Ruimtebehoefte op bedrijventerreinen Provincie Zeeland Handhavingrapportage Officiële Mededelingen STOFFELS Assistent Bedrijfsleider m/v (minimaal 32 uur) Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 23/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Geluidsoverlast spoor Voor zowel het nieuwe omgevingsplan als het sociaal economisch beleidsplan wil de provincie weten wat de behoefte is aan bedrijventerreinen. Zwakke Schakels in West-Zeeuwsch- Vlaanderen Provinciale Staten Milieu Saneringsplan Noordweg 68 te Serooskerke Deelsaneringsplan Herculesweg 35 te Middelburg Saneringsplan Kapellestraat 9 te Veere Ontheffing zorgplicht riolering gemeente Veere Kom jij deze zomer bij Stoffels Cleaning de zeilen bijzetten? Je verdient een salaris boven het gemiddelde en daarnaast ontvang je voor elke gewerkte week 12,50 (netto) extra! Wc~~cdag 8 jur.i 2005 Abdij De Faam 11 Nieuws Foto: Thermphos Vlissingen (Jaap Wolterbeek). De provincie is verantwoordelijk voor het toezicht en handhaving van ongeveer 70 chemische en industriële bedrijven, 140 afval- verwerkende bedrijven en 120 zwembaden. In de handhavingrapportage Milieuwetgeving 2004 is aange geven hoeveel inspecties er zijn uitgevoerd en tot welke resulta ten deze hebben geleid. Ook milieuklachten en -meldingen zijn opgenomen in de rapportage. Conclusies Het aantal inspecties is ongeveer gelijk gebleven aan het hoge niveau van 2003. Het aantal uit gevoerde metingen met betrek king tot lucht en geluid is belang rijk gestegen. Er zijn minder overtredingen geconstateerd en het aantal bedrijven dat de wetgeving slecht naleeft is afgenomen van achten twintig naar zeventien. Bij 35% van de bedrijven gaat het om één of meer overtredingen, 65% van alle bedrijven houdt zich dus goed aan de regels. Wel valt op dat een zeer klein aantal ver antwoordelijk is voor ruim 60% van alle overtredingen. Het aantal inspecties bij de zwembaden was in 2003 en 2004 hoger dan normaal in ver band met de implementatie van de Legionella-regelgeving. De overtredingen zijn ten opzichte van 2003 met meer dan de helft verminderd. In 2004 zijn er ongeveer net zo veel formele waarschuwingen, dwangsommen en gedoogbe- schikkingen afgegeven als in 2003. Hoewel het aantal klachten wat is afgenomen, is het nog steeds relatief hoog. De meeste meldin gen hebben betrekking op geluids- en stankoverlast, waarbij opvalt dat het aantal geluids klachten belangrijk is terugge lopen. Dit wordt vooral veroor zaakt door het terugdringen van geluidsoverlast bij Cerestar in Sas van Gent. In negatieve zin valt het aantal meldingen op van geluidsoverlast van het motor crossterrein RES in Axel. Positief is de forse afname van meldin gen en calamiteiten bij bedrijven. Hiermee is de stijgende trend van de afgelopen jaren doorbroken. Bestellen De Handhavingrapportage Milieuwetgeving 2004 is te ver krijgen bij het informatiecentrum van de provincie, Nieuwe Burg 42, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118- 631400, e-mailadres infocentrum@zeeland.nl Het informatiecentrum is op werkdagen geopend van 9.30 tot 16.30 uur. Bij de presentatie van ProRail op 26 mei jongstleden over de Planbeschrijving Zeeuwse Lijn was het meest in het oog sprin gende onderdeel het idee van geluidsschermen langs het spoor. Zowel de provincie als de gemeente Goes zijn van mening dat oplossingen moeten worden gevonden voor problemen als tril- lingshinder, verkeersproblematiek bij overgangen en de risico's van het vervoer van gevaarlijke stof fen. Momenteel wordt dan ook onder zocht welke haalbare alternatie ven er zijn. Informatieavond Donderdag 9 juni om 20.00 uur presenteren de provincie en de gemeente mogelijke oplossingen in Theater de Mythe in Goes. Het projectbureau Zwakke Schakels heeft een Basisdocument opgesteld, dat gezien kan worden als een uitwerking van het Gebiedsplan Natuurlijk Vitaal. Hierin zijn ver schillende opties vergeleken voor kustversterking en er wordt een voorlopige voorkeur gegeven. Eind juni bepalen het Zeeuws Overlegorgaan Waterkeringen en Gedeputeerde Staten welke optie in 2005/2006 nader zal worden uitgewerkt. Een startnotitie waar op inspraak mogelijk is, is de eer ste stap in deze procedure. Informatieavond Op 9 juni is er van 17.00 tot 21.00 uur een informatieavond over de kustversterkingsplannen in Hotel de Schelde in Cadzand. Om een nieuwe visie te kunnen ontwikkelen heeft Buck Consul tants International, op verzoek van de provincie, een ruimtebe hoefteraming opgesteld voor "droge" bedrijventerreinen tot 2020 met een doorkijk naar 2030. Het gaat hier om de totale vraag naar bedrijventerreinen, exclusief de zeehaventerreinen. Uitgangspunten De groeicijfers voor de werkgele genheid, zoals die in het rapport "Ruimte maken voor Kansen" zijn weergegeven dienen als uitgangs punt voor de visie. Hierbij is onderscheid gemaakt tussen de basisvariant en de dynamiekvari- ant. De basisvariant gaat uit van voortzetting van het huidige beleid en de dynamiekvariant van aangescherpt en geïntensiveerd beleid. Ook wordt ingezet op grootschalige economische struc tuurversterkende projecten in Zeeland. Er is een inventarisatie gemaakt van het huidige aanbod aan bedrijventerreinen en wat er nog in de pijplijn zit. Tot slot zijn vraag en aanbod met elkaar ver geleken en zijn conclusies getrok ken voor de planning van bedrij venterreinen in de toekomst. Behoefte Voor de periode 2005-2010 is de vraag naar bedrijventerreinen in Zeeland geraamd op 48 tot 85 ha. In de tien jaar daarna wordt deze geschat op 72 tot 131 ha, afhankelijk van het basis- of dyna- miekscenario. In totaal dus 120 of 216 ha. Gemiddeld wordt er vanuit gegaan dat de vraag 8 tot 15 ha Foto: Marconiplein Goes (Jaap Wolterbeek). netto bedrijventerrein zal bedra gen tot 2020. Dit lijkt weinig in vergelijking met de ruim 25 ha per jaar van 1993- 2003, maar de werkgelegen heidsgroei doet zich voor een belangrijk deel voor in de dienst verlenende sector en die vestigt zich slechts beperkt op bedrijven terreinen. Ook zal een gedeelte van de toe komstige economische groei ruimte nodig hebben op zee haventerreinen en deze "natte" terreinen zijn buiten beschouwing gelaten. De afname van bedrijfsterreinen op langere termijn laat ook een daling zien in verband met de afname van de bevolkingsgroei en de verdere vergrijzing na 2010. Als rekening gehouden wordt met een zogeheten strategische voor raad, worden de totaalcijfers 144 of 259 ha en voor herstructure ring en transformatie kan daar nog 40 ha bijkomen. De regionale behoeftecijfers laten zien, dat in Zeeuwsch-Vlaanderen de meeste behoefte zal zijn aan terreinen en in Walcheren de min ste. Vraag en aanbod Als vraag en aanbod in zijn tota liteit op elkaar afgestemd wor den, blijkt er op dit moment een fors overaanbod te zijn aan bedrijventerreinen. Op regionaal niveau is de verhouding in Schouwen-Duiveland en Tholen in evenwicht, evenals het aanbod in Zeeuwsch-Vlaanderen. De geplan de ontwikkelingen daar zouden echter tot overaanbod kunnen lei den. Walcheren en de Bevelanden beschikken nu al over ruim vol doende terreinen en ontwikkeling van nieuwe terreinen zal het over aanbod doen toenemen. Een herziening van de bedrijven terreinenstrategie ligt dan ook voor de hand. Het volledige rapport "Ruimtebe hoefteraming bedrijventerreinen" is te bestellen bij het provinciaal informatiecentrum. Zeeland m—mi—mm De komende twee weken worden de commissievergaderingen ter voorbereiding van de statenverga dering van 17 juni gehouden. Onderstaand treft u de meest van belang zijnde agendapunten aan. Commissie Economie en Mobiliteit Datum: ma 13 juni Aanvang: 13.30 uur Locatie: Commissiekamer 2, Provinciehuis te Middelburg Voorzitter: A.A.D. Saman Commissiegriffier: A.Lobik Statencommissie@zeeland.nl Tel.: 0118-631888 Agenda: - Statenvoorstel reactie PS Trajectnota/MER Kanaalkruising Sluiskil; - brief GS inzake aanleg fietspad langs Drieweg (N665); - brief GS inzake beheersmoge- lijkheden Japanse oesters in Oosterschelde; - Evaluatie fietsvervoer Wester- scheldetunnel. Commissie Ruimte Datum: vr 10 juni Aanvang: 09.00 uur Locatie: Commissiekamer 2 Voorzitter: mw. H.A. Polderman-Martin Commissiegriffier: A. van Wallenburg statencomissie@zeeland.nl tel.: 0118-631265 Agenda: - Ingekomen brief over glastuin bouw Sint Annaland; - Statenvoorstel43eleidsvisie externe veiligheid; - Brief GS inzake impuls herstruc turering en transformatie bedrij venterreinen. Commissie Sociale en Bestuurlijke Zaken Gewijzigde datum en aanvang stijd! Datum: do 9 juni Aanvang: 09.30 uur Locatie: commissiekamer 2 Voorzitter: E. Hageman Commissiegriffier: M. Trimpe statencommissie@zeeland.nl Tel. 0118-631437 Agenda: - Statenvoorstel Incidentele middelen Gemeenschappelijke Regeling Zeeuwse Bibliotheek 2005; - Statenvoorstel provinciaal biblio theekplan 2005-2008; - Statenvoorstel 4° wijziging begroting provincie; - IPO-jaarrekening 2004 - Brief GS inzake toezegging over beleidsinformatie jeugd zorg. Commissievergaderingen zijn openbaar. Belangstellenden zijn van harte welkom voor het bijwonen van de vergadering. Indien u wenst in te spreken ver zoeken wij u vriendelijk dit uiterlijk een half uur voor aanvang van de betreffende vergadering te mel den bij de commissiegriffier. Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provinciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de web site: www.zeeland.nl onder provinciale staten. Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben vastgesteld dat de bodemverontreiniging op de locatie Noordweg 68 te Sérooskerke ernstig is en hebben met het sanerings plan van Aannemingsbedrijf Geldof B.V. te Middelburg ingestemd (artikel 29 en 39 Wet bodembescherming). De beschikking ligt van 8 juni tot en met 20 juli 2005 ter inzage bij de directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkdagen van 9-12 en 14- 16 uur en op donderdag avond van 17-19 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 20 juli 2005 een bezwaarschrift tegen de beschikking indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaarschrift kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopi ge voorziening worden inge diend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's Gravenhage. mm De beschikking treedt 21 juli 2005 in werking, tenzij binnen die termijn een ver zoek om een voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval treedt het besluit niet in werking, voordat op dat verzoek is beslist. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stuk ken kunt u zich wenden tot dhr. G. Schrage (tel. 0118-631736). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een onder zoeksrapport en een deel saneringsplan ontvangen van Hercules B.V. te Rijswijk met betrekking tot de bo demverontreiniging ter plaatse van tank 10A op het bedrijfsterrein van Eastman Chemical B.V. te Middel burg. Gedeputeerde Staten zijn van plan met het deelsane ringsplan in te stemmen (artikel 39 en 40 Wet bodembescherming) De ontwerp-beschikking, met de daarop betrekking hebbende stukken, ligt van 8 juni tot en met 6 juli 2005 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren, en bij de gemeente Middelburg, dienst ruim te, afd. vergunningen en handhaving, Kanaalweg 3, op werkdagen van 8-12 en 13-16.30 uur en (na telefonische afspraak 0118-675287) op donder dagavond. Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schrifte lijk of mondeling hun zienswijze over de aan vraag of de ontwerp beschikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631736. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot dhr. G. Schrage, (tel. 0118-631736). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een onder zoeksrapport en een sane ringsplan ontvangen van de gemeente Veere met betrek king tot de bodemverontrei niging op de locatie Kapellestraat 9 te Veere. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreini ging als ernstig te beschou wen en tevens met het saneringsplan in te stem men (artikel 29 en 39 Wet bodembescherming) De ontwerp-beschikking, met de daarop betrekking hebbende stukken, ligt van 8 juni tot en met 6 juli 2005 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdagavond van 17.30-19 uur. Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schrifte lijk of mondeling hun zienswijze over de aan vraag of de ontwerp beschikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631736. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot dhr. G. Schrage, (tel. 0118-631736). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben besloten aan de gemeente Veere ontheffing zorgplicht riole ring ex artikel 10.33 wet milieubeheer te verlenen voor ca. 270 strandhuisjes in het buitengebied van de gemeente. Belanghebbenden kunnen tot en met 21 juli 2005 schriftelijk bezwaar schriften tegen dit besluit indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Voor een toelichting en kopieën betreffende dit besluit kunt u zich tijdens kantooruren wenden tot de Directie ruimte, milieu en water, dhr. A.A. van de Straat, (tel. 0118-631116). ■n CLEANING De juiste koers in schoonmaken Wij zijn op zoek naar gemotiveerde en gedreven vakantiewerkers die gedurende de vakantieperiode bij ons willen aanmonsteren voor het verrichten van schoonmaakwerkzaamheden ter vervanging van onze vaste medewerkers. We kunnen in overleg met jou de werktijden vast stellen. Gedurende de zomerperiode, van week 27 t/m 37, ontvang je 12,50 netto extra voor elke volledig gewerkte week (min. 15 uur). Wij kunnen je werk aanbieden bij diverse opdracht gevers in heel Zeeland, Brabant. Meld je meteen aan via dit aanmeldingsformu lier en stuur deze in een dichte envelop (zonder postzegel) op naar: Stoffels Cleaning, Vakantiewerk, Antwoordnr. 125, 4530 VB Terneuzen of via e-mail: info@stoffels.nl Naam: Adres: Postcode en woonplaats: Telefoonnumer:Geboortedatum: Beschikbaar vant/m Voorkeur: ochtend middag avond llexibel (Acquisitie wordt niet op prijs gesteld) IIIIRCTinNIIII ACTION is een landelijk non-food filialenbedrijf. De komende jaren staan in het teken van verdere uitbreiding van het aantal filialen en het vergroten van de huidige winkels. In 2005 zijn wij voornemens ons 150ste filiaal te openen. Het hoofdkantoor is gevestigd te Zwaagdijk. (NH) Het assortiment is breed en ondiep en bestaat uit speelgoed, schrijfwaren, huishoud, doe- het-zelf, tuin, decoratie, cosmetica, glas, porselein aardewerk, textiel en seizoen. Het assortiment is sterk wisselend waarmee Action de consument wil verrassen en binden. Centraal binnen de formule staat de laagste consumentenprijs! Onze leus: Verrassend Volledig, Verbazend Voordelig". Het hoofdkantoor annex distributiecentrum bevindt zich te Zwaagdijk in Noord-Holland van waaruit de filialen dagelijks worden bevoorraad. Logistiek werkt Action met 100% eigen distributie naar de filialen. In het kader van uitbreiding zijn wij voor ons filiaal te Vlissingen op zoek naar een In deze functie bent u verantwoordelijk voor één van onze winkels. U organiseert alle winkelwerkzaamheden en controleert de uitvoering. U bent verantwoordelijk voor het bestellen en aanvullen van het assortiment, de verkoop hiervan en de financiële afwikkeling, welke voortvloeit uit de verkoop. Hiernaast begeleidt, motiveert en inspireert u het personeel. Om bovenstaande functie goed te kunnen invullen dient u te beschikken over een commerciële instelling, leidinggevende vaardigheden, cijfermatig inzicht en een grote dosis enthousiasme. Tevens vindt u het prettig te werken in een informele sfeer. Salarisindicatie: 23+ min. 1342,00 en max. 1413,00 bruto per periode van vier weken op basis van 38 uur per week. Wilt u een bijdrage leveren aan het uitbouwen van onze formule in Vlissingen schrijf of mail ons dan binnen 14 dagen. Graag uw adres, telefoonnummer en advertentiecode VL-2305 vermelden bij uw sollicitatie. Action Non Food B.V. T.a.v.: personeelszaken Perenmarkt 15 1681 PG Zwaagdijk-Oost E-mail: pz@action.nl Tel. (0228)-565619 Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld.

de Faam | 2005 | | pagina 11