Apotheker: 'Gebruik antibiotica met beleid' LEKKER ETEN Salade met kip, aardbeien en kiwi WEBWETENSWAARDIGHEDEN BV WALCHEREN Mooi met Desire Magic Beauty IN DE STERREN DELTA WERKT ER AAN: HET WORDT ÉCHT GEREGELD. DELTA N.V. www.delta.nl STANDPLAATSEN INF0M0BIEL WEEK 25 EN 26, 'S-M0RGENS TUSSEN 9.00 - 12.00 UUR DELTA N.V. www.delta.nl Ram Stier Tweelingen Kreeft Leeuw Maagd Weegschaal Schorpioen Boogschutter Steenbok Waterman Vissen Woensdag 22 juni 2005 De Faam 15 Soms hebben vruchten in combinatie met vlees een opmerkelijk smaakeffect. Dat geldt zeker voor kippenvlees. Als het tenminste een kip is die rond heeft gescharreld en is bemind door de haan. Het smaakverschil met de batterijkip is overduidelijk te proe ven. Koop dus een goede kip om deze salade te bereiden. Braad de kip en eet die lekker met de handen op. Bewaar zo'n 100 gram voor de kipsalade. Door Anneke Kaiser Verdere ingrediënten: een theelepeltje balsamico, een eetlepel may onaise, klein scheutje sinasappeisap, 250 gram aardbeien, twee ki wi's wat verse basilicum en een paar blaadjes ijsbergsla. Bereiding: Maak een dressing van de mayonaise, de balsamico en het sinasappeisap en laat de aan reepjes gesneden kip daar een uur tje in ronddartelen. Kroontje van de aardbeien verwijderen, halve ren, de geschilde kiwi's tot kleine stukjes verwerken. Schep alle vruehtstukjes ook door de dressing. Leg op elk bordje een blaadje ijsbergsla, schep daar een hoeveelheid salademengsel op en garneer het geheel met aan fijne reepjes gesneden basilicum. Heel lekker als lunch op een zomerse dag. Drink er een mooie droge rosé bij! 'Ik heb griep, kan ik dan anti biotica krijgen?' Huisartsen en apothekers horen die vraag vaak. Iedereen wil immers graag zo snel mogelijk van een verkoudheid of griep af. Som mige mensen zien antibiotica als wondermiddelen die wer ken tegen alle ziekten. Maar griep en verkoudheid vallen daar helaas niet onder. Besmettelijke ziekten kunnen door allerlei ziekteverwekkers worden veroorzaakt. Die ziekte verwekkers zijn microscopisch klein. Daarom noemt men ze micro-organismen. Sommige micro-organismen kunnen een ziekte veroorzaken bij iemand die ermee besmet raakt. Waterpokken is bijvoorbeeld een virusziekte, net als griep, geelzucht en aids. Maar blaas ontsteking, tuberculose en long ontsteking worden door bacteri ën veroorzaakt. Antibiotica zijn geneesmiddelen die werken tegen bacteriën, maar ze helpen niet tegen virus ziekten. Daarom heeft het geen zin antibiotica te geven aan ie mand met griep. Sommige anti biotica werken heel specifiek te gen één soort bacteriële infectie; dat zijn 'smal-spectrum-antibio- tica'. Andere zijn te gebruiken legen meer soorten bacteriën; dat zijn 'breed-spectrum-antibi- otica'. Artsen schrijven het liefst smal- spectrum-antibiotica voor, want niet alle bacteriën zijn onge wenst. In onze darmen zitten bij voorbeeld bacteriën die de spijs vertering helpen. Die hebben we hard nodig. Als een arts antibio tica voorschrijft, is dat altijd een kuur: een serie pillen die de pati ënt op vaste tijden moet inne men. De lengte van de kuur moet er voor zorgen dat alle bacteriën worden uitgeschakeld. Houdt men eerder op, dan is de kans groot dat er nog een paar bacte riën in leven blijven. Die hebben dan de tijd zich aan te passen, zodat het voorgeschreven antibi oticum voortaan geen vat meer op ze heeft. Meer weten? Kijk ook op www.apotheek.nl. "Vorig jaar juni kregen we onze jaarafrekening. Mijn man en ik snapten er niks van. Telefonisch kwam ik er moeilijk door. Lukte dat wel, dan konden ze op onze vragen geen goed antwoord geven. Ik heb gemaild en geschreven. Uiteindelijk werden we uitgenodigd om langs te komen. In een gesprek is uitgelegd waar alle bedragen precies vandaan komen. Maar het heeft allemaal veel te lang geduurd." "De nieuwe jaarafrekening is veel duidelijker." "De vragen van klanten over rekeningen, hebben we gebruikt bij het opzetten van de jaarafrekening nieuwe stijl. De maandelijkse voorschotbedragen die de klant heeft betaald, worden nu ook daadwerkelijk verrekend. En het overzicht van de verbruiken en meterstanden is verbeterd. Door deze aanpassingen is de nieuwe jaarafrekening voor de klant veel duidelijker geworden." Robert Koole, tariefbeheerder Week 25: Maandag 20-06 Dinsdag 21-06 Woensdag 22-06 Donderdag 23-06 Vrijdag 24-06 Week 26: Maandag 27-06 Dinsdag 28-06 Woensdag 29-06 Donderdag 30-06 Vrijdag 01-07 Brouwershaven Rilland Scherpenisse Sluis Breskens 's-Heerenhoek Sas van Gent Axel Domburg Zoutelande Omgeving Markt Haven Zuidzijde Burg. Van Gorselstraat (ter hoogte van nr. 1) Parkeerterrein Spuidamstraat Beestenmarkt (ter hoogte van nr. 1-2) Oranjeplein (ter hoogte van nr. 7) Heerenstraat (ter hoogte van nr. 19) Keizer Karelplein (tegenover politiebureau) Markt (tegenover bibliotheek) Parkeerterrein (Dr. J.G. Mezgerweg) Langstraat (omgeving dijkovergang) In onze volgende advertentie staat het schema van de InfoMobiel voor week 27 en 28 6EN AMTtBlOTTCA- kuuimje EM u IA/ INFECTIE"- 0ACT6"1SICM zy/o uir^eeoerp MAAK polcreg IK &6M Te^eAJ Her P0P6AJ oaaJ Levewpe wez&vjs: Sommige mensen zien antibiotica als wondermiddelen die wer ken tegen alle ziekten. Maar griep en verkoudheid vallen daar helaas niet onder. Tja, dan ben je de Stichting Brein en dan breng je het bericht naar buiten dat internetdownloaders ervoor zorgen dat alleen al de Nederlandse entertainmentindustrie per jaar 350 miljoen misloopt. Je brengt het bericht met de nodige bombarie en zegt dat er veel harder opgetreden moet worden tegen deze vorm van diefstal. En nog een week later word je - als het ware - in de rug geschoten door een rapport van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO). Deze repeetabele club van economen heeft onderzoek gedaan naar de relatie tussen downloaden van P2P netwerken en de teruglopende omzetten van de entertainmentin dustrie in de jaren 1999 tot 2003. Conclusie: er is geen directe re latie aan te tonen. Okay, nu zijn die economen natuurlijk ook niet helemaal van deze wereld. Ook zij zien best dat de peer to peer netwerken erg popu lair zijn en dat er dus veel mensen illegaal downloaden. Het is al leen moeilijk om aan te tonen dat er een direct verband is met teruglopende verkopen. Misschien kopen de consumenten wel minder cd's vanwege de prijs of door de teruglopende economie. Misschien houden de P2P diensten de vraag zelfs wel in stand. Er zijn immers ook bands die hun nummer via het internet aanbieden om op die manier bekender te worden. Kortom, een direct verband is altijd moeilijk aan te tonen. Dat wil niet zeggen dat er geen rela tie is. De economen denken wel dat al dat downloaden ervoor zorgt dat het moeilijker wordt om films, muziek en andere inhoud via het internet commercieel aan te bieden. Want waarom betalen voor iets dat elders op het net gratis te krijgen is, zo zullen veel consu menten denken. Bij een cd of dvd in de winkel krijg je er in ieder geval nog een originele verpakking bij. Uit het onderzoek blijkt tenslotte dat in dertig OESO landen een dikke dertig procent van de internetters wel eens gedownload heeft. Of de Oeso nu gelijk heeft, of Brein zijn claims wel degelijk kan onderbouwen is misschien niet eens zo belangrijk. Interessanter is hoe internetters reageren op een rapport als dit. Als de reacties op Webwereld, te vinden op http://www.webwereId.nl/coni- ments/35754, enige indicatie zijn, dan zijn deze samen te vatten met 'Zie je wel' en worden ze door internetters gebruikt als recht vaardiging voor hun downloadgedrag. Alle bekende argumenten komen weer voorbij: de CD is te duur. downloaden brengt je juist op ideeën en in de bioscoop blijft de film toch leuker. In één din gen hebben de downloaders natuurlijk wel gelijk. De Stichting Brein die opkomt voor de muziek en filmindustrie in Nederland, gaat een stapje te ver als ze alle downloads optellen en zeggen 'dit is gemiste omzet'. Heel veel downloaders zijn geen kopers en zul len een CD gewoonweg nooit horen als ze geen P2P mogelijkhe den hadden. Aan de andere kant: zo'n OESO rapport mag geen ex cuus worden voor onbeperkt downloaden. 'Nilep', één van de weinigen die in het webwereld forum nog enig begrip lijkt te kunnen opbrengen voor de entertainmentbranche zegt het zo: "Hoe het ook zij, men mag geen illegale handelingen uitvoeren. De manier van verspreiden van de muziek van de enter tainmentindustrie mag alleen door diezelfde industrie bepaald worden, en door niemand anders." Desire Magic Beauty, (foto: Manfred Berrevoets) VLISSINGEN - Desire Magic Beauty is sinds kort gevestigd aan de Nieuwendijk 62 in Vlissingen. Behalve een schoonheidssalon is er ook een nagelstudio en een pedicuresalon. In de schoonheidssa lon worden zowel basis- als uitgebreide behandelingen uitgevoerd, maar ook epileren, dieptereiniging en harsbehandelingen. Er zijn speciale behandelingen voor acne en voor een extreem droge huid. In de nagelstudio worden de nagels verzorgd en kan eventueel een French manicure of nail-art worden aangebracht. De nagelstyliste kan acryl- of gelnagels aanbrengen, een manicurebehandeling ge ven en ook spa-manicure of speciale spa-pedicure behandelingen uitvoeren. Iedereen die meer wil weten over een behandeling kan binnenlopen. Er wordt zowel direct als op afspraak gewerkt. Desi re Magic Beauty is bereikbaar via: 06-29516319 U dramt wel eens door zonder anderen de kans te geven hun gezichtspunten te verklaren. U heeft het al moeilijk met onbe vredigende resultaten en nu komt er wat ongenoegen in uw omgeving bij. Maak er geen halszaak van, daar schiet u niets mee op. De voortgang van uw werk hangt samen met een bericht dat nog moet komen en dc uit werking moet dus nog even wachten Deze week kunt u weinig doen en maar het beste afwachten. Er moet ook nog onderhandeld. Dit wordt een weck van goede gesprekken met mensen die op dezelfde golflengte zitten als u. Dat is zeldzaam en moet ge koesterd. I let is plezierig als je jezelf kunt zijn en je niet mooier hoeft voor tc doen dan je bent. Uw rustige manier van optreden maakt indruk. U heeft plannen die nog niet helemaal rond zijn. Er zit een superidee tussen cn u moet op passen dat een ander er niet mee aan de haal gaat. Het is verstandig de zaak nog even voor u te houden. Er zijn romantische momenten op komst. I '.n u bent nu juist wal moe en verpieterd. Aan dacht geven dus aan uw ge zondheid en aan uw uiterlijk. Neem tijd voor uzelf en stop even met het u steeds maar in spannen voor anderen. Geniet van vriendschap en genegen heid. U kunt genieten van huiselijk heid en van de goede dingen in het leven. U moet wel alert blijven, er is een kans die in de lucht hangt cn die voor u be langrijk kan zijn om te grijpen. Er zijn aanwijzingen dat u juist nu wat zuinig moet zijn. Schaam u daar niet voor. U heeft geen idee wat er deze week rond om u aan de hand is want het lijkt of iedereen com mentaar op u heeft. U heeft een goed hart, maar met nega tieve figuren kunt u niet op schieten. Laat de zaak niet voor u verpesten. Er is een sluimerend conflict en ondanks het feit dat er ge noeg mensen in uw omgeving op uw hand zijn is de kans op ontploffing aanwezig. U bruist van creativiteit, maar u moet oppassen dat u daardoor niet in een situatie komt die hin- derlijk voor u is. Neem deze week wat afstand. U komt om in de plannen, maar de praktische uitvoering loopt die niet wat achter? Wat is voor u haalbaar cn wat niet? Met wat soepelheid van uw kant kan deze weck dit pro bleem opgelost Een compro mis is zo nu en dan nodig. U kunt koppig zijn al wordt dat wel minder doordat u in ziet dat het in de meeste geval len niet werkt. U wordt wel iets gemakkelijker in dc om gang, al blijft u soms een mens van uitersten, vooral op relati oneel gebied. Iemand kan bij u een potje breken. Oefen u erin om niet tc veel van anderen te verwachten in plaats van steeds te mopperen. Men kent uw kwaliteiten cn het zit er in dat u deze week een aardig aanbod krijgt. Blijf dus niet nasudderen over een verschil van mening, maar doe uw voordeel met wat u daaruit heeft geleerd. U gaat wel heel hoog over al les heen en u staat weinig stil bij de dagelijkse zorgen. Doe daar iets aan, ook bent u niet in de stemming om aan het ge wone gedoe te denken, laat staan er energie in te steken. U heeft een rustige en overzich telijke basis nodig om goed te kunnen functioneren.

de Faam | 2005 | | pagina 15