas zijn met foto's van de bouw in 1948. Ook willen ze gesprekken met die mensen om anekdotes te verzamelen die in het boek kun nen worden opgenomen. Wie aan dit deel van de geschiedschrij ving over Vlissingen wil mee doen, kan contact opnemen met Mieke Meyer - van der Linde, 0118-413580. Het kan ook via e- mail: wmfmeijer@zeelandnet.nl. OOSTKAPELLE - Het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle houdt op donder dag 21 juli de activiteit 'Kor ren en zeeschuimen'. Op de grens van water en land leeft meer dan iedereen denkt. Het Zeeuws Biologisch Mu seum heeft een klein kornet, dat vanaf het strand door het water getrokken wordt. Te zien zijn garnalen, krabben, platvissen, kwallen, zeesterren en nog heel veel meer dieren. De activiteit is van 19.15 tot 20.45 uur. Aanmelden kan via: 0118-582620. AAGTEKERKE - Het jaar lijkse pannenkoekenfeest in Aagtekerke is op dinsdag 26 juli. De opbrengst gaat naar een project in Oeganda. Het project verzorgt de voor lichting en strijd tegen aids in de buitenwijken van Kampala, de hoofdstad van Oeganda, le dereen mag, tegen betaling van de entreeprijs, onbeperkt pan nenkoeken eten. Vanaf 17.30 uur is de feesttent op de hoek van de Pekelingse- weg/Aagtekerkseweg open. Dit jaar gaat iedereen ook hutten bouwen. Het feest wordt georganiseerd door de ZWO-werkgroep van de protestantse kerk in Aagte kerke. MELISKERKE - Els Ger brands zingt op zaterdag 23 juli in Grand Café La Soie in Meliskerke. Zij zingt met veel gevoel voor soul en blues traditionele en nieuwe jazznummers. Ze wordt begeleid door Menno Radema op de piano. Het optreden be gint om 14.00 uur. World of Silk is gevestigd aan de Dorps straat 3. Kinderen vermaken zich in Speelstad (foto:pr) VLISSINGEN - "Speelstad Vlissingen is dit jaar weer ge woon op het Bunkerterrcin", vertelt Rian Krull van Speel stad. Het evenement voor kin deren van zes tot en met twaalf jaar is van 1 tot en met 6 au gustus open. Het thema is 'Muziekstad'. Op het Bunkerterrein worden woningen en appartementen ge bouwd. "Het terrein verliest steeds meer van zijn oude char me en het gras en de bomen zijn verdwenen. Maar Speelstad blijft op het terrein", benadrukt Krull. "We hopen dat onze toe komstige buren één keer per jaar het getimmer en de muziek voor lief nemen, want de kinderen hebben zo enorm veel plezier." Op maandag is een opening waar diverse popsterren bij zul len zijn, die naar Speelstad ko men omdat ze genomineerd zijn voor de Muziekstad Award. Er komen rockers, rappers, pun kers, country singers en zelfs een liefhebber van klassieke muziek. De kinderen kunnen hun muzikale talent aan de pro ducer laten zien, want op zater dag is er een groot openlucht concert en een karaokeshow. Er worden ruim twaalf contai ners hout aangevoerd voor de bouw van de hutten en de nodi ge kilo's spijkers. De kinderen kunnen helpen met het maken van de speelstadkrant Show newz, knutselen in de grote tent, zich laten schminken of een ei gen instrument of buttons ma ken. Bij mooi weer draait de wa terglijbaan op volle toeren en verder is er een rodeostier en kunnen kinderen boogschieten en koekhappen. De werkgroep Speelstad werkt iedere maandag vanaf 20.00 uur aan de Voltaweg 11 in Vlissin gen hard aan de decors. Vrijwil ligers zijn van harte welkom om te komen helpen. Zaterdag 16 juli lopen de spelfiguren van Muziekstad en medewerkers vanaf 14.00 uur door het cen trum van Vlissingen op Speel stad te promoten. De organisatie verwacht in Speelstad ruim 350 kinderen. Speelstad is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9 tot 16.00 uur. Op zaterdag is het evenement open van 9 tot 15.30 uur. De Speelstadbus rijdt elke dag naar het Bunkerterrein. De tijden in Oost-Souburg zijn: Middclburgsestraat bij het ronde putje (8.15), Oranjeplein (8.19) en het Zwaantje (8.22 uur). In Vlissingen rijdt de bus vanaf: Keersluis (8.27), Paul Kruger- straat/Blocmenlaan (8.30), Scheldestraat (8.32). Badlniis- straat/ABN-Amro (8.36), Kou- dekerkseweg ter hoogte van het ziekenhuis (8.39), Alexander Gogelweg (8.43) en Alexander Gogelweg/Troelstraweg (8.47 uur). MIDDELBURG - De Dance parade verandert aanstaande vrijdag en zaterdag voor de vijfde keer het Middelburgse centrum in een bont feestter rein met geluidswagens, ritmi sche housemuziek en felge kleurde feestgangers. Vooral met dat laatste, die bezoekers, is iets nieuws aan de hand. Het worden er naar verwachting namelijk heel wat meer dan de Zeeuwse hoofdstad van vorige jaargangen gewend was. Een kleine week voor de aftrap van 'zijn' feest, is organisator Martin Priem vooral druk met promotie en reclame. Want daar schortte het voorgaande jaren volgens hem nog aan. Het feest zelf staat inmiddels als een huis en heeft - los van wat andere dj's en een vrijdagavondconcert op de markt - weinig nieuwe pro grammaonderdelen. Meer be zoekers trekken, dat is nu Priems doel. En dat heeft de Middelburgse uitbater groots aangepakt, op de radio (Slam-fm), in verschillen de magazines en op bill-boards in de grote steden. Wie niet in hele dagen thuis zit zonder radio of tv, kan het dus niet ontgaan zijn dat de Danceparade voor de deur staat. De missie lijkt ge slaagd. Want de kaartverkoop voorafgaand aan de parade liep nog nooit zo goed. Nu al zegt Priem meer kaartjes verkocht te hebben dan de hoeveelheid die vorig jaar in totaal over de toon bank ging. Het wordt dus drukker maar er is meer nieuws te beleven. Zo draait de bekende vrouwelijk dj Dana. maar ook vertoont dj Cal vin zijn kunsten. En Calvin is een geval apart. Priem: "Hij zingt mee op zijn eigen platen en danst. Een lust voor het oog." Vorig jaar werd halverwege de parade op sommige van de vijf tien wagens het geluid stil gezet. Dat beviel niet, en dit jaar blij ven de decibellen dus op elke wagen gegarandeerd. Zaterdagochtend tegen twaalven begint de optocht door de stad. Daarna volgt op de markt een opwarmertje voor het grote feest dat tegelijkertijd om 16.00 uur op de omgebouwde parkeer plaats Hof van Tange losbarst. Na die Cityparade, waar om 23.00 uur de stekker uitgaat, gaat de fuif aangejaagd door veel dj's door in verschillende cafés en de disco in Middelburg. Wie niet tot zaterdag wil wach ten, kan alvast op vrijdag aan de warming-up meedoen. Dat draait onder meer dj Laidback Luke vanaf 19.00 uur op een po dium op de markt. Meer informatie is te vinden op www.danCeparademiddelburg.nl Ook dit jaar veranderen de straten van Middelburg in één groot dancefestijn. (foto: Jaap Wolter beek) In de rubriek Lezers Schrijven kunnen lezers reageren op berichten die in De Faam staan of hun mening geven over zaken die op Walcheren spelen. Plaat sing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. De brieven wor den geplaatst onder verant woordelijkheid van de afzender. Oproepen en anonieme inzen dingen worden niet geplaatst. Naam en adres van de afzender moeten bekend zijn bij de re dactie. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te be korten. Over geweigerde brie ven wordt niet gecorrespon deerd. Reactie op het artikel 'Senio ren gezocht niet groene vin gers', van 6 juli: Een prachtig initiatief van Stichting Werkt voor Ouderen. Ik hoop dat de bewoners van de zorgcentra er lang kunnen tuin ieren: de gemeente Vlissingen heeft namelijk nog steeds plan nen om ook hier nieuwe wonin gen neer te zetten. GroenLinks is altijd een voorstander ge weest van de groenstrook Seol- to - manege - volkstuinen. Er worden overal al huizen ge bouwd. Straks circa 1500 op het KSG-terrein, in Souburg- Noord en op het Bunkerterrein. Waarom dan ook perse hier? Met de komst van de nieuwe wijken Rosenburch en Lamme- renburch en de rondweg is er al zoveel groen verloren gegaan. Laten we proberen om dit stuk groen te laten blijven, zodat omwonenden en mensen van zorgcentra hiervan kunnen ge nieten. Alex Soplantila Vlissingen VLISSINGEN - Met het thema 'Op weg met Sint Jacob naar Santiago' wordt op maandag 25 juli in de Sint Jacobskerk in Vlissingen de naamdag gevierd van Jacobus de Meerdere. De kerk gaat om 14.00 uur open voor bezoekers. De icoon van Ja cobus de Meerdere, gemaakt door de Bulgaarse schilder Christo Popkostadinov, die eerder in de Sint Jacobskerk exposeerde, wordt namens de evenementen- commissie officieel aangeboden aan de kerk. Na een muzikaal intermezzo door het Walchersch Trio, houdt Wilma Knuist uit Baarland een lezing. Zij maakte in 2000 hele maal alleen de voettocht van Baarland naar Santiago en schreef het boek 'Santiago met support'. Verder is er een fototen toonstelling en een videopresen tatie. Tussen 14.00 en 17.00 uur kan de Sint Jacobstoren beklom men worden. VLISSINGEN - Speciaal voor de release van 'Herbie, fully lo aded', geeft CineCity in Vlis singen echte schaalmodellen VW Kever weg. Naar aanleiding van het succes van de film, hebben Bucna Vista International en CineCity Vlis singen originele schaalmodellen van het autootje laten maken. Heb je een Kever of ken je ie mand met een Kever, laat dan snel iemand een leuke foto ma ken van jou en de auto. De foto's kunnen gestuurd worden naar pr@cinecity.nl. DOMBURG - Voetbalvereniging Domburg houdt op zaterdag 13 augustus een rommelmarkt op het Sportpark Oosterloo tussen Domburg en Aagtekerke. De rommelmarkt begint om 9.00 en duurt tot 15.00 uur. Om 11.00 uur begint het verkopen bij opbod. Tien procent van de opbrengst gaal naar 'Spieren voor spieren'. GOES - De oud-katholieke ge meenschap in Zeeland houdt op zaterdag 23 juli vanaf 10.30 uur een kerkdienst in de dagkapel naast de rooms-katholieke Maria Magdalenakerk aan de Singel straat in Goes. De dienst is ter gelegenheid van de tiende zon dag van Pinksteren, met herden king van de heilige Maria Mag- dalena, patrones van de kerk en van de stad.

de Faam | 2005 | | pagina 11