Havens openen deuren voor publiek Blauw verzet en oranje gejuich 'Kans dat je niet meer terug komt' Jan Willem Simons Stoet van oldtimers komt naar Walcheren LEKKER oh J^oegiers Zonwering Braderie Middelburg 5Z C WeGeNeR huis -aan-huiskranten Maandmenu 23,50 www.stefanos.nl Nieuws Lezen Zeeuws meisje 17 www.vitaevent.nl Gratis spelen in speeltuinen Whiplash-inloop Buurtfeest in St. Jansgebied Andere directie ROC-Zeeland Paardoes houdt zesde wijkdag Rommel voor kerkvoogdij en Oeganda Danskampioen Nachtbraken in en om Westhove GlasheldeMSH^ Weekkrant voor Walcheren Zeeland en West-Brabant vinden elkaar Veerse schrijfster maakt eerste kinderboek Doe mee en kies het nieuwe Zeeuws Meisje Binnenin Seniorenkrant Pagina 13 16, 17 en 18 juni met als thema "Platteland in de stad" Diverse straatartiesten, gezellige Braderie en op 17 en 18 juni een bijzondere markt van de ZLTO Zeeland. Zaterdag 18 juni groots optreden van de Folkloristische vereniging Aalsterse Gilles sem Alles weten over techniek studeren? voor de lijn Tel. 0118-612052 www.roegiers.nl RESTAURANT HET STATtfft Kinderdagverblijf "Het Biggetje" Biggekerke deFaam QiianSca/v Stefano s U begint met een heerlijke gerookte [.zalmbonbon gevuld met Hollandse garnaaltjes.' Daarna 2 lekkere in boter gebakken slibtongetjes met gepaste garnituur. En u sluit af met het dessert van de chef. tel. (01 18)418 019 Woensdag 15 juni 2005-24/ Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 Rodeostier, springkussens, attracties, decors, themafeesten, karaoke- en discoshows VITA EVENT, FUN ENTERTAIN/WENT Ohmwcg 5J/4338 PV Middelburg/Telefoon 0118 63 54 43 MIDDELBURG - De landelijke speeltuindag is op zaterdag 18 juni. Verschillende speeltuinen doen hieraan mee en zijn de he le dag gratis geopend. Een daarvan is speeltuin 't Zand in Middelburg. Deze speeltuin is te vinden aan de Baarsjesstraat in de Stromenwijk. Ook speeltuin Mei veld in Middelburg-Zuid is de he le dag gratis open. GOES - Het Whiplash Informa tiecentrum Europa houdt don derdag 16 juni in Goes een in formatieochtend over whiplash en de gevolgen daarvan. De informatieochtend is van 10.00 tot 12.00 uur in het Ooster- scheldeziekenhuis in Goes. De in formatie geeft zicht op de vele problemen waarmee whiplashpa- tiënten worden geconfronteerd in hun dagelijks leven. MIDDELBURG - In het Sint Jansgebied in Middelburg is za terdag 18 juni een buurtfeest. Het feest op het binnenterrein van de Sint Janshof begint om 14.00 uur. Het programma begint met het aanbieden van het plan van aanpak aan de wijkwethouder H. Kool-Blokland. Daarna zorgt de Middelburgse bluesband Cham pagne Charlie voor muziek, even als de Djembeband De Lelie uit Vlissingen. Voor de kinderen zijn er leuke attracties. VLISSINGEN - Het College van bestuur van het Regionaal Opleidingen Centrum (ROC) Zeeland heeft per 1 augustus twee nieuwe clusterdirecteuren benoemd. C. Biesterbosch-Gunst en J. van den Oord zijn benoemd bij res pectievelijk het cluster CIOS Goes en het cluster Techniek. Bei de zijn werkzaam als innovatie manager bij het ROC. VLISSINGEN - De zesde editie van de wijkdag bij Paardoes is op zaterdag 18 juni van 9.00 tot 17.00 uur. Voor de hele familie zijn er acti viteiten bij de manege en de kin derboerderij. De dieren kunnen geknuffeld worden en bereden. Schapen worden geschoren en Zeeuwse ringrijders strijden om de prijzen. Vanaf 11.00 uur is er dans, muziek en Idols op het po dium. Verder staat er een spring kussen en een draaimolen en kan geschminkt worden. Paardoes is te vinden aan de Bos weg 8 in Vlissingen. Koningin Beatrix zwaait het publiek in Goes toe. (foto: Ruben Oreel) VEERE - Het was een enerverende week voor Zeeland. Geheel tegen de gewoonte in wist on ze kustprovincie deze week drie keer het lan delijk nieuws te halen. Woensdag vanwege de start van de 'blauwe bele gering', de acties waarmee politiebonden strij den voor een betere CAO. Vrijdag was er het ko ninklijk bezoek van Beatrix aan Veere, Wolp- haartsdijk en Kamperland. Meer hierover leest u op de pagina's 9 en 12. Tot slot ging zaterdag de nieuwe animatiefilm Ma dagascar landelijk in première bij Cine City in Vlissingen. VLISSINGEN - De havens van Vlissingen en Terneuzen houden dit jaar voor het eerst een geza menlijke Open Havendag. Za terdag 25 juni laat de Port Pro motion Council Zeeland (PPCZ) zien wat zich achter de schermen afspeelt. Ook vrijdag 24 en zondag 26 juni zijn er acti viteiten. Iedere Zeeuw weet dat de havens van Vlissingen en Terneuzen be langrijk zijn voor de regionale economie. Onder het motto 'Trots zijn op onze havenlaten de haven bedrijven zien wat er achter de poorten precies gebeurt. De Open Havendag is de eerste aanzet tot een intensievere promotie van de Zeeuwse havens. De lokale bevol king moet meer 'havenmin'aéd' worden. Gratis pendeldiensten door de Westerscheldetunnel stel len liefhebbers in de gelegenheid aan beide kanten van de Wester- schelde een kijkje te nemen. In Vlissingen-Oost speelt alles zich af rondom een tent aan de Westhaven. Vrijdag 24 juni gaat om 9.00 uur het scholierenproject 'Gave haven' van start. Vanaf 14.00 uur is de kermis aan de Veerhaven open en zijn de histori sche sleepboten te bezichtigen. Om 18.30 uur beginnen de roei- wedstrijden en om 19.00 uur de havenloop voor de jeugd en senio ren. Daarna treden shantykoor De Dekzwabbers op en De Lamaket- ta's, gevolgd door de Skihut on Tour, The Johnny Carr Band en Lee Towers. Zaterdag om 10.00 uur begint de Open Havendag met een Spinning Toer met tweehon derd deelnemers. Pendelbussen en rondvaartboten vertrekken regel matig. Vanaf het NS-station in Vlissingen gaat elk heel uur een bus naar het infopunt. Andere bus sen maken havenrondritten naar bedrijven die hun poorten open zetten. In de tent laten zo'n veertig havenbedrijven zien wat zij te bie den hebben. De hele dag zijn er demonstraties van sleepdiensten, marechaussee, speurhonden, ma rine, brandweer en andere bedrij ven. Shantykoren treden op, net als Glennis Grace en de Johnny Carr Band. Vanaf 21.00 uur is de Heineken Showband Cloudy Juice te zien, gevolgd door Melody 4 You, Marianne Weber en Wolter Kroes. De spil van de Open Havendagen in Terneuzen is het Scheldetheater. Daar presenteren zich twintig bedrijven uit Terneu zen en de Kanaalzone. Ook zijn er bedrijven uit de haven van Gent. Tussen de bedrijven onderling is vervoer geregeld. Zondag 26 juni staat er tussen 12.00 en 17.00 uur een Ford formule 1 wagen waarbij het publiek zich kan laten fotogra feren. Er zijn helikoptervluchten. rondvaarten, kanodemonstraties en bezichtigingen van allerlei schepen. Ook scheepsmodellen zijn te bekijken. Vanaf 13.00 uur is er een havenmarkt met Rose the Band, Do, Eddy Wally, Sabrina, George Baker en André Hazes- imitator René van Beeten. AAGTEKERKE - Het Dorpsplein in Aagtekerke is zaterdag 18 juni decor voor de rommelmarkt van de NH Kerk. Het begint om 09.00 uur. Rond 10.00 uur is er een vei ling. De trekking van de ver loting staat om 15.00 uur ge pland. Speciaal voor kinde ren is er een spellencircuit. Voor de organisatie van deze rommelmarkt tekent de ZWO-werkgroep van de kerk. De opbrengst wordt verdeeld onder de kerkvoog dij en de aidsbestrijding in de buitenwijken van Kampa la (Oeganda). MIDDELBURG - Johan en Miep Dane van Dansschool Tonny en Gerard Bras in Middelburg zijn Nederlands kampioen geworden in Zwolle. Johan en Miep Dane werden eersten bij de senio ren. MIDDELBURG - Nee. Voorlo pig gaat hij niet meer boven de zevenduizend meter. Uitrusten en eind zomer rustig met vrienden in de Franse Alpen wat klimmen. Frank Hussiage uit Middelburg is nog maar net terug van zijn grensarbeid tussen Nepal en Tibet. Niet echt een geslaagde expeditie voor de Middelburgse alpinist. De top van 8201 meter hoge gi gant Cho Oyu (godin van het turkoois) werd net niet ge haald. Door Ad Hanneman "Daar lig je dan te slapen naast die spelonk waarin een veronge lukte klimmer werd begraven. En je moet dan nog gaan doen waardoor die man is omgeko men," herinnert hij aan de bizar re omstandigheid. "OkÈ. Hij had minder goed materiaal dan wij. Maar toch," vervolgt de 46-jari- ge Brabander van oorsprong. "Hoewel ik me fysiek toen heel sterk voelde, takelde ik psy chisch af. Het probleem is dan datje ook nog terug moet." En het is een berg waar het flink kan spoken, verduidelijkt hij. "Bij dergelijke expedities schat je van tevoren het gevaar in. Toch weet je dat er een kans is dat je niet meer terug komt," besefte hij daar meer dan ooit. De berg Cho Oyu is een deel van Frank Hussiage bij de Cho Oyu: Frank Hussiage) de Himalaya tussen Nepal en Ti bet. Het is ÈÈn van de allerhoog ste bergen ter wereld. Wie hem bedwingt, krijgt een eervolle vermelding in de analen van de internationale bergsport. Een berg van meer dan achtduizend meter beklimmen zegt namelijk iets over het uithoudingsvermo- "lk doe deze sport voor de schoonheid van de natuur." (foto: gen, de moed, wilskracht en de doortastendheid van die persoon. Hussiage betreurt het wel een beetje dat hij nog geen vermel ding krijgt, maar hij is er niette min trots op dat hij de kolos tot kort onder het hoogste punt heeft bereikt. "Het kamp voor de weg naar de top," legt de man uit die (advertenties) Het verzilveren van de vergrijzing Gilde Samenspraak Driemaal vooruitzien! Stichting Evenementen Middelburg inmiddels meer dan twintig jaar in Zeeland woont. Lees verder op pagina 3... OOSTKAPELLE - Wie zin heeft in een nachtelijk leerza me en avontuurlijke nacht wandeling door het bos kan zaterdag (18 juni) van 10.30 tot 24.00 uur terecht bij het Zeeuws Biologisch Museum. Daar wordt onder aanvoering van een boswachter een ont dekkingstocht over landgoed Westhove gemaakt. De titel van de nachtelijke tocht tegen het vallen van de duister nis is 'nachtbraken en zwarte schimmen'. Nachtbrakers zijn onder meer uilen en bij zwarte schimmen horen vleermuizen. Of deze dieren ook echt te zien zijn, is maar de vraag. Vleer muizen kunnen in elk geval worden gehoord met een batde tector. Normaliter is het landgoed 's nachts gesloten. Aanmelden voor de wandeling is noodzakelijk via nummer 0118-582620. VLISSINGEN - De Stichting Vlissings Activiteiten Fonds houdt zaterdag 18 juni een oldtimerrit over Walcheren. Eigenaren van voertuigen, die minimaal dertig jaar oud zijn, kunnen meerijden met de Walcherenrit. De achtentwintigste editie van de rit begint om 9.00 uur op de Boulevard Bankert in Vlissin gen. Flemming Bleijenberg geeft het startschot bij de Naald van Volte in Vlissingen. De tocht is 90 kilometer lang en voert deelnemers over B-wegen en door verschillende Walcher- se dorpen. Tussen 10.00 en 11.15 uur wordt gestopt bij Imkerij Pop- pendamme voor een kopje kof fie en tussen 12.00 en 13.30 uur wordt de lunch gebruikt in het badhotel in Domburg. Van 14.15 uur tot 15.00 uur staan de antieke auto's bij restaurant Kamperduin in Kamperland. Vanaf 16.15 uur zijn de auto's weer op de boulevard te bekij ken. advertenties) ■JPVS ■ifïïïii'FT IZ juni van 16 tot Open Dag van de Hogeschool van Utrecht. Voorlichtin over alle bachelor- en masteropleidingeri. u Kijk op www.hvu.ni voor mèer informatie HOgeSC of bel 030-236 80 40. van grotere gesneden vleeswaren van t mind en calohieên tüytnke/s www.lineravleeswaren.nl VLISSINGEN '"a yCees- en "VisgerecHten jraf De hoogste tijd om bij te tanken? Wat dacht u van verse asperges met ham en ei, of met zalm op een bedje van lamsoren voor €14,50 Restaurant Het Station is fraai verbouwd en biedt als vanouds een verrassende kijk op lekker eten! Tel. 0118 - 465909 kleinschalig, max 5 kinderen ook flexibele opvang erkend open van 7.30-18.00 uur; eventueel langer op meeste dagen nog plaats. Info: Mevr. N. v.d. Berg, 0118 - 553 997 of nvandenberg@hotmail.com

de Faam | 2005 | | pagina 1