Provincie Zeeland Beleidsprogrammering Sociale Zorg (BSZ) 2005-2008 Bekendmaking ÉÉI de Faam niet ontvangen Zeeuwse Kenniseconomie René Brasser Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 28/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Toeristisch trendkrant Met ingang van juli 2005 is een nieuw subsidie- en uitvoeringskader voor zorg en sociaal beleid van kracht. Provinciale Staten Nieuws uit de Staten Officiële Mededelingen Milieu Bodem verontreiniging Kwelsloot langs Kanaal door Walcheren Besluit accepteren melding THERMPHOS Besluit gedeelte lijk intrekken vergunning KSG Rijkswaterstaat ■Hm Woensdag 13 juli 2005 De Faam 15 Nieuws Foto: Fietsende scholieren (Jaap Wolterbeek). Woensdag 6 juli is het Akkoord Zeeuwse Kenniseconomie onder tekend door de zogeheten drie o's oftewel Onderwijs, Overheden en Ondernemers. Het akkoord met de titel "Kennis maken in Zeeland" wil de Zeeuwse kennis economie ingrijpend versterken. Voor de periode 2005-2010 zijn drie hoofddoelen geformuleerd. Om de Zeeuwse kenniseconomie structureel te kunnen verbeteren moet duidelijk worden gekozen op welke gebieden initiatieven worden ontwikkeld. De partners willen uitgaan van de sterke pun ten van Zeeland en voortbouwen op eerder verschenen notities, zoals Pieken in de Delta en het Provinciaal Sociaal-Economisch Beleidsplan 2005-2008. Er zijn vijf focusgebieden vastge steld: logistieke dienstverlening, procesindustrie, kusttoerisme, watermanagement en aquacul- tuur. Hoofddoelen De hoofddoelstellingen van het akkoord zijn ambitieus. Als eerste wordt gestreefd naar meer gekwalificeerde mensen en een hogere onderwijsparticipatie. Op die manier moeten studenten aan het eind van hun opleiding kwalifi caties hebben die aansluiten bij de vraag van de werkgevers. Bovendien moeten de projecten zorgen voor een hogere onder wijsdeelname. Beroepsbevolking en docenten moeten bijscholings mogelijkheden krijgen om aan te kunnen sluiten op nieuwe ontwik kelingen. Een tweede hoofddoel is het rea liseren van een effectieve kennis uitwisseling. Vraag en aanbod van kennis moeten bij elkaar gebracht worden, zowel fysiek als virtueel. Het derde hoofddoel is het bevor deren van innovatie. Ondernemingen en organisaties in Zeeland moeten beter aan kun nen sluiten op veranderende (markt)omstandigheden. De pro jecten richten zich vooral op het stimuleren van vernieuwingspro jecten, het begeleiden van begin nende ondernemers en het verbe teren van het innovatievermogen van de bestaande ondernemer. Brochure In de uitgebrachte brochure is te lezen hoe de investeringen zijn, wie welke bijdrage levert en wat de randvoorwaarden zijn, evenals het invoeringstraject. De brochure is te bestellen bij het provinciaal informatiecentrum (zie linksboven). Voor het tweede jaar heeft het Kenniscentrum Toerisme Recreatie een trendkrant uitge bracht in opdracht van de provin cie Zeeland. Hoewel de cijfers een minder rooskleurig beeld laten zien dan het jaar ervoor, wordt er ook gekeken naar de oorzaken en de toekomstverwachtingen van de verwende consument. In haar voorwoord wijst de ver antwoordelijk gedeputeerde, mevrouw M. Ie Roy, op het belang van een heldere en eer lijke analyse. Alleen zo kunnen maatregelen genomen worden op het gebied van innovatie, voor waardenscheppend beleid, mar keting en promotie. De provincie wil daarin een voortrekkersrol spelen die onder andere tot uit drukking komt in de ondersteu ning van het Kenniscentrum Toerisme Recreatie. Cijfers Uit de grafieken blijkt dat de Zeeuwse ontwikkeling achterblijft bij de landelijke trend en dat deze daling voornamelijk veroorzaakt wordt door het verminderde aan tal vakanties van vaste gasten. Wel varieert de ontwikkeling per regio. Het toerisme concentreert zich nog steeds in de zomer maanden, met name in juli. Gelukkig geeft de toerist in Zeeland gemiddeld wel veel geld uit en de werkgelegenheid in de sector is stabiel gebleven. Hoe tevreden de toerist in Zee land is, waar Zeeland goed in is, waar groeimogelijkheden liggen en wat de economische voorde len zijn van toerisme in Zeeland is eveneens te lezen. De krant kan onder andere besteld worden bij het informatiecentrum van de provincie Zeeland (zie linksbo ven). In 2004 zijn door het provinciebe stuur de Zorgvisie Zeeland 2004- 2008 en de Sociale Agenda 2005-2008 vastgesteld. Om de plannen en ambities uit de beide documenten nader uit te werken en te verwezenlijken is één inte graal uitvoeringsprogramma opgesteld. In de periode 2005-2008 staan de volgende tien programma's centraal: Maatschappelijk toegankelijk; Zeeland Woonzorgland; Zuinig op zorg; Jouw zorg, mijn zorg; Gevoel op veilig; Vernieuwing in het vrijwilligers werk; Vitale dorpen, leefbaar platteland; Jeugd telt mee; Niemand aan de zijlijn; Ideeënnetwerk. In deze programma's worden kan sen en bedreigingen voor zorg en sociaal beleid in beeld gebracht. Ook wordt aangegeven waar de provincie, in samenwerking met anderen, de komende jaren op in wil zetten. Bij de programma's is al rekening gehouden met de nieuwe Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO), die naar verwachting in 2005 wordt ingevoerd. Een aan tal bestaande wetten en subsidie regelingen zullen in de WMO wor den ondergebracht. Centraal in de WMO staat de eigen verantwoordelijkheid, zelf standigheid en zelfredzaamheid van de individuele burger. Daarvoor moet een samenhan gend beleid worden ontwikkeld op het gebied van maatschappe- WÊÊÊmmmÊÊmÊËËÊÊÊÊÊmi HHHHHHHI Foto: Kinderen aan het strand (Anda van Riet). lijke ondersteuning, wonen en welzijn. Alleen zo kan de ver wachte ondersteuning door vrij willigers en mantelzorgers gerea liseerd worden. Vooral de gemeenten krijgen in het kader van deze wet een grotere verant woordelijkheid. De provincie vindt het belangrijk dat deze nieuwe wet voor de inwoners van Zeeland met zo weinig mogelijk overgangsproblemen gepaard gaat en dat er een goed voorzie ningenaanbod ontstaat, waardoor mensen langer zelfstandig kun nen blijven wonen. Provinciale instellingen Voor alle programma's is een belangrijke rol weggelegd voor gelieerde en gesubsidieerde instellingen als Scoop, Sport- Zeeland en Klaverblad. Zij hebben ,een functie in de signalering, ondersteuning, de samenhang tussen de projecten en de terug koppeling en overdracht naar het werkveld. ■■HHH^HHHHHHH Subsidiemogelijkheden Alle subsidiemogelijkheden op het gebied van zorg en sociaal beleid zijn binnen de Beleidsprogrammering geïnte greerd. Subsidies voor projecten en activiteiten moeten jaarlijks vóór 1 april of 1 oktober worden ingediend via het aanvraagformu lier. Subsidieaanvragen van min der dan 5.000 kunnen het hele jaar door worden ingediend. Samen met de genoemde provin ciale instellingen wil de provincie kennisoverdracht en samenwer king stimuleren. De provincie geeft daartoe onder andeere twee maal per jaar het blad "BSZ informatief" uit over de projecten die binnen de BSZ in Zeeland worden utgevoerd. De Beleidsprogrammering Sociale Zorg 2005-2008 kan opgevraagd worden bij het pro vinciaal informatiecentrum en is te downloaden via www.zeeland.nl. Zeeland Tijdens de vergadering van Provinciale Staten van 1 juli 2005 werd o.a. gesproken over: Kadernotitie integraal jeugd beleid De kadernotitie jeugdbeleid schetst op hoofdlijnen de uit gangspunten voor een K,ovinciaal jeugdbeleid. Het jeugdbeleid moet zich richten op een vang netfunctie, op het stimuleren van vernieuwing en op het wegnemen van knelpunten, teneinde een vol waardige deelname van jeugd en jongeren in de leeftijd van 0-24 jaar aan de samenleving mogelijk te maken. Provinciale Staten stellen unaniem de kadernotitie Integraal Jeugdbeleid vast. Incidentele middelen Gemeenschappelijke Regeling Zeeuwse Bibliotheek voor 2005 Door Provinciale Staten is expli ciet aangegeven dat de collectie vorming en openingstijden voor de Zeeuwse Bibliotheek op het niveau van 2004 dienen te blij ven. Mede in verband hiermee is er voor het jaar 2005 een inci denteel bedrag nodig van 409.000,- als provinciaal aan deel in de totaal benodigde inci dentele middelen ad 522.000,-. Provinciale Staten stemmen una niem in met het verlenen van een extra provinciale bijdrage in de kosten van de Gemeenschappe lijke Regeling Zeeuwse Biblio theek voor het jaar 2005 van 409.000,-. Provinciaal bibliotheekplan 2005-2008 en structurele meerkosten Zeeuwse Bibliotheek In de provinciale visie past een kwalitatief hoogwaardige Zeeuwse Bibliotheek binnen dit maatschappelijke effect. Provinciale Staten stellen una niem het concept provinciaal bibliotheekbeleidsplan vast en de provinciale basissubsidie voor de Gemeenschappelijke Regeling Zeeuwse Bibliotheek, dan wel de opvolger daarvan, voor de perio de 2006-2008 ten bedrage van 5.069.089,—. Statenvoorstel Trajectnota/ MER Kanaalkruising Sluiskil Het oplossen van het verkeers knelpunt van de Sluiskilbrug over het Kanaal Gent-Terneuzen is een reeds lang gekoesterde wens van de provincie. De nu voorliggende Trajectnota/ MER is opgesteld door de Project organisatie Kanaalkruising Sluis kil, waarin de provincie Zeeland, Rijkswaterstaat Zeeland en de NV Westerscheldetunnel gezamenlijk opereren. Provinciale Staten besluiten una niem: - in te stemmen met bijgevoegde concept reactie van Gedepu teerde Staten op de Traject nota/MER Sluiskil; - Gedeputeerde Staten te manda teren om de provinciale reactie verder af te handelen en voor 8 september 2005 toe te zenden aan het Bevoegd Gezag. Statenvoorstel Structurele subsidie Stichting Zeeuwse Schaapskudde 2006-2010 De Stichting Zeeuwse Schaaps kudde verzoekt om een subsidie voor de jaren 2006 t/m 2010. Voorgesteld wordt om de subsi die van 2005 te continueren. Voor 2005 is een bedrag van 27.100,— in de begroting opgenomen. Dit bedrag is tevens uitgangspunt voor 2006 en zal jaarlijks geïndexeerd worden. Provinciale Staten stemmen in met het voorgestelde. Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben onder zoeksresultaten ontvangen van het Waterschap Zeeuwse Eilanden te Middel burg met betrekking tot de bodemverontreiniging van de Kwelsloot aan de west kant van het Kanaal door Walcheren. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreini ging als ernstig te beschou wen (artikel 29 Wet bodem bescherming) De ontwerp-beschikking, met de daarop betrekking hebbende stukken, ligt van 13 juli tot en met 10 augustus 2005 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middel burg op werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd bui ten kantooruren. Tevens is inzage mogelijk bij de gemeente Middelburg, dienst ruimte, afd. ver gunningen en handha ving, Kanaalweg 3, op werkdagen van 8-12 uur en 13-16.30 uur en (na telefo nische afspraak 0118- 675287) op donderdag avond en in het gemeente huis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdagavond van 17.30-19.00 uur. Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schrifte lijk of mondeling hun zienswijze over de aan- vraag of de ontwerp-be schikking naar voren bren gen bij Gedeputeerde Sta ten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631736. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stuk ken kunt u zich wenden tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van hun besluit tot het accepte ren van de melding Wet milieubeheer van Therm- phos International B.V. te Vlissingen. De melding heeft betrekking op de tijdelijke opslag voor rotschlamm in containers. Deze wijziging leidt niet tot andere of gro tere nadelige gevolgen voor het milieu dan die de inrich ting ingevolge de vergun ning en daaraan verbonden beperkingen en voorschrif ten mag veroorzaken. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 17 augustus 2005: - bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkda gen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren; - bij de afdeling publieks- zaken van de gemeen te Vlissingen aan de Coosje Buskenstraat 200 te Vlissingen, op werkda gen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woens dagavond van 17.15- 20.15 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 17 augustus 2005 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001,4330 LA Middel burg. Alleen zij die een be zwaarschrift hebben inge diend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de Voorzitter van de afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopie ën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot P.M. Witkam (tel. (0118) 631749). Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van hun besluit tot het gedeel telijk intrekken van de ver gunning Wet milieube heer van de Koninklijke Schelde Groep B.V. van 8 augustus 1995, kenmerk 957567/902/33 voor de inrichting aan de Glacis- straat 165 te Vlissingen. De reden voor het gedeel telijk intrekken is gelegen in het feit dat een deel van het terrein van de inrichting niet langer in gebruik is door de Koninklijke Schelde Groep B.V. en dat deel gebruikt gaat worden voor andere, niet bedrijfsgebon den, activiteiten. Bij het ver zoek van de Koninklijke Schelde Groep B.V., d.d. 7 juni 2005, is een tekening gevoegd, waarop is aange geven welk deel van de inrichting uit de vergunning gehaald kan worden. De beschikking en overige stukken kunnen worden ingezien van 14 juli 2005 tot en met 24 augustus 2005 bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middel burg op werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd bui ten kantooruren en in het stadhuis van de gemeen te Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissin gen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donder dag van 9.00-19.00 uur. Degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp-besluit, de adviseurs die advies uitge bracht hebben over het ont werp-besluit en belangheb benden aan wie redelijker wijs niet kan worden verwe ten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp-besluit kunnen tot en met 25 augustus 2005 tegen het besluit beroep instellen bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. Het besluit wordt op 26 augustus 2005 van kracht, tenzij overeenkomstig arti kel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto arti kel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopie ën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot dhr. P. Beijaard (tel. 0118-631071). Wet verontreiniging oppervlaktewateren Vergunning voor Martens Havenontvangstinstallatie Vlissingen B.V. voor het lozen van afvalwater en hemelwater op de riolering van Delta Afvalwater B.V. De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat maakt ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht het volgende bekend. Aan Martens Havenontvangstinstallatie Vlissingen B.V. is ingevolge de Wet veront reiniging oppervlaktewateren (Wvo) vergun ning verleend voor het lozen van afvalwater en hemelwater, afkomstig van de inrichting aan de Spanjeweg op het industrieterrein Vlissingen-Oost op de riolering van Delta Afvalwater B.V., die loost op de Westerschelde. De beschikking is gewijzigd ten opzichte van de ontwerpbeschikking. Deze wijzigingen hebben betrekking op het be- en verwerken van wrakken en de verplichting tot meten, bemonsteren, analyseren en rapporteren. Terinzagelegging Het besluit, alsmede het ontwerpbesluit en andere van belang zijnde stukken liggen van 14 juli 2005 tot en met 24 augustus 2005 ter inzage op de volgende adressen en tijdstippen: 1. Rijkswaterstaat, directie Zeeland, Poelen- daelesingel 18 te Middelburg, op vooraf gaande afspraak (tel. 0118 - 62 24 28), op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur; 2. Gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, van maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 12.30 uur; tevens op donderdag van 17.00 uur tot 20.00 uur; 3. de centrale hal van het stadhuis van de gemeente Vlissingen gelegen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen tijdens kantooruren. Na voorafgaande afspraak (tel. 0118 - 48 73 39/48 73 00 ofwhe@vlissingen.nl) kunnen de stukken ook op donderdagavond van 17.00 uur tot 20.00 uur ingezien worden. Beroep en voorlopige voorziening Tegen het besluit kan tot en met 25 augustus 2005 beroep bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State worden ingesteld door: Ministerie van Verkeer en Waterstaat a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uitte brengen over het ontwerp; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp zijn aangebracht; d. degenen aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp. Het gemotiveerde beroepschrift dient te worden gezonden aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, met ten minste een vermelding van de naam en het adres van de indiener, de dagtekening van het beroep, een vermelding van het bestuursorgaan dat het besluit heeft genomen en de datum en het kenmerk van het besluit. Het besluit wordt op 26 augustus 2005 van kracht tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot het treffen van een voor lopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van voornoemde afdeling. Het besluit wordt niet van kracht voordat op een dergelijk verzoek is beslist. Van de indiener van een beroepschrift/ verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening wordt een bedrag aan griffiegeld geheven. Omtrent de hoogte hiervan, de wijze waarop en de termijn waarbinnen u dit dient te betalen, kunt u zich in verbinding stellen met de secretarie van de voornoemde afdeling. Middelburg, 13 juli 2005. De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze, de hoofdingenieur-directeur, drs. J.H.G. Jacobs - Zeer hoog slagingspercentage in Zeelanti (86-90%) Hijden op de nieuwste motoren Oralis theorielessen Autorijles Aanhanger (HAB) Motorrijles (heide categorieën) —1 v -r?» rtM 011X-4719501417464 - Oralis gebruik van de nieuwste kledinglijn - Training Training verhoogde rijvaardigheid (cat.: A) - Opfriscursus (cat.: A en I)) Motorrijles: 20 motorrijlessen examen voertuigbeheersing examen verkeersdeelneming 795,- Autorijlessen: iste 10 225,- verkeersschool www.reiiclmisscr.nl Voor uw auto- en motorrijlessen MaWSMWMM SSSSSMüSH ■■■■H Op onderstaande adressen kunt u hem ophalen: Meermarkt Dekker Carfo Meermarkt Serooskcrke Dorpsplein 17 Stationsstraat 5 Torenstraat 41 Aagtekerke Middelburg Serooskerke Wal Golff Supermarkt Primera Bliek Meesterbakkers Langstraat 57 v/h Westcindc Markt 24 Arnemuiden Winkelcentrum Veere Dauwendaele C-1000 Voordeelmarkt Vrijlandstraat 87 Albert Ileijn Singel 6 Middelburg A. Dekenstraat 16 Domburg Vlissingen Loek's Boekhandel Attentmarkt Sanderse L. Delft 7 Bibliotheek Kerkring 17 Middelburg Spuistraat 6 Grypskerke Vlissingen Golff Golff Supermarkt Bruna Geijsen Badhuisstraat 6 Vrylandstraat 51 Walstraat 101 Koudekerke Middelburg 4381 GG Vlissingen Meermarkt Boone Aldi Cinema Group BV Torenstraat 5 Euromarkt 8 Spuikomweg 1 Meliskerke Middelburg Vlissingen Spar Jumbo Supermarkt Golff Oosterscheldestraat 53 Sir. W. Cliurchilllaan 49 van Hogendorpweg 93 Middelburg Middelburg Vlissingen Primera Anthony Burger Bakkerij Steketec Plus Corbijn K. Delft 7 Euromarkt 6 Fort den Haakweg 12 Middelburg Middelburg Vrouwenpolder Tourist Shop P. de Visser en Zn. Spar Markt Markt 65C Dorpsstraat 20 Koestraat 14 Middelburg Oostkapclle Westkapelle De Drukkerij Openbare Meermarkt Markt 51 Bibliotheek v.d. Berg Middelburg Kanaalstraat 58 Langstraat 30 Oost Souburg Zoutelande

de Faam | 2005 | | pagina 15