Herdenkingsconcert op begraafplaats Op bezoek in Middelburg Zomer in de stad Raadsvergadering Chatten met wethouder Albert de Vries Oproepingskaart referendum op de bus Enquête onder ouders van jonge kinderen Bijeenkomst fietsroute Van Cittersweg Nieuwe asfaltlaag voor de Schroeweg Bijeenkomst WMO Woensdag 18 mei 2005 De Faam 7 P|P« Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 Het is weer tijd voor de mar grieten, begonia's, geraniums en vlijtige Hesjes: de komende week worden de plantenbak ken in de stad voorzien van deze zomerplanten. De winterplanten die daarvoor uit de bakken worden gehaald, plant Benny van de Voorde van groenbeheer uit in de ver schillende wijken van de stad. De gemeente beheert rond de 130 plantenbakken. De meeste daarvan zijn geplaatst op roton des, vluchtheuvels, langs inval- wegen en in de bloemenboten in de vesten. Van oktober tot mei zijn die gevuld met winterplan ten. Jaarlijks worden medio mei de zomerplanten geplant, waar onder margrieten, begonia's, geraniums en vlijtige liesjes. Ook de torengeraniums worden weer neergezet, achter het stadhuis, het gasthuis en het bruggetje bij de rechtbank. Al dit zomerse groen geeft de stad een vriende lijke uitstraling. Groenbeheer ontvangt regelmatig post met complimenten. peddelen De zomerplanten worden goed verzorgd. Ze krijgen in de regel twee keer per week water en zo nu en dan mest. Om de bloe menboten te bereiken heeft Van de Voorde een klein bootje in zijn wagen liggen. Om de verkeersdrukte te ver meiden, bijvoorbeeld bij de Schroeweg, begint de groenme- dewerker 's zomers al rond een uur of vijf in de morgen met watergeven. Het water voor de planten is geen gewoon kraan water. Bij de werkplaats aan de Waldammeweg van de buiten dienst, is en groot bassin dat regenwater opvangt. Daarmee worden alle planten bewaterd en ook de veegwagens mee gevuld. Dat scheelt een hoop geld en bespaart het milieu. Foto: gemeente Middelburg/Mieke Wijnen Maandag 23 mei komt de gemeenteraad bij elkaar voor de maandelijkse raadsverga dering. De agenda staat hier onder afgedrukt. De bijbeho rende stukken liggen ter inza ge bij de informatiewinkel van het stadskantoor en staan op middelburg.nl vermeld. Radio Cool FM is iedere raadsverga dering aanwezig om verslag te doen. In het programma 'Politiek Lokaal' op Cool FM kunt u luisteren naar reacties van bestuurders en bezoekers. De uitzending over de komende raadsvergadering staat gepland voor vrijdag 27 mei van 19.00 tot 21.00 uur. De herhaling is op maandag 30 mei van 20.00 tot 22.00 uur. Aan de orde komt onder andere de afschaffing van de baatbe lasting en de invoering van reclamebelasting. De raadsver gadering in het stadskantoor begint om 19.30 uur. U bent van harte welkom om de vergade ring vanaf de publieke tribune bij te wonen. De agenda is onder voorbehoud. 1Opening en vaststelling agen da 2. Vaststelling notulen van de vergadering van de raad van de gemeente Middelburg, gehou den op 29 maart 2005 3. Mededelingen en ingekomen stukken 4. Verzoeken om planschade vergoeding ex artikel 49 WRO 5. Bezwaar planschadevergoe ding de heer M. de Nood 6. Beslissing op bezwaar tegen voorbereidingsbesluit Muiden- weg 1 7. Vaststellen jaarrekening 2004 Stichting Stadstoezicht Vlissingen-Middelburg 8. Begroting 2005 Stichting Stadstoezicht Vlissingen- Middelburg 9. Afschaffing baatbelasting 10. Invoering reclamebelasting 11. Het nemen van twee voor- bereidingsbesluiten 12. Verzamelvoorstel tot het wij zigen van de begroting 2005 13. Exploitatie-opzet Hof van Sint Pieter 14. Exploitatie-opzet Clasina- straat 15. Dividendbeleid Delta NV 16. Verzoek om vrijstelling ex. Artikel 19, lid 1 WRO en beschikbaar stellen krediet voor aanleg sportveld Koninginne- laan (CSW) 17. Ontwerp-begroting 2005 Archipelscholen 18. Wijziging Verordening op de ambtelijke bijstand 19. Benoeming raadsgriffier en commissiegriffiers 20. Actualisering verordening op de raadscommissies 21. Evaluatie verordening 'voor ziening voor de ondersteuning van de in de raad vertegenwoor digde groeperingen.' De raadsvoorstellen zijn ook te lezen op middelburg.nl onder de knop Bestuur en organisatie/ gemeenteraad/raadsvergaderin gen. Iedere donderdag kunt u chatten met de burgemeester of een van de wethouders. Op 19 mei houdt wethouder Albert de Vries digtiaal spreekuur op middelburg.nl De chatsessie begint om 19.30 uur en duurt een uur. In de por tefeuille van de wethouder zit onder andere Wonen en Stadsvernieuwing, Welzijn, Communicatie en Wijkontwik keling en Sport en Accommo daties. Hij werkt onder andere ook aan de herstructurering van de wijken, de sportboulevard tussen Vlissingen en Middelburg en de invuling van de Maisbaaikavel. Wilt u hier een vraag over stel len of uw mening kwijt, doe dan vooral mee met de chatsessie. U kunt de sessie ook als toe schouwer volgen. Volgende week zit wethouder Leo Luitwieler achter de knoppen. Op 1 juni vindt in Nederland een referendum plaats over de Europese grondwet. Alle kiesgerechtigden in Nederland mogen stemmen voor of tegen instemming door Nederland met dat ver drag. Het is een verdrag waarin de basisbeginselen zijn vastgelegd van de Europese samenwerking. De landelijke overheid zet aller lei middelen in om u te helpen met het maken van een stern- keuze. Op het stadskantoor is de Grondwetkrant verkrijgbaar. Ook is een brochure bij u in de bus gevallen met een samen vatting van het verdrag. In die brochure is te lezen dat het vol ledige verdrag verkrijgbaar is op het stadskantoor. Dit klopt niet. Wel hebben wij een kaartje waarmee u het boekwerk gratis kunt aanvragen en is het ver drag in te zien in de informatie winkel. Breng ook eens een bezoek aan referendumwijzer.nl. Aan de hand van dertig stellingen geeft deze website u een stemadvies. Stemmen Uw oproepnigskaart heeft u afgelopen vrijdag in de bus ont vangen. Geen kaart ontvangen? Bel dan met de afdeling Publiekszaken. Op de kaart staat onder andere beschreven hoe u iemand kunt machtigen om een stem voor u uit te bren gen. Ook is te lezen hoe u op een ander stembureau kunt stemmen, dan op uw oproe pingskaart staat vermeld. Heeft u nog vragen over de oproepingskaart of de stempro- cedure? Bel voor meer informa tie met de afdeling Publieks zaken van de Gemeente Middelburg, telefoon 67 55 00 of 67 54 41 Alle ouders en verzorgers van Middelburgse kinderen die zijn geboren in 2001, hebben deze week van de Jeugdmonitor Zeeland een enquête ontvan gen over het opgroeien en opvoeden van hun kind. De enquête is een vervolg op een onderzoek van vier jaar gele den. In de enquête worden ouders vragen gesteld over onderwer pen als de buurt, de gezondheid en de opvoeding van het kind, het consultatiebureau, de peu terspeelzaal, de kinderopvang en de school. De Jeugdmonitor Zeeland verza melt informatie over jongeren in Zeeland, leder jaar ondervraagt de Jeugdmonitor daarvoor een bepaalde leeftijdsgroep. De gegevens worden door de gemeenten en instellingen als de Ouder en Kindzorg en de GGD gebruikt voor het maken van hun (jeugd)beleid. De uitkomsten van dit onderzoek worden in augustus 2005 verwacht. Op www.jeudgmonitorzeeland.nl worden de uitkomsten gepubli ceerd. Nu vindt u daar al de uitkomsten van eerder gehouden onderzoe ken: ouders jonge kinderen, groep 6 basisonderwijs, klas 3 voortgezet onderwijs en 21- jari gen. Voor meer informatie over dit onderzoek kunt u contact op nemen met Paulette de Kraker van Scoop, telefoon 0118-68 25 00 of stuur een mail naar pdkraker@scoopzld.nl. Gemeente Middelburg houdt op woensdag 25 mei een twee de informatiebijeenkomst over de verkeerssituatie op de Van Cittersweg in Arnemuiden. De bijeenkomst is in verenigings gebouw De Arne aan de Rademacherstraat 32 en begint om 19.00 uur. Op 3 mei was er. een eerste bij eenkomst over de Van Cittersweg. Daar konden belang hebbenden reageren op de voor lopige plannen. De reacties zijn verwerkt in de definitieve plan nen, die op 25 mei worden gepresenteerd. De Van Cittersweg is een door auto's en fietsers veelgebruikte weg en wordt al lang door veel verkeersdeelnemers als onveilig beschouwd. Het fietsverkeer op de weg neemt toe. Dit komt onder andere door de vorig jaar geopende sporthal De Blikken. Daarnaast worden in september de Koningin Beatrixschool en Het Baken gezamenlijk onderge bracht in een nieuw gebouw langs de Van Cittersweg. De scholen gaan verder onder de naam 'Oleanderhof'. De verkeerswerkgroep Arne muiden heeft de route Nieuwlandseweg-Schuttershof- Van Cittersweg aangemerkt als belangrijkste knelpunt voor het fiets- en schoolverkeer. Ook uit een enquête onder bewoners van Arnemuiden blijkt dat zij een veiligere Van Cittersweg willen. Verkeerswethouder Leo Luit wieler heeft aangegeven dat de nieuwe fietsverbinding voor het begin van het nieuwe schooljaar gereed moet zijn. De Schroeweg is van 23 tot en met 27 mei, tussen 19.00 en 06.00 uur, afgesloten voor ver keer. Er wordt een nieuwe asfaltdeklaag en wegmarke ring aangebracht. Verkeer wordt omgeleid. Afgelopen Herfst is al volop aan de Schroeweg gewerkt. Regen en kou gooiden echter roet in het eten, waardoor de klus niet kon worden afgerond. Nu de nachten weer warmer zijn, kan het leggen van de laatste asfalt laag beginnen. Het verkeer van de A58 wordt omgeleid via de Torenweg, Nieuwlandseweg, Kanaalweg, Schroebrug, Het Groenewoud en omgekeerd. Verkeer uit de Statenlaan moet rijden over de Spinhuisweg naar de Torenweg. Het verkeer uit de Vrijlandstraat en Roozenburglaan wordt omgeleid over de Torenweg. Voor de asfaltering van het kruispunt Schroeweg met Torenweg wordt een grotere omleidingroute vanaf A58 via Nieuwlandseweg of via Oost Souburg (Nieuwe Vlissingse- weg) aangegeven. Onlangs zijn de nieuwe informa tiekranten over de woonservice- zones en de Magistraatwijk ver schenen. In de krant over de woonservicezones is een verve lende fout geslopen. De aange kondigde bijeenkomst over de Wet Maatschappelijke Onder steuning (WMO) is namelijk niet op 2 juni, maar op 29 juni gepland. Binnenkort meer infor matie. Beide informatiekranten zijn overigens op te halen in de informatiewinkel in het stads kantoor. (foto: gemeente Middelburg/Mieke Wijnen) Het Middelburgs Muziek Korps geeft in samenwerking met soliste José Dorleijn op vrijdagavond 10 juni om 19.30 uur een 'Concerto in Memor- iam' op de begraafplaats aan de Westelijke Oude Haven- dijk. Het openluchtconcert is vrij toegankelijk voor nabe staanden en andere belang stellenden, die hun overlede nen willen herdenken. De muzikanten spelen klassieke stukken van onder andere Mozart en Biset, maar ook moderne stukken van bijvoor beeld Volumia. Muziek die regelmatig bij plechtigheden gespeeld wordt. Daarnaast zal José Dorleijn, onder begeleiding van het Middelburgs Muziek-korps, enkele nummers zingen. Burgemeester Schouwenaar houdt de openingstoespraak en Leen van der Werf spreekt enkele passende woorden van herdenking. Na het concert is het voor belangstellenden mogelijk om hun dierbare te herdenken. Dit kunt u doen door het leggen van bloemen of het aansteken van een waxinelichtje bij de algeme ne herdenkingsplaats of bij de plaats van een dierbare. Bloemen en waxinelichtjes zijn na het concert vrij te verkrijgen. Aansluitend kan er in de koffie kamer van de begraafplaats worden nagepraat. Het concert zal onder alle weer somstandigheden plaatsvinden. samen verwerken De belangstelling voor stille tochten en herdenkingen neemt toe. Dat inspireerde de Middelburgse begraafplaats om drie jaar geleden voor het eerst een Concerto in Memoriam te organiseren. Vanwege de grote opkomst, vorig jaar rond de 500 bezoekers, en de vele positieve reacties besloot de gemeente het concert jaarlijks te organi seren. De Middelburgse begraafplaats voorziet op deze manier in de behoefte die bestaat voor gezamenlijke rouwverwerking. Een programma van het her denkingsconcert is vanaf begin juni af te halen bij de informa tiebalie van de begraafplaats. (foto: gemeente Middelburg/Mieke Wijnen) Het toeristisch seizoen komt langzaam op gang. Deze zomer is weer van alles te doen. De evenementenkalen der vind je terug in de Bezoekerspas. De bezoekers pas is onder meer verkrijg baar bij de Tourist Shop, de Drvkkery, het stadskantoor en de horeca in Middelburg. De pas in een initiatief van ondernemers en de gemeente. Zij zijn trots op de stad en wat er te doen is en willen zoveel mogelijk mensen laten genieten van wat Middelburg te bieden heeft. Burgemeester Schouwe naar ontving van de leerlingen van groep 5 van de Cypressenhof onderstaand gedicht, waaruit blijkt dat ook zij het Middelburg-gevoel te pak ken hebben: Middelburg Onze stad heet Middelburg Het is een mooie stad Met een hele Lange Jan En veel natuur Op bolwerken en in parken Waar je lekker lopen kan Met leuke terrasjes in de zon Met mensen die gezellig zijn En een oud stadhuis op het plein Dusveel toeristen vinden het hier fijn.

de Faam | 2005 | | pagina 7