Dagenlang fungeert de stad als podium met park als centrum Expositieruimte wordt zomeratelier Verstopping? 5< /y/lxZ^vu2AJzA/ 00 Gevarieerd Straatfestival Vlissingen CINE CITY VLISSINGEN Batman Begins Guess Who O *t A Lot Like Love Sin City n Madagascar Hostage 1 House of Wax Kingdom Of Heaven Poeh's Lollifanten Film Robots Star Wars Episode 111: The Pacifier Sneak Preview SCHUTTERSHOF MIDDELBURG Vera Drake Enduring Love PODIUM 'T BEEST GOES Agata e la Tempesta Vis a Vis haalt met Kooi Boys boerenleven aan Concert Manhuistuin r Concert in Desafinado O AutoTrack.nl Weekend Koopjes bij Konmar 199 PODIUM Zomerconcert in Koorkerk Stonesfeest in Vlissingen Show Zeeuwse Muzikanten Muziek Traditie Contact Van Terheijden (oi18) Van Terheijden (0118) 6514^ Fruitsalade Rundergehakt ADVOCATENKANTOOR^ g Gratis spreekuren DONDERDAG ZATERDAG ZONDAG WOENSDAG Woensdag 22 juni 2005 iwwnn ■■■■inn .11 ui i De Faam Donderdag 23 t/m woensdag 29 juni Première Dagelijks IS30, 15.30, 18.45, 22.00 uur. Zaterdagnacht 24.00 uur. Batman gaat samen met politie agent Jim Gorden, in deze ac tiefilm, de strijd aan met de cri minaliteit. Dagelijks 16.15, 19.00, 21.45 uur. Maandag niet om 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.00 uur. Zondag ook om 11.00 uur. In deze romantische komedie bezoekt 'whiteboy' Simon voor het eerst zijn toekomstige schoonouders. Zijn schoonva der weet niet dat Simon blank is en deze verrassing zorgt ervoor dat het bezoekje iets anders uit pakt dan Simon verwacht had. Donderdag, maandag, dinsdag, woensdag 16.30, 19.15 uur. Vrijdag, zaterdag, zondag 16.30, 19.15, 22.00 uw: Zondag ook om 11.00 uur Een verhaal over verschillende relaties, carrières en een vriend schap die uitgroeit tot liefde. Donderdag 14.00, 19.00, 21.45 uur. Vrijdag t/m woensdag 19.00, 21.45 uur Zaterdag nacht 24.00 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Drie verhaallijnen lopen door elkaar heen, in deze actiefilm, over de duistere metropool Sin City. Originele versie Dagelijks 13.45, 16.15, 19.00, 21.45 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Animatiefilm van de makers van Shrek. Vier dieren uit de zoo komen op Madagascar te recht en moeten zich daar zien te redden. Donderdag 21.45 uur. Vrijdag t/m woensdag 13.45, 21.45 uur. Een actiefilm waarin chef Jeff Talley opnieuw te maken krijgt met nachtmerries van een aan tal jaren geleden, wanneer drie misdadigers een familie gijze len. Donderdag, maandag, dinsdag, woensdag 22.00 uur. Zaterdag nacht 24.00 uur. Een nachtje kamperen, vooraf gaand aan het jaarlijks football championschip, draait, in deze horror, uit op een nachtmerrie. Dagelijks 18.45 uur. Een monumentaal epos over verdraagzaamheid, eer en hu maniteit tijdens de kruistoch ten. Romantische actiefilm. Nederlandse versie Dagelijks 13.45, 16.45 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Animatiefilm over Winnie de Poeh en zijn vrienden. Nederlands versie Dagelijks 13.45 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Het verhaal neemt je mee op reis naar de spectaculaire wereld van de robots. Familie komedie. Revenge Of The Sith 3 Dagelijks 15.45, 18.45, 21.45 uur. Het laatste deel van de Star Wars saga. Science fiction. De kloof tussen Chancellor Palpa- tine en De Raad van de Jedi's groeit. En de Sith Lords willen de Jedi's vernietigen. H wk; A - Dagelijks 13.45 uur. Een gewelddadig verhaal over marinier Shane Wolfe, die de opdracht krijgt om te babysitten op vijf kinderen van een ver moorde wetenschapper. Maandag 22.00 uur. Verrassingsfilm voor de lief hebber Vrijdag 19.30 uur. Zaterdag 22.00 uur. Maandag 20.00 uur. Zorgzame en hardwerkende huisvrouw helpt ook meisjes bij ongewenste zwangerschap. Prachtig, subtiel drama speelt zich af in het Londen van de ja ren vijftig. Vrijdag 19.30 uur Zaterdag 22.00 uw: Maandag, woensdag 20.00 uur. Meesterlijk psychodrama, vrij naar het gelijknamige boek van Ian Mc Ewan, met een specta culaire openingsscène met de vuurrode luchtballon. Donderdag, vrijdag 20.30 uur Uitbundige en fantasievolle ko medie van de regisseur van Pa- nee Tulipani. Het leven van Agate, eigenares se van een boekhandel, komt op z'n kop te staan. VLISSINGEN - Tijdens het Straatfestival speelt Vis a Vis KooiBoys, een theaterspekta kel voor alle leeftijden in de Spuikom. KooiBoys verhaalt het drama van de boerenzoons Ben en Jan die hun leven lang naar de pijpen van vader Tjebbe hebben ge danst. Als Pa op het sterfbed ligt grijpen de jongens hun kans en nemen een voorschot op de erfe nis: de koeien worden heimelijk verkocht. Maar wanneer de jon gens de kist van pa naar het graf dragen blijkt er nog leven in te zitten... Onthutst door het besef oneerbiedig gehandeld te heb ben en doordrenkt van zijn dicta tuur, kieperen ze Pa weer in den ouden bedstee en houden ze de schijn op dat zijn bedrijf nog in volle bloei is. Het vergt het uiter ste van hun fantasie om de schijnvertoning vol te houden. Zeker als blijkt dat een oude fa milievete wordt opgerakeld. Vis a Vis neemt haar eigen boerde rij-tent mee met tribune die plaats biedt aan 400 bezoekers. De première is donderdag 7 juli om 20.30 uur, gevolgd door voorstellingen op vrijdag 8 juli om 19.15 en om 22.15 uur, za terdag 9 juli om 19.00 en om 22.15 uur. Zondag 10 juli mati nee om 14.00 uur. Toegang 15 euro. Kaartverkoop op werkda gen tussen 11.00 en 16.00 uur bij Uit in Vlissingen, Stadsschouw burg Middelburg, Theater de Mythe Goes. En op locatie een uur voor aanvang van de voor stelling. Reserveren via 0118- 416662 of 0900-3300033, ww.straatfestival.nl GOES - De Commissie Man huistuin Concerten verzorgt zondag 26 juni een Man- huistuinconcert met harmonie orkest De Vliegende Hollander uit Terneuzen, onder leiding van Ad van Nieuwenhuijze. Het op treden duurt van 12.30 tot 13.30 uur. De toegang is gratis. Bij minder goed weer wordt uitge weken naar de R.K. Maria Mag- dalenakerk. VLISSINGEN - Eigen projec ten, (straat)theater, muziek en locatietheater. Dat zijn de in grediënten van het komende Straatfestival in Vlissingen, van 6 tot en met 10 juli. Vijf dagen lang fungeert de stad als podium met het Bcllamypark als sfeervol centrum. Er is ook tijdens deze 24e editie van het Straatfestival voor ieder wat wils. Het festival gaat woensdag 6 juli van start met de spectaculaire openingsvoorstel ling Titanic (22.15 uur). De voorstelling brengt de ondergang van het schip op bijzonder wijze in beeld. Met enorme objecten, veel special effects cn een enor me hoeveelheid water. In de mu ziektent op het Bellamypark bijt reggae-icoon Lucky Dube het spits af, vanaf 20.00 uur. Op donderdagavond is er op het Dijktheater de 'Straattheater op zee-show' te zien: featuring De Roadies, Loco Loco Roadshow cn wereldkampioen kunstfluiten Geert Chatrou. Het is een lach wekkende show waar de muziek voorop staat. Fluiten met Geert Chatrou, dansen met de Loco Loco Roadshow cn de Roadies die de hele zaak ontregelen! Dit gebeurt vanaf 20.30 uur. Gothic-band Epica verzorgt de muziek, ondersteund door Xystus, ook vanaf 20.30 uur. Op donderdagavond is er in de Sint Jacobskerk een zeer bijzondere voorstelling te zien: Mondo Leo ne (21.30 uur). Leon Giesen speelt op het podium zijn eigen muziek, omringd door immense videoschermen. De muziek en beelden smelten moeiteloos sa men; een aaneenschakeling van audiovisuele anekdotes, gedach- lekronkels, ideetjes, mijmerin gen en poëzie. Vrijdag is de eerste dag van het project Schakels van de Werf. In de zware plaatwerkerij op het W* r De Titanic gaat ten onder. Scheldeterrein om 21.30 uur, De voorstelling wordt in elkaar ge zet door jongeren. Schakels is een mengeling van dans, mu ziek, film en spel, waarbij fanta sie en werkelijkheid op opmer kelijke wijze door elkaar lopen. Bij de Oranjemolen beeldt danstheater Telder om 19.30 uur, 20.30 uur, 21.30 en 22.30 uur een dansvoorstelling uit, geba seerd op de oudste zin ooit in Nederlands schrift gevonden: 'Hebban olla vogala nestas'. Dit is ook op zaterdag 9 juli vanaf 14.00 uur en dan ieder half uur. JW Roy en Wacthmen verzorgen vrijdag om 20.30 uur beiden een optreden in de muziektent. Zaterdag is traditiegetrouw de Straattheaterdag. Het centrum van Vlissingen wordt gevuld met optredens van nationale en inter- Gamarjobat. nationale straatartiesten. Een greep uit het aanbod: A&O The atre, Corpus, Trukitrek, Theatre de la Toupine en anderen. In de muziektent treden op Sax in the City (16.00 uur), Die Darmstad- Ier Hübsch (17.00 uur) en Or chestra Baobab (21.30 uur). Een ander item dat binnen het Straatfestival een heuse traditie geworden is, is The Perfect Pitch op zondag, van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Deze straatartiesten revue kreeg tijdens eerdere edities steevast een overvol Dijktheater aan de slappe lach. Onder leiding van 'veteraan' Lee Hayes presenteert de organisatie nieuwe, maar ook bekende artiesten die een nieuwe weg zijn ingeslagen of uit een ander vaatje tappen. The Perfect Pitch is er voor oud en nieuw, maar vooral om te lachen! Ook de Sint Jacobskerk heeft een bijzonder programma om 15.00 uur: Henk van Ulsen met het stuk 'de Prediker', waarin hij zal laten zien dat de waarheden van de Prediker nog steeds springlevend zijn. In de persoon van Henk van Ulsen is iemand gevonden die de Prediker op een uitmuntende manier weet te ver woorden. De Kunstbende bestaat 15 jaar. Op zondag 10 juli wordt dat overal in Nederland gevierd. Een bonte verzameling van Zeeuwse jonge kunstenaars presenteert zich die dag in het Arsenaalthea ter en op het Arsenaalplein, van 14.00 tot 18.00 uur. Vanaf 15.00 uur is er een mu ziekprogramma met Peer de Graafmachine, OB Band, Laun dromat, BarrelHouse, Full Co- lorz en als afsluiter chartbreaker Relax. MIDDELBURG - De tentoon stellingsruimte van het cen trum voor Beeldende Kunsten, Vormgeving en Architectuur (CBK Zeeland), Balans 17, is deze zomer omgetoverd tot een werkatelier van Barbara Voit. Zij laat zich inspireren door het werk van Bert Frijns, die in dezelfde ruimte met glasob jecten exposeert. Aan het einde van deze periode presenteert Voit het werk dat ze maakte. Bert Frijns (1953) studeerde in 1980 af aan de Rietveldacade mie in Amsterdam en werkt sindsdien met glas. Het materi aal fascineert hem dusdanig dat hij continu onderzoek doet naar de eigenschappen van het mate riaal en de technieken die hij wil gebruiken om het gewenste re sultaat te bereiken. In eerste in stantie ogen zijn vazen als ge- bruiksobject, maar door hun monumentale afmetingen is concreet gebruik niet mogelijk. Kleinere objecten lijken op gla zen drinkbekers, toch kunnen ze maar half vol. Zijn voorwerpen gaan voorbij aan de functie van gebruiksvoorwerp. Dit span ningsveld tussen gebruik en niet-gebruik is een essentieel onderdeel van Frijns' werken. Onlangs is voor de vierde keer een glasobject van zijn hand aangekocht voor de Provinciale Kunst Collectie. Barbara Voit 1968) studeerde in 1994 af aan de Vakschool Schoonhoven als goud- en zil versmid. Sinds 1999 exposeert Vazen vervaardigd door Bert Frijns. (Foto: Thecla Gjelte- ma-CBK Zeeland). ze in verschillende galeries. Haar sieraden ziet zij als object en niet alleen als lichaamsver siering. Tijdens het zomeratelier gaat Voit op zoek naar de scheidslijn sieraad en niet-sieraad. Wat mooi is te zien tijdens haar werkperiode bij het CBK. Het Barabara Voit streeft naar eenvoudige en heldere vor men. (Foto: Thecla Gjeltema- CBK Zeeland). werkproces neemt bij haar een belangrijke plaats in. Ze streeft naar eenvoudige en heldere vor men: cirkels, rechthoeken of ku bussen. Voorafgaand aan het zomerate lier hebben Barbara Voit en Bert Frijns met grote regelmaat con tact gehad. De inhoudelijke ont wikkelingen van hun werk, contrasten, verhoudingen, over eenkomsten, vorm en positie ten opzichte van het uiteindelijke resultaat zijn intensief aan de or de geweest. Wat de kunstenaars bindt is de intentie om de eigenschappen van het materiaal waarmee ze werken uit te dragen. Zowel glas als (edel)metalen moeten wor den verwarmd om de gewenste vorm te krijgen. Een andere overeenkomst is het afwerken. Dat gebeurt door de objecten te polijsten of matteren. De tegen stelling is juist weer te vinden in de transparantie en de teerheid van het glas, versus het harde metaal. Het zomeratelier is dagelijks ge opend van 5 juni tot en met 4 september, steeds van maandag tot en met vrijdag, van 9.00 tot 17.00 uur. MIDDELBURG - Het Bart Wirtz Quartet treedt op woensdag 22 juni op in het Middelburgse Desafinado. Het concert begint om 21.00 uur. Altsaxofonist Bart Wirtz stu deerde cum laude af aan het con servatorium in Rotterdam en vervolgde zijn studie in New York. Zijn quartet speelt een be vlogen concept van energieke en creatieve muziek. Aan bod komen jazz, blues, ko kende grooves en ontroerende walsen. Op het podium staan verder ook Jasper Soffers (pia no), Jeroen Vierdag (bas) en Joost van Schaick (advertentie) w/ J Riooltechniek bv wmv.t»cofce<hnfek.«jm TOYOTA »VO»W 3 j' Y 1 i ~-=*i De allergrootste autosite van Nederland (advertentie) emmert*? 1009ml JrfT Krt©rrwer»Wgere«hten Oeie v&MOii&f) fly? vïm gï t/m 36 j'* it luMnmc w V W+1 Utet De lekkerste supermarkt; js een /an de goedkoopste Gespecialiseerd in de sociale rechtspraktijk Mw.mr. E.H.M. Graafmans Mr. M.A. Faas Mr. P.M.J.T. Schumans arbeidsrecht huurrecht sociale zekerheid vreemdelingenrecht personen- en familierecht Ook in Goes Vlasmarkt 28, 4331 PE Middelburg Telefoon 0118-485666 Goes, 't Beest, volwassenen Ambitie, 'Ware liefde', 20.30 uur Zoutelande, muziektent, Langestraat. Dc Zeeuwse Mu zikanten St. Arduin, 19.30- 21.00 uur. Middelburg, Zeeuwse Biblio theek, tuba ensemble Tubis, 10.30-11.10 uur Middel burg, Zeeuwse Bibliotheek, saxofoonensemble Ripieno. 11.30-12.10 uur Goes, 't Beest, volwassenen Ambitie, 'Ware liefde', 20.30 uur Middelburg, café Desafinado, Jazz van de Muziekschool. 22.00 uur Middelburg, Con certzaal, Singelstraat, diverse musici, slotconcert Internatio naal Muziekfeest, 20.00 uur Middelburg, Koorkerk, Middelburgs Kamerkoor, zomerconcert, 20.00 uur Westkapelle, Kasteel van Ba tavia, Wasschappels Kwartet, De Heiploeg, De Backstienkboys, Feest an d'n diek, 15.30 uur Hoedekens- kerke, Pluimwcide, EJ-band, Natural en Punt-Uit, Pluum- pop, 19.00 uur Middelburg, Nieuwe Kerk, Fiori Musicale, 'Bach's Hoho Messe, 20.00 uur. Middelburg, Abdijplein, shan- tykoor Het Veerse Scheepstuig, 13.00 uur Goes, 't Beest, kerngroep 't Jeugdtheaterhuis, 'Liefde is...', 14.30 uur Goes, 't Beest, volwassenen Ambitie, 'Ware liefde', 14.30 uur Goes, Manhuistuin, Zuster straat 11, De Vliegende Hol lander Terneuzen, concert, 12.30-13.30 uur Middel burg, café Brooklyn, Grand pa Nick Sessieband. 19.30 uur. Vlissingen, café Popeye, Co pycat, 22.30 uur Middel burg, café Desafinado, Jazz Sessie Band, 21.00 uur Vee- re, Grote Kerk, Kristina Fuchs zang, Jeroen van Vliet piano, Florian Zenker gitaar, Gudmundsson bas en Pascal Vermeer drums, jazzconcert, 20.00 uur. MIDDELBURG - Onder lei ding van dirigent Lieven De- roo geeft het Middelburgs Ka merkoor op zaterdag 25 juni een zomerconcert in de Koor kerk. Medewerking verlenen Jos Vo gel, die enkele solo's op orgel cn clavecimbel ten gehore brengt. Op het programma staan diverse madrigalen uit de zestiende en uit de twintigste eeuw. Daar naast worden de 'Missa si ambu- lavero' van Philippe De Monle (1521-1603) en de 'Missa Bre- vis' (1985) van Knut Nystedt uitgevoerd. Aanvang 20.00 uur. Kaarten zijn te koop bij dc Tou- ristshop, Markt 65c. 0118- 674333. Toegangsprijzen voor verkoop: volwassenen 8 euro, CJP en Pas 65 7,50 euro, kinde ren 5,50 euro. Aan de kassa kosten de kaarten voor volwas senen 9 euro, CJP en Pas 8,50 euro en kinderen 6 euro. Prijzen inclusief programmaboekje. Kijk voor meer informatie op www.middelburgskamerkoor.nl VLISSINGEN - Het stonesfo- rum houdt op zondag 26 juni in speeltuin dc Oude Stad in Vlissingen een Rolling Stones- evenement. Op een groot beeldscherm zijn exclusieve beelden van de Rol ling Stones te zien en ook zijn er optredens van de Keith Richards tributeband. The X-Pensive Bar barians en dé Rolling Stones tri buteband Undercover. De zaal aan de Paardenstraat 68 gaat om 13.00 uur open. Het evenement is opgezet met het oog op de ko mende tour van de Rolling Sto nes. ZOUTELANDE - Het orkest van de Zeeuwse Muzikanten van Stichting Arduin treedt donderdag 23 juni op in Zou telande. Het orkest bestaat uit ongeveer vijfenveertig mensen met een verstandelijke beperking. Ze tre den tussen 19.30 en 21.00 uur op in de muziektent. Het repertoire bestaat uit zowel populaire als klassieke composities.

de Faam | 2005 | | pagina 9