J^oegi ers Zonwering 14 Nu of nooit! Profiteer! fiM/ niet van één... niet van twee... vr paar van drie keer voordeel! Hü Leeuwenplein in Vlissingen officieel open Rollen door vergeten herinneringen Zeezwemtochten langs de kust van Walcheren A-MERKEN SANITAIR TEGEN ABSOLUTE BODEMPRIJZEN PECTSKR Huifakkerstraat 10 Breda-Noord Tel. 076-5937100 [WWW.SANIDUMP.COMI WGGGNGR huis-aan-huiskranten Maandmenu 23,50 C2 foDËLBV325 Zomer met De Faam. Glashelder. SANI-DUMP AL 9 JAAR EEN BEGRIP IN SANITAIRLAND 1511{ StoonicabinelWhrilpool aktie. Spectaculaire aanbiedingen op de stoomcabines van o.a. Riho, Sfis, lui, li-jo, ffllmy 5 tó, ZA 1 2t Diverse spociak aantrekkelijke meeneem-akties 16 o,a. Grohe, Villeroy S Bodi, Sphinx keramiek, Hipp, Wilux, etc Gemetselde kinderdromen Fietstocht WNF voor Borneo Toneelmiddag van Up 50 Hap ik heb je in het museum Discoavond in Middelburg-Zuid RKTMRflNT HET 5WIW1 Alzheimercafé Speeltoestellen in 't Gasthuis voor peuters Flower Power Party bij Stout Gouden Juliana Zeeuwse kunst naar Berlijn www.stefano Weekkrant voor Walcheren Muziek Hiphoppers uit Vlissingen zetten cd op internet Regio Balkenende brengt een bezoek aan Zeeland éi Special 13 Een complete pagina over huiselijk geweld Wij zetten de prijzen op een rijtje c\\ Zie pagina 3 Vanaf donderdag 21 juli heeft Fortis Bank Middelburg een nieuw adres. 3500 m2 showrooms met de nieuwe collectie! Windvlagen yCees- en yisaerecfiten t;i Jan Smit De Reutel aronèco/fé ckefano Als voorafje serveren wij een heerlijke salade met feta. Als hoofdgerecht gekookte mosseltjes met salade, frites en 2 sausjes. En als afsluiting een heerlijke vruchtensorbet. tel. (0118)418 019 deFaam .^SEBIBUO^ BEW. EX. Woensdag 13 juli 2005-28 Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 U bent van harte welkom! Kom langs bij Forlis Bank. Park Vcldzigt 19-21 te Middelburg of bel (0118) 62 87 51 FORTIS BANK De bank van vandaag In een lange stoet gingen de ouderen door de binnenstad van Middelburg, (foto: pr) Tel. 0118-612052 www.roegiers.nl de 'colonne' doorbreekt. "Tsjon ge, is dat nu nodig?" Een demen terende bewoner krijgt in de Dia mantbuurt te horen dat hij straks langs café De Reutel wordt ge duwd. Zodra hij begrijpt wat daar genuttigd werd en wordt, grijpt hij grijnzend naar zijn groene pakje Marlboro-sigaret- ten. Terwijl de optocht staat te wachten voor de gesloten Schroebrug, breekt lichte paniek uit. Begeleiders in gele hesjes rennen naar een iets achtergeble ven bewoner. Hij heeft overgege ven. Terwijl drie personen met papieren zakdoekjes zijn over hemd schoonpoetsen, klinkt een enigszins zielig: "Sorry, maar ik kon er echt niets aan doen, hoor!" (Lees verder op pagina 3) DISHOEK - De Middelburgse triatleet Peter Rotte heeft, net als vorig jaar, weer een derde zeezwemtocht toegevoegd aan de twee die er al waren op Wal cheren. Op zondag 24 juli begint om 13.00 uur bij de radartoren van Westkapelle de wedstrijd van Westkapelle naar Zoutelande (4 kilometer). Dinsdag 2 augustus wordt de wedstrijd tussen Oost- kapel lc en Domburg gezwom men (4 kilometer). Om 19.30 uur starten de zwemmers op het strand bij de duinovergang Duinweg. Vorig jaar organiseerde Peter Rotte voor het eerst de zee zwemtocht over het traject Dis- hoek-Zoutelande (3,7 kilome ter). Dat is goed bevallen en wordt dit jaar herhaald. Om 18.00 uur starten de zwemmers op het strand bij de duinover gang Kaapduin. De wedstrijden zijn bedoeld voor triatleten, wedstrijd- en toerzwemmers die gewend zijn om één uur te zwemmen in water met een tem peratuur van ongeveer achttien graden Celsius. Van de drie zwemtochten wordt uiteindelijk één klassement op gemaakt. Voor de snelste man en vrouw heeft de gemeente wissel bekers in het vooruitzicht ge steld, die worden uitgereikt door de burgemeester.Inschrijvcn kan via: aeromad@zeelandnet.nl. SANI-DUMP !TO 55 badmeubels: o.a. Thebalux, Primabad, Pelipal, Schock, Sanijura, Riho, Hagon, Detremmerie, Sphinx "JJSpavÖnd en Villeroy Both. 45 Douchewanden: o.a. Hiippe, Sphinx, Sealskin, Kermi, Novellini, Villeroy Boch, PDP en Wilux. Sanitair: o.a. Duravit en alle series van Villeroy Boch en Sphinx. Kranen: o.a. Hansgrohe, Damixa, Dornbracht, Borma en alle series van Grohe. Baden: o.a. Villeroy Boch, Sphinx, Riho, Wilux, Hoesch, Duravit en Stoomcabines: o.a. Riho, Jacuzzi, Villeroy Boch, Wilux en Schavis. VLISSINGEN - Het werk aan het windscherm tussen het ap partementengebouw Strand- veste en de Sardijntoren op de boulevard in Vlissingen is klaar. En het plein is compleet heringericht. Burgemeester Anneke van Dok-van Weele opent morgen (14 juli) het plein om 21.00 uur. Door Ellen De Vriend Na tien jaar bouwen aan de bou levard in Vlissingen zit de om- VLISSINGEN - Kinderen van buitenschoolse opvang Trou badour hebben in de spouw van de muur van het nieuwe kindercentrum Tuimelaar in Vlissingen hun toekomstwen sen in laten metselen. De kinderen hebben hun wensen en dromen uitgewerkt op papier en stopten die in een koker, die in de spouw van het pand werd gemetseld. In het nieuwe kinder centrum Tuimelaar van Kinder opvang Walcheren in de Vlis- singse wijk Paauwenburg komt ruimte voor kinderopvang, een peuterspeelzaal en buitenschool se opvang. De Tuimelaar moet begin 2006 klaar zijn. GRIJPSKERKE - Het regioteam Zeeland van het Wereld Natuur Fonds houdt zaterdag 16 juli een fietstocht. Er kan 15 of 30 kilo meter gefietst worden. De fietstocht begint tussen 10.00 en 13.00 uur bij imkerij Poppen- damme in Grijpskerke. De op brengst van de fietstocht gaat naar de natuurbescherming op het eiland Borneo. Bij de imkerij kunnen kinderen geschminkt worden. VLISSINGEN - De Stichting Majoraat in Vlissingen houdt vrijdag 15 juli een toneelmid dag, verzorgd door de toneel groep UP 50. Het toneel begint om 14.00 uur. Kaarten bestellen kan via 0118-471103. vangrijke klus van vastgoedont wikkelaar Loostad BV uit Apel doorn er op. De opening begint met een aantal korte toespraken en wordt rond 22.30 uur afgeslo ten. Het Leeuwenplein is erg fraai geworden. Het golvende, roest vrijstalen windscherm doet futu ristisch aan en is ongeveer veer tig meter lang en op een paar plaatsen zes meter hoog. Via een boog kunnen de voetgangers van de Leeuwentrap naar de boule vard lopen. De kosten van liet windscherm zijn 850.000 euro, waarvan de projectontwikkelaar Loostad 350.000 euro voor haar rekening neemt. Over de plaatsing van het wind scherm is al jarenlang gespro ken. Het is geplaatst om de vaak hevige windvlagen, die tussen de hoogbouw ontstaan, tegen te gaan. De wind veroorzaakte proble men bij het verkeer op de Kenau OOSTKAPELLE - Altijd al alles willen weten over grote schedels, kaken, tan den, kiezen en voedselge- drag? Dat kan in het Zeeuws Biologisch Mu seum in Oostkapelle. De activiteit 'Hap ik heb je' is op zondag 17 juli van 11.00 tot 12.30 uur. Een gids gaat met de deelnemers op ontdekkingstocht door de heemtuin achter het mu seum. Aanmelden kan via: 0118-582620. MIDDELBURG - De wijk- vereniging Middelburg- Zuid houdt op zaterdag 16 juli een discoavond in het Palet aan de J. van Reigers bergstraat. Van 19.00 tot 20.30 uur kan de jeugd tot groep zeven weer swingen en dansen. Vanaf 21.00 uur tot 23.30 uur is de oudere jeugd aan de beurt. JM De hoogste tijd om bij te tanken? Wat dacht u van onbeperkt mosselen eten voor 15.-? Restaurant Het Station is fraai verbouwd en biedt als vanouds een verrassende kijk op lekker eten! Tel.: 0118-465909 MIDDELBURG - In 't Gast huis in Middelburg is zaterdag 16 juli van 14.30 tot 17.00 uur een Alzheimercafé. Gastspreker Ineke Regina Uy- tenbogaardt vertelt over 'het le vensboek'. Dat is een manier om het leven van een mens in al zijn aspecten inzichtelijk te maken. Uytenbogaardt is projectleider geweest van het project 'Van le vensverhaal tot levensboek' van de PKN in Zwolle. VLISSINGEN - Café Stout aan de Van Dishoeckstraat 27 in Vlissingen houdt zaterdag 16 ju li een Flower Power Party. Het publick kan meedoen aan een karaoke-wedstrijd en zelf liedjes zingen uit die tijd. Bekende bodypainters schilde ren mooie bossen bloemen op de wangen en ook is er een leuke prijs voor de origineelste outfit. Het feest begint om 20.00 uur. VEERE - Stichting peuterspeel zalen Vccre krijgt 25.000 euro van het Oranje Fonds voor nieu we speeltoestellen bij de elf peu terspeelzalen. Met het geld kun nen speeltoestellen worden ge kocht voor speeltoestellen voor zowel binnen als buiten. MIDDELBURG - Juliana drum bugle corps uit Middelburg heeft afgelopen zaterdag op hel Wereld Muziek Concours in Kerkrade een eerste prijs be haald. Een score van 86,46 was goed voor een gouden medaille. MIDDELBURG - Kunstenaars Rob Meijer en Ramon de Nen- nie exposeren tot 10 augustus in galerie Kunst-a-bunt in het hart van Berlijn. Eigenaar Michael Buhnemann kent het werk van beide kunstenaars en heeft hun uitgenodigd met ongeveer vijf tien werken. Het pronkstuk van het geheel vernieuwde plein op de boulevard in Vlissingen is het futuristische windscherm, (foto: Jaap Wolter- beek) advertenties Hasselaarstraat en bij de bewo ners van de omgeving van de Leeuwentrap. De windbreker is een kunstwerk, ontworpen door H. Buijs en H. Slemmer. Op het Leeuwenplein, voor het scherm, zijn in de bestrating meer dan vijftienhonderd licht jes aangebracht die moeten zor gen voor een sprookjesachtige sfeer. Na de officiële opening van het Leeuwenplein is er een optreden van de 19-jarige Volen- damse zanger Jan Smit. MIDDELBURG - Om kwart over zes zitten de meeste oude ren al klaar. Na een verregende dag gaat hun Zomeravondrol- stoelwandeltocht vanuit ver zorgingshuis Rustenburg toch door. Hun opluchting lijkt van de gezichten af te lezen. Offici eel is het doel om de ouderen mee te nemen naar plaatsen waar ze gewoond of gewerkt hebben en om samen herinne ringen op te halen. Voor velen is het echter een leuk uitje. De Faam liep afgelopen week met hen mee. Door Jacco van Maldegem Na een korte rolstoel instructie - 'we gaan achteruit de stoep af' - zwaait een grijze vrouw met zij den shawl de stoet van bijna der tig ouderen, hun begeleiders en twee activiteitenbegeleiders van Rustenburg uit. Twee van de du- wers, allen uitgerust met een flesje water en wat snoepgoed in een zwarte rugzak, maken nog snel van de gelegenheid gebruik om wat brieven te posten. Achter het winkelcentrum vestigt een tweeling die leert lopen de aandacht op zich, al snel plaats makend voor lichte verontwaardiging als een fietser

de Faam | 2005 | | pagina 1