"Je moet wel van een uitdaging houden" Met onze apparatuur wordt uw keuken weer als nieuw! Nederlands Beste Keukenzaak.' tieleman 't is maar dat U het weet!!! Zomers uitwaaien. Lokale Partij Vlissingen Ander bestuur fietsersbond Ontmoetings dag bij Palazzoli Workshop mandalatekenen Bijeenkomst lotgenoten Rouvoet pleit voor respect op gezinsdag Arnemuiden Concert ONDA op Molenwater Zomerfeest in Dauwendaele keukencentrum conne» 10 Uw keuken ziet er nog prima uit? Maar is uw koelkast wat klein, uw magnetron niet meer top en inductiekoken lijkt u wat? Dan wordt het tijd uw licht eens op te steken bij Keukencentrum Tieleman. Daar ziet u alles op het gebied van inbouwapparatuur. Keukencentrum Tieleman door 'Comfortabel Wonen' in 2003 én 2004 uitgeroepen tot MELISSANT Uitsluitend topmerken zoals Siemens, Miele, Atag, Itho etc. Groot assortiment en uitstekend, zeer deskundig advies. SPIJKENISSE Keukencentrum Tieleman: al 40 jaar uw beste 'hulp' in de keuken U hoort van ons, wij horen van U De zomer is veel voordeliger met de Zeelandpas. Zomers Zeeland. Woensdag 22 juni 2005 De Faam 16 - advertorial - Daar zit je dan in je zelf gegraven schuttersput (dit is een soort kuil, waar militairen zich in kunnen verschuilen), middenin het bos. Het is vijf uur in de ochtend, het miezert en de temperatuur komt niet boven de vijf graden. Nu is het nog stil, maar dat kan elk moment veranderen als de commandant voor je neus staat. Je warmt je handen aan een mok koffie en geniet nog even van de rust en de natuur. Tijdens deze training heb je gisteren met een groep soldaten bijna twintig kilometer gelopen en flink wat schietoefeningen gedaan. Zwaar, maar ontzettend leuk. Wat vandaag je gaat brengen, weet je nog niet. Maar dat er iets gaat gebeuren, dat weet je zeker. En dan moet je ook meteen op scherp staan. Denk jij nu: "Vijf uur 's morgens, dat is wel heel erg vroeg", sla dan deze pagina om en zoek een leuke baan buiten de Landmacht. Veel succes. Denk jij nu: "Hé, eindelijk een sportieve baan waar ik lekker buiten kan zijn en waar ik me lekker lichamelijk kan uitleven", lees dan vooral verder. De infanterie: soldaten, geweren en rupsvoertuigen. De basis van elk leger is de Infanterie. Het is het grootste onderdeel van de Landmacht. Hier werken soldaten die we bij de Landmacht infanteristen noemen. Als Infanterist maak je deel uit van een gevechts eenheid die getraind wordt om op te treden in verschillende situaties, zoals het verdedigen van ons land en vredesmissies in het buitenland. Daarnaast helpen ze ook bij natuurrampen, zoals overstromingen en aardbevingen. Als je na een uitgebreide keuring eenmaal in dienst bent bij de Landmacht, gaat er een wereld voor je open. Van oefeningen in Noorwegen, tot vredesoperaties in Afrika. Als chauffeur van een terrein wagen of tank. Of als schutter van een mitrailleur of misschien wel als scherpschutter. Over de Infanterie kan Kapitein Rene de Beer, van de Koninklijke Landmacht, op bijzonder aanstekelijke wijze vertellen. Je zou je na een gesprek met hem meteen aanmelden bij de Infanterie. Kapitein De Beer zoekt vooral "sterke mannen en vrouwen die avontuur lijk zijn ingesteld, houden van sport en niet bang zijn om vies te worden". Het leven van een Infanterist. "Ik zeg het eerlijk, slapjanussen kunnen we niet gebruiken. Als Infanterist moet je doorzettingsvermogen en discipline hebben, anders red je het hier niet. Acht uur is bij ons acht uur, en niet één minuut over acht. Schoenen poetsen, kamer opruimen en je bed netjes opmaken, dat hoort er ook allemaal bij. Dat doen we niet om je te pesten, hoor. Maar als je op de kazerne - dit is de plek waar alle soldaten werken - al niet gedisciplineerd bent, dan ben je het ook niet in het veld. En dat kunnen we niet hebben. Als Infanterist moetje elkaar blind kunnen vertrouwen als het erop aankomt. Je moet beslissingen nemen die het verschil kunnen maken tussen leven en dood." De kazerne waar je werkt, kun je beschouwen als je tweede huis - in ieder geval doordeweeks. Een kazerne is net een klein dorp: je vindt er alles wat je nodig hebt. Elke dag sport je minimaal een uur en volg je diverse lessen. Tijdens je diensttijd kun je een technische (vak)opleiding - bijvoorbeeld electricien of automonteur - volgen waar je ook later in de burgermaatschappij veel plezier van kunt hebben. Het is niet verplicht om 's avonds op de kazerne te blijven, maar de meesten kiezen er wel voor. Zeker Infanteristen vormen een hechte groep. In het weekend ga je naar huis, tenzij je op oefening bent. En dat ben je nogal vaak bij de Infanterie. Behalve dat je standaard een keer naar het buitenland wordt uitgezonden, ben je zeker vijftien weken per jaar op oefening. De Beer vult aan. "Eigenlijk staat alles in het teken van oefenen. Voorbereiden, op oefening gaan en daarna onderhoud plegen. Soms ga je met de hele groep twee weken naar Polen. Of een week op schiet oefening in Duitsland. Lekker met de groep in het veld, heerlijk. Drillen, patrouilles lopen, schietoefeningen. En dan lig je 's nachts lekker moe in je slaapzak onder een camouflagenet dat gespannen is tussen twee bomen. Het klinkt misschien gek, maar dat jij daar ligt, dat geeft toch een heel exclusief gevoel." Hoe word je infanterist? Wie door de selectie komt, begint meteen met het echte werk: de Algemene Militaire Opleiding. Je leert militaire basisvaardigheden zoals schieten, kaartlezen, EHBO en je gaat, hoe kan het ook anders, meteen op oefening. Vier maanden wordt het uiterste van je gevraagd en wordt het beste uit jezelf gehaald. Je leert niet alleen de groep kennen, maar ook jezelf. Als je deze test hebt doorstaan, kun je beginnen met de afrondende twee maanden: de Functie Opleiding. Als Infanterist kun je namelijk verschillende functies gaan bekleden. Je kunt daarbij denken aan functies als geweerschutter, mitrailleurschutter, antitank-schutter, schutter lange afstand en bedienaar van een mortier. Tijdens de Functie Opleiding leer je alles over de eenheid waar je naartoe gaat en het wapen of voertuig waarmee je moet leren omgaan. Als je met goed gevolg de Algemene Militaire Opleiding en de Functie Opleiding hebt afgerond, dan wordt het tijd om naar een parate eenheid te gaan. Dat kan op een kazerne in Havelte zijn, ergens op de Veluwe maar ook in Oirschot of tot de zomer van 2006 in Seedorf, Duitsland. Kan jij de Pantserinfanterie aan? A Op vrijdag 24 juni presenteert het Pantserinfanteriebataljon zich bij het "Sportpunt Zeeland" in Goes. Eenieder is vanaf 13.00 uur van harte welkom om de uitgebreide static show en wervelende demonstraties te bekijken of deel te nemen aan bijvoorbeeld; schieten met een semi- automatisch geweer Diemaco C7A1en vol-automatische mitrailleur MAG. Dus eenieder die interesse heeft in de Pantserinfanterie is van harte welkom op de Open Dag Zeeland bij het "Sportpunt Zeeland". Je kunt bellen met 0800 - RHINOJOB (0800 - 74 466 562) om je direct aan te melden voor een baan als Pantserinfanterist bij het Gardebataljon Fuseliers Prinses Irene. VLISS1NGEN - Met ingang van maandag 4 juli verandert het bestuur van de Fietsers bond Vlissingen. De voorzitter blijft Tamme Seijnstra. Secretaris wordt Jan Goedvolk in Vlissingen (tel: 0118-470225) en tweede secre taris wordt Rie Prins in Oost- Souburg (tel: 0118-464868). OOST-SOUBURG - Het pa lazzoli Huis, steunpunt voor mensen met kanker en hun naasten, in Oost-Souburg houdt donderdag 23 juni een ontmoetingsdag voor nabe staanden. De bedoeling is een mogelijk heid te bieden aan mensen om elkaar te ontmoeten en ervarin gen uit te wisselen. Aan bod ko men de belevingen rondom het ziekteproces van de overledene, reacties uit de omgeving en po sitieve- en negatieve ervaringen. De ontmoetingsdag is tussen 14.00 en 15.30 uur aan het Oranjeplein 41. MIDDELBURG - Joke Flo- resse van Atelier Kwintessens houdt op zaterdag 2 juli een workshop mandalatekenen. De workshop is van 1 1.00 tot 14.00 uur in het Kultureel Pak huis aan de Brakstraat 18. GOES - De Vereniging Ou ders, Kinderen en kanker (VOKK) houdt op woensdag 29 juni een bijeenkomst in Goes. Ouders die een kind met kanker hebben of aan kanker hebben verloren, ervaren het contact met lotgenoten als een belang rijke steun. Alle ouders zijn welkom, of zij nu een kind hebben dat behan deld wordt, een kind dat klaar is met de behandeling of een kind dat is overleden. De bijeenkomst is bij de GGD aan de Westwal 37 in Goes en begint om 19.30 uur. Informa tie is verkrijgbaar via: 0114- 310435. ARNEMUIDEN - Tweede-ka merlid André Rouvoet spreekt zaterdag 25 juni op de eerste Zeeuwse Gezinsdag op het ter rein van De Piet bij Arnemui den. Rouvoet (CU), politicus van het jaar 2004, zal in zijn spreekbeurt ingaan op de wijze waarop de samenleving functioneert, in re latie tot het thema van de Ge zinsdag: 'God bestaat echt!' Rouvoet roept op tot een waardige en respectvolle hou ding tegenover mensen en hun geloof. De parlementariër zal ongetwijfeld verwijzen naar de RVU-uitzending 'God bestaat niet'. Daarnaast heeft de Gezinsdag ook veel vertier te bieden. Be zoekers kunnen luisteren naar een gospelkoor en meedoen aan workshops over huwelijksprin cipes en '24-uur's ouderschap'. Voor kinderen is er een speciaal kinderprogramma. De Zeeuwse Gezinsdag begint om 10.00 en duurt tot 19.00 uur. De hele dag rijden er gratis pen delbussen vanuit Vlissingen en Middelburg, onder meer vanaf de NS-stations. MIDDELBURG - Brassband ONDA Middelburg en Jeugdor kest ONDA verzorgen zaterdag 2 juli samen een concert op het Mo lenwater in Middelburg. De blaasorkesten concerteren in de muziektent tegenover Miniatuur Walcheren, van 14.30 tot 16.30 uur. De organisatie belooft een gevarieerd programma, met onder meer muziek van Philip Sparke en thema's uit Lord of the Dance. MIDDELBURG - Wijkstich- ting 't Meandertje houdt zater dag 9 juli haar jaarlijkse zo merfeest in de Middelburgse wijk Dauwendaele. Kinderen kunnen terecht in de disco, op springkussens en trampolines. Verder is er een vrijmarkt. Voor popcorn en suikerspin wordt gezorgd. Het feest begint om 14.00 uur. •- Binnenweg 7a Telefoon 0187-602555 Fax 0187-603681 E-mail: kc.melissant@tieleman.nl Melissant (Z-H) ligt op Goeree-Overflakkee Onze specialisten komen vooraf bij u langs, spreken alles door, installeren zeer deskundig en gaan pas weg wanneer u tevreden bent, zodat verrassingen achteraf uitgesloten zijn. 1 ComVo ,0 °iabeij Wonen Theemsweg 13 Telefoon 0181-622122 Fax 0181-623992 E-mail: kc.spijkenisse@tieleman.nl c°nsum?nten Labe, Geopend: di. t/m vr. 09.00-17.00, zat. 09.30-16.00. Ma. gesloten. Koopavond: Melissant vrijdag, Spijkenisse donderdag (van 18.30-21.00) NIEUWSBRIEF De Lokale Partij Vlissingen (LPV), sinds 1998 actief met 2 zetels in de Vlissingse gemeente raad, is een politieke partij die vindt dat welzijn in een gemeente pas kan ontstaan wan neer aan de volgende punten is voldaan: Verantwoord financieel beleid; "tering naar de nering zetten" Opkomen voor groeperingen die financieel steeds meer worden beperkt in hun inkomen Aandacht voor openbare orde en veiligheid Hieronder kunt U kennismaken met een beknopte samenvatting van de moties die wij op 6 juni jl. hebben ingediend bij de behandeling van de voorjaarsnota 2005 om de huidige financiële tekorten van de gemeente Vlissingen weg te kunnen werken: 1. Voor het jaar 2006 een sluitende begroting, zónder financiële tekorten, 2. Géén verhoging van afvalstoffenheffing, toeristenbelasting en andere heffingen, 3. Fors terugdringen van personeelskosten en kosten voor inhuren van externe bureaus en uitzendkrachten binnen het ambtelijk apparaat, 4. PM (pro memorie) posten voor kapitaallasten voor niet in 2005 uit te voeren projecten onmiddellijk schrappen; 5. Drastische reorganisatie bibliotheek. De huidige verliespost van 2,5 miljoen is veel te hoog, 6. Leningen voor investering drastisch beperken, 7. Maandelijks, een duidelijke en actuele rapportage door het college aan de raad over de actuele financiële positie van projecten, programma's en afdelingen, 8. Stopzetting subsidie stichting Palladium. Palladium voldoet niet aan haar doelstellingen en komt veel geld tekort, 9. Huidig mandaatbeleid van het college herzien om financiële transacties door de raad te kunnen laten controleren, 10. Herbeoordeling op stapel staande projecten aangaande nut, kosten, baten en prioriteit, 11. Hervorming subsidiebeleid. Er wordt te veel geld uitgegeven aan onderwerpen die pas aan de beurt zijn wanneer de gemeente Vlissingen geld op de begroting over heeft. De gemeente moet financieel gezond worden, waarbij een belangrijk uitgangspunt is: het drukken van de kosten voor de burger. U kunt de volledige inhoud van de VOORJAARSNOTA 6 juni 2005 opvragen bij het Secretariaat van de Lokale Partij Vlissingen, telefoon: 0118-468015. U kunt zich aanmelden als nieuw lid, belangstellende of donateur. Aanmelden telefonisch of per E-mail: nwhirdes@zeeiandnet.nl of eiburp@/.cciandnct.ni Kosten lidmaatschap bedragen 5 euro per jaar. NIEUWSBRIEF LOKALE PARTIJ VLISSINGEN - juni 2005 www.lokalepartijvlissingen.nl ,-##V Een hele dag op zomertoer voor 5,00! Voor iedereen die Zeeland (opnieuw) wil ontdekken, heeft Connexxion nu wel een heel aantrekkelijk aanbod. Met de nieuwe Zeeland pas toer je een hele dag door Zeeland voor slechts 5,00 per volwassene. Per pas reizen maximaal twee kinderen t/m 11 jaar gratis mee. Bovendien ontvang je op vertoon van je Zeelandpas direct 25% korting op de toegangsprijs van diverse Zeeuwse attracties! Ontdek zelf wat Zeeland te bieden heeft en koop vandaag nog een Zeelandpas bij je buschauffeur. Meer informatie? Surf naar www.connexxion.nl

de Faam | 2005 | | pagina 16