Provincie Zeeland Nieuw Natuurgebiedsplan ft Zuidwest-Nederland piekt in de Delta üOgus Adviezen van jongeren Officiële Mededelingen m oom© Gaat u op reis naar het buitenland? 0113-249401 SMAAKVOL EN EFFICIENT, DA'S LOGUS... Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 25/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Het huidige Natuurgebiedsplan van 2001 wordt gewijzigd en vernieuwd. Provinciale Staten Middelbare scholieren brengen bezoek aan Provinciale Staten Diversen Ontheffing Flora- en faunawet Ontwerp-staten- besluit wijziging Zeeuwse water schapsreglemen ten Bodemveront reiniging en saneringsplan Spieghelkwartier (voormalig Scheldeterrein) te Vlissingen Gedoogbeschik- king Van Dalen Middelburg B.V. raHraffliTisiiAitviiTiisiii] Maak nu een afspraak voor advies en vaccinatie Woensdag 22 juni 2005 De Faam ÜSS3BKSHE696SMSS S3S3SSS5S5S05 11 wmÊÊtmÊmmammm Nieuws Foto: Duinen Dishoek (Jaap Wolterbeek). De aanzet tot een actieprogram ma met deze titel is het antwoord van overheden, bedrijfsleven en kennisinstellingen in Zuidwest- Nederland op de nota van het ministerie van Economische Zaken "Pieken in de Delta; ge biedsgericht economische per spectieven" uit juli 2004. In deze nota is door het ministe rie aangegeven dat Zuidwest- Nederland een landsdeel is van nationaal belang, gezien de stra tegische ligging in het hart van de Rijn-Schelde-Delta, tussen de havens van Rotterdam en Antwerpen/Gent. Voor de drie speerpuntsectoren logistiek, procesindustrie en kust toerisme is, tijdens een gesprek met bestuurders, gevraagd een uitvoeringsprogramma te maken. Het actieprogramma is daar een eerste aanzet toe. Er zijn vijf opgaven ontwikkeld en uitgewerkt door de samenwer kende partners. Deze partners zijn een aantal West-Brabantse en Zeeuwse gemeenten, de provin cies Zeeland en Noord-Brabant, onderwijs- en kennininstellingen, de Brabants Zeeuwse Werkge versvereniging (BZW) en de Ka mers van Koophandel in het ge bied, de Sociaal Economische Samenwerking (SES) West-Bra bant en enkele bedrijven. De vier opgaven, die voor de genoemde speerpuntsectoren zijn uitgewerkt zijn: plaats bieden aan bedrijvigheid; innovatie van de bestaande bedrijvigheid; ver betering van de bereikbaarheid en vernieuwen van het vakman schap. Als vijfde "opgave" is het versterken van het vestigingsmi lieu opgenomen, dat in zijn alge meenheid van belang is voor de economische ontwikkeling van het landsdeel. Doelen Zuidwest-Nederland wil meer pro fiteren van zijn gunstige ligging. In de aanzet tot het actiepro gramma is per speerpunt aange geven wat er ontwikkeld en ver sterkt moet worden. Voor de realisatie van plannen is een opsomming gegeven van ambities en voorgenomen acti viteiten, die in overleg met het ministerie van Economische Zaken zullen leiden tot een defini tief programma. Zuidwest-Nederland piekt in de Delta is te bestellen bij het infor matiecentrum van de provincie, Nieuwe Burg 42, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118-631400, e-mailadres infocentrum@zeeland.nl De provincie wil jongerenpartici- patie bevorderen en is daarom vorig jaar begonnen met tret JIJ project (Jongeren Informerén Jongeren). In samenwerking met de Hogeschool Zeeland zijn drie jeugdpanels opgezet, waaraan verschillende jongeren uit alle delen van Zeeland deelnamen. De drie onderwerpen waarover de jongeren zich in de afzonder lijke panels hebben gebogen zijn: Bijzondere voorzieningen in Zeeland, Wonen in Zeeland en Jeugdzorg. Op 2 juni hebben de jeugdpanels hun adviezen gepresenteerd. Het jeugdpanel Wonen adviseert betaalbare woningen te creëren, die passen in het Zeeuwse land schap en aansluiten op de Zeeuwse bebouwing. Het jeugdpanel Bijzondere Voorzieningen adviseert om regionale jeugdpanels te stimule ren andere jongeren te betrekken als klankbord en om eventueel aan te sluiten bij het project Welkom in Zeeland. Er is volgens het panel ook behoefte aan multifunctionele ruimtes en een vervolgonder zoek. Het jeugdpanel Jeugdzorg advi seert om contact op te nemen met scholen om de preventie te verbeteren. Bureau Jeugdzorg kan beter communiceren door één iemand verantwoordelijk te stellen voor de communicatie. De cliëntenraad van de stichting Agogische Zorgcentra Zeeland wordt aangeraden jongeren aan te trekken. Door een convenant te ondertekenen heeft gedepu teerde de heer Van Heukelom de belofte gedaan over een half jaar te vertellen wat de provincie met de adviezen van de panels gedaan heeft. De adviezen kunnen bekeken worden op www.zeeland.nl/jeugdpanels. Gedeputeerde Staten (GS) willen de begrenzing van agrarische beheersgebieden wijzigen. Er worden nieuwe mogelijkheden geschapen voor particulier na tuurbeheer op binnendijken en het akkerrandenbeheer in Zee land wordt met ca. 100 kilometer uitgebreid. GS hebben het Ontwerp-Natuur- gebiedsplan op 14 juni vastge steld. Het Natuurgebiedsplan Zeeland geeft aan waar de natuurgebie den en agrarische beheersgebie den liggen en waar natuurontwik kelingsprojecten moeten komen. Het regelt het beheer van ruim 30.000 ha natuurgebied en onge veer 3000 ha agrarisch beheers gebied. In het plan is aangegeven welke subsidiemogelijkheden er zijn voor terreinbeheerders en particuliere grondeigenaren om aan natuur- en landschapsbeheer te doen. Wijzigingen In totaal wordt ca. 450 ha be grensde beheersgebieden ge schrapt. Het gaat om gebieden die sinds de begrenzing zijn om gezet van weiland in akker en om gebieden die niet in beheer zijn genomen. De geschrapte hecta res worden verplaatst naar cul tuurgraslanden, waar wel moge lijkheden voor natuurbeheer aan wezig zijn. In totaal hebben 250 agrariërs aangegeven hierin geïn teresseerd te zijn. De nieuwe begrenzing maakt het mogelijk beheerspakketten te kiezen voor weidevogelbeheer op cultuurgras landen of voor botanisch beheer op bloemdijken. Op deze manier kan een bijdrage worden gele verd aan de instandhouding van cultuurvogels en zeldzame plan ten. Zeeland Onlangs brachten ruim 160 mid delbare scholieren een bezoek aan Provinciale Staten. Voor deze doelgroep is een pro gramma ontwikkeld, waarbij jon geren en statenleden met elkaar een debat voorbereiden en voe ren. Spelenderwijs leren de jongeren op deze wijze meer over de taken, de afwegingen en de pro cedures die onderdeel uitmaken van een statenvergadering. De 'try-ouf van dit nieuwe pro gramma door Havo-4 leerlingen van de Christelijke Scholenge meenschap Walcheren was een groot succes. Met veel enthousiasme werd door iedere groep in anderhalf uur, aan de hand van een fictief statenvoorstel, over de voor- en nadelen van kernenergie en alter natieve energiebronnen gespro ken. In de Statenzaal voerden leerlin gen, onderverdeeld in diverse politieke partijen, het slotdebat. De begeleiding werd verzorgd door statenleden van de CDA, WD en PvdA fracties. Scholen die ook belangstelling hebben om Provinciale Staten te bezoeken kunnen contact opne men met de statengriffie, tel. 0118-631873 of e-mail: em.hermsen@zeeland.nl Natuurlijk mogen jongeren ook zelf contact opnemen. Doen! Foto: Bloemenakker (Jaap Wolterbeek). De provincie stelt subsidie be schikbaar om Zeeuwse bloemdij ken met achterstallig onderhoud eenmalig op te knappen. Daarna kan de eigenaar een beheerspak- ket kiezen om de dijken te maai en of te begrazen. Verwacht wordt dat op deze manier binnen tien jaar karakteristieke bloem- dijkplanten zullen terugkeren. Het akkerrandenbeheer wordt verder gestimuleerd door uitbrei ding van de oppervlakte van 400 naar 500 hectare. Bovendien zal er meer aandacht besteed wor den aan zeldzame planten en die ren. Voorlichtingsavonden Tijdens twee openbare bijeen komsten zal het Ontwerp-Natuur- gebiedsplan worden toegelicht. Maandag 27 juni in Hoek, Braak man-eiland, Middenweg 1 (0115- 481308) en dinsdag 28 juni in Goes, Hotel Goes, A. Fokker straat 100 (0113-315800). Tijdens beide avonden, die begin nen om 19.30 uur en eindigen om 22.00 uur, kunnen vragen worden gesteld en reacties wor den gegeven. Ter inzage Het Ontwerp-Natuurgebiedsplan ligt ter inzage bij de directie Ruimte, Milieu en Water van de provincie Zeeland, Groenewoud 1 en bij het provinciaal informatie centrum, Nieuwe Burg 42 in Mid delburg. Bij het informatiecentrum kan ook een exemplaar van het plan aan gevraagd worden, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg, 0118- 631400, e-mailadres infocentrum@zeeland.nl Reacties op het plan kunnen van 27 juni tot 1 augustus gestuurd worden.aan: Provincie Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middel burg. Vragen kunnen worden beantwoord door de heer P.J. van der Reest 0118-631370. Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provinciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de web site: www.zeeland.nl onder provinciale staten. Statengriffie Balans 25 MMBM Postbus 6001 4330 LA Middelburg Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is in het kader van artikel 68 van de Flora- en faunawet de volgende ontheffing verleend. Ter voorkoming van belang rijke schade aan gewassen, vee, bossen, bedrijfsmatige visserij en wateren is onthef fing verleend aan de Fauna- beheereenheid Zeeland te Goes voor het opzettelijk verontrusten van Canadese gans voor 5 jaar, te weten van 2005 t/m 2009. De ontheffing heeft betrekking op cultuurgronden gelegen binnen het werkgebied van de FBE, met uitzondering van de Vogelrichtlijngebie- den, zoals op de bij het besluit behorende kaart aan gegeven. Bezwaar De ontheffing ligt van 24 juni 2005 tot en met 4 augustus 2005 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middel burg, werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het in zien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Wijgman (tel. 0118- 631984) of de heer R. Steijn (tel. 0118- 631196). Belanghebbenden kunnen tot en met 4 augustus 2005 bezwaar tegen de ontheffing indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA te Middelburg. Tevens bestaat op grond van artikel 8.81 van de Algemene wet bestuurs recht de mogelijkheid om, indien -gelet op de betrok ken belangen- onverwijlde spoed dit vereist, gelijktijdig met of na het indienen van een bezwaar een voorlopi ge voorziening te vragen bij de president van de rechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Het ontwerp-besluit van pro vinciale staten tot wijziging van het Reglement voor het waterschap Zeeuwse Eilan den en het Reglement voor het waterschap Zeeuws- Vlaanderen, onder meer in verband met de reguliere waterschapsverkiezingen in maart 2006, ligt van 22 juni tot en met 20 juli 2005 op werkdagen tijdens kantoor uren en desgevraagd buiten kantooruren voor een ieder ter inzage bij Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middel burg. Het ontwerp-besluit kan op verzoek (telefoon 0118-631979) worden inge zien. Daarnaast ligt het ontwerp besluit ter inzage ten kan tore van het waterschap Zeeuwse Eilanden te Middelburg en het kan toor van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen te Terneuzen, alsmede in de Zeeuwse gemeentehui zen. Tevens ligt het ontwerp besluit, voor zover het betrekking heeft op wijzi ging van het Reglement voor het (interprovinciaal) waterschap Zeeuwse Eilanden, gedurende boven staande periode ter inzage in het gemeentehuis van Woensdrecht en het kan toor van het Noord-Bra bantse waterschap Bra bantse Delta te Breda. Belanghebbenden kunnen eventuele bedenkingen tegen dit ontwerp-besluit van provinciale staten van Zeeland (en van provinciale staten van Noord-Brabant voor zover het betrekking heeft op wijziging van het Reglement voor het water schap Zeeuwse Eilanden) uiterlijk 21 juli 2005 indie nen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, post bus 165, 4330 AD Middel burg. Milieu Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben vastgesteld dat de bodemverontreini ging op de locatie Spieghel kwartier (voormalig Schelde terrein) te Vlissingen ernstig is en hebben met het sane ringsplan van de gemeente Vlissingen ingestemd (arti kel 29 en 39 Wet bodembe scherming). De beschikking ligt van 23 juni 2005 tot en met 3 augustus 2005 ter inzage bij de difectie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg, Op werkdagen van 8-17 uur Öh desgevraagd buiten kantóoruren, en in het stadhuis van de ge meente Vüssingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlis singen, op werkdagen van 9.00-16,00 ên op donder dag van 3.00-19.00 uur. Belanghe&feënden kunnen tot en mét 3 augustus een bezwaarschrift tegen de beschikking; indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, PèStbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaarschrift kan op grond vah artikel 8:81 van de Algemene wet be stuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, 'een verzoek tot het treffen Van een voorlopi ge voorziening worden inge diend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voor zitter van de Afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's Gravenha- ge. De beschikking treedt 4 augustus 2005 in werking, tenzij binnen die termijn een verzoek óm een voorlopige voorziening is gedaan. In dat gevat treedt het besluit niet in werRthg, voordat op dat verzoek is beslist. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting ën kopieën van ter inzage gelegde stuk ken kunt u zich wenden tot de heer 6. Schrage (tel. 0118-631736). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een ge- doogbeschikking aan Van Dalen Middelburg B.V. ver leend voor haar inrichting Kleverskerkseweg 65 te Middelburg. Gedoogd wordt dat de gehele inrichting, inclusief de wijzigingen, vooruitlopend op het van kracht worden van de aan gevraagde revisievergun ning Wet milieubeheer in gebruik is tot uiterlijk 1 november 2005. Het gedoogverzoek en de gedoogbeschikking liggen van 22 juni 2005 tot en met 3 augustus 2005 ter inza ge bij de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middel burg, werkdagen 8-17 uur en desgevraagd buiten kan tooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stuk ken kunt u zich wenden tot W. Beilo (0118-631981). Belanghebbenden kunnen tot en met 3 augustus 2005 tegen de gedoogbe schikking een bezwaar schrift indienen bij Gede puteerde Staten van Zee land, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de Afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Heerlijk thuiskomen bij uw eigen haard. Daar kunnen wij u alles over vertellen. Over het gevoel, de meerwaarde. En het technische gedeelte? Wij verzorgen de volledige installatie van uw eigen haard. En dat is nu werkelijk goud waard. Loop eens binnen in onze nieuwe showroom in het Inspiratum, Renesse. Hier kunt u diverse brandende haarden zelf ervaren en natuurlijk staan wij u graag bij met deskundig advies. www. oom s wa r m te we re I dn I WARMTEWEREID Duinzoom 1, Renesse T 0111463496 F 0111463418 U vindt ons in het Bel de GGD Zeeland, hét kenniscentrum voor gezondheidsadvies op maat. (Goes, Vlissingen, Terneuzen): van 09.00 - 12.00 uur Algemene reizigersinformatie: www.ggdzeeland.nl 0900-9584 0,45 p/m) Cerar<a»<tupf««tljk> "ViOCW Ik AftouvnuifRUiiH Tot en met eind september kunt u weer profiteren van een mooie keuken-aanbieding: koopt in deze periode namelijk een keuken van 10.000,- of meer, dan monteren wij deze gratis! 'Deze actie is geldig tot en met 30 september 2005. Leveringen vinden plaats onder de BORG-voorwaarden. Deze actie geldt alleen bij aankoop van een complete keuken. De voordelen van Imabo Anker Desein: U hoeft bij ons geen aanbetaling te doen op uw keuken. Leveringen vinden plaats onder de BORG- voorwaarden, samengesteld met de Vereniging Eigen Huis en de Consumentenbond. Montageservice: 3 maanden na plaatsing van uw keuken verzorgen onze vakmensen een kostenloze nacontrole.

de Faam | 2005 | | pagina 11