3 BETALEN TUI Reisbureau Gezonde huid straalt vitaliteit uit Tips voor verstandig zonnen Belangrijk: voldoende vitaminen en mineralen TEN CATE 4 HALEN Geopend in Koudekerke T>eMr& Q&zicfit&hefiandeling .Cicfite. 'Make-np en een kleineattentie W' Van 25,- Véwr 19,95 'Benen tiarxen Van29,95 r Vmr 24,95 Zomer... tijd voor 'n zomerse hairlook REIZEN - LINGERIE - ZOMERKAP5EL - GEZOND FIT BADKLEDING BICOM Bioresonantietherapie HAIR MAXX Wie nü een Neckermann, Thomas Cook of Vrij Uit zomervakantie boekt, krijgt gratis een verblijf in Center Pares voor '6 personen! Speciale "Zeeuwse" reis naar Zuid-Spanje vervoer naar en vanaf Schiphol v.a. Westkapelle, Oostkapelle, Domburg, Vlissingen, Middelburg of Veere reissom 995 per persoon World of TUI Reisbureau in do romer? Wijhebben delcleding Woensdag 8 juni 2005 De Faam 19 ZOMER VAKANTIE Een gezonde zomerhuid straalt ook zonder make-up. Onze huid is een van onze belangrijkste organen, net zo belangrijk als ons hart of onze longen. Een gezonde huid is soepel, straalt vital iteit uit. Het is dus van belang goed voor onze huid zorgen. Voldoende water drinken en een goede nachtrust zijn essentieel, zelfs een eerste vereiste voor een gezonde huid. Het gebruik van de juiste verzorging sproducten helpt mee om de huid soe pel en gezond te houden. Een verzorgde huid, vooral ook goed verzorgde handen vormen het mooiste visitekaartje van de mens. Gezien hun constante activiteit hebben de handen een zeer specifieke behandeling nodig. Omgevingsfactoren, met name UV- stralen, stress, ongezonde voeding en bepaalde reinigingsproducten, kunnen zeer schadelijk zijn voor de huid. Door hun negatieve invloed kan de huid zijn soepelheid en uitstraling verliezen. Hierdoor kunnen allerlei huidklachten ontstaan zoals huidirritaties, huidal lergieën of zelfs ernstige huidklachten. Om je huid goed in conditie te houden moet je dus meer doen dan de huid huid schoon maken. De huid moet effectief wor den verzorgd. Naarmate je ouder wordt, wordt de huid minder soepel en ontstaan er rimpels. Niet alleen de interne, biologische klok is hiervan de oorzaak. Ook de gevolgen van de externe, negatieve invloeden werken daaraan mee. Het proces van vroegtijdige verouder ing van de huid kan worden tegenge gaan door de huid dagelijks goed te verzorgen en te beschermen tegen de negatieve invloeden van buitenaf. De verzorgingsproducten bij de dro gist, parfumeriezaak of de apotheek zijn afgestemd op de persoonlijke behoeftes van ieder specifieke huid type. Het is dus belangrijk uw persoon lijke huidtype te bepalen. Daarnaast zijn er producten die voor ieder huid type geschikt zijn. U hebt een droge huid als deze con stant trekkerig aan voelt en de huid er dof en vaal uitziet. Na het wassen of douchen voelt de huid onplezierig, strak/gespannen, wat ruw en droog aan. Als u creme aanbrengt wordt deze zeer snel door de huid opgenomen. Een normale huid is zacht, heeft een gezonde, blozende teint en de huid is nergens echt gevoelig voor. Na het wassen/douchen voelt de huid niet onplezierig of trekkerig aan. Een vette huid glimt een beetje en heeft een overmatige talg-productie. Bij een vette huid zijn de poriën wijd en duidelijk zicht baar. Mocht u zelf uw huidtype niet kunnen bepalen, dan kan een goede schoonheidsspecialiste uitkomst bieden. Te veel zonnen is niet goed voor de huid. Op termijn kan overmatig zonnen zelfs leiden tot huidkanker, zo waarschuwt de Nederlandse Kankerbestrijding. Maar wat kan wel en wat kan niet? Belangrijke tips om gezond door de zomer te komen. Geniet van de zon, maar met mate. Ook als u een anti-zonnebrandmiddel gebruikt Laat uw huid geleidelijk wennen aan de zon. Blijf de eerste dagen niet te lang in direct zonlicht. Uw huid kan zich zo verdikken en langzaam bruin worden. Zo bouwt u een natuurlijke bescherming op tegen verbranden Vermijd op zonnige dagen blootstelling tussen 12 en 15 uur. Zoek de schaduw op. Deze tijden gelden voor Nederland; in andere gebieden kan dat anders zijn Gebruik een zonnebril en beschermende kledingstukken zoals een hoed, t-shirt etc Bescherm uw huid goed wanneer u de zon ingaat. Gebruik een anti-zonnebrand crème met de juiste beschermingsfactor. Vraag ernaar bij uw drogist. Smeer het product een half uur van te voren op de onbedekte lichaamsdelen. Herhaal dit minstens elke twee uur en na het zwemmen. Bescherm gevoelige zones zoals neus, oren, nek, witte randjes enzo extra. Lees de gebruiksaanwijzing van het product zorgvuldig Zorgt dat u nooit verbrand. Luister naar uw lichaam: prikt uw huid of voelt u zich niet prettig in de zon, zoek dan de schaduw op Verzorg uw huid na het zonnen met een after-sun product Blijf uzelf ook beschermen nadat u eenmaal bruin bent geworden. Denk erom dat bewolking en wind de heftigheid van de straling niet verminderen, ook al voelt het niet warm aan Wees voorzichtig met medicijnen en alcohol als u in de zon bent. Vraag advies aan uw arts Meer weten over huidtype, zonkracht en verstandig zonnen? Surf naar www.kankerbestrijding.nl of bel de gratis hulp- en informatielijn van de Nederlandse Kankerbestrijding: 0800 - 0226622 (tussen 10-12 uur en 13.30-16 uur). Weet u wel zeker dat u het hele jaar door voldoende vitaminen en mineralen binnenkrijgt? Onze levensstijl is zo veeleisend geworden, dat we niet altijd toekomen aan een goede maaltijd met dagelijks twee ons groenten en twee stuks fruit. Dat is misschien onver standig, maar wel een realiteit die de voedingssuplementen als aan vulling op de voeding rechtvaardigt. Dat geldt natuurlijk het hele jaar door, dus ook in de lente- en zomermaan den. Want al hebben deze seizoenen een gezond imago, ook in deze peri ode vraagt ons lichaam om iets extra's. Steeds meer wetenschappelijke stud ies tonen de gunstige invloed van vita minen op onze gezondheid aan. In de zomer wordt vaak eerder voor makkelijk gekozen als het om eten gaat. Een frisse bak sla lijkt gezond, maar bevat over het algemeen minder vitaminen dan een winterse maaltijd. En tapas op het terras.., heerlijk maar over het algemeen ook minder vita minerijk dan een maaltijd met aardap pelen, vlees en groente. Het goede zomerleven kan dus leiden tot tekorten die door gebruik van een multivitamine opgevangen kunnen worden. Antioxidanten zijn 's zomers extra belangrijk omdat UV-straling de vorm ing van vrije radicalen versterkt. Een gevolg daarvan is bijvoorbeeld vroegti jdige huidveroudering. Om vrije radi calen te neutraliseren zijn antioxidan ten nodig. Een goed antioxidanten- complex wordt gevormd door de vita mines A, bètacaroteen, vitamine C, E en de mineralen selenium en zink. Wie zorgt dat het goed zit met de dagelijkse dosis van deze bouwstoffen merkt dat zijn of haar lichaam beter bestand is tegen de negatieve gevolgen van de zon. Enerzijds heeft het zomerseizoen een positief effect op onze mineralen- huishouding. Zeewater is immers rijk aan mineralen die zuiverend werken en een verzachtende invloed hebben op de huid. Anderzijds zorgen de hoge temperaturen en verhoogde transpi ratie ervoor dat het lichaam ook veel meer mineralen verliest. Vreemd voedsel, grote warmte- en koudeverschillen door airconditioning, inspannende reizen en hitte kunnen zo hun weerslag hebben op de condititie van uw lichaam. Door een gezond eet patroon met veel vitaminen en min eralen kan het lichaam dergelijke vakantieproblemen beter aan. Griep, diarree en oververmoeidheid zullen daardoor minder snel toeslaan. En mocht er toch een probleem de kop opsteken dan kunnen multivitaminen helpen om aan te sterken. Ook in de zomermaanden kan het daarom raadzaam zijn wat extra voedingstoffen te slikken. Er zijn genoeg middelen verkrijgbaar bij apotheek of drogist. Praktijk VOOr Bioresoranf i.e Bicom 2000 er Klassieke homeopathie Leny Wielemaker Voor een zeer hoge genezingskans door behandeling van werkelijke ziekteoorzaken. Uitstekende resultaten bij o.a. allergieën, migraine, hooikoorts en chronische vermoeidheid. Betrouwbare, snelle diagnose. Therapie zonder medicatie. Gericht, pijnloos en succesvol zeer goed toepasbaar icm klassieke homeopathie Vergoeding via zorgverzekeraar dee,|&/nogelij|$J^, Bel vrijblijvend voor vragen of af spraak naar 0118 552404 |1V§_; s/°9® Geldig voor alle modellen en kleuren t/m 30 juni 2005 of zolang de voorraad strekt Brouwerijstraat 1 Koudekerke 0 van nature HAIRMAXX MIDDELBURG Langeviele 67 4331 LS Middelburg Tel. 0118 - 618130 www.hairmaxx.nl Vraag in de winkel naar de voorwaarden. Thomas Cook Reisbureau Coosje Buskenstraat 149,Vlïssingen, tel.: 0118-419710 - Gravenstraat 4, Middelburg, tel.: 0118-639839 World of 15-daagse verzorgde vlieg-/busreis inclusief excursies naar Granada (o.a. Alhambra) en "dorpentocht" Andalusië vertrek op 29 september 2005 inclusief vliegreis met Nederlandse luchtvaartmaatschappij luchthavenbelastingen transfers naar en van hotel Amaragua**** halfpension assistentie Nederlands sprekende reisleiding dagexcursie Granada ochtendexcursie "Dorpentocht" Andalusië bijdrage Calamiteitenfonds Middelburg, Langeviele 7, Tel. 0118 - 627855 ledereen die een afspraak maakt, ontvangt een attentie. Aanbiedingen zijn geldig t/m 30 juni. 'S hAARVE3Z03GillG Korte Noordstraat 6 Middelburg Telefoon 0118 - 63 42 66 62 - Vlissingen - tel. 06-29516319 Tijdens zwoele avonden in het gezelschap van vrienden genieten van lekkere hapjes en drankjes. Prikkel je zintuigen met deze greep uit ons assortiment nieuwe zomerse verwenners. Kom proeven en beleven bij Oil Vinegar! Oil Vinegar Middelburg, 1 '''■::lM'rfWlro« Langeviele 25, 0118-674077

de Faam | 2005 | | pagina 19