B E E <5 T IVI E r IM S E N Super zomer actie: De Gezonde Zaak Middelburg DE GEZONDE ZAAK Slank U Fit: succes gegarandeerd!!! Seniorenfit (60+) Een Kater van Verzuim? Cursus Heart Health: Gewoon een veilig gevoel Pilates Schenge 4 4335 XS Middelburg T- 0118 632050 F- 0118 632051 r Waarom kiest ook u voor De Gezonde Zaak?A r Dans in beweging Medische Tïainings Therapie Fysiotherapie, Manuele therapie "Souburg" Een fysiotherapeut op locatie... MYFITPLAN Bespaar nu maar liefst 206 E- infodaz@deaezondezaakzeeland.nl 5 Reïntegratie Leefstijl Zorg/Curatie Preventie DE GEZONDE ZAAK B£WECGT ME MS ERE Afhankelijk van uw wensen en fysieke gesteldheid ontvangt u een programma op maat. Dit programma zullen we geregeld met u evalueren en waar nodig bijstellen. In groepsverband starten we met een goede warming up. Vervolgens gaat u onder professionele begeleiding 50 minuten gericht trainen. Het uur eindigen we met een gezamenlijke cooling down. Hierna drinken we gezellig een kopje koffie. Dinsdag Woensdag 10.30- 11.30 uur 10.30- 11.30 uur Snel en duurzaam! Hart- en vaatziekten zijn doodsoorzaak nummer 1 Per jaar sterven er rond de 50.000 mensen aan de gevolgen van hart- en vaatziekten. Dit is 35% van alle doods oorzaken. Niet voor niets zijn er landelijke campagnes om meer te gaan bewegen (flash), beter op de voeding te letten (maak je niet dik, let op vet) en vooral te stoppen met roken. De belangrijkste risicofactoren van hart- en vaatziekten zijn roken, overgewicht, te hoog cholesterol en een te hoge bloed druk. Vanwege het feit dat er aan de vele risicofactoren van hart- en vaatziekten wat te doen is start De Gezonde Zaak met een cursus die zowel theoretisch, maar voornamelijk praktisch is. Deskundigheid en goede begeleiding staan hierbij centraal. De cursus Heart Health is voor mensen die meer willen weten over de factoren die een preventieve werking hebben op het verkrijgen van hart- en vaatziekten. Het leert deelnemers hoe zij hun leefstijl zo kunnen veranderen dat zij, kijkend naar het mogelijke risico op het verkrijgen van hart- en vaatziekten, inderdaad gezonder gaan leven. Naast de theorie sporten we natuurlijk ook in een veilige omgeving. Ik ben Monique 35 jaar, en zoals zoveel vrouwen om allerlei redenen te dik geworden. Onregelmatig leven, kort achter elkaar kinderen gekregen, stoppen met roken en een chroni sche ziekte hebben mij er niet bepaald slanker op gemaakt. Bij De Gezonde Zaak ben ik terechtgekomen via mijn reumatoloog, hij stelde voor weer te gaan bewegen. In april 2003 ben ik begonnen in de Reumagroep van De Gezonde Zaak. Voorzichtig op de fiets en oefenen met gewichtjes van twee kilo. Na de zomervakantie kwam voor mij het verlangen boven om het afvallen waar ik al mee was begonnen een nieuwe impuls te geven. De maanden ervoor was ik al bezig geweest met kritisch kijken naar mijn voeding maar het afvallen stagneerde. Samen met de mensen van De Gezonde Zaak is gekeken wat voor mij de mogelijkheden waren en in oktober 2003 ben ik met de 'Slank U Rt" gestart. Al snel kwamen er meer apparaten bij: fietsen, roeien, steppen en lopen op de band. Mijn conditie ging met sprongen vooruit. Na drie weken kon ik al zonder hijgen de trap thuis oprennen. Samen met de diëtiste is naar mijn voe dingspatroon gekeken. Ik deed het helemaal niet zo slecht, dus een echt dieet kreeg ik niet. Wat ik wel geleerd heb, is me aan een aantal regels te houden. Drie keer per dag eten, alleen eten als je honger hebt, etiketten lezen van de producten die je wilt eten, je hoeft je niet te schamen als je bord niet leeg is, na acht uur 's-avonds niet meer eten, veel drinken, geen alcohol en op vaste tijden trainen. Het resultaat is dat ik na 15 weken bijna 20 kilo ben afge vallen. Iedere week op de weegschaal werd een feestje. Dat ik al die kilo's kwijt ben is één overwinning, maar ik kan nu elke week minimaal 10 kilometer hardlopen achter elkaar en daar ben ik echt trots op! Ik ben sinds oktober 2002 al 50 kilo kwijt en van maat 54 naar maat 44 gegaan. De cursus is inmiddels al een tijdje afgelopen, maar ik ben niet van plan te stoppen. 3 keer in de week ben ik wel bezig met sport. Niet alleen mijn gewicht is afgenomen, maar ook mijn gezondheid is met sprongen vooruit gegaan. Bij een bloedcontrole in het ziekenhuis waren er geen ontstekingen meer te zien en de reuma is mede daardoor onder controle, dus wie weet loop ik nog wel eens een marathon in maat 42. Een professioneel opgeleide dansdocent maakt in samenwerking met een (kinder-)fysiotherapeut een lesprogramma voor kinderen met een beperking. Door het ontwikkelen van muzikaliteit, samenspel, presentatie, lichaamsbeheersing, souplesse, discipline en uithoudingsvermogen dans je stap voor stap naar een hoger niveau. De fysiotherapeut maakt van elke leerling een medisch rapport (beschrijving) waarnaar het lesprogramma wordt aangepast. Zo kan ieder binnen zijn/haar mogelijkheden de les gemakkelijk volgen. Kom kijken en ervaren tijdens onze meedansles op zaterdag 25 juni 2005. Start 6 september 2005 Dinsdag 17.00 - 18.00 uur 18.00- 19.00 uur 6-8 jaar 9 -12 jaar o.a. 3 maanden gratis sporten Wordt nu lid en profiteer van de volgende voordelen: U sport de maanden juni, juli en augustus gratis, dit bespaart u 146. Het instapbeweegadvies (analyse van uw beginsituatie op het gebied van uithoudingsvermogen, lichaamssamenstelling en spierkracht) kost u geen 75 maar 15, dit bespaart u 60. Actievoorwaarden: Actie geldt voor ons "onbeperkt abonnement". Dit is inclusief het cardio- en krachtprogramma Fitplan en alle losse lessen zoals Pilates, Spinning, Slank U Fit enz.. U sluit een abonnement af met de duur van een jaar ingaande op 1 september 2005. Actie is geldig tot 15 juni 2005. Woensdag 25 mei 2005 De Faam 8 W M C 91 S af Intorvonties gericht op werkhervatting: - Fysieke interventies - Psychologische interventies - Gecombineerde interventies Interventies gericht op curatie: Bedrijfsfysiotherapie Fysio-Manuele Therapie groepsbehandeling R.A., Bechterew en Parkinson via instituut voor Fysiotherapie Medische Fitness COPD Acupunctuur Interventies gericht op leefstijl: Fitplan MyFitplan Beweegadvies Slank U Fit Preventieve programma's: Bedrijfsfysiotherapie Cursus Rugplan Cursus Ergocoaches Cursus RSI preventie Cursus Haptonomisch Tillen We staan bekend om onze professionele maar vooral persoonlijke begeleiding, niet alleen in de eerste weken maar continu. Onze programma's hanteren het unieke puntensysteem. Dit heeft 3 voordelen op alle andere beweegprogramma's: 1. Het puntensysteem houdt u absoluut gemotiveerd. 2. Wij geven een resultaatgarantie. Dat wil zeggen dat wanneer u zich aan ons programma houdt, uw gewicht verantwoord zal afnemen en uw conditie sterk zal toenemen. 3. Iedere 10 weken volgt een hertest waarbij we uw programma steeds weer bijstellen. Al onze klanten trainen met een hartslagmeter waardoor u absoluut veilig traint. Wij zijn een beweegcentrum, geen fitnesscentrum. Onze doelgroep is 25+, het "kijk mijn eens mooi zijn in m'n strakke pakje" gehalte wordt hierdoor voorkomen zodat iedereen zich thuis voelt. Van marathonloper tot Slank U Fitter. Wij hanteren de "ALL IN" formule. Buiten om de maandelijkse contributie zijn er dus geen extra kosten meer. Buitenom het cardio- en krachtprogramma Fitplan kunt u onbeperkt deelnemen aan alle lessen. (Pilatus, Spinning, Slank U Fit, Steps/Aerobic, Seniorengym enz). 1 Wij blijven de markt continu volgen om aan de vraag van de klant te blijven voldoen. Voorbeelden van nieuwe activiteiten zijn de cursussen 'Heart Health' en 'Dans in beweging voor kinderen met een beperking'. Heeft u een zieke werknemer en wilt u dat er daadwerkelijk wat aan gebeurt? Dat kan. Sterker nog, dat doen wij! ^Donder^a^aM^^O-^OO^uur^ Het is algemeen bekend dat succesvol afvallen afhangt van een goede combinatie tus sen eetgewoontes en verantwoord bewegen. De afdeling Dieetadvisering van de Transmurale Zorg van Zorgstroom en de Gezonde Zaak Zeeland hebben de handen ineengeslagen teneinde een goed programma neer te zetten waarbij zowel het bewegen als het diëten op verantwoorde wijze wordt aangeboden. ledereen weet het: bewegen en verantwoord eetgedrag zijn de bepalende factoren in de strijd tegen overgewicht. Echter, de praktische problemen waar men tegenaan loopt zijn legio: het veranderen van de voedingsgewoontes in combinatie met meer bewegen is niet zo simpel. Sporten met overgewicht gaat niet makkelijk en ook het schaamtegevoel staat meer bewegen in de weg. Goede diëtistische begeleiding, goed begeleid en ver antwoord bewegen in een omgeving waar men zich niet schaamt en groepscontact zijn de ingrediënten voor de cursus "Slank-U-Fit". Dat het werkt is een feit. Een voorbeeld uit de praktijk: Monique Baltus Cursusdagen: Maandag van 09.15 - 10.15 uur Donderdag van 19.30 - 20.30 uur Zorg niet respect, waar u ook woont c Recent onderzoek toont aan dat een werknemer die sport gemiddeld 25 dagen in 4 jaar minder verzuimt dan de niet-sporter. j Kinderen met een fysieke beperking vallen meestal overal buiten. Zowel tijdens de gymlessen als het buitenspelen. De Gezonde Zaak heeft hiervoor een uniek programma geschreven. Wel willen bewegen maar toch nog iets te veel fysieke klachten? Wij hebben de ideale oplossing voor u. Onder begeleiding van een fysiotherapeut gaat u na een uitgebreide analyse in groepsverband trainen. De medische fitness "Medische Trainings Therapie" is een uitstekende aanpak voor klachten aan het bewegingsapparaat en een aanvulling op uw behandelingen bij uw fysiotherapeut of oefenthera peut. In een aantal gevallen kan dit een goede ver vanging zijn van "passieve" therapieën. Het pro gramma is gemaakt voor mensen met klachten waarbij het belangrijk is om de belastbaarheid op een zo hoog mogelijk peil te krijgen en voor men sen met chronische of terugkerende klachten. ledereen heeft wel eens last van het bewegingsap paraat. Gelukkig gaan de meeste klachten vanzelf weer over. Maar er zijn ook klachten die steeds terugkomen of altijd aanwezig zijn. In veel gevallen zijn dat klachten waarbij het noodzakelijk is gericht te oefenen en te trainen, teneinde minder last te hebben of meer te kunnen doen. Na de medische trainingstherapie kunt u kosteloos instappen in het Fitplan met al zijn activiteiten. Natuurlijk houden we nog steeds "een oogje in het zeil". Mentale en fysieke training voor kracht en flexibiliteit. Het is hotter dan hot in de beweegbranche. Mind en body oefeningen op de principes van Joseph Pilates. De bewegingen bestaan uit zes elementen: 1. concentratie 2. ademhaling 3. centreren 4. controle 5. precisie 6. vloeiende beweging De voordelen van Pilates: De Pilates methode zorgt voor evenwicht tussen lichaam en geest. Daarnaast is de work-out energiek en verfrissend. Perfect voor mensen die meer willen dan alleen een mooie buitenkant. Een aantal effecten: Verbetering van de houding Verbetering van de bloedcirculatie en de stofwisseling Meer flexibiliteit en balans Ontwikkeling van het lichamelijke bewustzijn en zelfbewustzijn Vermindering van de kans op rug- en nekklachten Verbetering van het concentratievermogen Vermindering van stress Versterking en vorming van de spieren Ontwikkeling van een sterke kern: de diepe buik- en rugspieren Opbouwen van "lange" spieren en flexibelere gewrichten Herstellen van spierevenwicht Trainen van efficiënte bewegingspatronen Verbeteren van de verbinding tussen lichaam en geest door middel van het benadrukken van de ademhaling en lichaamsbesef. Kortom, een van de veiligste work-outs die er bestaat; het mid den tussen yoga en spierversterking met een "sculpting" resul-1 taat vanwege verlenging van de spieren, ook voor mensen met lichamelijke klachten. Vooral het rustige, yoga-achtige karakter van de oefeningen en| de uitvoering ervan, waarbij je erg geconcentreerd te werk moet gaan, spreekt de mensen aan. Er zijn, doordat er veel aan de beweeglijkheid van de hele rug gewerkt wordt, tijdens de buikspierserie leuke resultaten naar voren gekomen, zoals iemand die nu opeens in kleermakerszit kan zitten, wat te maken heeft met de lengte van de spieren, en iemand die na een paar keer meedoen al minder last had van de dagelijks continu aanwezige rugpijn. Maandag 17.00 - 17.45 uur en 20.30 - 21.15 uur Woensdag 09.00 - 09.45 uur en 20.10 - 20.55 uur Donderdag 18.45 - 19.30 uur en 20.30 - 21.15 uur De specialisten in Zeeland met praktijken op de volgende locaties: De Gezonde Zaak Zeeland, Schenge 4 Middelburg Praktijk Souburg Burg. Stemderdinglaan 42A Oost-Souburg Praktijk Nieuwland Sloehavenstraat 1a Nieuwland Vergoeding van de onderstaande activiteiten vindt plaats vanuit de aanvullende pakketten van de meeste zorgverzekeraars: Fysiotherapie Pre- en postpartum Manuele therapie Parkinson oefengroep Acupunctuur Bechtrew oefengroep Osteoporose Reuma oefengroep COPD Voor meer informatie kunt u bellen naar 0118 461897. Een fysiotherapeut op de werkplek adviseert en behandelt. Klachten worden in de kiem gesmoord en is er geen verzuim voor behandelingen en geen wachttijd! Een voorbeeld uit de praktijk: Fysiotherapeut Djaj Hindori op werkplekbezoek in een windmolen: "Het is mooi werk. J^<omU>veral^Maai^ii^a^e^erUiel^<limr^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ Met MyFitplan geen excuses meer. U kunt bewegen hoe vaak, waar, wanneer en hoe u maar wilt. MyFitplan is een uniek beweeg-totaalplan waarbij u onder professionele begeleiding uw persoonlijke doel stellingen bespreekt. Na een uitgebreide test, waarbij we uw fitheid en lichaamssamenstelling meten, krijgt u een persoonlijk beweegplan. Zelfstandig trainen waar en wanneer u maar wilt. Vanaf dit moment kunt u met uw digitale coach (een speciaal ontwikkelde horloge-hartslagmeter) zelfstandig aan de slag. Dit kan b.v. wandelen, hardlo pen, fietsen, zwemmen, voetbal of tennis zijn. Met het unieke puntensysteem gaat u 10 weken lang volgens het op maat gemaakte beweegplan bewegen. Uw digitale coach begeleidt u naar de juist hartslagzone, zo traint u niet alleen veilig maar ook resultaatgericht. Puntensysteem Het unieke puntensysteem zorgt ervoor dat u de motivatie blijft behouden. Wekelijks dient u een aantal punten te beha len. Deze punten staan voor een bepaalde tijd in een bepaal de hartslagzone. Deze hartslagzone is bepaald uit uw fitheidstest. Uw digitale coach houdt alles voor u bij. My digital coach Hertest Na 10 weken volgt een evaluatiemoment waarbij we de trainingsresultaten bespreken. Tijdens de hertest gaan we opnieuw uw fitheid en lichaamssa menstelling meten. Vervolgens bespreken we het nieuwe programma. De rest is de komende 10 weken weer aan u.

de Faam | 2005 | | pagina 5