Vitaal Platteland Zeeland Js0 ff/A t JÉ 1 I i f Zomers uitwaaien. Provincie Zeeland L Zeelandpas Connexxion Aan alle bewoners van Vlissingen en Souburg ^Officiële Mededelingen mm Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 26/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl In beroep Gedichten voor Beatrix Vergadering commissie 28 Nieuwsbrieven juni Mensen met ideeën voor een vitaal platteland kunnen subsidie aanvragen voor 2006. Provinciale Staten Nieuws uit de Staten Milieu Ontwerp-vergun- ning Sealake Terminal B.V. Bezoek een openbare vergadering van Provinciale Staten O 'De NSGK toont al 55 jaar wat kinderen met een handicap wél kunnen. Dat klinkt mij als muziek in de oren.' Ons onderhoud vraagt van u even wat aandacht! van dinsdag 28 juni tot en met dinsdag 5 juli 2005 Zomers Zeeland Woensdag 29 juni 2005 De Faam wammm Abdi Foto: Bussen (Lex de Meester). Vanaf 26 juni kunnen dagjesmen sen, toeristen, maar ook de inwo ners van Zeeland een hele dag met de bus rondtoeren voor 5.00. Tot en met zaterdag 27 augustus kan voor dit bedrag de Zeelandpas aangeschaft worden bij de chauffeurs op alle bussen van Connexxion. De pas is geldig voor 1 volwasse ne en maximaal 2 kinderen tot en met elf jaar. Bovendien geeft de pas recht op korting op de toegangsprijzen van WaterLand Neeltje Jans op de stormvloedkering, het Arsenaal en het MuZEEum in Vlissingen en Miniatuur Walcheren en de Abdijtoren Lange Jan in Middelburg. Op een rit met de stoomtrein in Goes wordt ook korting gegeven. De Zeelandpas is geldig op alle buslijnen in de provincie, met uit zondering van de Interliner 395 Zierikzee-Rotterdam en lijn 19 naar Antwerpen. Strandexpress Van 9 juli tot en met 27 augustus rijdt langs de Noordzeekust van Zeeuwsch-Vlaanderen de Strand express (lijn 14) van Breskens naar Knokke weer. De bus sluit in Knokke aan op de kusttram langs de Belgische Noordzeekust en in Breskens op het fiets/voetveer (Fast Ferry) naar Vlissingen. Tot 31 juli 2005 kunnen inwo ners van Zeeland meedoen aan een gedichtenwedstrijd rondom het thema "25 jaar Beatrix en Zeeland". De wedstrijd is een van de acti viteiten die in het kader van de Zeelandmaand worden georgani seerd. De inzendingen worden door een deskundige jury beoordeeld en per Zeeuwse regio zal een win naar worden aangewezen. De winnaars mogen hun gedicht voordragen op 10 september tij dens de opening van het Poëticum in Aardenburg. Bovendien winnen zij een zweef vlucht boven Zeeland, waarbij de Commissaris van de Koningen, drs. W.T. van Gelder als piloot optreedt. Inzenden De gedichten kunnen voor 31 juli gezonden worden aan: Provincie Zeeland, t.a.v. 25 gedichten voor Beatrix, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Mailen kan ook: provincie@zeeland.nl Dinsdag 5 juli om 16.00 uur wordt het bezwaarschrift behan deld van het college van Burge meester en Wethouders van de gemeente Schouwen-Duiveland tegen de vastgestelde provinciale subsidie van 19.629 voor het project Entente Florale. De adviescommissie bezwaar schriften komt bijeen in het pro vinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. Woensdag 6 juli om 14.00 verga dert de commissie 28 Lucht vaartwet in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. Behalve de gebruikelijke agenda punten worden de volgende onderwerpen behandeld: para- spring locaties; veiligheidscertifi cering vliegveld Midden-Zeeland; stand van zaken met betrekking tot regelgeving Regionale en Kleine Luchthavens en de volgen de vergaderdatum. In een speciale editie van de Nieuwsbrief Rondom het Veerse Meer aandacht voor het bezoek van Koningin Beatrix en een aan tal deelprojecten binnen het pro ject. Aan de hand van tentoon stellingsfoto's wordt teruggeke ken, een toekomstverhaal ont breekt evenmin. In het tweede nummer van "Vernieuwsflits!" over innovatieve acties in Zeeland zijn de onder werpen: E-learningsysteem voor Horeca en Recreatiebedrijven, het project ICT Innovaties Zeeland en het TV-project "Nieuw Zeeland" van Omroep Zeeland. Beide uitgaven zijn te bestellen bij het provinciaal informatiecen trum. 17 Nieuws De komende jaren neemt de ver grijzing onder de agrarische beroepsbevolking verhoudingsge wijs het meest toe. Om het platteland leefbaar te houden zullen alle functies, die het platteland heeft, benut moe ten worden; van agrarisch bedrijf tot toeristische voorziening. In 1998 is het project Vitaal Platteland Zeeland gestart. In het Bestuurlijk Consortium zit ten vertegenwoordigers van Zeeuwse organisaties van land bouw, natuur en landschap, recreatie, het bedrijfsleven, de verwerkende industrie, gemeen ten, waterschappen en de provin cie Zeeland. De Dienst Landelijk Gebied treedt op als adviseur. Doelstellingen Om de doelstellingen te bereiken zijn een viertal prioriteiten vastge steld: - Verhoging van de kwaliteit van water, milieu, natuur en land schap; - Bevordering van duurzame land bouw (ecologisch en econo misch verantwoord); - Bevordering van de verschei denheid aan economische dra gers (in belangrijke mate gericht op recreatie en toe risme); - Bevordering van de leefbaar heid (veiligheid, bereikbaarheid, sociale verbanden en culturele identiteit zijn de kernbegrippen). Subsidies 2006 Zowel vanuit Europa als vanuit de rijksoverheid en de provincie Zeeland is geld beschikbaar voor projecten die binnen de doelstel lingen vallen en bijdragen aan de versterking van de plattelands economie. ï-a> Mensen met ideeën voor een vitaal platteland kunnen voor 2006 in twee tranches subsidie aanvragen. De sluitingsdata zijn: 15 juli 2005 (le tranche) 1 december 2005 2 tranche) De provincie Zeeland heeft één loket opgezet voor alle platte landsontwikkelingsprojecten, zodat aanvragers niet van het kastje naar de muur worden gestuurd. Een subsidieformulier kan telefo nisch aangevraagd worden via de telefoonnummers 0118-631443 of 631531 en per e-mail via vitaalplatteland@zeeland.nl Downloaden kan ook door naar www.zeeland.nl te gaan en ver volgens naar digitaal loket, publi caties, folders en dan "vitaal idee voor het platteland" aanklikken. Het formulier kan opgestuurd worden naar: Provincie Zeeland, t.a.v. J. Broodman, Postbus 153, 4330 AD Middelburg. Nadere informatie kan daar even eens verkregen worden. Brochure In 2003 is de brochure Vitaal Platteland Zeeland verschenen. Behalve informatie over subsidie mogelijkheden is er aandacht voor praktijkvoorbeelden, die hal verwege het project gerealiseerd zijn. De brochure kan opgevraagd worden bij het provinciaal infor matiecentrum, Nieuwe Burg 42, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118 631400, e-mailadres infocentrum@zeeland.nl Het informatiecentrum is op werkdagen geopend van 9.30 tot 16.30 uur. wmmmmmmm Zeeland Tijdens de vergadering van Provinciale Staten van 17 juni 2005 werd o.a. gesproken over: Statenvoorstel Bestuursovereenkomst Rijk-provincie over de Ontwikkelingsschets 2010 In de ontwikkelingsschets 2010 Schelde-estuarium wordt ingezet op een integrale ontwikkeling van het Schelde-estuarium op het gebied van veiligheid, bereikbaar heid en natuurlijkheid. Het is de bedoeling dat de belangrijkste projecten v??r 2010 zijn gereali seerd of in elk geval in uitvoering zijn. Hiertoe besteden de beide overheden samen ruim vijfhon derd miljoen euro. Provinciale Staten besluiten: - De door het rijk voorgestelde rol op basis van het totaalpak ket aan maatregelen te aan vaarden onder voorwaarde van een aannemelijke onderbouwing van de oppervlakte natuur van 600ha; - De bestuursovereenkomst met het Rijk wordt aan de Staten voorgelegd. Statenvoorstel Programmarekening 2004 De programmarekening omvat de programmarekening, de program maverantwoording en de produc tenrekening en is gericht op de controlerende taak van Provinciale staten. Het saldo van de rekening na bestemming bedraagt 2,8 ml. Voorgesteld wordt het saldo van de jaarrekening toe te voegen aan de algemene reserve. De jaarrekening 2004 van de Provincie Zeeland wordt vastge steld. Financiële Statenvoorstellen In de Statenvoorstellen 1" Bestuursrapportage 2005, de Voorjaarsnota t.b.v. de program mabegroting 2006, de 2 en 3' wijziging van de begroting van de provincie 2005, legt het college verantwoording af over het gevoerde financiële beleid. Tevens wordt hiermee de finan ciële positie van de provincie over de periode 2004/2005 gepresenteerd. Provinciale Staten stellen de rap portages en begrotingen vast. Statenvoorstel Verantwoording fractievergoe ding 2004 Elke fractie legt na het einde van een kalenderjaar, aan Provinciale Staten verantwoording af over de besteding van de bijdrage voor fractieondersteuning. Ingestemd wordt met de bevin dingen van de accountant ten aanzien van de fractievergoedin gen 2004. Vergadering van Provinciale Staten Datum: vr 1 juli Aanvang 09.30 uur Locatie: Statenzaal, Abdij 10 te Middelburg Voorz.: drs. W.T. van Gelder Griffier: drs. B.L. Allewijn statengriffier@zeeland.nl Agenda: - Kadernotitie integraal jeugdbe leid; - Incidentele middelen Ge-meen- schappelijke Regeling Zeeuwse bibliotheek 2005; - Provinciaal bi-bliotheekplan 2005-2008; - Reactie PS Trajectnota MER Kanaalkruising Sluiskil; - Structurele subsidie aan de Stichting Zeeuwse Schaaps kudde; - Initiatiefvoorstel inzake Heroriëntering emancipatiedoel stelling Provincie Zeeland. Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg ■■BH» Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een aan vraag ontvangen om een vergunning Wet milieube heer van Sealake Terminal B.V. voor een wijziging in de geluidsproductie. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voorschriften ter bescher ming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 30 juni 2005 tot en met 27 juli 2005 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8.00-17.00 en desgevraagd buiten kan tooruren en bij de gemeen te Middelburg, dienst ruimte, afd. vergunnin gen en handhaving, Kanaalweg 3, op werkda gen van 8.00-12.00 en 13.00-16.30 uur en (na telefonische afspraak 0118- 675287) op donderdag avond. Daarna, tot het einde van de beroepster mijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaat sen en tijden. Een ieder kan tot en met 28 juli 2005 schriftelijke bedenkingen tegen de ont werp-vergunning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 20 juli 2005 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning (0118-631958). Bij de gedachtenwisseling wordt de aanvrager in de gele genheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen monde linge bedenkingen wor den ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-vergunning, de adviseurs die advies heb ben uitgebracht over de ontwerp-vergunning en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan wor den verweten geen beden kingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp- vergunning kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en ko pieën van ter inzage geleg de stukken kunt u zich wen den tot mevr. A de Pijper, (tel. 0118-631958). Provinciale Staten Provinciale Staten, uw volksvertegenwoordiging, vergaderen vrijdag 1 juli over onderwerpen die u als inwoner van Zeeland betreffen! Heeft u belangstelling om een Statenvergadering bij te wonen? Vul dan onderstaande bon in. Statenleden en fractiemedewerkers heten u welkom, maken u wegwijs en geven uit leg over de agenda. De vergaderingen van Provinciale Staten worden gehouden in de Statenzaal, Abdijplein 10 te Middelburg en beginnen om 09.30 uur. Naam Adres Postcode Woonplaats e-mail Datum 1 juli 7 oktober 11 november 9 december (omcirkel uw voorkeursdatum) Retourneer de bon aan Provinciale Staten, ta.v. de Statengriffie, Antwoordnummer 75, 4330 WB Middelburg nedertandse stichting voor het gehandicapte kind giro 552000 www.nsgk.nl Opdat u niet struikelt over ons merk. Op bovenstaande dagen gaat DELTA N.V. werkzaamheden verrichten in Vlissingen en Souburg aan het waterleidingnet. Tijdens de werkzaamheden kan mogelijk bruin water uit de kraan komen. Wij adviseren daarom de bewoners van genoemd gebied een kleine hoeveelheid schoon water bij de hand te houden en voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed. Bruin water kan namelijk vlekken op wasgoed veroorzaken. Tevens kan tijdens de werkzaamheden de druk van het water lager zijn dan nomaal. Mocht na onze werkzaamheden toch nog sprake zijn van bruin water, laat de kraan dan enkele minuten doorstromen. Het water behoort dan helder te zijn. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Klantenservice via het gratis nummer: 0800-5150 of op internet http://www.delta.nl/ e-mail: info@delta.nl DELTA N.V. aanvaardt geen enkele vorm van aansprakelijkheid voor de schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat bedrijven, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd. DELTA IIIU DELTA N.V. 1 Foto: Druiventeelt (Jaap Wolterbeek). Een hele dag op zomertoer voor 5,00! Voor iedereen die Zeeland (opnieuw) wil ontdekken, heeft Connexxion nu wel een heel aantrekkelijk aanbod. Met de nieuwe Zeelandpas toer je een hele dag door Zeeland voor slechts 5,00 per volwassene. Per pas reizen maximaal twee kinderen t/m 11 jaar gratis mee. Bovendien ontvang je op vertoon van je Zeelandpas direct 25% korting op de toegangsprijs van diverse Zeeuwse attracties! Ontdek zelf wat Zeeland te bieden heeft en koop vandaag nog een Zeelandpas bij je buschauffeur. Meer informatie? Surf naar www.connexxion.nl

de Faam | 2005 | | pagina 17