Nieuwe fietsparkeerplaatsen in binnenstad Het woord aan raadslid Marleen de Voogd Rapport stand van zaken A-theater Uitbreiding De Kroo Southparkfestival Langdurigheidstoeslag Chatten met Leo Luitwieler Middelburg is in beweging Wijkopruimdag en Wenswijk in Nieuw Middelburg Woensdag 29 juni 2005 De Faam :®K-K£S^»0!«!«5E»ffiSX"e3o3SX^^ 5 kfivi :-;s®s &mUÏ Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 Maandag 4 juli is er een infor matiebijeenkomst over de uit breidingsplannen van De Kroo Ruitersport in Nieuw- en Sint Joosland. De bijeen komst begint om 20.00 uur en vindt plaats in theater De Wegwijzer, Molenweg 25 in Nieuw- en Sint Joosland. De Kroo Ruitersport heeft een verzoek ingediend om het bedrijf uit te breiden met een tweede rijhal. Het is de bedoe ling deze hal onder andere te gebruiken voor (internationale hippische evenementen. De uit breiding past niet binnen het geldende bestemmingsplan. Het is daarom nodig om een vrijstellingsprocedure te voeren. Omdat het de bedoeling is bij zondere (internationale evene menten te organiseren, staat het college in principe positief tegenover de plannen. Voordat het college een voorstel over het opstarten van de vrijstel lingsprocedure aan de gemeen teraad wil voorleggen, wil zij graag weten hoe bewoners van Nieuw- en Sint Joosland den ken over de uitbreidingsplan nen. De reacties worden mee genomen in het uiteindelijke voorstel aan de gemeenteraad. Tijdens de bijeenkomst geven wethouder Kool-Blokland en de heer De Kroo een toelichting op de uitbreidingsplannen. Als u meer dan vijf jaar een minimuminkomen heeft, kunt u in sommige gevallen in aanmerking komen voor een langdurigheidstoeslag. Het Rijk erkent dat het, na jaren leven met een minimuminko men, moeilijk is de touwtjes aan elkaar te knopen. U moet wel aan de volgende voor waarden voldoen. u bent tussen de 23 en 65 jaar; u heeft geen inkomsten uit of in verband met arbeid gehad, dat wil zeggen loon, inkomen als zelfstandige, WW-uitkering enzovoort; u heeft alles gedaan om een baan te vinden. Anders gezegd moet het buiten uw schuld zijn dat u vijf jaar of langer geen werk heeft; Het is langer dan twaalf maanden geleden dat u eerder voor een langdurigheidstoeslag in aanmerking kwam; U heeft een vermogen lager dan 5105 (alleenstaande) of 10.130 (alleenstaande ouder of gezin). Als u een WAO-uitkering on vangt, gelden er specifieke regels. Gemeentelijk Sociaal Fonds Als uw inkomen lager is dan 110% van het sociaal minimum en u heeft weinig spaargeld, kunt u een beroep doen op het sociaal fonds. Voor uw kinde ren kunt u een bijdrage vragen voor contributie voor bijvoor beeld een sportvereniging. Als u langer dan twee jaar een laag inkomen heeft, kunt u voor uzelf en/of uw kinderen een bij drage aanvragen. Nieuw is de volgende regeling. Sinds 1 januari 2005 is de legitimatie plicht ook van toepassing voor 14- en 15-jarigen. Voor de aan schaf van een legitimatiebewijs voor uw zoon of dochter kunt u een bijdrage aanvragen. Deze bedraagt maximaal 31,26. Aanvragen U kunt het formulier voor een langdurigheidstoeslag of een bijdrage uit het Gemeentelijk Sociaal Fonds telefonisch aan vragen via 67 50 00. Het for mulier is ook verkrijgbaar bij de receptie van het stadskantoor en te downloaden via www.middelburg.nl. Kijk onder het kopje werk en inkomen. In het stadskantoor is de Minimabrochure verkrijgbaar. Daar staan alle sociale voorzie ningen in beschreven. Deze zomer komen er 200 nieuwe fietsparkeerplaatsen in de stad bij. Een goede ontwik keling? Chat er eens over met verkeerswethouder Leo Luitwieler. U mag natuurlijk ook andere verkeerszaken bespre ken, zoals de toekomstige N57. Op donderdag 30 juni zit hij van 19.30 tot 20.30 uur in de chat- box van burgemeester en wet houders op middelburg.nl. Naast Verkeer heeft de wethou der Reiniging en Groenbeheer, Sociale Zaken en Volksgezondheid in portefeuille. Iedere donderdagavond kunt u een uurtje chatten met een col legelid. Daarnaast houdt het college dinsdagmiddag spreek uur op het stadskantoor. Maak daarvoor een afspraak via het secretariaat, telefoon 67 50 00. De afgelopen weken is veel gesproken en vergaderd over de vraag voor welke zaken de gemeenteraad geld wil uitge ven. Nu de bomen allang niet meer tot in de hemel groeien moeten keuzes gemaakt wor den. Deze keuzes zijn niet altijd eenvoudig. Als PvdA-fractie hebben we om die reden een top vijf vastgesteld van onder werpen waar wij ons met nadruk voor inzetten. Deze inzet is samen te vatten onder het motto "mee( rdoen". We doen meer om alle inwo ners van Middelburg mee te kunnen la:en doen in onze samenleving, ledereen die door gebrek aan mogelijkheden, of die nu fysiek, sociaal of financi eel zijn, niet mee kan doen raakt buitengesloten. Omdat wij dat wilier voorkomen zetten wij ons in voor juist die onderwer pen van het gemeentelijk beleid waarin dit geregeld wordt. Dit betekent dat een sociaal beleid nodig is dat het mogelijk maakt; ook voor die mensen die van een min muminkomen moeten rondkonen. Voor de ouderen gaat het ook om de beschik baarheid van woningen in de woonservicezones in alle wij ken. Deze woningen moeten ook betaalbaar zijn. Zo kan iedereen die op zorg aangewezen raakt zo lang mogelijk in de eigen vertrouwde buurt blijven wonen. De zogenaamde her structurering doen wij samen met de bewoners. Uw mening over uw wijk en buurt telt. Wij vinden ook dat de Middelburgse jongeren een (foto: Liesbeth Boone) eigen plek moeten hebben, zowel in de stad als in de eigen wijk. Wijken horen verkeersvei lig te zijn; kinderen gaan zonder ongelukken naar school. De bewoners van de wijken heb ben verkeerswerkgroepen gevormd en geven duidelijk aan wat daarvoor nodig is. De afgelopen dagen is de rich ting die de gemeenteraad op wil besproken en vastgesteld. De uitkomst daarvan is bij het schrijven van dit stuk nog niet bekend. Ik hoop dat u en ieder een actief mee kan blijven doen aan onze samenleving; aan de PvdA zal het niet liggen. Marleen de Voogd Raadslid PvdA Meer over onze inzet kunt u nalezen in de Algemene beschouwingen van de PvdA. Deze stonden vorige week in de Faam. Het Meiveld is zaterdag 2 juli opnieuw ingericht als festival terrein voor het Southparkfestival. Tot 22.30 uur kunt u genieten van een afwisselend programma van muziek, dans en theater, lek kere hapjes eten, darten, voetballen en springen op een springkussen. Het is de tweede keer dat het festival wordt gehouden. Vorig jaar was het een groot succes. De doelstelling is de verschil lende culturen die de Magistraatwijk rijk is, samen brengen. Bezoekers van buiten de wijk zijn uiteraard weer van harte welkom. Laagdrempeligheid is het sleu telwoord. Programma Optredens zijn er onder meer van SCWAR, de pop/folk groep Polythene Mac, Tapharheejl, Cosmic Slop en Boaz Black the Soul Patrol. Verder zij er ook DJ'sA/J's aanwezig en zal de Noord Afrikaanse muziek RAI ten gehore worden gebracht. Buiten de muziek (die overigens weer op twee podia worden uitgevoerd) is er ook weer veel aandacht voor sport. Zo zal Karin Krappen aanwezig zijn voor een dart-demo. Ook zijn er een voetbal-boarding een demonstratie workshops van Bikers, een surfsimulator, enz. Ook aan de kleine jeugd is gedacht door middel van het plaatsen van verschillende springkussens, palmboom klim men en kokosnoot-vangen. De succesvolle grafitie-borden komen ook weer terug, net als de hangplek voor senioren. www.southparkfestival.nl Sportbuurtmedewerker Patrick de Guchteneire zet zich in om Middelburgers aan het bewegen te krijgen. Foto: Gemeente Middelburg/Chris Marijs 'Niet vanuit de hand schie ten!' Sportbuurtmedewerker Patrick de Guchteneire moet optreden tegen een iets te enthousiast voetballertje. Het ventje brengt de bal vanaf de grond opnieuw in het spel. De andere kinderen duiken meteen op de bal. Een mid dagje sportbuurtwerk in Dauwendaele. Kinderen uit Dauwendaele kun nen iedere dinsdagmiddag van 15.30 tot 17.30 uur in de gym zaal aan de Roozenburglaan terecht om te sporten. Frisbee, tennis, panna; allerlei leuke sporten komen aan bod. Bij lekker weer wordt uitgeweken naar het aangrenzende school plein van De Vossenburch. Sportbuurtmedewerker Patrick begeleidt en houdt toezicht. 'Gemeente Middelburg vindt het belangrijk dat inwoners meer gaan bewegen, jong en oud. Onder de projectnaam 'Middelburg in beweging' pro beren mijn sportcollega Dennis Winne en ik dat voor elkaar krij gen.' De Vossenburch gaat om 15.15 uur uit. Enkele minuten later is een groep van twintig kinderen al lekker op het plein aan het voetballen. Vooral jongens. Patrick: 'wanneer we naar bui ten gaan, pakken de jongens al snel de voetbal. Die sport trekt de meiden niet zo. Met binnen sport is het aantal jongens en meisjes gelijk. Daar pak ik uit met een activiteit die de kinde ren niet zo vaak doen, zoals uni-hocky. Het lijkt op ijshoc key, maar dan op de gymvloer. Je moet blijven vernieuwen, anders haken de kinderen af.' Wijken 'Ik ben vorig jaar in de Magistraatwijk met het sport buurtwerk begonnen. Nu ben ik ook volop in Dauwendale bezig. Na de. zomer start Dennis met sportbuurtwerk in de Stromenwijk en Nieuw- Middelburg. We richten ons momenteel vooral op de jeugd, maar willen binnenkort ook de Middelburgse senioren aan het sporten krijgen. We komen met nieuwe ideeën, maar zoeken ook de samenwerking met bestaande, goede initiatieven. We hebben bijvoorbeeld con tact met de Stichting Welzijn Middelburg. Met de door de SWM uitgegeven ZIPZAP-pas, krijgen kinderen korting op onze sportclinics. Voor het sporten voor senioren willen we bijvoorbeeld aansluiten bij het GALM-project, een bestaand sportproject voor ouderen.' Website De rubriek 'Sport en recreatie' op middelburg.nl is onlangs opnieuw gerangschikt. Onder het kopje 'Nieuws' staan de komende sportactiviteiten in Middelburg op een rijtje. Ook sportverenigingen mogen hun activiteiten op die agenda plaatsen. In het overzicht is voor iedereen wat te vinden: panna, boemerang, volleybal, breakdance, basketbal, boog schieten, tafeltennis. Op vrijdag 24 juni is op het plein van Het Palet een basketbalclinic voor de groepen 5 en 6 van de Vossenburch, Cypressenhof en Leeuwenburch. Ook tijdens het Southparkfestival op zaterdag 2 juli komt Middelburg in bewe ging. Op het Meiveld kan je dan meedoen aan BMX trial, voet- balboarding, streetdance, kokosnootvangen, palmboom- klimmen. Ook staat er een surf simulator. Neem eens een kijkje of bel met sportbuurtmedewer ker Patrick de Guchteneire, telefoon 06-464 064 96 of Dennis Winne, telefoon 67 56 76. Gemeente Middelburg plaatst deze zomer extra fietsenrekken op Plein 1940. Foto: Gemeente Middelburg/Mieke Wijnen Afgelopen maandag is in de binnenstad gestart met het maken van extra fietsparkeer plaatsen. Het gaat om onge veer tweehonderd plekken. De uitbreiding van de plaat sen is nodig om het tekort aan stallingsmogelijkheden in de binnenstad verder terug te dringen. De populariteit van de fiets bij het binnenstadsbezoek en het woon-werkverkeer is groot. Een deel van de fietsen staat buiten de bestaande fietsenstallings plaatsen 'wild' geparkeerd in het kernwinkelgebied. De fiet sen zijn obstakels voor het win kelend publiek en de kwaliteit en beleving van de openbare ruimte gaan achteruit. Om deze problematiek aan te pakken heeft de gemeente dit voorjaar een fietsparkeerplan voor het kernwinkelgebied vastgesteld. Naast een uitbreiding van de fietsenstallingen in het kernwin kelgebied zijn ook enkele con centratiepunten voor het fiets- parkeren aangewezen. Het meest in het oogspringende concentratiepunt is Plein 1940. Vooral in de zomer stallen Middelburgers en toeristen hun fiets graag op het plein. Daarom plaatst de Gemeente binnenkort een tijdelijk fietsen rek dat ruimte biedt aan 130 fietsen. Dat zijn er zestig meer dan vorig jaar. Na het zomersei zoen gaat het rek weer weg. Daarnaast komen er op een aantal plekken in de stad per manente fietsbeugels bij. Het gaat om het Damplein, Koorkerkstraat, Segeersstraat, Langevielebrug en Lange Geere. De gemeente houdt het gebruik van de permanente en tijdelijke fietsparkeerplaatsen deze zomerperiode nauwlettend in de gaten. Aan de hand van deze waarnemingen wordt bepaald of er nog extra voorzie ningen nodig zijn. Vorige week is het rapport 'Stand van zaken juni 2005' van Toornend Partners Over het A-theater uitgekomen. In de rapportage zijn vier opties uitgewerkt. Eigenlijk zijn het twee opties met allbei twee varianten. Een optie is de bouw van een theater op de huidige locatie door reparatie van de huidige palenwand of door het aan brengen van een binnenbak. De andere optie is de locatie her gebruiken voor woningbouw, zonder of met een theater op een andere plek. Het college van burgemeester en wethou ders heeft de rapportage bestu deerd en komt tot de conclusie dat twee van de opties zouden moeten afvallen. Ten eerste de reparatie van de huidige palen wand, omdat die te risicovol zou zijn. Ten tweede het niet bouwen van een theater, omdat het college er van uit gaat dat de gemeenteraad wel een thea ter wil. Daarmee blijven over de opties 'theater met binnenbak' en 'theater op andere locatie'. Die zouden allebei meer geld kosten dan nu beschikbaar is. Omdat volgens het college meer geld er niet in zit, zal in de komende twee maanden beke ken moeten worden of versobe ring van de plannen mogelijk is. Dat is tenminste het voorstel van het college, maar het is de gemeenteraad die hierover beslist. Als voorbereiding op die beslissing is er donderdag 30 juni, 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor een extra vergadering van de commissie Maatschappelijke Zaken. Het besluit over de bouwput en de toekomst van het theater kan tijdens de raadsvergadering van 5 september worden genomen. Misschien komt er een speciale raadsvergadering over het thea ter. Als dat zo is, leest u dat onder andere op deze pagina. Kinderen van de Dolfijnenburch rappen over rommel. Foto: Gemeente Middelburg/Bram van Houte Vorige week dinsdag was het wijkopruimdag in Nieuw Middelburg. Samen met poli tie, wijkonderhoudsploeg, Huize de Veersesingel, wijk- beheergroep, Woongoed Middelburg l'étÉ en bewo ners is de wijk geveegd, geschoffeld en geboend. Er was versterking van kinderen van de Uilenburch en door bewoners zijn geveltuintjes en boomspiegels aangelegd. De wijkopruimdag viel samen met 'de Wenswijk', een project om schoolkinderen te stimule ren mee te denken over de leef baarheid in hun wijk. Tachtig scholieren van de Dolfijnenburch en de Uilenburch hebben meegewerkt. De kinde ren hebben een wijkschouw gedaan. Daarbij hebben zij goed rondgekeken en aanteke ningen gemaakt. Vervolgens hebben zij plannen ingediend om hun wijk leefbaarder te maken. Daarbij is uitgegaan van drie thema's: Schoon (bijvoor beeld zwerfvuil), Fijn (bijvoor beeld groen, speelplekken) en Veilig (bijvoorbeeld verkeer). Het resultaat is op posterformaat te bekijken in de bushokjes van Nieuw Middelburg. Sarea Tahitu bedacht de naam 'Blinkbuurt' voor de wijk. Daarmee won zij een boekenbon. De prijsuitrei king werd omlijst met een 'Rommelrap' door kinderen van de Dolfijnenburch. De gemeentelijke onderhoud sploegen verzorgden het 'grijs en groen'. Daar waar nodig is bestraat en onderhoud verricht aan openbaar groen. De veeg- wagens hebben alle straten extra goed geveegd. Op het pleintje bij de Chinees stond een vuilniswagen waar bewo ners oude spullen konden bren gen. Er ontstond een soort rommelmarkt. Spullen wissel den van eigenaar. Ook was het op dit pleintje mogelijk planten- stekjes met elkaar te ruilen. Bel voor meer informatie over de wijkopruimdag met Anja Jonkman van de gemeente Middelburg, telefoon 67 57 fin

de Faam | 2005 | | pagina 5