Kleur en glitter bij Toppop Discoparty Minister-president opent museum itter bij Tocht door het nieuwe Bevelandse museum 'Het noodzakelijk zwijgen' Kunst en natuur in pakhuis Spirit of Dance in de Mythe Rondleidingen in Fort Rammekens PODIUM SCHUTTERSHOF MIDDELBURG Koninklijke gedichtenwedstrijd Donderdag 30 juni t/m woensdag 6 juli Herbie: Fully O Nederlandse versie Herby: Fully Originele versie De Kameleon Unleashed War of the Worlds Saw Batman Begins Guess Who A Lot Like Love Sin City 1 Le Chiavi di Casa Enduring Love Madagascar Nederlandse versie Madagascar Originele versie Hostage House of Wax ft Kingdom Of Heaven Poeh's Lollifanten Film Nederlandse versie Star Wars Episode 111: Revenge Of The Sith Sneak Preview Girl with a Pearl Earring DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG DINSDAG WOENSDAG Het Maria Magdalenazegel behoort tot de topstukken van het museum. De Faam BaESEHQEKaSii!8S£faBMBBHHSSBHUMB£iK5 MHmBBBBWIIUIMWWWWWHBMBBBBSB De Bevelandse klederdracht in het museum. GOES - Hij komt er persoonlijk voor naar Goes. Zondag 5 juli heropent minister-president J.P. Balkenende het Bevelands mu seum. Dat gebeurt om 14.30 uur tijdens een bijeenkomst in de Grote Kerk. Het museum in Goes werd in september 2002 gesloten omdat de hoofdconstructie niet meer stabiel was. Omdat het gebouw in el kaar dreigde te storten moest het ontruimd worden. De collecties werden in tijdelijke depots geplaatst. Het bestuur van het museum, bestaande uit vertegenwoordigers van de gemeenten Goes, Borse- le, Noord-Beveland en Kapelle, beraadde zich over een nieuwe toe komst voor het museum. Er kwam geld om een museum "nieuwe stijl" mogelijk te maken. Begin 2004 is begon het bouwkundig stabiliseren van het gebouw; in het najaar startte een grote verbouwing om het gebouw beter ge schikt te maken als museum en aan te passen aan de huidige eisen op het gebied van publieksveiligheid. inpandig kwam nieuw trap penhuis. Dit voorjaar begon de nieuwe inrichting en uiteindelijk lukte het om het museum nog voor de zomer te heropenen. Het vroegere museum had het karakter van een grote oudheidska mer met een grotendeels statische opstelling. In het nieuwe mu seum zijn de presentaties veel moderner met daarbij een aantal interactieve opstellingen. Er is een koffiekamer met museumwin keltje. Het museum deelt de voordeur met de regionale VVV/ANWB. Het vernieuwde museum toont de geschiedenis van de Bevelanden in al zijn aspecten. I let is de schatkamer van het cultureel erfgoed van de Bevelanden. Heel bijzonder zijn de grote schuttersstukken, er is een verdronken dorp nagemaakt, de klederdrachten staan in de tentoonstelling "Zeeuws Meisje", er is een wezenzolder en een lo pend 16e eeuws torenuurwerk te zien. Bij de opening beginnen twee wisselexposities: "600 jaar Goes" en "Sparen op de Bevelan den". Woensdag 29 juni 2005 Première Woensdag 14.00, 16.15 uur. De meest geliefde auto van al lemaal, beleeft in deze komedie nieuwe avonturen. Première Woensdag 16.15, 19.15, 21.45 uw: De meest geliefde auto van al lemaal, beleeft in deze komedie nieuwe avonturen. Dagelijks 13.30, 16.15, 19.00 uur. Zondag ook om 11.00 uur Nieuwe avonturen van de schippers van de Kameleon. De bewoners van Lenten dreigen de dupe te worden van een op geld beluste aannemer die een snelweg en villawijk wil aan leggen in het dorpje. Familie film. Dagelijks, 21.45 uur. Zaterdag nacht 24.00 uur. Het enige wat Danny heeft geleerd in zijn le ven is vechten. Dan ontmoet hij de blinde pianostemmer Sam. Via zijn muziek leert Sam Dan ny het een en ander over dé echte wereld. Dagelijks 13.30, 16.15, 19.00, 21.45 uur Zaterdagnacht 24.00 uur Zondag ook om 11.00 uur. In deze science fiction wordt de mensheid aangevallen door buitenaardse ruimteschepen. De inval leidt tot wereldwijde chaos en paniek en het voortbe staan van de mensheid komt in gevaar. Donderdag t/m dinsdag 21.45 uur Zaterdagnacht 24.00 uur. In deze horror, thriller, ontvoert een seriemoordenaar zijn slachtoffers en speelt sadisti sche spelletjes met hen. Dagelijks 15.30, 18.45, 22.00 uur Woensdag niet om 13.30 uur. Zaterdagnacht 24.00 uur. Batman gaat samen met politie agent Jim Gorden, in deze ac tiefilm, de strijd aan met de cri minaliteit. Dagelijks 13.45, 19.00, 21.30 uur. Zondag ook om 11.00 uur. In deze romantische komedie bezoekt 'whiteboy' Simon voor het eerst zijn toekomstige schoonouders. Zijn schoonva der weet niet dat Simon blank is en deze verrassing zorgt ervoor dat het bezoekje iets anders uit pakt dan Simon verwacht had. Donderdag t/m dinsdag 14.00, 16.15, uur. Zondag ook om 11.00 uur. Een verhaal over verschillende relaties, carrières en een vriend schap die uitgroeit tot liefde. Vrijdag 19.30 uur. Zaterdag 22.00 uur. Gianni ziet zijn gehandicapte zoon voor het eerst als deze vijftien jaar is. Tijdens een reis naar een ziekenhuis in het bui tenland groeien vader en zoon naar elkaar toe. Ontroerend Ita liaans drama. Vrijdag 22.00 uur. Zaterdag 19.30 uur. Zondag en dinsdag 20.00 uur. Meesterlijk psychodrama, vrij Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag, woensdag 21.30 uur. Drie verhaallijnen lopen door elkaar heen, in deze actiefilm, over de duistere metropool Sin City. Dagelijks 13.45, 16.15 uur Zondag ook om 11.00 uur. Animatiefilm van de makers van Shrek. Vier dieren uit de zoo komen op Madagascar te recht en moeten zich daar zien te redden. Dagelijks 13.45, 16.15 19.00, 21.30 uur. Zondag ook om 11.00 uur Animatiefilm van de makers van Shrek. Vier dieren uit de zoo komen op Madagascar te recht en moeten zich daar zien te redden. Donderdag t/m dinsdag 19.15 uur Een actiefilm waarin chef Jeff Talley opnieuw te maken krijgt met nachtmerries van een aan tal jaren geleden, wanneer drie misdadigers een familie gijze len. Zaterdagnacht 24.00 uur. Een nachtje kamperen, vooraf gaand aan het jaarlijks football championschip, draait, in deze horror, uit op een nachtmerrie. Donderdag t/m dinsdag 16.00 uur. Een monumentaal epos over verdraagzaamheid, eer en hu maniteit tijdens de kruistoch ten. Romantische actiefilm. Dagelijks 13.30 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Animatiefilm over Winnie de Poeh en zijn vrienden. Dagelijks 18.45 uur Het laatste deel van de Star Wars saga. Science fiction. De kloof tussen Chancellor Palpa- tine en De Raad van de Jedi's groeit. En de Sith Lords willen de Jedi's vernietigen. Maandag 22.00 uur. Verrassingsfilm voor de lief hebber naar het gelijknamige boek van Ian Mc Ewan, met een specta culaire openingsscène met de vuurrode luchtballon. Donderdag, maandag, woens dag 20.00 uur. Een film als een beeldschoon schilderij over Vermeer en het Meisje met de Parel. Terechte winnaar van Oscars en Golden Globe Awards. Met Scarlett Jo hansson en Colin Firth. VLISSINGEN - Deze zomer zijn er rondleidingen in Fort Ranmiekens, het oudste zee- fort van West-Europa (1547). Het fort is een groene oase op Walcheren, waar historie, cul tuur en natuur samenkomen. Fort Rammekens ligt op acht ki lometer afstand van Vlissingen. Temidden van bos, kreek, weide, schor en een oorverdovende stil te. Ooit speelde het fort een gro te rol in de rijke Zeeuwse mari tieme geschiedenis. Het nu ge deeltelijk vervallen fort vormt het hart van een uniek natuurge bied aan de oevers van de Westerschelde. Er zijn allerlei bijzondere planten te vinden. Kinderen vinden het fort reuze spannend en gaan er graag op ontdekkingstocht. Het is dan ook bijzonder ronddwalen over de wallen van Fort Rammekens, met een prachtig uitzicht over het water. Bezoek ook eens de donkere kazematten, waar eens manschappen woonden en ge wonden werden verzorgd. Onder leiding van een vakkundi ge gids van het IVN kunnen be langstellenden een rondleiding krijgen. Deze beginnen elke dinsdag om 19.30 uur en elke zondag om 14.00 uur. Op de dinsdagavond zijn er wekelijks rondleidingen: van 5 juli tot en met 30 augustus. Op zondagmiddag wekelijks van 19 juni tot en met 30 oktober. In de kerstvakantie dit jaar zijn er extra rondleidingen op 26 en 27 december. Deelname is 2,50 eu ro. Kinderen onder de 6 jaar kunnen gratis meewandelen. Kaarten kan men ter plaatse kopen. Het fort ligt aan de Rammekens- weg bij Ritthem en is dagelijks geopend van maart tot oktober, van 13.00 tot 17.00 uur. Maan dag uitgezonderd. Meer infor matie via www.muzeeum.nl Bel len kan ook: 0118-412498. LEWEDORP - Het is bekend als Het Jaarlijkse Themafeest van Zeeland en wordt zater dag 2 juli gehouden in Lewe- dorp. Het thema is dit jaar Toppop Discoparty. Het evenement is een initiatief van de stichting Fun4All en om vat dit jaar optredens van The Blisters, de Belgische Boogie Wonderhand en dj Boedha Won derboy. Bezoekers worden in de tot discotempel omgebouwde schuur aan de Roverweg 1 ver wacht in felgekleurde overhem den, op glitterende plateauzolen of met opvallende Afrokapsels.. The Blisters warmen het publiek zaterdag op met dansbare mu ziek uit de jaren '50, '60 en '70. De mannen van de Zeeuwse co verband brengen strak in het pak de muziek uit de beginperiode van de popmuziek. Grote namen uit de jaren 50, 60 en 70 passe ren de revue. Hoofdact van de avond is de MIDDELBURG - De afge lopen jaren nodigde de Stich ting Caesuur Belgische colle ga's en aspirant-collega's van academies uitgenodigd in Middelburg hun projecten te presenteren. Dat gebeurde in de presentatie ruimte Caesuur onder de titel Symposion/Gastmaal. In het derde deel hiervan wordt de se rie afgesloten met presentaties van Jan Verhaege en Hans Ene- man, beiden uit het Belgische Brugge. Jan Verhaege presen teert van tot en met 17 juli zijn installatie 'Restricted Art Zone'- Office: 'Hors Serie'. GOES - Inwoners van Zeeland kunnen tot 31 juli meedoen aan een gedichtenwedstrijd rondom het thema "25 jaar Beatrix en Zeeland". Het betreft een van de activitei ten in het kader van de Zeeland- maand, die in september wordt gehouden op initiatief van de provincie Zeeland, de gemeente Sluis, de Stichting Cultureel Aardenburg, het Koninklijk Zeeuws Genootschap, het Zee land Nazomerfestival en het Zeeuws Museum. Het program ma bevat een scala van activitei ten die raakvlakken hebben met het 25-jarig regeringsjubileum van Koningin Beatrix. Per Zeeuwse regio wordt een winnaar van de gedichtenwed- Belgische Boogie Wonderhand met hun uitvoeringen van zowat elke denkbare discokraker. De wondere wereld van de band brengt je glitter en glamour, feil loze stemmen en dito danspas jes. Door jaren ervaring weten ze hits van onder andere The Jackson Five, Abba, Chic en The Beegees op overtuigende wijze te brengen. De Boogie Wonder hand bestaat uit vier professio nele muzikanten en drie leadvo- cals. DJ Boedha Wonderboy maakt deel uit van de band maar zorgt ook dat er in de pauzes wat te dansen valt. Tussen de optredens zorgt hij ervoor dat de muziek niet stilvalt. Voor mensen die na het feest willen blijven slapen biedt de organisatie een cam ping op loopafstand. Meer infor matie www.HetFeest.net De Toppop Discoparty begint om 21.00 uur. Meer informatie www.hetfeest.net Van 2003 tot en met 2005 werd in de presentatieruimte aan de Lange Noordstraat 67 een serie tentoonstellingen geprogram meerd van individuele kunste naars van 'het noodzakelijke zwijgen'. Deze titel verwijst ten dele naar de gastvrijheid die de stichting collega's biedt en is te gelijkertijd de titel van een van de hoofdwerken van Plato, waarin hij poogt de Eros een ho gere en vergeestelijkte betekenis te geven. Overigens zonder de lichamelijke connotatie aan te tasten of te verloochenen. Iedereen is welkom om de nieu we presentatie te komen bekij ken. strijd aangewezen. Winnaars uit Zeeuwsch-Vlaanderen, Walche ren, Schouwen-Duiveland, de Bevelanden en Tholen/St. Phi- lipsland kunnen een zweef vlucht boven Zeeland winnen. Commissaris van de Koningin, drs. W.T. van Gelder, zal als pi loot optreden. Daarnaast krijgen zij gelegenheid hun gedicht voor te dragen tijdens de opening van het Poëticum in Aardenburg, op 10 september .De inzendingen worden beoordeeld door een deskundige jury: de Stichting Johan Hendrik van Dale. Inzending sturen naar Provincie Zeeland t.a.v. 25 gedichten voor Beatrix Postbus 6001 4330 LA Middelburg of per email: pro- vincie@zeeland.nl GOES - De enige overeen komst is dat de museumcollec tie voorheen ook op deze plek was gehuisvest, maar verder is alles anders. Een bezoek aan Historisch Museum de Beve landen in het gerenoveerde pand aan de Goese Singel straat 13 is een tocht door een 'nieuw' museum. Een impres sie. In de "Bevelandsche Koffijka mer", bereikbaar via de VVV- ruimte, wordt in grote vitrines een overzicht gegeven van wat er in het museum zoal te zien is. De inhoud wisselt regelmatig om aan te sluiten bij de actua liteit. In het museumwinkeltje liggen voorwerpen met histori sche motieven. Bezoekers die verder het ge bouw in willen moeten bij de re ceptie een kaartje kopen en ko men zo in de "Kloostergang". Hier wordt aandacht geschonken aan de geschiedenis van het ge bouw dat vroeger een nonnen klooster was, later weeshuis, en Latijnse School. Het Burgerlijk Armbestuur had er zijn kantoor en er was een aantal scholen voor voortgezet onderwijs in ge vestigd. Aan het eind van de gang, waar voeger de spiltrap was, staat nu een fraai 16e eeuws torenuurwerk, afkomstig uit het Soep'uus. Achterin is de "Zwarte Zusters Zaal", een wisselexpositieruimte waar mo menteel een tentoonstelling is over 600 jaar Goes. Op een scherm kunnen korte filmpje van vroeger worden oproepen, zoals het fruitcorso, bezoek van de koningin, een lagere school en de marktdag. De grote zaal op de begane grond heet "Met Man en Macht". Hier wordt de verdedi ging van stad en land getoond: muren en wallen, poorten en op haalbruggen, burgerwacht en schutterijen. En natuurlijk de daar uit voortkomende schut tersgilden, die op het platteland nog steeds met pijl en boog op de staande of liggende wip schieten. Via het nieuwe trap penhuis achter in de zaal komt men de eerste verdieping, in de zaal "Blinken en Verzinken". Aan de ene kant landaanwinst, welvaart, rijkdom en aan de an dere kant landverlies, armoede en verdronken dorpen. Op de vloer een verdronken dorp, zo als dat nu bij laag water te zien is. Oud Rilland vormde hiervoor de inspiratiebron. De zolder ernaast heeft het the ma "Waar Wezen Waren". Er is een slaapzolder van de wezen nagebouwd, met een wel heel sobere inrichting. Hier wordt het verhaal van de wezen verteld, hoe ze binnenkwamen en hoe ze het weeshuis verlieten. De ten toonstelling in de gang boven heet "Bevelanders!" Er wordt aandacht geschonken aan tegen woordige en vroegere inwoners van de Bevelanden waarover iets speciaals te vertellen is, zoals Annie M. G. Schmidt, J. P. Bal kenende, J. A. van der Goes, Bu ys Ballot, Mattheus Smallegan- ge, Sanne de Regt en Freek de Jonge. Door een druk op de knop gaat een filmpje lopen van de uitgezochte Bevelander. In de zaal aan de straatkant is de tijdelijke tentoonstelling "Spa ren op de Bevelanden" te zien. Hier wordt alles getoond wat met geld te maken heeft: geld, vals geld, aandelen, spaarpotten, schatkisten, spaarbankboekjes, stempels. Voor dit thema is ge kozen omdat het bankkantoor Kruiningen van de Bevelandse Rabobank 100 jaar bestaat. Een verdieping hoger, onder de hoge zolder is de tentoonstelling "Zeeuws Meisje" te zien. Streekdrachten van de Bevelan den van de laatste 150 jaar. Ook hier zijn filmpjes van interviews met draagsters en ex-draagsters. Het museum in geopend op dinsdag tot en met vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur, zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur. In de zomer maanden is het op dinsdag vanaf 10 uur open. 13 Goes, Grote kerk, Jazz Time Band, 12.00 uur Middel burg, Koorkerk, Gerda Schraven, sopraan en Marian Beinema, piano, miniconcert, 15.00-15.30 uur Gapinge, dorpshuis De Spil, fanfareorkest Veere's Genoe gen, concert, 19.30 uur Le- wedorp, Roverweg 1, The Blisters, De Boogie Wonder hand, DJ Boedha Wonder boy. Toppop Discoparty, 21.00 uur Goes, Grote Kade, Jazz Time Band, 's middags Veere, Grote Kerk, Egidius Kwartet, concert, 15.30 uur Ritthem, Zandweg, hoek Dorpsstraat, brassband O.N.D.A en O.K.K., concert, 15.30 uur Wemeldinge, pleintje voor muziekgebouw, muziekvereniging O.K.K. concert, 15.30 uur Kloetin- ge, Jachthuis, brassband Ex celsior, tuinconcert, 11.30 uur Grijpskerke, De Ossebcrg, Frank Hermans, bariton, Frans van Tuijl, piano en Wil na van den Heuvel, concert, 20.00 uur Middelburg, Oost- kerk, studenten Brabants Conservatorium, orgelcon cert, 16.00 uur Veere, Grote Kerk, Cello Oc tet Conjunto Ibérico, con cert, 15.30 uur Goes, Grote Markt, Het Zeeuws Orkest, concert, 14.30 uur Goes, Manhuistuin, Ons Genoegen Kapelle, concert, 12.30-13.30 uur Middelburg, Abdij, Eddy Ma- riën, beiaardconcert, 18.45 uur Vlissingen, café Popeye, Co pycat, 22.30 uur Vrouwen polder, bij pannenkoekhuis De Fleksenketel, leerlingenen semble en de blokfluitgroep Veere's Genoegen, kinder concert, 15.30 uur Vlissin gen, centrum. Straatfestival, gehele dag Middelburg, café Desafinado, Blues Sessie Band, 21.00 uur Vlissingen, Bellamypark, United Sounds en Lucky Dube, 20.00 uur MIDDELBURG - Kunst en natuurbescherming worden zondag 3 juli gecombineerd tijdens de Middelburgse kunstroute in pakhuis Borneo aan de Kuiperspoort. Tot half augustus is in pakhuis Borneo een expositie van tattoo- kunstenaar Henk Schiffmacher. Hij maakte een reis over Borneo om te zoeken naar de oorsprong van de kunst- Te zien zijn onder andere hou ten beelden, foto's, tattoo-ge- reedschap, kleden en zeefdruk ken. Het Wereld Natuur Fonds voert dit jaar campagne om het publiek te wijzen op de gevaren die de natuur van Borneo be dreigen, zoals houtkap, bos brand en illegale handel in die ren. Borneo kent een unieke flo ra en fauna, waarvan veel soor ten alleen op Borneo voorko men. Flet WNF wil bescherming van grotere stukken van dit eiland en stimuleert duurzame ontwik keling. Zondag 3 juli wordt de maande lijkse Middelburgse kunstroute gehouden tussen 13.00 en 17.00 uur. GOES - In theater De Mythe in Goes treedt donderdag 29 september de Spirit of Dance op. Het een van de meest succes volle Ierse shows aller tijden. In vijftien verschillende landen zijn alle verkooprecords gebro ken en wereldwijd bezochten meer dan 30 miljoen mensen deze show. Overdonderende en spectaculai re Irish Dance wordt gecombi neerd met het gepassioneerde en sensuele ritme van Flamenco en Red Hot Salsa. Speciale gasten dit jaar zijn Ireland's Three Te nors. Zij brengen een selectie van prachtige songs. De voorstelling begint om 20.00 uur.

de Faam | 2005 | | pagina 13