Raadsvergadering Week Wijkopruimdag in Nieuw Middelburg Afscheid raadsgriffier Het woord aan raadslid Joke van Nieuwenhuizen Meer vaart bij bouwplannen van woonservicezones Kinderactiviteiten Braderie op 16,17 en 18 juni .rrfê. Enquête toekomst huishoudelijke zorg Chatten met Koos Schouwenaar Woensdag 15 juni 2005 De Faam 5 Deze informatiepagina van de Gemeente het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, Meer info: www.middelburg.nl folders en inzage van stukken kunt u terecht in Maximaal Text, vanaf pagina 830 Op dinsdag 21 juni is het wijk opruimdag in Nieuw Middelburg. Op deze dag slaan bewoners, gemeente, Woongoed, Politie en Huize de Veersesingel de handen ineen om de wijk aandacht te geven met schoonmaakacties en onderhoud aan het groen en de bestrating. Veertig leerlin gen van Openbare Basisschool de Uilenburch rui men het zwerfvuil in de omge ving van de school op. Ook worden geveltuintjes aan gelegd. Bewoners doen op deze manier hun best om de straat te verfraaien. Informatie hierover bij Amy Seerden van Woongoed Middelburg is 69 17 00. Om 10.30 uur is, gelijktijdig met de opening van de wijkopruim dag, bij het wijkondersteunings- punt in de Zacharias Jansenstraat de prijsuitreiking van de 'Wenswijk'. Kinderen van de Openbare Basisschool de Dolfijnenburch en de Uilenburch hebben plannen ingediend om de wijk leefbaarder te maken. Het geheel wordt opgeluisterd met een 'Rommeirap', gezongen door leerlingen van de Dolfijnenburch. Voor het pleintje van de Chinees kunnen bewoners de hele dag plantenstekjes met elkaar ruilen. Ook kunt u daar van 9.30 uur tot 11.30 uur kleine hoeveelhe den grof vuil aanbieden, zoals meubels of bruikbaar hout. Dus geen puin, asbest, groot tuinaf val, of chemisch afval. De bedoeling is dat er een soort ruilbeurs/rommelmarkt ontstaat. Het is toegestaan spullen onder ling te ruilen of in overleg mee te nemen. Koffie en thee wordt geserveerd door de Chinees. De straten die bij de Wijkopruimdag zijn betrokken: Julianastraat, Veersesingel (tot aan de Veerseweg), Beatrixstraat, Jacob Catsstraat, Bernhardstraat, Koningin Emmastraat, Koningin Wilhelminastraat, Margrietstraat (klein stukje bij Beatrixstraat), Marijkeplein, Prins Hendrikstraat, Irenestraat, Prins Willem Alexanderstraat, Jasmijnstraat, Leliestraat, Zacharias Jansenstraat, Van Epenpark, Prins Johan Frisostraat, Prins Mauritsstraat en Oranjelaan. Alle bewoners van bovenge noemde straten krijgen een brief in de bus met het programma van de dag. Steunt u deze dag? Schroom dan niet u op te geven als vrijwilliger. Alle hulp is wel kom. U kunt zich opgeven als vrijwilliger bij Anja Jonkman, telefoon 67 57 89 en bij Bram van Houte telefoon, 67 57 88. Raadsgriffier Leendert Vorthoren neemt binnenkort afscheid van de Gemeente Middelburg. Op vrijdag 24 juni Wordt hem een receptie aangeboden in het stadhuis aan de Markt. Vanaf 14.30 uur bent u van harte wel kom om hem de hand te schud den. De receptie duurt tot 17.00 uur. Vorthoren was voor zijn werk als raadsgriffier dienstdirecteur Maatschappelijke Zaken en directeur van de Sociale Dienst van de Gemeente Middelburg. Iedere donderdag kunt u chat ten met de burgemeester of een van de wethouders. Op 16 juni houdt burgemeester Koos Schouwenaar digitaal spreek uur op middelburg.nl De chatsessie begint om 19.30 uur en duurt een uur. De burgemeester is onder andere verantwoordelijk voor de openbare orde en veiligheid in de stad. "Knokken voor wat kwetsbaar is dat was de slogan waar GroenLinks zich mee profileer de bij de laatste landelijke ver kiezingen. Ook in Middelburg knokt onze fractie voor zaken en mensen, die kwetsbaar zijn. Vorige week hebben we een demonstratie georganiseerd om aandacht te vragen voor de kwestbare situ atie van asielzoekers, die wonen in een Vertrekcentrum (voormalig AZC). De bedoeling van dit centrum is dat uitgepro cedeerde asielzoekers veilig terug kunnen gaan naar hun thuisland, maar ook dat gezorgd wordt voor het opvan gen van iedereen die nog in de procedure zit. De realiteit is anders, want elke week worden er nu in Middelburg asielzoe kers en hun kinderen zonder pardon op straat gezet! Is dit wat we in Middelburg willen?? Onze fractie wil dat in elk geval niet, wij vinden deze uitzettin gen mensonterend!! Nog steeds zitten veel vluchtelingen in Middelburg in de noodopvang en die kosten moeten we als gemeente zelf betalen. Er ont breken criteria voor schrijnend heid en veel vluchtelingen zijn met onbekende bestemming vertrokken. Een gezin uit Sierra Leona (met een kind van 2 jaar) is met onbekende bestemming ver trokken uit Middelburg, voor dat ze op straat werden gezet. Een Irakese familie met vijf kin deren werd op straat gezet, maar is door de inzet van wet houder De Vries ergens in Zeeland gehuisvest door Inlia. De komende weken worden opnieuw vluchtelingen uit het Middelburgse vertrekcentrum op straat gezet. Foto: Liesbeth Boone Onze fractie vindt dat een einde moet komen aan onzorgvuldige procedures, gebroken beloften en vooral die mensonterende uitzettingen. De situatie is nog nooit zo alarmerend geweest als nu en wij vinden dat dit inhumane beleid waar we in Middelburg nu ook zo mee te maken hebben moet stoppen. Onze fractie wil dat het gemeentebestuur van Middelburg duidelijk laat mer ken niet langer mee te willen werken aan dat inhumane beleid van Minister Verdonk en we gaan ons daar de komende tijd hard voor maken! We hebben contact opgeno men met onze fractie in de 2e Kamer en aangekaart wat er in Middelburg speelt. Maar we verwachten ook steun van onze collega raadsleden, zodat we via een gezamenlijk gemeente lijk protest proberen Minister Verdonk tot een zorgvuldiger en vooral menselijker asielbeleid te bewegen. Joke van Nieuwenhuizen fractievoorzitter GroenLinks Het college van B&W vraagt de gemeenteraad een extra geldbedrag om vaart te hou den in de uitvoering van de woonservicezones. Het gaat erom overal in de gemeente wonen en zorg mogelijk te maken voor de oudere Middelburgers. In de nieuws brieven over de woonservice zones - verkrijgbaar in de informatiewinkel in het stads kantoor - wordt al veel uitge legd over de plannen. Wat is het laatste nieuws? Wethouder Albert de Vries: 'Het gaat goed met de Middelburgse plannen in de zorgvernieuwing, dat staat voorop. Dat de gemeente zo nadrukkelijk de regie neemt in deze ontwikkeling schijnt bijzonder te zijn. Zeker als je het vergelijkt met de rest van het land. Vandaar dat we ook tot landelijke pilotproject zijn bestempeld door het Rijk en beloond met een flinke financiële bijdrage. Er wordt hard gewerkt en we hebben al veel bereikt. Maar dit is voorbereiding en nog niet erg zichtbaar. Om de vaart er in te houden en onze medewerkers meer mogelijkheden te geven vragen we een extra krediet aan van 50.000 euro per locatie. Ik vind dat wij onze organisatie breed moeten steunen in de uit voering van deze zorgvernieu wing, want het is een zeer omvangrijke klus. Ik verwacht dat binnen twee jaar een flink aantal woonclusters in gebruik genomen kunnen worden. In Parkstate (Magistraatwijk) is al een voorloper van de woon clusters al klaar'. 'We hebben de plannen voor de woon-zorgclusters bij de Olmenlaan en de Churchilllaan verder uitgewerkt met een klank bordgroep waarin omwonenden zitten. Dat is een goede manier om samen plannen te realiseren. Je merkt dat mensen goede suggesties doen om de plannen te verbeteren. Ook merk je dat er veel belangstelling voor de woonservicezones is: het is zorg op maat, en wonen in een gemêleerde omgeving. Het is wel lastig als betrokkenen de harde uitgangspunten ter dis cussie willen stellen, want de gemeenteraad heeft die juist al vastgesteld. Bijvoorbeeld de locaties. Die zijn zo gekozen dat de spreiding over de hele gemeente optimaal is. Als het gaat om de aantallen woningen, zijn de volumes groot genoeg om zorgrendabel te zijn. We kie zen er voor om een mix te krij gen van mensen die vitaal zijn en mensen die intensieve zorg nodig hebben'. 'Ik denk niet dat de snelheid waar mee we te werk gaan ten kost gaat van de kwaliteit. Wat de kwaliteit moet zijn, hebben we namelijk duidelijk afgespro ken en vastgelegd, daarover geen misverstanden. Maar er zijn nog wel aandachtspunten, waar we een oplossing voor beden ken. Bijvoorbeeld de betaalbaar heid voor de lagere inkomens en hoe zit het met de marktwerking in de zorg. Er komen veel reacties binnen bij de gemeente. Van mensen uit het land, die graag in zo'n woon zorgcluster willen wonen, maar ook van geïnteresseerde gemeenten. Van ouderen hoor ik ook dat belangstelling voor intra murale zorg (zorg binnen de muren van een instelling) afneemt. Omdat bewoners van veel seniorenwoningen de komende jaren gaan verhuizen naar de nieuwe woningen die voldoen aan alle moderne eisen van de zorg, komen die wonin gen vrij voor starters op de woningmarkt: daarvoor zijn ze namelijk nog prima geschikt'. Woensdagavond 15 juni, info- avond over de wooncluster in de Olmenlaan. Aanvang 20.00 uur in de het oude stadhuis aan de Markt. Middelburgse kinderen van 4 tot en met 12 jaar hoeven zich deze zomer- en herfstvakantie niet te vervelen. Tijdens deze twee vakantieperiodes kunnen zij kiezen uit activiteiten op het gebied van sport, spel, handvaardigheid, theater, tim meren, dans en beweging. Ook worden er excursies georganiseerd en kunnen ze op bedrijfsbezoek ('roefelen'). De Stichting Welzijn Middelburg (SWM), initiatiefnemer van dit nieuwe project, kan dit niet alleen en is op zoek naar part ners. Deze partners worden gezocht in onder andere de toe ristische sector, bedrijfsleven, de middenstand, sportinstanties en het verenigingsleven. Ook is er grote behoefte aan vrijwilligers, want zonder inzet van vrijwilli gers geen activiteiten. ZipZap De kinderactiviteiten vallen onder 'ZipZap'. Keuzemogelijkheid voor het kind, verruiming van het aanbod en samenwerking met partners op stedelijk en wijkniveau zijn de drie pijlers van het ZipZap-pro- ject. Zippen staat voor ritsen; de samenwerking met partners die samen zorgen voor de totstand koming van een divers aanbod waaruit de kinderen zelf kunnen kiezen. Door te zappen gaan kinderen makkelijk van de ene naar de andere activiteit. Om aan deze activiteiten deel te nemen heb je bij de meeste activiteiten een ZipZapkaart nodig; maar je krijgt sowieso voordeel of korting bij de ZipZap-activiteiten. Naast deze ZipZapkaart, die binnenkort voor 3,50 te koop is, ontvangt het kind een kort ingsboekje, de "ZipZapper". De ZipZapper geeft de kaarthouder korting of vrije toegang op uit stapjes of activiteiten. Om alvast een voorbeeld te geven: de ZipZapkaart geeft 25% korting bij de kassa op een vierdagenkaart van de Speelweek Middelburg. Geen vier, maar drie euro. Neem voor meer informatie over de ZipZap-kaart, ZipZapactiviteiten of vrijwilligers werk bij de ZipZapactiviteiten contact op met Cindy Weerepas van de Stichting Welzijn Middelburg, telefoon 62 90 04, email: c.weerepas@welzijnmiddelburg.nl Op donderdag 16, vrijdag 17 en zaterdag 18 juni is het weer braderie in de Middelburgse de binnenstad. Dat belooft weer een gezelli ge drukte in de stad en volop koopjes. In de volgende straten staan kramen en stands en vindt entertainment plaats: Langeviele, Lange Geere/Geerepleintje, Pottenmarkt, Plein 1940, Markt, Nieuwe Burg, Lange Delft, Korte Delft, Sint Janstraat Op maandag 20 juni komt de gemeenteraad van bij elkaar voor de maandelijkse raads vergadering. De agenda staat hieronder afgedrukt. De bijbe horende stukken liggen ter inzage bij de informatiewinkel van het stadskantoor en staan op middelburg.nl ver meld. Radio Cool FM is bij de raadsvergadering aanwezig om verslag te doen. In het programma 'Politiek Lokaal' kunt u luisteren naar reacties van bestuurders en bezoekers. De uitzending over de komende raadsvergadering staat gepland voor vrijdag 24 juni van 19.00 tot 21.00 uur. De herhaling is op maandag 27 juni van 20.00 tot 22.00 uur. Aan de orde komt onder andere de her structurering van de Stromenwijk, de aanleg van het fiets- en voetpad aan de Van Cittersweg en het transferium op de Mortiere. De raadsverga dering in het stadskantoor begint om 14.00 uur. U bent van harte welkom om de verga dering vanaf de publieke tribu ne bij te wonen. De agenda is onder voorbehoud. 1Opening en vaststelling agenda 2. Vaststelling notulen van de vergadering van de raad van de gemeente Middelburg, gehou den op 18 april 2005 3. Mededelingen en ingekomen stukken 4. Herstructurering Stromenwijk 5. Huis voor Europa 6. Oprichting Intergemeentelijke Sociale Dienst Walcheren (gemeenschappelijke regeling) 7. Fiets- en voetpad Van Cittersweg 8. Transferium (bus) Mortiere 9. Inbedding van gemeentelijke wegenstructuur in de aan te leggen N57 op basis van het IMM en wegenstructuurplan 2010 10. Verzoek bekostiging voor zieningen brandveiligheid Klimopschool (spoedprocedure) 11Bekostiging uitbreiding tij delijke huisvesting 14e groep Foto: Gemeente Middelburg/Mieke Wijnen b.s. De Beverburch (spoedpro cedure) 12. Verzoek bekostiging mede gebruik en 1e inrichting o.l.p./meubilair 2 groepen Algemene Basisschool (spoed procedure) 13. Aanvullend krediet aankoop woningen Koningstraat 14. Verzamelvoorstel tot het wij zigen van de begroting 2005 15. Vaststellen exploitatie-opzet Arnestein Zuid (II) 16. Herstructurering Arnestein 17. Vaststellen exploitatie-opzet 'Hazenburg' en beschikbaar stellen afbouwkrediet 18. Vaststellen exploitatie-opzet Kanaalweg West 19. Projectaanpak Ramsburg/Punt Arnestein en ter beschikking stellen voorberei dingskrediet van 500.000 20. Beslissing op bezwaar schrift D. Lorier 21. Sanering historische scheepswerf aan de Zuidwal (bij 55) te Arnemuiden 22. Verzoek om planschadever goeding ex artikel 49 WRO 23. Kaderstellende notitie archeologiebeleid 24. Beschikbaar stellen startkre diet voor nieuwe woonlocaties 25. Aankoop panden Koudekerkseweg 26. Vrijstelling ex artikel 19 lid 1 WRO t.b.v. bestemminsplan- wijziging verkochte strook grond achter de percelen Breeweg 26 t/m 52 (even) te Middelburg 27. Vaststelling bijdrage 2004 gemeenschappelijke regeling Zeeuws Archief 28. Invoeren reclamebelasting 29. Samenwerkingsovereen komst met TON voor ZEP 30. Jaarrekening 2004 en begroting 2006 O.L.A.Z. 31Programmaverantwoording en programmarekening 2004 inclusief accountants en bur gerjaarverslag 2004 32. Verordening tot wijziging van de Algemene Plaatselijke Verordening Middelburg 1997 (17e wijziging) 33. Zeeuwse Ombudsman 34. Wijziging tarieven legesver ordening Publiekszaken, het opnemen van een tarief voor een aanwijzingsbesluit collectie ve festiviteiten en tekstuele wij zigingen 34a Subsidie Stichting 't Meandertje 35 Kadernota 2006-2009 en speerpunten Programabegroting 2006 Algemene beschouwingen Dinsdag 21 juni 19.30-23.00 uur Vervolgbehandeling Kadernota 2006-2009 en speerpunten pro grammabegroting 2006. Na de raadsvergadering van juni gaat de Middelburgse gemeenteraad met zomerreces. De volgende raadsvergadering staat op voor maandag 5 sep tember. (eerste stukje bij Lange Delft), Segeersstraat. Deze straten zijn voor verkeer en parkeren afge sloten. Op de Markt wordt op donder dag 16 juni de weekmarkt gehouden en op 18 juni de zaterdagmarkt. Op vrijdag en zaterdag zal de Markt voor de braderie worden gebruikt. Voor het eerst sinds lange tijd zal het Plein 1940 weer bij de braderie worden betrokken. Het parkeer terrein Plein 1940 kan op 16, 17 en 18 juni niet voor parkeren worden gebruikt. Met ingang van 1 juli 2006 wordt de gemeente verantwoordelijk voor de huishoudelijke zorg in verband met de invoe ring van de WMO. ledereen die vanwege persoonlijke omstandigheden huishoudelijke zorg nodig heeft, moet vanaf die datum naar de gemeente. Ook als u nu geen gebruik maakt van huishoudelijke zorgu heeft het straks misschien wel nodig. Geef daarom uw mening. De gemeenteraad moet nog een aantal keuzes maken over het organiseren van de huishoudelijke hulp. Om dit te kunnen doen, vindt op 29 juni een informatiemarkt plaats om 20.00 uur in het stadskantoor. Eén van de sprekers tijdens deze informa tiemarkt is de Seniorenraad Middelburg. Voor deze markt wil de Seniorenraad weten wat de mening van de burgers van Middelburg is. Dus niet alleen van de senioren. Stel u heeft vanwege ziekte of handicap huishoudelijke hulp nodig. Dat zal in de toekomst worden gefinancierd door de gemeente. Dat kan op verschillende manieren. Vragen 1. Wilt u dat de gemeente zodanig de zorg regelt dat u zelf niets hoeft te organiseren? O JA O NEE 2. Wilt u zelf de huishoudelijke hulp inhuren en geeft u er de voorkeur aan die hulp zelf in te kopen bij een erkende organisatie naar uw keus. De gemeente verstrekt u dan alleen geld zogenaamd persoonsgebonden budget). O JA O NEE 3. Wilt u tussen de twee bovengenoemde mogelijkheden kunnen kiezen? O JA O NEE 4. Vindt u dat het redelijk is om bij het vaststellen van de hoogte van het budget rekening te houden met uw inkomen of vermogen?Dit betekent dus een eigen bijdrage boven een bepaalde inkomensdrempel. O JA O NEE 5. Vindt u het redelijk als mensen met een hoger inkomen de huishoudelijke zorg zelf moeten betalen? O JA O NEE De Seniorenraad Middelburg dankt u voor uw medewerking aan deze enquête. Het kan zijn dat u nog aanvullende opmerkin gen heeft. Die kunt u met de beantwoorde vragen meezenden. Wij vragen u de enquête voor 22 juni terug te sturen naar: Seniorenraad Middelburg, Bellinkstraat 26, 4331 GW Middelburg. Voor meer informatie of vragen over de enquête kunt u contact opnemen met de heer Boers, secretaris van de Seniorenraad, telefoon 63 99 86.

de Faam | 2005 | | pagina 5