WOKKEN SAKKEN TEPPANYAKI TEL. 011& - 55 63 63 ZOMERVAKANTIE v Winterberg in het hoogseizoen! Glas in de glasbak ,220B§ 200 zitplaatse" Week 28 Langdurigheidstoeslag Het burger initiatief Streetparade en Cityparty Ringrijden Verbouwing? Eerst naar middelburg.nl Chatsessie NU OPEN NU OPEN NU OPEN NU OPEN Voormalig Karrewiel Ma. t/m Do. 17,50 p.p. Vr. t/m Zo. 19,00 p.p. Kinderen t/m 12 jaar 00 p.p. Onbeperkt eten reserveren gewenst Kinderactiviteiten in de vakantie Zwaanweg 14 Koudekerke 0113-556363 Al vanaf 33.- p.p. voor 3 dagen! wvn WALOHeueM FEESTEN PARTIJEN VERGADERINGEN KINDERFEESTJES RECEPTIES PERSONEELSFEESTEN BRUILOFTEN OF GEWOON GEZELLIG WOKKEN MET DE BUREN lansen terras ruime parkeergelegenheid 3 aparte zalen kinderspeelhoek Dagelijks geopend van 16.00 - 22.00 uur Zie voor meer info. Onze website, www.dewokvanwalcheren.nl Arrangement Prijs Woensdag 13 juli 2005 De Faam Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in Als u meer dan vijf jaar een minimuminkomen heeft, kunt u in sommige gevallen in aan merking komen voor een langdurigheidstoeslag. Het Rijk erkent dat het, na jaren leven met een minimuminko men, moeilijk is de touwtjes aan elkaar te knopen. U moet wel aan de volgende voor waarden voldoen. u bent tussen de 23 en 65 jaar; u heeft geen inkomsten uit of in verband met arbeid gehad, dat wil zeggen loon, inkomen als zelfstandige, WW-uitkering enzo voort; u heeft alles gedaan om een baan te vinden. Anders gezegd moet het buiten uw schuld zijn dat u vijf jaar of langer geen werk heeft; Het is langer dan twaalf maan den geleden dat u eerder voor een langdurigheidstoeslag in aanmerking kwam; U heeft een vermogen lager dan 5.105 (alleenstaande) of 10.130 (alleenstaande ouder of gezin). Als u een WAO-uitkering ont vangt, gelden er specifieke regels. Gemeentelijk Sociaal Fonds Als uw inkomen lager is dan 110% van het sociaal minimum en u heeft weinig spaargeld, kunt u een beroep doen op het sociaal fonds. Voor uw kinderen kunt u een bijdrage vragen voor contributie voor bijvoorbeeld een sportvereniging. Als u langer dan twee jaar een laag inkomen heeft, kunt u voor uzelf en/of uw kinderen een bij drage aanvragen. Nieuw is de volgende regeling. Sinds 1 janu ari 2005 is de legitimatieplicht ook van toepassing voor 14- en 15-jarigen. Voor de aanschaf van een legiti matiebewijs voor uw zoon of dochter kunt u een bijdrage aan vragen. Deze bedraagt maxi maal 31,26. Aanvragen U kunt het formulier voor een langdurigheidstoeslag of een bijdrage uit het Gemeentelijk Sociaal Fonds telefonisch aan vragen via 67 50 00. Het formulier is ook verkrijgbaar bij de receptie van het stadskan toor en te downloaden via www.middelburg.nl. Kijk onder het kopje werk en inkomen. In het stadskantoor is de Minimabrochure verkrijgbaar. Daar staan alle sociale voorzie ningen in beschreven. Middelburgse kinderen van 4 tot en met 12 jaar hoeven zich deze zomer- en herfstvakantie niet te vervelen. Tijdens deze twee vakantieperiodes kunnen zij kie zen uit activiteiten op het gebied van sport, spel, handvaardigheid, theater, timmeren, dans en bewe ging. Volgende week staan onder meer op het programma een bezoek aan de kaasboerderij Schellach, de stadstuin kwekerij Overwater en in het Vrijburgbad is het 'rom- melland'. Neem voor meer infor matie over de ZipZap-kaart, ZipZapacti-viteiten of vrijwilligers werk bij de ZipZapactiviteiten contact op met Cindy Weerepas van de Stichting Welzijn Middelburg, telefoon 62 90 04. Meer info op www.zipzappas.nl. U kunt zelf een onderwerp op de agenda van de gemeente raad zetten, als tenminste 100 inwoners hun handtekening hebben gezet onder uw voor stel, en het onderwerp aan enkele voorwaarden voldoet. 'Het recht op burgerinitiatief' bestaat sinds begin dit jaar ook in Middelburg. Onder bepaalde voorwaarden kunnen burgers daardoor zelf een punt op de agenda van de raad plaatsen. Het moet dan gaan om onder werpen die het algemeen belang raken en dus niet per soonlijke belangen. Het verzoek moet door tenminste 100 inwo ners zijn ondertekend van 14 jaar en ouder. meer info Om het verzoek te honoreren moet de gemeenteraad bevoegd zijn om over het onderwerp te besluiten en behoort de kwestie niet thuis bij een bezwaar- of beroepscom missie. Ook moet het niet gaan om een vraag want daar kan op een andere wijze een antwoord op worden verkregen en om een herhaling van zetten te voorkomen kan het niet gaan over een onderwerp waar de raad kort geleden (korter dan 1 jaar) nog een besluit over heeft genomen. De verordening ligt ter inzage in de informatiewinkel in het stadskantoor en staat op deze site onder Bestuur en Organisatie, Verordeningen. De raadsgriffier zal indieners van een verzoek desgewenst advi seren en begeleiden (tel. 67 55 66). Zaterdag 23 juli is de binnen stad het toneel van de Streetparade en Cityparty. De Streetparade, met vijftien wagens met muziek en dan sers, rijdt 's middags stap voets door de binnenstad. Daarna vindt op het Hof van Tange de Cityparty plaats. Als opwarmer is er op vrijdag avond 22 juli een Pre Party op de Markt. De streetparade duurt van 12.30 tot 16.00 uur. De route van de parade is Damplein-zuidzijde Korte Delft Lange Delft Markt Pottenmarkt Langeviele Achter de Houttuinen Seisdam Herengracht (tot Volderijlaagte) Stadhuisstraat Lange Noordstraat Markt met 'feeststop' Pottenmarkt Langeviele Achter de Houttuinen. De Cityparty op het Hof van Tange is van 16.00 en 23.30 uur. Toegang tot het feestterrein is alleen mogelijk met een entree- kaart. De muziek stopt om 23.00 uur. Omwonenden van het Hof van Tange worden schriftelijk door de organisatie, Stichting Streetparade Middelburg, over de activiteiten ingelicht. Meer info op www.danceparade- middelburg.nl en www.middel- burg. nl onder actueel. Ringrijden en sjezenrijden is een jaarlijks terugkerend eve nement in de Middelburgse binnenstad. Donderdag 14 juli is het weer zover. Het evenement vindt plaats op een rond de Abdij. Er zijn ver keersmaatregelen voorbereid, let op de borden. Meer informa tie op www.ringrijden.nl. De tweede Folkloristische Dag, de grote ringrijderij op het Molenwater, is op donderdag 18 augustus. Meer info over evenementen op www.middelburg.nl, stad Middelburg. Winterberg (Sauerland) is niet alleen populair in de winter, ook in de zomer is hier van alles te doen. Op slechts 250 kilometer gelegen van Eindhoven, dus ideaal voor een korte vakantie! Heerlijk genieten van een schitterende natuur, uitgestrekte wandelpaden, fietsroutes en nog veel meer. Speciaal voor u als lezer van De Faam hebben wij een speciale aanbieding samengesteld in samenwerking met Dorint Resort Hotels. U verblijft in het uitstekende viersterren Dorint Resort Spa Winterberg. De naam zegt het al; talloze sportmogelijk heden zoals overdekte tennisbanen, een overdekt zwembad, sauna, klimwand, fiets- en mountainbike center en niet te vergeten een ultramoderne indoor- kartbaan. Een volledig ingericht appartement of vakantiewoning staat tot uw beschikking. Voorzien van keuken, badkamer, bad handdoeken, bedlinnen en uiteraard zijn de bedden voor u opgemaakt. Uw appar tement beschikt over een zit-slaapkamer plus een separate slaapkamer. Uw vakan tiewoning heeft een extra slaapkamer. Max. 2 volwassenen 2 kinderen per appartement max. 2 volwassenen 3 kinderen per vakantiewoning). Verlenging mogelijk a 82,50 per accom modatie per nacht. Prijzen zijn incl. eindschoonmaak, bed- en badlinnen, gas/licht/electriciteit en reser- veringskosten, excl. Toeristenbelasting. Verder heeft u de mogelijkheid om ontbijt en diner bij te boeken. Ontbijt: 13,- p.p. kinderen van 12-16 jaar 9,- 7-11 jaar 6,- 0-6 jaar gratis Diner: 23,- p.p. kinderen van 12-16 jaar 16,- 7-11 jaar 11,-/ 0-6 jaar gratis Om de inzameling van glas - die enigszins inzakt - een impuls te geven zet de stich ting Promotie Glasbak regel matig iemand in het zonnetje, die glas in een glasbak stopt. Deze week was dat mevrouw P. 't Gilde uit Middelburg. Zij ontving van wethouder Van 't Westeinde een glasservies en een tas. Rond half elf, donderdagmorgen, stonden de wethouder en de heer Mieremet van de stichting Promotie Glasbak bij een onder grondse glascontainer bij het nieuwe winkelcentrum in de Magistraatwijk. Een paar minu ten later kwam een mevrouw aan om een paar potten weg te doen. Zij was blij verrast met de leuke attentie en vertelde 'dat het toch hartstikke normaal is om glas in de glasbak te gooien'. Glashelder Maar is dat nog zo? De afge lopen jaren is Nederland inge haald door andere landen als het gaat om glasinzameling, zowel Iedere donderdag kunt u chatten met de burgemeester of een van de wethouders. Op donderdag 14 juli houdt burgemeester Koos Schouwenaar digitaal spreekuur op middelburg.nl. De chatsessie begint om 19.30 uur en duurt een uur. Wilt u eens van gedachten wisselen met de burgemeester, log dan in op www.middelburg.nl en chat mee.Als u liever eens naar het stadskantoor komt voor een persoonlijk gesprek, meldt u zich dan aan bij het secretariaat voor het spreekuur op dinsdag, telefoon (0118) 675 431. (foto: gemeente Middelburg/Martijn Oosterling) kwalitatief als kwantitatief. Dus: minder glas en ook nog eens meer vervuild, bijvoorbeeld met etensresten. In 2003 werd in Nederland desal niettemin 78% van al het gebruikte eenmalig verpakkings glas hergebruikt. In Middelburg werd over datzelfde jaar maar liefst 1.004 ton glas ingezameld. In absolute getallen komt het er op neer dat van de 30 kilo glas die per inwoner jaarlijks wordt gebruikt er zo'n 25 terugkomen bij de glasfabriek. De inzet van gebruikt glas scheelt grondstoffen en levert een aanzienlijke energiebespa ring op. Recycling van glas tot glas is ook voor het milieu de beste keuze; glas in de glasbak gooien, voorkomt dat er jaarlijks miljoenen kilo's glas op vuilstort plaatsen belanden en dat grond stoffen aan het milieu worden onttrokken. Voor het jaar 2005 streven de Nederlandse gemeenten en de Stichting Promotie Glasbak naar een herverbruik van 90%. het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Marco van Ombergen (inwo ner) heeft vorige week samen met wethouder Albert de Vries de Welstandsnota op internet in gebruik genomen. Met dit nieuwe programma kun je nagaan of je een ver gunning nodig hebt voor een bepaalde verbouwing en welke welstandseisen hier aan gesteld worden. En dit allemaal gemakkelijk vanuit eigen huis, 24 uur per dag. De welstandsnota is te vinden onder de knop Bouwen en Wonen. De regels gelden voor alle woningtypen, nieuwbouw en monumenten. (foto: gemeente Middelburg/Mieke Wijnen) 2 overnachtingen in een appartement of vakantiewoning type 'Hase' en gratis gebruik zwembad sauna. 165.- per accommodatie voor 3 dagen 2 nachten! (Normale prijs bedraagt 296.-!) Aankomst dagelijks tot 15 oktober 2005. Arrangement is op basis van eigen vervoer en beschikbaarheid. Reserveren en informatie Dorint Resort Spa Winterberg/Sauerland. Bel 0049 - 2981 897 760 en vraag naar Tinie Driessen of e-mail info.winterberg@dorint.com Meer info; www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830

de Faam | 2005 | | pagina 5