VAN DE i INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN gemeente Middelburg GEMEENTE VLISSINGEN ft MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE Woensdag 8 juni 2005 De Faam 10 INFORMATIE OVERHEID AANVRAGEN KAPVERGUNNING De gemeente heeft een kapvergun- ning-aanvraag ontvangen voor: - Seisweg 151, één kastanje; - J.C. Matthiasstraat 10, één sierap- pelboom; - Waldammeweg, twee platanen. Belanghebbenden kunnen binnen veertien dagen na publicatie hun zienswijze indienen bij de Afdeling Vergunningverlening en Handhaving, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vak balie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3, telefoonnummer 67 50 00. WET MILIEUBEHEER Ter inzage legging beschikking Beschikking Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat zij een vergunning in het kader van de Wet milieubeheer hebben verleend aan Technisch Handelsbureau Vermaat B.V. te Middelburg. Het betreft een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning (zoge naamde revisievergunning) ten behoeve van een groothandel in gereedschappen, bevestigingsmate rialen en aanverwante artikelen. De inrichting is gelegen aan de Arnesteinweg 18 te Middelburg, kadastraal bekend Gemeente Middelburg, sectie M, nr. 181. ren Inzage De beschikking en alle relevante stuk ken liggen tot donderdag 21 juli 2005 elke werkdag tijdens kantooru- sn tot donderdag ZI e werkdag tijdens kante en op donderdagavond van 17.00 tot 20.00 uur ter inzage bij de vakbalie Vergunningverle-ning en Handhaving, Kanaalweg 3 te Middelburg. Inzage op donderdag avond dient vooraf telefonisch te worden aangevraagd (telefoonnum mer 0118 -67 52 47). Desgewenst wordt er door de afde ling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toelich ting gegeven op de voornoemde stukken. De beschikking is ten opzichte van de ontwerpbeschikking wel gewij zigd. Beroep Van vrijdag 10 juni 2005 tot vrijdag 22 juli 2005 kan beroep worden esteld door: genen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschik- de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over ae ontwerpbe schikking; degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aange bracht; belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerpbeschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. De voorzifter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State kan, indien beroep is inge steld en onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist, worden verzocht een voorlopige voorziening te treffen. Voor zowel het indienen van een beroepschrift als het verzoeken om een voorlopige voorziening moet griffierecht worden betaald. BEKENDMAKING WET MILIEUBEHEER Kennisgeving besluit tot opleggen nadere eisen Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij nadere eisen hebben gesteld ten aanzien van café Flaix, Plein 1940 nummer 3 te Middelburg. Inhoud nadere eisen Op café Flaix is het "Besluit horeca-, sport- en recreatie-inrichtingen milieubeheer" van toepassing. De nadere eisen zijn vastgesteld op grond van artikel 8.42, eerste lid, van de Wet milieubeheer en artikel 5, eerste lid, onder a en derde lid van het "Besluit horeca-, sport- en recreatie-inrichtingen milieubeheer". Een nadere eis is gewijzigd waardoor de geluidsbegrenzer zodanig moet zijn afgesteld dat kan worden voldaan aan de geluidnive aus van de voorschriften 1.1.1 en 1.1.5 van het "Besluit horeca-, sport en recreatie-inrichtingen milieube heer". Daarnaast stellen wij nieuwe nadere eisen ten aanzien van indi recte hinder. Middels toezicht op de bezoekers in combinatie met gedragsregels moet de overlast voor ae bewoners in de omgeving van de inrichting worden verminderd. Ter inzage Het besluit en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 9 juni 2005 tot en met 20 juli 2005 tijdens kantooruren en op donderdagavond van 17.00 tot 20.00 uur ter inzage bij de vakbalie Vergunningverlening en Handhaving, Kanaalweg 3 te Middelburg. Inzage op donderdag avond dient telefonisch te worden aangevraagd. (0118-67 52 87). Bezwaar Binnen zes weken na de dag die volgt op de verzenddatum van hef besluit kunnen belanghebbenden tegen het besluit een bezwaarschrift bij ons college (Postbus 6000, 4330 IA Middelburg) indienen. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en moet ten minste bevatten: a. de naam en het adres van de indiener; b. de dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht; d. de gronden van het bezwaar. Indien tegen het besluit bezwaar wordt gemaakt, kan gedurende de bezwaartermijn een verzoek tot hef treffen van een voorlopige voorzie ning worden gedaan indien gelet op de Betrokken oelangen - onverwijlde spoed dat vereist. Een verzoek tot een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Informatie Nadere informatie omtrent hef bovenstaande kan bij de afdeling Vergunningverlening en Handhaving verkregen worden. INSPRAAK VOORONTWERP BESTEMMINGSPLAN 'Buitengebied Middelburg 2e herzie ning' Opg op di Jurende 4 weken (tot en met 7 juli 05) voor een ieder ter inzage bij rond van artikel 6a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en de Middelburgse inspraakverordening ligt het voorontwerp van hef bestem mingsplan 'Buitengebied Middelburg 2e herziening' met ingang van vrijdag 10 juni 2005 juli bij de vakbalie van de afdeling Vergunningverlening en Hand having van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3 te Middelburg. Inspraak wordt verleend aan ingeze tenen en in de gemeente een belang hebbende natuurlijke en rechtsperso nen. Het bestemmingsplan omvat de pla nologisch juridische onderbouwing van het buitengebied van de gemeente Middelburg, met uitzonde ring van de p lercelen die binnen bestemmingsplan Buitengebied Arnemuiden. Medewerkers van de afdeling Ruimtelijk Beleid van de dienst Ruimte zullen desgevraagd een toe lichting geven op- en/of vragen beantwoorden over genoemd voor ontwerp. Ook bestaat de mogelijkheid dat een exemplaar van het voorontwerp voor enkele dagen wordt uitgeleend tegen betaling van een borgsom van 15,-. Gedurende de genoemde termijn kunnen inspraakreacties schriftelijk naar voren worden gebracht op een daartoe bestemd inspraakformulier. Dit formulier is verkrijgbaar bij de vakbalie van de afdeling Vergunningverlening en Hand having. Tevens kunnen gedurende de genoemde termijn inspraakreacties mondeling naar voren worden gebracht. Hiervoor dient een afspraak gemaakt te worden met de afdeling Ruimtelijk Beleid, telefoon 0118-67 52 36. WET GELUIDHINDER Verzoek hogere grenswaarden industrielawaai "Vlissinaen-Oost" Burgemeester en wethouders van Middelburg maken, in gevolge arti kel 11 van het Besluit grenswaarden binnen zones rond industrieterrein, bekend dat Zeeland Seaports voor nemens is een verzoek tot hogere grenswaarde in te dienen bij het col lege van Gedeputeerde Staten van Zeeland in verband met het zeeha ven- en industrieterrein Vlissingen- Oost. Rond hef zeehaven- en industrieter rein Vlissinqen-Oost is in 1992 bij het percelen plangebied van ggen i net Koninklijk oesiuit een geluidzone vastgesteld in verband met industrie- lawaai van op het zeehaven- en industrieterrein gevestigde bedrijven. Momenteel wordt de verdere ontwik keling van het industrieterrein, waar van Zeeland Seaports de exploitant is, beperkt doordat de geluidsruimte die de huidige geluidzone biedt in de nachtperiode, dit is de periode tussen 23.00 en 7.00 uur, volledig is opge vuld. Dit vormt voor de invulling van het zeehaventerrein een probleem, aangezien gebleken is dat het niet mogelijk is de nog niet ingevulde delen van het industrieterrein, momenteel circa 300 hectare, met alleen dagbedrijven in te vullen. Om deze situatie te doorbreken en een volledige invulling van het zee haven- en industrieterrein mogelijk te maken, is een aanpassing van de geluidzone noodzakelijk. Dit bete kent dat de geluidbelasting vanwege industrielawaai op woningen in ae omgeving van hef industrieterrein wijzigt. Daar waar de geluidbe lasting de wettelijk toegestane grens waarde van 50 dB(A) overschrijdt, c.q. een eerder vastgestelde hogere grenswaarde wordt overschreden, dient door gedeputeerde staten een hogere waarde te worden vastge steld. Uit onderzoek is gebleken aaf dit voor 265 woningen in de gemeenten Borsele, Vlissingen en Middelburg geldt. Het voornemen is dan ook Gedeputeerde Staten van Zeeland te verzoeken hogere waarden vast te stellen ten behoeve van 265 wonin gen, waarvan 7 woningen in de gemeente Middelburg, namelijk Binnendijk 1,2,3,5,6,7 en 10 te Nieuw en St. Joosland. In het ont- werpverzoek hogere grenswaarden is aangegeven voor welke woningen een hogere grenswaarde verzocht wordt en welke waarde voor de betreffende woningen wordt ver zocht. Het ontwerp-verzoek aan Gedeputeerde Staten en de daarbij behorende stukken, liggen met ingang van vrijdag 10 juni 2005 gedurende 4 weken (tot en met 7 juli 2005) ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. Gedurende deze termijn kan een ieder met betrekking tot dit onder werp schriftelijk zijn/haar zienswij zen kenbaar maken. Op dinsdag 14 juni zal in Ontmoetingscentrum De Stenge, Stengeplein 1 te Heinkenszand een openbare hoorzitting worden gehouden, waarbij een ieder in de gelegenheid wordt gesteld monde ling zijn/haar zienswijze over het ontwerp-verzoek kenbaar te maken. Voor de inwoners van de gemeente Middelburg vindt deze hoorzitting plaats tussen 19.00 uur en 20.00 uur. Om organisatorische redenen wor den diegenen, die deze openbare zitting wensen bij te wonen, verzocht zich daarvoor uiterlijk maandag 13 juni 2005 aan te melden (0118-67 52 36). BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: het veranderen van de achtergevel en de aanpassing van de indeling beganegrond en verdieping op het perceel Breeweg 5; hef aanbrengen van drie ladder- haken in voordakvlak op het perceel Dam 53; het vergroten van een badkamer- raam op het perceel Torentrans 16; het vernieuwen van de aanbouw op het perceel Veerdam 22 te Nieuw- en Sint Joosland; het bouwen van een tuinkamer en een overdekt terras op het perceel Zuster Van Donkstraat 10 te Arnemuiden; het plaatsen van twee vlaggen masten op het perceel Molenwater 97; het bouwen van een woning op het perceel Schouw 1 te Arnemuiden; het aanbouwen van een douche/toiletruimte op het perceel Verwerijstraat 47; het wijzigen van de gevel op het perceel Plein 1940 nummer 6; het uitbreiden van de woning en de berging op het perceel Laan van Nieuwenhove 4; het plaatsen van een dakkapel op het perceel Zusterstraat 25. Informatie over deze bouwplannen is verkrijgbaar bij de vakbafie van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, Kanaalweg 3, telefoon (0118) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een bouw-vergun- ning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekenin gen, waarop bij een positieve beslis sing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, gebruiks- en/of sloopvergunningen zijn ver leend (tussen haakjes staat de datum van verzending): het plaatsen van twee dakkapellen op hef perceel Voikerakstraat 77 (25-5); het aanbrengen van rolluiken op de dakvensters op het perceel Herengracht 12 (27-5); het slopen van de riolering op het perceel Arnelaan 4 (27-5); het plaatsen van een kunstwerk op het perceel Kanaalweg 3 (27-5); het oprichten van een monument op het perceel Balans (27-5); het slopen van bedrijfsunits op hef perceel Grenadierweg 1,1a en 3 (27-5); het bouwen van een carport op het perceel Torenweg 8 (27-5); het aanbouwen aan de achterzijde van de woningen op het perceel Westerscheldestraat 291 en 293 (27-5); het uitbreiden van de woning op het perceel Walcherseweg 228 (27- 5)/ het bouwen van een werkplaats met kantoor op het perceel Ampèreweg 42-44 (30-5); het plaatsen van een kaartver koopkiosk op het perceel Koorkerkhof (Lange Jan) (30-5); het wijzigen van het winkelpand op het perceel Markt 73 (30-5); het uitbreiden van de woning op hef perceel Koudekerkseweg 153 (30-5); het plaatsen van een dubbele poortdeur op het perceel Londensekaai 29 (31-5); hef gedeeltelijk veranderen van de winkel en bovenliggende woning op het perceel Segeersstraaf 35 (31 -5); het metselen van een tuinmuur op het perceel Spanjaardstraat 53 (31- 5); het aanbrengen van veiligheidsha ken en -ogen op het perceel Spanjaardstraat 15 (31-5); het vergroten van de aanbouw op het perceel Nieuwepoortstraat 11 (31-5); het plaatsen van twee Velux-ramen en het vernieuwen van het dakbe schot op het perceel Vlissingsesingel 2(31-5); het plaatsen van buitenreclame op het perceel Nieuwe Kleverskerkseweg 17-19 (31-5); het plaatsen van een dakkapel op het perceel Kuipers-Rietberg kwartier 20 (31 -5); het wijzigen van de kleur van het schilderwerk en het doek van de sereens en de schermen op het per ceel Stadhuisstraat 2 (31 -5); het plaatsen van een overkapping inclusief noodstroomapparaat op het perceel Poelendaele-singel 10 (31-5); het bouwen van een opslagloods op het perceel Nijverheidsweg 24 (31-5); het vernieuwen van de aanbouw op het perceel Veerdam 22 te Nieuw- en Sint Joosland (31-5); het maken van een aanbouw op het perceel Seispark 9 (1-6); het maken van een aanbouw op het perceel Zuidwal 41 te Arnemuiden (1-6); wijziging op een eerder verleende bouwvergunning (d.d. 7 april 2004) op het vervallen van een overhead- deur in de pui en een andere inde ling van deze pui van bedrijfsunit no. 5 (Hertzweg 36) (1-6); het in gebruik nemen van het pand als winkel op het perceel Lange Delft 60-62 (1-6); het bouwen van een woning met berging op het perceel Sloep 6 te Arnemuiden (1-6). Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 8109, 4330 EC Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. AANVRAAG OM MONU MENTENVERGUNNING Van 10 juni 2005 tot en met 23 juni 2005 ligt bij de vakbalie van de dienst Ruimte de aanvraag om een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor: het gedeeltelijk veranderen van de ruit-/raamindeling en het schilderen van de voorgevel op het perceel Balans 7; het vervangen van de kozijnen op het perceel Punt 3. Gedurende voornoemde periode kunnen eventuele bedenkingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wet houders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. RAMPBESTRIJDINGSPLAN EASTMAN Overeenkomstig bepaalde in artike len 1 van het Besluit rampbestrij- dingsplannen inrichtingen, 3:12 en 3:13 van de Algemene wet bestuursrecht, maakt de burge meester van Middelburg bekend aaf hef rampbestrijdingspfon Eastman Chemical Middelburg BV is opge steld. Het ontwerp van het rampBe- strijdingsplan met de daarop betrek king hebbende stukken worden vanaf heden tot en met 6 juli 2005 voor iedereen ter inzage gelegd in de informatiewinkel van het stads kantoor aan de Kanaalweg 3. Met vragen kunt u zich wenden tot de ambtenaren openbare orde en vei ligheid, Hans Hubregfse, telefoon 0118-675421 of Thijs Terlouw, tele foon 0118-675435. Belanghebbenden worden verzocht om eventuele zienswijzen geduren de de bovengenoemde periode schriftelijk te richten naar: Burgemeester van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. RAMPBESTRIJDINGSPLAN HOOGWATER ZEELAND De burgemeester van Middelburg is, voor zover het zijn bevoegdheid aangaat, voornemens om het Rampbestrijdingspfon Hoogwater Zeelandvasf te stellen (versie 21 april 2005). In dit plan staat beschreven op welke wijze een (dreigende) ramp of zwaar ongeval door hoog water in de provincie Zeeland wordt bestreden cfoor het bestuur en de hulpverleningsdiensten. Alvorens tot vaststelling over te gaan zal het ontwerp-rampbestrijdings- plan vanaf 8 juni 2005 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage liggen bij de informatiewinkel in het stadskantoor van Middelburg. Belanghebbenden worden verzoent om eventuele zienswijzen gedurende de bovengenoemde periode schrifte lijk in te dienen bij de burgemeester van Middelburg, postbus 6000, 4330 IA Middelburg. Kijk voor meer informatie op pagina 5 van deze Faam, www.middelburg.nl en Maximaal Teletekst pagina 830. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen t.b.v.: A) Lichte bouwvergunning: 1uitbreiden woning van Oorschotlaan 12 B) Reguliere bouwvergunning: 1plaatsen tuinhuis en wind scherm Vlissingsestraat K27 2. plaatsen blokhut Vlissingsestraat K27 C) Sloopvergunning: 1uitbreiden woning Pieter Louwersestraat 15 De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een bouw vergunning en monumentenver gunning kunnen geen bezwaar schriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waar op de vergunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aan vraag. VERLEENDE BOUW-, SLOOP- en GEBRUIKSVERGUNNIN GEN In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: 1plaatsen dakkapel Goeman Borgesiusstraat 15 30-05-2005 2. plaatsen dakkapel Esdoornstraat 43 30-05-2005 3. uitbreiden woning Mondriaanplantsoen 12 30-05- 2005 4. geheel slopen woning Bachlaan 40 - 30-05-2005 5. gebruiken kamerverhuurpand (verlenging) van der Manderestraat 4 01 -06-2005 6. plaatsen porto-cabin Parkeerterrein Dr.Gallandatstraat (achter Badhuisstraat 140) 01- 06-2005 7. wijzigen kozijnen voorgevel Badhuisstraat 52-58 01-06- 2005 8. aanbouwen woning Badhuisstraat 205 01 -06-2005 9. plaatsen 2 afmeerpalen Koningsweg 8 01 -06-2005 Tegen deze"besluiten kan door een rechtstreeks belanghebbende binnen de termijn van 6 weken na de dag van verzending van de vergunning, schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij hef college van burgemeester en wethouders. VRIJSTELLINGEN: Wet op de Ruimtelijke Ordening Wij willen positief beslissen op de hierna genoemde verzoeken om vrijstelling in combinatie met inge diende bouwaanvragen: 1gedeeltelijk vergroten woning Ruys de Beerenbrouckstraat 22 2. gedeeltelijk vergroten woning Ruys de Beerenbrouckstraat 24. 3. Vernieuwen voorgevel woning Boulevard Evertsen 12. Artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto arti kel 20 van hef Besluit op de Ruimtelijke Ordening opent daar toe de mogelijkheid. Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvragen, lig gen de bouw- en situatietekenin gen gedurende vier weken, ingaande 9 juni 2005 tot en met 6 juh 2005 ter inzage in het stad huis, Paul Krugerstraat 1 Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze bij burgemeester en wethouders indienen (ter attentie van Afd. Ontwikkeling, Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN). WELSTANDSCOMMISSIE De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veer tien dagen op een donderdag. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor ae verga dering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woning toezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de ver gadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/welstandscom- missie. De agenda is dan ook in te zien in net stadhuis, Paul Krugerstraat 1De data van de volgende welstandsvergaderingen zijn 16 en 30 juni 2005. RAMPBESTRIJDINGSPLAN HOOGWATER ZEELAND De burgemeester van Vlissingen is, voor zover het haar bevoegd heid aangaat, voornemens om net Rampbestrijdingspfon Hoogwater Zeeland vast te stellen. In dit plan staat beschreven op welke wijze een (dreigende) ramp of zwaar ongeval door hoog water in de provincie Zeeland wordt bestreden door het bestuur en de hulpverle ningsdiensten. Alvorens tot vaststelling over te gaan zal het ontwerp-rampbestrij- aingsplan vanaf 8 juni 2005 ledurende vier weken voor een ieder ter inzage liggen bij de ublieksbalie in het stadhuis van issingen. Belanghebbenden worden verzocht om eventuele zienswijzen gedurende de boven genoemde periode schriftelijk in te aienen bij de burgemeester van Vlissingen, postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. WET GELUIDHINDER Burgemeester en wethouders van Vlissingen zijn voornemens over te gaan tot het indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland van een verzoek tot vaststelling van hogere waarden industriela waai ingevolge de Wet geluidhin der. Dit verzoek heeft betrekking op de bouw van woningen op de locatie J.l. Sandersestraaf (voormalige locatie Kuzee) te Oost Souburg. Het ontwerpverzoek ligt van 9 juni t/m 6 juli 2005 ter inzage in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krugerstraat 1Desgewenst wordt door de afdeling Milieu een mon delinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. Informatie kunt u verkrijgen bij de heer L. Busé, tel 0118-487417. Gedurende de hiervoor genoemde periode kan een ieder het ont werpverzoek inzien en hierover schriftelijk opmerkingen maken. De opmerkingen dienen te worden gericht aan het college van burge meester en wethouders van Vlissingen. WET GELUIDHINDER Burgemeester en wethouders van Vlissingen zijn voornemens over te gaan tot het indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland van een verzoek tot vaststelling van hogere waarden wegver- keerslawaai ingevolge de Wet eluidhinder. it verzoek heeft betrekking op de bouw van woningen aan hef Ambachtsplein in Oost Souburg. Het verzoek en alle bijbehorende stukken liggen van 9 juni t/m 6 juli 2005 ter inzage in het stadhuis van de gemeente Vlissingen, Paul Krugerstraat 1Desgewenst wordt door de afdeling Milieu een mon delinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. Informatie kunt u verkrijgen bij de heer L. Busé, tel 0118-487417. Gedurende de hiervoor genoemde periode kan een ieder hef ont werpverzoek inzien en hierover schriftelijk opmerkingen maken. De opmerkingen dienen te worden gericht aan hef college van burge meester en wethouders van Vlissingen. INSPRAAK: VERZOEK HOGERE GRENSWAARDEN INDUSTRIELAWAAI "VLIS- SINGEN-OOST" Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken, ingevolge arti kel 1 1 van het Besluit grens waarden binnen zones rond industrieterrein, bekend dat Zeeland Seaports voornemens is een verzoek tot hogere grens waarde in te dienen bij het college van gedeputeerde staten van Zeeland in verband met het zee haven- en industrieterrein Vlissinaen-Oost. Rond net zeehaven- en industrie terrein Vlissinaen-Oost is in 1 992 bij Koninklijk besluit een geluidzo ne vastgesteld in verband met industrielawaai van op het zeeha ven- en industrieterrein gevestigde bedrijven. Momenteel wordt de verdere ontwikkeling van het industrieterrein, waarvan Zeeland Seaports de exploitant is, beperkt doordat de geluidsruimte die de huidige geluidzone biedt in de nachtperiode, dit is de periode tussen 23.00 en 07.00 uur, volle dig is opgevuld. Dit vormt voor de invulling van het zeehaventerrein een probleem, aangezien geble ken is dat het niet mogelijk is de nog niet ingevulde delen van het industrieterrein, momenteel circa 300 hectare, met alleen dagbe drijven in te vullen. Om deze situatie te doorbreken en een volledige invulling van het zeehaven- en industrieterrein mogelijk te maken, is een aanpas sing van de geluidzone gewenst. Dit betekent dat de geluidbelasting vanwege industrielawaai op woningen in de omgeving van het industrieterrein wijzigt. Daar waar de geluidbelasting de wettelijk toe gestane grenswaarde van 50 aB(A) overschrijdt, c.q. een eerder vastgestelde hogere grenswaarde wordt overschreden, dient door gedeputeerde staten een hogere waarde te worden vastgesteld. Uit onderzoek is gebleken aat dit voor 265 woningen in de gemeenten Borssele, Vlissingen en Middelburg geldt. Het voornemen is dan ook gede puteerde staten van Zeeland te verzoeken hogere waarden vast te stellen ten behoeve van 265 woningen, waarvan 1 woning in de gemeente Vlissingen, namelijk Krukweg 6 te Ritthem. In het ont werpverzoek hogere grens waarden is aangegeven welke waarde voor ae betreffende woning wordt verzocht. Het ontwerpverzoek om vaststel ling hogere grenswaarden industrielawaai Vlissingen-Oost" is gereed voor inspraak en ligt met de daarbij behorende stukken van donderdag 9 juni 2005 tot en met woensdag 6 juli 2005 ter inzage in de centrale hal van het stadhuis aan de Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. Schriftelijke opmerkingen dienen te worden gericht aan hef college van burgemeester en wethouders van Vlissingen, postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Daarnaast wordt er op dinsdag 14 juni 2005 een openbare zitting gehouden in Ontmoetingscentrum "De Stenge", Stengeplein 1te Heinkenszand, vanaf 19.00 tot 20.00 uur. Op deze bijeenkomst zal van de zijde van verzoeker een toelichting wor den gegeven op het verzoek. Tevens kunnen dan mondelinge opmerkingen worden ingediend door de aanwezigen. Nadere informatie omtrent hef voornemen tot aanvragen van hét verzoek om hogere grenswaarden is te verkrijgen Bij de heer W. Vette (tel. 0115-647500) van Zeeland Seaports of de heer L. Busé van de gemeente Vlissingen (tel. 0118- 487417). KAPVERGUNNING Wij maken bekend dat er een aanvraag om een kapvergunning ingevolge art. 4.3.2. van de Algemene Plaatselijke Verordening Vlissingen) is ontvan gen voor het verwijderen van 4 sierkersen aan de achterzijde van Westerzicht 427 t/m 437, 1 lijsterbes en 3 populieren op het ROC terrein aan de Edisonweg te Vlissingen, 1 abeel en 1 esdoorn op de hoek Pr.Hendrikstraat Irenestraat, 1 atlasceder Willem Alexanderstraat 13 te Oost- Souburg. Wij zijn voornemens deze vergun ning te verlenen. Nadere informa tie over de kapaanvraag kunt u krijgen bij de directie Grondgebied afdeling Beheer tele foon 487373. Vlissingen, 8 juni 2005 Burgemeester en wethou ders van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de informa tiepagina 'In den blauw geruiten kiel' elders in dit blad. Postbus 1000 4357 ZV Domburg gemeente@ Veere. n I GEMEENTE V F F Tel. 0118-555 444 Fax 0118-555 433 www.Veere.nl TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tijdens openingstijden inzien bij de centrale pubheksbalie van het gemeentehuis, Traverse 1 te gen Domburg. Openingstijden van de lie zijn van maandag t/m vrij dag dagelijks van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur balie (met uitzondering van Burgerlijke Stand zaken). BEZWAAR/BEROEP/VOOR LOPIGE VOORZIENING Volgens de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden bezwaar maken tegen overheidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen en vrijstellin gen). Dat moet schriftelijk, gemoti veerd en ondertekend gebeuren. Het bezwaar moet uiterlijk worden verzonden (per tpg-posf) op de laatste dag van de in de publicatie genoemde termijn. U moet uw Bezwaren richten aan het bestuurs orgaan dat de beslissing heeft genomen: het college van B W, ae burgemeester of de gemeente raad. Naast het indienen van een bezwaarschrift kunt u de voorzie ningenrechter van de Rechtbank, sector Bestuursrecht, in Middelburg ook verzoeken een voorlopige voorziening te treffen als er sprake is van spoed. Hiervoor zijn griffie rechten verschuldigd. Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 8109, 4330 EC Middelburg. Informatie: (0118) 555 444. VRIJSTELLINGSPROCEDURE Zoutelande - het oprichten van een loods Paulusweg 24 (art. 15 Wet RO); Het bouwplan is (gedeeltelijk) in strijd met het ter plaatse gelaende bestemmingsplan. Wij zijn van plan vrijstelling c.q. vergunning te verlenen door toepassing van genoemd artikel van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (Wet RO). In verband hiermee liggen de bouwtekeningen van 8 juni 2005 t/m 6 juli 2005 tijdens de openingstijden ter inza ge op hef gemeentehuis te Domburg. Gedurende de genoem de periode bestaat voor u de mogelijkheid een schriftelijke zienswijze tegen het bouwplan bij het college in te dienen. BOUW/SLOOP/ AANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/sloopver gunning ziin ingekomen voor: Meliskerke - het slopen van een woning Corn. Jaspersestraaf 19; Oostkapelle - het plaatsen van een kap op een zomerhuis Oosterpark 66; - het vergroten van een café restaurant Vroonweg 1 - hef vergroten van een zomerhuis Oosterpark 99; Serooskerke - het veranderen van een berging in een vakantiewoning Kleine Putweg 5; Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-/sloop vergunning géén bezwaarschrift ingediend kan worden. Een bezwaarschrift kan pas worden ingediend nadat op ae aanvraag is beslist (in principe binnen 12 weken). VERLEENDE (BOUW/SLOOP/ AANLEGJVERGUNNIN- GEN/MONUMENTENVER- GUNNINGEN De volgende vergunningen zijn verleend: (tussen haakjes staat ae datum van verzending) Biggekerke - het vernieuwen van een buiten berging Bankstraat 2;(26-5) - het plaatsen van een schutting Korte Oostweg 14;(26-5) Koudekerke - het oprichten van een berging Doormanstraat 17; (26-5) Meliskerke - hef veranderen van een garage in een cafetaria Torenstraat 19,(26-5) Oostkapelle - hef plaatsen van een berging Torenstraat 29,(26-5) Serooskerke - het veranderen van een schuur tof zomerhuis Noordweg 48,(26-5) Lees verder op pagina 16

de Faam | 2005 | | pagina 10