Debuut Veerse kinderboeken schrijfster Anneke Wiitink Veerse Meer centraal thema in bezoek van koningin Beatrix Verstopping? Excursie 'Kijk mijn erf' SCHUTTERSHOF MIDDELBURG PODIUM 'T BEEST GOES PODIUM Rommelmarkt van Seolto Muziekfestival in de concertzaal Weekend Koopjes bij Konmar Kinderbingo in Middelburg-Zuid Jazzdansgala bij VTV Vlissingen Batman Begins Guess Who O t A Lot Like Love Sin City House of Wax Kingdom Of Heaven Poeh's Lollifanten Film O Nederlandse versie Robots Nederlands versie Star Wars Episode 111: Revenge Of The Sith Madagascar Nederlandse versie Madagascar Originele versie Hostage The Pacifier Sneak Preview Melinda and Melinda Vera Drake Dal der Zuchten Agata e la Tempesta Van Terheijden <on8) 6si46i5MP/ Van Terheijden (0n8)65i46i Gratis spreekuren 729 J3] 3e gratis Bolus Krekengebied Jeugdherinnering VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG DINSDAG WOENSDAG Woensdag 15 juni 2005 De Faam Première Dagelijks 1330, 15.30, 18.45, 22.00 hui: Zaterdagnacht 24.00 uur Batman gaat samen met politie agent Jim Gorden, in deze ac tiefilm. de strijd aan niet de cri minaliteit. Dagelijks 16.15, 19.00, 21.45 uur Maandag niet om 21.45 uur Zaterdagnacht 24.00 uur Zondag ook om 11.00 uur In deze romantische komedie bezoekt 'whiteboy' Simon voor het eerst zijn toekomstige schoonouders. Zijn schoonva der weet niet dat Simon blank is en deze verrassing zorgt ervoor dat het bezoekje iets anders uil- pakt dan Simon verwacht had. Donderdag, maandag, dinsdag, woensdag 16.30, 19.15 uur Vrijdag, zaterdag, zondag 16.30, 19.15, 22.00 uur. Zondag ook om 11.00 uur Een verhaal over verschillende relaties, carrières en een vriend schap die uitgroeit tot liefde. Donderdag, maandag, dinsdag, woensdag 22.00 uur Zaterdag nacht 24.00 uur Een nachtje kamperen, vooraf gaand aan het jaarlijks football championschip. draait, in deze horror, uit op een nachtmerrie. <-'■ Dagelijks 18.45 uur Een monumentaal epos over verdraagzaamheid, eer en hu maniteit tijdens de kruistoch ten. Romantische actiefilm. Dagelijks 13.45, 16.45 uur Zondag ook om 11.00 uur. Animatiefilm over Winnie de Poeh en zijn vrienden. Dagelijks 13.45 uur Zondag ook om 11.00 uur Het verhaal neemt je mee op reis naar de spectaculaire wereld van dc robots. Familie komedie. Donderdag 14.00, 19.00, 21.45 uur. Vrijdag t/m woensdag 19.00, 21.45 uur Zaterdag nacht 24.00 uur Zondag ook om 11.00 uur. Drie verhaallijnen lopen door elkaar heen. in deze actiefilm, over de duistere metropool Sin City. Dagelijks 13.45, 16.15 uur Zondag ook om 11.00 uur Animatiefilm van de makers van Shrek. Vier dieren uit de zoo komen op Madagascar te recht en moeten zich daar zien te redden. Dagelijks 13.45, 16.15, 19.00, 21.45 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Animatiefilm van de makers van Shrek. Vier dieren uit de zoo komen op Madagascar te recht en moeten zich daar zien te redden. Donderdag 21.45 uur. Vrijdag t/m woensdag 13.45, 21.45 uur Een actiefilm waarin chef Jeff Tal ley opnieuw te maken krijgt met nachtmerries van een aan tal jaren geleden, wanneer drie misdadigers een familie gijze len. Dagelijks 15.45, 18.45, 21.45 uur Het laatste deel van de Star Wars saga. Science fiction. De kloof tussen Chancellor Palpa- tine en De Raad van de Jedi's groeit. En de Sith Lords willen de Jedi's vernietigen. Dagelijks 13.45 uur Een gewelddadig verhaal over marinier Shane Wolfe, die de opdracht krijgt om te babysitten op vijf kinderen van een ver moorde wetenschapper. Maandag 22.00 uur Verrassingsfilm voor de lief hebber Donderdag, zondag, dinsdag 20.00 uur. Vrijdag 22.00 uur Zaterdag 19.30 uur Woody Allen laat dc komische en de dramatische variant van de lotgevallen van Melinda zien en maakt daarmee zijn beste film sinds jaren. Vrijdag 19.30 uur. Zaterdag 22.00 uur. Maandag 20.00 uur Zorgzame en hardwerkende huisvrouw helpt ook meisjes bij ongewenste zwangerschap. Prachtig, subtiel drama speelt zich af in het Londen van de ja ren vijftig. Zondag 14.00 uur Woensdag 20.00 uur De Spaanse variant van 'Boer zoekt Vrouw' vond plaats in de jaren tachtig. Anno 2004 is nog steeds een groot deel van de boeren in Plan vrijgezel. Mooie, innemende documentai re. Donderdag, vrijdag 20.30 uur Uitbundige en fantasievolle ko medie van de regisseur van Pa- Het Gebarsten Kompas is het eerste boek van Anneke Wiitink. (foto: Ellen de Dreu) MIDDELBURG - De Veerse schrijfster Anneke Wiitink presenteerde zaterdag 28 mei in De Drvkkerij haar kinder boek 'Het gebarsten kompas'. Het is haar debuut. Door Erik van Bostelen Het zal je maar gebeuren. Je va der gaat alleen op ontdekkings reis en de volgende ochtend vind je zijn kompas. Gebarsten. Je moet wat doen, want er is na tuurlijk iets mis. Dat is het ver haal van Jorre, de hoofdpersoon in het kinderboek van Wiitink. 'Het gebarsten kompas' bevat al le elementen voor een spannend verhaal: een erfenis, een schat kaart, geheime lades en boven natuurlijke krachten. Het zijn al lemaal aanwijzingen die eerst veel vragen oproepen, maar die de twaalfjarige Jorre uiteindelijk helpen het raadsel rond zijn va der op te lossen. Met hulp van zijn vriendinnetje Roos. Wiitink neemt de lezer mee in een verhaal dat soms leest als een klassieke detective, maar dan voor de jongere medemens (vanaf negen jaar). Telkens licht zij een tipje van de sluier op, maar ze slaagt erin je tot het ein de op het verkeerde been te zet ten. Volgens Wiitink is haar debuut een verhaal over vertrouwen. Tussen vrienden onderling en van ouders in hun kinderen. "Kinderen kunnen veel aan en kunnen ook veel oplossen." Jorre krijgt weinig hulp van de vrienden van zijn vader, zijn 'suikerooms'. Niet alles lijkt wat het is. Maar ondanks de twijfels die dat bij Jorre oproept, zet hij zijn onderzoek naar zijn vader voort. Eén en ander wordt met gevoel voor avontuur door Wii tink beschreven. 'Het gebarsten kompas' is niet de eerste pennenvrucht van Wii tink. Er zijn korte verhalen van haar gepubliceerd in 'Boekie- Boekic', 'Zonneland/Top Maga zine' en in de verhalenbundel 'Het Grote Geheimboek'. En in 2004 is ze genomineerd voor de Bibliotheek Nijmegen Litera tuurprijs. Naast schrijfster is zij moeder van drie kinderen, bio medisch wetenschapper en werkt zij als fysiotherapeute en univer sitair docent in Middelburg. Wiitink geeft door het hele land cursussen aan kinderen, waaron der de workshop 'Zelf schrijver worden'. Zij doet dit samen met de Veerse kinderboekenschrijver Ben Slingenberg en de Dclftse schrijfster Maaike Fluitsma. MIDDELBURG - Vijf ver schillende concerten zijn te be luisteren tijdens het Interna tionaal Muziekfeest Middel burg, dat op zaterdag 18 juni begint. Op het programma staan vijf ka mermuziekconcerten. Op zater dag 18, dinsdag 21 en donderdag 23 juni zijn de optredens in dc Burgerzaal van het Middelburg se stadhuis. Zaterdag 18 juni is er vanaf 15.00 uur een introduc tie- en inloopconcert in de Druk- kery, te geven door festivalmusi ci. Dit concert is gratis toeganke lijk. Woensdag 22 juni (20.00 uur) is er, vooral voor jongeren, een concert van festivalmusici onder de noemer 'Klassiek in de kroeg' in het theatercafé van het Schuttershof. I let slotconcert is zaterdag 25 juni in dc Concert zaal. Artistiek leider van het Muziek feest is altviolist en dirigent Da niel Raiskin uit Amsterdam. Sommige musici zijn voor het eerst te beluisteren in Middel burg, anderen traden al eerder op. Violiste Janine Jansen en de Zweedse cellist Torleif Thcdeen zijn voor de vierde keer te gast in de Zeeuwse hoofdstad. Ook was het petersen Quartett uit Berlijn al eerder te beluisteren evenals violist Julian Rachlin uit Letland en violist Benjamin Schmid uit Duitsland. Nieuwe gastmusici zijn de jonge Nederlandse harpiste Gwyneth Wentink, de Engelse cellist Tho mas Carroll en de Russische alt violist Mikhail Zemtsov en contrabassist Kirill Karikov. In acht dagen tijd is een gevari eerd concertprogramma te be luisteren. Niet alleen in stijlperi odes, maar ook in instrumentale bezetting. De programmering maakt als het ware een muziek- toer door Europa over een perio de van twcccneenhalve eeuw, met Duitsland. Frankrijk en Rus land als scharnierpunten. Het Internationaal Muziekfeest Middelburg wordt voor de ze vende keer georganiseerd door de Stichting Kamermuziek Zee land. GRIJPSKERKE - Buiten plaats Ravestein in Grijpsker- ke is vrijdag 17 juni tussen 19.30 en 21.30 uur te bekij ken. In 2003 zijn de gronden van bui tenplaats Ravestein door de Stichting Landschapsbeheer Zeeland heringericht. Een histo rische plattegrond van de oude buitenplaats vormde de basis bij het herstel van de verschillende landschapselementen. Uitvoe ring vond plaats via het project 'kleinschalige natuurontwikke ling bij particulieren'. Tijdens de excursie wordt de historie toegelicht. Voor en tijdens de werkzaamhe den hebben vrijwilligers van de Archeologische Werkgemeen schap voor Nederland afdeling Zeeland een verkennend archeo logisch onderzoek verricht. Ver schillende archeologische vond sten zijn tot en met 12 augustus te zien op de tentoonstelling 'Ravestein buitenplaats en boer derij' bij de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland in Middelburg. (advertenties) nee Tulipani. Het leven van Agate, eigenaresse van een boekhandel, komt op z'n kop te staan. VOOR AL UW RIOOLPROBLEMEN - 24-uurs service Bayg Riooltechniek bv www.Hooltechniek.com^W reaffil «ti H<«|M OP 200V B MIOtHU'UWG 24-uurs service Riooltechniek bv www.riooltechniok.com' reaffii ii|NG(N O* 200M B MtOÖABUftG ADVOCATENKANTOOR^ g Gespecialiseerd in de sociale rechtspraktijk Mw.mr. E.H.M. Graafmans Mr. M.A. Faas Mr. P.M.J.T. Schumans arbeidsrecht 0 huurrecht 0 sociale zekerheid 0 vreemdelingenrecht 0 personen- en familierecht Ook in Goes Vlasmarkt 28, 4331 PE Middelburg Telefoon 0118-485666 Dr.Oetker Ristorante pizza diverse smaken doos 290/370 gram Êmm9 Varkenshaas per 500 gram H Slabowl, diverse soor schaal 200 gram slechts 0ne aanbiedingen zijn geldig van 16 t/m 19 Juni Zondags ook geopend. l« MUtiiwm tut U Uub V M ini Prtjlwijl.jfnfc.*. dntfoulfe De lekkerste supermarkt is een van de goedkoopste Koningin Beatrix drinkt uit de speciale gouden beker, (foto: Ruben Oreel) VEERE - Het beviel koningin Beatrix zichtbaar goed, haar bezoek aan Zeeland als onder deel van haar tour door het land ter ere van haar zilveren regeringsjubileum. Een be zoek dat in het teken stond van het verleden en de toekomst van de provincie Zeeland. Het Veerse Meer en Veere hadden echter een voorname plaats in het strak geregisseerde pro gramma dat in het markizaat Veere begon en via Wolp- haartsdijk naar Goes voerde. Door Jacco van Maldegem Het hoogtepunt van het bezoek van de Markiezin van Veere - een titel die ze erfde van haar moeder Juliana - aan het Wal- cherse stadje, waar schoolkinde ren haar begroetten met het voor de gelegenheid gecomponeerde Markizaatslied, was de heil dronk uit de met wijn gevulde Markizaatsbeker van Maximili- aan van Bourgondië. Het was de eerste keer dat de gouden beker, die een waarde van vele miljoe nen euro's vertegenwoordigt, het oude stadhuis verliet, op een restauratie in 1946 na. Na de heildronk op de bewoners van Veere sprak de koningin met het college van Gedeputeerde Staten over de kansen en bedrei gingen voor de provincie. Na af loop van het gesprek lieten de gedeputeerden Suurmond en Van Heukelom weten dat de ko ningin zich goed had voorbereid op het gesprek, waarin vooral grote Zeeuwse vraagstukken als de verdieping van de Wcster- schelde, de Westerscheldetunnel en de toekomst van het Veerse Meer ter sprake kwamen. "Een geïnteresseerde gesprekspartner die net als ons to-the-point was," aldus Van Heukelom. Na een bezoek aan museum De Schotse Huizen verliet Beatrix haar markizaat per boot richting Wolphaartsdijk. Enkele honder den mensen wuifden de konin gin vanaf de Campveerse Toren en de Torenwal uit en tientallen schepen en bootjes begeleiden haar de eerste honderden meters. Sommigen voeren zelfs mee tot Wolphaartsdijk, in de hoop meer van het koninklijk bezoek mee te krijgen. Tijdens de vaartocht - waar de koningin de onvermij delijke bolus kreeg aangeboden - over het Veerse Meer had Be atrix weinig tijd om te genieten van het zonnige weer, want bo vendeks kreeg ze uitleg over de toekomst en ontwikkeling van het Veerse en legde stedenbouw kundige Riek Bakker haar plan 'Middelburg aan Zee' nog eens uit. Het bewijs voor haar interes se in de gespreksonderwerpen was dat de majesteit geen oog had voor de vele personen die haar vanaf de kant toezwaaiden. Bij aankomst in Wolphaartsdijk vervolgde ze snel haar tocht per koninklijke bus naar Goes. Bur gemeester Van der Zaag lichtte de koningin tijdens de rit voor over krekengebied Het Schenge lussen Wolphaartsdijk en Goes. Op de Goese Grote Markt bracht de koningin vervolgens een be zoek aan een Zeeuwse streek- productenmarkt, waar ze kon proeven van Zeeuwse kaas, mosterd en brood, maar ook van wijn en bier uit de provincie. De rondgang over de Grote Markt werd afgesloten door een hoe- denshow door Miss Nederland 2004, Miranda Slabber uit Arne- muiden en haar voorgangster Sanne de Regt uit Goes, Miss Nederland 2003. Tijdens de afsluitende receptie in het Goese Stadhuis sprak de koningin informeel met enkele personen die zij eerder op de dag gezien had. Het gesprek met de twee Missen ging bijvoor beeld over de hapjes die langs kwamen en. hoe kan het ook an ders, haar eigen hoeden. Tijdens het praatje met het college van Gedeputeerde Staten werd har telijk gelachen. De aanwezige verslaggevers liet zij weten dat het Veerse Meer dierbare jeugd herinneringen oproept, dat de Markizaatsbeker prima wijn be vatte en dat zij vroeger veel ge kampeerd heeft rondom het Veerse Meer. En toen draaide haar helikopter bij het Oostcr- schcldeziekenhuis weer warm. Het was fijn, zoals de koningin zelf zei. Op naar Overijssel, de provincie die 21 juni op het pro gramma staat. Vlissingen, De Piek, The Kids Are Allright, 21.30 uur Oost-Souburg, Karolingische Burg, Jolly Beggars, Ierse muziek, 20.30-22.30 uur 's Heer Hendrikskinderen, lieer Hendrikhuis, toneelvereni ging Heer Hendrik, eenak ters. 20.30 uur Wilhelmina- dorp, café Het Loze Vissertje, The Blues Sensation, 21.00 uur Goes, 't Beest, 't Jeugdthea terhuis, theatersportshow, 20.30 uur Ycrseke, Ned. Her vormde Kerk, fanfare mu ziekvereniging Mo/.art en Christelijk Gemengd Eilan denkoor. concert, 19.30 uur Vlissingen, De Piek. Daniel Lohues The Louisiana Blues Club, 22.00 uur Vee re, Grote Kerk, The Five Gre at Guitars, 20.00 uur Goes, Chr. Gereformeerde Marana- thakerk, Holland koor, regio concert, 17.00 uur Middel burg. Burgerzaal Stadhuis, Markt. Carte Blanche Peter sen Quartet, concert, 20.00 uur Ritthcm. sportterrein Zuidwateringstraat, Vlissingse muziekverenigingen, mu ziekfestival, 12.30 uur Vccre, Grote Kerk, Zeeuws Jeugd Orkest, 20.00 uur Goes, Manhuistuin, Kon. Harmonie E.M.M., 12.30- 13.30 uur Middelburg, Vis markt. Park Poëzie. 12.00 uur Middelburg, Kindertuin, Nieuwstraat 29, Marike op den Akker en Jelle Kuiper, voorstelling, elk heel uur Middelburg. Surinametuin, Turfkaai 25, Judith de Kom. voordracht van Surinaamse schrijvers en dichters, doorlo pend Kats, Hervormde Kerk, Vocaal Ensemble St. Lau rens, 14.30 uur Veere, Grote Kerk, The Night of Music, inleiding, 19.30 uur Veere, Grote Kerk, Ani Avri- mova. Kamelia Miladinova, Miroslav Dimitrov, nocturnes van Chopin, 20.00 uur Veere, Grote kerk, Ralph van Raat, Nocturnes van Chopin, 22.30 uur Middelburg, Burgerzaal Stadhuis, Markt, Petersen Quartett. Daniel Raiskin, Ariane Haeringen Kirill Ka rikov, concert, 20.00 uur Middelburgr Abdij, beiaardconcert, 18.45-19.45 uur Vlissingen, café Popeye, Co pycat, 22.30 uur Middel burg, café Desafinado, Bart Wirtz Quartet, jazz, 21.00 uur VLISSINGEN - Korfbalvere niging Seolto in Vlissingen houdt op zaterdag 18 juni haar jaarlijkse rommelmarkt. Dc rommelmarkt is van 10.00 tot 15.30 uur op het sportterrein achter de speeltuin Lammeren- burg. Er staan veertig kramen met boeken, potten, pannen en speelgoed. MIDDELBURG - De Wijk- vereniging Middelburg Zuid houdt op vrijdag 17 juni een kinderbingo. De bingo is bedoeld voor kinde ren uit groep drie tot cn met acht. De bingo is in dc grote zaal van het wijkcentrum Palet en duurt van 19.00 tot 21.00 uur. MIDDELBURG - De dans groepen van VTV Vlissingen laten woensdag 22 juni tijdens het jazzdansgala een gevari eerd dansoptreden zien. Het gala wordt een spectaculai re danshappening met 26 dan sen, zoals kleuterdans, street- dance, showdans, moderne dans enjazzdans. Het optreden wordt zoals ge woonlijk geopend met een spec taculaire dans en afgesloten met een dans waaraan 185 mensen deelnemen. Het jazzdansgala begint om 19.00 uur in de Stadsschouw burg aan het Molenwater in Middelburg.

de Faam | 2005 | | pagina 9