M 1 1 a BKtfcüUlT 21 1 Tuurlijk.. Vrijwilligers geven eten en aandacht Vrouwentop in Ster van Zeeland Jan Willem Simons JÊtte&ers Kunststof kozijnen Braderie Middelburg EXTRA VOORDEEL BIJ ENl-TE! "Het komt goed met DELTA!" Maandmenu 23,50 WONING A WGGGNGR huis-aan-huiskranten n I Folklore 9 ^VERSCHOP Boeken vol met huiselijk drama Leerlingen CSW zoeken het uit Engelse dienst Pianist in Middelburg Heemtuin ZBM bestaat tien jaar Winnaar van Jeugdfestival X Zwanger Hindoestaanse informatiedag Glashelder PAGE TOILETPAPIER Weekkrant voor Walcheren Herinrichting 3 pï-v*. o. k .3 Nieuwendijk vfpr •ffptn Highland Games i ■j m Danceparade verandert in zomers JjRf Middelburg zijn aanzien Oost-Souburg jjujfcjp 'n portret foto om nooit meer te vergeten! Schuld Stadhuisplein Actie Actie Actie Tegen inlevering van deze advertentie 2e bos lange RODE ROZEN gratis Geldig 10 en 11 juni 16, 17 en 18 juni met als thema "Platteland in de stad" Diverse straatartiesten, gezellige Braderie en op 17 en 18 juni een bijzondere markt van de ZLTO Zeeland. Zaterdag 18 juni groots optreden van de Folkloristische vereniging Aalsterse Gilles SEM, Stichting Evenementen Middelburg hdil delta werkt er aan: het wordt écht geregeld. <r~) m DEfAAM U begint met een heerlijke gerookte zalmbonbon gevuld met Hollandse garnaaltjes.! Daarna 2 lekkere in boter gebakken slibtongetjes met gepaste garnituur. En u sluit af met het dessert van de chef. tel. (0118)418 019 Woensdag 8 juni 2005-23 Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 Alleen bi}_ «pi «•ai» MIDDELBURG - Steeds meer Zeeuwse kunnen maar nauwe lijks rondkomen. Het loopt dan ook storm bij de Voedsel- bank Zeeland. Verslaggeefster Bettie Hollestelle van De Faam ging op pad met hulpverleners. Bi jna twee jaar geleden begon de VLISS1NGEN - Bibliotheek 't Spui in Vlissingen wil in de 'maand van het spannende boek' bijzondere aandacht be steden aan het thema huiselijk geweld. In de bibliotheek is een presenta tie te zien en op donderdag 23 juni om 19.30 uur wordt een le zing gehouden door een mede werker van de Stichting Blijf van mijn Lijf Zeeland. Zij gaat in op het wonen in een Blijf van mijn Lijfhuis en op de vraag waarom iemand terugkeert of blijft terug keren naar een situatie waarin mishandeling plaatsvindt. Aan melding voor de lezing is nood zakelijk via: 0118-422122. MIDDELBURG - Leerlingen van de Christelijke Scholenge meenschap Walcheren (CSW) in Middelburg stellen hun ac tieplannen voor de klimaatver anderingen vanaf' donderdag 16 juni in de school ten toon. Een deskundige jury beloont de drie beste actieplannen. 'Check it out!' is een project van COS Zeeland. Honderdvijftig havo-4 leerlingen van het CSW werken sinds 9 mei met het lespakket. Aan bod kwamen onderwerpen als: het broeikaseffect, C02 uit stoot, de zeespiegelstijging en schone energie. MIDDELBURG - In de gast- huiskerk in Middelburg wordt zondag 12 juni een Engelstalige kerkdienst gehouden. De dienst is gericht op studenten van de Roosevelt Academy en de Hoge school Zeeland. Maar ook zijn andere belangstellenden wel kom. De dienst begint om 19.00 uur en wordt geleid door Anke Datema. stichting De Helpende Hand in Goes mét het uitreiken van voed selpakketten. Tegenwoordig zijn er voedselbanken op Walcheren, in de Bevelanden en in Zeeuws- Vlaanderen. Volgens vrijwilliger Marco Maas hebben nog veel meer gezinnen hulp nodig, maar de drempel is hoog. "Veel men sen schamen zich." De klanten die op vrijdagmiddag tussen 13 en 15 uur het pand aan de Beatrixlaan in Goes binnen druppelen zijn die schaamte voorbij. Toch willen ze niet met hun volledige naam in de krant. "Niet iedereen hoeft te weten hoe ik er voor sta," vinden ze. De verhalen van de klanten zijn triest, maar de sfeer bij de Voed- selbank is opgewekt. Er wordt een praatje gemaakt en een bakje koffie geschonken. "Mensen hebben meer nodig dan alleen eten. Aandacht krijgen ze hier ook," vertelt Maas, die, zelf ar beidsongeschikt, op deze manier zijn steentje probeert bij te dra gen. De mensen die bij de Voedsel- bank komen hebben allemaal een minimaal besteedbaar inko men. Meestal zijn er schulden. De oorzaken zijn divers. Anneke heeft drie banen en haar man werkt ook. Hun inkomen is goed, maar hun schuld is hoog. Via een schuldsanering lossen ze maan delijks een flink bedrag af. "Na aftrek van onze vaste lasten hou- MIDDELBURG - Pianist Bert van den Brink speelt op woensdag 15 juni in de band van Marianne Lange in Desafinado in Middel burg. Van den Brink is genomi neerd voor de Bird Award van het North Sea Jazzfesti val. Marianne Lange is een, vocale verrassing wat timbre, dictie, teksten en ritme be treft. Tot haar band behoren bekende jazzmusici als Peter Nieuwerf (gitaar), Gulli Gudmundson (bas) en Hans van Oosterhout (drums). Het optreden begint om 21.00 uur in het jazzcafé dat te vin den is onder de Lange Jan in de provinciehoofdstad. Vrijwilligers delen niet alleen voedsel uit, maar zijn ook scheutig met een praatje of bakje koffie, (foto: Tannic de Jonge) den we per week voor vier perso nen 68 euro over. Mijn man was alcoholist, al het geld ging naar de kroeg. Stiekem. Toen we ook nog eens allebei zonder werk kwamen te zitten ging het mis." Haar situatie is niet uitzichtloos. "Eind volgend jaar zijn we hope lijk overal vanaf." Tot die tijd is het aanvullende voedselpakket van de Voedselbank onmisbaar. "Mijn man was er eerst op tegen, maar op een gegeven moment kun je niet anders. Prachtig dat deze mogelijkheid er is." Miran da van Rikxhoort kwam na haar scheiding in de bijstand. "Je moet toch iets op je vloer heb ben, dus je begint al met een schuld voor de inrichting." Haar twee kinderen zijn allebei chro nisch ziek. "De oudste heeft ADHD, is zwakbegaafd en heeft een nierziekte, de jongste heeft ADHD en oorproblemcn." Dat kost veel tijd, energie en geld. Elke dag groente zit er niet in, ...lees verder op pagina 16... VLISSINGEN - Klinkende na men uit de landelijke wielertop zijn vanaf 16 juni te zien in de Rabobank Ster Zeeuwsche Ei landen. De wielerwedstrijden voor vrouwen (voorheen Ster van Walcheren) beginnen op 16 juni op Walcheren en eindi gen drie dagen later, op 18 ju ni, in Renesse op Schouwen. Door Niels Bouterse Ster Zeeuwsche Eilanden, voor heen Ster van Walcheren, is een wielerklassieker voor de wiel rennende vrouwenelite. Van 16 tot en met 18 juni rijden de ren- sters over Walcheren, Noord -en Zuid-Beveland en Schouwen. Het deelnemersveld bestaat uit 22 ploegen en de hele wielertop is aanwezig. De professionele dameskoers behoort tot de @work topcom- petitie voor vrouwen. In deze competitie rijden de rensters vijf wedstrijden in verschillende pro vincies van Nederland. De ronde in Zeeland is de enige driedaag se van de competitie. De andere wedstrijden duren maar één dag. De start van de Ster Zeeuwsche Eilanden is op 16 juni op het Stadhuisplein in Vlissingen. De rensters rijden een etappe over Vorig jaar was de start van de Ster in Middelburg, (foto: Frans Meijer) ruim honderd kilometer om een paar uur later te eindigen in de Mercuriusweg in Vlissingen. Het Middelburgse Abdijplein is het startpunt voor bij de tweede wedstrijd op 17 juni. De finish is op de Markt in Domburg. Deze VLISSINGEN - Jong AM DG uit Kampen behaalde zaterdag (4 juni) in Vlissingen voor de derde keer het kampioenschap bij het onderdeel marswed strijden van het Nationaal jeugdfestival. Het korps haalde 86,83 punten. Bij de showwedstrijden behaal de Jeugdshowband Irene uit Ede eveneens voor de derde opeen volgende keer het kampioen schap. De prestaties van het korps wer den door de jury beoordeeld op 87,05 punten. Beide korpsen mogen de wisselbeker definitief in de prijzenkast opnemen. Hel Nationaal jeugdfestival werd in Vlissingen voor de tiende keer gehouden. twee etappes beginnen om 18.30 uur. De derde etappe op 18 juni is een tijdrit over 14,3 kilometer die start en eindigt bij het Roompot Beach Resort in Kamperland. Om 10.00 uur start de eerste (advertentie) De Rozenkwekerij Kees en Nelly Simonse Geschieresweg 11Aagtekerke Tel. 0118-562658 deelneemster. Rond 14.30 uur is er de laatste etappe van de Roompot, Kamperland, naar het Waterpeilplein in Renesse over een afstand van 124 kilometer. Meer informatie is na te lezen op www.sterze.nl. (advertentie) zijn is vooruit zien! Kraamzorg^^1ENTADMINISTRATlE Schrijf je in voor kraamzorg via: Tel: 0113 - 22 40 40 of E-mail: info@spkez.nl OOSTKAPELLE - De heem- tuin bij het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle bestaat tien jaar. Dit wordt op woensdag 15 juni gevierd met een speciale tuindag tussen 10.00 en 16.00 uur. In de 2,2, hectare grote heemtuin zijn verschillende landstypen in Zeeland te zien. Tussen 10.00 en 11.30 uur kunnen belangstellen den met de tuinman meelopen door de tuin. Tussen 13.30 en 15.00 uur neemt een gids, die ver kleed is als heks, kinderen in de leeftijd van acht tot en met tien jaar de heksenleerling willen wor den mee. Een heks was in het ver leden een kruidenvrouwtje. De imker vertrekt om 14.00 uur naar de bijenkasten in de heemtuin en houdt daar een rondleiding. En tussen 15.00 en 16.00 uur gaat een gids met de kinderen naar de wqaterpartijen in de heemtuin om te zoeken naar waterdieren. MIDDELBURG - De Stichting Wi Makandra Middelburg houdt zondag 12 juni een open dag in haar tempel. Vanaf 13.00 uur zijn er rondlei dingen en lezingen over liet Hin doeïsme en over de Hindoestanen vroeger en nu. Verder is er een In diase klederdrachtenshow. Ter af sluiting is er een optreden van de bhajangroep. Belangstel lenden zijn welkom aan de Schepenenhof 3 in Middelburg. De tempel sluit om 20.00 uur. (advertenties) Za. 11 -Zo. 12 juni regio zeeuws-vlaanderen Gratis toegang Een uniek totaaloverzicht van nieuwe en bestaande woningbouwprojecten in Zeeuws-Vtaandoren Kom naar bet sfeervolle Scheldetheater in Terneuzen Westkolkstraat 16 - 4531 AW van 10.00 tot 17.00 uur Meer informatie: www.woningexpo.nl Tel. 0118-612052 www. roegiersnl MSH voordeelpak 24 rollen van 5.98 voor geldig vanat woensdag 8 juni t/m zaterdag 11 juni 2005 alleen geldig in Middelburg Johan van Reigersbergstraat 11 Ulo do odverlontie elders in deze krant. DELTA N.V.

de Faam | 2005 | | pagina 1