Koninklijke vergissinkjes ondanks strenge regie 3 DAGEN MAASTRICHT Ml 1 BV WALCHEREN Laras voor bioresonantietherapie 3 dagen zomers genieten in Maastricht en slapen in designhotel La Bergère voor slechts 99,- p.p. Perskaart 'Groentjes' Straf tempo Overtreding V F F® LEZERSREIS Arrangement Reserveren en informatie De beste plek voor het vinden van werk is nog altijd JobTrack.nl OJ°bTrack.nl Woensdag 15 juni 2005 De Faam 12 ■SM De foto's ogen spontaan, maar het bezoek van Konigin Beatrix was tot in de puntjes voorbereid, (foto: Ruben Oreel) GOES - Een koninklijk bezoek heeft een grote impact op, in dit geval, Veere, Wolphaarts- dijk en Goes. De Rijksvoor lichtingsdienst (RVD) regis seert het geheel strak. Van mi nuut tot minuut is bekend waar de koningin is, wat ze hoort en met wie ze praat. De spontaniteit is vaak ver te zoe ken. Toch gebeuren er in de marge van het bezoek tal van zaken die niet te regisseren zijn of voor enige hilariteit zorgen. Hieronder een greep uit de trivialiteiten in de marge en 'achter de schermen' van het koninklijk bezoek aan Zee land. Door Jacco van Maldegem 's Ochtends om half elf, ruim vijf uur voor de aankomst van de koningin, zijn talloze personen koortsachtig bezig de Grote Markt in gereedheid te brengen en 'koninginwaardig' te maken. De aanwezige politieagent - mét pet - dirigeert de streekproduc ten naar het juiste kraam en stie kem geplaatste reclameuitingen - Omroep Zeeland zond de rond gang van Beatrix over de Grote Markt tenslotte live op televisie uit - worden resoluut verwijderd, zoals het bordje van steigerbou wer Kwastimo uit Vlissingen. Dit alles terwijl een der RVD druk staat te gebaren naar bege leiders van de Zeeuwse Muzi kanten. De beveiliging lijkt op het eerste oog erg streng. De perskaart moet veelvuldig getoond wor den. Als eerste bij twee parkeer wachters - waarvan een met oranje zonnebril - in de Goese Zusterstraat die ieder voertuig staande houden. Bij het betreden van de pérsbus wordt echter geen legitimatie gevraagd. De perskaart blijft zelfs in de broek zak. Een ieder zou in kunnen stappen, inclusief een eventuele kwade genius. Met is tenslotte de pers die de koningin op enkele meters kan naderen. In de bus naar Veere volgt een instructie door de RVD. De 'groentjes' wat betreft verslagge ving over het Koninklijk Huis krijgen uitleg over de ongeschre ven regel dat de koningin niet geciteerd mag worden, vanwege het principe van ministeriële verantwoordelijkheid. Een regel waar ook dit medium zich dus aan moet houden. Anders dreigt uitsluiting van de aangeboden services bij een volgend bezoek. In het museum De Schotse Hui zen sist de RVD'er die de pers begeleid "tsss.... sukkel" tegen de fotograaf wiens telefoon af gaat. Hij spoedt zich naar een ander vertrek. Op de Lady Ma deleine, het schip dat de konink lijke stoet naar Wolphaartsdijk vervoert, verslapt het strakke protocol. Journalisten laven zich aan de aangeboden koffie en lopen appelflappen etend tussen de gedeputeerden, terwijl de ko ningin zonder bestek een bolus verorbert. De RVD'ers rusten uit in een plastic tuinstoel boven deks. genietend van het weelde rig schijnend Zeeuwse zonnetje. In Wolphaartsdijk nemen ze de touwtjes weer stevig in handen. In straf tempo worden journa listen en gedeputeerden naar een normale, witte bus gestuurd. In de koninklijke, blauwe bus ver dwijnen de Goese en de Veerse burgemeester, commissaris Van Gelder, de koningin en haar ge volg. De 'blauwe' rijdt dwars door Wolphaartsdijk, terwijl de witte door de polder moet. De pers wil tenslotte voordat de ko ningin in Goes arriveert al ter plekke zijn. Onder politie-escorte scheurt de bus door de polder rondom Wolphaartsdijk, zich niets aan trekkend van de 60-kilometerzo- nes. Gedeputeerden Suurmond, Poppelaars en Van Heukelom zitten gedrieën, loltrappend op de achterbank, als jongens van jonge leeftijd die op schoolreisje gaan. Bert van Leerdam van Omroep Zeeland tracht, ondanks de schommelende beweging van de bus - door het slechte wegdek en de hoge snelheid - en zijn on gemakkelijke positie, zijn luiste raars op de hoogte te houden. Onderweg passeert de bus tallo ze groepjes toeschouwers die met ongekend fanatisme zwaai en en groeten, denkend dat de bus de koningin vervoert. De journalisten zwaaien, zoals dat hoort bij een echte groet, netjes terug en laten de toeschouwers in vertwijfeling achter. De ruim honderd ingezette poli tieagenten - een tiende van het to taal aantal Zeeuwse dienders - kon niet voorkomen dal burge meester De Bruijn van Veere twee keer een protocollaire over treding beging. Tot tweemaal toe moest een RVD'er haar terugflui ten omdat zij voor de koningin uitliep. Ook konden veiligheids diensten niet voorkomen dat de majesteit op de streekproducten- markt werd 'aangevallen' door Zeeuwse boerenmosterd. Haar mond vertrok ietwat bij het nutti gen van een blokje kaas met het pittige sausje. Tijdens de afsluitende recepties commandeert de RVD'er de fel begeerde perskaarten op te ber gen en jassen en tassen af te leg gen, daar waar ze horen, bij de kapstok. Het commando blijkt het kaf van het koren te schiften. De genodigden zijn allen stijf ge kleed in colbert of mantelpak, terwijl het journaille, op een en keling na, gekleed gaat in het daagse kloffie. De kleding weer spiegelt de taak der dragers. Ze zijn tenslotte het registrerend oog namens en voor hen die dit lezen. Nederig stellen we vragen aan de majesteit en proberen we haar spontane reacties te ontfutselen. Reacties die ondanks haar vrien delijkheid uitblijven. Ze praat in vage termen, vragen enigszins ontwijkend. Okay dan, Zeeuwen zijn niet stug. Althans, zo heeft koningin Beatrix dat nooit erva ren. Ook vandaag niet. Leny Wiclcmaker. (foto: Manfred Berrevoets) KOUDEKERKE - Leny Wielemaker heeft een praktijk Laras voor klassieke homeopathie in Koudekerke en werkt daarnaast ook veel met Bachbloesem remedies. Sinds kort behandelt zij ook met de bioresonantietherapie middels Bicom 2000. "Bij 80 tot 90 procent van de mensen met allergieën, voedingsintoleran- tie, eczeem en hooikoorts verminderen de klachten. Ook werkt de therapie goed bij mensen die littekens hebben, waardoor de energiebanen verstoord zijn. Eigenlijk bij alle pijn- klachten. De huidige medische geneeskunde kan niet voldoende genezen, bioresonantie-bicomtherapic wel", vertelt Wielemaker. De behandeling is pijnloos, zonder medicatie en daardoor ook geschikt voor baby's en kinderen. Voor behandeling is geen verwijzing nodig van de huisarts. Laras is bereikbaar via: 0118-552404. behandeling kan zowel overdag als 's avonds. Postbus 1000 GEMEENT E Tel. 0118-555 444 4357 ZV Domburg Fax 0118-555 433 gemeente@Veere.nl www.Veere.nl vervolg van pagina 10 Op verzoek kan tot en met 15 juli 2005 over hef ontwerp van de vergunning van gedachten worden gewisseld met ons colle ge, de aanvrager en eventuele andere aanwezigen.Alleen als u tijdig (schriftelijk) bedenkingen hebt ingebracht tegen de ont werpbeschikking kunt u beroep instellen bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, tenzij u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet in staat bent qeweest (tijdig) bedenkingen in te dienen dan wel besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. VERKEERSBESLUITEN Zoutelande Hef instellen van een zevental algemene gehandicaptenpar keerplaatsen op het her in te rich ten parkeerterrein aan de Westkapelseweg en het aanbren gen van een voetgangersover- steekplaafs op de Wesf-kapelse- weg voor voetgangers komende vanaf het parkseerterrein in de directe nabijheid van de daar aanwezige duinopgang. Tegen deze besluiten kan iedere belang hebbende op grond van hef bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht binnen van 1 5 juni tot 27 juli een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wet houders van Veere, Postbus 1000, 4357 ZV Domburg. Deze verkeersbesluiten en de daarbij behorende situatietekeningen lig gen gedurende de termijn van zes weken na deze openbare kennisgeving tijdens de openings uren ter inzage aan de centrale publieksbalie van het gemeente huis, Traverse 1 te Domburg. ONTWERP-RAMPBESTRIJ- DINGSPLAN HOOGWATER ZEELAND De burgemeester van Veere is, voor zover het haar bevoegdheid aangaat, van plan om het Rampbestrijdingsplan Hoogwater Zeeland vast te stellen. In dit plan staat beschreven op welke wijze een (dreigende) ramp of zwaar ongeval door hoog water in de provincie Zeeland wordt bestreden door het bestuur en de hulpverle ningsdiensten. Voordat het plan vastgesteld kan worden zal het ontwerp-rampbe- strijdingsplan Hoogwater Zeeland vanaf 15 juni t/m 13 juli 2005 voor iedereen ter inzage liggen bij de Centrale Publieksbalie in het gemeentehuis te Domburg. Tijdens deze periode kan iedereen schriftelijk zijn/haar bedenkingen indienen bij de burgemeester van Veere, Postbus 1000, 4357 ET Domburg. THEMABIJEENKOMST LANDBOUW EN LAND SCHAP UITGESTELD De geplande themabijeenkomst van de raad over landbouw en landschap is om organisatorische redenen uitgesteld. De themabij eenkomst vindt nu plaats op dins dag 25 oktober 2005. Domburg, 15 juni 2005 Burgemeester en wethou ders van Veere Ziet u zich al lekker slenteren door smalle straatjes en idyllische pleintjes en genieten van de vele cafeetjes en restaurants? Dat kan deze zomer met De Faam extra voordelig! La Bergère heeft in samenwerking met De Faam een gezellig 3 daags arran gement ontwikkeld. La Bergère is het eerste designhotel van de Benelux gelegen op loopafstand van het NS station in Maastricht. Met veel leuke winkeltjes en op zaterdag de gezellig antiekmarkt voor de deur. Het Bourgondische Maastricht is de stad die het beste scoort bij de Nederlanders op gebied van sfeer, winkels, schoonheid en hotels. In de zomer is het in Maastricht relatief rustig en altijd een paar graden warmer... Het 3-daagse verwenarrangement kost slechts 99 per persoon, inclusief: 2 overnachtingen in een designkamer; Tweemaal een uitgebreid ontbijt met bubbelende Champagne en vers gerookte zalm; Alsmede de volgende gratis extra's: Ontvangst met een heerlijke cocktail en Spaanse tapa's (kleine snacks); Stadsplattegrond met wandeling door het historische Maastricht (kan ook 's avonds); Kortingsboekje voor Maasmechelen Village Outlet Shopping Centre, voor vele procenten extra korting. 50% korting op de hotelparking. Op basis van een tweepersoonskamer. Het Zomer arrangement is geldig t/m 1 septem ber 2005 op basis van beschikbaarheid van kamers. Telefonisch 043 328 25 25 of via internet op www. la-bergerecom Boekingscode: Wegener Zuid Kamen genoeg. Mis de jouwe niet. /3eL C\l

de Faam | 2005 | | pagina 12