Veilig wonen met een keurmerk Streetparade en Cityparty Hart Magistraatwijk afgerond Folkloristische dag Bewoners Griffioen onder houden groen in de wijk Welstandsnota op middelburg.nl Ondergrondse afvalpunten gereed Schilderwerk aan kozijnen stadskantoor Gemeenteraad met reces Chatten met wethouder Adrie van 't Westeinde Woensdag 6 juli 2005 De Faam Veilig wonen. Het zou vanzelf sprekend moeten zijn, maar dat is het niet. Elk jaar wordt in Nederland zo'n 100.000 keer ingebroken. Ramen of deuren vernield. Gekoesterde bezittingen, zomaar ineens verdwenen. Maar het ergste is misschien wel het idee van die onbekende in huis. Wat kunt u zelf doen om inbraak tegen te gaan? U kunt in ieder geval zorgen dat u goed hang- en sluitwerk op uw huis hebt. Verder kunt u nog denken aan de volgende pun ten: - Maak afspraken met uw buren als u op vakantie bent. Zorg dat uw woning er bewoond uitziet. Even de post op rui men, even verlichting aan, etc. - Zorg ervoor dat het zicht op uw woning niet geheel ontno men wordt door bomen en struiken. - Plak geen briefjes op deuren of ramen. - Let op de tekst die u inspreekt op uw antwoordapparaat. - Geen touwtjes door de brie venbus. Dit komt nog steeds voor! - Sluit uw ramen als u uw woning verlaat. - Leg geen sleutels onder de mat of de vuilnisbak. - Wees alert op klimmateriaal, ladders of minicontainers in- en om uw tuin. Ook kunt u uw woning laten voorzien van het Politiekeurmerk Veilig Wonen (PKVW). Een woning met het PKVW certificaat heeft 95% minder kans op een inbraak. Veel verzekeraars geven dan korting op uw inboedelverzeke ringspremie. Sinds 1 januari 2005 worden de certificaten uit gegeven door het Centrum voor Beveiliging en Veiligheid (CBNV), en niet meer door de politie. In het hele land zijn ver schillende door het CBNV erkende bedrijven (PKVW- bedrijven) die controles uitvoe ren en certificaten uitdelen. Hier zijn wel kosten aan verbonden. Verderop kunt u lezen welke bedrijven op Walcheren een PKVW erkend bedrijf zijn. werkwijze U neemt als eigenaar van een woning contact op met een van de onderstaande gecertificeer de bedrijven waarna een pre ventieadviseur een afspraak met u maakt voor de opname. Deze maakt een offerte voor de aanpassingen aan uw woning. Na afronden van de werkzaam heden is het mogelijk om een officieel certificaat te ontvan gen, wat bij de meeste verzeke ringsmaatschappijen recht geeft op een aanzienlijke korting op uw inboedelverzekering. Het advies en offerte zijn meestal gratis en vrijblijvend. De uiteindelijke uitvoering is sterk afhankelijk van het type woning. Dit zal ongeveer tussen de 400 en 1500 euro liggen per woning. Uitvoering in gedeelten is natuurlijk ook mogelijk. Wanneer u na uitvoering door een PKVW-bedrijf een certifi caat wilt ontvangen, kost dit 15 euro inclusief BTW (prijswijzi gingen voorbehouden). Brengt u zelf de voorzieningen aan dan kost de controle en levering certificaat 50 euro inclusief BTW (prijswijzigingen voorbe houden). Voor een vrijblijvende afspraak kunt u contact opnemen met één van de gecertificeerde PKVW-bedrijven op Walcheren. Dat zijn Aannemersbedrijf Duvekot, tel. (0118-59 15 86, Bouwservice Simon Jasperse, tel. (0118) 55 16 25 en Chubb Lips Beveiliging, tel. (0118) 63 33 55. Het keurmerk garandeert uiteraard niet dat er nooit meer ingebroken zal worden in uw woning, het verkleint echter wel de kans op inbraak. Dat is inmiddels aangetoond. Op www.politiekeurmerk.nl vindt u meer informatie over het Politiekeurmerk Veilig Wonen en op www.cbnv.nl vindt u een overzicht van alle door het CBNV erkende bedrijven. In het stadskantoor kunt u bij de infor matiebalie ook het nodige aan informatie treffen over het Politie Keurmerk Veilig Wonen. De afgelopen jaren hebben de gemeenten Middelburg en Vlissingen, Politie Zeeland en Stichting Stadstoezicht Vlissingen/Middelburg een pro ject uitgevoerd gericht op inbraakpreventie. Via dit project konden inwoners van Middelburg een gratis inbraak preventieadvies krijgen. Wanneer zij de voorgestelde verbeteringen/aanpassingen hadden aangebracht, werd een eindcontrole uitgevoerd en kre gen zij een certificaat. Nu de certificering alleen wordt uitgevoerd door commerciële bedrijven komen bewoners niet meer in aanmerking voor een gratis certificaat. Om bewoners die al deelnamen aan het pro ject niet voor de kosten op te laten draaien, wil de gemeente deze kosten (eindcontrole en certificaat) voor hen vergoeden. Dit geldt uitsluitend voor bewo ners van woningen waar de preventiemedewerkers van de Stichting Stadstoezicht Vlissingen/Middelburg in de periode januari 2004 tot en met augustus 2004 zijn langs geweest voor een advies. Voor de precieze voor waarden om voor deze ver goeding in aanmerking te komen en uw aanmelding kunt u contact opnemen met Thijs Terlouw via telefoon (0118) 67 54 35 of via e-mail t.terlouw@middelburg.nl Zaterdag 23 juli is de binnen stad het toneel van de Streetparade en Cityparty. De Streetparade, met vijftien wagens met muziek en dan sers, rijdt 's middags stap voets door de binnenstad. Daarna is op het Hof van Tange de Cityparty. Als opwarmer is er op vrijdag avond 22 juli een Pre Party op de Markt. pre party De Pre Party is op de Markt van 19.00 en 23.00 uur. DJ's draai en daar hun platen. De toegang is vrij. De activiteiten vinden alleen op het marktplein zelf plaats, zodat de Markt voor iedereen normaal toegankelijk blijft.lnclusief de omliggende panden. streetparade De voertuigen verzamelen vanaf 11.00 uur op industrieterrein Arnestein. Daar worden de wagens klaar gemaakt voor de streetparade en wordt tussen 11.00 en 12.00 uur de geluids apparatuur getest. Tussen 12.00 en 12.30 uur gaan de voertuigen van Industrieterrein Arnestein naar het vertrekpunt, Damplein-zuidzijde, Dam-zuid- Iedere donderdag kunt u chat ten met de burgemeester of een van de wethouders. Op donderdag 7 juli houdt wet houder Adrie van 't Westeinde zijde en Dwarskaai. De street parade duurt van 12.30 tot 16.00 uur. De route van de parade is Damplein-zuidzijde Korte Delft Lange Delft Markt Pottenmarkt Langeviele Achter de Houttuinen Seisdam Herengracht (tot Volderijlaagte) Stadhuisstraat Lange Noordstraat Markt met 'feeststop' Pottenmarkt Langeviele Achter de Houttuinen. Bij de tweede passage van de Markt vindt een 'feeststop' plaats. Een aantal wagens uit de parade wordt op de Markt geplaatst, waar gedurende maximaal tien minuten per wagen een DJ een muzikaal optreden verzorgt. De overige wagens rijden door, via Pottenmarkt en Langeviele naar het eindpunt aan Achter de Houttuinen. cityparty De Cityparty op het Hof van Tange is van 16.00 en 23.30 uur. Toegang tot het feestterrein is alleen mogelijk met een entreekaart. De muziek stopt om 23.00 uur. Omwonenden van het Hof van Tange worden schriftelijk door de organisatie, digitaal spreekuur op middel burg.nl. De chatsessie begint om 19.30 uur en duurt een uur. In de por tefeuille van de wethouder zit ondere andere Milieu, Onderwijs, Evenementenbeleid en Cultuur. Heeft u bijvoorbeeld een vraag over het A-theater? Chat dan vooral mee. Stichting Streetparade Middelburg, over de activiteiten ingelicht. Om een goed en veilige verloop van de van de activiteiten mogelijk te maken nemen de gemeente en de organisatie maatregelen. Door de maatre gelen en het stellen van vergun ningvoorschriften op het gebied van onder andere (verkeersvei ligheid, openbare orde, geluid en afvalverwijdering kan over last voor omwonenden en voor anderen binnen redelijke gren zen worden gehouden. Wethouder Luitwieler en de heer Boonman van Stichting Bomenbuurt Griffioen Duurzaam hebben afgelopen donderdag hun handtekening gezet onder een overeen komst voor het plantsoenbe- heer in de Griffioen. Met de ondertekening draagt de gemeente het plantsoenbe- heer in de Griffioen over aan de stichting. Gemeente Middelburg presen teerde februari 2003 een plan om het groen in de Griffioen aan te pakken. Veel bewoners van de wijk waren het niet met het plan eens. Gemeente en vertegenwoordigers van een werkgroep van bewoners heb ben een nieuw plan gemaakt. Daar hebben de bewoners wel mee ingestemd. Gaandeweg de gesprekken met De straten op de startlocatie en op de route van de Streetparade zullen kort voor verkeer zijn afgesloten. Het par keerterrein Hof van Tange is in verband met het evenement afgesloten van donderdag avond 21 juli tot maandag 25 juli om 12.00 uur. De houders van een parkeer- vergunning voor het Hof van Tange zijn over de tijdelijke afsluiting van dat plein door Parkeerbeheer ingelicht. de Gemeente is vanuit de Griffioen het idee ontstaan om als buurt zelf het plantsoenon- derhoud te organiseren. De afspraken zijn in de overeen komst vastgelegd. De bewo ners verzorgen zelf de hagen die woonpercelen afschermen en houden de heestervakken onkruidvrij. Naast het plantsoe- nonderhoud zal de stichting zich inzetten voor verbetering van de beeldkwaliteit van de buurt. Het te onderhouden gebied wordt begrensd door de Berkenlaan, Griffioenstraat, Seisweg en Olmenlaan. De Gemeente wil in het najaar groenwerkzaamheden aan de zuidwestkant van de Berkenlaan uitvoeren. Mogelijk gaat de stichting ook het plant soen in dit deel van de wijk beheren. Marco van Ombergen, klant van de gemeente, opende afgelopen maandag onder toeziend oog van wethouder Albert de Vries de interactie ve welstandnota op www.middelburg.nl. Sinds juni 2004 werkt gemeen te Middelburg met een nieuw welstandsbeleid, waarin onder meer de verschillende wel- standseisen zijn verwoord. Via de gemeentelijke website kun nen inwoners in een aantal stappen zien of zij rekening met deze eisen moeten houden als zij een verbouwing voorberei den. stappenplan Door middel van een stappen plan, waar onder andere het type (ver)bouwwerk en adres ingevoerd moeten worden, kom je bij het gedeelte van de wel standsnota die voor die verbou wing van toepassing is. Naast het opgeven van een adres kan ook gezocht worden via platte gronden. Los van dit stappen plan kan de nota ook per hoofdstuk bekeken worden. Ook beschikt de nota over een grote hoeveelheid foto's van woningen in Middelburg, gerangschikt naar wijk. bouwen en wonen Het onderdeel Bouwen en Wonen op middelburg.nl heeft een nieuwe indeling. De pagina is onderverdeeld in (Ver)Bouwen, Monumenten, Verleende Vergunningen en Wonen. Onder het kopje (Ver)Bouwen leest u of u een vergunning nodig heeft voor uw (ver)bouwplannen. U kunt daar ook de welstandsnota raadple gen en meer lezen over het bouwbesluit en welke vergun ningen u eventueel nog verder nodig heeft voor uw (verbou wing. In de rubriek Monumenten leest u meer over subsidie- en finan cieringsmogelijkheden van monumenten. In Verleende Vergunningen kunt u nagaan welke vergunningen de afge lopen jaren zijn afgegeven. Dit overzicht is bedoeld als naslag werk en niet als officiële publi catie waarop een bezwaar- of beroepstermijn van toepassing is. Hiervoor verwijzen wij u naar de officiële publicatie ('Informatie van de overheid') in de Faam. In de rubriek Wonen vindt u een adressenoverzicht van make laars met een aanbod van woningen in de gemeente Middelburg. Tevens zijn de adressen opgenomen van instellingen met een aanbod aan huurwoningen. Ook vindt u er tips voor veilig wonen en een aanvraagformulier Taxatiegegevens waarmee onder andere gegevens uit het bestemmingsplan kunnen wor den opgevraagd. Wij zijn natuurlijk heel benieuwd naar uw reactie over de ver nieuwde pagina. Is de pagina duidelijk en overzichtelijk en kunt u alles vinden? Uw reactie kunt u mailen naar info@middelburg.nl. Woensdag 6 juli hebben de wethouders Luitwieler en Van 't Westeinde op feestelijke wijze de opening verricht van de zestig locaties met ondergrond se afvalcontainers in Middelburg. De opening werd in de Roozenburglaan gevierd en er was een kleine attentie voor alle bewoners die de container daar direct uitprobeerden met een eerste vuilniszak. Bewoners van een hoogbouw- locatie kunnen vanaf nu hun afval in de ondergrondse con tainer deponeren. Bijna alle containers zijn vrij toegankelijk. Dat betekent dat bewoners elke dag hun afvalzakken kwijt kun nen. De ondergrondse afval containers worden één keer per week uit de grond getild en geleegd in een inzamelvoertuig. Dit klusje is in een paar minuten gepiept. Eind jaren negentig was de Magistraatwijk een wijk met een eenzijdig woningaanbod. Als niet snel daadkrachtig zou worden ingegrepen, zouden problemen kunnen ontstaan. Om dat te voorkomen, is de afgelopen vijf jaar flink gebouwd, opgeknapt en geïn vesteerd in de leefbaarheid. Van een wat verouderde wijk is de Magistraatwijk veranderd in een wijk waar het goed wonen, winkelen en recreëren is. Aanstaande zaterdag, 9 juli, wordt het hart van de Magistraatwijk feestelijk geo pend door burgemeester Schouwenaar. De opening vindt plaats in de J. van Reigersbergstraat om 13.30 uur. Luchtfoto: Peter Buteijn de grote ringrijderij op het Molenwater, is op donderdag 18 auaustus. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 Een schilderploeg start op maandag 11 juli met schilder werk aan de buitenkant van het stadskantoor. Het gaat om de kozijnen en ramen. De kozijnen en ramen zijn uit gevoerd in de houtsoort western red cedar. Het is een zachte en lichte, maar duurza me loofhoutsoort. Bij deze houtsoort is het van belang om in de eerste jaren na nieuwbouw extra aandacht te besteden aan herstel van scha de. Als het houtwerk eenmaal is beschadigd en grijze plekken vertoont, is veel werk nodig om het geheel weer in originele staat te krijgen. Op een aantal plaatsen is aantasting van het hout door verwering of mecha nische schade te zien. Het is daarom noodzakelijk om het schilderwerk nog dit jaar uit te voeren. De onderhoudstermijn is ongeveer om de drie jaar. parkeergarage In de parkeergarage wordt wegens een probleem met de koelwatervoorziening geduren de een periode van 12 weken een koelcontainer worden geplaatst. Die komt te staan op de rijbaan in de parkeergarage, die je volgt als je na de speed- gate richting het stadskantoor rijdt. Er is dus maar één rijbaan beschikbaar. Daarom worden er borden geplaatst. De Middelburgse gemeente raad is met zomerreces. De eerstvolgende vergadering is op woensdag 24 augustus. De commissie Maatschappelijke Zaken komt dan bij elkaar. De komende weken staat de raad- srubriek 'Het woord aan...' niet op deze pagina. Op 31 augustus keert de rubriek weer terug. Het woord is dan aan raadslid Huub van Klinken van de SGP. het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Het ring- en sjezenrijden ter gelegenheid van de eerste Folkloristische Dag op het Abdijplein en omgeving is een traditie. Deze activititeit wordt georganiseerd door de Folkloristische Commissie en de Zeeuwse Ringrijders Vereniging. Het ring- en sjezenrijden vindt plaats op donderdag 14 juli. De paarden met sjezen rijden de volgende route: Abdijplein Balans Korte Burg Groenmarkt Onder den Toren Koorkerkhof Abdijplein. Op het Abdijplein wordt op één rin- grijbaan zonder sjees de ring gestoken. De genoemde straten zijn, voor zover nodig, voor ver keer afgesloten. Door de afsluiting zijn de vol gende straten voor (doorgaand) verkeer gestremd: Balans Bogardstraat Bachtensteene Walplein Nieuwe Kerkgang Koorkerkstraat Reigerstraat Korte Giststraat. De Bleek wordt opengesteld voor één- Foto: Gemeente Middelburg/'Mieke Wijnen richtingsverkeer vanaf de Zuidsingel. Verder is parkeren niet moaeliik oo de aenoemde sjezenroute en op het Koorkerkplein en het Walplein. De tweede Folkloristische Dan.

de Faam | 2005 | | pagina 5