Avalanche met Zeeuws Hendrix Tribut Met korting naar Slavernij Moment Goese atelierroute verbindt kernen met de buitenwijken Poëzie aller tijden in maritiem muZEEum Ge(t)rommel in Yerseke CINE CITY VLISSINGEN &T SCHUTTERSHOF MIDDELBURG PODIUM 'T BEEST GOES Eerste zwarte dominee kwam uit Middelburg Steekje los bij fruitteeltbedrijf PODIUM Tango-avond in De Mythe KNMF concours in Middelbuig Cantatedienst met motetten Donderdag 26 mei t/m woensdag 1 juni House of Wax Boogeyman Hitch Hotel Rwanda om Of Heaven Poeh's Lollifanten Film Nederlandse versie Robots Nederlands versie Star Wars Episode 111: Revenge Of The Sith The interpreter The Pacifier The Wedding Date XXX 2: The Next Level n Sneak Preview Moviezone: Les Triplet- tes de Belleville Asshak, Tales from the Sahara Brodeuses Marokko Swingt Bluebird 2 Asshak - Tales from the Sahara Lepel Heilzaam Disciplines Kunstwei DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG WOENSDAG Woensdag 25 mei 2005 De Faam ■■■■■■BB Première Hostage Dagelijks 13.45, 16.15, 19.00, 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.00 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Een actiefilm waarin chef Jeff Talley opnieuw te maken krijgt met nachtmerries van een aantal jaren geleden, wanneer drie misdadigers een familie gijzelen. Première Dagelijks 16.15, 19.00, 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.00 uur. Een nachtje kamperen, voor afgaand aan het jaarlijks football championschip, draait, in deze horror, uit op een nachtmerrie. Zondagnacht 24.00 uur. In deze horror, thriller wordt Tim achterna gezeten door een angstaanjagend verleden, dat te maken heeft met het monster uit de slaapkamerkast: de Boo geyman. Dagelijks 13.45 uur. Omi1 est Alex 'Hilch' Hitchens (Will Smith) is een legendarische 'date dokter' in New York die de meest onmogelijke mensen aan elkaar weet te koppelen. Wanneer hij zelfde mooie Sara leert kennen blijkt het toch moeilijker om de kneepjes van het vak op haar toe te passen. Dagelijks 16.15 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Vertelt het indrukwekkende, waargebeurde verhaal van een gewone man die de moed, kracht en het vermogen had om zijn eigen leven op het spel te zetten om tal van onschuldige mensen te kunnen redden. Dagelijks 13.45, 18.45, 22.00 uur. Zaterdagnacht 24.00 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Een monumentaal epos over verdraagzaamheid, eer en hu maniteit tijdens de kruistoch ten. Romantische actiefilm. Dagelijks 13.45, 16.30 uur. Zondag ook om 11.00 uur Animatiefilm over Winnie de Poeh en zijn vrienden. Dagelijks 14.00 uur. Zondag ook om 11.00 uur Het verhaal neemt je mee op reis naar de spectaculaire wereld van de robots. Familie komedie. Dagelijks om 13.30, 15.30, 18.45 en 22.00 uur. Zaterdag nacht 24.00 uur en zondag ook om 11.00 uur Het laatste deel van de Star Wars saga. Science fiction. De kloof tussen Chancellor Palpa- tine en De Raad van de Jedi's groeit. En de Sith Lords willen de Jedi's vernietigen. Dagelijks 21.30 uur. Het gevaar van een grote moordaanslag op Amerikaanse bodem groeit. Silvia en Tobin moeten snel te werk gaan om een angstaanjagende internatio nale crisis te voorkomen. Dagelijks 16.15, 19.15, 21.45 uur Zondag ook om 11.00 uur Maandag niet om 21.45 uur Een gewelddadig verhaal over marinier Shane Wolfe, die de opdracht krijgt om te babysitten op vijf kinderen van een ver moorde wetenschapper. Dagelijks 14.00, 19.30, 21.45 uur. Een romantische komedie over de sexy, vrijgezelle 'Kat', een mannelijke gigolo en de brui loft van haar zus. Dagelijks 16.45, 19.00 uur. Actiefilm over XXX agent, Da rius Stone, die een aanslag op een internationale meeting van wereldleiders moet voorkomen. Maandag om 22.00 uur. Verrassingsfilm voor de lief hebber Donderdag 20.00 uur. Deze animatiefilm over Cham pion, een melancholiek jongetje dat wielrenner wil worden, voert je naar een rijke fantasie wereld vol wonderlijke details en oneindig veel beeldgrapjes! Vrijdag 22.00 uur. Zaterdag 19.30 uur. Maandag en dins dag 20.00 uur. Na het grote succes van De zoutmannen van Tibet streek Ulrike Koch neer bij de Toe- areg, en maakte een adembene mend mooie film van dit legen darische woestijnvolk. Vrijdag 19.30 uur. Zaterdag 22.00 uur. Zondag 20.00 uur. De zeventienjarige Claire vindt rust in het atelier van mevrouw Mélikian. Subtiel en prachtig gefilmd plattelandsdrama over twee gevoelige mensen. Zondag 14.00 uur. Woensdag 20.00 uur. Een 'swingende' documentaire waarin Marokko en Nederland op positievef wijze tegen elkaar aan schuren. Woensdag 14.00 uur Merel, een meisje van dertien, wordt zomaar van de een op de andere dag gepest op school. Bluebird kreeg de prijs voor de beste jeugdfilm op de Filmfesti vals van Berlijn en Toronto. Donderdag, vrijdag 20.30 uur. Na het grote succes van De zoutmannen van Tibet streek Ulrike Koch neer bij de Toe- areg, en maakte een adembene mend mooie film van dit legen darische woestijnvolk. Zaterdag, zondag, woensdag 14.00 uur. Het negenjarige jongetje Lepel ontvlucht zijn gemene oma Koppenol en probeert samen met het stoere meisje Pleun, zijn op mysterieuze wijze, ver dwenen ouders terug te vinden. GOES - Niet alleen het Slaver nij Moment in Vlissingen toont de geschiedenis van het Zeeuwse slavernij verleden. Art United speelt De kleur van Droes in het land en is donder dag 26 mei met dat stuk in 't Beest in Goes. Gustav Borre- man speelt de hoofdrol. De Kleur van Droes (droes bete kent duivel) is de schier onwaar schijnlijke geschiedenis van een jongetje dal in 1727 op tienjari ge leeftijd als relatiegeschenk uit Ghana is meegenomen naar Middelburg. Hij wordt de eerste zwarte dominee ter wereld. Jacobus Capitein predikt dat sla vernij heilzaam is voor de zwar te mens en rechtvaardigt dit van uit de Bijbel. Maar - zo blijkt uit eindelijk - de zwarte mens is niet voorgoed verloren. Hij gaat terug naar Ghana om de Afrika nen te redden van hun verdoe menis. Wie beter dan hij kan de zwarten laten inzien dat er maar één ware God bestaat. Het stuk is een op historische feiten gebaseerd drama rond de eerste zwarte dominee ter wereld. Hij zag slavernij als red ding voor de verdoemde zwarten in Afrika. In 1743 vertrekt de predikant op zesentwintigjarige leeftijd naar Ghana om voor de Nederlanders te gaan werken. Zijn missie om zijn eigen volk te bekeren verloopt echter volstrekt anders dan hij zich had voorge steld. Het is dan 1747 als in het Nederlandse slavenfort Elmina aan de Ghanese kust Capitein de balans opmaakt van zijn leven. Hij stelt vast: "Ik ben een jonge dominee. Ik schilder en heb vele talenten. Juichend hebben de Hollanders me uitgezwaaid toen ik naar hier vertrok. Nu, na vier jaar Ghana, ben ik gesloopt. De God die ik meenam uit de Zeven Provinciën praat niet meer tegen mij." De voorstelling in theater De Mythe in Goes begint om 20.30 uur. 17 Twee leden van Nuff Said, Willy Berrevoets en Marijn Slager, doen mee aan het Hendrix Tribute, (foto: pr) VLISSINGEN - Het tweede Avalanche Music Festival - wegens succes geprolongeerd - rekent op een spetterende afsluiting. Gerenommeerde muzikanten uit de (Zeeuwse) rockscene ver zorgen een Jimmy Hendrix Tribute. Het festival wordt zaterdag 4 juni gehouden in het Arsenaaltheater. Als opmaat naar de hoofdact krijgt het publiek vanaf 18.00 uur een gevarieerd mu zikaal mozaïek aangeboden. De hoofdact blijft in de verpakking tot in de kleine uurtjes. Tot dan rappen, rocken en swingen Brewmaster, Cosmic Slop, HOTT, Reb- ba de Loon, ILL Productionz en DJ Carlo &DJ Bastiaan. Voor het Hendrix tribute klimmen Willy Berrevoets en Marijn Slager (bei den Nuff Said) Michael Kooman (Copycat), JP Moens (Pillars) en Stefan Siwabessy (ex E-life) op het podium. Het spits wordt dit jaar afgebeten door de Middelburgse formatie Brewmaster. De band bestaat al een tijdje, in de loop der tijd heeft de bezetting vele gezichten gekend. De leadzangeres is tegenwoor dig het talent Joelle. Zij was onlangs nog succesvol op het Hooikoorts-festival en ze stond al enkele malen met Danny Vera op het podium. Cosmic Slop staat nummer twee op de flyer. De for matie werd drie jaar geleden opgericht. De zes ervaren muzikanten hebben één muzikale passie: oldschoo! funk. Niet voor niets zijn: Bootsy, George Clinton, de oude Peppers, the Meters en Gotcha bronnen van inspiratie. Liefhebbers van de oorspronkelijke metal komen eveneens aan hun trekken als HOTT verschijnt. De band haalde na een hevige oorlog met lippenstift en drugs de versterker kabel uit de stekker, maar herenigde zich bijgeschoold in levensles sen voor dwalende muzikanten. De nummers gaan dan ook over de lichamelijke liefde en de pijn van het zijn. Het optreden staat rond half tien die avond gepland. Rebba the Loon is opgericht in 1999 en heeft al een aardig aantal internationale optredens achter de rug. De band combineert haar composities dynamische altrock met een dynamisch spetterende live show. Thema's van de nummers zijn veelal uit het leven gegrepen, bekeken met een kritische blik en de nodige zelfspot. Het trio nam kortgeleden de EP Broken Pictures op.Aanvang optreden 20.30 uur. Tussen 22.30 en 23.10 is de hardcore hiphop-formatie III Producti onz uit Middelburg aan de beurt. Het is de winnaar van de Zeeuwse Belofte 2003. Voor het Hendrix Tribute (aanvang 00.30 uur) konten de liefhebbers van de reggae aan hun trekken. Dan treedt Fourth Angel voor het voetlicht. De groep brengt de relatie van mens tot God en met elkaar onder de aandacht met invloeden van jazz, rock and gospel. Fourth Angel krijgt aandacht van zowel rockers als de rastas Jpp WSRmmÊUmtÊBÊBm Mozart uit Yerseke speelt komend weekend een 'thuiswedstrijd', (foto: pr) YERSEKE - Muziekvereni gingen uit alle hoeken van de provincie reizen vrijdag 27 en zaterdag 28 mei naar Yerseke. Daar wordt beide dagen een Slagwerk Harmonie Fanfare festival gehouden. De Muziek vereniging Mozart uit het mosseldorp tekent voor de or ganisatie. Mozart bijt met twee groepen vrijdag om 19.00 uur hel spits af in de tent aan de Prins Willem Alexander Haven. Harmonieën en fanfares onder leiding van Cathy Kotoun ko men zaterdag in actie. Welicht - zo verwacht de organisatie - kunnen daar leuke combinaties ontstaan. Het gaat om Mozart, Oosterlands Fanfare, een groep uit Sas van Gent en Ons Genoe gen uit Rockanje. Het begint die zaterdag om 13.30 uur. VLISSINGEN - De agent neemt het gezelschap mee naar een sobere kamer. "Hier hEBFMkv:,; wachten", is de mededeling waarmee de deur wordt dicht geslagen. Al gauw gaat één van de andere deuren in de kale jlMisff ruimte open. Een andere poli- g$| -§« tieman bijt de aanwezigen toe: Hfc. Tar /tM "Volgende". Niemand reageert. "Volgende!" Iemand staat op en loopt met hem mee. De anderen kijken el kaar wat onzeker aan. Wat ge beurt daarbinnen? Weer een an dere deur, een andere agent. "Volgende!" Eén voor één veria- Een reis door het Zeeuwse sla- ten de bezoekers de wachtka- vernijverleden. (foto: Ruud mer, met onbekende bestem- Gort) ming. "Zelfs als je weet dat het niet echt is, is het toch een geen bezoek bracht aan het beetje eng", geeft iemand toe. Zeeuws Slavernij Moment moet Het mag duidelijk zijn: Slavernij zich haasten. De voorstelling die Moment is geen doorsnee thea- het Zeeuwse aandeel in de sla tershow. Het publiek zit niet op vernij kritisch onder de loep stoelen, maar wordt door een neemt, loopt bijna ten einde, gids van het ene verhaal naar het Met onderstaande bon kan dat andere gebracht. Zo laat de Am- ook nog tegen een fikse korting, sterdamse theatergroep Theatre Lever 'm in bij de kassa en ont- Embassy iedereen een gevoel vang per persoon twee euro vijf van onvrijheid ervaren. Wie nog tig korting op de toegangsprijs. I I I I 1 Naam I I Adres I I i Postcode woonplaats GOES - Kloetinge, Kattendij- ke, Wilhelminadorp, Oud- Sabbinge, Wolphaartsdijk, Eindewege en s'-Heer Arends- kerke verbinden zaterdag 28 en zondag 29 mei de buiten wijken van Goes in een fiets route langs de ateliers van beeldende kunstenaars. De ateliers zijn open van 10.00 tot 18.00 uur. De totale fietstocht is ruim 43 kilometer lang. Wie dat trou wens persé wil, kan de tocht ook per auto maken. Na Borssele en Weineldinge heeft nu ook Goes zijn eigen atelierroute. Goes zocht naar mogelijkheden om het 600-jarig bestaansfeest ook in de kleine kernen te laten doordringen. Het idee van een fietstocht lag snel op tafel. Ilse van Loo-Remijn legt uit dat een dergelijk initiatief wel aardig is, maar er moest toch wel wat meer inhoud aan worden gegeven. "Mensen moeten iets zien en kunnen ontdekken", legt ze uit. En zo ontstond de route langs de ateliers. "In 28 ateliers vonden we 47 enthousiaste beeldend kunstenaars bereid hun werk ge durende het hele weekend aan het publiek te laten zien. Twee ateliers zijn overigens zondag gesloten." Bij de deelnemers gaat beide da gen de vlag uit, om zo op te kun nen vallen. Er zijn diverse disci plines van beeldende kunst te zien. Zo zijn er beeldhouwers, keramisten, schilders op doek of op papier zoals aquarellen, naïe ve schilderkunst, moderne schil derkunst, gobelins, rietvlechten, objecten in staal en metaal, hoe den maken en informatie over cursussen. "Het leuke is dat deelnemers op een willekeurige punt kunnen beginnen om dan de route te volgen", vertelt Mar jan van Dijke, die zelf met De Kunstwei aan de Perponcherpol- derweg meedoet. KOUDEKERKE - Bij fruit teeltbedrijf Serier in Koude- kerke is gisteren (24 mei) een quilttentoonstelling geopend van quiltgroep 'Steekje los'. De tentoonstelling is tot en met zaterdag 28 mei te bekijken aan de Jacoba van Beierenlaan 2. Er is een stand met zelfgemaakt speelgoed waarvan de op brengst ten goede komt aan de Clinic Clowns Links het werk van Coby Baard, rechts een schilderij van Ilona Smit, beide te zien tijdens de Goese atelierroute. (foto:pr) Een kleine greep uit het aanbod: in de Panhoeve in 's Heer Arendskerke een tentoonstelling van de werken van Johan Melse uit Goes (1887-1968). Hij heeft faam gemaakt met zijn hout- en linoleumgravures van volkskun dige en religieuze onderwerpen. In zijn houtsnedes heeft hij het Zeeland van zijn tijd in verstilde prenten vastgelegd. In Goes- Zuid exposeert Anton Beijsens, bekend van het beeld van de rei zigers voor het NS station in Goes. In het atelier van Coby Baard in Kattendijke, zij werkt in steen en keramiek, komt Jan Kuipers, de nieuwe stadsdichter van Middelburg, tussen 14.00 en 16.00 uur voorlezen uit eigen werk. Altijd verrassend origineel is Pottenbakkerij De Kattenbeker waar pottenbakker Ronald Ver steeg aan het werk te zien is. In Wilhelminadorp de gobelins van Carmen Milhous-Arendt die een poëtische wereld verbeelden waarin geabstraheerde gestalten, soms ontleend aan de dans, hun plaats vinden in een veelkleuri ge omgeving. Haar schilderijen toveren een sprookjeswereld met een verrassend kleurenspel, die zowel de jongere én de oudere generatie laat dromen. In het theehuis van de familie Luteijn in Oud-Sabbinge is een exposi tie ingericht waar het keramiek van Hanna Bolier wordt ten toongesteld. In Wolphaartsdijk ligt in het weidse landschap tus sen landbouwakkers en schapen- dijken De Kunstwei. Deze speci aal aangelegde wei is op een ka rakteristieke Zeeuwse manier ingericht met een drinkput en een vliedberg. Tijdens De Kunstwei zomerweken wordt hier voor cursisten een program ma aangeboden met dans, zang, beeldende kunst, intuïtie, natuur en muziek. De routekaart van de fietstocht met alle informatie over de te bezoeken ateliers en hun bemanning is verkrijgbaar bij alle openbare plaatsen in Goes en de kleine kernen. VLISSINGEN - Poëzie is pro minent aanwezig in het Zeeuws Maritiem MuZEEum in Vlissingen. Dat heeft te ma ken met de Week van de Zee die nog tot eind van de week (29 mei) het museum aan de Nieuwedijk beheerst. Op verschillende locaties tussen de maritieme uitstallingen wor den 7(1 ndao- 29 mei om I 5 00 uur gedichten voorgedragen in de vorm van een estafette. Gemeen schappelijk thema in de gedich ten is de zee in al haar verschei denheid. Enkele dichters uit allerlei tijden laten hun licht op dit thema schijnen. Het publiek wordt na elke voordracht steeds meegenomen naar een andere bijzondere ruimte van het mu ZEEum, waar de volgende voor dracht yal nlaa'svindcn Vlissingen, voormalig tim merfabriek Scheldewerf, Gla- cisstraat, Zeeuws Slavernij Moment, theatervoorstelling, 20.30-22.30 uur Goes, 't Beest, Art United, 'De kleur van Droes', 20.30 uur Vlissingen, voormalig tim merfabriek Scheldewerf, Gla- cisstraat, Zeeuws Slavernij Moment, theatervoorstelling, 20.30-22.30 uur Levvedorp, voetbalveld, feesttent. Sur render, benefietconcert, 19.00 uur Vlissingen, voormalig tim merfabriek Scheldewerf, Gla- cisstraat, Zeeuws Slavernij Moment, theatervoorstelling, 20.30-22.30 uur Hoede- kenskerke, dorpshuis De Griend, muziekvereniging O.K.K. en Con Am ore, lent econcert, 19.30 uur Kloe tinge, Geerteskerk, Zeeuws Vocaal Ensemble, 20.00 uur Oost-Souburg, centrum, jazzfestival, 19.00-24.00 uur Vlissingen, De Piek, D.A.C. en 0118-Vier, hiphop night, 22.00 uur Middelburg, 't Schuttershof, The Cave, classic rock, 20.00 uur Vlissingen, voor malig timmerfabriek Schel dewerf, Glacisstraat, Zeeuws Slavernij Moment, theater voorstelling, 20.30-22.30 uur Goes, 't Beest, Taphar- heejl, Skaband en Stench- town, reggae, 15.30 uur Veere, Grote Kerk, jaardag Iannis Xenakis, inleiding, lezing, 14.30 uur Veere, Grote Kerk, Capella Breda, 15.30 uur Veere, Grote Kerk, Xenakis Ensemble, 17.00 uur Middelburg, café Brooklyn, Grandpa Nick Sessieband, 19.30 uur Goes, Manhuistuin, Brass band Excelsior, concert, 12.30-13.30 uur Vlissingen, café Popeye, Co pycat, 22.30 uur Goes, He- art Break café, The Clash of the Cover Bands, voorronde, 21.00 uur Middelburg, café Desafinado, Stef White en Kersten DeLigny, blues, 21.00 uur GOES - Het ensemble Yira- Yira komt vrijdag 1 juli naar De Mythe in Goes. Het ensemble verzorgt daar een tango-avond met heel oorspron kelijke en hedendaagse num mers. Het optreden begint om 20.00 uur. Die avond speelt Antonio Perey- ra bandoneon. Dansers van de Almevo Dance Company belo ven er een prachtige show van te maken. MIDDELBURG - Muziekver enigingen uit het hele land zijn zaterdag 28 mei present in de Middelburgse Concert en Gehoorzaal. Daar wordt dan het concertcon cours van de KNMF (Konink lijke Federatie van Muziekvere nigingen) gehouden. Twaalf korpsen doen mee. Tijdens het ochtendprogramma komt OKK uit Westkapelle in actie naast verenigingen uit Bra bant. Na de pauze krijgen zeven ensembles speeltijd, waaronder Delta Brass Zeeland. Rond 19.30 uur zijn de winnaars be kend. VEERE - Onder leiding van dominee H. de Ruiter wordt zondag 29 mei een cantate dienst met motetten gehouden in de Kleine (SOW) kerk in Veere. Het Bachkoor onder leiding van Sietse van Wijgerden voert de motetten Komm Jesu, Komm en O Jesu Christ, meins Lebens Licht uit. beide van J.S.Bach. Ook het Salve Regina van Pou- lenc wordt gezongen. Medewerking wordt verleend door Rien Balkenende, orgel. HM hpoint om 16 30 uur

de Faam | 2005 | | pagina 17