Monument over Zeeuws slavernijverleden Verstopping? Zeeuwse dag van de Architectuur Hooizolder is populairste disco van Zuid-Nederland (Visserij)dag dit jaar extra pittig gekruid Stroskerkse Dag: muzikale reis vanaf de jaren zestig 'T WETEN WAARD Strandstoel aan de westpunt van Walcheren het duurst Shalom bestaat tien jaar lang Discoavond voor gehandicapten Workshop NLP in Middelburg Duikcursus over kreeften Weekend Koopjes bij Konmar Lost Key avond in Midgard Dankdienst in Zaal Irene Handicap.nl helpt mensen met beperking ZipZap voor kids in Middelburg Single De Ramp brengt geld op Open kersendag bij Zoete Kers Religieuze kunst in Nieuwe Kerk Project seksuele voorlichting voor ZML-scholen HUISARTSEN TANDARTSEN APOTHEKEN VERLOSKUNDIGEN SOS TELEFONISCHE HULPDIENST DIERENARTSEN DIERENAMBULANCE Huur van een standaard stoel voor één dag bij de strandpaviljoens Zuid Walcheren: West Walcheren: Noord-Walcheren: Noord-Beveland: Uiterlijke verschillen Programma Van Terheijden Van Terheijden (0118) 6514^ Boerenmarkt Rondleiding Woensdag 29 juni 2005 De Faam 15 Walcheren: Huisartsenpost Walcheren, Koudekerkseweg 86, Vlissingen, tel. 0900-1985. Voor spoedeisende hulp is de huis-art- senpost bereikbaar vanaf 18.00 tot 08.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen. Spreekuur na afspraak. Stad Middelburg: De praktijken van A.P. Bruijnzeel, S.A. van den Haak, C.J.E.M. Albers, J.L.F. Wortelboer en F.J. Heere zijn voor spoedgevallen bereikbaar via 0118-644301. Visites aanvragen voor 10.00 uur. De Veerse Huisartsen: Praktijken van de artsen Van Tol, Ubels, Helmes, Rullens, Bats, Spekhorst, Van Eede, Van Eede-Hidskes, en Van der Male worden zaterdag en zondag waargenomen door G. Rullens, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, 0118-581276. Spreekuur voor spoedgevallen op zaterdag en zondag van 11 tot 12 uur: L. Slingenberg, Roozenburglaan 14, Middelburg, 0118- 628420. Stadsgewest Vlissingen-Middelburg: Zaterdag van 10 tot 17 uur: Ringeling, Lange Delft 133, Middelburg, 0118-612538 en Hum- melen. Markt 69, Middelburg, 0118-612134. 24-uurs dienst vanaf vrijdag 16.00 uur: Pauwenburg, Dreestraat 2a, Vlissingen, 0118- 470717. Vlissingen en Oost-Souburg: Donderdag 20 uur tot vrijdag 20 uur: J. van Dierendonck. Vrijdag 20 uur tot en met zondag 22 uur: M. Snoep 0118-471140. Middelburg: van vrijdag 21.30 uur tot zondag 21.30 uur: J. Drydijk. Dag en nacht bereikbaar 0900-0767 Gezelschapsdieren: Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur: Zaterdag en zondag C. Brink, Meanderlaan 326, Middelburg, 0118-611011. Landbouwhuisdieren en paarden: Dierenartsenpraktijk Walcheren. Visiles aanvragen zaterdag en zondag tussen 8 en 9 uur, 0118-633803. Dierenartsenpraktijk Ros kam: Kelderweg 1, Meliskerke, tel. 592838. Spreekuur zaterdag van 10-12 uur en volgens afspraak. Dagelijks 0900-7673437 De zomervakantie staat weer voor de deur, dus op naar het strand. En met de Watcherse stranden zo nabij, is het handig om te weten waar je je schep en emmer het goedkoopste kunt par keren. De Faam vroeg in verschillende strandpaviljoens wat het kost om een eenvoudige strandstoel te huren voor één dag. Veel strandpaviljoens aan de westpunt hebben de stoelverhuur uitbesteed aan de Stichting Strandexploitatie Walcheren. De stoelen worden op centrale plaatsen op het strand verhuurd. Een strandstoel huren kost in Westkapelle vijf euro. In de dicht bij el kaar gelegen paviljoens in Vlissingen, Dishoek en Koudekerke lopen de prijzen nogal uiteen. Door twee paalhoofden verder te lopen, spaar je per persoon al snel 1,50 euro uit. Aan de noord- stranden van Walcheren vraagt de strandpaviljoenhouder rond de 3,00 euro voor een strandstoel en in Kamperland zelfs maar 2,00 euro voor een hele dag. Panta Rhei Vlissingen 5,00 Piet Hein Vlissingen 3.50 Kon-Tiki Dishoek 3,50 Herwegh Koudekerke 2,00 De Zeeuwse Riviera Zoutelande 3,50 't Zuiderhoofd Westkapelle 5,00 Scheldezicht Westkapelle 5,00 Zuiderduin Beachclub Westkapelle 5,00 Boomerang Plaza Domburg 3,00 Breezand Vrouwenpolder 3,00 Lage Duintjes Oostkapelle 3,00 Neptunus Vrouwenpolder 2,50 De Banjaard Kamperland 2,00 OOST-SOUBURG - De Pink stergemeenschap Shalom in Oost-Souburg bestaat tien jaar. Dit wordt gevierd met een bijzondere dienst op zondag 3 juli. Dc samenkomst is in zaal Irene aan de Kanaalstraat 8 in Oost- Souburg. De dienst begint om 14.15 uur en eindigt rond 16.00 uur. Gastspreker is voorganger H. Swart uit Oostende. MIDDELBURG - De BOSK afdeling Zeeland houdt zater dag 2 juli een discoavond in Middelburg voor mensen met een motorische handicap. Hun valide vrienden en familie zijn ook welkom. De disco be gint om 20.00 uur en is in het Spiegeitheater aan de Sprenger- laan 6 in Middelburg. De mu ziek wordt verzorgd door Bert van Leerdam en er is een de monstratie en kleine workshop van de dansgroep Actionsspea- klouder. De dansgroep bestaat uit gehandicapte en niet gehan dicapte mensen die samen mo derne dans en streetdance uit voeren. Er zijn geen leeftijds grenzen. MIDDELBURG - In het Kul- tureel Pakhuis in Middelburg is vrijdag 1 juli de workshop NLP, een communicatieinstru ment voor iedereen. De training wordt gegeven door NLP-master Mark de Bokx. NLP betekent Neuro Lin- guistisch programmeren en staat ook voor Netjes Leren Praten. Het is een methode om te leren om de boodschap die je hebt op een zo goed mogelijke manier over te brengen. In het eerste deel van de workshop wordt in gegaan op de basisvragen. De workshop is van 9.30 tot 17.00 uur. Opgeven kan via info@al- phaforce.nl. MIDDELBURG - Om wat misschien wel eeuwen te laat werd opgerakeld nooit meer te vergeten onthult een groep leerlingen van de scholengemeenschap Nehalennia zaterdag 2 juli een Zeeuws Slavernijmonument. Dat gebeurt op de Balans in Middelburg, waar ook een nieuwe waterfontein komt. Vanaf 14.00 uur worden daar officiële handelingen en feestelijkheden gehouden. Hedi Bogaers uit Zierikzee maakte het beeld. Het duistere deel van de overzeese handel van Zeeuwen kreeg uit gebreid aandacht in het Jaar van het Zeeuwse Slavernijverleden. Dat jaar wordt zaterdag tevens afgesloten. Het monument op de Balans heeft tot taak herinneringen te blijven oproepen over het verleden van allerlei bevolkingsgroepen in de provincie. Met expo sities, schoolprojecten, literatuur, film en theaterprojecten onder meer werd van de slavenhandel her en der gewag gemaakt. Het za terdag te onthullen monument moet de herinnering levend houden. Volgens de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland heeft een breed publiek kennis kunnen nemen van het Zeeuwse verleden. Daardoor kan die slavernij worden geplaatst "in het licht van de nog steeds voortdurende en noodzakelijke strijd tegen racisme, discriminatie en intolerantie. De Stichting Monument Zeeland is de aanreiker voor het monu ment. Hedi Bogaers uit Zierikzee kreeg de opdracht. Het betreft een non figuratief uit graniet opgetrokken monument toont twee uiterlijke verschillen tussen de groepen (zwart-wit) die met elkaar een sterke en innerlijke verbondenheid tonen. Vier zuilen vormen het centrale element. Ze zijn verbonden met een rode ader, die hetzelfde rode bloed en hetzelfde kloppende hart visualiseert. Eveneens in zwart-wit zijn om het centrale deel vier losse elementen geplaatst, eveneens in graniet. De plaats waar het monument is geplaatst heeft historische waarde omdat vlakbij het gebouw van de Middelburgse Commercie Com pagnie, de handelaar in slaven tussen 1730 en 1807. Naast het mo nument heeft de Balans een nieuwe fontein. De oude was stuk. Ook die is ontworpen door de Schouwse kunstenares. Voor de onthulling is een gelegenheidskoor gevormd dat onder lei ding van mevrouw B. Zwadlo het Lied van de Vrijheid zingt, nadat een plengoffer door mevrouw Z. Haman is gebracht en project groepvoorzitter drs. R. Koops een wclkomswoord heeft gesproken. Ook commissaris van de koningin drs. W. van Gelder, voorzitter F. Ralf van de Stichting Monument Middelburg en een aantal anderen houden een toespraak, onderbroken door gedichten van F>M> Arion, voorgedragen door mevrouw J. Huisman. Leerlingen van de scholengemeenschap Nehalennia onthullen het monument. Leer lingen van de CSW in Middelburg zingen tijdens de onthulling. De feestelijkheden beginnen om 14.00 uur en zijn rond 16.00 uur afge lopen. Zondag 3 juli wordt een oecumenische dienst gehouden in de Nieuwe Kerk. Voorgangers zijn dominee R. Polanen en deken P. van Hecke. WESTKAPELLE -De Hooi zolder in Westkapelle is vorige week verkozen tot de popu lairste discotheek van Zuid- Nederland en heeft een Night life Award ontvangen. De afgelopen maanden hebben ruim twintigduizend Nederlan ders op hun populairste uit gaansgelegenheden gestemd. De Nightlife Awards werden dit jaar voor het eerst per regio uitge reikt aan danscafés tot 500 be zoekers, discotheken (tot 1500) en uitgaanscentra (boven 1500). Mystery guests beoordeelden de ruim honderd deelnemende dis cotheken op omgeving en sfeer, gastheerschap en service, pro ductaanbod en kwaliteit, actieve verkoop en presentatie en traffic (hoe goed loopt het bedrijf). Hollywood Music Hall uit Rot terdam is verkozen tot populair ste mega discotheek van Neder land en daarmee de opvolger van Bobs. Jamie en Spike van Di-Rect ontvingen als populair ste VIP-DJ's een Nightlife Award, evenals Ali B die de titel van populairste discotheken act won. Tot populairste pu bliekstrekker werd Bling Bling Party van B-Bass Music geko zen. De Nightlife Awards is een initi atief van het uitgaanstijdschrift Nightlife Magazine. COLIJNSPLAAT - Duikcen trum Oceanus in Colijnsplaat houdt van 1 tot en met 3 juli een cursus over kreeften. Hij is bedoeld voor wie in het bezit is van een duikbrevet op beginnersniveau. Er zijn ver schillende presentaties over on der andere het gedrag van de kreeft, de levenscyclus, de li chaamsbouw en de kreeftenvis serij. De deelnemers maken drie duiken en doen onderzoek naar de ruimtelijke verspreiding van de kreeft. De cursus is erkend als officiële PADI (Professional Association of Diving Instruc tors) cursus. (advertenties) VOOR Al UW RIOOL PROBLEMEN Riooltechniek bv WWWrloot««hr,.ck.com^^/ 24-uurs service mm SCI VICX.' Riooltechniek bv www.rioottechniek.com' BS8! whmJW» HoUandia bier tray 24 blikken a 500 ml Nectarines per kilo verpakt Schouder karbonade per kilo &Aar Deze aanbiedingen zijn geldig van 30 juni t/m 3 juli. Zondags ook geopend. Aar*r«drtgen tijn bwxerraJ v*der*rVop<*« «n Wij teréaiden oir. hel recht c*n hrt avrtd 1* rz+aermm tot 12 stut.-, ptf dnüouten en/of irfvtrfttcht ftxrtxtxAxkn De lekkerste supermarkt is een van de goedkoopste ARNEMUIDEN - Daar aan de Arne worden alle benodigde voorbereidingen getroffen om dc Visserijdag zaterdag 2 juli tegen de avond als geslaagd te kunnen benoemen. En dat is nodig, want het affiche voor - wat ook wordt genoemd - de Arnemuidse Dag toont meer dan de gebruikelijke attrac ties. Arnemuiden wordt zaterdag be volkt door minstens vijftig kra men met buitendorps goed. De eerste verkoophandelingen op straat beginnen rond 10.00 uur en tegen 17.00 uur gaan de han delaren opruimen. Uiteraard is er ook gebakken vis en kunnen de bezoekers kijken naar garna len pelsters. Wie wil mag ook garnalen proeven. Cultureel is ook een en ander te beleven. De Stichting Ons Boe- VLISSINGEN - De landelijke dag van de architectuur op vrijdag 1 juli is bedoeld om ar chitectuur onder de aandacht te brengen bij een groot pu bliek. In Vlissingen wordt een symposium gehouden over het wel of niet behouden van ge bouwen uit de jaren vijftig van de vorige eeuw en een archi tectuurrondleiding. Veel gebouwen en woonwijken uit de jaren vijftig van de vorige eeuw staan op de nominatie om gesloopt te worden. Wat maakt een gebouw het beschermen waard? Moet je alleen kijken naar architectuurhistorische kanten? Tijdens het symposium op vrijdag 1 juli in Vlissingen worden deze vragen belicht. Het symposium begint otn 10.00 uur in de voormalige timmerfabriek van De Schelde in Vlissingen. Sprekers zijn onder andere Vin cent van Rossum en Wessel de Jonge. Tijdens een besloten bijeen komst in de middag worden voorbeelden uit de vier grootste Zeeuwse steden onder de loep genomen. Voor het symposium zijn architecten, beleidsmakers, ontwikkelaars en woningbouw corporaties uitgenodigd. Meer SEROOSKERKE - Met een muzikale reis door de tijd wordt zaterdag 2 juli de Stros kerkse Dag afgesloten. Dat ge beurt in De Zandput van 17.00 tot 24.00 uur. De Stroskerkse Dag zelf begint om 10.00 uur Als vanouds biedt de midden stand in Scrooskerke het publiek een dag vol culturele en folklo ristische attracties. Niet alleen de ondernemers zelf presenteren zich op straat, ook talrijke marktkooplieden komen met bijzondere waren naar het Wal- cherse dorp. Maar liefst 65 kra men bezetten de straten die za terdag. Daarnaast is er een boerenmarkt met een keur aan producten uit de omgeving. Ringrijders zor gen overdag voor de folkloristi sche inbreng. En uiteraard is ook aan de kleinsten gedacht. Er is een aantal verassende kinder attracties en een kinderrommel markt. De muziekvereniging EMM verzorgt een aantal optre dens. Is het buitengebeuren rond 17.00 uur afgelopen, het avond programma laat weinig tijd om even thuis een bakje en een hap je te gaan doen. Daarom kunnen de bezoekers in De Zandput een warm buffet gebruiken voor nog geen tientje. In diezelfde Zandput begint om 17.00 uur het avondprogramma met optredens van Veere's Ge noegen, het popkoor Seaside Rendez-vous en Time Machine. Tijdens de avond wordt een mu zikale reis gemaakt vanaf de ja ren zestig. MIDDELBURG - In jonge rencentrum Midgard in Middelburg is vrijdag 8 juli een Lost Key avond. Er zijn optredens van de (hard)rockband Defence en Mad-Allicia (covers Metallica). De aanvang is 21.00 uur. regoed verzorgt rond 11.00 uur demonstraties en het museum en oudheidkamer zijn open. Ring rijders zorgen voor sportieve spanning rond de ringen en met een Spaanse Dansgroep wordt de Arnemuidse Dag met tempe rament pittig gekruid. Verder is er een Schipperskoor, een springkussen, is de scouting groep Baden Powell present en verzorgen vissers enkele demon straties. informatie is verkrijgbaar via: 0118-635869. Speciaal voor de landelijke dag van de architectuui", organiseert het Zeeuws Maritiem Mu- ZEEum in Vlissingen een archi tectuurrondleiding op zondag 3 juli om 15.00 uur. Architectuur kenner Ronald den Broeder start om 15.00 uur met de wandeling die ongeveer één uur duurt. Aan melden kan via: 0118-412498. OOST-SOUBURG - Pinkster gemeenschap Shalom houdt op zondag 3 juli een dank dienst in Zaal Irene in Oost- Souburg, ter gelegenheid van haar tienjarig bestaan. In de samenkomst wil de ge meente God danken voor alle ze geningen die zij in de afgelopen tien jaar heeft ontvangen. H. Swart uit Oostende (B) zal in de dienst voorgaan. Gospelkoor Sound of Hope verzorgt het mu zikale gedeelte van de samen komst. De dienst begint om 14.15 uur. VLISSINGEN - Met de ruim ze venhonderd euro die Handicap.nl tijdens haar collec teweek in Vlissingen ophaalde, helpt de organisatie gehandicap ten. Volgens Fini de Paauw, voorzitter van de gehandicapten organisatie, vallen mensen met een functiebeperking door be zuinigingen van het kabinet steeds vaker buiten een regeling. Hierdoor kunnen deze mensen voor hoge kosten komen te staan. MIDDELBURG - Kinderen in Middelburg, van 4 tot en met 12 jaar, kunnen in de zomer vakantie meedoen aan allerlei activiteiten. Er zijn activiteiten op het gebied van sport, spel, handvaardigheid, theater, timmeren, dans en bewe ging. Ook zijn er diverse excur sies. De ZipZapactiviteiten wor den georganiseerd door Stich ting Welzijn Middelburg (SWM). Om aan de activiteiten mee te kunnen doen is een Zip- Zap-pas nodig die vanaf 4 juli voor 3,50 euro te koop is bij de SWM of te bestellen is via dc website www.zipzappas.nl. Dc pas geeft ook korting op uitstap jes en andere activiteiten. De ZipZappassen zijn vanaf maan dag 4 juli te koop. Meer infor matie is verkrijgbaar via: 0118- 629004. MIDDELBURG - Champagne Charlie heeft in februari met behulp van een aantal Zeeuwse artiesten de single 'De Ramp' opgenomen. Deze single heeft 3000 euro opge bracht. De opbrengst gaat naar de twee Zeeuwse hulpprojecten in Azië, te weten het project van Remi Lobbezoo en dat van father Ken neth Pereira. Aan de single werkten mee: Danny Vera, Mar- jon van Iwaardcn, No Frontiers, Engel Reinhoudt en geluidstech nicus Mike van den Beemt. De landelijke single werd uitge bracht door Munich Record. De opbrengst wordt op woensdag 6 juli om 21.00 uur in Desafinado in Middelburg overhandigd aan vertegenwoordigers van de pro jecten. SEROOSKERKE - Boom gaard De Zoete Kers in Se- rooskerke houdt op zaterdag 2 juli de jaarlijkse open kersen- dag. Er zijn vanaf 11.00 uur doorlo pende rondleidingen in en rond de kersenboomgaard. Ook kun nen bezoekers proeven van de kersenwijn, het kersenbier, de kersenjam en het kersenijs. Er zijn wedstrijden kersenpitspugen en er is een Zeeuwse producten- markt met alles rondom kersen. Zeeuwse druivenwijn, koeien- en geitenkaas, ambachtelijk boe- renijs, biologisch dynamische groente en allerlei andere am bachtelijke producten. De kersenoogst duurt van half juni tot half augustus. MIDDELBURG - Kunstenaar Janpeter Muilwijk exposeert sinds vorige week in de Nieuwe Kerk in Middelburg zijn nieu we werk onder de titel Messa cum Populo. De tentoonstelling bestaat uit het nieuwste werk van de Middel burgse kunstenaar. Muilwijk maakt voornamelijk figuratieve kunst met een religieuze lading. De kunstenaar, die wekelijks kerkt in de Nieuwe Kerk. toont met zijn schilderijen alle ele menten uit de zondagse ere dienst, waarbij de mis centraal staat. Messa cum Populo, de titel van de tentoonstelling, betekent 'mis met het volk'. De werken zijn te zien tot 21 augustus. MIDDELBURG - De Klimop- school in Middelburg gaal aan de slag met het lespakket Sek suele Vorming en Weerbaar heid. Het programma is speci aal voor ZML (Zeer Moeilijk Leren) -scholen geschreven. In de lessen, die twee keer per week gegeven worden, stellen de leerkrachten van de Klimop- school onderwerpen aan de orde als: lichamelijke ontwikkeling, vriendschap, verliefd zijn, ver kering hebben, vrijen en weer baarheid. Ook leren leerlingen op een goede manier 'nee' te zeggen. Medewerkers van Sport- Zeeland verzorgen de lessen weerbaarheid. Leerlingen van de school leren zo hoe ze om moe ten gaan met bedreigende situa ties. De Klimopschool betrekt ook de ouders bij het project. Dc kinderen krijgen een lesmap mee naar huis om de ouders een beeld te geven van hun vorderin gen en het praten over seksua liteit makkelijker te maken.

de Faam | 2005 | | pagina 15