Kees Zamborn vertrouwt op zijn kwaliteiten als trainer Kom naar de unieke WoningExpo Regio Zeeuws-Vlaanderen Scheldetheater Terneuzen GEFELICITEERD NAMENS ONDERSTAANDE BEDRIJVEN KOPPEJAN DOMBURG Locatie: Scheldetheater in Terneuzen van 10.00 tot 17.00 uur Meer informatie: www.woningexpo.nl V.V. Domburg Kampioen gefeliciteerd! A. Poelman BV BOl^APPETIT E. Brassem Verhoudingen REGIO ZEEUWS-VLAANDEREN De WoningExpo Regio Zeeuws-Vlaanderen 4LO. BéSZ* JUNI van 10.00 -17.00 uur Westkolkstraat 16 - 4531 AW Alles over wonen, leven en recreëren in Zeeuws-Vlaanderen vindt u op de WoningExpo. Domburg 1 is kampioen van de 4C klasse A zondagvoetbal. AUTOBEDRIJF www.autokoppejan.nl GEFELICITEERD Aannemingsbedrijf feliciteert V.V. DOMBURG met het kampioenschap zeevishandel Arjo, spelers en begeleiding AUTOBEDRIJF Stationstraat 6 Domburg Tel. 0118 - 58 21 24 Gefeliciteerd! Meériïiarkl Van den .Bergj Langstraat 30§ Zoufelande - Tel. 0118 Tel. 0118 -581552 Woensdag 8 juni 2005 De Faam KLOETINGE - Voor zijn voor laatste vaste aanstelling moest het hele hebben en houden van de Zwamborns op de boot naar Engeland. Zijn nieuwste func tie, technisch manager van Wil lem II, is een stuk dichter bij huis. Een uur rijden vanaf Kloetinge en de 53-jarige Zeeuw is in Tilburg. "Het lijkt me een leuke club in combina tie met een leuke baan", zegt Zwamborn. "En ik denk dat ik het goed kan." Door Peter Godrie Het lijkt nog maar zo kort gele den dat Zwamborn samen met Diederik Hiensch de 'grote' over steek naar het Engelse Sunder land maakten. Op dat moment zegde Zwamborn zijn functie als hoofd opleidingen bij Ajax op en liet Hiensch Kloetinge achter zich. Vier jaar lang zouden ze gaan werken met de jeugd op één van de prachtigste accommoda ties in Groot-Brittanië. Echter, na aan de slag te zijn gegaan in de zomer van 2003 was het avontuur na een seizoen al over and out. Bezuinigingen leidden tot het ontslag van het duo. Nu, bijna weer een jaar later, lijkt het wel of er bijna niets is veran derd. Hiensch werd enkele weken geleden aangesteld als de trainer van Kloetinge voor het nieuwe seizoen en Zwamborn is vorige week maandag aan de slag ge gaan bij Willem II, vaak het Ajax van het zuiden genoemd. "Ik was niet bang dat er niets zou ko men", klinkt Zwamborn over tuigd. Bij Willem II kan hij zijn ei goed kwijt. Het is overigens voor het eerst in zijn lange en fraaie carri ère als speler en trainer dat hij technisch manager is geworden. Zijn nieuwe baan heeft drie po ten: het eerste elftal, scouting en de jeugdopleiding. Zwamborn licht zelf het een en het ander toe. "Voor het eerste elftal moet ik op korte termijn de optimale voorwaarden scheppen voor de coach (Robert Maas kant), er voor zorgen dat alles perfect verloopt rond het eerste elftal, goed in kaart brengen wel ke contracten er verlengd moeten worden. Op de lange termijn moet ik de Willem li-cultuur be waken. Dus op het moment dat er een nieuwe trainer nodig zou ko men, moet hij in die cultuur pas sen." Wat de scouting betreft heeft Zwamborn regelmatig contact met de hoofdscout van de Til- burgse eredivisieclub. Dc ge sprekken gaan bijvoorbeeld over aan te trekken spelers en of ze al dan niet betaalbaar zijn. En wat de jeugdopleiding aangaat heeft de Kloetinger inmiddels voldoen de ervaring opgedaan bij Ajax (drie seizoenen) en Sunderland. Zwamborn: "Een hoofd opleidin gen moet je niet voor de voeten lopen, maar je kunt wel een bij drage leveren. Dat is ook met dc hoofdcoach zo. Je vult elkaar aan en er moet een vertrouwensband zijn. Voor de coach ben ik een extra klankbord op technisch ge bied. Het mag niet zo zijn dat hij de technisch manager als een be dreiging ziet." Volgens de Zeeuw is de functie van technisch manager 'een hele belangrijke job die wel eens onderschat wordt'. "Je bent een bindmiddel. Een club blijft zich ontwikkelen en verbeteren. Je moet beleid maken zodat je de rest voor kan blijven. Want op het moment dat een eerste elftal niet draait, zakt alles weer in elkaar." Bovengenoemde zaken komen eigenlijk pas later aan de orde. De eerste weken bij Willem II staan vooral in het teken van ge sprekken met alles en iedereen die betrokken is bij de vereni ging. "Ik ben nog niet uitvoerend bezig", aldus Zwamborn. "Het is meer een indruk krijgen hoe alles verloopt, hoe de verhoudingen binnen de club liggen en wat voorbereiden op het nieuwe sei zoen." Voor het afgelopen seizoen hoef de Zwamborn zich niet voor te vervelen. Immers, rond deze tijd van het vorig jaar werd hij de laan uitgestuurd bij Sunderland. Zwamborn zit er zeker niet bij als een geslagen hond. "Het is en blijft een hele leuke ervaring waarvan ik geen spijt heb." De kersverse Willem Il'cr wist z'n dagen goed te vullen met lezen. studeren, golfen en zijn twee kin deren. Daarnaast ging Zwamborn regelmatig mee met een goede kennis die scheidsrechters beoor deelt in wedstrijden van dc Pre mier League. In maart 2005 kon Zwamborn zich weer echt met voetbal bezig houden. In Cuba verzorgde hij namelijk een trainerscursus van twintig dagen op de nationale voetbalacademie in Havana. Van af het moment dat hij terug uil Cuba kwam, was Zwamborn weer helemaal in the picture. Tij dens een vijfdaags verblijf in Abu Dabi, waar hij in gesprek was met Al Jazeera voor dc functie van directeur opleidingen, stond Willem II op zijn voicemail. Die club sprak hem zeer aan en dus was de keuze niet meer zo moeilijk. Ondertussen had Zwamborn ook al gesproken met FC Den Bosch voor een baan als hoofdtrainer en had hij verschil lende contacten in Oostenrijk en Hongarije. "Maar", zo legt hij uit, "ik had niet meteen zin in een buitenlands avontuur. Bovendien ga ik pertinent niet alleen. Ik ga niet ergens heen zonder mijn ge zin." Toch is dat nu wel tijdelijk het ge val want terwijl Zwamborn al bij Willem 11 aan de slag is gegaan, zitten zijn vrouw en kinderen nog in Engeland. Tot augustus wonen ze nog daar en dan wordt hun he le hebben en houden weer op de boot naar Nederland gezet. Met als eindbestemming Kloetinge. U bent op 11 en 12 juni welkom op de unieke, sfeervolle WoningExpo Zeeuws- Vlaanderen. Gemeenten, projectontwikkelaars, woningbouwcorporaties en make laars presenteren u het totaaloverzicht van bestaande en nieuwbouwwoningen. Ontdek het comfortabele, gezellige, natuurlijke wonen en recreëren in het Zeeuws-Vlaamse! Zeeuws-Vlaanderen biedt alle ruimte voor persoonlijke woonwensen. Starters, gezinnen, vitale ouderen, iedereen kan er genieten van de natuur, gezelligheid en vrijheid. Voor golfers, watersporters en liefhebbers van outdoor activiteiten zijn er volop mogelijkheden en is er veel in ontwikkeling. Daarbij bieden de regio's Terneuzen, Sluis en Hulst de modernste voorzieningen, winkelcentra en een authen tieke, levendige en warme cultuur. Na een uitstekend vorig seizoen (2e plaats met 51 punten) werd de competitie 2004-2005 met vertrouwen tegemoet gezien. We start ten echter met wisselende resultaten en de doelstelling, het halen van een periodetitcl. leek halverwege het seizoen ver weg. Bij de winterstop stonden we op een 5C plaats op eerbiedwaardige afstand van de koploper. Na de winterstop werden de kaarten opnieuw geschud en haakte Oostburg, de afgetekende L periode winnaar, af. De strijd ging daarna tussen Hulslerloo, Aardenburg en Domburg, die regelmatig stuivertje wisselden aan de kop van de ranglijst. Domburg bleek na 22 wedstrijden toch de sterkste en werd terecht kampioen. Voor het eerst in het bijna 75-jarige bestaan van de club promove ren we als kampioen naar de derde klasse. Deze klasse is ons niet geheel onbekend want 2 jaar geleden speelden wij hier ook al eens in.We bereikten dc 3C klasse toen via een nacompctitie die velen zich nog zullen herinneren. Dit bleek toen nog iets te hoog gegre pen en het verblijf duurde slechts 1 jaar. Onze doelstelling voor het komende seizoen is handhaving op dit voor Domburg hoge niveau. We beschikken over een jonge zeer talentvolle groep met een aan tal geroutineerde spelers die als vriendengroep dc nieuwe compe titie met vertrouwen tegemoet zien. Onder de leiding van Tonnic van Icrscl, onze nieuwe trainer die als oud Domburg speler de club door en door kent, zullen we ons in de 3~' klasse van onze beste kant laten zien. Ook het 2' elftal werd kampioen en volgt de 1° selectie op de weg omhoog. Deze kampioenschappen vieren we op 11 juni vanaf 16:00 uur met een receptie in onze kantine op Sportpark Oosterloo met spelers, bestuur, vrijwilligers en genodigden. Jan Minderhoud Voorzitter V.V. Domburg Geweldig gepresteerd Trainer Zandweg 64 - 4389 TH Ritthem Telefoon: 0118-462440 Tel. Oil 8-582381 SCHILDERSBEDRIJF SCHIBOO GRIJPSKERKE RISTORANTE Loodholseweg 2 4364 AT Grijpskerke Tel. 0118 - 591456 Fax. 0118 - 591071 Gerard Schipper Molenstraat 22 4364 AA Grijpskerke Uw specialist in alle soorten zeevis 't Groentje 4 - Domburg Tel. 0118-582390 Ooststraat 11 4357 BE Domburg tel. 0118-583940 Tel.. 0118 591658 b.g.g. 0118 592200 Fax: 0118 593318 www.autobedrijfleoroelse.nl

de Faam | 2005 | | pagina 15