Verstopping? 'Klagen over jongeren helpt niet, inzetten voor de wijk wel' 'Sommigen vergelijken me met Hirshi Ali' Koffieprijs schommelt op het strand Bewoners wijk Bossenburgh zijn gezeur beu Afrikaanse voelt zich Zeeuws meisje BV WALCHEREN RONDJE WALCHEREN Weekend Koopjes bij Konmar Lekker eten bij frituur 't Vissertje Tienerdisco in De Paraplu De Spuistraat vroeger en nu Optreden van groep Djumbo Bestelling van één kopje koffie bij de strandpaviljoens Van Terheijden (0118) 6514^*R ■■■l'lUW.IBfl Zuid Walcheren: West Walcheren: Noord-Walcheren: Noord-Beveland: DONDERDAG Hangjongeren Vuilniszakken VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG Woensdag 6 juli 2005 De Faam 13 VOOR AL UW RIOOLPROBLEMEN 24-uurs service 0. Riooltechniek bv wvw.rlooltechmek.com^^/ BS®? BIRGtMOI,70aV MlOmltliRr» J De lekkerste supermarkt is een van de goedkoopste Simply Vin de Pays d'Oc Rosé de Syrah Frankrijk fles 750 ml 3^8 Kiwi's per 500 gram Varkens filetlapjes per kilo 1X48 droog Deze aanbie<nngen zijn geldig van 7 t/m 10 juli. Zondags ook geopend. Panta Rhei Vlissingen1,50 Piet Hein Vlissingen1,80 Herwegh Groot-Valkenisse .1,50 Kaapduin Koudekerke1,80 't Zuiderhoofd Westkapelle1,50 Westkaap Westkapelle1,60 De Zeeuwse Riviera Zoutelande1,50 Zuiderduin Beachclub Westkapelle2,25 Lage DuintjesOostkapelle1,60 NeptunusVrouwenpolder 1,80 Boomerang PlazaDomburg1,75 Breezand Vrouwenpolder 1,50 De Banjaard Kamperland1,60 Tommie de Bont verkoopt vis snacks (foto Manfred Berre- voets) VLISSINGEN - Tommie de Bont is nog maar eenentwintig jaar, maar heeft altijd al een eigen zaak willen hebben. In mei nam hij frituur 't Vissertje over, op de hoek van het Bellamypark en de Nieuwendijk in Vlissingen. De jonge ondernemer verkoopt op de toplocatie voornamelijk friet en bakjes verse kibbeling aan toe risten en passanten. Maar ook is er veel belangstelling voor het vers bereide roomijs en de milkshakes, beide verkrijgbaar in vier verschillende smaken en afmetingen. Vermeldenswaard is verder dat de hamburgers worden gegrild en dat er een zeer ruim en volle dig assortiment snacks op de menukaart staat, van kroketten en ba mischijven tot picanto's en kaassoufflé's. Ook verkoopt frituur 't Vissertje frisdrank. - de Faam Verschijnt in een oplage van 53.400 elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Middelburg. Vlissingen en Veere. Directie Algemeen Directeur J.V. Munsterman Commercieel Regiodirecteur Ch. van Jen Oosterkamp Rednctic Algemeen Hoofdredacteur Af»'. C. Arendseti-Tiebcn Hoofd Redactie Jan Dirk van Scheven Eindredactie Ellen de Dren 0113-274023 of 06-54267132 red.faam@whk.wcgcner.nl Advertentieverkoop Bladmanager Pieter Karman Verkoopteam Mineke Crnci/ 0113-274017 (privé 06-51221131) Linda Heikoop 0113 -274013 (privé 0118-641569) Sum Kook 0113-274060 of 06-20616936 De Faam is een uitgave van Wegener Huisman-huiskranten BV. Wegener Huis-aan-huLskranten ItV is een onderdeel van liel Wegcncr-concern. Op al onze advcrtenliecontractcn en aanbiedingen daartoe zijn van toepas sing de Algemene Advertentievoorwaarden huis-aan-hiiiskmnten Wegener .N V'. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. De door u aan ons verstrekte gegevens heb ben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (laten) informeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt kunt u dat schriftelijk melden bij Wegener lluis-aan-liuiskranlcn BV, t.a.v. .4.7". Kooij, Hoofd Marketing, postbus 692. 7500 AR Enschede. Kantoor Fruitlaan 4e, postbus 5.4460 AA GOES Openingstijden Maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 8.30 lot 17.00 uur. Woensdag gesloten. Afsluittijdcn Redactie Vrijdagmiddag 17.00 uur Advertenties Maandag 12.00 uur. Duo's vrijdag 17.00 uur Bezorging De Faam niet ontvangen? Bel 0113-274093 Druk Wegener Nieuwsdruk Breda De ene paviljoeneigenaar vraagt 1,50 euro voor een 'bakkie' en de volgende 1,80 euro. Het maakt eigenlijk niet uit waar op Walcheren je bent. De gemiddelde prijs die uit onze steekproef naar voren kwam ligt tussen de 1,65 en 1,70 euro. Hoog is de koffieprijs bij de Zuiderduin Beachclub, de Zeeuwse versie van Club 55 in Saint-Tropez. (advertenties) De zomervakantie staat weer voor de deur, dus op naar het strand. En met de Walcherse stranden zo nabij, is het handig om te weten waar je je schep en emmer het goedkoopste kunt par keren. De Faam vroeg in Verschillende strandpaviljoens wat een kop koffie kost. VLISSINGEN - In jongeren centrum De Paraplu in Vlissin gen is vrijdag 8 juli een tiener disco voor kinderen van 8 tot 13 jaar. De disco is van 19.30 tot 22.20 uur. De Paraplu is gevestigd aan de Alexander Gogelweg 59 in Vlissingen. VLISSINGEN - De inzendter mijn voor de fotowedstrijd 'De Spuistraat vroeger en nu' van Bibliotheek 't Spui in Vlissin gen is verlengd tot 1 septem ber. Bibliotheek 't Spui is op zoek naar opmerkelijke foto's van het gebied Spuistraat en Oude Markt. Dat kunnen recente foto's zijn van de opgravingen, de sloop en de voorbereidingen van de bouw. Maar ook foto's uit de schoenendoos op zolder. De hoofdprijs is een digitale ca mera Kodak Easy Share 7630 die beschikbaar gesteld is door Foto Verschoore. De makers van de geselecteerde foto's krijgen een vergroting van hun werk. Iedereen kan drie foto's inleveren in de biblio theek. MIDDELBURG - De populai re meidengroep Djumbo treedt vrijdag 8 juli om 19.00 uur op bij de Jumbo Supermarkt in Middelburg. De meiden zingen onder andere hits als 'Hide and Seek' en 'Eya- he'. Ook Dj umbo's nieuwe zo merhit, die net als het album 'The Djumbo Jump' heet, is tij dens de show voor het eerst te horen. Lotte, Lindsy en Svenja houden een Summer Tour en bezoeken vijfenvijftig Jumbo Supermark ten in Nederland. De shows zijn gratis te bezoeken. Middelburg, Lange Jan, mini- concert, 15.00-15.30 uur Middelburg, Lange Jan, kof fiehoek, kerkenpad, wande ling langs diverse kerken, 13.30 uur* Vlissingen, speel- tuintje op de dijk, Duinweg, natuurwandeling, 19.30 uur Vrouwenpolder, parkeer plaats Waterland Neeltje Jans, wandeling, 22.00 uur Middelburg, Vismarkt, an tiek- en ambachtenmarkt, 9.00-16.00 uur. VLISSINGEN - Jessica Grev- inga uit de Vlissingse wijk Bos senburgh is alle negatieve ge luiden uit de wijk beu. "Men sen moeten ophouden met kla gen en zélf eens wat doen!", zegt ze. Samen met haar buur vrouw en vriendin Lidia Thiel- lier is zij een knutselclub be gonnen voor jongeren. Door Ellen De Vriend "Bewoners van de wijk klagen over van alles", verzucht Grevin- ga, die met haar man en twee kinderen (één en zes jaar) aan de Sandenburg woont. "Lidia en ik zijn begin dit jaar, met hulp van vier anderen, een knutselmiddag begonnen in een lokaal van de basisschool De Houttuyn. Al di rect de eerste keer kwamen er vijftig kinderen op af, we schrokken ons rot. Maar het zegt genoeg: er is behoefte aan acti viteiten in Bossenburgh." En het succes is gebleven, want nog ie dere woensdag zitten zo'n vijf- lig kinderen te knutselen. De twee vriendinnen hebben heel veel moeite gedaan voor een eigen ruimte, maar een jeugdhonk zit er voorlopig niet in. "We hebben nu even een zo merstop, maar alle knutselmate rialen liggen altijd op mijn zol der omdat er in het klaslokaal of bij De Houttuyn geen opslag plaats voor is. Elke woensdag moet alles in de auto worden ge laden en naar school gebracht worden. Het lokaal zit zo vol met kinderen dat het gewoon niet te doen is", vindt Thiellier. "Wo ningcorporatie L'Escaut wilde ons wel aan een leegstaand woonhuis helpen voor onze acti viteiten. We willen graag de knutselmiddagen voortzetten, maar ook inloopochtenden voor moeders houden en bingoavon den. Dat is goed voor de wijk, mensen leren elkaar kennen en respecteren. Maar L'Escaut trok zich terug omdat de gemeente Vlissingen ons zou helpen. Tot nu toe is er echter nog niets ge beurd." Grevinga en Thiellier hebben de Bossenburghse jongeren met Pa sen eieren laten zoeken en hiel- Ghylène Niyonkuru speelde ook al een rol in de Zeeuwse film Mokoke. (foto: Jaap Wolterbeek) Jessica Grevinga (links) en Lidia Thiellier organiseren allerlei activiteiten in de wijk. (foto Jaap Wolterbeek) den een disco. En twee weken geleden hielden ze een wijkdag met spelletjes en schminken. Ac tiviteiten die enorm veel kinde ren aantrokken. "En iedereen had vreselijk veel plezier", zegt Grevinga. Tot haar grote ergernis blijven inwoners uit de straten Sterkenburg en Wijenburg kla gen over overlast van jeugd. "Tijdens wijkvergaderingen heb ben de bewoners van die straten het over 'hangjongeren' die over last veroorzaken. Die komen met auto's vertelden ze, maar dat zijn toch geen jongeren en waar schijnlijk ook niet uit onze wijk", zegt Grevinga boos. "Door dat gezeur krijgen wij geen jeugdhonk. Maar klagen helpt niet, wél je inzetten voor de wijk." Thiellier vult aan dat in Bossen burgh ook wel het een en ander kan verbeteren, de speelterrein- tjes bijvoorbeeld. "De speel- voorzieningen liggen vol met hondenpoep en zijn ook niet kindveilig. En omdat de straten te smal zijn voor de vuilnisauto, moeten wij onze vuilniszakken in ondergrondse verzamelcontai- ners gooien. Maar die zijn vrij wel altijd kapot. Mijn schuur ligt vol met volle vuilniszakken. Zo dra de afvalcontainer gemaakt is, zie je iedereen rennen met zijn vuil." wil het meer zelf in de hand hou den. Ik wil beroemd worden. Dan heb je wat te vertellen. Wie luistert er nu naar mij? Niemand kent mij." Wil je beroemd worden als mo del? "Het modellenwerk vind ik erg leuk, maar het liefst word ik ac trice. Ik heb meegedaan aan het televisieprogramma 'Be a mo- viestar' van Veronica. Er hadden zich vijfduizend mensen opge geven en ik zat bij de laatste ne gentien. Helaas ging het van de buis vanwege te weini" kijkcij fers." Hoe kwam je op het plan om aan dat programma mee te doen? "Ik heb me gewoon ingeschre ven. Ik spreek niet goed Neder lands, maar ik dacht: "Ik ga er gewoon voor. Bereik ik de fina le, dan gaan er deuren voor mij open. Dan heb ik naam ge maakt." Kijk wat ik nu bereikt heb. Ik sta op de poster van Film by the Sea." Hoe is dat gegaan? "Ik sta ingeschreven bij een mo dellenbureau. Op die manier kwam ik in aanmerking voor de fotoshoot. Er waren nog een paar andere meisjes, maar de keuze is op mij gevallen." Zijn er nog meer rollen voor je weggelegd bij het festival? "Dat zou ik ontzettend leuk vin den. Maar zover ik weet, nog niet. Misschien mag ik wel een klein rolletje in een film gaan spelen. De directeur, Leo Han- newijk, wil iets met mij in het programma gaan doen. In ieder geval vind ik het festival belang rijk om Vlissingen op de kaart te zetten. Ik heb veel bekende Nederlanders, ik wil geen na men noemen, gesproken bij 'Be a moviestar' die zeiden: "Vlis singen, wat moet je daar nou doen." Dan vroeg ik: "Ben je er wel eens geweest." "Nee, nee", antwoordden ze dan. Ze halen hun neus ervoor op. Je houdt van Vlissingen. "Ik voel me een Zeeuws meisje. Ik ga bij alles wat ik doe een kaartje achterlaten met 'Groetjes uit Vlissingen'. Ik voel me hier thuis." Wanneer wist je dat? "Ik kreeg na de acteerwedstrijd bij Veronica een rol in de Zeeuwse film Mokoke. Daarbij moest ik in klederdracht lopen. Dat was echt grappig. Het voel de zo vertrouwd." Daarom wil je hier graag blij ven. "Ik heb nog geen verblijfsver gunning. Werkelijk schandalig! Het is afwachten en ik weet niet tol wanneer. Maar ik ben ontzet tend dankbaar dat ik hier mag zijn. Ik heb veel ellende gezien en ik heb het geluk dat ik daar uit ben gekomen. Ik grijp mijn kansen, omdat ik weet dat veel mensen in Afrika die kansen niet hebben." VLISSINGEN - De donkere ogen van een mooie negerin kijken vanaf de wanden van bioscoop Cinecity uit over Vlissingen. Het is de afbeel ding van Ghylène Niyonkuru (22), het gezicht van het festi val Film by the Sea, dat in sep tember plaatsvindt. Wie is de ze vrouw die als voornaamste doel beroemd worden heeft? Een interview. Door Valeska Nastaly Waar kom je vandaan? "Ik ben geboren in de stad Bu jumbura in Burundi, een buur land van Rwanda." Sinds wanneer woon je in Nederland? "Ik ben op mijn zestiende naar Nederland gevlucht. Ik was he lemaal alleen." En je ouders dan? "Sorry, dat is te erg voor mij om over te praten. Ik heb het daar moeilijk mee. Teveel emoties komen in mij los als ik aan de oorlog denk." Wat voor oorlog is dat? "De Hutsi's en Tutsi's. Een bur geroorlog. Het is nog steeds niet voorbij. Die ellende." Mag ik toch nog wat over je ou ders vragen. Wat voor mensen waren dat? Mijn ouders hadden daar een ei gen zaak. Een koffieshop. Nee, niet eentje waar je drugs kunt kopen. Dal denkt iedereen na melijk meteen. Ze verkochten koffie." Was dat jouw toekomst geweest als je in Afrika was gebleven? "Nee, ik wilde gaan studeren om advocaat of minister te worden. Dan zou ik de mensen kunnen helpen. Want weet je, justitie in Afrika is heel corrupt. Ik zou de arme mensen daartegen willen beschermen." Is dat idee veranderd, nu je in Nederland bent? "Ik wil dolgraag iets voor de mensen in Afrika doen, vooral voor vrouwen. Die hebben bijna geen rechten." Dat is het stokpaardje van Hirs hi AH "Sommige mensen zeggen dat ik op Ayaan Hirshi Ali lijk van ui terlijk. Alsjeblieft niet! Het is voor haar te gevaarlijk geworden om over straat te lopen. Daarom wil ik absoluut niet dat ze mij voor haar aan zien. Ik ben het met Hirshi Ali eens, maar ze heeft geen leven meer. De grote verantwoordelijkheid die je in de politiek hebt, wil ik niet. Bo vendien heb je weinig keuze in de dingen die je kunt doen. Ik Vlissingen, bunker bij Oranje molen, openstelling, 13.00- 16.00 uur Westkapelle, Mo- ria Kerk, openstelling, 15.00- 20.00 uur Westkapelle, Markt, seizoenmarkt, 12.00- 20.00 uur Vlissingen, jonge rencentrum De Paraplu, Alexander Gogelweg 59, tie ner disco, 8 t/m 12 jaar, 19.30-22.20 uur Westkapel le, Markt, kermis, 14.00- 24.00 uur Vlissingen, De Fonteyne, Plein Vierwinden, antiek- en curiosamarkt, 9.00-18.00 uur Veere, Markt, sjeezenrijden, ringsteekwedstrijen, 11.OO IT.00 uur Meliskerke, cen trum, ringrijden, 8.00-17.30 uur Aagtekcrke, centrum, ringrijden, 7.30-17.30 uur Middelburg, Dam, ringrijden, 8.00-17.00 uur Westkapelle, Abraham Calandplein, gaai schieten, 7.00-19.00 uur Westkapelle, Markt, kermis, 14.00-24.00 uur Vlissingen, Winkelcentrum, antiek- en curiosamarkt, 9.00-18.00 uur Vlissingen, Zuidbeekseweg, snuffelmarkt, 9.00-14.00 uur Ritthem, Fort Rammekens, rondleiding natuurgebied en het fort, 14.00-15.30 uur Vrouwenpolder, Waterland Neeltje Jans, parkeerplaats, wandelen langs de vloedlijn, 14.00 uur Serooskerke, tuin Johanneskerk, openlucht- dienst, 19.00 uur Vlissingen, buurt- en speeltuinvereniging De Oude Stad, Paardenstraat, klaverjasmiddag, 13.30 uur Vlissingen, Winkelcentrum, antiek- en curiosamarkt, 13.00-17.00 uur Middelburg, Markt, boeken- en verzamelmarkt, 11.00- 17.00 uur Zoutelande, TV De Golfbreker, Westkapelse- weg, tennisinstuif 17+, 19.00 uur Westkapelle, Markt, kermis, 14.00-24.00 uur Oostkapelle, Vlaamsegaai 2, vakantie bijbel club, 'Kom aan boord', kinderen vanaf 4 jaar, 9.30-12.00 uur Vlissin gen, Nollebos, dijk, ATB wie lerwedstrijd, 18.00-21.00 uur. Ritthem, Fort Rammekens, rondleiding natuurgebied en het fort, 19.30 uur Veere, centrum, markt, 10.00-17.00 uur Oostkapelle, Vlaamse gaai 2, vakantie bijbel club, 'Kom aan boord', kinderen vanaf 4 jaar, 9.30-12.00 uur Veere, kamphuis Het Veerse- gat, Landschuurweg 5, excur sie Veerse bos, 19.30-21.00 uur Westkapelle, tuin Polder huis, kinderfestijn, 11.00 uur Oostkapelle, Zeeuws Biolo gisch Museum, demonstratie roofvogelvluchten, 16.30 en 19.00 uur. Oft rid bestemd «z en wybrfomfrn cm hrt nöt om het «muf te nvumnen tot 12 stuk) per Hart Pnpvijugngen. Cr jkSujten «v'o* mf.vfcocht «oorbehouden

de Faam | 2005 | | pagina 13