Pendel in Zeeland 1997-2003 Geslaagd of iets te vieren??? Hans Anders Meetweek 95,- 135,- Provincie Zeeland Tweede dag van het Zeeuwse Platteland De Moerbei ^Officiële Mededelingen Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 21/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Vergadering Geen bussen in Oosterland Ruimte voor de Rivier Steeds meer mensen pendelen dagelijks over kortere of langere afstand naar hun werk. Voor diverse beleidsterreinen zoals ruimtelijke ordening, mobiliteit en economie, is het van belang om inzicht te hebben in pendelgegevens. Provinciale Staten Brochure 'Praten met de Staten' Diversen Ontheffing Flora- en faunawet ÉMMBBIIIBII'BWBI Bezoek een openbare vergadering van Provinciale Staten O Rondel complete bril enkelvoudig uw voordeel 40,- complete bril meervoudig uw voordeel 70,- gratis oog- en gehoormeting dat maakt hans anders Vrijdag 27 mei 19.30 uur UW VERHUIZING VERDIENT A DE GROOTSTE ZORG jjS GERARD BOUWENSE 0118-626919 J&m ELEKTRAWEG 5 MIDDELBURG kijk op www.gerardbouwense.nl Woensdag 25 mei 2005 Abdij De Faam sesessBgegwsssssRSSsaeBBX 11 Nieuws Foto: De Zoete Kers Vrouwenpolder (Jaap Wolterbeek). Woensdag 1 juni is de tweede Dag van het Zeeuwse Platteland. De provincie organiseert woens dagmiddag van 13.00 tot 18.00 uur een bijeenkomst in het Mauritshof in IJzendijke voor alle plattelanders van Zeeland. Doel van deze bijeenkomst is de gevolgen van het huidige en toe komstige Europese landbouw- en plattelandsbeleid voor het Zeeuwse platteland in kaart te brengen. Programma Om 13.00 uur zal gedeputeerde de heer mr.drs. A.J.G. Poppe- laars de deelnemers welkom heten en een actuele schets geven van de Zeeuwse speerpun ten op het gebied van landbouw en plattelandsontwikkeling. Waar liggen kansen, wat zijn de oplos singsrichtingen en hoe speelt de provincie daar met haar beleid het best op in? De heer professor dr. R. de Bruyn, emeritus hoogleraar aan de Universiteit van Antwerpen wil met zijn thema "Gaten in de markt ontdekken? Zoek eerst gaten in je hersenpan!" prikkelen en inspireren tot tips voor de eigen plattelandstoekomst. Mevrouw L. van Ruijven-van Leeuwen, voorzitter van de Stich ting Vrienden van het Platteland zal nader ingaan op de activitei ten van de stichting en aanbeve lingen geven voor een nog vitaler platteland in Zeeland. De heer dr. H. Wijffels, voorzitter van de Sociaal Economische Raad zal het met name hebben over de sociaal-economische context van de problematiek waarmee de landbouwsector geconfronteerd wordt en welke rol overheden daarbij kunnen spe len. Uitreiking Trofee Om 16.00 'uur reikt de heer Pop- pelaars de Trofee Vitaal Platte land Zeeland 2005 uit voor het meest innovatieve, integrale en duurzame plattelandsproject in Zeeland. Aansluitend is er gelegenheid voor het uitwisselen van ervarin gen en het bezoekep.van de.pro- jectenmarkt. Rond de klok van zes uur is het einde voorzien van de Tweede Dag van het Zeeuwse Platteland. Woensdag 1 juni om 10.00 uur is de eerstvolgende vergadering van het Algemeen Bestuur van het Nationaal Park Oosterschelde, Abdij 6 in Middelburg. Behalve de gebruikelijke agenda punten, zal, onder voorbehoud, gesproken worden over Ligplaat sen Oosterschelde. Vanaf maandag 23 mei rijden de buslijnen 131 en 133 van Con- nexxion niet door Oosterland in verband met werkzaamheden aan de riolering. Hierdoor zijn de vol gende haltes vervallen: Even Buiten, Dorp en Oud Heiligeweg. Deze haltes zijn vervangen door: Vrachtwagenparkeerterrein ter hoogte van BP-pomp (beide rich tingen): Parallelweg N59, ter hoogte van de Oud Heiligeweg richting Bruinisse en Parallelweg N59, ter hoogte van Q8-pomp richting Zierikzee. De wegwerk zaamheden zullen een aantal maanden in beslag nemen. Van 1 juni tot en met 23 augus tus liggen de Planologische Kern beslissing (PKB) deel 1 en het Milieueffectrapport (MER) Ruimte voor de Rivier ter inzage. Tijdens kantooruren kunnen deze inge zien worden bij Rijkswaterstaat, directie Zeeland, Poelendaele- singel 18; bij het Waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 en bij het informatiecentrum van de provincie, Nieuwe Burg 42 alle in Middelburg. Schriftelijke reacties kunnen tot en met 23 augustus ingediend worden bij: Inspraakpunt Verkeer en Waterstaat, 'PKB/MER Ruimtesv voor de Rivier', Postbus 30316, 2500 GH Den Haag. Meer informatie is te vinden op de website: www.ruimtevoorderivier.nl In de nota zijn gegevens geanaly seerd van pendelende personen tussen de Zeeuwse gemeenten en de inkomende pendel in Zee land. De uitgaande pendel van Zeeuwse inwoners, die buiten de provincie werken, kon niet wor den meegenomen omdat daar over geen cijfers beschikbaar zijn. De pendeleffecten van de Wester- scheldetunnel zijn nog niet be kend aangezien de enquête plaats heeft gevonden in mei 2003, twee maanden na de openstelling van de tunnel. Wel is rekening gehouden met de ge- meenteljke herindeling in Zeeuwsch-Vlaanderen per 1 janu ari 2003. Om een goede vergelij king te kunnen maken, is bij de cijfers van 1997 ook uitgegaan van de nieuwe indeling in drie gemeenten. Bij de inkomende pendel is onder scheid gemaakt tussen Noord- Brabant, Zuid-Holland, België en overig. Conclusies Het aantal fulltime en parttime arbeidsplaatsen is in de onder zoeksperiode van 1997-2003 toegenomen met ruim vijf pro cent tot 154.000. De groei van de pendel is met achttien procent toegenomen van 46.000 tot bijna 55.000. Slechts 8.300 banen (5,4%) van de Zeeuwse werkgelegenheid worden ingenomen door niet- Zeeuwen. De zogenaamde inko mende pendel is fors toege nomen met ruim 33%. Vooral Brabanders zijn in Zeeland komen werken. Het aantal,Belgische grensarbeiders is gestegen van bijna 2.200 tot 2.400 personen. De arbeidsmarkten van de Beve- landen en Walcheren raken steeds meer met elkaar verwe Foto: Zeelandbrug (Jaap Wolterbeek). ven. Werkte in 1997 nog één op de elf personen van de Walcher- se bevolking in de Bevelanden, in 2003 is dat opgelopen tot één op de zeven. Een vergelijkbare ontwikkeling is ook omgekeerd te zien. Bij de andere deelgebieden Schouwen-Duiveland, Tholen en Zeeuwsch-Vlaanderen is dat min der zichtbaar, alhoewel inmiddels acht procent van de werkende bevolking van Schouwen- Duiveland en zes procent vanuit Tholen in de Bevelanden werkt. Op gemeentelijk niveau blijken vooral de pendelstromen in de drie stedelijke gemeenten boven de Westerschelde sterk te zijn toegenomen. In 2003 werkte 44% van de werkzame Vlissin- gers buiten de gemeente tegen 34% in 1997. Ook in Goes steeg hettaantal pendelaars met ruim 8%. Het beeld van Middelburg ligt tussen dat van Vlissingen en Goes in, maar ook hier is sprake van een toename van de uitgaan de pendel. mm—ÊÊ—ma Zeeland Elke maand neemt het provincie bestuur besluiten over allerlei onderwerpen die voor de inwo ners van Zeeland van belang zijn. Iedere burger of organisatie heeft het recht om zijn of haar mening te laten horen bij het bestuur van de Provincie. In maart 2003 is het dualisme ingevoerd met o.a. als doel de politiek dichter bij u als burger of als vertegenwoordiger van een organisatie te brengen. Voor u als burger betekent deze bestuursvorm dat er meer moge lijkheden worden geboden om uw mening te geven. Dat kan op ver schillende manieren. Zo kunt u o.a. tijdens een open bare commissievergadering het woord voeren over een van de agendapunten of als inwoner van Zeeland zaken in een vergadering van Provinciale Staten bespreken en op de agenda laten plaatsen. Hieraan zijn wel voorwaarden ver bonden. In de nieuwe folder 'Praten met de Staten' vindt u informatie over het spreekrecht, openbare verga deringen, werkbezoeken, school bezoeken en het burgerinitiatief. U kunt de folder gratis opvragen bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland. Een verzoek om toezending kunt u richten aan: e-mail: infocentrum@zee- land.nl of per telefoon: 0118- 631400. Bezoek een openbare vergadering van Provinciale staten Indien u belangstelling heeft een vergadering van Provinciale Staten bij te wonen dan kunt u zich aanmelden via het invullen van de bon onder aan deze pagi na. In Terneuzen daarentegen steeg het percentage pendelaars maar met een procent. Opvallend is ook dat in Terneuzen bijna drie kwart van de werkenden ook in die gemeente woont, terwijl in Goes nog niet de helft van de werkzame personen in de ge meente gehuisvest is. Deze cij fers onderstrepen de regiofunctie van Goes. Bij de overige (plattelandsge meenten zijn de verschillen tus sen 1997 en 2003 veel kleiner. Opvallend is de uitgaande pendel van bijna 65% in de gemeente Kapelle. Kennelijk scoort Kapelle uitstekend als woongemeente. De uitgaande pendel van Noord- Beveland is in zes jaar met bijna 50% toegenomen. De oorzaak hiervan is niet duidelijk. Het volledige rapport kan worden opgevraagd bij het provinciaal informatiecentrum (zie linksbo ven). Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provinciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de web site: www.zeeland.nl onder provinciale staten. Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg i ~w Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is in het kader van artikel 68 van de Flora- en faunawet de volgende ontheffing verleend. Ter voorkoming van belang rijke schade aan gewassen, vee, bossen, bedrijfsmatige visserij en wateren is onthef fing verleend aan L.Cijsouw te Westkapelle voor het opzettelijk verontrusten van damhert voor de periode vanaf 25 mei 2005 tot en met 31 augustus 2005. De ontheffing heeft betrek king op de gronden gelegen aan de Oude Zandweg te Westkapelle, gemeente Veere, zoals op de bij het besluit behorende kaart aan gegeven. Bezwaar De ontheffing ligt van 26 mei 2005 tot en met 6 juli 2005 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stuk ken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Wijgman (tel. 0118-631984) of de heer R. Steijn (tel. 0118- 631196). Belanghebbenden kunnen tot en met 6 juli 2005 bezwaar tegen de onthef fing indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA te Middelburg. Tevens bestaat op grond van artikel 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuurs recht de mogelijkheid om, indien -gelet op de betrok ken belangen- onverwijlde spoed dit vereist, gelijktijdig met of na het indienen van een bezwaar een voorlopi ge voorziening te vragen bij de president van de rechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Provinciale Staten Maandelijks nemen de leden van Provinciale Staten, uw volksvertegenwoordiging, besluiten over onderwerpen die u als inwoner van Zeeland betreffen. Heeft u belangstelling dan kunt u een Statenvergadering vanaf de publieke tribune bijwonen. Statenleden heten u voor aanvang van de vergadering welkom. Onder het genot van een kopje koffie of thee, geven ze u uitleg over het verloop van de vergadering. Ook de wandelgangen zijn voor publiek toegankelijk. Dit biedt infor mele mogelijkheden voor statenleden om met u in contact te treden. Tijdens de lunch bieden wij u een broodje en drankje aan. De vergaderingen van Provinciale Staten, Statenzaal, Abdijplein 10 te Middelburg worden gehouden op vrijdag 17 juni, 1 juli, 7 oktober, 11 november en 9 december 2005 en beginnen om 09.30 uur. Wij verwachten u een kwar tiertje eerder om u voor aanvang van de vergadering wegwijs te maken. Indien u belangstelling heeft meldt u dan schriftelijk aan bij Provinciale Staten, t.a.v. de Statengriffie, Antwoordnum mer 75, 4330 WB Middelburg onder vermelding van naam, adres, e-mail en datum van de vergadering die u wenst bij te wonen. Aanmelden kan ook digitaal via www.zeeland.nl/ provinciale staten/bezoeker. Naam Adres Postcode Woonplaats e-mail I juli II november 9 december Datum* 17 juni 7 oktober omcirkel uw voorkeursdatum Retourneer de bon aan Provinciale Staten, t.a.v. de Statengriffie, Antwoordnummer 75, 4330 WB Middelburg Provinciale Staten EuroSlijter im. 0) CL a A3 100 c! 100 d 100 d Extreme Brut, Semi Seco, Rosado of Brut - 75 cl Geslaagd of iets te vieren??? Deze heerlijk tintelende Spaanse Cava's zorgen direct voor een prima sfeer. Proost, op je gezondheid! DORPSSTRAAT 52 OOSTKAPELLE TEL.: 0118 581247 incl. krasvaste laag en ontsplegeling Incl. krasvaste laag en ontspiegeling U kunt nu ook bij Hans Anders Vlissingen terecht voor hoortoestellen. Kom langs voor de gratis gehoormeting en vrijblijvende informatie Hans Anders Vlissingen - Wolstraat 70 Kennismaken met de ^Christenunie Vlissingen Migranten Talkshow met Johnny Love Tweede-Kamerlid Tineke Huizinga Discussie o.l.v. Joel Voordewind, campagneleider ChristenUnie Gebouw go(o)d Times Voltaweg 3, 4382 NG Vlissingen Iedereen is van harte welkom Voert uw verhuizing correct uit onder garantie tegen een betaalbare prijs. j Verhuur - verkoop verhuisdozen. Ladderlift. /A TEVENS MEUBELOPSLAG TEGEN SCHERPE PRIJZEN /JT IN SCHONE DROGE BOXEN ZÉT Fax 0118-627880 t

de Faam | 2005 | | pagina 11