Anouk de Gardeijn (15), Breskens Louwra van der Valk (22), Utrecht Anne Caljouw (15), Domburg Krista Oosthoek (20), 's-Heerenhoek Corine Feijtel (18), Bruinisse Mila Bouwense (21), Utrecht Miranda Slabber (25), Arnemuiden 't Botert nog met Zeeuws Meisje Pieternel Jongman (16), Goes Cessa Rauch (16), Middelburg Roos Westerweel (24), Amsterdam Anna Dieleman (19), Middelburg Suzanne Koops (21), Middelburg Marie-José Rijk (22), Yerseke Woensdag 15 juni 2005 De Faam 17 Wie is ze? Anouk de Gardeijn uit Breskens is een HAVO-4 scholier en zit op het Zwincollege in Oostburg. Ze is een van de jongste deelne mers aan de verkiezing, want de ooievaar vloog op 2 juli 1989 over haar ouderlijk huis. In het weekend werkt ze enkele uurtjes bij de plaatselijke Edah-vesti- ging. In de weinige vrije tijd die ze heeft, doet ze aan turnen en is ze bij haar vriendje. Is ze wel Zeeuws genoeg? Net als veel andere kandidates is ze echt Zeeuws. Ze heeft altijd binnen de provincie gewoond en ze heeft zoals ze dat zelf noemt, een echte Zeeuwse opvoeding genoten. 'Plat proate' kan ze dan ook als de beste. Die paar zin nen die het Zeeuws Meisje uit moet spreken, zullen geen pro bleem voor haar zijn. Commissaris van de koningin Van Gelder vindt dat het Zeeuws Meisje moet voldoen aan de eigenschappen Slim, Pittig en Mooi. Voldoet Anouk hieraan? Slim denkt ze wel te zijn, al is ze 'niet erg slim, maar gewoon slim'. Ook Pittig is op haar van toepassing. Ze is niet op haar mondje gevallen, zoals ze dat zelf noemt. En Mooi? Ze is 'vooral heel lang en mager' en heeft 'redelijk lang haar'. Het is wat haar betreft aan de lezer om te beslissen of ze Mooi genoeg is. [JvM] Wie is ze? Louwra van der Valk (8 novem ber 1982) heeft het naast haar studie Pedagogische Weten schappen in Utrecht zo druk, dat ze hooguit een keer per vier we ken naar Haamstede reist om haar ouders en vrienden weer te zien. Ze werkt in een cafeetje in de Domstad, zingt in het studen tenkoor en zit in werkgroepen van de studentenvereniging. Aan sporten komt ze nauwelijks toe, hooguit zo af en toe squashen. Op Schouwen speelde ze hoc key. En eigenlijk mist ze het sporten wel. Waarom is Louwra het ideale Zeeuws Meisje? Toen de uitschrijving voor een nieuw geschikt Zeeuws Meijsje bekend werd, waren haar zussen gepikeerd. Die zijn ouder dan 25 en werden op leeftijd gediscrimi neerd, oordeelde het drietal zus sen. Louwra is de jongste, die werd dus geactiveerd om de fa milie eer te redden. In een olijke bui gaf ze zich op en toen har no minatie bekend werd, besloot ze er dan ook maar voor te gaan, hoewel ze aantekent dat ze er geen halszaak van maakt. Is ze wel Zeeuws genoeg? Louwra is en voelt zich wel de gelijk een Zeeuwse, hoewel haar ouders niet uit Zeeland komen. Zij is er wel geboren en heeft na haar lagere school in Goes athe neum gevolgd. De stroafeesten vindt ze geweldig. Daar komt ze voor terug. Ze kan het namelijk enorm waarderen dat ze daar aan de Schouwse kust die eeuwenou de traditie in stand houden. Commissaris van de koningin Van Gelder vindt dat het Zeeuws Meisje moet voldoen aan de eigenschappen Slim, Pit tig en Mooi. Voldoet Louwra hieraan Moeilijke vraag, vindt ze. Over jezelf oordelen. Ze noemt zich wel eigenwijs. Ze geniet er van om met haar vriendje stevig te discussiëren. Maar als hij gelijk heeft en komt met goeie argu menten, krijgt hij ook zijn gelijk. "Als ik weet wat ik wil, bereik ik het meestal ook." En mooi? "Als ik achter de bar werk, krijg iik meestal veel fooien ."[AH] Wie is ze? Anne Caljouw uit Domburg hoort met haar vijftien jaar net als Anouk tot de jongste deelneem sters. Ze heeft net haar MAVO- eindexamen achter de rug en het papiertje waarschijnlijk binnen gehaald. In haar vrije tijd werkt ze als serveerster bij het plaatse lijke Chinees restaurant. Verder is Anne vrijwilligster bij de Dom- burgse Reddingsbrigade, houdt ze van het strand en doet regel matig aan golfsurfen, zowel 's zo mers als 's winters. Waarom is Anne het ideale Zeeuws Meisje? Zoals ze zelf zegt, werd er een meisje gezocht dat geboren en getogen is in Zeeland. "Dat ben ik!" Verder denkt ze dat haar jon ge en frisse uitstraling prima past bij het profiel dat Unilever heeft geschetst. En met haar blonde ha ren en blauwe ogen denkt ze aardig representatief te zijn voor het merk Zeeuws Meisje. Is ze wel Zeeuws genoeg? Weliswaar spreekt ze thuis Alge meen Beschaafd Nederlands (ABN), maar dat deel van haar opvoeding moet ze overboord gooien als ze bij haar grootouders is. Dan schakelt ze over op het dialect. De klederdracht die het Zeeuws Meisje aan heeft, kent ze als geen ander. Het is tenslotte haar familie die op de doosjes van de Zeeuwse Babbelaars prijkt. Bovendien had haar overgroot moeder een grote verzameling Zeeuwse klederdracht, dus ze heeft al vaak genoeg 'boeregoed' aan gehad om te weten dat het haar staat. [JvM] Wie is ze? Krista Oosthoek is twintig lentes jong en woonachtig in 's-Hee- renhoek. Dit schooljaar heeft ze haar MBO-opleiding Sociaal Pe dagogisch Werk afgerond. Ze gaat de komende maanden nog werken in de horeca en in sep tember staat de start van haar nieuwe opleiding Sociaal Peda gogische Hulpverlening op Ho geschool Zeeland op haar pro gramma. Geld verdient ze met invalwerk op het schippersinter- naat in Terneuzen en met haar baantje bij Stichting Het Gors. In haar vrije tijd die overblijft, skeelert ze graag. Een vriendje heeft ze niet, en dat maakt het momenteel ook niet uit, want ze vermaakt zich prima als single. Waarom is Krista het ideale Zeeuws Meisje? Het lijkt haar vooral leuk om Zeeland weer op de kaart te zet ten en de provincie te promoten. Zichzelf de hemel in prijzen vind ze niet nodig en kan ze ook niet, want ze is, zoals ze zich omschrijft, 'zo nuchter als wat'. Is ze wel Zeeuws genoeg? Ze woont haar hele leven in 's- Heerenhoek, maar ze praat des ondanks toch niet echt Zeeuws. Zeker niet in haar dagelijks le ven. Thuis wordt er wel Zeeuws gepraat en dan doet ze 'waar schijnlijk automatisch half mee, maar meer dan een mengelmoes je is het niet'. Maar ze is vol doende Zeeuws om trots te zijn op haar Zeeland. "Je mag er ook trots op zijn, als je ziet wat Zee land allemaal te bieden heeft." Commissaris van de koningin Van Gelder vindt dat het Zeeuws Meisje moet voldoen aan de eigenschappen Slim, Pit tig en Mooi. Voldoet Krista hier aan? Ze vindt zich slim genoeg om Zeeland te promoten. Daar zet ze zich ook zeker voor in, als ze de kans krijgt. "Het is absoluut de moeite waard om te proberen." Ze vindt het eigenlijk verschrik kelijk om over zichzelf te praten, dus uitspraken over haar schoon heid doet ze zeker niet. [JvM] Wie is ze? Corine Feijtel, geboren op 14 no vember 1987, uit Bruinisse zit doordeweeks op het Albeda-col- lege in Oude Tonge waar ze de MBO-opleiding Bank- en verze keringswezen volgt. In haar vrije uren werkt ze bij de supermarkt achter de kassa. Ze zegt niet echt sportief te zijn. De aanbevolen beweging krijgt ze wellicht door het beoefenen van haar grootste hobby: winkelen. Haar kleding kast puilt dan ook uit. En, ze is nog single. Waarom is Corine het ideale Zeeuws Meisje? Ze is een echte Zeeuwse en, zo als het volgens haar hoort, ze is blond. "En dat moet het Zeeuws Meisje toch echt wel zijn." Het imago dat Zeeland zich aan wil meten en dat ook Unilever tracht te creëren, past wel bij haar als modern Zeeuws Meisje. Boven dien zou ze het een eer voor haar dorp vinden dat zij zich Zeeuws Meisje mag noemen. "Heel Bruu heeft tenslotte op mij gestemd of grote posters met mijn foto op gehangen." En ze heeft haar leef tijd mee, want het Zeeuws Meis je kan wat haar betreft toch echt niet ouder dan twintig zijn, want een meisje is geen vrouw. Commissaris van de koningin Van Gelder vindt dat het Zeeuws Meisje moet voldoen aan de eigenschappen Slim, Pit tig en Mooi. Voldoet Corine hieraan? Over aandacht van de andere sekse heeft ze niet te klagen, wat ze als maatstaf neemt voor Mooi. Dat zit dus wel goed. Of ze Pittig en Slim is, durft ze niet te zeggen. Het enige mikpunt van kritiek kan haar botervoor- keur zijn. Ze eet namelijk altijd Becel! [JvM] Wie is ze? Mila Bouwense, van 6 oktober 1983, is derdejaarsstudent Psychologie in Utrecht en heeft op het moment van schrijven het grootste aantal stemmen binnen weten te slepen. Gemiddeld keert ze eens per twee weken terug naar het ouderlijk huis in Biggekerke, om te kunnen ge nieten van de rust en de ruimte van Zeeland. Ze is actief in een studentenvereniging, waarin ze volgend jaar een bestuursfunctie gaat vervullen. Is ze wel Zeeuws genoeg? Ze heeft negentien jaar in Big gekerke gewoond. Haar ouders voedden haar bewust Neder landstalig op, dus haar enige minpunt is wellicht haar tong val. Maar, zo zegt ze, daar kan haar vader wel iets aan doen, want dat is een echte. Toch merkt ze dat ze vaak Zeeuwse uitdrukkingen in haar dagelijks leven gebruikt, zoals 'om boodschappen gaan'; typisch Zeeuws. Commissaris van de koningin Van Gelder vindt dat het Zeeuws Meisje moet voldoen aan de eigenschappen Slim, Pittig en Mooi. Voldoet Mila hieraan? Ze ziet zich als redelijk intelli gent, dus aan Slim voldoet ze. 'Wat ik wil, gebeurt ook wel' is haar motto, overigens verre van arrogant opgemerkt. Verder reikt haar ambitie ver. Pittig kan ze dus genoemd worden. En ja, Mooi, naar eigen zeggen heeft haar li chaam de goede verhoudingen, 'het klopt allemaal wel'. [JvM] Wie is ze? Miranda Slabber (25) uit Arne- muiden studeerde vorig jaar af aan de PABO en geeft tegen woordig halve weken les op een zogenoemde zwarte school in Roosendaal. Grote, en zelfs lan delijke bekendheid verwierf zij door vorig jaar gekroond te wor den tot Miss Nederland 2004. Naar eigen zeggen is ze een leu ke, gezellige en spontane meid die houdt van avontuur. Haar weinige vrije tijd brengt ze voor namelijk door met haar vriend, die ze al drieënhalf jaar kent, haar familie, inclusief haar twee jonge neefjes, en haar ernstig zieke vriendin. Waarom is Miranda het ideale Zeeuws Meisje? Voordat ze tot de mooiste van Nederland werd gekroond, werd ze Miss Zeeland. Ze denkt al leen daarom de provincie al goed te kunnen vertegenwoordi gen. Ze is trots op Zeeland en haar afkomst. Bovendien denkt ze met haar naam en titel, iets te kunnen betekenen voor de pro vincie. Is ze eigenlijk wel Zeeuws ge noeg? Haar hele leven heeft ze in Arne muiden gewoond. Binding ge noeg dus. Ondanks dat haar bei de ouders uit Zeeland komen, heeft ze vroeger voornamelijk Nederlands gepraat. Behalve met haar oma, want die verstond alleen het Arnemuidse dialect. Ze kan het dus wel, of zoals ze zelf zegt: "Ik kan het wanneer het moet." Bij sommigen ver sprekingen treedt haar Zeeuwse achtergrond in het voetlicht. Dan valt er plotseling een woord als 'gemorken'. Commissaris van de koningin Van Gelder vindt dat het Zeeuws Meisje moet voldoen aan de eigenschappen Slim, Pittig en Mooi. Voldoet Miranda hieraan? Ze denkt aan het profiel van Van Gelder te voldoen. Om ge kroond te worden tot Miss Nederland, moet je volgens haar namelijk meer zijn dan alleen Mooi. Het gaat er ook zeker om 'hoe het tussen je oren zit' en bovendien is HBO afgestudeerd. Mooi en Slim is ze dus wel. En Pittig? Ze durft naar eigen zeg gen van zich af te bijten en als het moet gerust 'nee' te zeggen. [JvM] GOES - Unilever is hard op zoek naar een nieuw gezicht voor zijn margarine Zeeuws Meisje. Maar Zeeuwen - met als vaandeldrager Commis saris van de Koningin Wim van Gelder - hebben zelf ook zo hun ideeën over waar zo'n meisje aan moet voldoen. Van Gelder gaf aan dat wat hem betreft de woorden Slim, Pittig en Mooi karakteristie ken zouden moeten zijn van het moderne margarinemeis je. Unilever zelf is in elk ge val op zoek naar een echte Zeeuwse. Aanvankelijk zou een vakjury uitmaken wie het nieuwe ge zicht van de vertrouwde mar garine wordt. Maar Unilever geeft - in de huis-aan-huis- kranten - de Zeeuwen een stem in hun campagne. Dus kies mee en druk uw eigen stempel op Zeeuws Meisje. Laat de redactie weten wie uw voorkeur heeft. Onder de in zenders worden Unilever- aardigheidjes en één keer een lichaamsgewicht in margarine verloot. Stuur uw top-3 naar de re dactie van De Faam, postbus 5, 4460 AA in Goes. Mailen mag ook: red.faam@ whk.wegener.nl Meedoen kan tot en met 24 juni. Wie is ze? Vandaag (woensdag 15 juni) hoort de zestienjarige Pieternel Jongman of ze geslaagd is voor het examen VMBO-T. Dat zou leuk zijn, oordeelt ze. Want dan kan ze verder studeren op het ROC in Goes, SPW wil ze er gaan doen. Maar voorlopig heeft de Middelburgse genomi neerde voor Zeeuws Meisje va kantie. Dus trekt ze veel op met vrienden en vriendinnen, maar vooral met haar vaste vriendje met wie ze in augustus twee jaar verkering heeft. Hobby's zou ze wel meer willen hebben. Bij voorbeeld tennis.. Nu speelt ze heel veel op haar gitaar en zingt daar gospels bij. Waarom is Pieternel het ideale Zeeuws Meisje? Haar voornaam heeft ze in ieder geval mee, denkt ze zelf. Ze is genoemd naar haar oma, een echte Zeeuwse. Ze gaf zich op na aandringen van anderen. "Ik heb van de bolle wangen," gie chelt ze. Mensen in haar omge ving vonden dat het belangrijk ste pluspunt. Ook is het een pré dat ze spreekt met een lichte Zeeuwse tongval. Is ze wel Zeeuws genoeg? Pieternel noemt zich graag een rasechte Zeeuwse, die houdt van haar land en het strand noemt ze een lievelingsplek.. Zowel 's zomers als 's winters is ze er te vinden. Vooral in de koude maanden geniet ze van de rust en de typisch Zeeuwse am biance. Ze bezweert nooit uit deze provincie weg te willen. Commissaris van de Koningin, W. van Gelder vindt dat het Zeeuws Meisje moet voldoen aan de eigenschappen slim, pittig en mooi. Voldoet Suzan ne daar aan? Pieternel vind zichzelf niet dom. De mensen die haar ken nen noemen haar een verstan dig meisje, dat graag uitkomt voor haar mening. Ook in de klas zegt ze altijd wat ze denkt. Wel netjes hoor, benadrukt. Ze wil niet graag iemand beledi gen. [AH] Wie is ze? Cessa Rauch, van 3 mei 1989, uit Middelburg zit in het derde VWO-jaar van de CSW Elzen laan in Middelburg en heeft geen vriendje. Haar bijbaantje, haar eerste, is sinds een maand cassiè- re bij de Albert Heijn. Ze houdt van het verzorgen van dieren. Achter het huis lopen op een stukje grond dan ook wat geiten en varkens. Verder doet ze aan sportduiken en paardrijden, speelt ze cello en houdt ze van le zen en muziek luisteren. Is ze wel Zeeuws genoeg? Voordat ze twee jaar geleden naar Middelburg verhuisde heeft ze vanaf haar geboorte in Sluis kil gewoond. En dat is toch best een Zeeuws dorp, meent ze. Hoewel haar vader uit Utrecht komt en haar moeder uit Hoog- erheide ('dat ligt op de grens van Brabant en Zeeland') voelt ze zich een Zeeuws Meisje; ze is dus een eerste generatie-Zeeuw. De familie Rauch spreekt thuis geen Zeeuws, maar Cessa kan het wel verstaan en een beetje praten. Commissaris van de koningin Van Gelder vindt dat het Zeeuws Meisje moet voldoen aan de ei genschappen Slim, Pittig en Mooi Voldoet Cessa hieraan? Ze doet naar eigen zeggen niet voor niets VWO. Slim is ze dus wel, denkt ze. En voor haar voor liefde voor sportduiken en paardrijden moet je toch wel enigszins pit hebben. Pittig is dus ook wel een van haar kenmerken. Ze kan zich bovendien moeilijk lelijk noemen. Ze heeft zeker, zo als ze dat zelf noemt, geen min derwaardigheidscomplex en staat al helemaal nooit voor de spiegel te denken dat ze lelijk is. "Ik vind mezelf dus best wel mooi!" [JvM] Wie is ze? Roos Westerweel (24) is een voormalig inwoonster van Goes en leeft sinds vijfjaar in Amster dam. Vorig jaar heeft ze haar HBO-opleiding Internationaal Communicatiemanagement af gerond en ze is 'net thuis van een reis met haar vriend door Zuid- Oost Azië'. Momenteel is ze werkzoekend en bezig met het onder de knie te krijgen van de Spaanse taal. Sporten doet ze graag en dan met name golfsur fen, tennissen en snowboarden. Ook werkt ze samen met haar zus aan hun beider eerste kinder boekje. Zij als schrijfster en haar zus als illustrator. Het is haar lang gekoesterde droom. Waarom is Roos het ideale Zeeuws Meisje? Ze is, zo denkt ze, geknipt om als uithangbord van het merk Zeeuws Meisje te dienen, omdat ze verre van arrogant is, vrolijk en spontaan en een lieve en geïn teresseerde blik in haar ogen heeft. "Stuk voor stuk eigen schappen van mijn persoontje en waarvan ik vind dat de winnares die ook moet hebben." Is ze wel Zeeuws genoeg? Ze is, ondanks dat ze Zeeland heeft verruild voor Amsterdam, 'een Zeeuws meisje in hart en nieren'. Ze is er tenslotte geboren - in Middelburg - en getogen. Ze houdt erg van bolussen, mét bo ter en hoopt het beeld dat mensen in Nederland van Zeeland heb ben om te kunnen buigen. "Er zijn er echt die denken dat Zee land alleen maar boeren en boten kent." Commissaris van de koningin Van Gelder vindt dat het Zeeuws Meisje moet voldoen aan de ei genschappen Slim, Pittig en Mooi Voldoet Roos hieraan? Ze is eigentijds en overtuigt van het feit dat je zowel Zeeuws als werelds kunt zijn. Een internatio naal Zeeuws meisje, als zodanig omschrijft ze zich graag. Mooi noch lelijk wil ze zich noemen. "Ik ben zeker geen pin-up girl, maar wel tevreden met mezelf." [JvM] Wie is ze? Anna Dieleman, van 20 novem ber 1985, geniet momenteel al van haar zomervakantie. Ze heeft namelijk eindexamen VWO gedaan. Volgend school jaar begint ze met de universitai re opleiding tot tandarts in Am sterdam. Ze heeft altijd bijbaan tjes gehad, maar deze zomer zal ze geen geld verdienen. "Ik heb al lang gespaard en ik ga er nu eens lekker van genieten." Anna roeit al lang bij roeivereniging Honte, houdt van hardlopen, feesten, uitgaan en haar vriendje met wie ze al twee jaar 'loopt'. Waarom is Anna het ideale Zeeuws Meisje? Als ze lang van huis is, krijgt ze heimwee naar haar thuis, haar thuis dat Zeeland heet. Ze vol doet dus simpelweg aan het pro totype Zeeuws Meisje. Verder denkt ze dat haar spontaniteit, haar Zeeuws ('al praat ik niet als een Westkappelaar'). en haar kennis van Zeeland voldoende basis biedt voor een goede invul ling van haar eventuele nieuwe taak als Zeeuws Meisje. Is ze wel Zeeuws genoeg? Ze vindt zich heel erg Zeeuws. Haar vader komt uit een boeren familie uit Arnemuiden en haar moeder is van een zeemansge slacht uit Vlissingen. Ze kan zich niet voorstellen dat ze, zodra ze gediplomeerd tandarts is, niet terugkeert naar Zeeland. Wel heeft ze een 'rollende r'. "Ik weet niet waar die vandaan komt, maar ik hoor het wel va ker." Als ze echter weer een paar dagen bij haar opa en oma in Ar nemuiden is geweest, dan zit het dialect 'er weer helemaal in'. Commissaris van de koningin Van Gelder vindt dat het Zeeuws Meisje moet voldoen aan de eigenschappen Slim, Pit tig en Mooi. Voldoet Anna hier- aanl "Ik heb wel wat in mijn mars." ook de woorden koppig en zelf verzekerd zijn op haar van toe passing. Misschien is dat wel ty pisch Zeeuws, denkt ze. Aan dacht van het andere geslacht krijgt ze volgens haar vriendin nen wel, maar 'ik zie dat nooit op tijd'. [JvM] Wie is ze? Suzanne Koops uit Middelburg kwam 1 maart 1984 ter wereld in Bergambacht. Geen echte Zeeuwse, maar haar omgeving denkt dat ze zo goed als alle trek jes die Zeeuwen eigen zijn, heeft overgenomen. Suzanne is derde jaars PABo-student. Haar grotere doel is echter de universiteit waar ze ooit als doctorandus pedago giek wil afstuderen. Voor de broodnodige zakcentjes werkt ze twee dagdelen per week bij een cadcaushop in Middelburg. Waarom is Suzanne het ideale Zeeuwse Meisje? Suzanne is enorm bezig met Zee land. Bij haar beste vriendin Con- ny spreken ze "echt plat Zeeuws". In een mum van tijd nam ze dat over. Ook liep ze shows voor de Stichting Zeeuws Kostuum en prijkt ze in dracht op de doosjes van de Zeeuwse Babbelaars. Is ze wel Zeeuws genoeg? Al toen ze zich aanmeldde voor deze competitie stelde ze zichzelf die vraag. Maar die twaalf jaar Middelburg hebben haar écht Zeeuws gemaakt. Het dialect rolt er dan ook spontaan uit. Als ze gaat studeren, dus uit Zeeland weggaat, zal ze haar vertrouwde omgeving missen, verwacht ze. Commissaris van de Koningin, W. van Gelder vind dat het Zeeuws Meisje moet voldoen aan de eigenschappen slim, pit tig en mooi. Voldoet Suzanne daar aan? Om van jezelf te zeggen dat je mooi, pittig en slim bent, vindt Suzanne nogal overdreven. Maar na enig aandringen blijkt ze zich niet onaantrekkelijk te voelen. Blond en blauwe ogen. Ze houdt ook van een pittig debat, maar ze hoeft niet persé gelijk te krijgen. Mensen zijn meervoudig mooi, weet ze. Dat hoeft zich niet in het uiterlijk te manifesteren, leerde ze op school en in het leven. [AH] Wie is ze? Marie-José Rijk is een 22-jarige onderneemster. In haar geboor te- en woonplaats Yerseke runt ze haar eigen schoonheidssalon. Naast gediplomeerd schoon heidsspecialiste is ze tevens pe dicure en visagist. Sinds oktober vorig jaar werkt ze hele dagen voor zichzelf aan huis. Ze is nog altijd bij haar eerste vriendje, al zeven jaar lang. Waarom is Marie-José het idea le Zeeuws Meisje? Ze heeft veel verkoopervaring, dus denkt ze ook margarine te kunnen slijten. Verder meent ze commercieel en communicatief sterk te zijn. Ook haar uiterlijk is behoorlijk Zeeuws: ze heeft half lang blond haar en blauwe ogen en 'gezonde rode wange tjes'. Haar lichaam heeft de goe de verhoudingen, denkt ze. Is ze wel Zeeuws genoeg? Ze denkt dat ze zeker Zeeuws genoemd kan worden. Zowel haar vader als haar moeder zijn Zeeuws en ze spreekt goed Zeeuws én Nederlands. Scha men voor haar afkomst? Nee, dat doet Marie-José zeker niet en als het enigszins mogelijk is praat ze dialect. "Behalve in de salon, dan moet je vaak wel Nederlands spreken." Commissaris van de koningin Van Gelder vindt dat het Zeeuws Meisje moet voldoen aan de eigenschappen Slim, Pittig en Mooi. Voldoet Marie- José hieraan? Het is zo raar om over jezelf te zeggen dat je mooi bent. meent ze. Ze houdt het er dan maar op dat ze 'niet echt lelijk' is. Verder is ze lief, aardig en onderne mend. Een meisje met pit dus, doorzettingsvermogen is even eens op haar van toepassing. En ook op de benaming Slim denkt ze recht te hebben. Ze heeft ten slotte een driejarige opleiding binnen een jaar afgerond. "Acht diploma's in driejaar tijd is toch zeker niet slecht?" [JvMl Zeeland kiest zijn meisje zelf

de Faam | 2005 | | pagina 17